Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

Avatar
svan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2008.04.19., szomb. 17:57
Értékelés: 183
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: svan »

alto írta:
2020.03.19., csüt. 15:05
svan írta:
2020.03.19., csüt. 14:23
Home Office:
(Tudom poros a Woo.. :rolleyes: Egyébként annyira nem jó az összhang, mint amennyire tetszetős)
svan_home_office.jpg
Gondolom nem a Woo itt a gyenge láncszem...
Szeretem a Woo-t, de ezzel az AR-H1 fülessel pl. a mélyei meg-megbicsaklanak. Sennheiser HD600-al és AKG Q701-el is kiegyensúlyozottabb, sőt HD600 kifejezetten érzelemgazdaggá válik tőle. Az Acoustic Research jóval magasabb szinten van, csak nem valami eufónikus, kevésbé húz be vele a zene. gondolkodik.gif
Sztereó: TMP Ant LE Dac | Jadis DA 60 | JMlab Utopia Mini
Sztereó 2: Musical Fidelity Tri-Vista 21 | TMP Classic | Dynaudio Confidence C1
Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Dynaudio Contour 1.1 / Dynaudio Contour SC -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD   -  Samsung QLED

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

svan írta:
2020.03.19., csüt. 14:23
Home Office:
(Tudom poros a Woo.. :rolleyes: Egyébként annyira nem jó az összhang, mint amennyire tetszetős)
svan_home_office.jpg
Talán elbírna egy komolyabb fejhallgatót is a rendszer. Már, ha azzal vagy elégedetlen.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Máté84 írta:
2020.03.19., csüt. 19:56
Máté84 írta:
2020.03.15., vas. 15:16
Sziasztok!

Valaki tudna abban segíteni hogy hol tudnék Beyerdynamic DT1770 fejhallgatót kipróbálni?

Elöre is köszönöm!
Erre a kérdésemre tudja esetleg valaki a választ?
Mostanában szerintem sehol.

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

Máté84 írta:
2020.03.15., vas. 15:16
Sziasztok!

Valaki tudna abban segíteni hogy hol tudnék Beyerdynamic DT1770 fejhallgatót kipróbálni?

Elöre is köszönöm!
Erre a kérdésemre tudja esetleg valaki a választ?
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

svan írta:
2020.03.19., csüt. 14:23
Home Office:
(Tudom poros a Woo.. :rolleyes: Egyébként annyira nem jó az összhang, mint amennyire tetszetős)
svan_home_office.jpg
Gondolom nem a Woo itt a gyenge láncszem...
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
svan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2008.04.19., szomb. 17:57
Értékelés: 183
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: svan »

Home Office:
(Tudom poros a Woo.. :rolleyes: Egyébként annyira nem jó az összhang, mint amennyire tetszetős)
svan_home_office.jpg
svan_home_office.jpg (220.64 KiB) Megtekintve 3049 alkalommal
Sztereó: TMP Ant LE Dac | Jadis DA 60 | JMlab Utopia Mini
Sztereó 2: Musical Fidelity Tri-Vista 21 | TMP Classic | Dynaudio Confidence C1
Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Dynaudio Contour 1.1 / Dynaudio Contour SC -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD   -  Samsung QLED

