Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

zoli73 írta:
2020.03.14., szomb. 22:28
Ez a biztonsági kód kissé bosszantó! Ma írtam kb. 6-8 hozzászólást, és mindegyiknél csak a második biztonsági kódot fogadta el. Mindíg a kód beírásával kezdem a hozzászólás megírását, majd mikor el akarom küldeni, akkor visszadobja, valami hibásan kitöltött ürlapra hivatkozva. Persze másodikra már mindíg elfogadja.
Dombon űlő fűcsomó legyek ha értem. gondolkodik.gif
Ez volt már nálam is.A gond az, hogy először a kódot írtad be s miközben írtál, született egy másik hsz a topikban, ez zavarta be.Először szöveg utána kód.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3749
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

robi20064 írta:
2020.03.14., szomb. 23:53
Elkepzelheto hogy van lejarati ideje a kodnak. Hosszu hozzaszolasok voltak?
A legtöbb igen. Ezzel a lejárati idővel igazad lehet.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3749
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Ez a biztonsági kód kissé bosszantó! Ma írtam kb. 6-8 hozzászólást, és mindegyiknél csak a második biztonsági kódot fogadta el. Mindíg a kód beírásával kezdem a hozzászólás megírását, majd mikor el akarom küldeni, akkor visszadobja, valami hibásan kitöltött ürlapra hivatkozva. Persze másodikra már mindíg elfogadja.
Dombon űlő fűcsomó legyek ha értem. gondolkodik.gif
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3749
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

De ha már itt tartunk, hogy régi jó dolgokat sírunk vissza, akkor erről eszembejutott még egy dolog.
Régebben, talán még a régi fórummotor alatt, legörgettem az adott téma aljára, akkor pontosan lehetett tudni, kik vannak jelen az adott témában.
Ez most is megvan, de elég elnagyoltan.
Hogy pontosan érthető legyen, íme egy példa:
Teszem azt egy eladó erősítő hírdetésében, ha régen legörgettem a hozzászólások alá, lehetett látni, hogy az adott erősítő témáját hányan olvassák. Ha ma ugyanebben a helyzetben legörgetek, akkor az összes jelenlévőt láthatom aki nem csak a konkrét készülék témájában van jelen, hanem mindenkit aki a teljes sztereó erősítők topicban van.
Tehát ez sem működik olyan precízen, mint régen, pedig sokszor hasznos volt, a mai csak hozzávetőleges.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3749
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

asebestyen írta:
2020.03.14., szomb. 20:44
zoli73 írta:
2020.03.14., szomb. 20:39
asebestyen írta:
2020.03.14., szomb. 20:32


Régen, ha a Főoldalon alul a "Ki van itt" listában a nicknév fölé mentél az egérrel, megmondta, melyik topicban van és éppen ír-e oda.
Igen, ezt tudom, de nem erre gondoltam. Pl. most is ahogy olvasom a hozzászólásod, a kis
"Kolibri" képed mellett nem látom a világoskék online feliratot, de az eb "Z" betűk mellett sem látom. Ez eddíg nem így volt.
Igen, az egy másik dolog, de mindkettő létező dolog volt. :D
Hat igen, egyszer minden jónak vége. :D
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

zoli73 írta:
2020.03.14., szomb. 20:39
asebestyen írta:
2020.03.14., szomb. 20:32
zoli73 írta:
2020.03.14., szomb. 20:17
Feltűnt, hogy a nevek mellett nem látszik, az "online" felirat, ami jelzi, hogy Ki van jelen és ki nem. Miért is tűnt el ez a hasznos "szolgáltatás"?
Köszönöm!
Régen, ha a Főoldalon alul a "Ki van itt" listában a nicknév fölé mentél az egérrel, megmondta, melyik topicban van és éppen ír-e oda.
Igen, ezt tudom, de nem erre gondoltam. Pl. most is ahogy olvasom a hozzászólásod, a kis
"Kolibri" képed mellett nem látom a világoskék online feliratot, de az eb "Z" betűk mellett sem látom. Ez eddíg nem így volt.
Igen, az egy másik dolog, de mindkettő létező dolog volt. :D
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3749
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

