Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
falatzoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 422
Csatlakozott: 2009.07.29., szer. 14:50
Értékelés: 54

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: falatzoli »

Sziasztok !
Van valakinek esetleg tapasztalata az AP-linux-al ( https://www.ap-linux.com/ ) ?
Nagyon buta vagyok a linuxhoz ,ezt sem sikerült telepítenem ,az egyik jó ismerősöm szenvedett meg vele ( közben drága Édesanyám masszívan csuklott asszem ...) .
Fenn van ,szól ,de az alapértelmezett zenejátszó progival ( Cantata ) nem tudom megkedveltetni a DAC-omat ,és folyamatos hibaüzenetekkel bombáz ...
A telefonommal természetesen nem párosodik ,és minden indítás után be kell lépjek mint Atyaúristen ,és el kell mutogassam a Wifi hálózatot ...
A hangja ( egy nem alapértelmezett progival ) szimpatikus ,szeretnék még vele egy pár kört futni mielőtt elásom ( gépestől ) ... :)

Süteménység kalácsság,

Sörivás és barátság.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

bitrograde írta:
2020.03.20., pén. 16:56
Lehet ennél egyszerűbben is egy kicsit, ráadásul én Win10 mellett szerettem volna kipróbálni, duál bootban. Erre megoldás az itt leírt módszer. Teljesen fájdalommentes, nem tudom, az eltávolítása milyen lesz. A hangja is jó, beállítani is egyszerű. Egyetlen bajom van vele, hogy a Synology NAS-on tárolt fájlokat még nem sikerült felfedeztetnem a DeadBeeffel, ahogyan felcsatolni sem tudom őket az operációs rendszerbe. De ami késik..... az a MÁV.
Ugyan még nem próbáltam, de ez a két oldal rejti a megoldást: NFS & mount-FULL. Az NFS kész, a mount-FULL-ra holnapig várnom kell.
Életem első Linux-túrása. :D
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

hubee írta:
2020.03.20., pén. 13:31
Köszi az eddigi helpet! Szeretnék valamit vissza is adni a közösségnek:
Ezt most olyanoknak küldöm akik semennyire sem jártasak a linux világban, de tennének a linuxos zenehallgatással egy fájdalommentes (!) próbát. Én is csak a legalapabb dolgokat tudtam összehozni, de szól a zene Hiface1-en keresztül egy Mac Minin futó linux alól :D Nekem ez elég sikerélmény.
Tahr Puppy-val (nyílván mással is) megoldható, hogy úgy hallgass zenét, hogy simán pendriveról bebootolsz, és az "live"-ként a memóriába betöltődik telepítés nélkül, majd Deadbeefel már indulhat is szinte a lejátszás.

Innen tölthető a legújabb Puppy. (a bejegyzés alján van google drive link az iso-hoz)
https://skamilinux.hu/tahrlite6-1-1-k4- ... -2020-jan/

Rufus-szal csinálj az iso-ból bootolható pendriveot. (én egy 4GB-ost fogtam, de maga az iso kisebb jóval, kevesebb is elég lehet) Bootolj be erről. Eltarthat pár percig mire betölti magát a Puppy a memóriába. Egyből a desktop látszik, valami ilyesmi
https://skamilinux.hu/phpBB3/download/file.php?id=2306
A Start gomb fölött a bal alsó sarokban találod a felcsatolt meghajtóidat (én pl. a külső NTFSre formázott vinyóm ikonját látom "sdc1" néven). Ellenőrizd le, hogy felcsatolta-e automatikusan azt ahol a zenéid vannak. Ha nem, akkor az asztalon lévő "apps"-on belül keresd a "Pmount"-ot és azzal csatold fel a meghajtót.
A lejátszót szintén az "apps"-on belül találod: "deadbeef.desktop", indítsd el. A Szerkesztés/Beállítások/Hang fülön állítsd be a hang kimeneti eszközt. Nálam Hiface, de nálad pl az USB DAC-odat válaszd.
Zene hozzáadása a Deadbeef lejátszási listához: Fájl/Fájl hozzáadása. Baloldalt "Fájl rendszer" majd "mnt" mappa, azon belül a meghajtód amin a zenék vannak. Mint írtam, nálam ez az "sdc1" (a korábbiak szerint az asztal bal alsó sarkában látod a meghajtó linuxos "nevét", ezt válaszd).
Remélhetőleg idáig eljutottál :) és már csak zenét kell választanod és hátradőlve fülelgetni.
Lehet ennél egyszerűbben is egy kicsit, ráadásul én Win10 mellett szerettem volna kipróbálni, duál bootban. Erre megoldás az itt leírt módszer. Teljesen fájdalommentes, nem tudom, az eltávolítása milyen lesz. A hangja is jó, beállítani is egyszerű. Egyetlen bajom van vele, hogy a Synology NAS-on tárolt fájlokat még nem sikerült felfedeztetnem a DeadBeeffel, ahogyan felcsatolni sem tudom őket az operációs rendszerbe. De ami késik..... az a MÁV.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: hubee »

