Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Genelec

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: tottyi »

asebestyen írta:
2021.04.08., csüt. 16:28
tottyi írta:
2021.04.08., csüt. 08:15
Ahh sosem olyan egyszeru ahogy az ember gondolna. :) Akkor a Chord 2Qute maradhat mint elofok? Es igy kesz a rendszer?
A bemero mikrofont azert szerezzem be? Na meg ez a tavezerlo jobb lenne? https://www.genelec.com/9310a-wired-volume-controller
Ezt a Genelec-et sokféle módon be lehet kötni. Van rajta analóg és digitális bejárat is, azaz magában a monitorsugárzóban és a subwooferben is van DAC. Ráadásul ez működik a GLM rendszerben is.
Ha GLM-be kötöd, akkor csak 1 usb kábel kell, de talán adják is hozzá, összekötöd a PC-vel feltszed a GLM szoftvert, bekalibrálod a rendszert és mehet a zene. Ebben a rendszerben így 3db dac is lesz a rendszeredben és egy adc is. :D A komplett hifi rendszered mehet a piacra a PC-n kívül. Minden pcm-ben lebegőpontos felkonvertáláson fog átesni és digitális hangerőszabályzás lesz dsp-vel megfűszerezve.
Persze analógban is be lehet kötni akár szubostul is.
Kérdés az, mi a cél, mit szeretnél ezzel a csomaggal kiváltani, milyen forrásokat használnál, milyen fájlokat, stb, stb...
Hangfalat es az erositot szeretnem kivaltani vele. Mi az a GLM? :) A software-t mar nezegettem de azt hittem az a bemeromikrofonos kutyu az a GLM es azt hittem azt osszekotom a PC-vel es kesz.
A cel valojaban a megjobb sub hangzas na meg ujonnan vennem es 20 ev nyugalom kovetkezne es ha netan elromolna akkor tudom hova vinni akar egyedul is.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7192
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

tottyi írta:
2021.04.08., csüt. 08:15
Ahh sosem olyan egyszeru ahogy az ember gondolna. :) Akkor a Chord 2Qute maradhat mint elofok? Es igy kesz a rendszer?
A bemero mikrofont azert szerezzem be? Na meg ez a tavezerlo jobb lenne? https://www.genelec.com/9310a-wired-volume-controller
Ezt a Genelec-et sokféle módon be lehet kötni. Van rajta analóg és digitális bejárat is, azaz magában a monitorsugárzóban és a subwooferben is van DAC. Ráadásul ez működik a GLM rendszerben is.
Ha GLM-be kötöd, akkor csak 1 usb kábel kell, de talán adják is hozzá, összekötöd a PC-vel feltszed a GLM szoftvert, bekalibrálod a rendszert és mehet a zene. Ebben a rendszerben így 3db dac is lesz a rendszeredben és egy adc is. :D A komplett hifi rendszered mehet a piacra a PC-n kívül. Minden pcm-ben lebegőpontos felkonvertáláson fog átesni és digitális hangerőszabályzás lesz dsp-vel megfűszerezve.
Persze analógban is be lehet kötni akár szubostul is.
Kérdés az, mi a cél, mit szeretnél ezzel a csomaggal kiváltani, milyen forrásokat használnál, milyen fájlokat, stb, stb...
.
genelec.jpg
genelec.jpg (12.63 KiB) Megtekintve 7501 alkalommal
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Ahh sosem olyan egyszeru ahogy az ember gondolna. :) Akkor a Chord 2Qute maradhat mint elofok? Es igy kesz a rendszer?
A bemero mikrofont azert szerezzem be? Na meg ez a tavezerlo jobb lenne? https://www.genelec.com/9310a-wired-volume-controller
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7192
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

tottyi írta:
2021.04.07., szer. 08:55
Hello, aki jobban ismeri ezt a markat talan tud ra valaszolni, hogy az a bemero mikrofon-t az valojaban dac-kent is lehet hasznalni es akkor nem kell kulso dac-ot hasznalni? Na meg ki mit szol egy ilyen sett-hez, hatha valaki mar tapasztalta es hallgatott mar ilyen rendszert.
A zenei stilusomhoz tokeletes lenne a studio hangzas mivel kizarolag studio felveteleket hallgatok es tobbnyire synthpop-ot, kimondottan nem szeretem a koncert felveteleket.

