Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Diy csöves (vagy hibrid) erősitő épités

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Öreg koromra teljesen megőrülök. SE erősítő tervezésbe, építésbe fogtam bele. :D
Több barátom noszogatott, hogy hozzak már össze egy erősítőt fülhallgatókhoz. Hirtelen egy jutott az eszembe, az pedig egy amerikai készülék, a Zen Taboo erősítő, ami igen drága, ennélfogva egyszerű, de viszont jól szól. Az igazság az, hogy építettem már ilyet másnak pár évvel ezelőtt, ezért tudtam, hogy ez egy kellemes produktum. Az az erősítő ráadásul itt cserélt gazdát az AVX-en. Az eredeti kapcsolástól a tápban tértem el. A D verzió tápja TL783-ra alapul, amint azt a kapcsolási rajzon láthattok is:
Taboo III.JPG
Taboo III.JPG (258.79 KiB) Megtekintve 3108 alkalommal
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
CHZ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2016.02.28., vas. 14:30
Értékelés: 236

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: CHZ »

tonya írta:
2020.04.05., vas. 12:57
Ismét egy nagyon igényes munka Tőled. leborulok.gif
Köszönöm!
Előlap feliratozását kicsit átterveztem, talán módosítom...
Csatolmányok
X1.png
X1.png (8.37 KiB) Megtekintve 3176 alkalommal

Online
Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 976

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: tonya »

Ismét egy nagyon igényes munka Tőled. leborulok.gif
Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

Avatar
CHZ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2016.02.28., vas. 14:30
Értékelés: 236

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: CHZ »

Előfok + DAC, távvezérlése a már bevált AVR-re épült egyszerűsítve, kijelző helyett LED-re terveztem át.
Doboza házi barkács..
Csatolmányok
Előfok+DAC E.2.jpg
Előfok+DAC E.2.jpg (1.29 MiB) Megtekintve 2914 alkalommal
ELŐFOK + DAC H.jpg
ELŐFOK + DAC H.jpg (1.05 MiB) Megtekintve 2914 alkalommal

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

trane írta:
2020.03.15., vas. 12:38
dys-cus írta:
2020.03.15., vas. 10:37
...Sikító frászt kapok, mikor egyesek írják, hogy ez, vagy az az erősítő ilyen, olyan, vagy netalán amolyan zenét tolmácsol jól. Ezeket általában ilyen "audio" blogokban szokták írni. Egy repülőt sem úgy készítenek, hogy az csak mondjuk 1500 feet magasságon tud repülni, hanem a műszakilag elérhető legnagyobb magasságig minden szinten..."
azé' mondjuk van vitorlázó, utasszállító, bombázó, meg vadászgép is :rolleyes: - hogy csak nagyon leegyszerűístett vonatkozó példákat mondjak, amik meglehetősen szűk (felhasználási) területen tudnak ideális (i.e. az ott-elvárt) teljesítményt nyújtani, pedig "a műszakilag elérhető legnagyobb magasságig minden szinten" repülnek ... gondolkodik.gif

szóval idea-szinten az erősítőket illetően igazad van, de a gyakorlat ezt túlnyomó részt csak kompromisszukokkal tudja igazolni leborulok.gif
Az analógiát értsd úgy, hogy a vitorlázó a kimenő trafó, a vadászgép a kondi, az ultra light meg az ellenállás. :D
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

"De valahogy Te is eljutottál a Tropical Fish-től a Miflex rézig. Ez a véletlen kivétel? Szebb lett tőle a négyszögjel? Vagy csak a hang lett jobb?"
A Tropical Fish kondit is használom ott, ahol jó. Az egy nagyon jóhangú produktum. Nem építhetem be a 250 Voltos kondit TF egy 400Voltos anód és egy -25 Voltos rács közé. Ez az egyik dolog. A másik az az, hogy a Miflex egy viszonylag olcsó termék. Hangjavító hatása így arányos a bekerülési költséghez. Egy Jupiter, vagy egy V-Cap kondit már nem építenék be. Főleg nem építenék be egy agyon hypolt csatlakozót. Az sem titok, hogy például a line fokozatú előfokomban Jantzen Superior Zcap van a kimeneten. Az is még egy elfogatható árú alkatrész. Az is igaz, hogy ugyanilyen fajta, de Silver kivitelű kondi van a hangfalamban. Soha nem vettem volna ilyet aranyárban, ha valaki éppen nem árult volna ilyet féláron használtan.