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

MrCollector írta:
2020.03.16., hétf. 12:37
Megosztanék egy tapasztalatot ami talán hasznos lehet. Mivel mostanában többször is szóba került a Beyerdinamic végre rászántam magam, hogy itthoni körülmények között tüzetesebben megfüleljek egyet. Vagyis kettőt, mert a választásom egy elérhető árú modell, a DT990, 250 illetve 600 Ohm-os változatára esett. Mindkettő új volt, ezért különbségek nem adódhattak a bejáratottságból kifolyólag.
Az erősítő ami meghajtotta őket, egy Pro-Ject Head Box DS2, megfelelő mennyiségű energiával rendelkezik lényegében bármiyen fejhallgató számára. Elég személyre, illetve fejhallgatóra, szabható beállításokkal rendelkezik, amit a teszt során ki is használtam az optimális meghajtáshoz. Mindkét modellt az általam legjobbnak vélt beállításokkal hallgattam meg.
Elsőként a 250 Ohm-os változatot próbáltam ki és azonnal előugrottak a Beyeres emlékeim a messzi távolból. Egy elég agresszív közép és főleg magastartomány ugrott az arcomba. Szeretem mikor az énekes nem vonul a háttérbe, de itt már egy kicsit túl közelinek éreztem. A magasban a részletek sziporkáztak, de elég fémesen, keményen szólaltak meg. A basszus enyhén mosott és részlettelen, de kielégítő mennyiségű. Nyitott fejhallgatóhoz képest a hangszínpad szűk volt és levegőtlen, a hangszerek elválasztása nem igazán valósult meg. Összességében véve inkább csak könnyűzenéhez ajánlanám, de oda meg talán esetenként kicsit kevés a basszus egy jó bulihoz. Nem nagy lelkesedéssel, de folytattam a 600 Ohm-os verzióval és azonnal visszatért az életkedvem. Egy lényegesen nyugodtabb, "nagyobb" hang tárta elém a zenét. A közép visszafogottabb, a magas simább, levegősebb (bár még mindig elég sok), a basszus dinamikusabb, kerekebb, részlettelibb. Szélesebb lett a hangszínpad, mélységében is jobban elkülönültek a hangszerek. Többféle zenei stílusból hallgattam meg a kedvenceimet és úgy találtam, hogy "apróbb" hibái, főleg a túlfűtött magastartomány, ellenére ezzel a fejhallgatóval együtt lehet élni. Természetesen a nálam lévő drágább fejhallgatók szintjét meg sem közelíti, de a 250 Ohm-os verzióhoz képest mindenképp egy előrelépés minden téren. A 32Ohm-os változatot még nem hallottam, de ezek alapján azt gondolnám a legkevésbé ütőképes játékosnak a trióból. A DT990 egyébként egy relatív kényelmes fejhallgató. A megépítésében a legnagyobb hibának a fejpánt beállító mechanikáját találtam. Jó párszor előfordult, hogy a fejemről levéve összecsúszott, ezért újra be kellett állítani. Nagy szívfájdalmam, hogy a kábele egyoldalas és beépített. Ez sajnos megnehezíti egy jobb kábel használatát illetve lehetetlenné teszi a szimmetrikus meghajtást. Mondjuk lehet ezen az árszinten senki sem áldozna egy jobb kábelre, de én kíváncsiságból szívesen kipróbáltam volna.
Mindezeket kizárólag azért írtam le, mert a neten több helyen is olvastam "hozzáértő fórumozóktól" olyan tényszerűen közölt megállapításokat, hogy a három modell között hangban szinte nincs különbség. Ez egy félrevezetés, ami persze adódhat abból, ha valaki egy olyan gyenge erősítővel (ne adj isten telefonnal) próbálgatja őket ahol ez akár a visszájára is tud fordulni.
Ár-érték arányban ebből a kategóriából elég kevés tapasztalatom van nyitott fejhallgatók terén, ezért közel sem merném azt mondani, hogy ez a bestbuy. De egy próbát megérhet annak aki ebben az árkategóriában gondolkozik.