Aktiv hangfal: https://www.genelec.com/8340a
Subwoofer: https://www.genelec.com/7370a
Bemero mikrofon/DAC?: https://www.genelec.com/glm-kit
Taviranyito (ehez pluszba mi kell, nemtudom): https://www.genelec.com/9101b-wireless- ... controller
Ezek a mérőmikrofonok kondenzátor mikrofonok. Ezek működéséhez fantom táp kell, azaz a kondenzátort, melynek egyik fegyverzete maga a membrán, fel kell tölteni. A membránt érő hanghullámok rezgésbe hozzák így a kondenzátor egyik fegyverzetét, ez kapacitás változással jár. Ezt a kapacitás változást alakítjuk feszültség változássá. Az így létrejött feszültség azonban olyan picike, hogy ezt fel kell erősíteni, hogy optimálisan továbbítható/feldolgozható legyen. Ezen erősítő fokozat minősége kritikus, hisz nagyon pici jelet kell felerősíteni, ráadásul nagyon nagy erősítéssel. Ha megvan a vonali jelszint, ami tehát egy erősített analóg jel (feszültség), azt még a számítógép és a rajta futó szoftver számára érthetővé kell tenni. Ezen a ponton tehát kell egy analóg-digitál átalakító, ami ugye csúnyán mondva, pongyolán fogalmazva fordítottja a dac-nak, azaz a digitál-analóg konverternek.
Rövidebben, nincs benne dac, viszont van benne adc. :D
Más: 1 jó előfokot nem fogsz megúszni. A szoftveres hangerőszabályzás szar, akár közelről, akár távolról. :D
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Hello, aki jobban ismeri ezt a markat talan tud ra valaszolni, hogy az a bemero mikrofon-t az valojaban dac-kent is lehet hasznalni es akkor nem kell kulso dac-ot hasznalni? Na meg ki mit szol egy ilyen sett-hez, hatha valaki mar tapasztalta es hallgatott mar ilyen rendszert.
A zenei stilusomhoz tokeletes lenne a studio hangzas mivel kizarolag studio felveteleket hallgatok es tobbnyire synthpop-ot, kimondottan nem szeretem a koncert felveteleket.

Aktiv hangfal: https://www.genelec.com/8340a
Subwoofer: https://www.genelec.com/7370a
Bemero mikrofon/DAC?: https://www.genelec.com/glm-kit
Taviranyito (ehez pluszba mi kell, nemtudom): https://www.genelec.com/9101b-wireless- ... controller
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: BLX »

2.jpg
2.jpg (559.47 KiB) Megtekintve 7834 alkalommal
1.jpg
1.jpg (498.7 KiB) Megtekintve 7834 alkalommal

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: BLX »

asebestyen írta:
2021.02.21., vas. 08:24
Jópofa, de egy hálóba szerintem kevés lesz, főleg a mély. :fekverohog:
Ha esetleg kevés lenne a mély, akkor vagy ráEQzom, vagy a húsvéti nyuszi meghozza a Subokat :smile29:

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7192
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Jópofa, de egy hálóba szerintem kevés lesz, főleg a mély. :fekverohog:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: BLX »

Atvetelkor csekkolom a haloszobai masod rendszer fo komponenseit. :smile29:

56ED16FA-627D-48C4-9569-1715A2287597.jpeg
56ED16FA-627D-48C4-9569-1715A2287597.jpeg (329.13 KiB) Megtekintve 7913 alkalommal

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: Töki »

Töki írta:
2021.01.29., pén. 06:21
TH.jpg
Politikai felhang nélkül - a lényeg természetesen a felső bajuszos úr bal vállát takarja ki :-)
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: Töki »

TH.jpg
TH.jpg (191.63 KiB) Megtekintve 7575 alkalommal
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: BLX »

Csak, hogy kicsit felkavarjam az álló vizet a Genelec topikban, itt van még egy érdekes kép. Külön kiemelném a "high-end" retro iskolai padot. ;) Szerintem jól néz ki az egész, egyszerű és biztos nem is szól rosszul. karácsony2 :drum:

IMG_6396.JPG
IMG_6396.JPG (267.93 KiB) Megtekintve 7753 alkalommal

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: BLX »

Itt van mit hallgatni azt hiszem... :drum:

Genelec.jpeg
Genelec.jpeg (378.72 KiB) Megtekintve 7774 alkalommal

Avatar
flexxx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.10.15., szomb. 18:30
Értékelés: 34

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: flexxx »