Nálam a művészeti érték a zene fajtájához is kötődik. A lakodalmas rock akkor sem lesz "művészi", ha maga a 3 tenor adja elő kánonba. Ugyanígy nem lesz művészet a kortárs megasztáros egyszálbél lányka csikorgása black box-on átengedve lekvárzsibbasztó zenével. :rolleyes: Pedig teszteken, bemutatókon mindenki ezeket hallgatja táltott szájjal. Persze rajtam kívül, s ezért lebunkóznak. No de sebaj! :D
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

dys-cus írta:
2020.03.15., vas. 10:37
"Ez már persze a zene művészeti értékeiről szól és nem a készülékek műszaki eredményeiről."
A zene művészeti értékét az erősítő hangjával "összehozni" szvsz irreveláns. Az un. művészeti érték erősen szubjektív. Nekem nem bír értékkel pédául a lakodalmas "rock", vagy a tucc-tucc. Másnak igen. Viszont egy jól szóló erősítőnek, ami a valóságos megszólalást próbálja megközelíteni a lakodalmas rockot is "valósághűen" kell megszólaltatnia. Nincs műfaj specifikus erősítő, csak valós hangon, vagy azt megközelítően megszólaló, vagy gyatra minőségű. Sikító frászt kapok, mikor egyesek írják, hogy ez, vagy az az erősítő ilyen, olyan, vagy netalán amolyan zenét tolmácsol jól. Ezeket általában ilyen "audio" blogokban szokták írni. Egy repülőt sem úgy készítenek, hogy az csak mondjuk 1500 feet magasságon tud repülni, hanem a műszakilag elérhető legnagyobb magasságig minden szinten. Sajnos az ember buta. "Beveszi" a placebót az agya. Valami miatt fogékony rá. Könnyen hiszi, hogyha kicserél egy alkatrészt, akkor nagy változást lehet elérni, ráadásul az esetek nagyobb részében pozitívat. Ugyanakkor vakteszten lehet semmit sem hallana, vagy a kicserélés előtti állapotát tartaná jobbnak.
Ez biztos nem nekem szól, mert én nem írtam zenei műfajról. Csak zenéről. Úgy magában. Műfajfüggetlenül.
De valahogy Te is eljutottál a Tropical Fish-től a Miflex rézig. Ez a véletlen kivétel? Szebb lett tőle a négyszögjel? Vagy csak a hang lett jobb?

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Diy csöves erősitő épitésg

Hozzászólás Szerző: tunerman »

" És nem "csak" annyit ér el az ember vele, hogy máshogy szól, hanem valóban jobban. Ez már persze a zene művészeti értékeiről szól és nem a készülékek műszaki eredményeiről. "

Szerencsés az a zenehallgató, akinek már olcsó hifiberendezések is elhozzák az audio nirvánát :smile53:
Aztán vannak azok, akik kénytelenek egyre feljebb és feljebb vinni készülékeik szinvonalát, mert hallják az előadók zenei teljesítményének a minnél jobb reprodukcióját..
Már régen tönkrementek volna a drága, high end alkatrészeket gyártók és forgalmazók, ha nem hallanák jobbnak termékeiket a többinél. :smile29:
TJ.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tunerman 2020.03.15., vas. 12:32-kor.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

