Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Tunerek, rádióhallgatás

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1930
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Tunerek

Hozzászólás Szerző: tunerman »

Az internetes rádiózás mellékhatása:

https://index.hu/belfold/2020/09/06/rad ... nalog_dab/
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
Hozzászóló
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2017.09.15., pén. 17:50
Értékelés: 13

Re: Tunerek

Hozzászólás Szerző: Hozzászóló »

Ha korábbi használata során ezek a hibák nem fordultak elő,akkor elég valószínű,hogy a készülék hibája vagy valamelyik beállítás el lett állítva.

stellaz
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2020.04.17., pén. 16:01
Értékelés: 4

Re: Tunerek

Hozzászólás Szerző: stellaz »

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni.
Sok év után elővettem a DENON TU-215RD tuneremet, vettem hozzá egy hama dipol fm antennát, szépen be is fog elég sok adót, de két probléma van vele
- Az automata adó keresés nem működik rajta, csak manuálisan tudok adót beállítani.
- Az RDS funkciók nem működnek, az adó nevét sem írja ki.

Ez vajon készülék hiba lehet, vagy van amire nem gondoltam?

Köszi

Avatar
atis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.09.09., szomb. 22:37
Értékelés: 298
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Tunerek

Hozzászólás Szerző: atis »

tunerman írta:
2020.04.19., vas. 19:05
Mivel a Sansui TU717 analóg tuneredben nincs AFC (automatic frequency control), ezért úgy tervezték, hogy ellentétes hőfoktényezőjű alkatrészeket tettek a lokál oszcillátor áramkörébe. Elvileg ezek kompenzálják egymást, és így nem "mászik el" a beállított adó. Úgy látszik ez itt nem lett tökéletes, igazából talán két dolgot tudsz tenni
1. Amennyiben lehetséges, akkor 240 voltra állítani a tunert
2. Úgy elhelyezni, hogy minél jobban szellőzzön, elkerülve az üzemi hömérséklet növekedését.
TJ.
Köszönöm leborulok.gif

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1930
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Tunerek

Hozzászólás Szerző: tunerman »

Mivel a Sansui TU717 analóg tuneredben nincs AFC (automatic frequency control), ezért úgy tervezték, hogy ellentétes hőfoktényezőjű alkatrészeket tettek a lokál oszcillátor áramkörébe. Elvileg ezek kompenzálják egymást, és így nem "mászik el" a beállított adó. Úgy látszik ez itt nem lett tökéletes, igazából talán két dolgot tudsz tenni
1. Amennyiben lehetséges, akkor 240 voltra állítani a tunert
2. Úgy elhelyezni, hogy minél jobban szellőzzön, elkerülve az üzemi hömérséklet növekedését.
TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
atis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.09.09., szomb. 22:37
Értékelés: 298
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Tunerek

Hozzászólás Szerző: atis »

Bekapcsolás után (Sansui TU717) a beállított adót tizen-huszon perc után finoman újból be kell állítanom. A készülék felmelegedése után már tökéletes az első után-állítástól. Kicsit elhangolódik.
Mi-hogy-miért-mennyibe kerül?
:smile29:
Azért is fontos (én együtt tudok élni a dologgal), mert lassan eladom a második Sansui rendszeremet, nem akarom hibásan piacra dobni.

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Tunerek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Amatőr61 írta:
2020.04.11., szomb. 00:08
zoli73 írta:
2020.03.24., kedd 18:41
Csatlakozva a kérdezgetéshez.
Lehet-e, vagy inkább korrektül működik-e, ha két antennát szeretnék egy készülékre kötni?
A tunernek csak egy coax antenna bemenete van, de tudom létezik F csatlakozós antenna közösítő, ami 2 vagy több antenna jelét vezeti egy kábelbe. Azt viszont nem tudom, hogy ez korrekt megoldás-e?
Erre azért volna szükség, mert két antennáva, két irányt szeretnék "célozni".
Köszönöm a segítséget!
Két FM URH antenna közösítése nem egyszerű, mert az egyik antenna jelének egy részét a másik kisugározza és vica versa.
Ha jó nagy jel van mindkét antennán, akkor egy kettes splittert fordítva bekötve csinálhatsz egy próbát. Még, ha működik is, akkor is számolni kell egyéb anomáliákkal is, például az időjárási és terjedési viszonyok megváltozásával...
A Könczöl és mások is gyártanak kapcsolható közösítőt, egy mechanikus kapcsolóval válthatsz, hogy a két antenna közül csak az egyik jele haladjon át.
https://antennabolt.superwebaruhaz.hu/k ... al-t119837