Egyetértek, nem kis különbség van hangban a különböző impedanciájú verziók között. Szerintem az azonos árú DT-880 egy kevéssel nyugodtabb, számomra élvezjetőbb hang mint a DT-990. De tényleg nincsenek csodák, minkét fejhallgató 67ezer forint, ennyiért kompromisszumuk vannak, nem jelenlét érzet és csudálatos részletezőképesség. Nemigazán tudom mi lenne a bestbuy ebben a kategóriában, szerintem pl. ezek még mindig jobbak, mint az agyonhájpolt Meze 99. Árulok Mezét és Beyert is, mielőtt részlehajlással vádolna valaki.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Megosztanék egy tapasztalatot ami talán hasznos lehet. Mivel mostanában többször is szóba került a Beyerdinamic végre rászántam magam, hogy itthoni körülmények között tüzetesebben megfüleljek egyet. Vagyis kettőt, mert a választásom egy elérhető árú modell, a DT990, 250 illetve 600 Ohm-os változatára esett. Mindkettő új volt, ezért különbségek nem adódhattak a bejáratottságból kifolyólag.
Az erősítő ami meghajtotta őket, egy Pro-Ject Head Box DS2, megfelelő mennyiségű energiával rendelkezik lényegében bármiyen fejhallgató számára. Elég személyre, illetve fejhallgatóra, szabható beállításokkal rendelkezik, amit a teszt során ki is használtam az optimális meghajtáshoz. Mindkét modellt az általam legjobbnak vélt beállításokkal hallgattam meg.
Elsőként a 250 Ohm-os változatot próbáltam ki és azonnal előugrottak a Beyeres emlékeim a messzi távolból. Egy elég agresszív közép és főleg magastartomány ugrott az arcomba. Szeretem mikor az énekes nem vonul a háttérbe, de itt már egy kicsit túl közelinek éreztem. A magasban a részletek sziporkáztak, de elég fémesen, keményen szólaltak meg. A basszus enyhén mosott és részlettelen, de kielégítő mennyiségű. Nyitott fejhallgatóhoz képest a hangszínpad szűk volt és levegőtlen, a hangszerek elválasztása nem igazán valósult meg. Összességében véve inkább csak könnyűzenéhez ajánlanám, de oda meg talán esetenként kicsit kevés a basszus egy jó bulihoz. Nem nagy lelkesedéssel, de folytattam a 600 Ohm-os verzióval és azonnal visszatért az életkedvem. Egy lényegesen nyugodtabb, "nagyobb" hang tárta elém a zenét. A közép visszafogottabb, a magas simább, levegősebb (bár még mindig elég sok), a basszus dinamikusabb, kerekebb, részlettelibb. Szélesebb lett a hangszínpad, mélységében is jobban elkülönültek a hangszerek. Többféle zenei stílusból hallgattam meg a kedvenceimet és úgy találtam, hogy "apróbb" hibái, főleg a túlfűtött magastartomány, ellenére ezzel a fejhallgatóval együtt lehet élni. Természetesen a nálam lévő drágább fejhallgatók szintjét meg sem közelíti, de a 250 Ohm-os verzióhoz képest mindenképp egy előrelépés minden téren. A 32Ohm-os változatot még nem hallottam, de ezek alapján azt gondolnám a legkevésbé ütőképes játékosnak a trióból. A DT990 egyébként egy relatív kényelmes fejhallgató. A megépítésében a legnagyobb hibának a fejpánt beállító mechanikáját találtam. Jó párszor előfordult, hogy a fejemről levéve összecsúszott, ezért újra be kellett állítani. Nagy szívfájdalmam, hogy a kábele egyoldalas és beépített. Ez sajnos megnehezíti egy jobb kábel használatát illetve lehetetlenné teszi a szimmetrikus meghajtást. Mondjuk lehet ezen az árszinten senki sem áldozna egy jobb kábelre, de én kíváncsiságból szívesen kipróbáltam volna.
Mindezeket kizárólag azért írtam le, mert a neten több helyen is olvastam "hozzáértő fórumozóktól" olyan tényszerűen közölt megállapításokat, hogy a három modell között hangban szinte nincs különbség. Ez egy félrevezetés, ami persze adódhat abból, ha valaki egy olyan gyenge erősítővel (ne adj isten telefonnal) próbálgatja őket ahol ez akár a visszájára is tud fordulni.
Ár-érték arányban ebből a kategóriából elég kevés tapasztalatom van nyitott fejhallgatók terén, ezért közel sem merném azt mondani, hogy ez a bestbuy. De egy próbát megérhet annak aki ebben az árkategóriában gondolkozik.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: earforce »

