Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Akusztika - elmélet és gyakorlat

Moderátor: Luxor Audio

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hangelnyelő eszközök zenehallgató szobákba

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

LIMAR írta:
2020.03.31., kedd 17:49
Te is nagyon jól tudod, hogy 10 cm-rel odébb rakva egy mikrofont akár 10 dB eltérést is lehet mérni.
Eltérést miben? Sokan keverik az átviteli és az akusztikai méréseket, de neked nem illene. Itt a frekvenciaválasz, hangnyomás görbe csak egy adat a sok közül. Az egyik legfontosabb akusztikai paraméterben, az utózengési időben biztosan nem fogsz 10 dB eltérést mérni, bárhova is teszed a mikrofont a helyiségben. Sőt hasznos, ha több ponton mérünk, mert így könnyebben azonosítjuk a hibákat. Pl. egy hosszanti irányú állóhullám egyszerűen felismerhető, ha a helyiségben keresztirányban mozogva több ponton is mérünk, mindegyik görbén ott lesz ugyanaz a mértékű és stádiumú anomália, a hosszanti módus.

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: R.G. »

valahol azért el kell kezdeni az infógyűjtést ha valami után érdeklődünk
ez a tanulás vagy mi...
ha valaki csak az otthonát akarja jobbátenni, vagy csak érdeklődik, miért is ne lehetne ilyen tanfolyamot csinálni amíg van érdeklődés.
aki meg komolyan gondolja, majd elmegy "mérnöknek"
szerintem ez is az egyik része ennek a hobbinak és nem utolsó sorban a saját fejlődésünknek, tudásunk bővítésének.
talán jobb egy ilyen "előadáson" részt venni, mint minden fórumról mindenféle ellentétes infókat összeszedni, mert abból csak kavarodás van, és mindeki csak a saját igazát hajtja a másikat meg semm hallva. na az nem fejlődés, az az egó
de azt hiszem erről már szóltatok előttem
;peace;
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

A sok morgás után már-már furcsa olyanoktól is hozzászólásokat olvasni egy rendezvényről, akik részt is vettek rajta.

Avatar
K P
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2010.02.27., szomb. 13:33
Értékelés: 272

Re: Hangelnyelő eszközök zenehallgató szobákba

Hozzászólás Szerző: K P »

Evvel tökéletesen egyetértek, nekem megért a szolgáltatás 3db CD lemez árát :D :
LIMAR írta:
2019.11.05., kedd 21:50
Szerintem, ha valaki egy általános és mindenkit súlyosan érintő témában (történetesen az akusztika, ami tökéletesen egzakt és mérhető) kínál "gombokért" olyan szolgáltatást, ami alapján mindenki eldöntheti, hogy megfogadja-e az útmutatót, vagy nem, ezt én inkább pozitívumként ítélem meg és támogatom. Egy jobb minőségű hálózati dugó árának a feléért olyan szolgáltatást, tanácsot kap, ami sok nagyságrenddel drágább berendezéssel sem (sőt semmivel sem) helyettesíthető. Ez a szolgáltatás itt a fórumon a megítélésem szerint csakis támogatandó lehet függetlenül attól, hogy ki kínálja. Minél többen tudnak róla és élnek vele, annál több boldog zenehallgató lesz. És mi ez, ha nem egy ilyen fórum célja. Aztán, hogy ki mivel és kivel oldja meg a kivitelezést, az már a mérés megrendelőjén múlik, nem azon, aki a méréseket végezte.
Amúgy nagy gondok nem voltak a szobával, nem költözés meg festés után volt a mérés bútorok nélkül :D
Elég pontos instrukciókat kaptunk, hogy miből mennyit, és hova kéne tenni ahhoz , hogy jobb legyen a megszólalás.

A 350 laikusban én is benne vagyok, akik részt vettek az előadáson. Természetesen nem vállalok mérést senkinek, annyira azért nem lettem profi, ahogy egy főzőtanfolyam után sem jelentkeznék a Gundelba szakácsnak. :D
Nekem azért annyit megért a fejtágítás, hogy legalább alapvető ismeretem legyen arról, hogy mi miért van az akusztikában, és a tanultakat hasznosítani tudjam itthon a gyakorlatban.

