Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Adás-vétel járvány idején

Ebben az al-Fórumban lehet kérdezni azzal kapcsolatban, hogy mit és mennyiért lehet vajon eladni, mi az, ami teljesen irreális áron van hirdetve, azaz ITT és csak itt megengedett az egyértelműen elborult árakkal kapcsolatos gőz leengedése, és az árak után érdeklődők kíváncsiságának a kielégítése.

TROLLKODNI, a Fórum általános szabályrendszerét sérteni viszont TILOS.

HIRDETÉST FELADNI EBBEN AZ AL-FÓRUMBAN TILOS!
Lezárt
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Adás-vétel járvány idején

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

quad írta:
2020.03.28., szomb. 23:37
Én arra lennék kíváncsi, hogy véleményetek szerint hogy hat a jelenlegi járványhelyzet az adás-vételre.
Egyáltalán érdemes e most akár hirdetni, akár vásárolni? (Hogy lehet megúszni a fertőzést?)
Hogy alakulnak az árak? Én pl akár 30%-os engedményt is elvárnék az eladóktól, hogy a vásárlás hagyományos kockázatai mellett még az egészségemet is kockáztassam.
Hogy lehet biztonságosan átadni-átvenni az árút?
Az én véleményem, hogy minden elemző és józan paraszti logika szerint is súlyos gazdasági recessziónak nézünk elébe. Ebben a helyzetben:
1. sajnos nagyon megszaporodik azok száma, akik olyan élethelyzetbe kerülnek vagy már kerültek, hogy meg kell válniuk adott esetben a hifi-cuccaiktól - ez a hifi használtpiacon a kínálat növekedéséhez vezet. Ugyanezen okból részükről a kereslet is megszűnik.
2. sokan lesznek, akik - felelősen gondolkodva - elhalasztják a tervezett, kisebb prioritású beruházásaikat ill. költéseiket, és valljuk be, egy hifi vagy a meglévő "upgrade-je" nem létfontosságú, ezért sokaknál nagyon alacsony prioritásúvá válik (nálam is), és ezek helyett inkább tartalékolnak, a többség számára biztosan bekövetkező "rosszabb időkre" - ez ugye egyértelműen rövid-középtávon kereslet-csökkenést okoz, mind az új, mind pedig a használt hifi-cuccok piacán.

Növekvő kínálat és csökkenő kereslet mellett törvényszerű a használtpiaci árak csökkenése.

Lehet, hogy a képlet nem ilyen egyszerű, mert még vannak befolyásoló tényezők (megnehezített és magasabb rizikójú magánimport, stb.), amelyek esetleg mégis valamelyest szintet tarthatják a keresletet, a használtpiacon a kínálat viszont akkor is nőni fog az 1. pont miatt.

A helyzet
- nagyon kedvező lehet azoknak, akiknek biztosan nem okoz számottevő anyagi gondot a válság (azért vannak ilyen emberek), és olcsón akarnak hozzájutni jó cuccokhoz a használtpiacról, saját részre
- nagyon kedvezőtlen azok számára, akik anyagi okok miatt (munkanélkülivé válás, bevételek megcsappanása, csődbe jutott vállalkozás - sajnos a nagyon közeli rokonaim között is van már ilyen) eladni kényszerülnek értékesebb luxuscikkeiket, többek között hifi-cuccokat.

A magam részéről mind a hifis eladásokat, mind pedig a hifis vásárlásokat felfüggesztettem, előreláthatóan legalább az idei évre (wittao, ha olvasod - ez természetesen nem vonatkozik a még a járványhelyzet előtt megkötött megállapodásunkra, de ez az egyetlen kivétel), és a házammal kapcsolatos, idénre tervezett nagyberuházásaim számottevő részét elhalasztottam.

(ezzel a gondolkodással egészen biztosan nem vagyok egyedül, és sajnos ez egy ördögi spirált idézhet elő, ami tovább súlyosbítja a válságot...)