fülelek írta:
2019.12.24., kedd 14:17
venomer írta:
2019.12.24., kedd 10:36
fülelek írta:
2019.12.20., pén. 18:57
tahr puppy 6.0.6 rulez!
a többit felejtsd el :D
Mitől jó?
Az egész Tahr Puppy op rendszer pendrájvról tölt be a rendszer memóriába, lát minden meghajtót, ahonnan lejátszuk a zenéket, felismeri az összes xmos és társai usb hidakat és dacokat, irgalmatlanul gyorsan működik, kicsi az erőforrás igénye. Hangzás tekintetében sokkal jobb, mint a szokásos ablakos megoldások, az a nyugodság jellemzi, ami a win hangzásból hiányzik. Nem a bitperfektségen múlik, mielőtt bárki belekötne, hanem a szgép belső időbeliségén és a sokkal több futó folyamat energia felhasználása miatti szórt zavarok mennyiségén. Elhiszem, hogy kicsontozott, agyon tuningolt win rendszeren is lehet jó a hang, ez a linux disztro egyszerűbb megoldás, legalábbis szerintem. Az APLinux is ugyanilyen jó, kicsit komplikáltabb a telepítése és konfigurálása, mpd használata esetén a távirányítás alapból megoldott. A Daphile lejátszó is jó megoldás, ha nem felejtjük el a számokat lejátszás előtt memóriába betölteni, különben egy lehelletnyivel elmarad hangminőségre a többitől.
Köszi az eddigi helpet! Szeretnék valamit vissza is adni a közösségnek:
Ezt most olyanoknak küldöm akik semennyire sem jártasak a linux világban, de tennének a linuxos zenehallgatással egy fájdalommentes (!) próbát. Én is csak a legalapabb dolgokat tudtam összehozni, de szól a zene Hiface1-en keresztül egy Mac Minin futó linux alól :D Nekem ez elég sikerélmény.
Tahr Puppy-val (nyílván mással is) megoldható, hogy úgy hallgass zenét, hogy simán pendriveról bebootolsz, és az "live"-ként a memóriába betöltődik telepítés nélkül, majd Deadbeefel már indulhat is szinte a lejátszás.

Innen tölthető a legújabb Puppy. (a bejegyzés alján van google drive link az iso-hoz)
https://skamilinux.hu/tahrlite6-1-1-k4- ... -2020-jan/

Rufus-szal csinálj az iso-ból bootolható pendriveot. (én egy 4GB-ost fogtam, de maga az iso kisebb jóval, kevesebb is elég lehet) Bootolj be erről. Eltarthat pár percig mire betölti magát a Puppy a memóriába. Egyből a desktop látszik, valami ilyesmi
https://skamilinux.hu/phpBB3/download/file.php?id=2306
A Start gomb fölött a bal alsó sarokban találod a felcsatolt meghajtóidat (én pl. a külső NTFSre formázott vinyóm ikonját látom "sdc1" néven). Ellenőrizd le, hogy felcsatolta-e automatikusan azt ahol a zenéid vannak. Ha nem, akkor az asztalon lévő "apps"-on belül keresd a "Pmount"-ot és azzal csatold fel a meghajtót.
A lejátszót szintén az "apps"-on belül találod: "deadbeef.desktop", indítsd el. A Szerkesztés/Beállítások/Hang fülön állítsd be a hang kimeneti eszközt. Nálam Hiface, de nálad pl az USB DAC-odat válaszd.
Zene hozzáadása a Deadbeef lejátszási listához: Fájl/Fájl hozzáadása. Baloldalt "Fájl rendszer" majd "mnt" mappa, azon belül a meghajtód amin a zenék vannak. Mint írtam, nálam ez az "sdc1" (a korábbiak szerint az asztal bal alsó sarkában látod a meghajtó linuxos "nevét", ezt válaszd).
Remélhetőleg idáig eljutottál :) és már csak zenét kell választanod és hátradőlve fülelgetni.
Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: hubee »