Csóró főiskolás koromban évekig éltem együtt egy Sennheiser HD570 symphonyval.
Imádtam. Komolyzenére is jó, nem nehéz hajtani sem és nyitott! :smile53:

https://www.whathifi.com/us/sennheiser/hd-570/overview

HD 570
The HD 570 is an audiophile quality open dynamic hi-fi/professional stereo
headphone with an advanced diaphragm design that eliminates standing waves
in the diaphragm material. The HD 570 is suitable for use with hi-fi and
recording systems of the highest quality. This headphone is an ideal choice for
the professional recording engineer recording classical music.
Features
• Advanced “Duofol” capsule design eliminates standing waves in the
diaphragm material
• New damping element for controlling the diaghragm oscillation, optimally
matches the headphone to all sound sources
• Computer-optimised neodymium ferrous magnet systems ensure optimum
sensitivity and an excellent dynamic response, and minimise harmonic and
intermodulation distortion
• Exceptionally natural, spatial and accurate sound
• Very comfortable to wear due to ear pads made from cotton velours
• Detachable OFC copper cable, Kevlar reinforced, with very low handling noise
Technical Data
Transducer principle dynamic
Ear coupling circumaural, open
Frequency response 18 - 22,000 Hz
Frequency characteristic diffuse field equalised
Characteristic SPL 102 dB SPL at 1 kHz, 1 Vrms
Load rating 100 mW
THD ≤ 0.2 % (1 KHz, 100 dB SPL)
Nominal impedance 64 Ω
Contact pressure 3 N
Weight (without cable) 210 g
Connection cable 3 m, detachable
single-sided OFC copper cable
Connector 3.5 mm Ø stereo mini jack plug with
adaptor to 1/4 (6.3 mm) stereo jack plug
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

pea01 írta:
2020.03.16., hétf. 08:04
Embiggen írta:
2020.03.15., vas. 19:53
pea01 írta:
2020.03.15., vas. 18:45

Otthoni használatra szeretném ,nyitott kivitelben. Asztali sztereo erősitöröl hajtva . Tul sokat nem szeretnék költeni, mint ahogy irtad is az asztali erősitők minőségileg ugyse tudnák kiszolgálni egy jobb drágább fülhallgatót.
Milyen stílust hallgatsz?
Lemzjátszorol komolyzenét töbnyire, de minden műfajt , tunert is használok meg kazettás decket , cd játszót , ezeken vegyesen szinte minden műfajt hallgatok kivéve heavy metalt.
a Beyerdynamic DT-880 vagy DT-990 32 ohmos verzióival is érdemes próbálkozni.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Embiggen írta:
2020.03.16., hétf. 10:14
zoli73 írta:
2020.03.16., hétf. 10:02
pea01 írta:
2020.03.16., hétf. 08:04

Lemzjátszorol komolyzenét töbnyire, de minden műfajt , tunert is használok meg kazettás decket , cd játszót , ezeken vegyesen szinte minden műfajt hallgatok kivéve heavy metalt.
Szia!
Úgy 2 évvel ez előtt én is ugyanilyen feltételekkel kerestem fejhallgatót, és több modellt kipróbálva, végül egy AKG Q701-re esett a választásom. Nagyon kényelmes, és jó hangú fejes! Itt vettem a fórumon 30e-ért, ennyiért szerintem nagyon jó vétel, sőt megkockáztatom a legjobb választás volt. 62 Ohmos, erősítő, cd-játszó, kazettás magnó, fejhallgató kimenete is jól elboldogul vele(saját tapasztalat).
Mikor kerestem, nekem is mindenki szajkózta, hogy fejhallgató erősítő, fejhallgató erősítő! Akkor úgy gondoltam nem akarom olyan nagyban űzni a fejhallgatózást, minek nekem a dedikált erősítő. Aztán kaptam kölcsön egy Heed Canamp-ot, és rögtön megértettem miről is beszélnek itt a feketeöves fejhallgatósok. Egész más világ, még egy elvileg könnyen hajtható fejes is megtáltosodik, ha dedikált fejhallgató erősítővel van hajtva!
Azóta már két fejhalgató erősítőm is van, és szinte napi rendszereséggel fejhallgatózom.
De rábeszélni, semmire sem akarlak, azért fejhallgató erősítő nélkül is el lehet boldogan zenélgetni.
K701, q701,k712pro fejesekhez kell combos erősítő , neki nagyon nem lenne jó a sztereo erősítőjéről.
Ahogy írtam is, próbáltam, sőt használtam hónapokig, a készülékek saját fejhallgató kimenetéről, egyáltalán nem volt olyan szörnyű, sőt. Persze fejhallgató erősítővel egész más a leányzó fekvése.
Az, hogy neki mennyire volna jó, vagy nem, azt nem tudom, ki kell próbálnia ezt-azt és utána döntést hozni.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Embiggen
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2020.03.03., kedd 22:18
Értékelés: 6

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Embiggen »

zoli73 írta:
2020.03.16., hétf. 10:02
pea01 írta:
2020.03.16., hétf. 08:04
Embiggen írta:
2020.03.15., vas. 19:53