"Ez már persze a zene művészeti értékeiről szól és nem a készülékek műszaki eredményeiről."
A zene művészeti értékét az erősítő hangjával "összehozni" szvsz irreveláns. Az un. művészeti érték erősen szubjektív. Nekem nem bír értékkel pédául a lakodalmas "rock", vagy a tucc-tucc. Másnak igen. Viszont egy jól szóló erősítőnek, ami a valóságos megszólalást próbálja megközelíteni a lakodalmas rockot is "valósághűen" kell megszólaltatnia. Nincs műfaj specifikus erősítő, csak valós hangon, vagy azt megközelítően megszólaló, vagy gyatra minőségű. Sikító frászt kapok, mikor egyesek írják, hogy ez, vagy az az erősítő ilyen, olyan, vagy netalán amolyan zenét tolmácsol jól. Ezeket általában ilyen "audio" blogokban szokták írni. Egy repülőt sem úgy készítenek, hogy az csak mondjuk 1500 feet magasságon tud repülni, hanem a műszakilag elérhető legnagyobb magasságig minden szinten. Sajnos az ember buta. "Beveszi" a placebót az agya. Valami miatt fogékony rá. Könnyen hiszi, hogyha kicserél egy alkatrészt, akkor nagy változást lehet elérni, ráadásul az esetek nagyobb részében pozitívat. Ugyanakkor vakteszten lehet semmit sem hallana, vagy a kicserélés előtti állapotát tartaná jobbnak.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

dys-cus írta:
2020.03.13., pén. 08:26
orsolics írta:
2020.03.12., csüt. 11:21
SoundMania írta:
2020.03.10., kedd 21:43


Nemúgy mint a végcsöveid . Majd egyszer vegyél bele egy jót! Le fog esni az állad! Bár ezek nagyon szépek....
Üdv.

Tényleg jól néznek ki:

20200303_143118 (2).jpg

Igen szeretném majd másik végcsövekkel kipróbálni, de indulásnak nem éreztem szükségét 1000 euro feletti csövekkel próbálkozni első bekapcsoláskor, még ezeket is túlzásnak éreztem, de ha már egy szer jól néznek ki csapjunk a lovak közé...
A soron következő hozzászólásokat megelőzve ami a trafókra vontatkoznának (mert azokra még nem voltak) közlöm hogy már tettem árajánlatot a SEUSO kincsenkre, amint megvannak mehet a beolvasztás és pár száz méter ezüst kábellel elinulok Kecsekemét felé, Dys-Cus barátunkhoz, tekerünk valami szépet.... ;peace;

Üdv.
Hi!
Ne foglalkozz ezüsttel, meg egyéb méregdrága tovuhabohukkal. (pedig de jó lenne ezüsttel tekerni :D ) Elősször olvasd el, hogy itt mit írtam: http://audioforum.hu/viewtopic.php?f=23&t=463 Úgy 03.03. 17:32-től. A mondanivaló lényege az az, hogy alkalmazhatsz drága dolgokat, készülékeket, de van egy határ, ami felett felesleges, mert ugyan máshogy fog szólni, de nem biztos, hogy jobban. A magad hangzásvilágát kell megtalálni.
Részben van igazad. Műszakilag nézve tényleg nem szükséges túl nagy összegeket elkölteni készülékekre és kivitelezésükre. Egész olcsón el lehet már érni, hogy jó melyek, magasak , közepek legyenek a hang alkotó részei. Jó mérési eredményeket is már egész olcsó szerkezetekkel elérni. Emiatt sokan el is hiszik ( nem hallják?) , hogy ennyi elég az örömteli zenehallgatáshoz. Pedig a zene és hallgatásának örömei még nem itt fejeződik be. Sokkal magasabb szintre el lehet jutni. Sajnos ahhoz ugyan már sokat is el lehet költeni rá. És nem "csak" annyit ér el az ember vele, hogy máshogy szól, hanem valóban jobban. Ez már persze a zene művészeti értékeiről szól és nem a készülékek műszaki eredményeiről.

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

orsolics írta:
2020.03.12., csüt. 11:21
SoundMania írta:
2020.03.10., kedd 21:43
orsolics írta:
2020.03.09., hétf. 13:06

A telefunken csövek elég reménytelen vállalkozásnak tünnek, de próbálkozok. Azért a VALVO se rossz...
Nemúgy mint a végcsöveid . Majd egyszer vegyél bele egy jót! Le fog esni az állad! Bár ezek nagyon szépek....
Üdv.