Rufussal bootol, köszi.
Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

Online
Avatar
Elmo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2009.09.09., szer. 08:30
Értékelés: 262
Tartózkodási hely: Regöly

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Elmo »

hubee írta:
2020.03.18., szer. 22:23
fülelek írta:
2020.01.21., kedd 14:34
Újabb verzió, kibővített, magyar nyelvű tahr Puppy:
https://skamilinux.hu/tahrlite6-1-1-k4- ... -2020-jan/
Elnézést a témaváltásért. Etcherrel (https://www.balena.io/etcher/ ) csináltam a fenti puppyból pendriveot. Ki is irta, hogy nem bootolható az image. És valóban nem tudtam bootolni róla. Más már próbálta? Vagy nálam a hiba? (hogy pl. egy Mac-re próbálnám rászuszakolni :D )
Nekem mindig sikerült az Etcher-rel. Próbáld ki a Rufust is.
www.chiliout.hu

Hegel-REL-ATC

Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: hubee »

fülelek írta:
2020.01.21., kedd 14:34
Újabb verzió, kibővített, magyar nyelvű tahr Puppy:
https://skamilinux.hu/tahrlite6-1-1-k4- ... -2020-jan/
Elnézést a témaváltásért. Etcherrel (https://www.balena.io/etcher/ ) csináltam a fenti puppyból pendriveot. Ki is irta, hogy nem bootolható az image. És valóban nem tudtam bootolni róla. Más már próbálta? Vagy nálam a hiba? (hogy pl. egy Mac-re próbálnám rászuszakolni :D )
Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Big »

Még egy rövid gondolat a driver témakörben. KopaszKutya írta, hogy a legfrissebb drivert tette fel............., hozzáteszem PP honlapján ez szerepel: Win8,Win10,Window serverer need no driver. :rolleyes:
Pár hete járt nálam egy TEAC NT503, letöltöttem a hozzá ajánlott drivert, minden jónak tünt, de a KS nem szerepelt a kimeneti oldalon (pedig nagyon szeretjük). Gondoltam egy nagyot, leszedtem és a 2013-as kiadású UD-501-hez készültre cseréltem, láss csodát lett KS, meg természetesen minden más is.
Szóval nem mindég jön be a frissített verzió. :rolleyes:
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

adamthebrave írta:
2020.03.15., vas. 09:59
JPlay ajándék.
A szolgáltatások újraindítása után működik! Köszönettel.
Ps. Tulajdonképpen ez a régi kulcs, csak újra engedélyezték.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1962
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 479

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

JPlay ajándék.

JPLAY is operating normally during Coronavirus pandemy - all orders and support are processed without delays. Stay safe at home and enjoy music with JPLAY 🔊


Here is a new trial extension code for JPLAY FEMTO for everyone who wants to give it another try:
WCWN-F858-KWW5-5IRU-FQ8Y-57PI-YIXT

Open TurboActivate.exe in C:\JPLAY, click 'other options' -> 'Extend your trial' & enter the above code. Reboot afterwards!

All existing JPLAY customers can still upgrade to JPLAY FEMTO for 50% of the regular price: 79EUR instead of 149EUR.
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

Az eddig elmondottakból számomra úgy tűnik, a BIOS POST talált túlfogyasztás/zárlat
problémát. Erre enged következtetni a konverter kihúzása utáni újraindulás.
A további próbálkozásokhoz egyszer, valamikor nem árt a BIOS-t alaphelyzetbe állítani,
mert megjegyezte a PP kártyát, mint problémás eszközt, és előfordulhat, hogy ismételten
nem fogja engedni.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Big »

KopaszKutya írta:
2020.03.14., szomb. 16:28
Big írta:
2020.03.13., pén. 21:04
KopaszKutya írta:
2020.03.13., pén. 16:31
Na hát a "boldogság" nem tartott sokáig. :angry:

Tegnap előtt délelőtt ugye megkaptam a PP V4-es kártyát, bele tettem a Bodor PC-be, minden ok volt, pár zenét meg is hallgattam vele. Este már nem működött, a hangeszközt a Windows nem ismeri fel. Többször is próbáltam kihúzni a Slot-ból, vissza tenni, semmi. Másik PC-ben is ugyanez.
Van itthon egy dettó ugyanilyen kártyám, csak az gyári, tuningmentes, simán látja a W10.