A fentieket (lehet evvel kellett volna kezdenem) nem Faló védelmében, hanem az akusztika fontossága miatt gondoltam lejegyezni.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Hangelnyelő eszközök zenehallgató szobákba

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

LIMAR írta:
2020.03.31., kedd 17:49
És szerinted az elegendő tudást jelent, ha valaki végig hallgat egy pár órás előadást?
(...)
Az adatgyűjtésről és az ez alapján célzott direkt marketingről alkotott véleményemet fenntartom,

Egy akusztikai oktatás biztosan nem jelent alapos szakmai tudást, viszont tökéletesen elegendő betekintést ad abba, hogy van más szempont is, mint a hifi kereskedőknél feleslegesen elégetni a sokadik százezreket szükségtelen őrületekre :D

És egyáltalán nem az akusztikai panel biznisz a lényeg, vagy a bemérés biznisz. Ezek aprópénzek mondjuk egy hype audio pc-hez képest. A lényeg ott van, amikor a hifista megérti végre, hogy ha meggebed és elkölti a családi vagyont se tud értelmes hangot csinálni ha szar az akusztika. Nem a többszázezres tápkábel az érdemi lépés, vagy érdemi kiadás, hanem átrendezni a zene hallgató helyiséget, ha kell bútorra és burkolatra költeni, rávenni az asszonyt, átszervezni a helyiség funkcióját.

Persze a kereskedőknek sokkal egyszerűbb, csak eladnak valamit, szerencsétlen meg megveszi, haza viszi és még akkor is jobbnak fogja hallani ha nem az :D

Na jó, bocs. Nem akartam beugatni vagy beleugatni. Majd töröljétek ki :)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hangelnyelő eszközök zenehallgató szobákba

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

LIMAR írta:
2020.03.31., kedd 17:49
És szerinted az elegendő tudást jelent, ha valaki végig hallgat egy pár órás előadást?
Nem, de nem is ígértem senkinek, hogy az előadásom végighallgatása után szakértővé válik és hidd el, nem is ezért jönnek. Az emberek többsége nem születik sem villamosmérnöknek, sem akusztikai szakembernek, ezért kénytelenek vagyunk egy hosszú tanulási folyamat útján összeszedni tudásunkat. Ha már az első lépést is feleslegesnek gondolod, azzal nehéz egyetérteni.

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hangelnyelő eszközök zenehallgató szobákba

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

fapaci írta:
2020.03.31., kedd 17:29
Aki elegendő tudással rendelkezik, az nyilván nem kér fel sem engem, sem mást.
És szerinted az elegendő tudást jelent, ha valaki végig hallgat egy pár órás előadást?
Ne már. Te is nagyon jól tudod, hogy 10 cm-rel odébb rakva egy mikrofont akár 10 dB eltérést is lehet mérni. A szerencsétlen laikus meg mit fog a méréseiből megállapítani. Semmit. Azt se tudja, hogy mit mér, hogyan kell mérnie, netán hogyan kell kielemeznie a méréseit.

Az adatgyűjtésről és az ez alapján célzott direkt marketingről alkotott véleményemet fenntartom, ahogy azt is, hogy most itt vagy, bár szerinted nem.
Nem tartom etikusnak pénzt kérni másoktól a személyi adataikért cserébe és abban a hitben ringatni őket, hogy ettől az előadástól majd szakértők lesznek. Persze nem, de legalább meg lehet majd keresni őket, ha rájönnek maguktól is, hogy nem váltak akusztikusokká. Ügyes!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hangelnyelő eszközök zenehallgató szobákba

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

LIMAR írta:
2020.03.31., kedd 16:59
Az általánosan elérhető akusztikai elemekkel bárki garantáltan csak javítani tud a ma oly divatos minimalista stílusú lakószobák akusztikáján...
Az ilyenek kezeléséhez, méréséhez nincs szükség szakemberre, mert rontani nem lehet rajtuk semmivel, csak javítani.
Ez a te véleményed, az én tapasztalatom erősen más és ha most is elővennéd a sokszor használt műszaki gondolkodásodat, egyetértenél velem. Nagyon sok elrontott akusztikájú szobában jártam, ahol már az is javulást hozott, hogy eltávolítottuk a találomra, vagy hozzá nem értők, esetleg túlbuzgó kereskedők tanácsára felhalmozott eszközöket. Aki elegendő tudással rendelkezik, az nyilván nem kér fel sem engem, sem mást.