asebestyen írta:
2020.03.14., szomb. 20:32
zoli73 írta:
2020.03.14., szomb. 20:17
Feltűnt, hogy a nevek mellett nem látszik, az "online" felirat, ami jelzi, hogy Ki van jelen és ki nem. Miért is tűnt el ez a hasznos "szolgáltatás"?
Köszönöm!
Régen, ha a Főoldalon alul a "Ki van itt" listában a nicknév fölé mentél az egérrel, megmondta, melyik topicban van és éppen ír-e oda.
Igen, ezt tudom, de nem erre gondoltam. Pl. most is ahogy olvasom a hozzászólásod, a kis
"Kolibri" képed mellett nem látom a világoskék online feliratot, de az én "Z" betűm mellett sem látom. Ez eddíg nem így volt.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

zoli73 írta:
2020.03.14., szomb. 20:17
Feltűnt, hogy a nevek mellett nem látszik, az "online" felirat, ami jelzi, hogy Ki van jelen és ki nem. Miért is tűnt el ez a hasznos "szolgáltatás"?
Köszönöm!
Régen, ha a Főoldalon alul a "Ki van itt" listában a nicknév fölé mentél az egérrel, megmondta, melyik topicban van és éppen ír-e oda.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3749
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Feltűnt, hogy a nevek mellett nem látszik, az "online" felirat, ami jelzi, hogy Ki van jelen és ki nem. Miért is tűnt el ez a hasznos "szolgáltatás"?
Köszönöm!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

trane írta:
2020.03.13., pén. 17:45
modik, egy észrevétel: nem tartom következetesnek az 'üzenet' szó használatát a menükben :rolleyes: > a 'privát üzenetek' (megjegyzem, e helyett a 'saját üzenetek' nyelvtanilag helyesebb lenne)
lehet, hogy nyelvtanilag helyesebb lenne, de egyben félreérthetőbb is: egyrészt azért, mert a privát szó mögött extra tartalom van (a moderátorok sem látják azokat, ha nem szerepelnek a címzettek listáján), másrészt mert a "pü" nagyon átment már a köztudatba, harmadrészt pedig egy pü-nek is lehet tetszőleges számú címzettje, tehát nem feltétlenül "saját"...
Én inkább az "üzenet" és a "hozzászólás" megkülönböztetését és konzekvens használatát javasolnám - ebben egyetértünk - arról nem is szólva, hogy a korábbi "hozzászólások az utolsó belépés óta" megnevezés jobban takarja a valóságot, mint az "olvasatlan üzenetek".
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Konzultálva a jelenlévő moderátor-társammal is, a konkrét kereskedővel ("tudjukki") kapcsolatos threadet áthelyeztem az Off-ba. Ezzel azok a hozzászólások is átkerültek, amelyek nem nevesítették ugyan az illetőt, de a kontextusból nyilvánvaló volt, hogy kiről van szó.
Addendum, amit talán érdemes tudni:
- a moderátorok tulajdonképpen extra technikai és szabályzat által nyújtott jogosultságokkal ellátott felhasználók, nem a fórum alkalmazottai
- nincsenek eszközeink a csak felhasználónévvel, bizonyítékok nélkül leírt súlyos vádak ellenőrzésére

Ennek ellenére tágabb moderátori körben is felvetem a problémakört.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: audioline »

audioline írta:
2020.03.11., szer. 12:40
Kereskedők és gyártók: Sonny dobozai. Úgy tudom már nincs jelen a fórumon. Töröltette a regjét. Nem kéne a topikot is...?
:quetionmark:
.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Ear írta:
2020.03.12., csüt. 10:40
Kerestem, de nem találtam nyomát, hogy mi alapján kerültek beosztásra a topicok a Kereskedők-gyártók meg Szakértők fül alá.