Érdekesség, hogy ha rá van dugva az USB-koax konverter a kártyára és be van kapcsolva, akkor már a Boot alatt megáll a gép. Ha kikapcsolom a konvertert, akkor be boot-ol a gép, de nyilván ismeretlen hangeszközként látja.

Maga a külső egység (oszcillátor) melegszik, tehát áramot felveszi.

Erre valakinek valami ötlete esetleg? Gondolom nem nyekkenhetett meg csak úgy vagy igen? sad.gif
Drivert mit tettél fel?
Eddig semmilyen drivert nem kellett telepítenem, de akitől vettem, ő szerinte is driver gond. Leszedtem egy 3.0... Paul Pang drivert, ami elvileg ezekhez a NEC kártyákhoz való. Az Eszközkezelő látja is, mint Renesas Electronic USB 3.0 Host Controller és Root Hub, de ennyi. Amint rádugom az USB-koax konvertert, már a Windows nem indul el, amíg le nem húzom vagy ki nem kapcsolom a konvertert.

Esetleg van rá remény, hogy Linux alatt nem lesz vele ilyen gond, vagy az dettó ugyanez?
Bocsánat, hogy nem tudtam válaszolni, de a tegnapi napom igen sűrűre sikerült, :rolleyes: időközben látom megoldódott, jó zenélést! :smile32:
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1501
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

Na srácok úgy néz ki, megvan a megoldás. Szerencsére nem szoktam egy könnyen feladni, úgy látszik megérte.

A megoldás, hátha más is belefut hasonlóba:
1. Szűz Windows 10 telepítés, de a V4-es kártya nincs a gépben.
2. Telepítés után beletettem a gépbe a kártyát, de mivel nem szed le hozzá automatikusan drivert, így leszedtem egy Paul Pang féle drivert (legújabb, 3.0-ás). Így sem történt semmi, ugyanúgy ismeretlen eszköz, bár az Eszközkezelő már látja, mint Renesas Electronic USB 3.0 Host Controller és Root Hub.
3. V4-es kártya ki a gépből, betettem egy ugyanolyan NEC USB kártyát, csak gyári, tuning mentes. Ezt elsőre felismerte.
4. Gyári kártya ki a gépből, V4-es be a gépbe és működik!!! :smile52:

Tegnap késő este hallgattam egy keveset illetve ma kb. 1 órája és úgy látszik minden ok. Annyi, hogy a JRiver-nél az S.M.S.L X-USB II-es konverter csak WASAPI-val megy, nem merem ráküldeni a gyári drivert az ASIO miatt, de ez legyen a legnagyobb baj.

Egyébként igen, ahogy írták is, ezek után jött volna a táp kérdés, hogy az elég-e, esetleg a kártya nem-e hibás. Nekem is megfordult a fejemben az inkompatibilitás, de szerencsére egyik sem. Most folyik a teszt fázis, remélem az öröm maradandó lesz.

A másik probléma, hogy a gépet hiába kapcsolom ki, kikapcsolás után pár másodperc múlva felébred.

Erre is van megoldás: Vezérlőpult/Nagy ikonok nézet/Energiagazdálkodási lehetőségek/A főkapcsolók funkciójának megadása/A jelenleg el nem érhető funkciók bekapcsolása/Gyors rendszerindítás bekapcsolása (ajánlott) pipát ki kell venni.

