Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Ebben az al-Fórumban lehet kérdezni azzal kapcsolatban, hogy mit és mennyiért lehet vajon eladni, mi az, ami teljesen irreális áron van hirdetve, azaz ITT és csak itt megengedett az egyértelműen elborult árakkal kapcsolatos gőz leengedése, és az árak után érdeklődők kíváncsiságának a kielégítése.

TROLLKODNI, a Fórum általános szabályrendszerét sérteni viszont TILOS.

HIRDETÉST FELADNI EBBEN AZ AL-FÓRUMBAN TILOS!
Avatar
Josselin Beaumont
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2012.11.05., hétf. 18:29
Értékelés: 49
Tartózkodási hely: Budapest IV.

Az AVX-en árusító eladók / vevők - őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Josselin Beaumont »

Szeretném a véleményeteket kérni egy etikai kérdésben.
Adás-vételben vagyok eladóként, eljön a vevőjelölt, megnézi, meghallgatja a holmit. Közben beszélgetünk, és ő is beszélget többször telefonon másokkal. Amiket mond, attól kiráz a hideg. Jogom van elállni ilyenkor az üzlettől? Ha emiatt megjelenek ebben a fórumban, mint nem kívánatos eladó, akkor mit tegyek?
Primaluna Prologue 8+3+2*7, AVID DIVA II SP, EAR 834P, Triangle Quartet, Siltech 550i, Siltech 550L, 2 * Isotek MiniSub, 6 * Isotek Elite

Avatar
Josselin Beaumont
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2012.11.05., hétf. 18:29
Értékelés: 49
Tartózkodási hely: Budapest IV.

Re: Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Josselin Beaumont »

Ez velem eladóként fordult elő kétszer is. Megállapodtam a vevővel az összegben, eljött, megnézte (új holmiról beszélünk, nem volt még kibontva), majd lefelé módosított az ajánlaton. Mielőtt megpróbáltam néhány használt cuccomat eladni a neten (+ néhány barátom cuccait is), azt hittem, hogy ez nem lehetséges. Mostanra már kezdem érteni, hogy sok minden lehetséges. Ezeket úgy szoktam kezelni, mintha meg sem történt volna.
heineken írta:
2020.01.15., szer. 19:28
A második eset a “jófogáson” volt..
Az első itt volt a fórumon, de a srác előre jelezte, hogy mégis lenne vevője a kiírt áron,..megértettem, 70 ezer ellenében volt az én 50 ezrem,..igaz előtte megállapotunk.
Primaluna Prologue 8+3+2*7, AVID DIVA II SP, EAR 834P, Triangle Quartet, Siltech 550i, Siltech 550L, 2 * Isotek MiniSub, 6 * Isotek Elite

Avatar
Solyom35
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 406
Csatlakozott: 2015.09.01., kedd 10:02
Értékelés: 56

Re: Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Solyom35 »

Tonee73
Nem tudom,csak közzé tettem,hogy vigyázzanak a hifisták.
Ha tudomásom lesz,hogy itt tag,jelzem nektek azonnal,csak a vírus miatt a nyomozás most áll.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Solyom35 írta:
2020.04.11., szomb. 17:10
Sziasztok! Olvasgatok az oldalon,én mikor tettem fel több oldalra hírdetést,hogy Cewrin Vega VS-15 /150 stb hangfalakat vásárolnék,J betűs hírdetési oldalon nekem is írt egy fazon,hogy mailban értekezzünk sok netes munkája miatt mailt sűrűn lesi,erre kaptam is tőle képeket egy ebayról lementett VS-150 ről kb 5 mailt írtam neki,2. után már kértem elérhetőséget ,telefonszámot,hol lakik stb...de ő erőltette futárral menjen,meguntam elküldtem oda ahonnan kibújt x éve,vigyázzatok nagyon J oldalon,mert sok a csaló.Engem is megkárosítottak ,rendőrségi eljárás van az illetővel kapcsolatban,elutaltam egy fazonnak előre a pénzt,buta voltam és be...tam.(H Krisztofer ellen.)
Köszi, de gondolod, hogy itt is fenn van az illető?
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Solyom35
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 406
Csatlakozott: 2015.09.01., kedd 10:02
Értékelés: 56

Re: Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Solyom35 »

Sziasztok! Olvasgatok az oldalon,én mikor tettem fel több oldalra hírdetést,hogy Cewrin Vega VS-15 /150 stb hangfalakat vásárolnék,J betűs hírdetési oldalon nekem is írt egy fazon,hogy mailban értekezzünk sok netes munkája miatt mailt sűrűn lesi,erre kaptam is tőle képeket egy ebayról lementett VS-150 ről kb 5 mailt írtam neki,2. után már kértem elérhetőséget ,telefonszámot,hol lakik stb...de ő erőltette futárral menjen,meguntam elküldtem oda ahonnan kibújt x éve,vigyázzatok nagyon J oldalon,mert sok a csaló.Engem is megkárosítottak ,rendőrségi eljárás van az illetővel kapcsolatban,elutaltam egy fazonnak előre a pénzt,buta voltam és be...tam.(H Krisztofer ellen.)

