Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: BLX »

ruggyanta írta:
2020.04.24., pén. 17:46
Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni dac-os fejhallgató erősítő vásárlásával kapcsolatban. A keret 250e Ft körül lenne. Sennheiser HD 660S-em van, a fő műsorforrás Tidal Master, néha régebbi Sony asztali CD lejátszó optikai kimenete. Zene: kb. minden de mostanában komoly és jazz.

Olvastam, hogy XLR kimenetet használva javul a hangminőség, ezért a közeljövőben csináltatnék másik kábelt a fejhallgatóhoz - így az eszközön az XLR kimenet fontos lenne. Illetve a hálózati kábelt is cserélném majd jobbra.

Elsődleges szempont a hangminőség, design stb. nem igazán...

Hosszú távra vásárolnám az eszközt, nem tervezem a cserélgetést. Ezért is kérek itt segítséget.

Előre is köszönöm a hozzászólásokat.
RME ADI 2 DAC FS elő szokott fordulni a fórumon használtan kb ebben a magasságban.
https://www.rme-audio.de/adi-2-dac.html

Fostex HP-A4 BL
https://www.fostexinternational.com/doc ... A4BL.shtml

Benchmark régebbi fejhallgató erősítős DAC-jai

Heed vagy AVA füles erősítő kombinálva valamilyen DAC-kal

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Questyle CMA400i

ruggyanta
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2020.04.24., pén. 16:32
Értékelés: 0

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ruggyanta »

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni dac-os fejhallgató erősítő vásárlásával kapcsolatban. A keret 250e Ft körül lenne. Sennheiser HD 660S-em van, a fő műsorforrás Tidal Master, néha régebbi Sony asztali CD lejátszó optikai kimenete. Zene: kb. minden de mostanában komoly és jazz.

Olvastam, hogy XLR kimenetet használva javul a hangminőség, ezért a közeljövőben csináltatnék másik kábelt a fejhallgatóhoz - így az eszközön az XLR kimenet fontos lenne. Illetve a hálózati kábelt is cserélném majd jobbra.

Elsődleges szempont a hangminőség, design stb. nem igazán...

Hosszú távra vásárolnám az eszközt, nem tervezem a cserélgetést. Ezért is kérek itt segítséget.

Előre is köszönöm a hozzászólásokat.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

A jó kábelek nem javítanak a hangon, hanem általuk a rendszer meg tudja mutatni mire is képes. De ez egy másik topik. :rolleyes:

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

MrCollector írta:
2020.04.18., szomb. 08:51

Azért én emlékszem a reakciódra mikor a saját tápkábeled helyett egy tényleg jobb került a V281-be... :rolleyes:
Sajnos aki lényegi változást szeretne elérni a tápkábelezéssel, annak nem hinném, hogy a filléres kategóriában kell szemezgetnie. Persze a "drága" kábelek között is mellé lehet nyúlni rendesen. Egy normális tápelosztó/szűrő is tud meglepetés okozni. Én ezekből is kipróbáltam 5-6 darabot, úgy 240000-ig bezárólag, és volt ahol semmi különbséget nem hallottam a 10000 Ft-os elosztóhoz képest.
Én már eladtam a drága tápkábeleimet.
A Tieidet megtartottam, és a Zimonyi Ati kábeleit használom. A Zimonyi kábelek ára 20000.- Ft/darab, a Tied is kb. ez a kategória, 30 ezer forint alatt volt darabja.
A 80 ezres és a 120 ezres tápkábeleimet eladtam.
Az én rendszereimben ezek váltak be. Vio 281 - Hd800- Antelope Zodiac+ dac.

Szerintem nem az a kábelezés lényege, hogy javítson a hangon, hanem, hogy ne rontsa el azt.
Vagyis, akkor jó egy tápkábel, amikor átendegi a hangot, és nem vesz el belőle, de nem is tesz hozzá.
Vannak olyan kábelek, amik dúsítják a magasat, vagy a mélyet....szerintem.

