Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Moderátor: cables

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

A múlt héten küldtem le egy Live 2 hálózatit Kaposvárra egy eleddig ismeretlen érdeklődőnek. Bármennyit is beszélgettem vele ilyenkor - főleg egy új fejlesztésnél - mindig van az emberben némi bizonytalanság, ezért nagyon vártam a válaszát, ami pénteken érkezett meg:

Live2.jpg
Live2.jpg (18.08 KiB) Megtekintve 4369 alkalommal

Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 539

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: chord_ »

Blog: Komoly Zenei Ajánló
Mark Levinson №512 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Én is tapasztaltam több esetben, de visszajelzések is aerról tanuskodnak, hogy a Live 2 IC és a Live 2 hálózati kábelek alapvetően megváltoztatják a rendszerek hangzását. Nagyobb felbontás, nyugodtabb, tisztább hang.

Live2_USB.jpg
Live2_USB.jpg (66.61 KiB) Megtekintve 4653 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Egy csaknem teljes Live 2 kábelezés egy hetes tesztjének tapasztalata

Live2 teszt.jpg
Live2 teszt.jpg (45.26 KiB) Megtekintve 4709 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

A héten teszteltük a Live 2 hangfal kábelt egy régi kedves vevőmnél, nagy örömömre tetszett a hangja, olyannyira, hogy be is került a Live helyére. Ebből az alkalomból közzé tennék pár gondolatot a hangfalak csatlakoztatásáról.

Erről a témáról persze lehetne mesélni órákig, de erre se nekem, se másnak nincs ideje, csak röviden elmondom azt, amit én tapasztaltam erről.

A legfontosabb: szinte mindenki azt hiszi, hogy a "nagy hanghoz" a melldöngető mélyekhez masszív, robosztus csatlakozók illenek. A gyártók erre a hiedelemre rá is játszanak, de ez ne vezessen félre senkit. Az igazán jó csatlakozók - nemcsak a hangfal kábeleknél - azok, amelyek nem sokban térnek el a vezetékek geometriájától és minél kisebb anyag van bennük. Persze az is nagyon sokat számít, hogy milyen a fémanyag és milyen bevonatok vannak az érintkező felületen.

Én a Z-banánokra esküszök és azokból is az egyszerűbb fajtákra (1. ábra). Vannak ál Z-banánok, amelyeknek azonban már vaskos befogó részük van, én ezeket nem ajánlanám senkinek (2. ábra). Részint azért mert én forrasztom vagy krimpelem a hangfal kábeleket. Az ál Z-banánokban csavarkötés van a huzal befogásra én annál a krimpelést jobbnak tartom és az igazi Z-banánok krimpelhetők.

Hangfal átkötések (jumperek) két végén általában különböző csatlakozók vannak. Erről is teszek be egy képet, amely egy nagy kábel gyár referencia jumpereit mutatja. A jumpereknél tehát általában kell villát is használni. Nekem ilyen esetekben a villanyszerelési boltokban kapható olcsó villák váltak be. Az anyaguk kiválóan vezető vörösréz ami puha és befogáskor hozzásímul a hangfal terminálhoz. A felületük ónozott, az ón réteget érdemes polírpapirral elvékonyítani, úgy jobb lesz az érintkezés.

Z-banan.jpg
Z-banan.jpg (7.85 KiB) Megtekintve 4892 alkalommal
Z_dugok.jpg
Z_dugok.jpg (11.41 KiB) Megtekintve 4892 alkalommal
Z banán ref jumperek.jpg
Z banán ref jumperek.jpg (11.06 KiB) Megtekintve 4892 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Pár perce érkezett egy vélemény Live 2 IC és VFmax tesztelésről

