Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

csandaz írta:
2020.04.14., kedd 07:12
A nagy optimalizálásban nem kapcsoltam vissza.

A változásban mi az "érthetetlen"? Fejlesztjük az oldalt, a szolgáltatóval tárgyalunk a 2 óránkénti lassulásokról, arra kértek minket optimalizáljunk kicsit.
Mivel nem vagyunk beavatva, vagy csak minimálisan(de igazából nem is szükséges), a háttérben folyó munkákba, ezért sokszor váratlanul szembesülünk a változtatásokkal. Nem gond, ha szükséges, csak néha nehezen követhető.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: csandaz »

A nagy optimalizálásban nem kapcsoltam vissza.

A változásban mi az "érthetetlen"? Fejlesztjük az oldalt, a szolgáltatóval tárgyalunk a 2 óránkénti lassulásokról, arra kértek minket optimalizáljunk kicsit.

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

giotto14 írta:
2020.04.11., szomb. 22:30
zoli73 írta:
2020.04.11., szomb. 22:10
Az aktuális születésnaposok láthatóságáról miért kellett lemondanunk?
Megvan az, csak lent keresd a főoldalon
Köszi, már megvan!
Lassan már hetente kell elkönyvelni valami változtatást, ami számomra néha követhetetlen, és érthetetlen. gondolkodik.gif
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
giotto14
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1907
Csatlakozott: 2015.08.27., csüt. 07:28
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: giotto14 »

zoli73 írta:
2020.04.11., szomb. 22:10
Az aktuális születésnaposok láthatóságáról miért kellett lemondanunk?
Megvan az, csak lent keresd a főoldalon
"Ma az emberek tudják mindennek az árát, de nem tudják semminek az értékét." /Oscar Wilde - Dorian Gray arcképe/

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Az aktuális születésnaposok láthatóságáról miért kellett lemondanunk?
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Most nyitottam meg ötödször a sérült B&W CM9 topicot sad.gif (nem tehetek róla, szerelmes vagyok az első szériás CM-be, egyszer majd muszáj vegyek, még ha el is adom utána).
Azon gondolkodtam, hogy nem lenne-e hasznos olyasmit bevezetni, kezdeményezni, hogy a sérült termékek téma címe tartalmazza, hogy "[Sérült]" vagy ilyesmi? :) pl. hangsugárzóknál az átlag hifisek 95%-át kirázza a hideg a membrán sérülésektől, tegyük hozzá tök jogosan.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5856
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7189
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Aktuális fórummal kapcsolatos GY.I.K.

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

csandaz írta:
2020.04.08., szer. 06:43
A szolgáltató kérésére csináltam tegnap egy valag optimalizációt.
Oldal kérések negyedére méret 1/6-ára csökkent.
Ennek áldozata lett a topic-oknál az avatar, sok kis kérés, át kell még gondolni.
(amikor nincs betöltési probléma, sokkal gyorsabbak lettünk)

De ennek ellenére még mindig van szabályos időközönként leállás. Én úgy vettem észre, hogy egész órák után, 2 óránként.

Ezt meg is írtam, jött is a válasz:
Kedves Ügyfelünk,

Folyamatban van a kivizsgálás a technikai osztálynál van jelenleg az ügy.
A problémafeltárás érdekében kérem további türelmét!
Valóban, jelentősen gyorsabban töltődik be az oldal! Köszönjük!
Nálam mindig óra 4 és 5 perc között van kiesés. Ezt a 2 óránkénti dolgot még nem figyeltem meg, majd most.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Aktuális fórummal kapcsolatos GY.I.K.

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Doky írta:
2020.04.07., kedd 19:01

És feltűnően sokszor nem töltődik be az oldal (ez nem ma kezdődött) krómban.
Ez már egy jó ideje észlelhető nálam is,szintén chrome.Minden más bejön,de az avx időnként nehezen,és ha a főoldal be is jön,akkor is sokszor van olyan mikor egy egy témára rákattintva csak keres,keres,és keres,de az nem jön be.
Nálam wifiről megy a dolog,és ha egy ilyen keres de nem tölt be dolog jön elő akkor kikapcsolom a wifit a tableten majd egyből vissza,és ezután már betölti a keresett oldalt.Érdekes.