És nem a kábelek árától függ a kábelek hangja. Szerintem rendszerben kell gondolkozni.
Ezért az egyik rendszeremben az összes kábel Zimonyi.
A Te tápkábeleidet meg a másik rendszerben használjuk. A fiam imádja a hangját (Vio V100-al hallgatja).
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

ANDS írta:
2020.04.17., pén. 23:13
tottyi írta:
2020.04.17., pén. 16:23

... en epp az iment probaltam ki megint azt a rezkabeles elosztot de en nem vettem eszre kulonbseget a melyhangok teren, sajnons.:( Az IE800-nak jobb melyei vannak mint a HD800-nak, nalam az en fulemmel az en berendezesemmel de igy sem vagyok megelegedve a hangfalaimhoz kepest, jocskan elmarad az az elmeny. A HD800-at valamilyen akusztikus zenehez ajanlanam es nem olyanhoz ahol szukseg van a melyszekciora is. Mindenkitol elnezest kerek a velemenyemhez.
Tottyi,

Annyiszor leírtunk már itt neked -többen is -dolgokat, aminek az ellenkezőjét csináltad, hogy nagyon sokáig tartana felsorolni.
Mondtam, hogy ne vegyél meghallgatás nélkül, mondtam, hogy gyere el hozzám, hallgasd meg vásárlás előtt...

Az elosztóhoz: leírtam, milyen drótból, milyen dugókkal készüljön. 1,5- ös, 2,5- ös, ÉS 4- es tömör rézkábellel, 3 darab hosszabbítót kellene készíteni, ugyanolyan dugókkal, akkor össze lehet hasonlítani a hangjukat, és eldöntheted, melyik tetszik.
A fényképen, amit feltettél az elosztóról, látszott, hogy másfajta dugóval készült. Ami nem baj, csak más a hangja.
Azért kell egyforma dugókkal készíteni, és különféle vastagságú kábelekkel, hogy hallani lehessen a kábelek közötti különbséget. És az elosztó is, meg a dugó is a lehető legegyszerűbben szerelhető kellene, hogy legyen, bekapcsoló gomb nélküli. Küldtem neked vagy 20 fényképet.
Azért én emlékszem a reakciódra mikor a saját tápkábeled helyett egy tényleg jobb került a V281-be... :rolleyes:
Sajnos aki lényegi változást szeretne elérni a tápkábelezéssel, annak nem hinném, hogy a filléres kategóriában kell szemezgetnie. Persze a "drága" kábelek között is mellé lehet nyúlni rendesen. Egy normális tápelosztó/szűrő is tud meglepetés okozni. Én ezekből is kipróbáltam 5-6 darabot, úgy 240000-ig bezárólag, és volt ahol semmi különbséget nem hallottam a 10000 Ft-os elosztóhoz képest.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

ANDS írta:
2020.04.17., pén. 22:58
MrCollector írta:
2020.04.17., pén. 22:45


Egyébként mostanában elővettem a HD800-at bejáratni egy új kábelt. Én a zenék 80-90%-ánál megbékélnék vele, ha nem lennének itthon ütősebb darabok. Ha összehasonlító tesztet csinálok pl. a ADX5000 és a Focal Utopia illetve Clear mellett akkor azért kiderül, hogy esetenként vannak gyenge pontjai. De a levegős térábrázolása és a részletek megmutatása terén azért nem kell szégyenkeznie a mai napig sem.
Azért amig a HD 800 újonnan 390 ezer forint volt, addig a Focal Utopia a háromszorosába került.
Van itt olyan fórumtárs,aki leírta, hogy nem hallott közöttük különbséget, de szerintem azért hallani.
Nem azért, mert a másik többe kerül, hanem jobb, csak jól ki kell szolgálni, akkor hallani a különbséget.