Jobb megoldás, ha egy-egy önálló kábellel jössz le az antennáktól, a kábelek végére F csatlakozót, arra pedig un. gyors csatlakozót teszel, ilyet: https://bolt.sat.hu/f_csatlakoz__rg6_gyors_f_603
A tuner antenna bemenetébe pedig bedugsz egy olyan fémdugót, amelyiknek F csatlakozós (menetes) vége van, ilyet: https://www.bovito.hu/termek/antenna_cs ... 4me-c29489
Ezáltal elkerülöd, hogy a gyakori ki-be dugdosásoktól tönkremenjen a tuner saját antenna bemenete.
Köszönöm a segítséget!

Közben úgy alakult, hogy nem lesz szükségem két antennára. Pár napja felszereltem a padlástérbe egy 5 elemes yagi antennát, több, mint két hetet vártam rá, mire ideért, de megérte. Minden várakozásomat beváltotta, sőt. Azért gondolkodtam két antennában, mert egy-két adó nálunk Budapest irányából elég bajosan fogható, mert a Széchenyi- hegyi adó, a kisebbeket elnyomja. Pl. ilyen a Gellért-hegyről sugárzott Rádió 1(ne nevess a feleségemnél alap), nálunk ezt Székesfehérvár felől lehet kielégítően fogni. Nos, a Te útmutatásaid alapján felszerelt és beállított, 5 elemes yagi antenna, ezt a problémát megoldotta. Nem tökéletes, de az ilyen adókhoz(Rádió 1) bőven elégséges. A számomra fontosabb adók, szuper minőségben jönnek, és ez a lényeg.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 262
Csatlakozott: 2015.06.25., csüt. 15:13
Értékelés: 101

Re: Tunerek

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 »

zoli73 írta:
2020.03.24., kedd 18:41
Csatlakozva a kérdezgetéshez.
Lehet-e, vagy inkább korrektül működik-e, ha két antennát szeretnék egy készülékre kötni?
A tunernek csak egy coax antenna bemenete van, de tudom létezik F csatlakozós antenna közösítő, ami 2 vagy több antenna jelét vezeti egy kábelbe. Azt viszont nem tudom, hogy ez korrekt megoldás-e?
Erre azért volna szükség, mert két antennáva, két irányt szeretnék "célozni".
Köszönöm a segítséget!
Két FM URH antenna közösítése nem egyszerű, mert az egyik antenna jelének egy részét a másik kisugározza és vica versa.
Ha jó nagy jel van mindkét antennán, akkor egy kettes splittert fordítva bekötve csinálhatsz egy próbát. Még, ha működik is, akkor is számolni kell egyéb anomáliákkal is, például az időjárási és terjedési viszonyok megváltozásával...
A Könczöl és mások is gyártanak kapcsolható közösítőt, egy mechanikus kapcsolóval válthatsz, hogy a két antenna közül csak az egyik jele haladjon át.
https://antennabolt.superwebaruhaz.hu/k ... al-t119837

Jobb megoldás, ha egy-egy önálló kábellel jössz le az antennáktól, a kábelek végére F csatlakozót, arra pedig un. gyors csatlakozót teszel, ilyet: https://bolt.sat.hu/f_csatlakoz__rg6_gyors_f_603
A tuner antenna bemenetébe pedig bedugsz egy olyan fémdugót, amelyiknek F csatlakozós (menetes) vége van, ilyet: https://www.bovito.hu/termek/antenna_cs ... 4me-c29489
Ezáltal elkerülöd, hogy a gyakori ki-be dugdosásoktól tönkremenjen a tuner saját antenna bemenete.