Tényleg jól néznek ki:

20200303_143118 (2).jpg

Igen szeretném majd másik végcsövekkel kipróbálni, de indulásnak nem éreztem szükségét 1000 euro feletti csövekkel próbálkozni első bekapcsoláskor, még ezeket is túlzásnak éreztem, de ha már egy szer jól néznek ki csapjunk a lovak közé...
A soron következő hozzászólásokat megelőzve ami a trafókra vontatkoznának (mert azokra még nem voltak) közlöm hogy már tettem árajánlatot a SEUSO kincsenkre, amint megvannak mehet a beolvasztás és pár száz méter ezüst kábellel elinulok Kecsekemét felé, Dys-Cus barátunkhoz, tekerünk valami szépet.... ;peace;

Üdv.
Hi!
Ne foglalkozz ezüsttel, meg egyéb méregdrága tovuhabohukkal. (pedig de jó lenne ezüsttel tekerni :D ) Elősször olvasd el, hogy itt mit írtam: http://audioforum.hu/viewtopic.php?f=23&t=463 Úgy 03.03. 17:32-től. A mondanivaló lényege az az, hogy alkalmazhatsz drága dolgokat, készülékeket, de van egy határ, ami felett felesleges, mert ugyan máshogy fog szólni, de nem biztos, hogy jobban. A magad hangzásvilágát kell megtalálni.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

SoundMania írta:
2020.03.12., csüt. 12:43
orsolics írta:
2020.03.12., csüt. 11:21
SoundMania írta:
2020.03.10., kedd 21:43


Nemúgy mint a végcsöveid . Majd egyszer vegyél bele egy jót! Le fog esni az állad! Bár ezek nagyon szépek....
Üdv.

Tényleg jól néznek ki:

20200303_143118 (2).jpg

Igen szeretném majd másik végcsövekkel kipróbálni, de indulásnak nem éreztem szükségét 1000 euro feletti csövekkel próbálkozni első bekapcsoláskor, még ezeket is túlzásnak éreztem, de ha már egy szer jól néznek ki csapjunk a lovak közé...
A soron következő hozzászólásokat megelőzve ami a trafókra vontatkoznának (mert azokra még nem voltak) közlöm hogy már tettem árajánlatot a SEUSO kincsenkre, amint megvannak mehet a beolvasztás és pár száz méter ezüst kábellel elinulok Kecsekemét felé, Dys-Cus barátunkhoz, tekerünk valami szépet.... ;peace;

Üdv.
Nem kell egyből 1000 eurós csövekben gondolkodni. Szerintem kicsit szokjad/ismerd meg ezt a 300b hangzást , hogy lásd megfelel-e számodra. Ha igen, akkor elég ebből kihozni amit szeretnél. Ha nagy javulásra lenne mégis késztetésed , akkor viszont koncepcióváltás kell. Az ezüst az mindenképp jó irány, de ki kell tudni szolgálni a többi komponensnek is, hogy igazán megmutassa miért is jó.
Ezzel most elegge egyetertek.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

orsolics írta:
2020.03.12., csüt. 11:21
SoundMania írta:
2020.03.10., kedd 21:43
orsolics írta:
2020.03.09., hétf. 13:06

A telefunken csövek elég reménytelen vállalkozásnak tünnek, de próbálkozok. Azért a VALVO se rossz...
Nemúgy mint a végcsöveid . Majd egyszer vegyél bele egy jót! Le fog esni az állad! Bár ezek nagyon szépek....
Üdv.