Talán már nem emlékszel rá, ezért segítek a felidézésben, mit is írtál nem régen az akusztikai tanácsadásomról:
LIMAR írta:
2019.11.05., kedd 21:50
Szerintem, ha valaki egy általános és mindenkit súlyosan érintő témában (történetesen az akusztika, ami tökéletesen egzakt és mérhető) kínál "gombokért" olyan szolgáltatást, ami alapján mindenki eldöntheti, hogy megfogadja-e az útmutatót, vagy nem, ezt én inkább pozitívumként ítélem meg és támogatom. Egy jobb minőségű hálózati dugó árának a feléért olyan szolgáltatást, tanácsot kap, ami sok nagyságrenddel drágább berendezéssel sem (sőt semmivel sem) helyettesíthető. Ez a szolgáltatás itt a fórumon a megítélésem szerint csakis támogatandó lehet függetlenül attól, hogy ki kínálja. Minél többen tudnak róla és élnek vele, annál több boldog zenehallgató lesz. És mi ez, ha nem egy ilyen fórum célja. Aztán, hogy ki mivel és kivel oldja meg a kivitelezést, az már a mérés megrendelőjén múlik, nem azon, aki a méréseket végezte.
u.i.: Az előadásomra történő regisztrációnál semmilyen személyi adatot nem kérek, csupán egy email címet, amire elküldhetem a szükséges információkat. Rémisztő, miket találtok már ki.

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hangelnyelő eszközök zenehallgató szobákba

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

fapaci írta:
2020.03.31., kedd 12:12
Én úgy látom, a Társaság hagyta el az AVX-et, köztük én is.
Ezt elmagyaráznád.
Most akkor én hol olvasom a posztjaidat?

Szimpla személyi adatgyűjtés folyik, akárcsak a kiállításokon leadott nyereménycédulákon leadott elérési lehetőségekkel (név, email cím...). Csak ott ingyenesen gyűjtik be több száz ember személyi adatait, elérhetőségét egy nyeremény CD-vel kecsegtetve őket.

Amit az otthoni néhány méréssel meg lehet állapítani egy helyiségről, ahhoz nem kell szakértelem.
Egy kutyakozmetikusból átvedlett "akusztikai tanácsadó" is kb. ugyanazt az eredményt produkálja (igaz, ő már el lett üldözve).

Az általánosan elérhető akusztikai elemekkel bárki garantáltan csak javítani tud a ma oly divatos minimalista stílusú lakószobák akusztikáján, ahol nincs egy könyvespolc, egy (naftalin szagú) lemezekkel megrakott állvány, egy vastag szőnyeg, kárpitozott bútorok, képek a falakon, csak kong az üres szoba benne a drága berendezéssel (rémisztő képeket látni a saját rendszerekről), hatalmas lapostvvel a hangfalak között, amik be vannak tolva a sarokba, mert csak ott volt helyük.
Az ilyenek kezeléséhez, méréséhez nincs szükség szakemberre, mert rontani nem lehet rajtuk semmivel, csak javítani.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hangelnyelő eszközök zenehallgató szobákba

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

istvan01 írta:
2020.03.31., kedd 12:02
Én elengendem ezt a témát, felesleges ezt ennyire ragozni, mert mégis rólad szól.
/miután elhagyni szándékoztad ezt a társaságot, kivéve az üzleti érdek terület/

Talán neked is el lehetne engedni az online részvételi díjból pár százalékot, pl azért mert nem kell teremdíjat fizetni, meg talán azért, mert ha már eddig befolyt 350 résztvevőtől 5eFt/kop a beszélgetési belépő és jól kiforrott a prezentációs anyagod, tehát az már nem költség/munka. Ok, most kellett egy reg-es online kapcsolatot beiktatni.
Én úgy látom, a Társaság hagyta el az AVX-et, köztük én is.

