Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ion Systems termékek

Avatar
merida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1344
Csatlakozott: 2005.07.24., vas. 13:50
Értékelés: 129

Re: Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: merida »

Köszönöm. Írok a Soner-nek.

Online
Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: BLX »

merida írta:
2024.01.17., szer. 06:34
Meghibásodott Ion Obelisk 2 javításához keresek, hozzáértő szakembert!
Mi a baja a készülékednek?
Korábban ha jól emlékszem, Trane írta a Soner szervizt: https://www.soneraudio.com/kapcsolat.html
H. Zsolték már tuti nem foglalkoznak Ion-nal? Lehet egy kérdést még megérne. :drum:

Avatar
merida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1344
Csatlakozott: 2005.07.24., vas. 13:50
Értékelés: 129

Re: Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: merida »

Meghibásodott Ion Obelisk 2 javításához keresek, hozzáértő szakembert!

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5710
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Megvan az Obelisk 1 is:

hfe_ion_systems_obelisk_1_schematic.pdf
(180.33 KiB) Letöltve 63 alkalommal.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5710
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

tnyers írta:
2023.03.03., pén. 21:30
Sziasztok. az Ion Obeliskhez nincs kapcsolási rajzotok? Ez az időszakos munkapont beállítás lenne érdekes.
Melyikhez?
A Hifiengine-en ez a kettő van: Obelisk 2, Obelisk 3 /3X.
hfe_ion_systems_obelisk_2_schematics.pdf
(323.58 KiB) Letöltve 36 alkalommal.
hfe_ion_systems_obelisk_3_3x_schematics (1).pdf
(313.46 KiB) Letöltve 39 alkalommal.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

tnyers
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2018.08.22., szer. 12:14
Értékelés: 0

Re: Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: tnyers »

Sziasztok. az Ion Obeliskhez nincs kapcsolási rajzotok? Ez az időszakos munkapont beállítás lenne érdekes.

Avatar
atis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.09.09., szomb. 22:37
Értékelés: 298
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: atis »

trane írta:
2022.04.15., pén. 08:18
atis írta:
2022.04.14., csüt. 22:15
Sziasztok, segítséget kérnék...
- a fehér peremes hangsugárzó-aljzat terminálokat használva a jel leválasztódik a hangfalakról, mikor bedugod a fejhallgatót
- valszeg újra kellene kalibráltatni a vevő részt
- ne lehet programozni az FMT1-et; ellenben alul tudod behangolni a 3 csatornát
- nem 'normális' a mindig-világító LED (sem), télleg át kellene nézetni a tunert
leborulok.gif
Köszönöm leborulok.gif

Avatar
atis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.09.09., szomb. 22:37
Értékelés: 298
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: atis »

Sziasztok, segítséget kérnék.
Nagybátyám néhány évtized után lecserélte az Ion Obelisk erősítőjét és az egész rendszerét egy nagyon komoly rendszerre.
Így megkaptam Tőle az erősítőt. Ezzel kapcsolatban érdekelne, hogy ha csak a fejhallgató kimenetet szeretném használni este a hálószobában, akkor normális-e, ha a jack dugó bedugása után nem tiltja le a hangsugárzókat? Így tulajdonképpen ugyanúgy szólnak a hangsugárzók is.

Volt szerencsém megvenni egy itt hirdetett FMT-1 tunert is, azonban a következő kérdések merültek fel, miután ma beüzemeltem.
1. Hiába a 7-8 kis erősségjelző ikon, tehát igen jó vétel, nem sztereó a jel. Ritkán áll be sztereóra az adás, az is csak egy csatornán. Nem a sztereó jelzést jelző lámpa a hibás, mivel hallható is, hogy mono-ban szól az adás. Ez orvosolható-e, ha igen, kb. milyen költséggel? (a neten elnézegetve a képeket, már 3-4 szegmens világítása esetében is ég a sztereó adást jelző kis indikátor)
2. Nem találtam használati útmutatót, így nem tudom, hogyan kell beprogramozni a készüléket. Ebben is kérném a segítségeteket.
3. Kikapcsolt állapotában ég egyfolytában a sztereó jel a készüléken. Nem tudom, ez normális-e?

Köszi, ha tudtok segíteni.

Avatar
fff
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1354
Csatlakozott: 2008.01.25., pén. 22:13
Értékelés: 150
Tartózkodási hely: Főfalu a mocskos Budapestia

Re: Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: fff »

Sziasztok!
A kérdésem a következő lenne, obelisk 2 és 3 ban ugyanaz a philips tranzisztor van?
A válaszokat előre is köszönöm. fff
A zene maga az üzenet .