Tényleg jól néznek ki:

20200303_143118 (2).jpg

Igen szeretném majd másik végcsövekkel kipróbálni, de indulásnak nem éreztem szükségét 1000 euro feletti csövekkel próbálkozni első bekapcsoláskor, még ezeket is túlzásnak éreztem, de ha már egy szer jól néznek ki csapjunk a lovak közé...
A soron következő hozzászólásokat megelőzve ami a trafókra vontatkoznának (mert azokra még nem voltak) közlöm hogy már tettem árajánlatot a SEUSO kincsenkre, amint megvannak mehet a beolvasztás és pár száz méter ezüst kábellel elinulok Kecsekemét felé, Dys-Cus barátunkhoz, tekerünk valami szépet.... ;peace;

Üdv.
Nem kell egyből 1000 eurós csövekben gondolkodni. Szerintem kicsit szokjad/ismerd meg ezt a 300b hangzást , hogy lásd megfelel-e számodra. Ha igen, akkor elég ebből kihozni amit szeretnél. Ha nagy javulásra lenne mégis késztetésed , akkor viszont koncepcióváltás kell. Az ezüst az mindenképp jó irány, de ki kell tudni szolgálni a többi komponensnek is, hogy igazán megmutassa miért is jó.

orsolics
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2019.04.15., hétf. 08:22
Értékelés: 11

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: orsolics »

SoundMania írta:
2020.03.10., kedd 21:43
orsolics írta:
2020.03.09., hétf. 13:06

A telefunken csövek elég reménytelen vállalkozásnak tünnek, de próbálkozok. Azért a VALVO se rossz...
Nemúgy mint a végcsöveid . Majd egyszer vegyél bele egy jót! Le fog esni az állad! Bár ezek nagyon szépek....
Üdv.

Tényleg jól néznek ki:
20200303_143118 (2).jpg
20200303_143118 (2).jpg (1.49 MiB) Megtekintve 2891 alkalommal
Igen szeretném majd másik végcsövekkel kipróbálni, de indulásnak nem éreztem szükségét 1000 euro feletti csövekkel próbálkozni első bekapcsoláskor, még ezeket is túlzásnak éreztem, de ha már egy szer jól néznek ki csapjunk a lovak közé...
A soron következő hozzászólásokat megelőzve ami a trafókra vontatkoznának (mert azokra még nem voltak) közlöm hogy már tettem árajánlatot a SEUSO kincsenkre, amint megvannak mehet a beolvasztás és pár száz méter ezüst kábellel elinulok Kecsekemét felé, Dys-Cus barátunkhoz, tekerünk valami szépet.... ;peace;

Üdv.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

orsolics írta:
2020.03.09., hétf. 13:06

A telefunken csövek elég reménytelen vállalkozásnak tünnek, de próbálkozok. Azért a VALVO se rossz...
Nemúgy mint a végcsöveid . Majd egyszer vegyél bele egy jót! Le fog esni az állad! Bár ezek nagyon szépek....

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

"A telefunken csövek elég reménytelen vállalkozásnak tünnek, de próbálkozok. Azért a VALVO se rossz..."
Nem i9s azt mondtam. Persze hogy jó a Valvo is. Telefunkenre cserélése már csak csúcsok teteje lenne. Viszont a többi MOD elérhető, főleg a miflex, és a Caddocsk-Kiwame. Persze a módosításoknak, meg a jótanácsoknak soha nincsenek végei. :D
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

orsolics
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2019.04.15., hétf. 08:22
Értékelés: 11

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: orsolics »

