


A kiinduló pont végülis egy szubjektív kijelentés volt ami ráadásul relatív a Genelec dobozokhoz képest. Nem tudjuk, hogy pontosan mire gondolt fapaci, csak próbáltam leírni a különbségeket.supravox írta: ↑2020.04.04., szomb. 17:08Ez az elmélet..
Nekem ez a 4. ATC dobozom
Illetve több helyen hallottam ATC-t
Az "erőszakosság" bármilyen megnyílvánulása mint jellemző,soha eszembe nem jutott volna..
Azt el tudom képzelni,hogy az elektronika torzítását igen jól megmutatja és ezt erőszakosnak éljük meg..
De ez nem a hfal jellemzője..
denesdr írta: ↑2020.04.04., szomb. 09:14Az "erőszakosság" sok mindent jelenthet. Objektíven vizsgálva simán el tudom képzelni, hogy valaki így hallja. A Genelec dobozoknál fokozott figyelem van a direktivitáson, vagyis annak kontrolláltságán. Az ATC dobozoknál fullban megy a hangterítés amit a hangszórók tudnak, nincs annyira kontrollálva. Ez a szélesebb lesugárzás normál reflektív (szobai) környezetben egész más hangot tud eredményezni mint egy kontrollált direktivitású doboz, sokkal jobban halljuk a szobát (annak hibáival) mint egy kontrollált direktivitású doboz esetén. Ez főleg a magas hangokra igaz, ahol amúgy is a legérzékenyebb az emberi hallás. Ráadásul az ATC dobozoknál nem fordítanak különösebb figyelmet a dobozélek diffrakció hatására sem (éles sarkok), ami a széles hangterítés miatt mégjobban elő tud jönni esetenként.
Azért említettem ezt a direktivitás dolgot, mert amúgy mindkét gyártó csúcs drivereket használ, csúcs aktív erősítéssel és váltással masszívan megépített dobozokban, tehát ez utóbbi dolgokban nem hiszem, hogy van akkora különbség.
Az "erőszakosság" sok mindent jelenthet. Objektíven vizsgálva simán el tudom képzelni, hogy valaki így hallja. A Genelec dobozoknál fokozott figyelem van a direktivitáson, vagyis annak kontrolláltságán. Az ATC dobozoknál fullban megy a hangterítés amit a hangszórók tudnak, nincs annyira kontrollálva. Ez a szélesebb lesugárzás normál reflektív (szobai) környezetben egész más hangot tud eredményezni mint egy kontrollált direktivitású doboz, sokkal jobban halljuk a szobát (annak hibáival) mint egy kontrollált direktivitású doboz esetén. Ez főleg a magas hangokra igaz, ahol amúgy is a legérzékenyebb az emberi hallás. Ráadásul az ATC dobozoknál nem fordítanak különösebb figyelmet a dobozélek diffrakció hatására sem (éles sarkok), ami a széles hangterítés miatt mégjobban elő tud jönni esetenként.
Szerintem ezt már nem fogjuk megtudni...supravox írta: ↑2020.03.28., szomb. 05:58Ez engem is érdekelVinkler írta: ↑2020.03.26., csüt. 18:33Mit értesz “erőszakos” alatt? Kifejtenéd?!fapaci írta: ↑2020.03.26., csüt. 09:16
Biztosan találtál összhangot a műszaki paramétereik között, de a két doboz meglehetősen más hangzással rendelkezik. Nem tudhatom, mik az elvárásaid, de számomra a Genelec szerethetőbb, kevésbé erőszakos, mint az ATC, de ez erősen szubjektív kérdés. Ne hallgass rám, hanem inkább a saját füledre. Ezekből a dobozokból jó néhány üzemel Budapesten, biztosan megoldható néhány meghallgatás.