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: avl2 »

baaach írta:
2020.03.14., szomb. 09:04
Frissítettem a hirdetésemet a j betűs oldalon, jött is az újabb:
"Üdvözlöm!
Nekem van egy, de itt jófogáson alig vagyok fent, ellenben a mailem sokat nézem a munkám miatt.
Írjon nekem oda kérem, és ott megbeszéljük a részleteket. Ide tud írni, válaszolok gyorsan:
...@gmail.com
Szép napot!"
Teljesen aktív a figura a mai napig. Kalandvadászok tegyenek fel bármilyen értékesebb "kerest", és várhatják a bejelentkezést : - )))
köszi.
lehet erdemes lenne valamit kitalalni (hatosag, megszivatni,...)

Avatar
baaach
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 307
Csatlakozott: 2016.03.08., kedd 20:05
Értékelés: 43

Re: Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: baaach »

Frissítettem a hirdetésemet a j betűs oldalon, jött is az újabb:
"Üdvözlöm!
Nekem van egy, de itt jófogáson alig vagyok fent, ellenben a mailem sokat nézem a munkám miatt.
Írjon nekem oda kérem, és ott megbeszéljük a részleteket. Ide tud írni, válaszolok gyorsan:
...@gmail.com
Szép napot!"
Teljesen aktív a figura a mai napig. Kalandvadászok tegyenek fel bármilyen értékesebb "kerest", és várhatják a bejelentkezést : - )))
SONY TA-A1ES
SONY HAP-Z1ES
SONY CDP-X77ES
SONY MDS-JA50ES
+
KLIPSCH RP-280F

Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1810
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 529
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

.
.
.
.
.
Mint ahogy eddig is, ezek után is próbálok majd megfelelni a fórumtól elvárt követelményeknek.
[/quote]

Anélkül, hogy állást foglalnék az aktuális ügyben, azért említsük meg, hogy "bigpocok" fórumtársunknak több üzlete is volt már, ami elégedetten zárult a vásárlók részéről...
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Avatar
AST
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2015.09.28., hétf. 22:28
Értékelés: 34
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: AST »

[Moderálás: személyiségi jogok megsértéséről szóló jelentés nyomán az idézet eltávolítva - Aszpirin]


Na ne, ez komoly ?

Wolf68
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2019.02.17., vas. 10:52
Értékelés: 24

Re: Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Wolf68 »

Lancer-2015 írta:
2020.03.02., hétf. 16:32

Na,akkor elvileg elég sokan vagyunk akiket megkörnyékezett többé-kevésbé sikerrel.
Végre tudják is a kilétét a csalónak, az fb. bejegyzésből ez derül ki.
Viszont ha tényleg elkapták és őrizetben van akkor nem értem,hogy tudja még ezek után is folytatni az aljas kis játékát.
1: Nincs már őrizetben, tavaly év végén elengedték.
2: Bánáti Richárd Norman saját bevallása szerint több száz embert húzott már le, már több milliós összegnél jár: https://tenyek.hu/krimi/321205_kifizett ... -arut.html
3: [Moderálás: személyiségi jogok megsértéséről szóló jelentés nyomán ez a pont eltávolítva - Aszpirin]

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Sziasztok!
Nagyon tanulságos a történet, köszönet érte mindenki nevében :smile53:

De az L100 beszerzése körüli nehézségek taglalása ezen túlmenően itt már offtopik, szóval értitek... :rolleyes:
Akinek van még új használható infója a csalóval kapcsolatban, nyugodtan írja be.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Lancer-2015
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 558
Csatlakozott: 2015.08.23., vas. 15:30
Értékelés: 114