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget, ötleteket! :smile53:
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Avatar
mjanosrobert
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 393
Csatlakozott: 2016.01.26., kedd 14:27
Értékelés: 30

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: mjanosrobert »

Pp kartya...
Bocs hogy belevau.
Jartam hasonlo keppen. Nem pp kartyaval de hasonlo.
Kivettem a kartyat. Letoroltem a drivert. Visszatattem a kartyat. Vagy felismerte a gep, vagy nem..kb 10 bol 1 szer ment. Kutyuztem vagy 10-15 orat osszesen. Inkabb zenet kellett volna hallgatnom...
Sajnos megoldas nem volt. A kartya meg az alaplap nem szerette egymast. Az egyik 25.00 mhz a masik meg 24.75 mhz volt. Valoszinuleg ezt hivjak kompatibilitasi problemanak. Nem valoszinu hogy barmelyik tonkre ment de eladas elott teszteld le.
Udv

Avatar
kakaox
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2010.05.05., szer. 12:45
Értékelés: 355
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kakaox »

KopaszKutya írta:
2020.03.14., szomb. 19:40

Tulajdonképpen semmi se történik. Fura, mert mikor először tettem a gépbe a V4-et, akkor simán ment minden, amíg le nem kapcsoltam a gépet....

Úgy látszik marad az, hogy elküldöm egy hozzá értőnek, nézzen rá. Akkor úgyis kiderül a turpisság, már ha van persze.
A PP kártyának -a fűtött kristálykályha miatt- kell a kakaó...
Ezt sirabizáltam ki a weboldalán:

OCXO module need much higher current than Low Jitter TCXO,
It need a true 5V/1.5A power supply.
Recommend to use a 5V/2A min. power supply for the V6 card.


Gondolom a két kártya között nincs tápigényben különbség...
Szóval az 5V-os ágon kell neki legalább 1.5, de inkább 2.0 Amper!
Ezt tudja az a tápkör amiről "eteted"?
Lehet itt lesz a gond.

Persze az is lehet hogy kihalt a kártya, ugyanis valami úgy szokott elromlani, hogy működik
azután meg nem. Reméljük nem ez történt!
Eleje: Passzív hűtésű HTPC (Sotm LAN, USB, központi Clock, Switch)+külső 400w HDPLEX PSU+Audiobyte Hydra Z, Audio-GD Master 7 DAC
Közepe: Krell KSA 100 poweramp, Krell KRC-3 preamp  Vége:Sonus Faber Guarneri Memento  Kábelek:Stealth Táp: Lab12 Gordian  Szoba:Panel
 

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1501
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

kakaox írta:
2020.03.14., szomb. 19:04
KopaszKutya írta:
2020.03.14., szomb. 18:54
Holnap megpróbálom Manjaro Linux-al, bár túl sok reményt nem fűzök hozzá.

Másnak akinek PP V4-es kártyája van, minden gond nélkül megy a kártya, driver telepítgetés, egyéb szenvedés nélkül?
És úgy próbáltad már, hogy lehúzod az USB->SPDIF konvertert, beindítod a vin-doszt
(elméletileg akkor beindul és látja is az eszközkezelő az USB kártyád), majd bedugod a konvertert,
akkor mi történik?!
Tulajdonképpen semmi se történik. Fura, mert mikor először tettem a gépbe a V4-et, akkor simán ment minden, amíg le nem kapcsoltam a gépet.

asebestyén: nem fagy le, hanem mikor bekapcsolom a gépet és bejön az a rész, hogy nyomjak F2-t a BIOS-ba való belépéshez, na ott áll meg a mutatvány, ha az USB-koax konverter be van kapcsolva. Ha nincs, akkor bebootol a W10.

Újabb fejlemény, bár már kezdek kicsit megbolondulni. A gépet le sem tudom állítani, ha a PP V4 benne van. W10 leállításra nyomok, a gép kikapcsol, de magától újra indul, mintha felébresztené a gépet. Sok mindent láttam már az életemben, de ilyet még nem.

Úgy látszik marad az, hogy elküldöm egy hozzá értőnek, nézzen rá. Akkor úgyis kiderül a turpisság, már ha van persze.
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5860
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7197
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

KopaszKutya írta:
2020.03.14., szomb. 18:54
Holnap megpróbálom Manjaro Linux-al, bár túl sok reményt nem fűzök hozzá.

Másnak akinek PP V4-es kártyája van, minden gond nélkül megy a kártya, driver telepítgetés, egyéb szenvedés nélkül?
Minek, ha a BIOS már megfagy?
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
kakaox
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2010.05.05., szer. 12:45
Értékelés: 355
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kakaox »

KopaszKutya írta:
2020.03.14., szomb. 18:54
Holnap megpróbálom Manjaro Linux-al, bár túl sok reményt nem fűzök hozzá.

