Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Heed Audio termékek

Avatar
the_real_mayan
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2010.09.03., pén. 07:39
Értékelés: 68
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: the_real_mayan »

hukkle írta:
2020.04.02., csüt. 22:21
Thesis Alpha szerintem nem találta meg a közönségét.
Akkor jó hogy nem olyanom van :D :smile32: egyébként dragonfly dac-ról hallgatom a thesis rendszert, és kipróbáltam előfok nélkül direktbe a dac-ról hajtani is az omegákat. Nagyon érdekes a különbség, a lambda előfokkal és anélkül eléggé más a kapott hang, de nem tudom megmondani melyik a jobb. Mindig az a verzió volt a jobb amelyiket éppen hallgattam. :D Direkt dac-ról hajtva függöny elhúz, napfény árad, kristálytiszta levegő, de kissé steril, és mintha kicsit kevesebb energia lenne a hangban. A lambdával együtt ezzel szemben teltebb, energikusabb, "kövérebb" hangzást kaptam, több méllyel és gazdagabb, életszerűbb középtartománnyal. Régebben volt obelisk PM párom is, azt is hallgattam direktben és PRE-vel is, ott is nagyon hasonló volt a helyzet. Ezzel együtt akkor jobban tetszett direktben hallgatva, kifinomultabbnak hallottam. Az omega egyébként nekem nagyon úgy tűnik hogy ugyanaz mint a PM, max pár alkatrész lehet más amivel kicsit másabb a hang, thesis-esebb. Ugyanez a helyzet az obelisk 3-nál is. Nagyon apró változtatások voltak csak. Ez most lehet hogy eretnekség lesz, de leírom: szerintem egyáltalán nem olyan nagy az evolúció és különbség a legújabb és legdrágább heed erősítők és a legrégebbiek - és akkoriban még olcsók közt, - mint azt a gyártó szeretné hogy higgyük. Mondom ezt úgy hogy nagyjából az egész palettát volt szerencsém birtokolni. Tökéletesen boldog lehet az ember bármelyik heed erősítővel hiányérzet nélkül, bármeddig. ;peace;

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1576
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 362

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Thesis Alpha szerintem nem találta meg a közönségét.

Ha lenne pénzem Thesis sorozatra, akkor inkább az analóg előfokat vennék külön DAC-al.

the_real_mayan írta:
2020.03.31., kedd 17:48
A thesis alpha előfok eltűnt a kínálatból... Megszűnt ? Tud valaki valamit a thesis sorozat jövőjéről ? :rolleyes:

Avatar
Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2004.12.20., hétf. 21:14
Értékelés: 9

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Skipper »

Köszi; HZS-nek van most olyan közösségi felülete, ahol elérhető? (Ugye se itt, se a "régi" blogon nincs már :( )

Avatar
baka
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2005.12.14., szer. 13:47
Értékelés: 76

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: baka »

Skipper írta:
2020.04.02., csüt. 08:45
Engem is picit felpiszkált (újra) a hirdetett Nexus MX mono - melyik jelnelegi Heed termékhez áll a legközelebb?
PM vagy esetleg Thesis Omega?
A PM ill. Thesis Omega lényegesen messzebb áll rokonságban a Nexus MX-től, ellentétben az említett PAS100/S100-al. Utóbbiak egyeneságiak.
Előfok szempontjából nem tudom van-e a jelenlegi kínálatban, ami szinergikus viszonyban lenne velük. Ezt gondolom a gyártótól kellene megkérdezni.
Én jelenleg négy ilyen "dobozt" hajtok egy Bryston előfokkal. Nehezen (sehogy) nem tudok elképzelni jobbat.

Avatar
Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2004.12.20., hétf. 21:14
Értékelés: 9

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Skipper »

Engem is picit felpiszkált (újra) a hirdetett Nexus MX mono - melyik jelnelegi Heed termékhez áll a legközelebb?
PM vagy esetleg Thesis Omega?
(2008 környékén volt nálam pár hétig egy PAS100/S100 mutáció, az nagyon tetszett, csak akkor még nem volt keretem egy normális Heed előfokra hozzájuk - a Luna nem igazán passzolt oda).