Re: Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Lancer-2015 »

trane írta:
2020.03.02., hétf. 17:19
Lancer-2015 írta:
2020.03.02., hétf. 00:09
...Kicsit furcsálltam,hogy gmail.hu a címe...
egyrészt örülök, hogy nem futottál bele a csapdába :smile32: ;peace; :napsut:
másrészt viszont a gmail.hu egy ugyanolyan levelezőrendszer, mint pl. a gmail.com vagy a yahoo.com, csak épp' spam szinte egyáltalán nem jön rajta :ohnoohnoohno: - tudom, én is azt használom (és nem vagyok B.N.R.) évek óta :smile53:
Én is örülök,hogy nem kaptam be a csalit, bár az első kettő levélváltásig az jutott eszembe,hogy nem lehet ilyen szerencsém,hogy viszonylag rövid időn belül találjak egy makulátlan hangfal párat. Nem is lett... :ohnoohnoohno:
..és ilyenkor kell résen lenni mikor az ember örömmámorban úszik mert elkövetheti élete legnagyobb hibáját...
Tanulságnak jó volt! (azonban nem gondoltam,hogy ilyen rögös lesz az utam mire végre megtalálom az L 100-omat)

Avatar
Lancer-2015
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 558
Csatlakozott: 2015.08.23., vas. 15:30
Értékelés: 114

Re: Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Lancer-2015 »

Memoris írta:
2020.03.02., hétf. 15:25
Szerintem is egyről beszélünk.
B. Norman Richárd tevékenységeiről nem rég készült egy riport a TV2-n.

Itt van egy bővebb topik róla:

https://prohardver.hu/tema/re_b_norman_ ... _1-50.html


A módszere pedig ugyanaz minden esetben:

https://ar-ar.facebook.com/groups/adasv ... 485084043/

Lancer-2015 írta:
2020.03.02., hétf. 14:41
Egyre inkább biztos vagyok már benne, hogy egy emberről beszélünk .
Nálam is csak a futár játszott volna , semmi más kapcsolati lehetőség csak a kamu Gmail.hu cím. A másik felületen egy hetes volt a regisztrációja, további hirdetései nem voltak az “eladónak” , telefonszám ott sem...
A második kérdés szinten “te merre laksz” ? Persze minimum 3,5 óra autóval , mire közöltem szeretek vezetni , erre a válasz “ne fáradj” a futár gyorsabb . Az adásvételiben pedig benne lesz 3 napos visszavásárlási garancia ha valami gond lenne “de miért is lenne?” válaszolta... Majd hozzá tette ezt így szoktam csinálni.
Gondolkodtam egy feljelentésben mert bántja az igazságérzetemet de nem történt anyagi kár szerencsére így nem biztos , hogy foglalkoztak volna velem , az infó amin el tudtak volna indulni tényleg minimális .

Na,akkor elvileg elég sokan vagyunk akiket megkörnyékezett többé-kevésbé sikerrel.
Végre tudják is a kilétét a csalónak, az fb. bejegyzésből ez derül ki.
Viszont ha tényleg elkapták és őrizetben van akkor nem értem,hogy tudja még ezek után is folytatni az aljas kis játékát.

Avatar
Memoris
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2012.09.10., hétf. 11:47
Értékelés: 16

Re: Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Memoris »

Szerintem is egyről beszélünk.
B. Norman Richárd tevékenységeiről nem rég készült egy riport a TV2-n.

Itt van egy bővebb topik róla:

https://prohardver.hu/tema/re_b_norman_ ... _1-50.html


A módszere pedig ugyanaz minden esetben:

https://ar-ar.facebook.com/groups/adasv ... 485084043/

Lancer-2015 írta:
2020.03.02., hétf. 14:41
Egyre inkább biztos vagyok már benne, hogy egy emberről beszélünk .
Nálam is csak a futár játszott volna , semmi más kapcsolati lehetőség csak a kamu Gmail.hu cím. A másik felületen egy hetes volt a regisztrációja, további hirdetései nem voltak az “eladónak” , telefonszám ott sem...
A második kérdés szinten “te merre laksz” ? Persze minimum 3,5 óra autóval , mire közöltem szeretek vezetni , erre a válasz “ne fáradj” a futár gyorsabb . Az adásvételiben pedig benne lesz 3 napos visszavásárlási garancia ha valami gond lenne “de miért is lenne?” válaszolta... Majd hozzá tette ezt így szoktam csinálni.
Gondolkodtam egy feljelentésben mert bántja az igazságérzetemet de nem történt anyagi kár szerencsére így nem biztos , hogy foglalkoztak volna velem , az infó amin el tudtak volna indulni tényleg minimális .

Avatar
Lancer-2015
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 558
Csatlakozott: 2015.08.23., vas. 15:30
Értékelés: 114

Re: Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Lancer-2015 »

Memoris írta:
2020.03.02., hétf. 13:47
Hát a B. Norman Richárd köztudottan egy csaló. Évek óta csinálja ezt és több embert is károsított meg. Rengeteg a feljelentés is, ami őrá irányul. Nem értem viszont, hogy miért tudja még mindig csinálni ezt.