Valaki elmagyarázná, hogy a TMP Audio például miért kevésbé gyártó mint a 72 audio? Mindkettő egyszemélyes kis magyar cég, személyes ismerőseim, el nem tudom képzelni mi a difi közöttük? És az Ethosz? A Bodor Audió mitől inkább szakértő, mint gyártó és kereskedő? Valhalla nem gyárt és nem kereskedik elég kábellel? A L'auditeur mitől nem kereskedő, mitől szakértő?
Valami olyasmi volt a válasz (ami azóta eltűnt), hogy akinek élő szerződése van, az gyártó, kerekedő, akinek nincs, az szakértő és a topicjai össze lesznek vonva.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: venomer »

csandaz írta:
2020.03.12., csüt. 06:31
Én meg gratulálok minden "győztesnek" aki úgy érezte ezt most el kellett érnie. Igazán jobb lett így minden, hogy győztetek! :smile51:
Rólam tudni lehet, hogy nem játszmázom: energiarabló. Így ezt a győzés-dolgot magamra nem veszem. Hülyeség/erős és értelmetlen megszorítás esetén viszont a ficánkolás cselekvőképes embertől elvárható. Rosszabb nem lett egyébként, végül.
Portra való hivatkozás... Épp tegnap léptem ki nem tudom hány hónap után. Aligha lehetne különbözőbb dimenziókban őrlő és szürreálisabb műsorszámot találni. Mondjuk, hogy elengedtem a témát, erős fejcsóvák és értetlenség mellett.
Más irányú nívót szokott meg itt a többség. De oda se neki.

Online
Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: csandaz »

Én meg gratulálok minden "győztesnek" aki úgy érezte ezt most el kellett érnie. Igazán jobb lett így minden, hogy győztetek! :smile51:

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

AT írta:
2020.03.11., szer. 13:53
Találtam egy indokot, visszaáll a 24 óra és a bejelentkezve maradás. Innentől ne hozzám forduljatok ebben az ügyben, már nem leszek benne illetékes. Köszönöm :D
Ott volt a farzsebedben végig, valld be. :D
Megfutamodsz? :o
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
white-tiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2017.10.08., vas. 09:59
Értékelés: 55

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: white-tiger »

AT írta:
2020.03.10., kedd 23:35
Aki esetleg lemaradt volna róla:

Meggyőztek arról, hogy nem maradhat a 24 óra folyamatos bejelentkezés sem. Még átgondolom, hogy tudok-e valamit tenni, de valószínűleg az lesz a vége, hogy mindig be kell majd jelentkezni. :smile53:
Bocs AT, de ez egy marhaság... :smile29:
Legalább a 24 órás (minimum) maradhatott volna.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: audioline »

Kereskedők és gyártók: Sonny dobozai. Úgy tudom már nincs jelen a fórumon. Töröltette a regjét. Nem kéne a topikot is...?
.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