sutemenyx írta:
2020.03.07., szomb. 23:00
dys-cus írta:
2020.03.07., szomb. 10:39
Gratula Orsolics! Nagyon szép lett. Remélem jól is szól. Jó csöveket is választottál hozzá, főleg az E182CC-re, meg az RCA-ra gondolok. Ha javítani akarsz a hangon, akkor az alábbiakat javaslom:
1, (ez a legdrágább) Telefunken ECC182 alkalmazása. A telefunken csövek valami miatt nagyon csodálatosan szólnak.
2, A csatolók cseréje Miflex MKPCU 01 rézfóliás kondikra. Ezek viszonylag olcsók, de pl a Homble hommade oldalon az első 3 legjobb kondinak írják a legalább 60 féle kondi közül. (http://www.humblehomemadehifi.com/Cap.html)
Itthon is megvásárolhatók, vagy a hificollective-n. A hasónlúk árának 1/5-ért. Nem mellesleg azt hallottam, hogy az AN is átáll a PPPIO kondokra, mert jó a hangjuk. Az én tapasztalatom is jók velük.
3, (ez a legolcsóbb) Az Ohmite huzal ellenállókat a 300B katódjában cseréld le Kiwame 5 Wattosokra, amihez ugye párhuzamosan kell kötni őket, hogy meglegyen a 10W terhelhetőség, vagy pedig Caddock ellenállásra. Ez utóbbi picit drágább mint a Kiwame, de jó kis ellenállás.
Szép lassan próbálkozz a cserével. Ha csövet nem tudsz szerezni, az se baj, de a másik kettő nagyon javallott tuning. Ha megcsinálod, akkor nagyon szuper lesz az erősítőd.
Ha már szétszeded, akkor a tapkondikat is kicserelhetned AN Kaisei-re, mert azok a Nichi KX-ek a lowendbe tartoznak, és a tapkondi kb tobbet szamit, mint a csatolo.
Üdv.
Köszönöm a hozzászólásokat.
Az erősítőn még mindeképp tervezek fejlesztéseket, de első lépésben az volt a cél hogy elinduljon.
Ez azért volt kérdéses mert a 3 panel amire építettük ebay-es vásárlás és nem voltam biztos benne hogy mi lesz a végeredmény, és így is elég sok pénz belement az összerakásba.
A félelmeim nem voltak alaptalanok, mivel összerakás után elindult az erősítő csak a nagyon halkan.
4-en törtük a fejünket hogy mi a baja így is fél napot szívtunk, az audio note-os beüzemelési kézikönyv alapján minden feszültség megvolt, minden müködött mégse szólt, csöveket is cseréltük úgyse.
A végén meglett a hiba az E182CC előfok csövek 9 lábúak de a leírás szerint csak a 4-es és 8-as lábon kaptak fútést, a cső leírásából kiderült hogy a két csőfél külön a 4-8 és az 5-8 lábon kap fútést, a gyári panel-en a 4-es 5-ös láb össze van kötve, a kis kinai panelről ezt lefelejtették..... :smile51:
A 4-es és 5-ös lábak összekötése után elindult az erősítő, azóta már 50-60 óra között vagyunk most üzemidőben.
A miflex csatolók jó ötlet biztos kipróbálom őket, az ohmite ellenállások cseréjét is tervezem, és a tápban is fogok kondikat cserélni.
A telefunken csövek elég reménytelen vállalkozásnak tünnek, de próbálkozok. Azért a VALVO se rossz...