Ahogy írtam korábban, a részvételi díj az áldatlan helyzetre való tekintettel felére csökkent, eddig 10e Ft volt, sok éve ennyi.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Hangelnyelő eszközök zenehallgató szobákba

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

fapaci írta:
2020.03.31., kedd 10:54
Erre külön reagálok, ez talán nem lesz törölve.
Én elengendem ezt a témát, felesleges ezt ennyire ragozni, mert mégis rólad szól.
/miután elhagyni szándékoztad ezt a társaságot, kivéve az üzleti érdek terület/

Talán neked is el lehetne engedni az online részvételi díjból pár százalékot, pl azért mert nem kell teremdíjat fizetni, meg talán azért, mert ha már eddig befolyt 350 résztvevőtől 5eFt/kop a beszélgetési belépő és jól kiforrott a prezentációs anyagod, tehát az már nem költség/munka. Ok, most kellett egy reg-es online kapcsolatot beiktatni.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hangelnyelő eszközök zenehallgató szobákba

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

istvan01 írta:
2020.03.31., kedd 08:24
Ha jelentkeznék beszélgetni, akkor az derülne ki, nekem ahhoz tudásom nem elég, hardware és software eszközöm nincs. Az eszköz beszerzésben kaphatok segítséget kedvezménnyel(?), de gyakorlatot szerezni sok-sok eset után lehetne csak. Addig meg mégis csak bízzam szakemberre, szak lista mellékelve!
Erre külön reagálok, ez talán nem lesz törölve.

Az akusztikai mérésekhez szükséges eszközöket ma már nem nagy mutatvány beszerezni. Használható mérőmikrofont sok helyen vásárolhatsz, de szomorú tény, hogy pénzért adják őket (20-30e Ft). Én nem árulok ilyesmit, ahogy akusztikai elemeket sem, így kedvezményt sem tudok rájuk adni. Tankönyveket szoktam mutatni az előadásaimon, lapozgatni is lehet őket nálam (igen, megvettem őket pénzért), de ezeket sem árulom, boltokban 5-10-15e forintért megvehetőek. (Szerencsére vannak ilyen gonosz emberek, akik nem hajlandóak 500-600 oldalas szakkönyveket ingyen írni.) Szoftverekből vannak ingyenes megoldások, az előadásomban is többnyire ezekkel prezentálok, sok éve tudatosan propagálom őket, hogy lássák az emberek, az akusztika nem egy misztikus ködbe burkolódzó elefántcsont torony, amihez csak a kiválasztottak férnek hozzá. Talán kicsit túl is lett tolva a dolog, mert mostanában azt látom, már az is méricskél, akinek fogalma sincs róla, illetve olyan paramétereket üldöznek, amiket nem egy akusztikai mérőszoftvertől kell várni, szóval kicsi kontra-produktívvá vált a folyamat, de több is veszett Mohácsnál. Aki hajlandó rá áldozni, nagyobb tudású szoftvereket is használhat (igen, én is megvettem némelyiket pénzért), bár otthoni felhasználásra megfelelnek az ingyenes megoldások is. Ezek fejlesztőit nem bűn támogatni, hiszen rengeteg munkát tettek a projectbe, de sejthetjük, hogy Magyarországról nem sok pénz érkezik hozzájuk a magas felhasználószám ellenére.