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Re: Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: hukkle »

:fekverohog:

Egy egyszerű, de nagyon fontos kéréssel fordulok a fenti "Ion System lemezjátszók" iparosaihoz:

- Maradjanak otthon!

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

Mielőtt a becses Ion név az örök feledés homályába merülne, itt egy jeles új produktum, méghozzá egy igazi analóg készülék! :D

https://www.youtube.com/watch?v=EHHwJu6 ... KvtoERpWMo

Sőt, egyből egy komolyabb, nívósabb darab is rendelkezésre áll! :D :D

https://www.youtube.com/watch?v=GksevKm_r-g

Online
Avatar
fenyő
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2006.04.27., csüt. 11:18
Értékelés: 84
Tartózkodási hely: Budaors

Re: Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: fenyő »

Sziasztok!
Az Ion Obelisk 2-esem potmétere gondolom kontakthibás, mert alacsony hangerőn a jobb csatorna elhallgat ill. recseg. Nagyobb hangerőn hibátlan. Próbáljam befújni tisztítóval, vagy ajánlatos cserélni?
(Nagyon szeretem, másodrendszerben JPW Sonataval használom.)

Online
Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: BLX »


Értem, köszi a választ.

Avatar
fff
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1354
Csatlakozott: 2008.01.25., pén. 22:13
Értékelés: 150
Tartózkodási hely: Főfalu a mocskos Budapestia

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: fff »


Nekem kevésbé volt zenei a 3x . Nyugodtabb , hallgathatóbb volt a sima hármas . De ez csak az én fükem . Elötte 14 évig csöveket hallgattam . Lehet ezért tetszett jobban a kicsi nyugalma . 
A zene maga az üzenet .

Online
Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: BLX »




43 minutes ago, fff said:




Sziasztok ! Egy kérdésem volna . Nagy különbség van hangban egy obelisk 2 és 3 között . Hármadom volt , azt imádtam . Volt 3x/x pak is , az nem tetszett annyira .A válaszokat előre is köszönöm ! f





Az Obelisk 3X / X PAK miért nem tetszett? Miért volt jobb a sima 3-as? 


Avatar
fff
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1354
Csatlakozott: 2008.01.25., pén. 22:13
Értékelés: 150
Tartózkodási hely: Főfalu a mocskos Budapestia

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: fff »


Sziasztok ! Egy kérdésem volna . Nagy különbség van hangban egy obelisk 2 és 3 között . Hármadom volt , azt imádtam . Volt 3x/x pak is , az nem tetszett annyira .A válaszokat előre is köszönöm ! f
A zene maga az üzenet .

Online
Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: BLX »



Mintegy 1600 db Ion System erősítőt adtam/adtunk el 1988-1992 között Az egyik legmegbízhatóbb készülék volt az ez idő alatt forgalmazott NAD,Creek,Audiolab,Incatech,Arcam,Cyrus,Onix,Exposure, stb. erősítők mellett. Abszolút nem volt és ma sem hajlamos a leégésre. Minden hozzám került darab esetében vagy egyértelmű volt a kimeneti rövid zár, vagy (sajnos) valamiféle modifikáció.
Sőt, az Ion működési jellegéből következően az évek során a munkapontja "leül", azaz megfutás helyett inkább még kevésbé műxik, inkább csak elkezd torzan szólni. (néhány évente be kell állítani.
 
Ami a szervizt illeti, megcsinálni bármit meglehet. Valóban nem atomfizika, sőt. Ám attól, hogy valami egyszerű, még nem feltétlenül primitív is. Azonban az Ion Systems lelke egy olyan alkatrész, ami bizonyíthatóan beszerezhetetlen, sőt raktáron (maradékban) sincs senkinek. Ez pedig a Philips darlington végtranzisztor. Lehet helyettesíteni, működő erősítőt építeni, de pótolni nem lehet, a kapott eredmény el fog maradni a várttól.
Kb. mondjuk olyan a különbség, mintha valaki egy 6L6GC végcsőre tervezett erősítőt a cső hiányában EL34-gyel pótolna. Tranzisztoros példánál maradva, mint a Hiraga MC. Az eredeti 2SC1775A(E) tranzisztoron kívül számos más félvezetővel megépíthető, csak köze nem lesz az eredetihez. Működni fog, de azt amiért szerettük, már nem fogja hozni. 

 
Értem, köszönöm, hasznos válasz volt, így már teljesen érthető.   

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »



Olvastam, hogy az Ion Obelisk 3-as végfok része hajlamos a leégésre. 
Ez csak az Obelisk 3-ra jellemző vagy másik típusokra is?
 
Ha Zsolték már nem javítják ezeket, máshol még megtudják menteni adott esetben ezeket az erősítőket?