Genelec 8351B 3utas AKM AK4621EF chip
gen1.jpg
gen1.jpg (482.6 KiB) Megtekintve 7988 alkalommal
Csatolmányok
gen4.jpg
gen4.jpg (418.43 KiB) Megtekintve 7988 alkalommal
gen3.jpg
gen3.jpg (324.03 KiB) Megtekintve 7988 alkalommal
gen2.jpg
gen2.jpg (1.38 MiB) Megtekintve 7988 alkalommal

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: denesdr »

supravox írta:
2020.04.04., szomb. 17:08
Ez az elmélet..
Nekem ez a 4. ATC dobozom
Illetve több helyen hallottam ATC-t
Az "erőszakosság" bármilyen megnyílvánulása mint jellemző,soha eszembe nem jutott volna..
Azt el tudom képzelni,hogy az elektronika torzítását igen jól megmutatja és ezt erőszakosnak éljük meg..
De ez nem a hfal jellemzője..
A kiinduló pont végülis egy szubjektív kijelentés volt ami ráadásul relatív a Genelec dobozokhoz képest. Nem tudjuk, hogy pontosan mire gondolt fapaci, csak próbáltam leírni a különbségeket.
Én magam egyébként sokat bajlódtam a kontrollálatlan direktivitás miatt, mire "rájöttem", hogy a szobámban ez nem igazán jó az akusztikai sajátosságok miatt. Aztán lehet, hogy valakinek meg ez is bejönne...

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: supravox »

denesdr írta:
2020.04.04., szomb. 09:14
Vinkler írta:
2020.04.04., szomb. 08:14
supravox írta:
2020.03.28., szomb. 05:58


Ez engem is érdekel
Szerintem ezt már nem fogjuk megtudni... gondolkodik.gif
Az "erőszakosság" sok mindent jelenthet. Objektíven vizsgálva simán el tudom képzelni, hogy valaki így hallja. A Genelec dobozoknál fokozott figyelem van a direktivitáson, vagyis annak kontrolláltságán. Az ATC dobozoknál fullban megy a hangterítés amit a hangszórók tudnak, nincs annyira kontrollálva. Ez a szélesebb lesugárzás normál reflektív (szobai) környezetben egész más hangot tud eredményezni mint egy kontrollált direktivitású doboz, sokkal jobban halljuk a szobát (annak hibáival) mint egy kontrollált direktivitású doboz esetén. Ez főleg a magas hangokra igaz, ahol amúgy is a legérzékenyebb az emberi hallás. Ráadásul az ATC dobozoknál nem fordítanak különösebb figyelmet a dobozélek diffrakció hatására sem (éles sarkok), ami a széles hangterítés miatt mégjobban elő tud jönni esetenként.
Azért említettem ezt a direktivitás dolgot, mert amúgy mindkét gyártó csúcs drivereket használ, csúcs aktív erősítéssel és váltással masszívan megépített dobozokban, tehát ez utóbbi dolgokban nem hiszem, hogy van akkora különbség.

Ez az elmélet..
Nekem ez a 4. ATC dobozom
Illetve több helyen hallottam ATC-t
Az "erőszakosság" bármilyen megnyílvánulása mint jellemző,soha eszembe nem jutott volna..
Azt el tudom képzelni,hogy az elektronika torzítását igen jól megmutatja és ezt erőszakosnak éljük meg..
De ez nem a hfal jellemzője..
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Vinkler írta:
2020.04.04., szomb. 08:14
supravox írta:
2020.03.28., szomb. 05:58
Vinkler írta:
2020.03.26., csüt. 18:33


Mit értesz “erőszakos” alatt? Kifejtenéd?! gondolkodik.gif
Ez engem is érdekel
Szerintem ezt már nem fogjuk megtudni... gondolkodik.gif
Az "erőszakosság" sok mindent jelenthet. Objektíven vizsgálva simán el tudom képzelni, hogy valaki így hallja. A Genelec dobozoknál fokozott figyelem van a direktivitáson, vagyis annak kontrolláltságán. Az ATC dobozoknál fullban megy a hangterítés amit a hangszórók tudnak, nincs annyira kontrollálva. Ez a szélesebb lesugárzás normál reflektív (szobai) környezetben egész más hangot tud eredményezni mint egy kontrollált direktivitású doboz, sokkal jobban halljuk a szobát (annak hibáival) mint egy kontrollált direktivitású doboz esetén. Ez főleg a magas hangokra igaz, ahol amúgy is a legérzékenyebb az emberi hallás. Ráadásul az ATC dobozoknál nem fordítanak különösebb figyelmet a dobozélek diffrakció hatására sem (éles sarkok), ami a széles hangterítés miatt mégjobban elő tud jönni esetenként.
Azért említettem ezt a direktivitás dolgot, mert amúgy mindkét gyártó csúcs drivereket használ, csúcs aktív erősítéssel és váltással masszívan megépített dobozokban, tehát ez utóbbi dolgokban nem hiszem, hogy van akkora különbség.