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: BLX »

vkz írta:
2020.04.01., szer. 20:03
the_real_mayan írta:
2020.03.31., kedd 17:48
A thesis alpha előfok eltűnt a kínálatból... Megszűnt ? Tud valaki valamit a thesis sorozat jövőjéről ? :rolleyes:
Lehet van összefüggés.

https://www.facebook.com/pg/HeedAudio/posts/
Nagyon gusztusos az új DA kártya a Lagrange-hoz. :smile32:

Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: vkz »

the_real_mayan írta:
2020.03.31., kedd 17:48
A thesis alpha előfok eltűnt a kínálatból... Megszűnt ? Tud valaki valamit a thesis sorozat jövőjéről ? :rolleyes:
Lehet van összefüggés.

https://www.facebook.com/pg/HeedAudio/posts/

Avatar
the_real_mayan
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2010.09.03., pén. 07:39
Értékelés: 68
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: the_real_mayan »

A thesis alpha előfok eltűnt a kínálatból... Megszűnt ? Tud valaki valamit a thesis sorozat jövőjéről ? :rolleyes:

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5697
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1177

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: akvapark »

Csak úgy:
HiFi.2.JPG
HiFi.2.JPG (346.49 KiB) Megtekintve 4636 alkalommal
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
gyt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2016.02.05., pén. 13:15
Értékelés: 219
Tartózkodási hely: Pomáz

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: gyt »

[quote=hukkle post_id=2484444 time=1585298988 user_id=35139]
31_1_21.gif

"Szóval egy Heed thesis előfok vagy sztereó végfok éri meg első lépésként."

Szerintem mindegy. Úgyis meglesz mindkettő... :)

gyt
Heed, Soulines, Power-R

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Egyszerű ez,bár a jelenlegi helyzetben nem is annyira sad.gif ,de meg kell hallgatni otthon,és ezután dönteni.Én arra tippelnék hogy ha már van pl egy obelisk végfok,akkor a thesis előfok lehet az előrébb vivő első lépés,de ha ez felmerül kérdésként,akkor úgy is az lesz a vége hogy thesis elő és végfok,szóval lényegében mindegy is hogy hol kezdünk. :D

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1576
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 362

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: hukkle »

31_1_21.gif

A prediktív bevitel legyőzött.

Szóval egy Heed thesis előfok vagy sztereó végfok éri meg első lépésként.

A thesis phono, mint funkcionálisan előfok
gyakorlatilag leiskolázott minden korábban általam hallott forráskészüléket.

Sokan a jó végfokra esküsznek, keveset hallani a jó előfok méltatásáról.

Ez bővebben az érdeklődésem lényege

Fiskális oldalról annyi, hogy egyszerre a kettőre nagyon nem lesz pénz, de már készülök és "álmodozás" van.

Eunos
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2018.07.28., szomb. 16:45
Értékelés: 66

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Eunos »

:smile29: Előfok-utófok?

Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: vkz »

hukkle írta:
2020.03.26., csüt. 22:46
Viszont egy kérdés....elődök vagy sztereó végfok jobb Thesis szériában elsőre :-)
Öö... mit szerettél volna kérdezni? :D

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1576
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 362

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Viszont egy kérdés....elődök vagy sztereó végfok jobb Thesis szériában elsőre :-)

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1576
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 362

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Nekem volt Dactilus 3 most van Abacus. A Dactilus külső tápjával egy melegebb hang volt, az Abacus teljesen más, modern hangzási irányvonal. DA nem volt nekem.

Szerintem a kis és nagy kártya kifejezés kicsit(muhaha... szóvic) megtévesztő lehet. Ahogy a verziószámok is, a nagyobb méret nem jelent olyan többletet, ami halmazszerűen a kisebbet is magába foglalja.