Avatar
Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 262
Csatlakozott: 2015.06.25., csüt. 15:13
Értékelés: 101

Re: Tunerek

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 »

greenbio írta:
2020.03.24., kedd 17:50
Kérdés a szakértőkhöz: a koax kábelt el lehet osztani ketté egy splitter-el 2 tunerhez? Splitter van itthon igaz az kábel tv-hez van. De egyelőre nincs más...
Ha elég nagy jelet szolgáltat az antenna, akkor minden további nélkül oszthatod.
Erről műszer hiányában úgy tudsz meggyőződni, hogy próbából először mindkét tunert egy-egy darab, kb. 1 méteres koax darabbal kötöd be az osztóba. Ha a főadókon (Kossuth, Bartók, Petőfi) vagy a helyi kisebb teljesítményű rádió adásnál egyik tuner sem produkál FM zajt (nem esik nagyot a jelszint), akkor lehet osztani. Persze, minél hosszabb az osztó és a tuner közötti koax, annál nagyobb lesz ezen kábelszakasz csillapítása is, ami hozzáadódik a splitter által okozott veszteséghez, azaz kerülni kell a túl hosszú vezetékezést. Ezért fontos, hogy jó minőségű, 3 x árnyékolású RG6 koax-t használjunk levezetéskor és a jel kétfelé osztásához is, lehetőleg fém csatlakozókkal a végeken.
Amire figyelni kell, hogy a splitter is jó minőségű legyen, masszív fém házzal és alacsony (4 dB-nél kisebb) csillapítással rendelkezzen. A műanyag házas vagy a kici, olcó kínai /sárga színű/ osztót kerülni kell.
A jó kettes osztó csillapítása 3,5 dB-nél nem nagyobb, több cég is gyárt ilyet, például a Triax, de természetesen más márka is jó.
Kábeles vagy Sat splitter egyre megy, a lényeg, hogy átengedje az FM frekvenciákat (ez szinte mindig teljesül) és alacsony legyen a csillapítása.
(Zárójeles megjegyzés: Léteznek un. iránycsatolt splitterek is, egyik águk átengedi az egyenáramot, ilyen típusra akkor van szükség, ha a koax kábelen keresztül, un. távtáplált antenna erősítőt is alkalmazunk.)

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

Re: Tunerek

Hozzászólás Szerző: greenbio »

greenbio írta:
2020.03.30., hétf. 08:25
szivesen! ezen a héten ismér szuper szerda! :)

ef.png
nos emberek, kinek volt lehetősége meghallgatni az Ella Fitzgeraldot? nem találok rá szavakat... egyszerűen fantasztikus volt, pazar! mind minőségre, mint az előadásra vonatkozóan

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Tunerek

Hozzászólás Szerző: avl2 »


Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

Re: Tunerek

Hozzászólás Szerző: greenbio »

greenbio írta:
2020.03.24., kedd 17:50
Kérdés a szakértőkhöz: a koax kábelt el lehet osztani ketté egy splitter-el 2 tunerhez? Splitter van itthon igaz az kábel tv-hez van. De egyelőre nincs más...
Közben megválaszoltam magamnak: működik az egyszerű kábel tv-s splitter :)

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1930
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Tunerek

Hozzászólás Szerző: tunerman »

Akit esetleg érdekel a REL Precedent mono tuner - "MPX decoder project" - itt találhat rá:

https://audiodiyers.hu/viewtopic.php?f=47&t=964

TJ.
Csatolmányok
PLL_tube_MPX_decoder.jpg
PLL_tube_MPX_decoder.jpg (297.64 KiB) Megtekintve 3239 alkalommal
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Tibor77beat
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2020.02.10., hétf. 10:59
Értékelés: 24

Re: Tunerek

Hozzászólás Szerző: Tibor77beat »

greenbio írta:
2020.03.30., hétf. 08:25
szivesen! ezen a héten ismér szuper szerda! :)

ef.png
Köszönöm, ezt is meg kell hallgatni.