Persze mindez teljesen laikus magánvélemény ("Just my two pence").
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Vappali
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 496
Csatlakozott: 2016.02.17., szer. 11:25
Értékelés: 87
Tartózkodási hely: Nyírpazony

Re: Adás-vétel járvány idején

Hozzászólás Szerző: Vappali »

quad írta:
2020.04.20., hétf. 17:32
Egyébként egy-két általam figyelemmel követett, itt árult készüléknél már láttam, hogy az eladó akár 20%-kal is levitte az általa kért árat.
Vagy csak magasabb árról indított, hogy hátha elviszik annyiért?
De az is lehet hogy képbe került nála egy másik cucc, amit gyorsan meg akar venni, és ahogy mondani/írni szokták " addig ennyi, míg a kiszemelt eszköz megvan"..

Avatar
John
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 326
Csatlakozott: 2015.11.15., vas. 05:54
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: 6000

Re: Adás-vétel járvány idején

Hozzászólás Szerző: John »

quad írta:
2020.04.20., hétf. 17:32


Egyébként egy-két általam figyelemmel követett, itt árult készüléknél már láttam, hogy az eladó akár 20%-kal is levitte az általa kért árat.

Szóval van valakinek véleménye az adás-vétel alakulásáról?
Valószínűleg olyan élethelyzetbe került,hogy most kénytelen akár 20%-al is csökkenteni az általa kínált termék árát. sad.gif
Lehet,hogy neki és a családjának még így is nagy segítség,ha sikerül eladnia,akár a piaci ár alatt is, az adott portékát.

Online
Avatar
Vappali
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 496
Csatlakozott: 2016.02.17., szer. 11:25
Értékelés: 87
Tartózkodási hely: Nyírpazony

Re: Adás-vétel járvány idején

Hozzászólás Szerző: Vappali »

Majd 1 hónapja adtam el egy erősítőt. Parkolóban találkoztunk. Én maszkban voltam. Hogy ne legyen olyan "rablós feelingje" amikor találkoztunk, köszönés - bemutatkozás, kézfogás mellőzésével. Ekkor a maszk nem volt rajtam, azután feltettem, közelebb mentem. Kocsi csomagtartójában megmutattam az erősítőt, vevő megnézte. Megállapította, hogy a fotókon látható terméket adom át. Fizetett, majd távozott.
Én a pénzt a kocsiban lévő fertőtlenítő sprayval lefújtam, akárcsak a kezem, és ennyi. Április elsején volt, eltelt 3 hét, és még élek.
Ha én lettem volna a vevő, akkor a dobozt otthon lefújom, az erősítőt és tartozékait áttörölgetem.

Itt ami nálam plusz volt most, az a kézfogás hiánya, illetve kicsit távolabbról ment a társalgás, míg közben rajtam volt a maszk.

Online
Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1455
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 455
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel járvány idején

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

quad írta:
2020.04.20., hétf. 17:32
Szóval van valakinek véleménye az adás-vétel alakulásáról?
Szerintem különösebben sokat nem bonyolódott.
Én eleve emberekkel foglalkozom, a pénzt is meg kell fogni, az emberek nagy része amúgy sem kezeli jól ezt a dolgot.

Nem nagy gond valakit "vendégül látni" az átadás idejére, ha a házi szabályokat betartja.
Találkozás háznál, cucc gyors megtekintése, vevő/eladó nem fogdos végig mindent, nem csorog a nyála, nem prüszköl, tényleg csak megszemléli amit meg kell és távozik.
Sajnos ez most nem annyira baráti mint korábban, de kultúráltan kivitelezhető.

Nem gondolom, hogy ez rosszabb, mint a boltban megvenni bármit amit előtte valami gyengébb gondolkodású egyszer összefogdosott.
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Avatar
quad
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2009.01.19., hétf. 12:17
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Bp. 18.ker.

Re: Adás-vétel járvány idején

Hozzászólás Szerző: quad »

Miért, a felsorolt áruházak árulnak komolyabb hifi-t?

Komolyra fordítva a szót, nagyon sajnálom, hogy a hozzászólok nagy többsége az általam itt feltett 5 kérdésből és egy személyes megjegyzésből csak az utóbbit olvasta el.
Én a piac várható általános változásáról szerettem volna véleményeket olvasni, pl: az árak alakulásától, az átadás-átvétel problémáiról, stb.
Az csak egy szubjektív megjegyzés volt részemről, hogy ahhoz, hogy most, a járvány idején elmenjek valamiért, vagy akár futár útján is átvegyek valamit - ráadásul kipróbálás nélkül - nekem jelentős árengedmény kellene. Azt azért azt vegyük figyelembe, hogy nem létfontosságú cikkekről van szó.