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

supravox írta:
2020.03.28., szomb. 05:58
Vinkler írta:
2020.03.26., csüt. 18:33
fapaci írta:
2020.03.26., csüt. 09:16


Biztosan találtál összhangot a műszaki paramétereik között, de a két doboz meglehetősen más hangzással rendelkezik. Nem tudhatom, mik az elvárásaid, de számomra a Genelec szerethetőbb, kevésbé erőszakos, mint az ATC, de ez erősen szubjektív kérdés. Ne hallgass rám, hanem inkább a saját füledre. Ezekből a dobozokból jó néhány üzemel Budapesten, biztosan megoldható néhány meghallgatás.

A bassreflex nyílás elhelyezésének nincs nagy jelentősége. Ebben a kategóriában praktikus okokból általában az előlapra helyezik, mivel a nagyobb monitorokat gyakran süllyesztik a stúdiók falába.
Mit értesz “erőszakos” alatt? Kifejtenéd?! gondolkodik.gif
Ez engem is érdekel
Szerintem ezt már nem fogjuk megtudni... gondolkodik.gif
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Legjobb lenne meghallgatni a kulonbseget es erre nektek nagy eselyetek van mivel az egyik parral mar egyutt eltek es a varosotokban van ra lehetoseg fapaci szernt a meghallgatasra, legyetek szivesek beszamolot irni roluk, hogy nektek mi a tapasztalatatom a ket hangzas kozott. :napsut:
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: supravox »

Vinkler írta:
2020.03.26., csüt. 18:33
fapaci írta:
2020.03.26., csüt. 09:16
tottyi írta:
2020.03.26., csüt. 06:53
Ilyenen gondolkodom, hasonlo parameterei vannak mint az ATC SCM100-nak csak fele annyiba kerul. A mostani hangfalam ami az alairasomban van szep melyekkel rendelkezik de ez a Genelek elol Bassreflexes lehet ez is megtenne, szerintetek?

https://www.genelec.com/1237a
Biztosan találtál összhangot a műszaki paramétereik között, de a két doboz meglehetősen más hangzással rendelkezik. Nem tudhatom, mik az elvárásaid, de számomra a Genelec szerethetőbb, kevésbé erőszakos, mint az ATC, de ez erősen szubjektív kérdés. Ne hallgass rám, hanem inkább a saját füledre. Ezekből a dobozokból jó néhány üzemel Budapesten, biztosan megoldható néhány meghallgatás.

A bassreflex nyílás elhelyezésének nincs nagy jelentősége. Ebben a kategóriában praktikus okokból általában az előlapra helyezik, mivel a nagyobb monitorokat gyakran süllyesztik a stúdiók falába.
Mit értesz “erőszakos” alatt? Kifejtenéd?! gondolkodik.gif
Ez engem is érdekel
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

fapaci írta:
2020.03.26., csüt. 09:16
tottyi írta:
2020.03.26., csüt. 06:53
Ilyenen gondolkodom, hasonlo parameterei vannak mint az ATC SCM100-nak csak fele annyiba kerul. A mostani hangfalam ami az alairasomban van szep melyekkel rendelkezik de ez a Genelek elol Bassreflexes lehet ez is megtenne, szerintetek?

https://www.genelec.com/1237a
Biztosan találtál összhangot a műszaki paramétereik között, de a két doboz meglehetősen más hangzással rendelkezik. Nem tudhatom, mik az elvárásaid, de számomra a Genelec szerethetőbb, kevésbé erőszakos, mint az ATC, de ez erősen szubjektív kérdés. Ne hallgass rám, hanem inkább a saját füledre. Ezekből a dobozokból jó néhány üzemel Budapesten, biztosan megoldható néhány meghallgatás.