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Aktuális fórummal kapcsolatos GY.I.K.

Hozzászólás Szerző: Doky »

Én egész nap nem tudtam belépni (se gépről se tabról)...
És feltűnően sokszor nem töltődik be az oldal (ez nem ma kezdődött) krómban.
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Online
akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: Aktuális fórummal kapcsolatos GY.I.K.

Hozzászólás Szerző: akvapark »

Miért nem tudok belépni az azonos routerről működő másik gépről? Béla küldött egy privit, hogy cseréljem le az avatart, megtörtént, de a másik gépről nem tudok belépni. Segítsetek. (Az avataron egy meztelen csaj volt; az 1 éves unokám nézett engem, amint TV adásban vagyok. Ez a gugli kérése volt, nem Béláé!)
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: venomer »

Jó lett az üzenetjelzés, köszönjük!

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

csandaz írta:
2020.03.31., kedd 06:49
Shimano írta:
2020.03.30., hétf. 10:32
csandaz írta:
2020.03.30., hétf. 06:16


Nem volt változás, legalábbis részemről.

Próbáld meg, hogy megnyomod a következő billentyű kombinációt: CTRL + 0 (nulla)
Ez visszaállítja a nagítást 100%-ra.
A CTRL + gorgőzés a nagyítás Chrome-ban. Velem is előfordult már, hogy egy ici picit belenagítottam a dolgokba, aztán fura lett minden.
Tableten nézem.Ezen az egyik napról a másikra vettem észre a változást,tehát azt hogy túl nagy lett a kontraszt a kezdőképernyőn lévő topikcímek,és a hozzászólások betűmérete közt.Ha a kezdőképernyőhöz igazítom pl a nagyítást,akkor a hozzászólásoknál lesznek túlságosan aprók a betűk,ha viszont a hozzászólások méretét igazítom kényelmesen olvashatóvá,akkor a kezdő lesz durván nagy.
Ez nem ilyen volt,de tudok vele élni.Lehet nézek egy másik böngészőt,de szeretem a chrome-t,és eddig nem volt ilyen gondom vele.
Nem tudom mi okozhatja, a értesítéses módosításon kívül, nem nyúltam a kinézethez.
Volt mostanában frissítés a Chrome-hoz? Lhet csak valami átmeneti elütés.
A telón jól néz ki,pedig az is chrome,így lehet a tablet böngészője,vagy valami más a ludas,utánanézek.
Túl picik lettek a hozzászólások betűméretei a kezdőképernyőhöz képest,de megpróbálom kideríteni az okát.
Köszi a segítséget,és bocsi hogy ezzel nyaggatlak,csak azt gondoltam hogy valamit változtattatok,de ezek szerint a hiba az én készülékemben van,lett. :D

Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: csandaz »

Shimano írta:
2020.03.30., hétf. 10:32
csandaz írta:
2020.03.30., hétf. 06:16
Shimano írta:
2020.03.28., szomb. 20:41
Volt valami varia a fórum nézetével,és azon belül a betűméretekkel?Ha igen az nem jött be,ha meg nem,akkor nem tudom mi van,mert a topikcím betűmérete óriási lett a hosszászólásokban lévőkhöz képest nálam.Tegnap még minden ok volt.Chrome böngésző.
Nem volt változás, legalábbis részemről.