BMihaly2020.jpg
BMihaly2020.jpg (86.8 KiB) Megtekintve 4930 alkalommal

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

Módomban állt összehasonlítani az új kettes verziókat a régiekkel a live IC és live tápkábeleket.
Saját rendszeremben történt meghallgatás a következő eredménnyel:
2 db live IC és egy db live tápkábel került a rendszerbe úgy, hogy a 2 db IC a phono fokozat és az előerősítő közé/1.5 m-es verzió/, a másik rövidebb IC, az elő-és végfok közé. A live tápkábel csere az előfoknál történt, a végfok SAL kábele maradt, de az nem lehetett korlátja az eredménynek. A hangfalkábelek, az utolsó szériából származó live hf kábelek voltak. A phono fokozat a hangszedővel direktben,a panelba forrasztott AN ezüst karkábellel kábelezve szintén nem lehetett korlát.
A bejáratott régi kábelekkel szemben a nyers új változatok erényei azonnal hallhatók, különösen úgy, hogy az egész láncon végig mennek, amit különösen ajánlok. Azért is írom mindezt, mert először a forráskábelként a megmaradt régi, első változat, mind később kiderült korlátként viselkedett, limitálta a második verzió erényeit. Ugyanis a legfeltűnőbb változás az új kábel vonatkozásában az információ mennyiség, úgy mondjuk, hogy a "felbontás". Vagyis lényegesen több információ jön át rajta, mint az előzőn. A régi az újhoz képest fedett, kásás,összemosott, torz. Az új hitelesebb, kézzelfoghatóbb, plasztikusabb hangszereket szólaltat meg, különösen az egész láncban alkalmazva már nagyon nagy változást okoz. Ez azt jelenti, hogy a SAL alkalmazásokhoz, kábelekhez hasonlóan képes a felvétel helyszínére vinni a legjobb esetben. A hangszerek, szereplők szinte körül járhatók a rengeteg új információ révén, ugyanakkor nem a részleteket helyezi előtérbe, megmarad a zene egészének hangsúlyozása , annak plasztikussága, folyékonysága, átláthatósága, három dimenziós volta, az érzelmek maximális kiváltása mellett. A plusz információknak köszönhetően az ének és hangszerhangok hitelesebbek, dinamikusabbak, a jó koncertfelvételek jelenlét érzete egészen magas fokú. Ezek a kábelek egyenrangú elemei egy jó high end rendszernek így önmagukban is, de szerintem már megérdemelnének egy jó Eichmann, vagy WBT ezüst, stb. dugókat. Nálam addig is megkapták a SAL féle Trigon chipeket, Dynamik lencséket, Vortex nano olajat, amely alkalmazások még további jelentős előrelépést hoztak.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
chopper
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2012.11.12., hétf. 19:58
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: chopper »

Köszönöm a válaszokat. leborulok.gif

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Nagyon jó kérdések

A Live tápkábelt milyen készülék típusokhoz (pl. dac, hálózati lejátszó, stb.) ajánlod?
Rengeteg hálózati kábelt készítettem már, de ez az első, ami úgy tűnik a tesztek alapján, hogy bármely készülék típusnál javít a hangzáson. Van aki elosztóban használja, van aki forrásban, van aki előerősítőben, van aki végfokban. Ez egy nagyon új fejlesztés, de már van aki minden készülékéhez kért belőle.

A hifi láncban melyik az a komponens amelyiket elsőként javasolnád hálózatba kötni a Live tápkábellel?
Talán az elosztó, forrás, előfok és DAC ahol érdemes elsőként bepróbálni, de ez persze attól is függ, hogy az illető rendszerében hol vannak a "gyengébb" hálózati kábelek. El kell vinni egyet és be kell próbálni mindenhova.

A Live tápkábel hossza és a dugók minősége mennyiben hat az elérhető hangzásra, mi a tapasztalat?
A hosszú hálózati kábel mindig jobb, mert nagyobb a készülékek közötti zaj-út, mert minden készülékből megy ki villamos zaj a hálózat felé, nem jó a készülékeket rövid hálózati kábelekkel zaj szempontból összecsatolni. Persze ez keményen ár-kérdés is, a hosszabb kábelek drágábbak.

Dugó minőség. Na ez aztán igazán ár kérdés. Meg még valaminek a kérdése a helyes szerelésé. Nemrég valaki azt írta nekem (szó szerint idézem): Nem tudom mit csináltál a Legrand dugóval de biztos hogy sokkal jobb lett mint a sima boltban kapható, mert alig marad el a felső középkategóriás Furutechtől! Amikor a sima bolti Legrandot hasonlítottam a Furutech-el ott bizony volt egyértelmű különbség.
Szóval nem árt a nagy szerelési gyakorlat, de nem elvitatható, hogy egyes drága hálózati dugók nagyon sokat javítanak a hangzáson. Az egyes szó arra utal, hogy próbáltam már olyan drága dugót is, ami nem volt jobb, az általam használt olcsó dugóknál. De nem próbáltam túl sok drága dugót azon egyszerű okból, mert annyira megdrágítják a kábeleket, hogy nem lesznek eladhatók.

Avatar
chopper
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2012.11.12., hétf. 19:58
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: chopper »

Tisztelt Rudolf!