A bassreflex nyílás elhelyezésének nincs nagy jelentősége. Ebben a kategóriában praktikus okokból általában az előlapra helyezik, mivel a nagyobb monitorokat gyakran süllyesztik a stúdiók falába.![]()
Ez engem is érdekelVinkler írta: ↑2020.03.26., csüt. 18:33Mit értesz “erőszakos” alatt? Kifejtenéd?!fapaci írta: ↑2020.03.26., csüt. 09:16Biztosan találtál összhangot a műszaki paramétereik között, de a két doboz meglehetősen más hangzással rendelkezik. Nem tudhatom, mik az elvárásaid, de számomra a Genelec szerethetőbb, kevésbé erőszakos, mint az ATC, de ez erősen szubjektív kérdés. Ne hallgass rám, hanem inkább a saját füledre. Ezekből a dobozokból jó néhány üzemel Budapesten, biztosan megoldható néhány meghallgatás.tottyi írta: ↑2020.03.26., csüt. 06:53Ilyenen gondolkodom, hasonlo parameterei vannak mint az ATC SCM100-nak csak fele annyiba kerul. A mostani hangfalam ami az alairasomban van szep melyekkel rendelkezik de ez a Genelek elol Bassreflexes lehet ez is megtenne, szerintetek?
https://www.genelec.com/1237a
A bassreflex nyílás elhelyezésének nincs nagy jelentősége. Ebben a kategóriában praktikus okokból általában az előlapra helyezik, mivel a nagyobb monitorokat gyakran süllyesztik a stúdiók falába.![]()
Mit értesz “erőszakos” alatt? Kifejtenéd?!fapaci írta: ↑2020.03.26., csüt. 09:16Biztosan találtál összhangot a műszaki paramétereik között, de a két doboz meglehetősen más hangzással rendelkezik. Nem tudhatom, mik az elvárásaid, de számomra a Genelec szerethetőbb, kevésbé erőszakos, mint az ATC, de ez erősen szubjektív kérdés. Ne hallgass rám, hanem inkább a saját füledre. Ezekből a dobozokból jó néhány üzemel Budapesten, biztosan megoldható néhány meghallgatás.tottyi írta: ↑2020.03.26., csüt. 06:53Ilyenen gondolkodom, hasonlo parameterei vannak mint az ATC SCM100-nak csak fele annyiba kerul. A mostani hangfalam ami az alairasomban van szep melyekkel rendelkezik de ez a Genelek elol Bassreflexes lehet ez is megtenne, szerintetek?
https://www.genelec.com/1237a
A bassreflex nyílás elhelyezésének nincs nagy jelentősége. Ebben a kategóriában praktikus okokból általában az előlapra helyezik, mivel a nagyobb monitorokat gyakran süllyesztik a stúdiók falába.
Foleg elektronikus zeneket hallgatok amik a studioban tokeletesre sikerult felvetel egy szamitogepen elkeszulve. Elvarasaim, hogy azt adja vissza a mi a felvetelen van minden "hibaval" egyutt, koncertfelvetelt abszolut nem hallgatok mert zavar a nem steril kornyezet na es, hogy jo melyei legyenek a hangfalnak mint pl a mostani Infinity IRS Sigma-bol jon 26Hz-en.fapaci írta: ↑2020.03.26., csüt. 09:16Biztosan találtál összhangot a műszaki paramétereik között, de a két doboz meglehetősen más hangzással rendelkezik. Nem tudhatom, mik az elvárásaid, de számomra a Genelec szerethetőbb, kevésbé erőszakos, mint az ATC, de ez erősen szubjektív kérdés. Ne hallgass rám, hanem inkább a saját füledre. Ezekből a dobozokból jó néhány üzemel Budapesten, biztosan megoldható néhány meghallgatás.tottyi írta: ↑2020.03.26., csüt. 06:53Ilyenen gondolkodom, hasonlo parameterei vannak mint az ATC SCM100-nak csak fele annyiba kerul. A mostani hangfalam ami az alairasomban van szep melyekkel rendelkezik de ez a Genelek elol Bassreflexes lehet ez is megtenne, szerintetek?
https://www.genelec.com/1237a
A bassreflex nyílás elhelyezésének nincs nagy jelentősége. Ebben a kategóriában praktikus okokból általában az előlapra helyezik, mivel a nagyobb monitorokat gyakran süllyesztik a stúdiók falába.