Másnak akinek PP V4-es kártyája van, minden gond nélkül megy a kártya, driver telepítgetés, egyéb szenvedés nélkül?
És úgy próbáltad már, hogy lehúzod az USB->SPDIF konvertert, beindítod a vin-doszt
(elméletileg akkor beindul és látja is az eszközkezelő az USB kártyád), majd bedugod a konvertert,
akkor mi történik?!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kakaox 2020.03.14., szomb. 19:11-kor.
Eleje: Passzív hűtésű HTPC (Sotm LAN, USB, központi Clock, Switch)+külső 400w HDPLEX PSU+Audiobyte Hydra Z, Audio-GD Master 7 DAC
Közepe: Krell KSA 100 poweramp, Krell KRC-3 preamp  Vége:Sonus Faber Guarneri Memento  Kábelek:Stealth Táp: Lab12 Gordian  Szoba:Panel
 

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1501
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

Holnap megpróbálom Manjaro Linux-al, bár túl sok reményt nem fűzök hozzá.

Másnak akinek PP V4-es kártyája van, minden gond nélkül megy a kártya, driver telepítgetés, egyéb szenvedés nélkül?
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5860
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7197
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

wittao írta:
2020.03.14., szomb. 17:49
KopaszKutya írta:
2020.03.14., szomb. 17:39
asebestyen írta:
2020.03.14., szomb. 17:08


A konvertert próbálad másik gépre kötni? Vagy akár ugyanzon a gépen egy másik USB aljzatra, ami nem a PP kártyáé?
A konverternek semmi baja, eddig is azt használtam, másik két USB kártyával tökéletesen működött.

wittao: tudtommal a PP V4-es kártyák belső táposak, hacsak valaki be nem vezet kívülről külön tápot molex-en, de mivel itt eleve lineáris a belső tápolás, így felesleges a külső.

Egyébként más is ennyit szívott a V4-es kártyával, mint én?
Esetleg annak lehet értelme, hogy az OCXO egység át lenne szerelve egy másik USB kártyára?
Nem csak az a kerdes, hogy milyen tapot kap, hanem az sem mindegy mikor... nem mindegy az alkatreszek inditasi sorrendje. Es ha o nem stimmel, a belenyomott eszkoz sem fog.
Kulso vagy idozitett tappal ezt lehet kezelni, ezert kerdeztem.
Az USB kártyának már élnie kell, mire az alaplap elindul, ugye, különben a Bios nem fogja normálisan érzékelni...?
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1501
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

asebestyen írta:
2020.03.14., szomb. 17:08
KopaszKutya írta:
2020.03.14., szomb. 16:28
Big írta:
2020.03.13., pén. 21:04

Drivert mit tettél fel?
Eddig semmilyen drivert nem kellett telepítenem, de akitől vettem, ő szerinte is driver gond. Leszedtem egy 3.0... Paul Pang drivert, ami elvileg ezekhez a NEC kártyákhoz való. Az Eszközkezelő látja is, mint Renesas Electronic USB 3.0 Host Controller és Root Hub, de ennyi. Amint rádugom az USB-koax konvertert, már a Windows nem indul el, amíg le nem húzom vagy ki nem kapcsolom a konvertert.

Esetleg van rá remény, hogy Linux alatt nem lesz vele ilyen gond, vagy az dettó ugyanez?
A konvertert próbálad másik gépre kötni? Vagy akár ugyanzon a gépen egy másik USB aljzatra, ami nem a PP kártyáé?
A konverternek semmi baja, eddig is azt használtam, másik két USB kártyával tökéletesen működött.

wittao: tudtommal a PP V4-es kártyák belső táposak, hacsak valaki be nem vezet kívülről külön tápot molex-en, de mivel itt eleve lineáris a belső tápolás, így felesleges a külső.

Egyébként más is ennyit szívott a V4-es kártyával, mint én?
Esetleg annak lehet értelme, hogy az OCXO egység át lenne szerelve egy másik USB kártyára?
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5860
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7197
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

KopaszKutya írta:
2020.03.14., szomb. 16:28
Big írta:
2020.03.13., pén. 21:04
KopaszKutya írta:
2020.03.13., pén. 16:31
Na hát a "boldogság" nem tartott sokáig. :angry:

Tegnap előtt délelőtt ugye megkaptam a PP V4-es kártyát, bele tettem a Bodor PC-be, minden ok volt, pár zenét meg is hallgattam vele. Este már nem működött, a hangeszközt a Windows nem ismeri fel. Többször is próbáltam kihúzni a Slot-ból, vissza tenni, semmi. Másik PC-ben is ugyanez.
Van itthon egy dettó ugyanilyen kártyám, csak az gyári, tuningmentes, simán látja a W10.