Egyébként egy-két általam figyelemmel követett, itt árult készüléknél már láttam, hogy az eladó akár 20%-kal is levitte az általa kért árat.

Szóval van valakinek véleménye az adás-vétel alakulásáról?
LP: Thorens TD-2001 RDC, SME3009, Audio Technica AT33PTG. AT-650,
Digitális: Olive 4 HD,
Erősítők: Quad II, 66, 306, STAX SRM-T1W
Hangsugrzók: Rogers LS3/5A+AB1, Quad ESL 63, STAX Lambda Signature, SR-404

Avatar
Memoris
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2012.09.10., hétf. 11:47
Értékelés: 16

Re: Adás-vétel járvány idején

Hozzászólás Szerző: Memoris »

quad írta:
2020.03.28., szomb. 23:37
... Én pl akár 30%-os engedményt is elvárnék az eladóktól, hogy a vásárlás hagyományos kockázatai mellett még az egészségemet is kockáztassam.
...
Ez a gondolat nagyon jó.
Auchannak, Lidlnek, Aldinak, Tesconak... is felhoztad már?

Avatar
Vikunya
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 953
Csatlakozott: 2011.12.21., szer. 00:26
Értékelés: 346
Tartózkodási hely: Győr (Nyúl)

Re: Adás-vétel járvány idején

Hozzászólás Szerző: Vikunya »

Külföldi csomagot - a lenti Kormányrendelet szerint - a karantén címre csak a veszélyhelyzet elmúltával fog a Posta kézbesíteni.

Más cím (nem karantén cím) - elméletileg - működik, de valahol azt olvastam, hogy "vírusveszélyes" országból jött csomagot nem kézbesítenek, csak majd, ha a járványügyi veszélyhelyzet (= rendeleti kormányzás) változik. (Ez 2022. májusa is lehet.)

A gyakorlatban azonban az eladók többnyire máris sok hetes-hónapos feladási késést (megérkezést) jeleznek. Tőlünk nyugatra beállt a postai kézbesítés. (pl. nekem két kondira szeptembert írtak). A futárok egy része működik.Ebben a káoszban elég sok csomag (illetve eladó) lesz, akinek bottal üthetjük a lába nyomát, ha nem kézbesítik csomagot.

[/b][/b]
84/2020. (IV. 3.) Korm. rendelet a postai szolgáltatások biztosításának a veszélyhelyzet során alkalmazandó eltérő szabályairól

1. § (1) Az egyetemes postai szolgáltatásra, az egyetemes postai szolgáltatást helyettesítő, illetve az egyetemes postai szolgáltatást nem helyettesítő postai szolgáltatásokra, valamint ezen szolgáltatásokkal összefüggésben a postai szolgáltatókra - a 2. és 3. §-ban foglalt eltéréssel - a postai szolgáltatásokról szóló törvénytől a (2) és (3) bekezdésben meghatározott közös eltérő rendelkezéseket kell alkalmazni.

(2) A levélszekrény útján nem kézbesíthető küldeményeket a járványügyi hatóság által az elkülönítés, megfigyelés vagy zárlat (a továbbiakban együtt: karantén) helyeként nyilvántartott és megjelölt címen a postai szolgáltató a karantén fennállásának ideje alatt nem kézbesíti, hanem a postai szolgáltatási szerződésnek megfelelő őrzési ideig a kézbesítési ponton a karanténnal nem érintett jogosult rendelkezésére tartja, az őrzési idő leteltével pedig a kézbesíthetetlenségre vonatkozó szabályokat alkalmazza.

(3) A postacsomagot a postai szolgáltató alkalmi átvevő részére akkor is jogosult kézbesíteni, ha a feladó nem rendelkezett kifejezetten így, de az alkalmi átvevő részére történő kézbesítést a címzett kifejezetten kéri.

Avatar
quad
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2009.01.19., hétf. 12:17
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Bp. 18.ker.