Egyébként szerintem egy HD 800 nagyon megéri az árát, nekem 2016 tavasza óta megvan, és nagyon szeretem.
Aki a HD800 és az Utopia között nem hall különbséget az vagy "süket" vagy telefonról próbálta. Az Utopia az erősítők közötti eltéréseket is képes hihetetlen módon felfedni. Most a HD800s 530000, míg az Utopia 1.4 millió tehát az arány nem sokat változott. A HD800 szerintem egy alaphang, amihez lehet viszonyítani a többit lefelé vagy fölfelé.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

tottyi írta:
2020.04.17., pén. 16:23

... en epp az iment probaltam ki megint azt a rezkabeles elosztot de en nem vettem eszre kulonbseget a melyhangok teren, sajnons.:( Az IE800-nak jobb melyei vannak mint a HD800-nak, nalam az en fulemmel az en berendezesemmel de igy sem vagyok megelegedve a hangfalaimhoz kepest, jocskan elmarad az az elmeny. A HD800-at valamilyen akusztikus zenehez ajanlanam es nem olyanhoz ahol szukseg van a melyszekciora is. Mindenkitol elnezest kerek a velemenyemhez.
Tottyi,

Annyiszor leírtunk már itt neked -többen is -dolgokat, aminek az ellenkezőjét csináltad, hogy nagyon sokáig tartana felsorolni.
Mondtam, hogy ne vegyél meghallgatás nélkül, mondtam, hogy gyere el hozzám, hallgasd meg vásárlás előtt...

Az elosztóhoz: leírtam, milyen drótból, milyen dugókkal készüljön. 1,5- ös, 2,5- ös, ÉS 4- es tömör rézkábellel, 3 darab hosszabbítót kellene készíteni, ugyanolyan dugókkal, akkor össze lehet hasonlítani a hangjukat, és eldöntheted, melyik tetszik.
A fényképen, amit feltettél az elosztóról, látszott, hogy másfajta dugóval készült. Ami nem baj, csak más a hangja.
Azért kell egyforma dugókkal készíteni, és különféle vastagságú kábelekkel, hogy hallani lehessen a kábelek közötti különbséget. És az elosztó is, meg a dugó is a lehető legegyszerűbben szerelhető kellene, hogy legyen, bekapcsoló gomb nélküli. Küldtem neked vagy 20 fényképet.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

MrCollector írta:
2020.04.17., pén. 22:45


Egyébként mostanában elővettem a HD800-at bejáratni egy új kábelt. Én a zenék 80-90%-ánál megbékélnék vele, ha nem lennének itthon ütősebb darabok. Ha összehasonlító tesztet csinálok pl. a ADX5000 és a Focal Utopia illetve Clear mellett akkor azért kiderül, hogy esetenként vannak gyenge pontjai. De a levegős térábrázolása és a részletek megmutatása terén azért nem kell szégyenkeznie a mai napig sem.
Azért amig a HD 800 újonnan 390 ezer forint volt, addig a Focal Utopia a háromszorosába került.
Van itt olyan fórumtárs,aki leírta, hogy nem hallott közöttük különbséget, de szerintem azért hallani.
Nem azért, mert a másik többe kerül, hanem jobb, csak jól ki kell szolgálni, akkor hallani a különbséget.

Egyébként szerintem egy HD 800 nagyon megéri az árát, nekem 2016 tavasza óta megvan, és nagyon szeretem.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

tottyi írta:
2020.04.17., pén. 20:42
MrCollector írta:
2020.04.17., pén. 20:35
tottyi írta:
2020.04.17., pén. 16:23


Hello, en epp az iment probaltam ki megint azt a rezkabeles elosztot de en nem vettem eszre kulonbseget a melyhangok teren, sajnons.:( Az IE800-nak jobb melyei vannak mint a HD800-nak, nalam az en fulemmel az en berendezesemmel de igy sem vagyok megelegedve a hangfalaimhoz kepest, jocskan elmarad az az elmeny. A HD800-at valamilyen akusztikus zenehez ajanlanam es nem olyanhoz ahol szukseg van a melyszekciora is. Mindenkitol elnezest kerek a velemenyemhez.
Neked valami más márkánál kell keresgélned már mondtam korábban is. Engedd el a Sennheisert! :rolleyes:
Tudom, mondtad de egyenlore meg ez van itthon es csak a tapasztalatomat irtam le mivel mas is fejhallgatocseren gondolkodik. Nekem is vegig kell jarnom az utam es ez ido es penz ahogyan Te is tetted/teszed par eve. :napsut:
Egyébként mostanában elővettem a HD800-at bejáratni egy új kábelt. Én a zenék 80-90%-ánál megbékélnék vele, ha nem lennének itthon ütősebb darabok. Ha összehasonlító tesztet csinálok pl. a ADX5000 és a Focal Utopia illetve Clear mellett akkor azért kiderül, hogy esetenként vannak gyenge pontjai. De a levegős térábrázolása és a részletek megmutatása terén azért nem kell szégyenkeznie a mai napig sem.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