Engem is megtalált a h****aprón, miután ott feltettem a Marantz SR7013 keresést. Az általa elküldött képek viszont ismerősek voltak, hiszent a készülék itt a fórumon is volt meghirdetve (persz nem tőle!). Már az első üzenetváltásnál tudtam, hogy csaló, hiszen nem most találkoztam először a nevével és persze az internet sem felejt. A módszere pedig ugyanaz: csak email útján elérhető, az áru pedig csak előreutalással meg futárral megvehető, telefon elérhetőség és személyes átvétel sehogy sem hozható össze különböző okok miatt... Ja, ő mindig előre megkérdezi "merre vagy?" és innentől fogva az ország másik végét adja tartózkodási helyének.

Miután megírtam neki, hogy volna egy ismerősöm, aki pont ott lakik és szívesen elhozná nekem a készüléket, azóta is válaszol nekem a Ricsi. Tényleg szánalmas az ilyen alak.

baaach írta:
2020.03.01., vas. 10:52
Sziasztok!
Nem avx-es eladó, de bízok benne, hogy hasznos lehet a történet, hát leírom.
Keresek egy SONY TA-N77ES erősítőt. Mindenhová ki is írtam ezt, ide is, és ahová még tudtam.
A J betűs oldalon megkeresett egy B.Richárd felhasználónevű emberke a minap, hogy lenne ilyenje, de inkább e-mailezzünk.
Hát e-mailre váltottunk. Elküldte a fényképeket a hőn áhított készülékről.
Nem volt elég alapos az úr, meg is írtam neki, hogy ugyanezekkel a képekkel hirdet egy portugál ebay felhasználó, csak neki 600 pozitív értékelése (100%) van, ő viszont egy hete regisztrált a J betűs oldalra.
Ekkor még bedobta az utolsó blöfföt (hátha nem vagyok regisztrálva az ebay-re), miszerint ő a portugál, ha regisztrálva vagyok, írjak rá nyugodtan, azonnal visszaír.
Szóval csak óvatosan, a magyar hi-fi piacon is "űzik az ipart". Előreutalást csak megfelelő garanciákkal.
Egyre inkább biztos vagyok már benne, hogy egy emberről beszélünk .
Nálam is csak a futár játszott volna , semmi más kapcsolati lehetőség csak a kamu Gmail.hu cím. A másik felületen egy hetes volt a regisztrációja, további hirdetései nem voltak az “eladónak” , telefonszám ott sem...
A második kérdés szinten “te merre laksz” ? Persze minimum 3,5 óra autóval , mire közöltem szeretek vezetni , erre a válasz “ne fáradj” a futár gyorsabb . Az adásvételiben pedig benne lesz 3 napos visszavásárlási garancia ha valami gond lenne “de miért is lenne?” válaszolta... Majd hozzá tette ezt így szoktam csinálni.
Gondolkodtam egy feljelentésben mert bántja az igazságérzetemet de nem történt anyagi kár szerencsére így nem biztos , hogy foglalkoztak volna velem , az infó amin el tudtak volna indulni tényleg minimális .

Avatar
Memoris
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2012.09.10., hétf. 11:47
Értékelés: 16

Re: Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Memoris »

Hát a B. Norman Richárd köztudottan egy csaló. Évek óta csinálja ezt és több embert is károsított meg. Rengeteg a feljelentés is, ami őrá irányul. Nem értem viszont, hogy miért tudja még mindig csinálni ezt.

Engem is megtalált a h****aprón, miután ott feltettem a Marantz SR7013 keresést. Az általa elküldött képek viszont ismerősek voltak, hiszent a készülék itt a fórumon is volt meghirdetve (persz nem tőle!). Már az első üzenetváltásnál tudtam, hogy csaló, hiszen nem most találkoztam először a nevével és persze az internet sem felejt. A módszere pedig ugyanaz: csak email útján elérhető, az áru pedig csak előreutalással meg futárral megvehető, telefon elérhetőség és személyes átvétel sehogy sem hozható össze különböző okok miatt... Ja, ő mindig előre megkérdezi "merre vagy?" és innentől fogva az ország másik végét adja tartózkodási helyének.