Hogy milyen tudásszinten vagy akusztikai témákban, azt én nem tudhatom, de mint látjuk, vannak képzési lehetőségek. A tapasztalat, rutin valóban nem vásárolható meg, de a beszerzésük folyamata felgyorsítható külső segítséggel. 35 éve fotózom. Ebből 30 évig helyben topogtam, nem fejlődtem, annak ellenére, hogy jelen voltam a fotós fórumokon. (Erről azóta már tejesen leszoktam, mert zsákutcának gondolom.) Minden kérdésedre kaphatsz választ a fórumokon, de sanszos, hogy pár perc múlva jön valaki és leírja az ellenkezőjét, aztán vakarhatod a fejed, hogy kinek higgy. Én elvégeztem néhány fotós iskolát, tanfolyamot (igen, fizettem értük nem keveset azoknak, akiknek ez a szakmájuk), amik eredményeként gyorsan szintet léphettem, sikeresebb lettem és sokkal jobban élvezem az alkotást. Ez nálam így működik. Nálad talán másként.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Hangelnyelő eszközök zenehallgató szobákba

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

fapaci írta:
2020.03.31., kedd 09:49
istvan01 írta:
2020.03.31., kedd 08:24
Nehezen fér a bögyömbe ez a fapaci féle online-táv akusztika előadás...
István, hasonló cipőben járunk, mert a HiFi környékén nekem rengeteg dolog nehezen fér a bögyömbe a kék gyöngyöktől a 2 millió forintos kábelekig, de ez nem változtat semmin. Nem kezdek el moralizálni, vagy a magyar mentalitást jellemezni, mert nem itt van a helye. Maradok a tényeknél:

Ez az előadás sorozat 6 éve fut, eddig kb 350 ember vett részt rajta. Most annyi történt, hogy online felületre vittem át a rendezvényt és a mindannyiunkat sújtó helyzetre való tekintettel felére csökkentettem a részvételi díjat. Ha mégis felébred benned a kíváncsiság és szeretnéd képezni magad, örömmel látlak valamelyik előadásomon.
Értem amit írsz. Nem kötelező részt venni, 350 ember biztos jól érezte magát. De nekem ez mégis marketing összejövetelekre emlékeztet, talán vásárlási kényszer nélkül, kivéve a belépő díjat. Rendben, viszont én továbbra is hobbi oldalról közelítem ezt fórum közösségben. A fórumlakók egymás tapasztalatát, tudását adják be a közösbe, ahonnan ki is lehet venni másokét. Igen, van egy vízválasztó, a part egyik oldalán (többség) ezt jövedelem érdek nélkül teszi, a part másik oldalán pedig a kisebbség haszonnal, pozitív jövedelemmel "segít" a többségnek. Mindezt én a többség oldaláról fogalmazom, nekem soha semmi jövedelmem nem volt AVX-en keresztül, nem értékesítettem semmit az adok veszek felületen sem. Ezzel szemben kínáltam ingyen számomra szükségtelen dolgot.

/A vírus válság ezen felül igencsak bekavar ebbe az "idő töltésbe". Persze ha ennek nem érzed súlyát, akkor arra csak azt mondom, sajnálom/

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hangelnyelő eszközök zenehallgató szobákba

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

istvan01 írta:
2020.03.31., kedd 08:24
Nehezen fér a bögyömbe ez a fapaci féle online-táv akusztika előadás...
István, hasonló cipőben járunk, mert a HiFi környékén nekem rengeteg dolog nehezen fér a bögyömbe a kék gyöngyöktől a 2 millió forintos kábelekig, de ez nem változtat semmin. Nem kezdek el moralizálni, vagy a magyar mentalitást jellemezni, mert nem itt van a helye. Maradok a tényeknél:

Ez az előadás sorozat 6 éve fut, eddig kb 350 ember vett részt rajta. Most annyi történt, hogy online felületre vittem át a rendezvényt és a mindannyiunkat sújtó helyzetre való tekintettel felére csökkentettem a részvételi díjat. Ha mégis felébred benned a kíváncsiság és szeretnéd képezni magad, örömmel látlak valamelyik előadásomon.

Avatar
qqriq
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 962
Csatlakozott: 2005.03.27., vas. 16:43
Értékelés: 129

Re: Hangelnyelő eszközök zenehallgató szobákba

Hozzászólás Szerző: qqriq »

istvan01 írta:
2020.03.30., hétf. 19:05

Nehezen fér a bögyömbe ez a fapaci féle online-táv akusztika előadás. 3-4óra kötetlen beszélgetés 5-10 fővel?? Ha jelentkeznék beszélgetni, akkor az derülne ki, nekem ahhoz tudásom nem elég, hardware és software eszközöm nincs. Az eszköz beszerzésben kaphatok segítséget kedvezménnyel(?), de gyakorlatot szerezni sok-sok eset után lehetne csak. Addig meg mégis csak bízzam szakemberre, szak lista mellékelve!