A Live tápkábelt milyen készülék típusokhoz (pl. dac, hálózati lejátszó, stb.) ajánlod :quetionmark: A hifi láncban melyik az a komponens amelyiket elsőként javasolnád hálózatba kötni a Live tápkábellel :quetionmark: A Live tápkábel hossza és a dugók minősége mennyiben hat az elérhető hangzásra, mi a tapasztalat :quetionmark:

V. László

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Van két újdonság, amit a tesztelők egyértelműen jobbnak találtak, mint a náluk lévő Power-R kábeleket.

Az egyik a Live tápkábel, a másik a Live 2 IC kábel. Mindkettő tesztelhető saját rendszerben. Régi vevőimnek letét nélkül ismeretleneknek letéttel.

Két vélemény a Live 2 IC kábelről
Live2.jpg
Live2.jpg (145.24 KiB) Megtekintve 4798 alkalommal
Live2a.jpg
Live2a.jpg (144.83 KiB) Megtekintve 4798 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Ma reggel olvastam az alábbi levelet. O.K. régi vevőm, elég komoly rendszere van (Accuphase E-408 erősítő és DP-78 SACD, Proac 3.8 hangfalak) és meglehetősen drága kábeleket cserélt le az én kábeleimre pl. többszázezres Stealth hálózati kábeleket, amik még meg vannak neki és időnként újra bepróbálja azokat, de szerencsére maradnak bent az én kábeleim.
Van még valami, ami miatt sokat adok a véleményére: egyetemista korában zenélt, ha jól tudom trombitált.

VFmaxOK2020506.jpg
VFmaxOK2020506.jpg (78.07 KiB) Megtekintve 4910 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

PN2.jpg
PN2.jpg (214.57 KiB) Megtekintve 4827 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

P.N. a múlt héten írt Németországból, ahol dolgozik és kért egy akciós Digit ICt (10 e), valamint egy VFmax-ot. Papája juttatta el hozzá, ma írt.

PNorbertköszönet.jpg
PNorbertköszönet.jpg (104.27 KiB) Megtekintve 4862 alkalommal
Ezek kerültek hozzá
DigitIC.jpg
DigitIC.jpg (98.3 KiB) Megtekintve 4862 alkalommal
VFmax2.jpg
VFmax2.jpg (15.21 KiB) Megtekintve 4862 alkalommal

Avatar
tsilver2
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2018.04.13., pén. 17:24
Értékelés: 33

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: tsilver2 »

Kedves Rudi,

köszönöm

a hozzáállásodat, a segítőkészségedet, rugalmasságodat, korrektségedet. :smile53:

Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1482
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: ajkamici »

Nem érdemes "kiaakadni" Rudi bácsi Vfx vel kapcsolatban. Nyugati hifis testvéreinknél is komoly
a piaca , rajongó tábora a hasonló eszközöknek és kutatói vannak a hálózati zajok, elektroszmog kezelésének.
A német Biophoton például Magic Akasha Quantum Power Plug nak nevezi : :rolleyes:
http://www.biophotone-audio.com/Unsere-Produkte/

Kicsit szebb dobozban és néhány száz euróval drágábban árulják a többi térharmonizációs quantumtechnologiás csodakütyükkel együtt. És működnek ( gondolom ) mert különben nem tennék be nagy hifistúdió ( kereskedő) sem a bemutatótermeikbe.
A VFX is müködik valahol többé kinél kevésbé, azt pedig hogy, mire hat meg hogyan működik, minden gyártó fejlesztő
a saját izlése alapján alá tudja támasztani. Olvassatok bele máshol is.
ON
Csatolmányok
Quantum Power Plug klein.jpg
Quantum Power Plug klein.jpg (35.73 KiB) Megtekintve 4757 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

"Hatékonyan csökkenti a földvezeték zajt"

Tegnap írtam a fentieket ajánlásképen, a VFmax eszközzel kapcsolatban. A villamos zaj, legyen az hálózatból vagy elektromágneses zavarásból eredő az audió rendszerek legnagyobb ellensége. Nem véletlen, hogy nagyon sokféle eljárást dolgoztak ki a zajcsökkentésre, mivel a zaj teljesen nem szüntethető meg, csak a mértéke csökkenthető.