Ha az Abacust egybevetem az si 3 kis dac kártyájával, egyértelmű, hogy minden hallható paraméterben jobb az Abacus.

Sokáig nem is használtam az si digit kártyáját.

Mostanában pedig a kis kártyával zenélgetek...

Nem tudom... szubjektív ez nagyon.

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Doky »

adodaniel írta:
2020.03.24., kedd 07:35
Si mk2-be milyen Dac kártyát lehet tenni, illetve érdemes-e vele foglalkozni egy Dactilus 3 + Q-PSU kombóval szemben?
Mint ahogy már leírták... ki kell próbálni.
Nekem Obelisk si 2-vel és Dactilus Plus (II) van tapasztalatom (saját gyári tápjával).
Esetemben az Obeliskhez vettem az 1.2-es kártyát majd jött a Plus 1.0-ás kártyával.
Az 1.2-es kártya zeneibb volt mind2 készülékbe.
Viszont a slotba helyezve nekem jobb volt talán a rövid jelút miatt talan a Dactilushoz nem jó kabelt használtam (mondjuk Zimonyi Attila kábelen nem a szűk keresztmetszet)...
Viszont a jelszint az 1.2-es kártyával alacsonyabb volt az Obeliskben (későbbi elméletben ezért született meg az 1.3-as kártya... ha nem így van akkor sorry de így tudom).
Tehát az 1.2 mindenhol jó de az 1.3 inkább az Obeliskbe passzol.

Aztán mikor el kellett adnom az Obelisket az 1.2 ment a Dactilusba (efektive Dactilus II lett) az 1.0 pedig el lett cserélve ha jol emlekszem...
Egyébként nekem az 1.0 is tetszett!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

vkz írta:
2020.03.24., kedd 13:31
A PX-re akkor érdemes gondolni, ha van pl egy Quasar is a rendszerben. Mert a két kimenetes kiváltja a Q-PSU-kat. És akkor a Quasar is profitál belőle. Így tulajdonképp még ésszerűbb is.
Mindig elfelejtem, hogy az új PX már két kimenetes.
Igen, ebben a felállásban (Dac+Quasar) már helyreáll az értékrend, ha van lehetőség, feltétlenül érdemes megpróbálni!
36_1_11.gif

Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: vkz »

A PX-re akkor érdemes gondolni, ha van pl egy Quasar is a rendszerben. Mert a két kimenetes kiváltja a Q-PSU-t(kat). És akkor a Quasar is profitál belőle :) Így tulajdonképp még ésszerűbb is.
Kollégánál fenn is áll a helyzet (már felhívtam a figyelmét korábban privátban, csak hogy ne nyugodjon a hifibogár :kapdelm: )
Ha viszont nagy kártya, akkor az DA. Ár érték arányban a legjobb. Egy BNC, egy coax, két optikai és USB bemenet. Távirányítóval. Annak aki kihasználja, és szereti a kényelmet.

Valaki esetleg próbálta a hogy a nagy kártya SI3-ban milyen a DA-val szemben? Így hallatlanba DA győzelemre fogadnék.

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

adodaniel írta:
2020.03.24., kedd 07:35
Si mk2-be milyen Dac kártyát lehet tenni, illetve érdemes-e vele foglalkozni egy Dactilus 3 + Q-PSU kombóval szemben?
Ahogy előttem helyesen írták, az Si2 csak kis kártyát fogad, max v1.3-ig, pont úgy, mint a Dactilus. Talán a direkt jelutak miatt más lenne a hang, de nem gondolom nagyságrendi változásnak, csak ezért talán nem bontogatnám meg a készülékházakat.
Ami viszont durva upgrade, az egy PX a Dactilushoz a Q-PSU helyett.
Na, az arcleszakító, csak akkor árban már ott vagy egy DA-nál, amibe megy a nagy kártya, és a tápja is PX szintű - szóval ár-értékben nem logikus, max ha elédugrik jóárasítva egy PX ;)
Az is fontos, hogy milyen forrást hallgatsz, tapasztalatom szerint a 16/44,1 CD lemezek jobban kijönnek a kis kártyákkal, míg a PC-ről játszott zene, főleg nagy felbontású anyagokkal meghálálja a nagykártyát.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5904
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7237
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Shimano írta:
2020.03.24., kedd 10:53
asebestyen írta:
2020.03.24., kedd 09:18