Milyen stílust hallgatsz?
Lemzjátszorol komolyzenét töbnyire, de minden műfajt , tunert is használok meg kazettás decket , cd játszót , ezeken vegyesen szinte minden műfajt hallgatok kivéve heavy metalt.
Szia!
Úgy 2 évvel ez előtt én is ugyanilyen feltételekkel kerestem fejhallgatót, és több modellt kipróbálva, végül egy AKG Q701-re esett a választásom. Nagyon kényelmes, és jó hangú fejes! Itt vettem a fórumon 30e-ért, ennyiért szerintem nagyon jó vétel, sőt megkockáztatom a legjobb választás volt. 62 Ohmos, erősítő, cd-játszó, kazettás magnó, fejhallgató kimenete is jól elboldogul vele(saját tapasztalat).
Mikor kerestem, nekem is mindenki szajkózta, hogy fejhallgató erősítő, fejhallgató erősítő! Akkor úgy gondoltam nem akarom olyan nagyban űzni a fejhallgatózást, minek nekem a dedikált erősítő. Aztán kaptam kölcsön egy Heed Canamp-ot, és rögtön megértettem miről is beszélnek itt a feketeöves fejhallgatósok. Egész más világ, még egy elvileg könnyen hajtható fejes is megtáltosodik, ha dedikált fejhallgató erősítővel van hajtva!
Azóta már két fejhalgató erősítőm is van, és szinte napi rendszereséggel fejhallgatózom.
De rábeszélni, semmire sem akarlak, azért fejhallgató erősítő nélkül is el lehet boldogan zenélgetni.
K701, q701,k712pro fejesekhez kell combos erősítő , neki nagyon nem lenne jó a sztereo erősítőjéről.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

pea01 írta:
2020.03.16., hétf. 08:04
Embiggen írta:
2020.03.15., vas. 19:53
pea01 írta:
2020.03.15., vas. 18:45

Otthoni használatra szeretném ,nyitott kivitelben. Asztali sztereo erősitöröl hajtva . Tul sokat nem szeretnék költeni, mint ahogy irtad is az asztali erősitők minőségileg ugyse tudnák kiszolgálni egy jobb drágább fülhallgatót.
Milyen stílust hallgatsz?
Lemzjátszorol komolyzenét töbnyire, de minden műfajt , tunert is használok meg kazettás decket , cd játszót , ezeken vegyesen szinte minden műfajt hallgatok kivéve heavy metalt.
Szia!
Úgy 2 évvel ez előtt én is ugyanilyen feltételekkel kerestem fejhallgatót, és több modellt kipróbálva, végül egy AKG Q701-re esett a választásom. Nagyon kényelmes, és jó hangú fejes! Itt vettem a fórumon 30e-ért, ennyiért szerintem nagyon jó vétel, sőt megkockáztatom a legjobb választás volt. 62 Ohmos, erősítő, cd-játszó, kazettás magnó, fejhallgató kimenete is jól elboldogul vele(saját tapasztalat).
Mikor kerestem, nekem is mindenki szajkózta, hogy fejhallgató erősítő, fejhallgató erősítő! Akkor úgy gondoltam nem akarom olyan nagyban űzni a fejhallgatózást, minek nekem a dedikált erősítő. Aztán kaptam kölcsön egy Heed Canamp-ot, és rögtön megértettem miről is beszélnek itt a feketeöves fejhallgatósok. Egész más világ, még egy elvileg könnyen hajtható fejes is megtáltosodik, ha dedikált fejhallgató erősítővel van hajtva!
Azóta már két fejhalgató erősítőm is van, és szinte napi rendszereséggel fejhallgatózom.
De rábeszélni, semmire sem akarlak, azért fejhallgató erősítő nélkül is el lehet boldogan zenélgetni.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

pea01 írta:
2020.03.16., hétf. 08:04
Embiggen írta:
2020.03.15., vas. 19:53
pea01 írta:
2020.03.15., vas. 18:45