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

Re: Tunerek

Hozzászólás Szerző: greenbio »

szivesen! ezen a héten ismér szuper szerda! :)
ef.png
ef.png (56.38 KiB) Megtekintve 3132 alkalommal

Tibor77beat
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2020.02.10., hétf. 10:59
Értékelés: 24

Re: Tunerek

Hozzászólás Szerző: Tibor77beat »

greenbio írta:
2020.03.23., hétf. 08:25
szerda este:

op.png
Ezt nagyon köszönöm, fel is vettem tegnap a streamet (tudom, hogy nem az igazi, de csak így sikerült)

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Tunerek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Csatlakozva a kérdezgetéshez.
Lehet-e, vagy inkább korrektül működik-e, ha két antennát szeretnék egy készülékre kötni?
A tunernek csak egy coax antenna bemenete van, de tudom létezik F csatlakozós antenna közösítő, ami 2 vagy több antenna jelét vezeti egy kábelbe. Azt viszont nem tudom, hogy ez korrekt megoldás-e?
Erre azért volna szükség, mert két antennáva, két irányt szeretnék "célozni".
Köszönöm a segítséget!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

Re: Tunerek

Hozzászólás Szerző: greenbio »

Kérdés a szakértőkhöz: a koax kábelt el lehet osztani ketté egy splitter-el 2 tunerhez? Splitter van itthon igaz az kábel tv-hez van. De egyelőre nincs más...

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

Re: Tunerek

Hozzászólás Szerző: greenbio »

szerda este:
op.png
op.png (48.13 KiB) Megtekintve 3284 alkalommal

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1930
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Tunerek

Hozzászólás Szerző: tunerman »

Így néz ki a REL Precedent tuner tápegysége rendberakás után :D
Két Black Gate VK 22uf/350v és egy Black Gate FK 470uf/16v-os kondenzátor került a gépezetbe - most éppen a bejáratási köröket futja.
TJ.
Csatolmányok
REL_Precedent_Black_Gate_mod.jpg
REL_Precedent_Black_Gate_mod.jpg (4.02 MiB) Megtekintve 3283 alkalommal
Black_Gate_VK_22uf_350v.jpg
Black_Gate_VK_22uf_350v.jpg (4.09 MiB) Megtekintve 3283 alkalommal
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

Re: Tunerek

Hozzászólás Szerző: greenbio »

ma rácsatlakoztam a padlástérben lévő 5 elemes yagira. még nem fekszik a mutató, mert még nem állítottam be irányba pontosan, de az FM zaj, sistergés eltűnt :smile32: :smile32:

ugyanitt keretantenna eladó :D

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Tunerek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

avl2 írta:
2020.03.17., kedd 12:45
zoli73 írta:
2020.03.17., kedd 12:35
avl2 írta:
2020.03.17., kedd 12:19


ha idö is van, akkor en biztos, hogy fm loop-ot keszitenek es elöször avval probalnam.

meg tudom ismetelni: nalam (Szentendréröl pl. Kékes viszonylatban) a tetöterben a 7 elemes-sel egyenerteküt produkal az egyik (a masik nem)

ilyenem van: https://antennacentrum.hu/7-elemes-URH- ... nna-RA0207
Ha minden igaz, nekem a Budapest Széchenyi hegyi adót kell céloznom, ez tőlem kb. 25-30km-re van, légvonalban. Ahogy olvasom ehhez 5 vagy 7 elemes yagi kell.
Mit értesz FM loop alatt? Az én ismeretemben ez az a kis keretantenna amit gyárilag mellékelnek a túnerekhez.
ovatosan, körültekintöen erdemes eljarni a megcelozndoval is, domborzat, nagy targyak befolyasolhatjak.
legvonalban Szentendretöl nekem is Szechenyi hegy lenne legközelebb, de jobb a Bartok vetel Kekesröl !

fm loop: az elözöben is linkeltem: viewtopic.php?f=4&t=13764&p=1890080&hilit=loop#p1890080
amit mellekelnek kis keretantenna, az az AM-hez van (es olyan is). fm-hez durvan 84cm oldalhosszu negyzettel erdemes probalni,ekkora pl. fa keret (en atlokat csinaltam fabol, a vege kicsit bevagva, hogy raüljön a koax) es arra a koax