Re: Adás-vétel járvány idején

Hozzászólás Szerző: quad »

Köszi, közben az egyikre már rákérdeztem.
Kiderült, hogy részben igazad van, ugyanis az ürge először más követési számot adott meg. A rákérdezés után új számot adott meg, ami szerint (és a Magyar Posta szerint is) már itt is van Budapesten.
A másik érdekesebb, mert az ajánlott küldemény, és a lengyelek már több mint két hete "feladták" külföldre, de azóta sehova se érkezett meg. Reményt csak az ad, hogy ez is látszik a Magyar Posta rendszerében is, azzal hogy "úton van"
LP: Thorens TD-2001 RDC, SME3009, Audio Technica AT33PTG. AT-650,
Digitális: Olive 4 HD,
Erősítők: Quad II, 66, 306, STAX SRM-T1W
Hangsugrzók: Rogers LS3/5A+AB1, Quad ESL 63, STAX Lambda Signature, SR-404

Avatar
malac6011
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2017.12.15., pén. 18:48
Értékelés: 92

Re: Adás-vétel járvány idején

Hozzászólás Szerző: malac6011 »

Nekem a csomagjaim ha feladják rendre megjönnek.
Nálad inkább az lehet, kaptál egy követési számot és nem történt meg a csomagfeladás.
Kérdezz rá a feladónál !
BRG MK-27

Avatar
quad
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2009.01.19., hétf. 12:17
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Bp. 18.ker.

Re: Adás-vétel járvány idején

Hozzászólás Szerző: quad »

Még mielőtt az oroszlánok elé vetnétek, megjegyzem, én inkább eladásban lennék érdekelt, mint vételben, ráadásul legtöbb cuccomat külföldről vásároltam.
A -30%-os példával csak azt akartam kifejteni, hogy én a közeljövőben csak jelentős árengedménnyel megkötött eladásokra számítok, illetve a piac pangására.
Viszont abban van valami, hogy a járványból kifolyólag sokan egzisztenciális okokból kényszerülnek majd olcsón eladni, ami viszont hosszú távon is leviheti az árakat.
Egyébként gondok lesznek (sőt már vannak) a külföldi vásárlásokkal is. Nekem egy 10 és egy 15 napja feladott csomagom csücsül a postán, még a feladó országában. Tartok tőle, hogy már nem is fog ideérni.
LP: Thorens TD-2001 RDC, SME3009, Audio Technica AT33PTG. AT-650,
Digitális: Olive 4 HD,
Erősítők: Quad II, 66, 306, STAX SRM-T1W
Hangsugrzók: Rogers LS3/5A+AB1, Quad ESL 63, STAX Lambda Signature, SR-404

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2870
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 841

Re: Adás-vétel járvány idején

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

quad írta:
2020.03.28., szomb. 23:37
Én arra lennék kíváncsi, hogy véleményetek szerint hogy hat a jelenlegi járványhelyzet az adás-vételre.
Egyáltalán érdemes e most akár hirdetni, akár vásárolni? (Hogy lehet megúszni a fertőzést?)
Hogy alakulnak az árak? Én pl akár 30%-os engedményt is elvárnék az eladóktól, hogy a vásárlás hagyományos kockázatai mellett még az egészségemet is kockáztassam.
Hogy lehet biztonságosan átadni-átvenni az árút?
Remélem te teleszel az eladó és engedsz majd a reális árból + 30-40% -ot. és rá leszel szorulva ès még alkudnék belőle még egy kicsit .... Nem gyengén utálom az ilyen beírásokat :smile33: :smile33:
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Adás-vétel járvány idején

Hozzászólás Szerző: Doky »

quad írta:
2020.03.28., szomb. 23:37
Én arra lennék kíváncsi, hogy véleményetek szerint hogy hat a jelenlegi járványhelyzet az adás-vételre.
Egyáltalán érdemes e most akár hirdetni, akár vásárolni? (Hogy lehet megúszni a fertőzést?)
Hogy alakulnak az árak? Én pl akár 30%-os engedményt is elvárnék az eladóktól, hogy a vásárlás hagyományos kockázatai mellett még az egészségemet is kockáztassam.
Hogy lehet biztonságosan átadni-átvenni az árút?
Nos, nem értem hogy miért "vevő" szemszögből indítasz 30%-os kedvezménnyel az egyebként is sokszor nyomott árból!
Mint sokan te is csak 1 szemszögből nézed a dolgokat, a sajátodból a saját érdekeddel törődve...
Mindenki tudja mérlegelni a kockázatot ill. a biztonságos átvételt, vásárlást megoldani.