MrCollector írta:
2020.04.17., pén. 20:35
tottyi írta:
2020.04.17., pén. 16:23
ANDS írta:
2020.04.16., csüt. 19:03
Szia,

Meghallgatás nélkül ne cserélgesd a komponenseket.
A fejesed elég jó, de szerintem a HD 800-as nem lenne sokkal jobb, inkább csak más.
Nálam meghallgathatod, majd ha elült a járvány.
A Sennheiser HD 800 tudásából sokkal több kijönne, ha beruházol egy lényegesen drágább dac-ba,
én kipróbáltam CHORD HUGO-val.
Valószínűleg, a Beyer is sokkal többet tud, mint amennyit most visszaad.

A tápkábeleket, ha az alap 80 forintosokat használod, érdemes megpróbálni kicserélni.
Ne menj bele a nagyon drága tápkábelekbe, 20 -30 ezer forintnál többet én sem adtam a tápkábelek darabjáért.
Én a Vio 281 mellett a HD800 hangját a kábelekkel hangoltam az ízlésemnek megfelelőre.

Amit még javaslok, az a konnektor és a tápok közé egy speciális hosszabbító, tömör másfeles vagy 2,5-ös rézkábelből. Nagyon sokat dob a hangon, és kijön 5-6 ezer forintból. Ha visszaolvasol ebben a topicban, tottyinak leírtam, hogyan csináltam.
Ha kérdésed van, hívj fel nyugodtan.


Hello, en epp az iment probaltam ki megint azt a rezkabeles elosztot de en nem vettem eszre kulonbseget a melyhangok teren, sajnons.:( Az IE800-nak jobb melyei vannak mint a HD800-nak, nalam az en fulemmel az en berendezesemmel de igy sem vagyok megelegedve a hangfalaimhoz kepest, jocskan elmarad az az elmeny. A HD800-at valamilyen akusztikus zenehez ajanlanam es nem olyanhoz ahol szukseg van a melyszekciora is. Mindenkitol elnezest kerek a velemenyemhez.
Neked valami más márkánál kell keresgélned már mondtam korábban is. Engedd el a Sennheisert! :rolleyes:
Tudom, mondtad de egyenlore meg ez van itthon es csak a tapasztalatomat irtam le mivel mas is fejhallgatocseren gondolkodik. Nekem is vegig kell jarnom az utam es ez ido es penz ahogyan Te is tetted/teszed par eve. :napsut:
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

tottyi írta:
2020.04.17., pén. 16:23
ANDS írta:
2020.04.16., csüt. 19:03
Szia,

Meghallgatás nélkül ne cserélgesd a komponenseket.
A fejesed elég jó, de szerintem a HD 800-as nem lenne sokkal jobb, inkább csak más.
Nálam meghallgathatod, majd ha elült a járvány.
A Sennheiser HD 800 tudásából sokkal több kijönne, ha beruházol egy lényegesen drágább dac-ba,
én kipróbáltam CHORD HUGO-val.
Valószínűleg, a Beyer is sokkal többet tud, mint amennyit most visszaad.

A tápkábeleket, ha az alap 80 forintosokat használod, érdemes megpróbálni kicserélni.
Ne menj bele a nagyon drága tápkábelekbe, 20 -30 ezer forintnál többet én sem adtam a tápkábelek darabjáért.
Én a Vio 281 mellett a HD800 hangját a kábelekkel hangoltam az ízlésemnek megfelelőre.

Amit még javaslok, az a konnektor és a tápok közé egy speciális hosszabbító, tömör másfeles vagy 2,5-ös rézkábelből. Nagyon sokat dob a hangon, és kijön 5-6 ezer forintból. Ha visszaolvasol ebben a topicban, tottyinak leírtam, hogyan csináltam.
Ha kérdésed van, hívj fel nyugodtan.

paramania írta:
2020.04.16., csüt. 09:23
Sziasztok!