A bassreflex nyílás elhelyezésének nincs nagy jelentősége. Ebben a kategóriában praktikus okokból általában az előlapra helyezik, mivel a nagyobb monitorokat gyakran süllyesztik a stúdiók falába.
Mit értesz “erőszakos” alatt? Kifejtenéd?! gondolkodik.gif
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: tottyi »

fapaci írta:
2020.03.26., csüt. 09:16
tottyi írta:
2020.03.26., csüt. 06:53
Ilyenen gondolkodom, hasonlo parameterei vannak mint az ATC SCM100-nak csak fele annyiba kerul. A mostani hangfalam ami az alairasomban van szep melyekkel rendelkezik de ez a Genelek elol Bassreflexes lehet ez is megtenne, szerintetek?

https://www.genelec.com/1237a
Biztosan találtál összhangot a műszaki paramétereik között, de a két doboz meglehetősen más hangzással rendelkezik. Nem tudhatom, mik az elvárásaid, de számomra a Genelec szerethetőbb, kevésbé erőszakos, mint az ATC, de ez erősen szubjektív kérdés. Ne hallgass rám, hanem inkább a saját füledre. Ezekből a dobozokból jó néhány üzemel Budapesten, biztosan megoldható néhány meghallgatás.

A bassreflex nyílás elhelyezésének nincs nagy jelentősége. Ebben a kategóriában praktikus okokból általában az előlapra helyezik, mivel a nagyobb monitorokat gyakran süllyesztik a stúdiók falába.
Foleg elektronikus zeneket hallgatok amik a studioban tokeletesre sikerult felvetel egy szamitogepen elkeszulve. Elvarasaim, hogy azt adja vissza a mi a felvetelen van minden "hibaval" egyutt, koncertfelvetelt abszolut nem hallgatok mert zavar a nem steril kornyezet na es, hogy jo melyei legyenek a hangfalnak mint pl a mostani Infinity IRS Sigma-bol jon 26Hz-en.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

tottyi írta:
2020.03.26., csüt. 06:53
Ilyenen gondolkodom, hasonlo parameterei vannak mint az ATC SCM100-nak csak fele annyiba kerul. A mostani hangfalam ami az alairasomban van szep melyekkel rendelkezik de ez a Genelek elol Bassreflexes lehet ez is megtenne, szerintetek?

https://www.genelec.com/1237a
Biztosan találtál összhangot a műszaki paramétereik között, de a két doboz meglehetősen más hangzással rendelkezik. Nem tudhatom, mik az elvárásaid, de számomra a Genelec szerethetőbb, kevésbé erőszakos, mint az ATC, de ez erősen szubjektív kérdés. Ne hallgass rám, hanem inkább a saját füledre. Ezekből a dobozokból jó néhány üzemel Budapesten, biztosan megoldható néhány meghallgatás.

A bassreflex nyílás elhelyezésének nincs nagy jelentősége. Ebben a kategóriában praktikus okokból általában az előlapra helyezik, mivel a nagyobb monitorokat gyakran süllyesztik a stúdiók falába.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Ilyenen gondolkodom, hasonlo parameterei vannak mint az ATC SCM100-nak csak fele annyiba kerul. A mostani hangfalam ami az alairasomban van szep melyekkel rendelkezik de ez a Genelek elol Bassreflexes lehet ez is megtenne, szerintetek?

https://www.genelec.com/1237a
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Lewzke
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2018.01.07., vas. 09:39
Értékelés: 2

Re: Genelec

Hozzászólás Szerző: Lewzke »

Úttörő írta:
2020.03.04., szer. 10:40
Én is 8020D-t hallgatok. Ugyanez volt nálam is, rakosgattam össze-vissza a fórumokon olvasható okosságok alapján, de sehogy sem volt igazán jó. Végső elkeseredésemben kipróbáltam a gyári ajánlásokat ( nehogymá' jobban értsenek hozzá, mint az amatőr hifista). Egy éve is van már, hogy hozzá sem nyúltam (lekapcsol magától) és eszem ágában sincs lecserélni.
Igen, az ajánlott a legjobb beállítás. A legelső az volt, hogy a magasat -2 db-vel lecsaptam mert olyan hangszorókhoz voltam szokva ahol a 15-20kHz tartomány gyenge, azt hittem a Genelec túl izé és nem ért hozzá. Fenét, mi voltunk hülyék :D A másik meg az volt, hogy megfogott a mélytartománya ezért a -4db helyett -2-re kapcsoltam, hogy legyen extra basszus, de rájöttem, hogy ez így nem oké, aztán visszakapcsoltam szépen ahogy ajánlja -4db mély fal mellett és annyi, két minimális akusztikus panel mögötte és úgy megy nekem is azóta, egyedül az ISS-t használom még ami opcionális, hogy kapcsolja le magát 1 óra után.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”