Miután megírtam neki, hogy volna egy ismerősöm, aki pont ott lakik és szívesen elhozná nekem a készüléket, azóta is válaszol nekem a Ricsi. Tényleg szánalmas az ilyen alak.

baaach írta:
2020.03.01., vas. 10:52
Sziasztok!
Nem avx-es eladó, de bízok benne, hogy hasznos lehet a történet, hát leírom.
Keresek egy SONY TA-N77ES erősítőt. Mindenhová ki is írtam ezt, ide is, és ahová még tudtam.
A J betűs oldalon megkeresett egy B.Richárd felhasználónevű emberke a minap, hogy lenne ilyenje, de inkább e-mailezzünk.
Hát e-mailre váltottunk. Elküldte a fényképeket a hőn áhított készülékről.
Nem volt elég alapos az úr, meg is írtam neki, hogy ugyanezekkel a képekkel hirdet egy portugál ebay felhasználó, csak neki 600 pozitív értékelése (100%) van, ő viszont egy hete regisztrált a J betűs oldalra.
Ekkor még bedobta az utolsó blöfföt (hátha nem vagyok regisztrálva az ebay-re), miszerint ő a portugál, ha regisztrálva vagyok, írjak rá nyugodtan, azonnal visszaír.
Szóval csak óvatosan, a magyar hi-fi piacon is "űzik az ipart". Előreutalást csak megfelelő garanciákkal.

Avatar
Lancer-2015
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 558
Csatlakozott: 2015.08.23., vas. 15:30
Értékelés: 114

Re: Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Lancer-2015 »

Üdv Mindenkinek!
Az én történetem is kísértetiesen hasonlít az előttem levő íróhoz,talán még az is lehet,hogy ugyanaz az ember akart megkárosítani engem is.
Röviden:
Talán már pár embernek ismerős lehetek,aki szokta böngészni a hangfalat keres rovatot,ugyanis egy Jbl L100-ast keresek már egy jó ideje. Ebből kifolyólag minden lehetőséget szerettem volna megragadni,így én is több felületen adtam fel keresési hirdetést. A hirdetésemet miután feladtam a "J-n" nem sokkal jött is válasz, ( Ricsi nevű eladótól) "nekem van egy ilyenem nagyfateré volt" felkiáltással. Arra hivatkozva,hogy a gépe nem jól jeleníti meg az oldalt, kérte inkább e-mailezzünk privátban ne az adott felületen. Kicsit furcsálltam,hogy gmail.hu a címe,telefonszámot nem adott mert dolgozik és nem tud beszélni...
Bár nemsokkal később kaptam pár képet a "nagyfater hangfalairól". (ha dolgozik akkor hogy csinál képeket gondoltam...)
Kiderült,hogy a családfa gyökerei nagyon hosszúra nyúlnak ,egészen Amerikáig ,ugyanis ott élhet a "nagyfater" aki ott hirdeti a megvigyázott hangfalakat.
Az "eladás" egy jól felépített terv alapján történhetett volna. Utaljam el a hangfal felét előre ,majd kapok egy adás-vételi szerződést és még hozzá személyi ig. meg kettő tanúét is lefotózva. Amint megérkezik az első rész akkor majd feladja postára a hangfalakat.
Mondtam inkább személyesen venném meg mert szeretném előtte meghallgatni és szemügyre venni,de válasz már nem jött...
Nagyon pipa lettem,hogy egyes emberek ( már ha embernek lehet nevezni az ilyeneket ) mire képesek.
Egy pillanatig elhisszük,hogy milyen szerencsések vagyunk hiszen egy régóta dédelgetett álmunk válhat valóra,amelyet ellenünk felhasználva próbálnak megkárosítani minket a legnagyobb kárt okozva azzal,hogy elveszik még az illúziót is a végén.
Azért osztottam meg ezt a negatív tapasztalatot,nehogy bármelyik Fórumtársat megkárosítsák ilyen trükkel,illetve a jelekből tudjanak időben következtetni,hogy valami nem kóser!
Szóval csak fenntartással!

Avatar
baaach
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 307
Csatlakozott: 2016.03.08., kedd 20:05
Értékelés: 43

Re: Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: baaach »