AT írta:
2020.03.11., szer. 11:33
venomer írta:
2020.03.11., szer. 11:10
Felesleges nagy számokra és elérhetetlen célokra hivatkozni, nem tömeges a jelenség. A mellérendelt sörös példa sem hiszem, hogy meggyőzött bárkit is. A webes cookie agymenés péládul egy trend volt, szerencsére lecsengett.
Ezek szerint nem ugyanazt az internetet látogatjuk. Én éppen azt látom, hogy a port.hu-tól az inforadio.hu-n át egy csomó helyen kezdték el teljesen rosszul a felhasználók izélgetését. Nem mellesleg pedig - de tényleg csak a tájékoztatás kedvéért - meg szeretném jegyezni, hogy ez nem "trend volt"; hanem egy Európai Uniós irányelv. Ami mellesleg még hatályos. És éppen egyre több helyen kezdik komolya(bba)n venni.
Ez meg nagyon nem működik, hogy a hatalomfitogtatás ezen, bújtatott, jelzésértékében is szándékosan ütősebb módját gondolod bevetni, hogy akkor elveszed a napon belüli nemszenvedés lehetőségét is. Bár érteném félre, de nehezemre esik nem ezt látni benne. Semmiféle dilemma nincs.
Többször világosan leírtam, hogy ne akarják mindenáron elérni azt, hogy a 24 óra ugyanolyan rossz mint a 72 óra, és hogy ne írogassák azt, hogy akkor inkább léptessen ki a Fórum. Nem én találom ki, nézd meg nyugodtan.
Tényleg szeretném érteni - a passzusok elismétlése nélkül - hogyan jön az ki, hogy ezen a fórumon ez, máshol meg frontendben, végfelhasználói élményben nyoma sincs a naagy törvénykezésnek.
Én szeretnék elnézést kérni, de a "felhasználói élmény" nem szerepel egyetlen jogszabályban sem.
Már kevésbé szól a belépésről ezt, mint inkább arról, mivé és miként csavarod ezt az egészet.
Én nem akartam csavarni. Beállítottam valamit, megkérdőjeleztétek azzal, hogy diktatúrát csinálok, és hogy akkor inkább ne legyen. Ennyi. Tudod, ez olyan mint a nyuszika és a sapka esete. Ha próbálom védeni a 24 órát, akkor diktátor vagyok. Ha elengedem, mert ezt kéritek, akkor diktátor vagyok. Utána pedig hozzátok azokat az érveket, amik tarthatatlanok: Én az úgynevezett "mások hülyesége engem nem boldogít" elvet vallom.

Én ma ezt a kérdést lezárom, átmegyek kék moderátorba a saját al-Fórumomban*, utána pedig nyugodtan kereshettek olyat, aki bevállalja a korlátlan bejelentkezési időt, vagy a 72 órás bennmaradást biztosító cookie-t. Hidd el, ha lesz aki bevállalja ennek a felelősségét, engem nem fog zavarni.

*: Azért a 24 órára ma még próbálok valami megoldást kitalálni. Nem sok időm lesz ma erre, de remélem, hogy bele fog férni.
Most viszont csúsztatsz. Azt gondoltam ezen már túl vagyunk.
Mi nem akartunk (én legalábbis biztosan nem) elérni semmit. Kíváncsi voltam az okokra, a magyarázatra, de azt nem/részlegesen kaptam. Biztonság szempontjából nincs különbség a 24 és a 72 közt. Ha Te azt mondod, egyformán rossz, akkor a saját 24 órás döntésedet minősíted rossz döntésnek. Azt sem látom, hogyan lehetne bármilyen időhatárt egyetlen és kizárólagos jónak megítélni. Még a bíróságon is tól-ig határok vannak, lehet méltányolni a bírónak.
Tudom, hogy nehéz a helyzeted, mert mindenki ragaszkodik a megszokásokhoz, stb, de kb azt csináltad, hogy "Kedves Uram, az Ön teljes lábát sajnos le kell vágnunk, hogy életben maradjon! De rendesek leszünk, ma csak lábszárközépig vágjuk le, a többit majd csak holnap."
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: venomer »

AT, nem tudom eldönteni, hogy a legjobb tudásod és legjobb szándékod szerint írod ezeket vagy tudatosan csúcsztatsz. Azt áruld már el légy szíves, hogy más helyeken miért nincs ez a megkötés, ami itt megalakult. Felesleges nagy számokra és elérhetetlen célokra hivatkozni, nem tömeges a jelenség. A mellérendelt sörös példa sem hiszem, hogy meggyőzött bárkit is. A webes cookie agymenés péládul egy trend volt, szerencsére lecsengett. Ez még csak az sem. Egymagad lobogtatod a zászlót, hogy ez mennyire kell. Vagy nem.