Mindezt akkor és úgy, hogy sokan most azért érnek rá, mert kényszerszabadságon vannak, vagy éppen megszűnt a munkahelye, 10xer meggondolja mire költsön, tartaléka meddig lesz elég ... De legalább a távoktató tartaléka hosszabban lesz elég.
Értem én, hogy ez nagyon nem karitatív terület, nem a halálosan terhelt kórházi/mentős dolgozókat segíti ... de mégis.
Szia istvan01!

Nem értem, mi a problémád fapaci által felkínált oktatási módszerrel? Természetesen a Te döntésed, hogy jelentkezel-e erre a távoktatásra vagy sem, tudod-e nélkülözni a költságvetésedből ezt az összeget. Amennyiben érdekel a téma, valamilyen módon mindenképp ott leszel, akár idővel személyesen, akár a mostani felkínált módon. Emiatt szerintem elég rossz kifogás, amiket az eszköz illetve a gyakorlat hiányára felhoztál. Ha kicsit körbenézel a környezetedben, a cégek, vállalkozások, EV-k a kialakult helyzet miatt (ti. koronavírus miatti kijárási korlátozás van életben) megpróbálják tevékenységüket érthető módon életben tartani és az online világba áthelyezni. Ráadásul azért, hogy részt vehess ilyenen, még utaznod sem kell egy centit sem, akár a kényelmes foteledből egy pohár bor mellett meghallgathatod. Záró gondolatként még annyit fűznék hozzá, ez az előadás (és sok más hasonló a neten) egy szellemi termék, ami az előadó tulajdona, megdolgozott azért, hogy ezt Te láthasd, hallhasd, kérdezz, bővítsd ismereteid. Ezért szerintem joggal kér ellenértéket.
A csúcson lenni magányos dolog - de legalább nincs tömeg.   Vini 'Big Daddy' Bergeman (1951-2017)

Avatar
nemduma
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2015.04.21., kedd 11:25
Értékelés: 24
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: nemduma »

fapaci írta:
2020.03.31., kedd 08:55
nemduma írta:
2020.03.31., kedd 08:36
Szia Fapaci!
Ez egy jó ötlet! Annál is inkább, mert lehet sokan szívesen résztvettek volna, de pl idő időhiány, vagy távolság problémák nem sikerült nekik eddig. Lenne lehetőség esetleg utólag visszahallgatásra is a résztvevőknek? Vagy más árképzéssel, csak meghallgatni később interaktív részvétel helyett?
Köszi!
Szia! Én is azt tapasztaltam, hogy az eddigi előadásra inkább csak fővárosiak jöttek el, vidékiek csak ritkán. Nem véletlen, hogy a mostani jelentkezők mindegyike vidéki, vagy külföldi.

Minden online előadásról felvétel készül, amit a regisztrált résztvevők utólag visszanézhetnek. Több időpont is lesz, így aki valamelyikről lemarad, jelentkezhet egy másikra. Az árképzés már most is komoly kedvezményt tartalmaz, hiszen a helyzetre való tekintettel felére csökkentettem a részvételi díjat.
Príma! :tutiok:
Köszi!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

nemduma írta:
2020.03.31., kedd 08:36
Szia Fapaci!
Ez egy jó ötlet! Annál is inkább, mert lehet sokan szívesen résztvettek volna, de pl idő időhiány, vagy távolság problémák nem sikerült nekik eddig. Lenne lehetőség esetleg utólag visszahallgatásra is a résztvevőknek? Vagy más árképzéssel, csak meghallgatni később interaktív részvétel helyett?
Köszi!
Szia! Én is azt tapasztaltam, hogy az eddigi előadásokra inkább fővárosiak jöttek el, vidékiek csak ritkán. Nem véletlen, hogy a mostani jelentkezők mindegyike vidéki, vagy külföldi.