Talán elfér ide a kérdésem:

Van egy komolyabb fejhallgatós rendszerem:
-violectric V281
-pioneer N-70AE
-beyerdynamic T1 2nd

Végig XLR kábelezés, a hálózati kábel mezei, kommersz.

Azért motoszkál bennem a bogár, mivel lehetne ezen még a főkomponensek (értsd: VIO,PIO,BEYER) megváltoztatása nélkül,
jelentősebb hangzásbeli javulást elérni?
Vagy inkább cseréljem SENNHEISER-re (HD800) a BEYER-t ?

Előre is köszönöm mindenki segítségét!
Hello, en epp az iment probaltam ki megint azt a rezkabeles elosztot de en nem vettem eszre kulonbseget a melyhangok teren, sajnons.:( Az IE800-nak jobb melyei vannak mint a HD800-nak, nalam az en fulemmel az en berendezesemmel de igy sem vagyok megelegedve a hangfalaimhoz kepest, jocskan elmarad az az elmeny. A HD800-at valamilyen akusztikus zenehez ajanlanam es nem olyanhoz ahol szukseg van a melyszekciora is. Mindenkitol elnezest kerek a velemenyemhez.
Neked valami más márkánál kell keresgélned már mondtam korábban is. Engedd el a Sennheisert! :rolleyes:

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

ANDS írta:
2020.04.16., csüt. 19:03
Szia,

Meghallgatás nélkül ne cserélgesd a komponenseket.
A fejesed elég jó, de szerintem a HD 800-as nem lenne sokkal jobb, inkább csak más.
Nálam meghallgathatod, majd ha elült a járvány.
A Sennheiser HD 800 tudásából sokkal több kijönne, ha beruházol egy lényegesen drágább dac-ba,
én kipróbáltam CHORD HUGO-val.
Valószínűleg, a Beyer is sokkal többet tud, mint amennyit most visszaad.

A tápkábeleket, ha az alap 80 forintosokat használod, érdemes megpróbálni kicserélni.
Ne menj bele a nagyon drága tápkábelekbe, 20 -30 ezer forintnál többet én sem adtam a tápkábelek darabjáért.
Én a Vio 281 mellett a HD800 hangját a kábelekkel hangoltam az ízlésemnek megfelelőre.

Amit még javaslok, az a konnektor és a tápok közé egy speciális hosszabbító, tömör másfeles vagy 2,5-ös rézkábelből. Nagyon sokat dob a hangon, és kijön 5-6 ezer forintból. Ha visszaolvasol ebben a topicban, tottyinak leírtam, hogyan csináltam.
Ha kérdésed van, hívj fel nyugodtan.

paramania írta:
2020.04.16., csüt. 09:23
Sziasztok!

Talán elfér ide a kérdésem:

Van egy komolyabb fejhallgatós rendszerem:
-violectric V281
-pioneer N-70AE
-beyerdynamic T1 2nd

Végig XLR kábelezés, a hálózati kábel mezei, kommersz.

Azért motoszkál bennem a bogár, mivel lehetne ezen még a főkomponensek (értsd: VIO,PIO,BEYER) megváltoztatása nélkül,
jelentősebb hangzásbeli javulást elérni?
Vagy inkább cseréljem SENNHEISER-re (HD800) a BEYER-t ?

Előre is köszönöm mindenki segítségét!
Hello, en epp az iment probaltam ki megint azt a rezkabeles elosztot de en nem vettem eszre kulonbseget a melyhangok teren, sajnons.:( Az IE800-nak jobb melyei vannak mint a HD800-nak, nalam az en fulemmel az en berendezesemmel de igy sem vagyok megelegedve a hangfalaimhoz kepest, jocskan elmarad az az elmeny. A HD800-at valamilyen akusztikus zenehez ajanlanam es nem olyanhoz ahol szukseg van a melyszekciora is. Mindenkitol elnezest kerek a velemenyemhez.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

Szia,

Meghallgatás nélkül ne cserélgesd a komponenseket.
A fejesed elég jó, de szerintem a HD 800-as nem lenne sokkal jobb, inkább csak más.
Nálam meghallgathatod, majd ha elült a járvány.
A Sennheiser HD 800 tudásából sokkal több kijönne, ha beruházol egy lényegesen drágább dac-ba,
én kipróbáltam CHORD HUGO-val.
Valószínűleg, a Beyer is sokkal többet tud, mint amennyit most visszaad.