Próbáld meg, hogy megnyomod a következő billentyű kombinációt: CTRL + 0 (nulla)
Ez visszaállítja a nagítást 100%-ra.
A CTRL + gorgőzés a nagyítás Chrome-ban. Velem is előfordult már, hogy egy ici picit belenagítottam a dolgokba, aztán fura lett minden.
Tableten nézem.Ezen az egyik napról a másikra vettem észre a változást,tehát azt hogy túl nagy lett a kontraszt a kezdőképernyőn lévő topikcímek,és a hozzászólások betűmérete közt.Ha a kezdőképernyőhöz igazítom pl a nagyítást,akkor a hozzászólásoknál lesznek túlságosan aprók a betűk,ha viszont a hozzászólások méretét igazítom kényelmesen olvashatóvá,akkor a kezdő lesz durván nagy.
Ez nem ilyen volt,de tudok vele élni.Lehet nézek egy másik böngészőt,de szeretem a chrome-t,és eddig nem volt ilyen gondom vele.
Nem tudom mi okozhatja, a értesítéses módosításon kívül, nem nyúltam a kinézethez.
Volt mostanában frissítés a Chrome-hoz? Lhet csak valami átmeneti elütés.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

csandaz írta:
2020.03.30., hétf. 06:16
Shimano írta:
2020.03.28., szomb. 20:41
Volt valami varia a fórum nézetével,és azon belül a betűméretekkel?Ha igen az nem jött be,ha meg nem,akkor nem tudom mi van,mert a topikcím betűmérete óriási lett a hosszászólásokban lévőkhöz képest nálam.Tegnap még minden ok volt.Chrome böngésző.
Nem volt változás, legalábbis részemről.

Próbáld meg, hogy megnyomod a következő billentyű kombinációt: CTRL + 0 (nulla)
Ez visszaállítja a nagítást 100%-ra.
A CTRL + gorgőzés a nagyítás Chrome-ban. Velem is előfordult már, hogy egy ici picit belenagítottam a dolgokba, aztán fura lett minden.
Tableten nézem.Ezen az egyik napról a másikra vettem észre a változást,tehát azt hogy túl nagy lett a kontraszt a kezdőképernyőn lévő topikcímek,és a hozzászólások betűmérete közt.Ha a kezdőképernyőhöz igazítom pl a nagyítást,akkor a hozzászólásoknál lesznek túlságosan aprók a betűk,ha viszont a hozzászólások méretét igazítom kényelmesen olvashatóvá,akkor a kezdő lesz durván nagy.
Ez nem ilyen volt,de tudok vele élni.Lehet nézek egy másik böngészőt,de szeretem a chrome-t,és eddig nem volt ilyen gondom vele.

Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: csandaz »

venomer írta:
2020.03.25., szer. 13:13
Ezt a fórumot nem analfabéták használják, így meglepő a villogás szükségessége. Sok-sok évig nem volt rá szükség, azt már ne is említsem, de biztos úgy van, ahogy írod.
Nem akarok gonosz lenni, de olyan problémákat kell megoldanom a központi email címen, hogy:
  • "Nem tudok regisztrálni"
  • "Nem tudok bejelentkezni"
  • "Hogy kell képet csatolni?"
  • "A személyes adataim nem privátban küldtem el, hanem normár üzenetként"
  • "Miért került a hirdetésem a 3. oldalra?"
és hasonló finomságok

Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: csandaz »

Deadpool írta:
2020.03.28., szomb. 22:29
Én is megosztok egy véleményt :smile29:

Szerintem a szemnek jobb lehet, ha az értesítés nem villog, de az üzenet igen. Azokat így tuti nem felejtem el én sem, más sem, de értesítés ugye elég gyakran jön.
Nekem csak pár topik van figyelésben, de állandóan villog.

Ettől függetlenül elsőre szimpatikus a funkció.
Ez egy nem is rossz ötlet. Az értesítések színe ez lett

A privát üzenetek "villog" csak kicsit finomabban

Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: csandaz »

Shimano írta:
2020.03.28., szomb. 20:41
Volt valami varia a fórum nézetével,és azon belül a betűméretekkel?Ha igen az nem jött be,ha meg nem,akkor nem tudom mi van,mert a topikcím betűmérete óriási lett a hosszászólásokban lévőkhöz képest nálam.Tegnap még minden ok volt.Chrome böngésző.
Nem volt változás, legalábbis részemről.