Mint rengeteg dolgot nem lehet előre látni tán azt sem hogy a piac hogy alakul, én abban bízom hogy sok országgal ellentétben kicsit nagyobb lesz az önfegyelem és nem lesz akkora gond mint sok országban, földrészen.

Mindenki használja a fejét és vigyázzon magára és másokra is!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
edzoba
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 692
Csatlakozott: 2012.10.26., pén. 20:34
Értékelés: 134
Tartózkodási hely: Gárdony
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel járvány idején

Hozzászólás Szerző: edzoba »

+1 maradj otthon:) A vírus (nekem) azt "üzeni" örülj annak amid van.
Emellett futár/posta működik, átadás/vétel kesztyűben maszkban, holmi lefertőtlenítés és/vagy min. 2 nap karantén.
Az audio-markt, marktplaats, willhaben nem áltt meg mindegyikről adtam/vettem az elmúlt hetekben. Innen nem érkezik hozzászólás sem, de ez nem feltétlenül reprezentatív a fórumra nézve.
LHY AUDIO OCK-1 ǀ GUSTARD R26 ǀ 72AUDIO volume ǀ AUDIONET AMP I V2 ǀ DYNAUDIO Audience 40/REL T5i x2 ǀ PERFECT ACOUSTIC 21x ǀ ENTREQ Vibb eaters

Avatar
Vikunya
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 953
Csatlakozott: 2011.12.21., szer. 00:26
Értékelés: 346
Tartózkodási hely: Győr (Nyúl)

Re: Adás-vétel járvány idején

Hozzászólás Szerző: Vikunya »

Aki most akar kavicsokért értékes dolgokat megszerezni, az a kockázat realizálódását is megérdemli.

Mindenki kibír egy szűk (tágabb) évet, hogy azután vásároljon a már egyébként sem létező hazai piacon.

Nálunk éppen két év múlva ugyanilyen (ha nem nagyobb) egzisztenciális bizonytalanság fog uralkodni (csak más okból). Gondolom nem érdemel külön magyarázatot, hogy miért, de azt hiszem törölnék is a hozzászólást, ha részletezném.

Avatar
Adamskyy
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2010.01.01., pén. 22:14
Értékelés: 427
Tartózkodási hely: DEBRECEN

Re: Adás-vétel járvány idején

Hozzászólás Szerző: Adamskyy »

Sziasztok.

Nagy valószínűséggel biztosan hatással lesz ez a vírus az adás-vételre, hiszen már vannak sajnos jó páran, akik elvesztették az állásukat leállás miatt, vagy ha nem is vesztették el, de fizetés nélküli szabadságra lettek "ítélve".
Ennek okán biztos lesznek olyanok, akik elsősorban az ingóságoktól, elektronikai eszközöktől és hifiktől fognak megválni. Mivel most pang a piac és sürgős lesz az eladás, az is előfordulhat, hogy áron alul fogják eladni, mert kell a pénz. Félre ne értsetek én ennek nem örülök, hiszen az lesz majd ezután, hogyha rendbe jön a "piac", hogy miért nem ennyiért, meg annyiért adod, hiszen áprilisban fele ennyiért adta az egyik fórumos. Szóval mindannyiunknak nehéz napok, hónapok jönnek, mind egészségügyi, mind a piaci helyzetben. Én tényleg csak azt kívánom mindenkinek, hogy elsősorban legyen egészség, vigyázzunk a családtagjainkra és egymásra.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12089
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5728
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Adás-vétel járvány idején