Biztosan találtál összhangot a műszaki paramétereik között, de a két doboz meglehetősen más hangzással rendelkezik. Nem tudhatom, mik az elvárásaid, de számomra a Genelec szerethetőbb, kevésbé erőszakos, mint az ATC, de ez erősen szubjektív kérdés. Ne hallgass rám, hanem inkább a saját füledre. Ezekből a dobozokból jó néhány üzemel Budapesten, biztosan megoldható néhány meghallgatás.tottyi írta: ↑2020.03.26., csüt. 06:53Ilyenen gondolkodom, hasonlo parameterei vannak mint az ATC SCM100-nak csak fele annyiba kerul. A mostani hangfalam ami az alairasomban van szep melyekkel rendelkezik de ez a Genelek elol Bassreflexes lehet ez is megtenne, szerintetek?
https://www.genelec.com/1237a
Igen, az ajánlott a legjobb beállítás. A legelső az volt, hogy a magasat -2 db-vel lecsaptam mert olyan hangszorókhoz voltam szokva ahol a 15-20kHz tartomány gyenge, azt hittem a Genelec túl izé és nem ért hozzá. Fenét, mi voltunk hülyékÚttörő írta: ↑2020.03.04., szer. 10:40Én is 8020D-t hallgatok. Ugyanez volt nálam is, rakosgattam össze-vissza a fórumokon olvasható okosságok alapján, de sehogy sem volt igazán jó. Végső elkeseredésemben kipróbáltam a gyári ajánlásokat ( nehogymá' jobban értsenek hozzá, mint az amatőr hifista). Egy éve is van már, hogy hozzá sem nyúltam (lekapcsol magától) és eszem ágában sincs lecserélni.
Bár nem ismerem pontosan a Genelec dobozokat, de általánosságban elmondható, hogyha jó minőségű a beépített A/D konverter akkor nem az fogja korlátozni a hangminőséget. A digitális bemenet hátránya, hogy csak digitális hangerőszabályzás áll rendelkezésre, ami akár többet ronthat a hangon mintha analóg bemenetről hajtanánk a dobozt, illetve digit bemenet esetén újramintavételezés fog történni, ez nem megkerülhető.D2L írta: ↑2019.11.06., szer. 14:54Sziasztok!
Genelec 8350t vennék és ha jól értem nem célszerű analog balanced xlr outról hajtani mert bár a jelet fogadja de először digitalizálja majd újra analoggá alakítja és +két konverzió nem segít a hangon az biztos. Jól értettem/tudom?
Ha igen akkor szükségem lenne egy interfacra amin van USB bemenet számítógéppel való összekötésre és vagy van rajta BT (persze APTXes) vagy spdif in a kimenete pedig 8350re köthető AS/EBU. Semmi mást nem kell tudnia.
Tudnátok ilyeneket ajánlani? Költségvetésem szükös tehát ilyen 300.000Ft+os dolgok nem játszanak.
Előre is köszönöm a válaszokat!
Ha munkára is használod, szerintem gyűjts nagyobb dobozra, a 8040 már majdnem teljes értékű hangdoboz, dinamikában, erőben bőven meghaladja kisebb testvéreit. Persze vehetsz mikrofont, meg elmerülhetsz a Hertzek között, de egyáltalán nem biztos, hogy tudsz majd mit kezdeni velük. Közeltéri lehallgatásnál egyáltalán nem egyszerű egy szubsugárzó illesztése.Lewzke írta: ↑2019.07.03., szer. 11:19Sziasztok, nem tudom ha jó témában kérdezek. Pár hónapja használom nagy elégedettséggel a 8020D párost, szándékosan nem vettem nagyobbat mert az volt a tervem, hogy ha majd kell az alsó oktáv akkor kiegészítem a 7040 mélyládával, házon belül maradnék itt is, hogy a hangkép ne romoljon és maradjon úgy ahogy a Genelec tervezte, de kicsit elbizonytalanodtam. A sub előnye hogy így gyakorlatilag 3 csatornás a rendszer és külön tudom hangolni a mélyeket is, meg a 8020-ban 85HZ-nél levágva tisztább közepek lesznek. Ha váltok 8030-ra 10-15Hzel megyek csak le viszont a sub-al olcsóbb lenne elérni a 30-35 Hz-et is. De olvastam pár helyen hogy sokan tartózkodnak a sub-tól, jobb ha nagyobb monitorokat veszel. Mire használom? Mixelésre, saját kis hangprojektek kivitielezésére, meg nyilván, zenehallgatásra is.