Sziasztok!
Nem avx-es eladó, de bízok benne, hogy hasznos lehet a történet, hát leírom.
Keresek egy SONY TA-N77ES erősítőt. Mindenhová ki is írtam ezt, ide is, és ahová még tudtam.
A J betűs oldalon megkeresett egy B.Richárd felhasználónevű emberke a minap, hogy lenne ilyenje, de inkább e-mailezzünk.
Hát e-mailre váltottunk. Elküldte a fényképeket a hőn áhított készülékről.
Nem volt elég alapos az úr, meg is írtam neki, hogy ugyanezekkel a képekkel hirdet egy portugál ebay felhasználó, csak neki 600 pozitív értékelése (100%) van, ő viszont egy hete regisztrált a J betűs oldalra.
Ekkor még bedobta az utolsó blöfföt (hátha nem vagyok regisztrálva az ebay-re), miszerint ő a portugál, ha regisztrálva vagyok, írjak rá nyugodtan, azonnal visszaír.
Szóval csak óvatosan, a magyar hi-fi piacon is "űzik az ipart". Előreutalást csak megfelelő garanciákkal.
SONY TA-A1ES
SONY HAP-Z1ES
SONY CDP-X77ES
SONY MDS-JA50ES
+
KLIPSCH RP-280F

Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 367
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: kasumi »

Epilógus:
audience írta:
2020.02.23., vas. 08:48
Nekem az a furcsa a dologba miért több mint egy hónap múlva jelzi itt a fórumon hogy őt ez zavarja !!
Nekem meg az, hogy egy vásárlást igazoló számla miért csak öt hónappal később jut el a termék tulajdonosához. gondolkodik.gif

bigpocok írta:
2020.02.23., vas. 07:47
A diskurzushoz az is hozzá tartozik, hogy a vevő valótlanságokat állít...
Ez azért megér annyit, hogy így külön is kiemeljem! :smile32:

És akkor lássuk, sorban:
kasumi írta:
2020.02.22., szomb. 09:35
...nem említette meg, hogy az egyik hangsugárzó magassugárzóján egy horpadás található.
bigpocok írta:
2020.02.23., vas. 07:47
Igen, hiba volt nem megemlíteni a magasugárzót...
kasumi írta:
2020.02.22., szomb. 09:35
Továbbá az is később derült ki, mikor a hangsugárzók már nálam voltak, hogy a dobozok állványhoz történő rögzítésére szolgáló betétei nem voltak a hangsugárzók talapzatában.
bigpocok írta:
2020.02.23., vas. 07:47
A hangfalak betéteiről, hogy nálam maradtak sem a vevő sem én nem tudtam, ahogy lentebb is írtam ez csak később derült ki és egyből értesítettem is a vevőt.
kasumi írta:
2020.02.22., szomb. 09:35
Mindemellett, bár a hirdetésben azt jelezte, hogy a termék garanciális, az ennek érvényesítéséhez szükséges dokumentációt csak külön kérésre, a fent említett betétekkel együtt, utólag kaptam meg.
bigpocok írta:
2020.02.23., vas. 07:47
Lentebb már egyszer megfogalmaztam a számlát és a garancia levelet én is csak később kaptam meg.
bigpocok írta:
2020.02.23., vas. 07:47
Mint ahogy eddig is, ezek után is próbálok majd megfelelni a fórumtól elvárt követelményeknek.
Köszönöm!

Többet nem tudok segíteni! Szép napot mindenkinek!
Újratervezés

Avatar
audience
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1177
Csatlakozott: 2010.01.03., vas. 13:00
Értékelés: 64

Re: Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: audience »

Sziasztok !!
Én is hozzá tennék egy-két dolgot !!!
Kasumi fórumtársal beszéltem a vétel után telefonon mint hazai forgalmazó a garanciával kapcsolatos kérdések miatt ...
A magas sugárzó állapotról megnyugtattam h ez nem műszaki hiba és nem befolyásolja a hangot . Ahogy a dánok is megerősítették később neki !!
Nekem az a furcsa a dologba miért több mint egy hónap múlva jelzi itt a fórumon hogy őt ez zavarja !!