Ez meg nagyon nem működik, hogy a hatalomfitogtatás ezen, bújtatott, jelzésértékében is szándékosan ütősebb módját gondolod bevetni, hogy akkor elveszed a napon belüli nemszenvedés lehetőségét is. Bár érteném félre, de nehezemre esik nem ezt látni benne. Semmiféle dilemma nincs.

Tényleg szeretném érteni - a passzusok elismétlése nélkül - hogyan jön az ki, hogy ezen a fórumon ez, máshol meg frontendben, végfelhasználói élményben nyoma sincs a naagy törvénykezésnek. Már kevésbé szól a belépésről ezt, mint inkább arról, mivé és miként csavarod ezt az egészet.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

AT írta:
2020.03.11., szer. 01:14
wittao írta:
2020.03.11., szer. 01:04
Egyelore arrol maradtam le, hogy a Core Audio topik eltunt...
Már a helyén, bocs, te voltál az egyik kereskedő, akit nem tudtam azonosítani.
Milyen szempontok alapján lettek elválasztva a Kereskedők és Gyártók a Szakértőktől?
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Miért léptet ki a Fórum egy-két naponta? Mit kell tudni a cookiekról/sütikről?

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

AT írta:
2020.03.10., kedd 23:33
asebestyen írta:
2020.03.10., kedd 22:39
Nekem az a bajom, hogy ha biztonság a cél, akkor - ahogy Robi is írja - böngésző bezárással léptessen ki
Hát legyen, feldobom a fórumhoz kapcsolódó kérdésekben. Akkor legyen így.
minden bizonnyal vannak ajánlások, esetleg régebb óta jogállamként működő országokban bevett gyakorlat. :rolleyes:
Ezek szerint hIába írom le, hogy erről szólt volna többek között az E-Privacy, ha nem halljátok meg. Nincs bevett gyakorlat, mert mindenki erre a jogszabályra vár. Továbbá azt is jeleztem, hogy nem tudok precedensről, döntésről, iránymutatásról. Valóban komolyan gondoltam, ha valaki tud ilyenről, szóljon.
Bocsánat, nem olvastam el minden hsz-t s témában.
Amíg nem születik meg az E-Privacy jogszabályi háttér, addig nem lett volna jó úgy, ahogy volt? Ezek szerint nehezen jutnak döntésre ott fent is, valószínű nem véletlenül.
Tudom, hogy a gdpr-tól függetlenül is fontos a személyes adatok védelme, de nekem úgy tűnik, hogy az 5. osztályos Pistike Juliskának írt, az iskola udvarán összetépve megtalált szerelmes levelét a NASA interkontinentális rakétáinak indító kódjait őrző kis szekrénykébe akarod betenni, mert személyes adatokat tartalmaz. :D
Hidd el, értem a törekvéseid, elsőre nekem ellenszenves volt, de jobban átgondolva értem, a mi (felhasználók) érdekeinket is látom benne, viszont még mindig úgy érzem, kissé túltolod.
Pedig a régi motornál a "zsaroló" az én fiókomat
(is) fel akarta törni.
Több hasznát gondolom a userek betanításának saját adataik védelmére, hogy milyen felületen mit szabad kiadni, mint a sütik lejárati idejével babrálni, pláne 24 órás intervallummal, mivel az nem véd semmitől, de egyeseket (engem nem) idegesít, és úgy tűnik az egyesek sokan vannak.
Végszóként részemről, nekem tök mindegy hogy lesz, mert kattintok egyet és belépek, igazán nem okoz gondot ez nekem.
szia.gif
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

OFF
Ha használható környezetet szeretnénk, akkor be kell lépni a böngészőbe és el kell menteni a belépési adatokat. A chrome-nál ez remekül működik. Közben a picit cizelláltabban gondolkodók észrevehetik, hogy de hát így pont a saját érdekünkben hozott rendelkezéseket játssza ki a nagytestvér ellenünk. Oh. Mily meglepő.
Persze az is megérne egy misét, hogy a facebookra, gmail-re, twitterre stb. miért nem kell a 24 órás limit. ;)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
white-tiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2017.10.08., vas. 09:59
Értékelés: 55

Re: Miért léptet ki a Fórum egy-két naponta? Mit kell tudni a cookiekról/sütikről?