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

dys-cus írta:
2020.03.07., szomb. 10:39
Gratula Orsolics! Nagyon szép lett. Remélem jól is szól. Jó csöveket is választottál hozzá, főleg az E182CC-re, meg az RCA-ra gondolok. Ha javítani akarsz a hangon, akkor az alábbiakat javaslom:
1, (ez a legdrágább) Telefunken ECC182 alkalmazása. A telefunken csövek valami miatt nagyon csodálatosan szólnak.
2, A csatolók cseréje Miflex MKPCU 01 rézfóliás kondikra. Ezek viszonylag olcsók, de pl a Homble hommade oldalon az első 3 legjobb kondinak írják a legalább 60 féle kondi közül. (http://www.humblehomemadehifi.com/Cap.html)
Itthon is megvásárolhatók, vagy a hificollective-n. A hasónlúk árának 1/5-ért. Nem mellesleg azt hallottam, hogy az AN is átáll a PPPIO kondokra, mert jó a hangjuk. Az én tapasztalatom is jók velük.
3, (ez a legolcsóbb) Az Ohmite huzal ellenállókat a 300B katódjában cseréld le Kiwame 5 Wattosokra, amihez ugye párhuzamosan kell kötni őket, hogy meglegyen a 10W terhelhetőség, vagy pedig Caddock ellenállásra. Ez utóbbi picit drágább mint a Kiwame, de jó kis ellenállás.
Szép lassan próbálkozz a cserével. Ha csövet nem tudsz szerezni, az se baj, de a másik kettő nagyon javallott tuning. Ha megcsinálod, akkor nagyon szuper lesz az erősítőd.
Ha már szétszeded, akkor a tapkondikat is kicserelhetned AN Kaisei-re, mert azok a Nichi KX-ek a lowendbe tartoznak, és a tapkondi kb tobbet szamit, mint a csatolo.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Gratula Orsolics! Nagyon szép lett. Remélem jól is szól. Jó csöveket is választottál hozzá, főleg az E182CC-re, meg az RCA-ra gondolok. Ha javítani akarsz a hangon, akkor az alábbiakat javaslom:
1, (ez a legdrágább) Telefunken ECC182 alkalmazása. A telefunken csövek valami miatt nagyon csodálatosan szólnak.
2, A csatolók cseréje Miflex MKPCU 01 rézfóliás kondikra. Ezek viszonylag olcsók, de pl a Homble hommade oldalon az első 3 legjobb kondinak írják a legalább 60 féle kondi közül. (http://www.humblehomemadehifi.com/Cap.html)
Itthon is megvásárolhatók, vagy a hificollective-n. A hasónlúk árának 1/5-ért. Nem mellesleg azt hallottam, hogy az AN is átáll a PPPIO kondokra, mert jó a hangjuk. Az én tapasztalatom is jók velük.
3, (ez a legolcsóbb) Az Ohmite huzal ellenállókat a 300B katódjában cseréld le Kiwame 5 Wattosokra, amihez ugye párhuzamosan kell kötni őket, hogy meglegyen a 10W terhelhetőség, vagy pedig Caddock ellenállásra. Ez utóbbi picit drágább mint a Kiwame, de jó kis ellenállás.
Szép lassan próbálkozz a cserével. Ha csövet nem tudsz szerezni, az se baj, de a másik kettő nagyon javallott tuning. Ha megcsinálod, akkor nagyon szuper lesz az erősítőd.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

orsolics
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2019.04.15., hétf. 08:22
Értékelés: 11

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: orsolics »

Üdv.
Elkészült az Audio Note Kit 1 replika erősítőm, erről tennék fel néhány képet és infót, mert van a fórumon pár ember aki közreműködött, ill. segített az elkészítésében.
Trafók:
táp: Audio Note T-031
fojtó Audio Note CH-165
Kimenők: Dys-Cus 300B
Ellenállások : Takman Metal Film, Ohmite Audio Gold
Kondik: Audio Note, Audio Note Kaisei, Jensen, Nichicon, Le Clanche
Poti: Audio Note
Vezetékek: Audio Note, BICC, HGC
Csövek: PSVANE 300B-N, PSVANE 5U4G, RCA 6SN7, VALVO E182CC Green
20200302_154320 (2).jpg
20200302_154320 (2).jpg (1.73 MiB) Megtekintve 2978 alkalommal
20200303_143113 (2).jpg
20200303_143113 (2).jpg (1.36 MiB) Megtekintve 2978 alkalommal
20200303_143124.jpg
20200303_143124.jpg (2.29 MiB) Megtekintve 2978 alkalommal
20200303_143152.jpg
20200303_143152.jpg (2.21 MiB) Megtekintve 2978 alkalommal
20200228_192423 (2).jpg
20200228_192423 (2).jpg (1.58 MiB) Megtekintve 2978 alkalommal
20200303_181237.jpg
20200303_181237.jpg (3.35 MiB) Megtekintve 2978 alkalommal
20200304_191754.jpg
20200304_191754.jpg (2.96 MiB) Megtekintve 2978 alkalommal