A tápkábeleket, ha az alap 80 forintosokat használod, érdemes megpróbálni kicserélni.
Ne menj bele a nagyon drága tápkábelekbe, 20 -30 ezer forintnál többet én sem adtam a tápkábelek darabjáért.
Én a Vio 281 mellett a HD800 hangját a kábelekkel hangoltam az ízlésemnek megfelelőre.

Amit még javaslok, az a konnektor és a tápok közé egy speciális hosszabbító, tömör másfeles vagy 2,5-ös rézkábelből. Nagyon sokat dob a hangon, és kijön 5-6 ezer forintból. Ha visszaolvasol ebben a topicban, tottyinak leírtam, hogyan csináltam.
Ha kérdésed van, hívj fel nyugodtan.

paramania írta:
2020.04.16., csüt. 09:23
Sziasztok!

Talán elfér ide a kérdésem:

Van egy komolyabb fejhallgatós rendszerem:
-violectric V281
-pioneer N-70AE
-beyerdynamic T1 2nd

Végig XLR kábelezés, a hálózati kábel mezei, kommersz.

Azért motoszkál bennem a bogár, mivel lehetne ezen még a főkomponensek (értsd: VIO,PIO,BEYER) megváltoztatása nélkül,
jelentősebb hangzásbeli javulást elérni?
Vagy inkább cseréljem SENNHEISER-re (HD800) a BEYER-t ?

Előre is köszönöm mindenki segítségét!
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

paramania írta:
2020.04.16., csüt. 12:01
MrCollector írta:
2020.04.16., csüt. 11:41
paramania írta:
2020.04.16., csüt. 09:23
Sziasztok!

Talán elfér ide a kérdésem:

Van egy komolyabb fejhallgatós rendszerem:
-violectric V281
-pioneer N-70AE
-beyerdynamic T1 2nd

Végig XLR kábelezés, a hálózati kábel mezei, kommersz.

Azért motoszkál bennem a bogár, mivel lehetne ezen még a főkomponensek (értsd: VIO,PIO,BEYER) megváltoztatása nélkül,
jelentősebb hangzásbeli javulást elérni?
Vagy inkább cseréljem SENNHEISER-re (HD800) a BEYER-t ?

Előre is köszönöm mindenki segítségét!
Hálózati kábel(ek), fejhallgatókábel. Nem tudom az xlr milyen...
De lehet a HD800 vagy ezen kívül több másik fejhallgató is alapból jobban tetszene.
Köszi, az xlr az a gyári Beyer.
Mondjuk a hálózati kábel tényleg a "leggagyibb" komponens az egész rendszerben, kérdés hallok-e valami csodát kb. 30-80kHUF -ért cserébe??
Én az XLR kábelen az összekötő kábelt értettem. Egyébként a gyári fejhallgatókábel attól nem lesz jobb.
Hát az attól függ milyen kábelt veszel és milyen a füled.

paramania
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2019.11.28., csüt. 19:39
Értékelés: 8

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: paramania »

MrCollector írta:
2020.04.16., csüt. 11:41
paramania írta:
2020.04.16., csüt. 09:23
Sziasztok!

Talán elfér ide a kérdésem:

Van egy komolyabb fejhallgatós rendszerem:
-violectric V281
-pioneer N-70AE
-beyerdynamic T1 2nd

Végig XLR kábelezés, a hálózati kábel mezei, kommersz.

Azért motoszkál bennem a bogár, mivel lehetne ezen még a főkomponensek (értsd: VIO,PIO,BEYER) megváltoztatása nélkül,
jelentősebb hangzásbeli javulást elérni?
Vagy inkább cseréljem SENNHEISER-re (HD800) a BEYER-t ?