A Dactilusban kis (1.x) kártya van, szerintem ezt nem érdemes áttenni az erősítőbe. Ha valamivel érdemes próbálkozni, akkor az a nagy (2.x) kártyák valamelyike az Si2-be. Nem mondom, hogy biztos jobb lesz, de abba van lehetőség. X2 van az Si2-höz?
Én is betenném valamelyik nagy 2.x kártyát az si2-be ha lehetne,de nem megy bele az istenért sem,akármennyire is erőltetem,akkor sem. :D Szóval komolyra fordítva csak a kiskártyát fogadja,viszont azzal jól működik együtt.Ki kell próbálni.
Áhh, elnézést az érintettektől! Azt hittem az Si2 már fogadja a nagyot is. :smile53:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

asebestyen írta:
2020.03.24., kedd 09:18


A Dactilusban kis (1.x) kártya van, szerintem ezt nem érdemes áttenni az erősítőbe. Ha valamivel érdemes próbálkozni, akkor az a nagy (2.x) kártyák valamelyike az Si2-be. Nem mondom, hogy biztos jobb lesz, de abba van lehetőség. X2 van az Si2-höz?
Én is betenném valamelyik nagy 2.x kártyát az si2-be ha lehetne,de nem megy bele az istenért sem,akármennyire is erőltetem,akkor sem. :D Szóval komolyra fordítva csak a kiskártyát fogadja,viszont azzal jól működik együtt.Ki kell próbálni.

Avatar
adodaniel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: 2013.02.26., kedd 14:41
Értékelés: 37
Tartózkodási hely: Nyúl

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: adodaniel »

asebestyen írta:
2020.03.24., kedd 09:18
adodaniel írta:
2020.03.24., kedd 07:35
Si mk2-be milyen Dac kártyát lehet tenni, illetve érdemes-e vele foglalkozni egy Dactilus 3 + Q-PSU kombóval szemben?
A Dactilusban kis (1.x) kártya van, szerintem ezt nem érdemes áttenni az erősítőbe. Ha valamivel érdemes próbálkozni, akkor az a nagy (2.x) kártyák valamelyike az Si2-be. Nem mondom, hogy biztos jobb lesz, de abba van lehetőség. X2 van az Si2-höz?
Úton van az X2 lassan.
Systemdek --- Linn --- Goldring --- Heed --- Hegel --- Focal

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5904
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7237
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

adodaniel írta:
2020.03.24., kedd 07:35
Si mk2-be milyen Dac kártyát lehet tenni, illetve érdemes-e vele foglalkozni egy Dactilus 3 + Q-PSU kombóval szemben?
A Dactilusban kis (1.x) kártya van, szerintem ezt nem érdemes áttenni az erősítőbe. Ha valamivel érdemes próbálkozni, akkor az a nagy (2.x) kártyák valamelyike az Si2-be. Nem mondom, hogy biztos jobb lesz, de abba van lehetőség. X2 van az Si2-höz?
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: vkz »

adodaniel írta:
2020.03.24., kedd 07:35
Si mk2-be milyen Dac kártyát lehet tenni, illetve érdemes-e vele foglalkozni egy Dactilus 3 + Q-PSU kombóval szemben?
Elvben rosszabbnak kellene lennie. A Q-PSU biztos hogy jobb tápegység mint amit a SI “nyújt” a kártyának.
De a puding próbája mint tudjuk :D
Lényeg rendszer kikapcsol, kártya áttesz, meghallgat. Csak vigyázz, mert a jumpert (line-phono/da) át kell tenni az erősítőben.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”