Minden online előadásról felvétel készül, amit a regisztrált résztvevők utólag visszanézhetnek. Több időpont is lesz, így aki valamelyikről lemarad, jelentkezhet egy másikra. Az árképzés már most is komoly kedvezményt tartalmaz, hiszen a helyzetre való tekintettel felére csökkentettem a részvételi díjat.

Avatar
nemduma
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2015.04.21., kedd 11:25
Értékelés: 24
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: nemduma »

fapaci írta:
2020.03.30., hétf. 15:10
Éveken át nagy érdeklődés mellett tartottam akusztikai oktatásokat, ám ezeket a jelenlegi helyzetben a szokásos módon a nem tudom megrendezni. De látva az igényt és a jelentkezők hosszú sorát, a foglalkozásokat mostantól online környezetben, interaktív webinarium keretében fogom lebonyolítani, a korábbihoz képest jóval kedvezőbb részvételi díjjal. A résztvevők hasznos elméleti és gyakorlati ismereteket kapnak a zenehallgató és moziszobák akusztikai tervezéséhez, építéséhez, optimalizálásához, megismerkedhetnek az akusztikai mérőeszközökkel, szoftverekkel, mérési eljárásokkal és a mérési eredmények kiértékelésével. Nem egy merev előadásról van szó, sokkal inkább egy vezetett szakmai beszélgetésről.


A részvétel előzetes regisztrációhoz kötött. A foglalkozások 3-4 óra terjedelemben, kis létszámmal (5-10 fő) zajlanak. Részvételi díj: 5.000,- Ft (törzsvásárlói kedvezmény itt is érvényesíthető). Az oktatásra jelentkezni a Luxor Audio webshopban, vagy emailben az [info@luxoraudio.eu] címen lehet.

Bővebb információ a honlapon.


Webinar_1.jpg
Szia Fapaci!
Ez egy jó ötlet! Annál is inkább, mert lehet sokan szívesen résztvettek volna, de pl idő időhiány, vagy távolság problémák nem sikerült nekik eddig.
Lenne lehetőség esetleg utólag visszahallgatásra is a résztvevőknek? Vagy más árképzéssel, csak meghallgatni később interaktív részvétel helyett?
Köszi!

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Hangelnyelő eszközök zenehallgató szobákba

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

tonee73 írta:
2020.03.30., hétf. 19:10
istvan01 írta:
2020.03.30., hétf. 19:05
asebestyen írta:
2020.03.30., hétf. 18:07
Ez valami ingyenes, a közösséget önzetlenül támogató katrantén projekt? :rolleyes:
Ahogy látom több helyen is megjelent ez a toborzó (reklám?), AVX-en is több topicban.
Az általános részről töröltem őket, az ott tiltott reklám.
Nehezen fér a bögyömbe ez a fapaci féle online-táv akusztika előadás. 3-4óra kötetlen beszélgetés 5-10 fővel?? Ha jelentkeznék beszélgetni, akkor az derülne ki, nekem ahhoz tudásom nem elég, hardware és software eszközöm nincs. Az eszköz beszerzésben kaphatok segítséget kedvezménnyel(?), de gyakorlatot szerezni sok-sok eset után lehetne csak. Addig meg mégis csak bízzam szakemberre, szak lista mellékelve!

Mindezt akkor és úgy, hogy sokan most azért érnek rá, mert kényszerszabadságon vannak, vagy éppen megszűnt a munkahelye, 10xer meggondolja mire költsön, tartaléka meddig lesz elég ... De legalább a távoktató tartaléka hosszabban lesz elég.
Értem én, hogy ez nagyon nem karitatív terület, nem a halálosan terhelt kórházi/mentős dolgozókat segíti ... de mégis.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Éveken át nagy érdeklődés mellett tartottam akusztikai oktatásokat, ám ezeket a jelenlegi helyzetben a szokásos módon a nem tudom megrendezni. De látva az igényt és a jelentkezők hosszú sorát, a foglalkozásokat mostantól online környezetben, interaktív webinarium keretében fogom lebonyolítani, a korábbihoz képest jóval kedvezőbb részvételi díjjal. A résztvevők hasznos elméleti és gyakorlati ismereteket kapnak a zenehallgató és moziszobák akusztikai tervezéséhez, építéséhez, optimalizálásához, megismerkedhetnek az akusztikai mérőeszközökkel, szoftverekkel, mérési eljárásokkal és a mérési eredmények kiértékelésével. Nem egy merev előadásról van szó, sokkal inkább egy vezetett szakmai beszélgetésről.