Előre is köszönöm mindenki segítségét!
Hálózati kábel(ek), fejhallgatókábel. Nem tudom az xlr milyen...
De lehet a HD800 vagy ezen kívül több másik fejhallgató is alapból jobban tetszene.
Köszi, az xlr az a gyári Beyer.
Mondjuk a hálózati kábel tényleg a "leggagyibb" komponens az egész rendszerben, kérdés hallok-e valami csodát kb. 30-80kHUF -ért cserébe??

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

paramania írta:
2020.04.16., csüt. 09:23
Sziasztok!

Talán elfér ide a kérdésem:

Van egy komolyabb fejhallgatós rendszerem:
-violectric V281
-pioneer N-70AE
-beyerdynamic T1 2nd

Végig XLR kábelezés, a hálózati kábel mezei, kommersz.

Azért motoszkál bennem a bogár, mivel lehetne ezen még a főkomponensek (értsd: VIO,PIO,BEYER) megváltoztatása nélkül,
jelentősebb hangzásbeli javulást elérni?
Vagy inkább cseréljem SENNHEISER-re (HD800) a BEYER-t ?

Előre is köszönöm mindenki segítségét!
Hálózati kábel(ek), fejhallgatókábel. Nem tudom az xlr milyen...
De lehet a HD800 vagy ezen kívül több másik fejhallgató is alapból jobban tetszene.

Avatar
svan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2008.04.19., szomb. 17:57
Értékelés: 183
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: svan »

paramania írta:
2020.04.16., csüt. 09:23

Azért motoszkál bennem a bogár, mivel lehetne ezen még a főkomponensek (értsd: VIO,PIO,BEYER) megváltoztatása nélkül,
jelentősebb hangzásbeli javulást elérni?
Vagy inkább cseréljem SENNHEISER-re (HD800) a BEYER-t ?
Szerintem próbáld megfogalmazni, hogy miben szeretnél előrelépést, mint pl. térérzet, transzparencia, feszesebb mélyek(?) stb.. Valamint azt is írd le, hogy milyen zenei stílusokat hallgatsz, így szerintem lesz aki tud használható tippeket adni neked. :smile32:
Sztereó: TMP Ant LE Dac | Jadis DA 60 | JMlab Utopia Mini
Sztereó 2: Musical Fidelity Tri-Vista 21 | TMP Classic | Dynaudio Confidence C1
Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Dynaudio Contour 1.1 / Dynaudio Contour SC -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD   -  Samsung QLED

paramania
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2019.11.28., csüt. 19:39
Értékelés: 8

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: paramania »

Sziasztok!

Talán elfér ide a kérdésem:

Van egy komolyabb fejhallgatós rendszerem:
-violectric V281
-pioneer N-70AE
-beyerdynamic T1 2nd

Végig XLR kábelezés, a hálózati kábel mezei, kommersz.

Azért motoszkál bennem a bogár, mivel lehetne ezen még a főkomponensek (értsd: VIO,PIO,BEYER) megváltoztatása nélkül,
jelentősebb hangzásbeli javulást elérni?
Vagy inkább cseréljem SENNHEISER-re (HD800) a BEYER-t ?

Előre is köszönöm mindenki segítségét!

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

MrCollector írta:
2020.04.08., szer. 11:59
Mostanában bőven volt időm tesztelgetni 1-2 említésre méltó fejhallgatóerősítőt.
_DSC4647.jpg
A Sonyról nem is hallottam még, milyen?
Az Archéről mi a véleményed?
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Mostanában bőven volt időm tesztelgetni 1-2 említésre méltó fejhallgatóerősítőt.
_DSC4647.jpg
_DSC4647.jpg (719.81 KiB) Megtekintve 2509 alkalommal