Köszi!Jester írta: ↑2019.07.03., szer. 19:07A 8030 még sajnos kevés, hogy teljes tartományban tudj vele dolgozni. Szerintem vagy 8040-et vegyél helyette, vagy egészítsd ki szubbal. A szubbal részben nehezebb dolgod van, mert "túl sok" lehetőséged van a vágás állítgatására, stb... Könnyebben át tudod verni vele magad ha nem tudod mit csinálsz. Én javaslom, hogy vegyél még egy egyszerű mérőmikrofont is, és mérd be a rendszered. Pl ilyet: https://hitspace.hu/behringer-ecm8000.htmlLewzke írta: ↑2019.07.03., szer. 11:19Sziasztok, nem tudom ha jó témában kérdezek. Pár hónapja használom nagy elégedettséggel a 8020D párost, szándékosan nem vettem nagyobbat mert az volt a tervem, hogy ha majd kell az alsó oktáv akkor kiegészítem a 7040 mélyládával, házon belül maradnék itt is, hogy a hangkép ne romoljon és maradjon úgy ahogy a Genelec tervezte, de kicsit elbizonytalanodtam. A sub előnye hogy így gyakorlatilag 3 csatornás a rendszer és külön tudom hangolni a mélyeket is, meg a 8020-ban 85HZ-nél levágva tisztább közepek lesznek. Ha váltok 8030-ra 10-15Hzel megyek csak le viszont a sub-al olcsóbb lenne elérni a 30-35 Hz-et is. De olvastam pár helyen hogy sokan tartózkodnak a sub-tól, jobb ha nagyobb monitorokat veszel. Mire használom? Mixelésre, saját kis hangprojektek kivitielezésére, meg nyilván, zenehallgatásra is.
A 8030 még sajnos kevés, hogy teljes tartományban tudj vele dolgozni. Szerintem vagy 8040-et vegyél helyette, vagy egészítsd ki szubbal. A szubbal részben nehezebb dolgod van, mert "túl sok" lehetőséged van a vágás állítgatására, stb... Könnyebben át tudod verni vele magad ha nem tudod mit csinálsz. Én javaslom, hogy vegyél még egy egyszerű mérőmikrofont is, és mérd be a rendszered. Pl ilyet: https://hitspace.hu/behringer-ecm8000.htmlLewzke írta: ↑2019.07.03., szer. 11:19Sziasztok, nem tudom ha jó témában kérdezek. Pár hónapja használom nagy elégedettséggel a 8020D párost, szándékosan nem vettem nagyobbat mert az volt a tervem, hogy ha majd kell az alsó oktáv akkor kiegészítem a 7040 mélyládával, házon belül maradnék itt is, hogy a hangkép ne romoljon és maradjon úgy ahogy a Genelec tervezte, de kicsit elbizonytalanodtam. A sub előnye hogy így gyakorlatilag 3 csatornás a rendszer és külön tudom hangolni a mélyeket is, meg a 8020-ban 85HZ-nél levágva tisztább közepek lesznek. Ha váltok 8030-ra 10-15Hzel megyek csak le viszont a sub-al olcsóbb lenne elérni a 30-35 Hz-et is. De olvastam pár helyen hogy sokan tartózkodnak a sub-tól, jobb ha nagyobb monitorokat veszel. Mire használom? Mixelésre, saját kis hangprojektek kivitielezésére, meg nyilván, zenehallgatásra is.