A részvétel előzetes regisztrációhoz kötött. A foglalkozások 3-4 óra terjedelemben, kis létszámmal (5-10 fő) zajlanak. Részvételi díj: 5.000,- Ft (törzsvásárlói kedvezmény itt is érvényesíthető). Az oktatásra jelentkezni a Luxor Audio webshopban, vagy emailben az [info@luxoraudio.eu] címen lehet.

Bővebb információ a honlapon.

Webinar_1.jpg
Webinar_1.jpg (125.57 KiB) Megtekintve 9557 alkalommal

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Acus írta:
2020.03.26., csüt. 21:14
Sajnos, én nem találtam, de közkinccsé tehető-e?
A kézirat megvan, de nem hifistáknak és nem HiFi-ről szól. Zenészeknek, filmeseknek íródott stúdiós eszközökről, technikákról.

Avatar
Acus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2009.02.20., pén. 18:40
Értékelés: 29

Re: Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: Acus »

fapaci írta:
2020.03.26., csüt. 20:13
Irvine írta:
2020.03.26., csüt. 19:41
99,99%-ban biztos voltam benne, hogy konkrét számot tőled nem fogok kapni. :)

A stúdiós kiadott könyvednek megírod a címét?
Hangtechnika címen jelent meg, de boltban nem fogod megkapni, mert egyetemi jegyzet, oktatási anyag volt a PTE-n. Nem tudom, használják-e még, lassan 10 éve írtam, amikor még tanítottam.
Sajnos, én nem találtam, de közkinccsé tehető-e?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Irvine írta:
2020.03.26., csüt. 19:41
99,99%-ban biztos voltam benne, hogy konkrét számot tőled nem fogok kapni. :)

A stúdiós kiadott könyvednek megírod a címét?
Mert nincs mi alapján mondani konkrétumot. Kb mintha azt kérdezted volna, hány nap alatt lehet megépíteni egy akármilyen házat. Számolni mérési adatok és megfogalmazott célok alapján lehet.

Hangtechnika címen jelent meg, de boltban nem fogod megkapni, mert egyetemi jegyzet, oktatási anyag volt a PTE-n. Nem tudom, használják-e még, lassan 10 éve írtam, amikor még tanítottam.

Avatar
Irvine
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2012.01.18., szer. 19:02
Értékelés: 10
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: Irvine »

Elnézést akkor! Lehet, hogy nem jól emlékszem. Bár a témában leginkább a te írásaidat olvastam és olvasom.
Keresem sokat azt a hsz-t de nem találtam.
Átlagosan bútorozott, fele szőnyeg fele laminált, panel beton falak.
99,99%-ban biztos voltam benne, hogy konkrét számot tőled nem fogok kapni. :)
Akkor majd berakom a paneleket aztán mérek. :)
A stúdiós kiadott könyvednek megírod a címét?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Irvine írta:
2020.03.26., csüt. 19:19
Szia Fapaci!
Tudom, hogy helység függő mérni kell stb. de valahol olvastam tőled, hogy egy átlagos 16-20 m2-es szobába hány m2 kőzetgyapot alapú elnyelő kell? 6 m2 körül emlékszem.?
Köszi!
Szia! Ilyent tőlem szerintem nem olvashattál, hiszen nincs rá szabály. Annyi és olyan elnyelő anyag kell, amennyit a környezet megkínál. Ez nyilván nagyon más egy teljesen üres és egy gazdagon bútorozott szobában, de a falak anyaga, szerkezete sem mindegy.

Válasz küldése

Vissza: “Luxor Audio”