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

quad írta:
2020.03.28., szomb. 23:37
Én arra lennék kíváncsi, hogy véleményetek szerint hogy hat a jelenlegi járványhelyzet az adás-vételre.
Egyáltalán érdemes e most akár hirdetni, akár vásárolni? (Hogy lehet megúszni a fertőzést?)
Hogy alakulnak az árak? Én pl akár 30%-os engedményt is elvárnék az eladóktól, hogy a vásárlás hagyományos kockázatai mellett még az egészségemet is kockáztassam.
Hogy lehet biztonságosan átadni-átvenni az árút?
Szerintem erre egyszerű a válasz (amit lényegében süti is megadott): a fertőzést egy módon lehet megúszni-maradj otthon.
Egyébként az érmének két oldala van.Ha például te most eladni szeretnél és a vevő szeretné meghallgatni a cuccot az eladónál (ami normális helyzetben alap-bár a saját rendszeres próba még inkább az, de nem az nem mindig megoldható), akkor az eladó is mondhatná ilyen helyzetben, hogy 30% felárat kér mert ő kockáztatja a saját és családja egészségét...Szóval ez a hozzáállás szerintem nem vezet sehova.A legjobb megoldás felfüggeszteni a dolgokat és visszatérni rá majd akkor, ha normalizálódik a helyzet.Nekem pont két eladásomat annullálta éppen a vírus, de nem tudok vele mit kezdeni, ez van ezt kell elfogadni... 36_1_5.gif
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel járvány idején

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Ha valaki meg parázik a fertozestol meg a csalastol egyidejuleg, akkor fuggessze fel a hifi csereberét. Azert el lehet lenni par honapig egy bluetooth hangfallal is ilyen helyzetben.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel járvány idején

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Egyébként elvileg van futár. Azt is lehet, hogy személyesen elmenni autoval, de ajtó elé kitenni/felvenni onnan az árut, a penzugyi reszet pedig utalassal. Mostmar mukszik az azonnali utalas is, szoval akár odaerkezeskor lehet nyomni mobilrol. Persze ehhez azert erdrmesebb olyantol venni, aki nem eloszor hirdet.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel járvány idején

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

quad írta:
2020.03.28., szomb. 23:37
Én arra lennék kíváncsi, hogy véleményetek szerint hogy hat a jelenlegi járványhelyzet az adás-vételre.
Egyáltalán érdemes e most akár hirdetni, akár vásárolni? (Hogy lehet megúszni a fertőzést?)
Hogy alakulnak az árak? Én pl akár 30%-os engedményt is elvárnék az eladóktól, hogy a vásárlás hagyományos kockázatai mellett még az egészségemet is kockáztassam.
Hogy lehet biztonságosan átadni-átvenni az árút?
Ha ezt várod el akkor szerintem gondold át. Ez nem olaj, hogy most senkinek nem kell. Senki sem akarja, hogy az egeszseged kockaztasd, de ha venni akarsz valamit, akkor majd magad részéről mérlegeled, hogy mit vállalsz be, és beszélsz az eladóval, hogy ő mit vállal be. Ha árengedményt, akkor azt, de altalanosan elvarni, hogy legyen minden 30%-kal olcsobb kicsit a nagybefektetők logikajara emlekeztet: akkor kell venni, mikor vér folyik. Szoval szerintem hagyjuk már ezt. Az átadás-átvételre, garancialis feltételekre kell uj metódusokat bevezetni/megkövetelni. És igen ez jellemzően azt is jelenti, hogy a mostani új tagok nehezebben adnak el, mert senki sem fog szivesen eloreutalni. ( zárójelesen megjegyezném, hogy most fokozottan érdemes figyelni a csalokra, mert könnyebb kihasználni az embereket a távolságtartás miatt )
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
quad
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2009.01.19., hétf. 12:17
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Bp. 18.ker.

Adás-vétel járvány idején

Hozzászólás Szerző: quad »

Én arra lennék kíváncsi, hogy véleményetek szerint hogy hat a jelenlegi járványhelyzet az adás-vételre.
Egyáltalán érdemes e most akár hirdetni, akár vásárolni? (Hogy lehet megúszni a fertőzést?)
Hogy alakulnak az árak? Én pl akár 30%-os engedményt is elvárnék az eladóktól, hogy a vásárlás hagyományos kockázatai mellett még az egészségemet is kockáztassam.
Hogy lehet biztonságosan átadni-átvenni az árút?
LP: Thorens TD-2001 RDC, SME3009, Audio Technica AT33PTG. AT-650,
Digitális: Olive 4 HD,
Erősítők: Quad II, 66, 306, STAX SRM-T1W
Hangsugrzók: Rogers LS3/5A+AB1, Quad ESL 63, STAX Lambda Signature, SR-404

Lezárt

Vissza: “Árazás, jó eladók, rossz eladók, minden, amire kíváncsi vagy, DE NEM hirdetés!”