Otthoni használatra szeretném ,nyitott kivitelben. Asztali sztereo erősitöröl hajtva . Tul sokat nem szeretnék költeni, mint ahogy irtad is az asztali erősitők minőségileg ugyse tudnák kiszolgálni egy jobb drágább fülhallgatót.
Milyen stílust hallgatsz?
Lemzjátszorol komolyzenét töbnyire, de minden műfajt , tunert is használok meg kazettás decket , cd játszót , ezeken vegyesen szinte minden műfajt hallgatok kivéve heavy metalt.
OTL fejhallgató-erősítő & Sennheiser HD540. Figyelni kell az aprót hozzá. Egy HD540 50GBP-ért kelt el tegnap az angol ebayen. OTL is fel-feltűnik az apróban. A kettő együtt fergeteges kombináció.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Embiggen
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2020.03.03., kedd 22:18
Értékelés: 6

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Embiggen »

Ez a legnehezebb, komolyzenére kellenek olyan adottságok , amit nem kapsz meg egy 30k fejestől,nem lesz élvezetes,de még sok drága fejesnek is bele tör a bicskája. Ebben a kategóriában nem is igen találtam olyan nyitottat amit ajánlanék . 50k körül kezdődnek. De más hátha tud neked ajánlani , meglátjuk .

pea01
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2019.09.16., hétf. 08:01
Értékelés: 0

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: pea01 »

Embiggen írta:
2020.03.15., vas. 19:53
pea01 írta:
2020.03.15., vas. 18:45
Embiggen írta:
2020.03.15., vas. 17:35


Több info kellene hogy leszukitve tudj ajánlást kapni. Csak otthon hasznalnad vagy útközben ,munkahelyen is, zárt vagy lehet nyitott is, milyen stílusú zenét hallgatsz,és mennyi a max keret rà.
Otthoni használatra szeretném ,nyitott kivitelben. Asztali sztereo erősitöröl hajtva . Tul sokat nem szeretnék költeni, mint ahogy irtad is az asztali erősitők minőségileg ugyse tudnák kiszolgálni egy jobb drágább fülhallgatót.
Milyen stílust hallgatsz?
Lemzjátszorol komolyzenét töbnyire, de minden műfajt , tunert is használok meg kazettás decket , cd játszót , ezeken vegyesen szinte minden műfajt hallgatok kivéve heavy metalt.

Embiggen
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2020.03.03., kedd 22:18
Értékelés: 6

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Embiggen »

pea01 írta:
2020.03.15., vas. 18:45
Embiggen írta:
2020.03.15., vas. 17:35
pea01 írta:
2020.03.15., vas. 17:18

Köszönöm , kizárolag a sztereo erősitő kimenetéről használnám / Pioneer a 656 Rotel 920 ax / . És milyen fejhallgatót ajánlanál erre a célra . Ha konkrét tipus irnál megköszönném. 15 éve használok egy Technics rp f 400 -as fejhallgatót.
Több info kellene hogy leszukitve tudj ajánlást kapni. Csak otthon hasznalnad vagy útközben ,munkahelyen is, zárt vagy lehet nyitott is, milyen stílusú zenét hallgatsz,és mennyi a max keret rà.
Otthoni használatra szeretném ,nyitott kivitelben. Asztali sztereo erősitöröl hajtva . Tul sokat nem szeretnék költeni, mint ahogy irtad is az asztali erősitők minőségileg ugyse tudnák kiszolgálni egy jobb drágább fülhallgatót.
Milyen stílust hallgatsz?

pea01
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2019.09.16., hétf. 08:01
Értékelés: 0

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: pea01 »

Embiggen írta:
2020.03.15., vas. 17:35
pea01 írta:
2020.03.15., vas. 17:18
Embiggen írta:
2020.03.15., vas. 15:37


Nagyjából igen, ha a forrás mindenképp asztali erősítő fejes kimenete marad.
Köszönöm , kizárolag a sztereo erősitő kimenetéről használnám / Pioneer a 656 Rotel 920 ax / . És milyen fejhallgatót ajánlanál erre a célra . Ha konkrét tipus irnál megköszönném. 15 éve használok egy Technics rp f 400 -as fejhallgatót.
Több info kellene hogy leszukitve tudj ajánlást kapni. Csak otthon hasznalnad vagy útközben ,munkahelyen is, zárt vagy lehet nyitott is, milyen stílusú zenét hallgatsz,és mennyi a max keret rà.
Otthoni használatra szeretném ,nyitott kivitelben. Asztali sztereo erősitöröl hajtva . Tul sokat nem szeretnék költeni, mint ahogy irtad is az asztali erősitők minőségileg ugyse tudnák kiszolgálni egy jobb drágább fülhallgatót.