"Beg, borrow or steal a hank of most any kind of single-conductor wire (stranded is easier to work with than solid), and cut it to length using this formula: 1005 divided by your 'favorite' station's frequency (in Megahertz). Next, add about 2% to this figure. This will give you the approx. length, in *feet*, with which to form a FULL WAVELENGTH loop antenna. For example, if calculated to be 'centered' at 100.0 MHz., you should arrive at a length of 10 feet, 3 inches. Now your imagination comes into play! You need to devise a means to hold this wire in a square shape, _vertically_ oriented. The simplest way is to mount it on a wall, window, sliding door, etc. This loop is DIRECTIONAL, with signal pickup the best from BOTH 'broadsides', and worst from the (vertical) 'ends', just like a good ol' twinlead dipole antenna. The key differences are that this loop will exhibit a (true) GAIN of ~2.1 dB over that dipole, will tend to reduce multipath problems since it exhibits rejection of signals received from 'above' and 'below' it (obviously not apt to be signals coming directly from the station's transmitter!), and it presents a fairly good impedance match to your 75 ohm antenna input, WITHOUT the use of that Radio Shack Balun!"

ezen link ma is megy:
http://web.archive.org/web/200803040858 ... TML&id=139

https://fmdxing.wordpress.com/2014/07/0 ... -about-20/
Az adó irányába, ami tőlem majdnem pontosan északi irányban van, elég zavartalan a rálátás, nincs semmi tereptárgy, magasabb épület, fa, stb. ami problémát okozhatna.Az utcánk végéről, ami kb. 200m-re van, tiszta időben szabad szemmel is látszik az adótorony. Persze beljebb az utcában, már vannak házak, fák, stb. de úgy 100m-ig nagyjából semmi.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Tunerek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

greenbio írta:
2020.03.17., kedd 13:05
ki hogyan hozza le a padlásról/tetőtérből a koaxot? nekem ez a része nincs kidolgozva még...
Ez elég nehéz dió, ha esztétikusan, kvázi láthatatlanúl akarod megcsinálni.
Nekem szerencsém van, 2 hete költöztünk be felújítás után, az új othonunkba(végre!), akkor jöttek a kábeltévések, és közösen feltérképeztük a padlást, a csövezést, merre mennek a kábelek, stb. Behúzták az optikai kábelt kintről, a padláson keresztül a modem/rúterig, és én ugyanezen a nyomvonalon tervezem behúzni a koax kábelt. Gond nélkül elfér meg.
Ahol ez nem kivitelezhető, ott bizony csak falon kívűl lehetséges elvezetni, bár ez egyáltalán nem mutat szépen.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1033

Re: Tunerek

Hozzászólás Szerző: pali923 »

greenbio írta:
2020.03.17., kedd 13:05
ki hogyan hozza le a padlásról/tetőtérből a koaxot? nekem ez a része nincs kidolgozva még...
Szerintem erre csak akkor lehet válaszolni, ha ismeri valaki a házadat. Nekem be volt csövezve, nem volt probléma. Ha nincs kiépítve, egy jó fúró hosszú fúrófejjel nagy segítség lesz a plafonfúráshoz. :D

Alapszabály, hogy igyekezz minél rövidebb zsinórt húzni, és minél kevesebb csatlakozó legyen. Egy műholdas tv zsinórt én is lehoztam külön, mert sok csatlakozón kellett volna átvinni. Elhúztam a cserép alatt a falig, és egy sarokban hoztam le egy műanyag csatornában. Aztán a falat átfúrva vittem be a tv mögé. Ez így alig látszik, és rövid, de jó, hogy volt egy sarok is hozzá, ahol védve és rejtve van.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

Re: Tunerek

Hozzászólás Szerző: greenbio »

ki hogyan hozza le a padlásról/tetőtérből a koaxot? nekem ez a része nincs kidolgozva még...

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”