Érdekesség, hogy ha rá van dugva az USB-koax konverter a kártyára és be van kapcsolva, akkor már a Boot alatt megáll a gép. Ha kikapcsolom a konvertert, akkor be boot-ol a gép, de nyilván ismeretlen hangeszközként látja.

Maga a külső egység (oszcillátor) melegszik, tehát áramot felveszi.

Erre valakinek valami ötlete esetleg? Gondolom nem nyekkenhetett meg csak úgy vagy igen? sad.gif
Drivert mit tettél fel?
Eddig semmilyen drivert nem kellett telepítenem, de akitől vettem, ő szerinte is driver gond. Leszedtem egy 3.0... Paul Pang drivert, ami elvileg ezekhez a NEC kártyákhoz való. Az Eszközkezelő látja is, mint Renesas Electronic USB 3.0 Host Controller és Root Hub, de ennyi. Amint rádugom az USB-koax konvertert, már a Windows nem indul el, amíg le nem húzom vagy ki nem kapcsolom a konvertert.

Esetleg van rá remény, hogy Linux alatt nem lesz vele ilyen gond, vagy az dettó ugyanez?
A konvertert próbálad másik gépre kötni? Vagy akár ugyanzon a gépen egy másik USB aljzatra, ami nem a PP kártyáé?
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1501
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

Big írta:
2020.03.13., pén. 21:04
KopaszKutya írta:
2020.03.13., pén. 16:31
Na hát a "boldogság" nem tartott sokáig. :angry:

Tegnap előtt délelőtt ugye megkaptam a PP V4-es kártyát, bele tettem a Bodor PC-be, minden ok volt, pár zenét meg is hallgattam vele. Este már nem működött, a hangeszközt a Windows nem ismeri fel. Többször is próbáltam kihúzni a Slot-ból, vissza tenni, semmi. Másik PC-ben is ugyanez.
Van itthon egy dettó ugyanilyen kártyám, csak az gyári, tuningmentes, simán látja a W10.

Érdekesség, hogy ha rá van dugva az USB-koax konverter a kártyára és be van kapcsolva, akkor már a Boot alatt megáll a gép. Ha kikapcsolom a konvertert, akkor be boot-ol a gép, de nyilván ismeretlen hangeszközként látja.

Maga a külső egység (oszcillátor) melegszik, tehát áramot felveszi.

Erre valakinek valami ötlete esetleg? Gondolom nem nyekkenhetett meg csak úgy vagy igen? sad.gif
Drivert mit tettél fel?
Eddig semmilyen drivert nem kellett telepítenem, de akitől vettem, ő szerinte is driver gond. Leszedtem egy 3.0... Paul Pang drivert, ami elvileg ezekhez a NEC kártyákhoz való. Az Eszközkezelő látja is, mint Renesas Electronic USB 3.0 Host Controller és Root Hub, de ennyi. Amint rádugom az USB-koax konvertert, már a Windows nem indul el, amíg le nem húzom vagy ki nem kapcsolom a konvertert.

Esetleg van rá remény, hogy Linux alatt nem lesz vele ilyen gond, vagy az dettó ugyanez?
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

viri írta:
2020.03.14., szomb. 15:49
lehoako írta:
2020.03.14., szomb. 07:56
https://www.mupa.hu/media/video

Műpa megfnyitotta online médiatárát. Reg nélkül, csak úgy. Hátha, valakinek érdekes. :napsut: :smile32:
Engem érdekelne, de nem működik a video, nálam van a probléma?
Nem. Beszéltem velük. Akkora az érdeklődés, hogy letérdelt a szerver, próbálkoznak megkalapálni.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2062
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1628
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: viri »

lehoako írta:
2020.03.14., szomb. 07:56
https://www.mupa.hu/media/video

Műpa megfnyitotta online médiatárát. Reg nélkül, csak úgy. Hátha, valakinek érdekes. :napsut: :smile32:
Engem érdekelne, de nem működik a video, nálam van a probléma?
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”