Próbáld meg, hogy megnyomod a következő billentyű kombinációt: CTRL + 0 (nulla)
Ez visszaállítja a nagítást 100%-ra.
A CTRL + gorgőzés a nagyítás Chrome-ban. Velem is előfordult már, hogy egy ici picit belenagítottam a dolgokba, aztán fura lett minden.

Avatar
white-tiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2017.10.08., vas. 09:59
Értékelés: 54

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: white-tiger »

Deadpool írta:
2020.03.28., szomb. 22:29
Én is megosztok egy véleményt :smile29:

Szerintem a szemnek jobb lehet, ha az értesítés nem villog, de az üzenet igen. Azokat így tuti nem felejtem el én sem, más sem, de értesítés ugye elég gyakran jön.
Nekem csak pár topik van figyelésben, de állandóan villog.

Ettől függetlenül elsőre szimpatikus a funkció.
Ez nem rossz ötlet, az értesítés meg mondjuk “bepirosodna”

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1450
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 453
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

Én is megosztok egy véleményt :smile29:

Szerintem a szemnek jobb lehet, ha az értesítés nem villog, de az üzenet igen. Azokat így tuti nem felejtem el én sem, más sem, de értesítés ugye elég gyakran jön.
Nekem csak pár topik van figyelésben, de állandóan villog.

Ettől függetlenül elsőre szimpatikus a funkció.
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Volt valami varia a fórum nézetével,és azon belül a betűméretekkel?Ha igen az nem jött be,ha meg nem,akkor nem tudom mi van,mert a topikcím betűmérete óriási lett a hosszászólásokban lévőkhöz képest nálam.Tegnap még minden ok volt.Chrome böngésző.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: audioline »

"az összes olvasottnak jelölve" - és megszűnik a villogás. De jó! 😀
Aztán holnap újra. De legalább van megoldás. :D
.

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Tul »

Így is minden baj.. Mi lenne, ha ilyen durván állnánk hozzá? ;)
bitrograde írta:
2020.03.26., csüt. 15:04
Szerintem egyszerű: aki nem tud fórumozni, ne fórumozzon. Elsőre hirdetést töröl, másodikra egy hét felfüggesztés, harmadikra regisztráció törlés. A regisztrációnál nem lehet fórumszabályzat végigolvasása nélkül (görgetés és időkorlát beállítva) belépni a fórumra.
Modi privát üzeneteket csak régi tagoktól fogad, a többit olvasatlanul törli. Csak a jelentés gombra reagál, az a gomb pedig elvisz egy GYÍK oldalra. Egy hónapon belül radikálisan csökkenne a renitens nyeretlen kétévesek száma a fórumon. Aki meg nem akar moderátorkodni, az ne moderátorkodjon.
Tudom, hálátlan dög vagyok, de aki ezt csinálja, az úgyis mazochista. Van erre egy szép magyar közmondás is, de nem idézném.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Most kaptam egy üzenetet és látom ezt a villogást, ami egyeseknek világ tragédiája. Nem mondjátok, hogy ez az egyik legnagyobb probléma az életetekben? :) Szerintem meg éppen ideje volt bekapcsolni ezt a funkciót....

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Szerintem egyszerű: aki nem tud fórumozni, ne fórumozzon. Elsőre hirdetést töröl, másodikra egy hét felfüggesztés, harmadikra regisztráció törlés. A regisztrációnál nem lehet fórumszabályzat végigolvasása nélkül (görgetés és időkorlát beállítva) belépni a fórumra.
Modi privát üzeneteket csak régi tagoktól fogad, a többit olvasatlanul törli. Csak a jelentés gombra reagál, az a gomb pedig elvisz egy GYÍK oldalra. Egy hónapon belül radikálisan csökkenne a renitens nyeretlen kétévesek száma a fórumon. Aki meg nem akar moderátorkodni, az ne moderátorkodjon.
Tudom, hálátlan dög vagyok, de aki ezt csinálja, az úgyis mazochista. Van erre egy szép magyar közmondás is, de nem idézném.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: kupecke »

A TMK sosem volt könnyű ;) , kitartás :napsut:

Válasz küldése

Vissza: “Fórummal kapcsolatos témák”