Embiggen
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2020.03.03., kedd 22:18
Értékelés: 6

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Embiggen »

pea01 írta:
2020.03.15., vas. 17:18
Embiggen írta:
2020.03.15., vas. 15:37
pea01 írta:
2020.03.15., vas. 14:15


Tehát akkor nem érdemes drágább fejhajlatóban gondolkodni , max 20 - 30 ezer értékben. ?
Nagyjából igen, ha a forrás mindenképp asztali erősítő fejes kimenete marad.
Köszönöm , kizárolag a sztereo erősitő kimenetéről használnám / Pioneer a 656 Rotel 920 ax / . És milyen fejhallgatót ajánlanál erre a célra . Ha konkrét tipus irnál megköszönném. 15 éve használok egy Technics rp f 400 -as fejhallgatót.
Több info kellene hogy leszukitve tudj ajánlást kapni. Csak otthon hasznalnad vagy útközben ,munkahelyen is, zárt vagy lehet nyitott is, milyen stílusú zenét hallgatsz,és mennyi a max keret rà.

pea01
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2019.09.16., hétf. 08:01
Értékelés: 0

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: pea01 »

Embiggen írta:
2020.03.15., vas. 15:37
pea01 írta:
2020.03.15., vas. 14:15
Embiggen írta:
2020.03.14., szomb. 17:09


Persze :smile32:
Tehát akkor nem érdemes drágább fejhajlatóban gondolkodni , max 20 - 30 ezer értékben. ?
Nagyjából igen, ha a forrás mindenképp asztali erősítő fejes kimenete marad.
Köszönöm , kizárolag a sztereo erősitő kimenetéről használnám / Pioneer a 656 Rotel 920 ax / . És milyen fejhallgatót ajánlanál erre a célra . Ha konkrét tipus irnál megköszönném. 15 éve használok egy Technics rp f 400 -as fejhallgatót.

Embiggen
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2020.03.03., kedd 22:18
Értékelés: 6

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Embiggen »

pea01 írta:
2020.03.15., vas. 14:15
Embiggen írta:
2020.03.14., szomb. 17:09
pea01 írta:
2020.03.14., szomb. 12:22
Köszönöm . Tehát akkor a dedikált fejhallgató erősitő legtöbb esetben jobb minőségett produkál , mint az asztali sztereo erősitők fejhallgató kimenete ?
Persze :smile32:
Tehát akkor nem érdemes drágább fejhajlatóban gondolkodni , max 20 - 30 ezer értékben. ?
Nagyjából igen, ha a forrás mindenképp asztali erősítő fejes kimenete marad.

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

Sziasztok!

Valaki tudna abban segíteni hogy hol tudnék Beyerdynamic DT1770 fejhallgatót kipróbálni?

Elöre is köszönöm!
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

pea01
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2019.09.16., hétf. 08:01
Értékelés: 0

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: pea01 »

Embiggen írta:
2020.03.14., szomb. 17:09
pea01 írta:
2020.03.14., szomb. 12:22
Köszönöm . Tehát akkor a dedikált fejhallgató erősitő legtöbb esetben jobb minőségett produkál , mint az asztali sztereo erősitők fejhallgató kimenete ?
Persze :smile32:
Tehát akkor nem érdemes drágább fejhajlatóban gondolkodni , max 20 - 30 ezer értékben. ?

Embiggen
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2020.03.03., kedd 22:18
Értékelés: 6

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Embiggen »

pea01 írta:
2020.03.14., szomb. 12:22
Köszönöm . Tehát akkor a dedikált fejhallgató erősitő legtöbb esetben jobb minőségett produkál , mint az asztali sztereo erősitők fejhallgató kimenete ?
Persze :smile32:

pea01
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2019.09.16., hétf. 08:01
Értékelés: 0

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: pea01 »

Köszönöm . Tehát akkor a dedikált fejhallgató erősitő legtöbb esetben jobb minőségett produkál , mint az asztali sztereo erősitők fejhallgató kimenete ?

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”