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

bigpocok írta:
2020.02.23., vas. 07:47
Pár mondat még.
Ahogy korábban is írtam a hazai forgalmazó szerint ez nem hiba és említésre sem méltó.A hangfalakat már én is így vásároltam.
Ezek után belátom, hogy mégis meg kellet volna említeni.
Elfogadom.
A diskurzushoz az is hozzá tartozik, hogy a vevő valótlanságokat állít a számlával, garanciával és a betétekkel kapcsolatosan.
Lentebb már egyszer megfogalmaztam a számlát és a garancia levelet én is csak később kaptam meg.
Amikor a vevő elvitte tőlem a hangfalakat utána körülbelül tíz perc elteltével felhívtam és elmondtam neki, hogy most beszéltem a forgalmazóval és a papírok amint nálam lesznek jelzem neki.
A hangfalak betéteiről, hogy nálam maradtak sem a vevő sem én nem tudtam, ahogy lentebb is írtam ez csak később derült ki és egyből értesítettem is a vevőt.
Nem a vevő vette észre otthon, hogy hiányoznak a betétek, mert nem is tudott róla, hogy vannak. Én sem tudtam.
Igen, hiba volt nem megemlíteni a magasugárzót, ezért elnézést kérek.
Azt hiszem itt a fórumon sokan nem egy inkorrekt embernek ismernek, a nevemmel eddig csak a másik rovatban találkoztam.
Mint ahogy eddig is, ezek után is próbálok majd megfelelni a fórumtól elvárt követelményeknek.
Ne takarózz kérlek a forgalmazóval! Robiék végtelenül korrektek, egy ilyen sérülést is minden esetben megemlítenek (és a vételárat is ennek fényében határozzák meg, ezt nyilván te is tudod, mert ezt is így vetted meg). Vissza lehet nézni az itteni hirdetéseikben is előfordult már ilyen kis mértékű hibás hangsugárző, de ők ott LE IS ÍRTÁK a hirdetésben. Aztán azt is, higy semmiféle hallható hatása nincs, ami így is van, éppen eztpért kellett volna megemlíteni neked is. Ez nem oszt nem szoroz, de látod, elkerülhettél volna egy ilyen kellemetlen helyzetet. Nem kérdőjelezem meg, hogy eddig mindenkivel korrekt voltál, de ez most nem egy korrekt adás-vétel lett!
Többszöl leírtuk már, a szabályzatba is bele tettük, hogy keményen fogjuk szankcionálni a hasonló nem teljesen korrekt hirdetéseket. Ennek a fórumnak pont az a lényege, hogy egy megszűrt felhasználói körmvan jelen, nem úgy, mint pl a jófogáson, stb. Kérlek ezt vedd figyelembe!
Te mit éreznél, ha megvásárolsz egy hangsugárzót és az átvételkor derülne ki ez, az?! gondolkodik.gif Ugye te sem örülnél neki!?
A többi dologgal nem foglalkoznék, hiszen megoldódott, abban nem látok problémát!
A moderátor csapat úgy döntött, hogy kapsz egy esélyt még, ezért csak egy figyelmeztetésben részesítünk a kizárás helyett, de a következő ilyen jellegű problemanál nem fogunk mérlegelni!

Remelem ebből az esetből is tanult mindenki. További jó fórumozást!
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
bigpocok
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3664
Csatlakozott: 2014.12.27., szomb. 21:45
Értékelés: 328
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: bigpocok »

Pár mondat még.
Ahogy korábban is írtam a hazai forgalmazó szerint ez nem hiba és említésre sem méltó.A hangfalakat már én is így vásároltam.
Ezek után belátom, hogy mégis meg kellet volna említeni.
Elfogadom.
A diskurzushoz az is hozzá tartozik, hogy a vevő valótlanságokat állít a számlával, garanciával és a betétekkel kapcsolatosan.
Lentebb már egyszer megfogalmaztam a számlát és a garancia levelet én is csak később kaptam meg.
Amikor a vevő elvitte tőlem a hangfalakat utána körülbelül tíz perc elteltével felhívtam és elmondtam neki, hogy most beszéltem a forgalmazóval és a papírok amint nálam lesznek jelzem neki.
A hangfalak betéteiről, hogy nálam maradtak sem a vevő sem én nem tudtam, ahogy lentebb is írtam ez csak később derült ki és egyből értesítettem is a vevőt.
Nem a vevő vette észre otthon, hogy hiányoznak a betétek, mert nem is tudott róla, hogy vannak. Én sem tudtam.
Igen, hiba volt nem megemlíteni a magasugárzót, ezért elnézést kérek.
Azt hiszem itt a fórumon sokan nem egy inkorrekt embernek ismernek, a nevemmel eddig csak a másik rovatban találkoztam.
Mint ahogy eddig is, ezek után is próbálok majd megfelelni a fórumtól elvárt követelményeknek.
Sugden A21 Signature SE - Cyrus Stream XA - Harbeth SHL5plus XD - Bowers & Wilkins 802 F Special - Black Rhodium
Sugden Masterclass ANV-50 - Sugden Masterclass DAC-4 - Harbeth P3ESR - Black Rhodium - Quadraspire QAVM

Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 367
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: kasumi »

bigpocok írta:
2020.02.22., szomb. 15:00
Amikor itt volt a vevő látta a hangfalakat, ezt is.
Úgy is dönthetett volna, hogy nem viszi el.
Ha nem viszem el, változtatott volna azon, hogy...
kasumi írta:
2020.02.22., szomb. 09:35
bigpocok fórumtársunk... nem említette meg, hogy az egyik hangsugárzó magassugárzóján egy horpadás található.
...?