Hozzászólás Szerző: white-tiger »

AT írta:
2020.03.10., kedd 21:23
asebestyen írta:
2020.03.10., kedd 21:07
Én is elemeztem a helyzetet és az egyetlen elfogadható értéknek a 72 órát találtam. És most előnyre is szert teszek, csak figyelj! :D Elmondom hogy jött ki. Gyakorlatilag a biztonsági kockázat a böngésző bezárással kiléptetéshez képest jelentéktelen mértékben nől az idővel és a userek döntő többségének az ingerküszöbe a jelek szerint 72 óránál van. :)
Azon kívül a "72 óra kompromisszum nélkül" ifjúsági mozgalom üzenete az, hogy "Több vagy, ha adsz!" :D
Az Alibaba milliárdos alapítója is heti 72 óra munkát vár el a dolgozóitól.
II. Erzsébet is 72 órát adott a királyi családdal szakító hercegi párnak (Harry és Meghan), hogy megegyezzenek az udvarral.
Hány érvet hozzak még? :smile53:
:fekverohog:
Hát, hogy is fogalmazzam meg, nem győztél meg. Viszont elgondolkodtattál. Mi lenne ha 99 óra lenne? Elvégre, az majdnem száz. Mindkét számjegye egyenlő, összeadva 18, ami számmisztikailag 9-et ad. Ha egyet hozzáteszek, akkor pont egy lesz belőle, hiszen a két nullával egyszerűsíteni lehet. Ha megcserélem a számjegyeit, ugyanaz a szám marad. Sőt mi több, ennél nagyobb kétjegyű egész, avagy páratlan szám nincs is, azaz igazoltuk a szám páratlan jellegét.

Akkor most döntsük el sör-virsli versennyel, esetleg azzal, hogy melyikünknek van hosszabb... életvonala a tenyerén?

Szerintem maradjunk inkább a racionális érvelésnél, abban van esélyetek velem szemben :D Elborultságban nincs... :smile53:
Engem meggyőztél, inkább legyen 99 óra mint ez az állandó kiléptetés... :smile29:

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Miért léptet ki a Fórum egy-két naponta? Mit kell tudni a cookiekról/sütikről?

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Én nem is akarok semmit megnyerni. :)
Nekem az a bajom, hogy ha biztonság a cél, akkor - ahogy Robi is írja - böngésző bezárással léptessen ki, ha meg ennyire nem kell szigorúnak lenni, akkor lehet bármennyi a kiléptetés ideje, szakmailag tök mindegy, hogy mennyi. Minél kevesebb, annál idegesítőbb, mert haszontalanul végeztet munkát (mégha kicsit is).
Amennyiben ez egy fontos eleme a GDPR védelmi rendszerének, minden bizonnyal vannak ajánlások, esetleg régebb óta jogállamként működő országokban bevett gyakorlat. :rolleyes:
A motor folyamatos naprakészen tartása, illetve a szerver oldali védelem meg ugye alap (kéne legyen). :D Már csak azért is, mert ha ezt kihasználva sérülnek adatok, oda jó mesélőke kell majd. :D
Nekem személy szerint amúgy teljesen mindegy.
Összességében minden hasonló feladat nehéz, mivel az embereket a saját hülyeségüktől megvédeni nemhogy nehéz, egyenesen lehetetlen. :) Így aztán nem irigylem AT kartársat sem.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Válasz küldése

Vissza: “Fórummal kapcsolatos témák”