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

svan írta:
2020.03.20., pén. 11:40
alto írta:
2020.03.19., csüt. 15:05
svan írta:
2020.03.19., csüt. 14:23
Home Office:
(Tudom poros a Woo.. :rolleyes: Egyébként annyira nem jó az összhang, mint amennyire tetszetős)
svan_home_office.jpg
Gondolom nem a Woo itt a gyenge láncszem...
Szeretem a Woo-t, de ezzel az AR-H1 fülessel pl. a mélyei meg-megbicsaklanak. Sennheiser HD600-al és AKG Q701-el is kiegyensúlyozottabb, sőt HD600 kifejezetten érzelemgazdaggá válik tőle. Az Acoustic Research jóval magasabb szinten van, csak nem valami eufónikus, kevésbé húz be vele a zene. gondolkodik.gif
Nekem a WA6-SE volt. Nem volt rossz, sőt tele volt energiával, de én valahogy inkább a levegős, tisztább, részletteli hangzást részesítem előnyben. E helyett a páros helyett egy Questyle CMA Twelve-t jobban el tudnék képzelni. És még olcsóbb is.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Nem akartam belekotyogni, a kínai az enyém volt, és végeztek rajta Hollandiában egy 300 EUR-ós tuningot. Alapára 1200 USD volt, tehát nem a leggyengébb kis kínai tucatárú. És hát a hangja is rendben van. Pont, ahogy svan kolléga írja. A Resonessence inkább szolgáltatásban visszalépés, a különbségük hangban inkább ízlésbeli, ahogy svan is írja. Lényeg a lényeg: az a tuningolt kis kínai igazi meglepetést tudna okozni sokaknak.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
svan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2008.04.19., szomb. 17:57
Értékelés: 183
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: svan »

alto írta:
2020.03.20., pén. 15:17
svan írta:
2020.03.20., pén. 11:40
alto írta:
2020.03.19., csüt. 15:05


Gondolom nem a Woo itt a gyenge láncszem...
Szeretem a Woo-t, de ezzel az AR-H1 fülessel pl. a mélyei meg-megbicsaklanak. Sennheiser HD600-al és AKG Q701-el is kiegyensúlyozottabb, sőt HD600 kifejezetten érzelemgazdaggá válik tőle. Az Acoustic Research jóval magasabb szinten van, csak nem valami eufónikus, kevésbé húz be vele a zene. gondolkodik.gif
Én erre csuda kínai dacra tippeltem volna, mint gyenge láncszem.
Resonessence Concero HD-ra cseréltem és némi készpénzre. Tudom mindenki mondja, hogy nem a chiptől függ a hang, de minden Sabre alapú Dac amit hallottam, sok mindent hasonlóan csinál, ami alapvetően nekem nem jön be. Közhely ugyan, de ez én fülemnek ez a Yulong a legélvezhetőbb ESS chipes Dac amivel dolgom volt. A TDA és BurrBrown(már TI) számomra kevésbé távolságtartó. A Resonessence jelenlétben, pontosságban, dinamikában jobb volt ugyan, de a Yulong összességében kevésbé (az én ízlésemnek túl)kontrollált karakterű. Magasainak aranylóbb a fénye (nem színezetre gondolok), olyan mint amikor 3x drágább doboz tweeterének vastag magasai vannak, gondolkodik.gif és az ember rácsodálkozik, hogy ezt meg hogy.. ha fogalmazhatok ilyen abszurd módon.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára svan 2020.03.20., pén. 16:55-kor.
Sztereó: TMP Ant LE Dac | Jadis DA 60 | JMlab Utopia Mini
Sztereó 2: Musical Fidelity Tri-Vista 21 | TMP Classic | Dynaudio Confidence C1
Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Dynaudio Contour 1.1 / Dynaudio Contour SC -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD   -  Samsung QLED

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

svan írta:
2020.03.20., pén. 11:40
alto írta:
2020.03.19., csüt. 15:05
svan írta:
2020.03.19., csüt. 14:23
Home Office:
(Tudom poros a Woo.. :rolleyes: Egyébként annyira nem jó az összhang, mint amennyire tetszetős)
svan_home_office.jpg
Gondolom nem a Woo itt a gyenge láncszem...
Szeretem a Woo-t, de ezzel az AR-H1 fülessel pl. a mélyei meg-megbicsaklanak. Sennheiser HD600-al és AKG Q701-el is kiegyensúlyozottabb, sőt HD600 kifejezetten érzelemgazdaggá válik tőle. Az Acoustic Research jóval magasabb szinten van, csak nem valami eufónikus, kevésbé húz be vele a zene. gondolkodik.gif
Én erre csuda kínai dacra tippeltem volna, mint gyenge láncszem.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”