Mindazonáltal nem voltam felkészülve arra, hogy ott bármilyen döntést kell majd hoznom. Nem azért mentem, hogy megvásároljam a hangsugárzókat (az korábban megtörtént), hanem azért, hogy elhozzam azokat. Ha ismertem és átláttam volna a következményeket, más döntést hoztam volna. Úgy vélem, emiatt egyedül magamnak tartozom elszámolással.
Hogy érthetőbb legyen, miért ért váratlanul a helyzet, amellyel ott szembesültem, hadd idézzem saját magam az eladónak írt első levelemből:
"Hadd kérdezzem meg, hogy van-e jelentősége, hogy a leírásban csak a műszaki állapotot emelted ki hibátlanként, a megjelenést nem? Van rajta bármilyen, említésre méltó nyom vagy hiba...? ... És végül, csak megerősítésként, ha jól értem, Te vagy az első tulajdonos, a számla és az azzal érvényesíthető garancia még él, továbbá javítva, módosítva, sérülve nem volt a hangsugárzó."

Ezen kérdések után sem kaptam információt a magassugárzó állapotáról.
Vinkler írta:
2020.02.22., szomb. 16:15
A vevő személyesen vette át a terméket és meggyőződött a sérülésről, mielőtt kifizette a vételárat?
Személyesen vettem át, azonban a vételárat már korábban, előre kifizettem.
Vinkler írta:
2020.02.22., szomb. 16:15
Úgy ment el setleg a hangsugárzóert, hogy tudta, hogy az egyik hangsugárzó sérült?
Nem, nem úgy mentem el.
svan írta:
2020.02.22., szomb. 15:43
Egyik felet sem ismerem, nem tudom, kinek van igaza, de valamiért felmerült bennem, hogy ha ez a hiba ilyen jelentős, akkor miért nem tükröződik az újraértékesítési árban is?
Azért, mert itt nem arról szól a diskurzus, hogy a hangsugárzó jelen állapotában ér-e annyit, amennyi az eladási ára, hanem arról, hogy ez a bizonyos állapot nem került feltüntetésre az eredeti hirdetésben.
Újratervezés

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

A problema azzal van, hogy a tökéletes állapot és a sérült hangsugárzó köszönőviszonyban sincsenek egymással. A sérülés hangzásra gyakorol hatása most ezesetben engem nem érdekel, viszont többször ell lett mondva, hogy a leírásnak 100%-ban tükröznie kell az árusított terméket. (Ez a netes kereskedelem legnagyobb átverése, ha valótlant állítunk, vagy csúsztatunk! :smile30: )
viewtopic.php?f=100&t=6277#p2277156
Szabályzat vonatkozó rendelkezései:
6.7.3. Kötelező az ismert hibák, sérülések, módosítások, javítások felsorolása, és lehetőség szerint azok fényképes bemutatása is.
6.8.2. Amennyiben a fénykép szerinti állapot nem felel meg a Téma nyitó hozzászólásának, úgy a Téma törlésre, vagy lezárásra, a Téma nyitója pedig akár azonnali kitiltásra is kerülhet.

A korrekt az lett volna, ha a hirdető leírja, hogy az egyik magassugárzó sérült egy nagyon kis mértékben, de a hangzást nem befolyásolja, nem pedig az, hogy konkrétan elhallgatja!
Mi van akkor, ha valaki 250km-t kocsikázik érte és csak ott szembesül a hibával?!

A vevő személyesen vette át a terméket és meggyőződött a sérülésről, mielőtt kifizette a vételárat?
Úgy ment el setleg a hangsugárzóert, hogy tudta, hogy az egyik hangsugárzó sérült?
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
svan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2008.04.19., szomb. 17:57
Értékelés: 183
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Az AVX-en árusító eladók.Őket senkinek sem ajánlom!

Hozzászólás Szerző: svan »

Egyik felet sem ismerem, nem tudom, kinek van igaza, de valamiért felmerült bennem, hogy ha ez a hiba ilyen jelentős, akkor miért nem tükröződik az újraértékesítési árban is?
Sztereó: TMP Ant LE Dac | Jadis DA 60 | JMlab Utopia Mini
Sztereó 2: Musical Fidelity Tri-Vista 21 | TMP Classic | Dynaudio Confidence C1
Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Dynaudio Contour 1.1 / Dynaudio Contour SC -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD   -  Samsung QLED

Válasz küldése

Vissza: “Árazás, jó eladók, rossz eladók, minden, amire kíváncsi vagy, DE NEM hirdetés!”