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

bitrograde írta:
2020.03.03., kedd 14:45
Én ugyan nem építek, de lenne egy kérdésem a nagyérdeműhöz: hogyan "olvassuk" a csöveket, amennyiben szeretnénk mondjuk pótot/cserét/tartalékot venni az erősítőnkhöz? Elsősorban az E88CC és a 6080 és csereszabatos társaiknak az értelmezése érdekelne (jelenleg egy 10.000 órás Tunsgram és egy ötvenes évek végéről származó Mullard szólnak nálam az OTL-ben), és akár egy hasznos idegennyelvű (lehetőleg angol) oldalnak is örülnék, mely utat mutat a homályban. Más témát a kérdéshez nem találtam, de talán az idejárók a legkompetensebbek a témában. Előre is köszönök minden segítséget!
Ez elég hasznos: http://tdsl.duncanamps.com/tubesearch.php

Beírod, hogy E88CC, és (majdnem) mindent megtudsz róla.
Vagy bármilyen egyéb csőről.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

fülelek írta:
2020.03.03., kedd 21:56
Adott kapcsolában az azonos típusú csövek kicsit eltérő munkapontba állnak be, ettől szól kissé másként adott cucc, próba-cseresznye. A 6H23P-EV (6н23п-ев) szerintem az egyik legjobb E88CC helyettesítő, de ön dönt, iszik, vagy vedel :D
Ha ki szeretnéd próbálni, szívesen küldök két null kilométeres példányt.
6N23P-EV lesz az, ha a szemem bírja még a cirillt (meg a metódot). Köszönöm a felajánlást, olyat próbáltam, és mindkét OTL-ben (istván és zozoweb) egyértelműen jobb volt a Tunsgram. Az a gyanúm, hogy azt nehéz lesz leváltani emberi áron, bár 10.000 óra boldogság elég nekem már. :D
A végfok helyén is próbáltam orosz csövet, az nagyobb meglepetés volt. Nagyon zenei hang, lendület, ritmus, nyíltság, de a némileg sötétebb hangú, ötvenes évek végéről származó Mullard tud valamit, ami miatt mégis visszakerült a helyére. És ahogy jár, egyre jobb lesz, nyilván csak egy darabig (fogalmam sincs, annak mennyi lehet az üzemideje, részben ezért is kérdezősködök itten).
Ami igazán érdekel, az nem is csak az ekvivalencia, vagy a csereszabatosság, hanem hogy ha rászánom magam, akkor hogyan tudom eldönteni például azt az elmebajon, hogy egy adott cső valóban az-e, aminek írják/mondják.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Adott kapcsolában az azonos típusú csövek kicsit eltérő munkapontba állnak be, ettől szól kissé másként adott cucc, próba-cseresznye. A 6H23P-EV (6н23п-ев) szerintem az egyik legjobb E88CC helyettesítő, de ön dönt, iszik, vagy vedel :D
Ha ki szeretnéd próbálni, szívesen küldök két null kilométeres példányt.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Én ugyan nem építek, de lenne egy kérdésem a nagyérdeműhöz: hogyan "olvassuk" a csöveket, amennyiben szeretnénk mondjuk pótot/cserét/tartalékot venni az erősítőnkhöz? Elsősorban az E88CC és a 6080 és csereszabatos társaiknak az értelmezése érdekelne (jelenleg egy 10.000 órás Tunsgram és egy ötvenes évek végéről származó Mullard szólnak nálam az OTL-ben), és akár egy hasznos idegennyelvű (lehetőleg angol) oldalnak is örülnék, mely utat mutat a homályban. Más témát a kérdéshez nem találtam, de talán az idejárók a legkompetensebbek a témában. Előre is köszönök minden segítséget!
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

lng írta:
2020.02.16., vas. 14:47
Koszi a tippeket. Csatolo tesztet mar ismertem meg hangvalto epitesbol.
Esetleg valakinek van otlete ST-70 taptrafora mert az amerikai kit tipuson kivul nem nagyon talalaok olyat amiben van 60V os megcsapolas is. Toroidra is nyitott vagyok.
Milyen trafó gondod van? Keress PÜ-ben.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”