Mintegy 1600 db Ion System erősítőt adtam/adtunk el 1988-1992 között Az egyik legmegbízhatóbb készülék volt az ez idő alatt forgalmazott NAD,Creek,Audiolab,Incatech,Arcam,Cyrus,Onix,Exposure, stb. erősítők mellett. Abszolút nem volt és ma sem hajlamos a leégésre. Minden hozzám került darab esetében vagy egyértelmű volt a kimeneti rövid zár, vagy (sajnos) valamiféle modifikáció.
Sőt, az Ion működési jellegéből következően az évek során a munkapontja "leül", azaz megfutás helyett inkább még kevésbé műxik, inkább csak elkezd torzan szólni. (néhány évente be kell állítani.
 
Ami a szervizt illeti, megcsinálni bármit meglehet. Valóban nem atomfizika, sőt. Ám attól, hogy valami egyszerű, még nem feltétlenül primitív is. Azonban az Ion Systems lelke egy olyan alkatrész, ami bizonyíthatóan beszerezhetetlen, sőt raktáron (maradékban) sincs senkinek. Ez pedig a Philips darlington végtranzisztor. Lehet helyettesíteni, működő erősítőt építeni, de pótolni nem lehet, a kapott eredmény el fog maradni a várttól.
Kb. mondjuk olyan a különbség, mintha valaki egy 6L6GC végcsőre tervezett erősítőt a cső hiányában EL34-gyel pótolna. Tranzisztoros példánál maradva, mint a Hiraga MC. Az eredeti 2SC1775A(E) tranzisztoron kívül számos más félvezetővel megépíthető, csak köze nem lesz az eredetihez. Működni fog, de azt amiért szerettük, már nem fogja hozni. 

Online
Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: BLX »


a többi Ion típus is hasonló bajoktól szenvedett . ugyanakkor pl. Krähling Zoli (Soner Audio) tuttira meg tudja javítani bármelyik Ion-t (is), nem űrtechnikával és egyedi alkatrészekkel dolgoztak
 
Ok, köszönöm a választ. 

Online
Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: BLX »


Olvastam, hogy az Ion Obelisk 3-as végfok része hajlamos a leégésre. 
Ez csak az Obelisk 3-ra jellemző vagy másik típusokra is?
 
Ha Zsolték már nem javítják ezeket, máshol még megtudják menteni adott esetben ezeket az erősítőket?
 

Avatar
TurboSteve
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2015.05.15., pén. 12:21
Értékelés: 88

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: TurboSteve »


2014-ben sikerült egy különleges, első-szériás Obelisk 3X/X-PAK1-re szert tennem, s most ismét fölbukkant egy ilyen páros > http://www.ebay.co.uk/itm/ION-system-Ob ... Sw7cxZmX5P
És a szomszédban is felbukkant egy ! 
http://apro.hifipiac.hu/category-table- ... -val,36122

Avatar
TurboSteve
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2015.05.15., pén. 12:21
Értékelés: 88

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: TurboSteve »



Csökkent az ára 96GBP-t...
A hiányzó nyomógombokat talán Zsoltnál lehetne pótolni 

GBP 495.00...

Avatar
TurboSteve
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2015.05.15., pén. 12:21
Értékelés: 88

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: TurboSteve »


ja, és ez sem egy utolsó szet - sőt! > http://www.ebay.co.uk/itm/ION-Systems-N ... Swe9dZnBrd
Csökkent az ára 96GBP-t...
A hiányzó nyomógombokat talán Zsoltnál lehetne pótolni 

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »


Indul a CSEREAKCIÓ! Szeptember elsejétől beindul a Zsolt Audio készülék csereakciója! Első ajánlat: Hozd vissza bármely 1986 után, a Zsolt Audiotól, vagy azon keresztül (East End Audio) vásárolt erősítőd és azt a néhai teljes vételáron - méghozzá devizában meghatározott értékén! - beszámítjuk egy Heed elektronikába! Példa:Ion System Obelisk 1 integrált erősítő vételára 1987-ben 215Ł, ez mai kurzuson 80000,-HUF. Teljesen mindegy, hogy működőképes vagy sem, mi beszámítjuk! Ennyiért! De ezt a példát követve egy néhai Ion System Nexus elő/végfok páros vagy egy szintén néhai Exposure erősítő mennyit is érhet..?! Keressetek bátran, most itt az alkalom egy egyedülálló lehetőségre! Egyetlen korlát van, a beszámítandó készülék és a kiválasztott készülék minimum kétszeres (egy a kettőhöz) árkülönbséggel kell rendelkezzen! Az akció 2016 december 31-ig tart!zsoltaudio@gmail.com+36209568007

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Ion Systems termékek

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Bizony az eddigiek jó példát jelentenek sok "percemberke" számára tisztességből és hosszútávú gondolkodásból.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”