A VFmax a fali hálózati csatlakozó földpontján megjelenő zajt csökkenti. A földpontnak nincs feszültsége, csak potenciálja. A lakásunkban lévő földpont egy hosszú vezetéken keresztül csatlakozik az épület alatt a földbe levert földelő rúdhoz vagy beásott földelő lemezhez. Ha nem lenne a vezetéknek, a földelő rúdnak és magának az ott lévő talajnak ellenállása, akkor a szobánkban lévő csatlakozó föld érintkezőjének potenciálja állandó lenne. Mivel ezek a feltételek nem teljesülnek a föld érintkező potenciálja változik. Ez a föld vezeték zaj. Ez nem mérhető, csak észlelhető, azáltal, hogy rontja az audio rendszerünk hangját. Ezt akkor vesszük észre, ha valamilyen eszközzel pl. a VFmax-al stabilizáljuk a potenciált, megnehezítjük a potenciál megváltozását.

A tegnapi ajánlást az indokolta, hogy felhívott Gy. aki egy speciális un. noGND VF-et vitt el tesztelésre, és az első szava az volt, hogy a nGND VF működik. Az ő lakásában nincs föld, a noGND VF ilyenkor a 0 pont potenciálját stabilizálja.

A VF eszközöket tesztelők döntő többsége azonnal tapasztalta annak hatását. Tisztább, nyugodtabb lesz az eszköztől a hangzás, egy vevő úgy fogalmazott, hogy Kontúrosabb lett a zene.

Mitől függ, hogy észlelhető vagy sem, a VF hatása egy adott rendszer hangjára? Több mindentől. A legfontosabb talán az épület föld hálózatának minősége. De természetesen számít az audió rendszer minősége is.

Avatar
tsilver2
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2018.04.13., pén. 17:24
Értékelés: 33

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: tsilver2 »

Tapasztalatok a Power-R Live hálózati kábellel

Furcsa tesztet gondoltunk ki Cables Live hálózati kábelével. Arra voltunk kíváncsiak, hogy egy nem igazán zenei erősítővel mit tud kezdeni.

A teszt alany egy Avantage sorozatú Yamaha surround erősítő volt, közvetlenül hálózatról lejátszva a NAS-on tárol zenével, illetve hálózati lejátszón zenei DVD-t lejátszva sztereoba, saját Yamaha beépített Sabre DAC-al, természetesen mindkét esetben Pure üzemmódban. Mindkét esetben ugyanaz történt.

A Yamaha ismérve a „NATURAL SOUND”, gyári kábellel, hát ez valóban ilyen, semmit nem ad hozzá, nem vesz el, minden hang, -hangszer megvan (úgy ahogy ilyen erősítőtől elvárható), de semmi több, se élet se zeneiség, se melegség, viszonylag visszafogottabb mélyekkel – úgyis a Sub adja :D . Szóval zenére nem igazán alkalmas, hosszabb távon nem ajánlanám.

A Live hálózati kábellel megjött az élet és a felbontás a közép és magas tartományban, zongora már egészen szépen szólt csak kisebb „dobozba építették”. Diana Krall rekedtes hangja néha finoman visszafogottan már megjelenik, nagyobb a tér, levegősebb hang. Mélyekben nem hozott változást, de ez szerintem a Surround erősítő tulajdonsága a fent említettek miatt.

Ha egy mondatban kellene összefoglalni, szerintem olyan mintha az erősítő saját sorozatában eggyel nagyobb gépet vennénk. (Persze itt is óriási különbségek vannak. Denon/Maranzt több zeneiséget , Onkyo és társai több filmes vonalat képviselnek).

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

VFmax_logo1n.jpg
VFmax_logo1n.jpg (12.97 KiB) Megtekintve 4734 alkalommal


Tesztelje saját rendszerében! Érdeklődés: cables@freemail.hu


VFmax2.jpg
VFmax2.jpg (15.21 KiB) Megtekintve 4734 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Egy tápkábel okozta helycsere

Tegnap este helycsere volt nálam. Volt időm ugyanis meghallgatni 2 demozásra gyakran használt CD lemezemet a CD játszóba csatlakozó Power-R Live tápkábellel. Múltamban többször előfordult, hogy átértékelődtek a lemezeim, ha valami javulás történt a rendszeremben. Ilyenkor rendszerint az történt, hogy a visszafogottabbnak tartott albumok előre léptek, az addigi legjobbak meg kikerültek a gyakran hallgatott lemezek közül.

Valami ilyesmi történt most is. Az Arve Hendriksen-el és Jovan Pavlovic-al kiegészült Listen! trió lemezét inkább csak érdekességből tartottam meg, míg az Amina Claudine Myers Salutes Bessie Smith lemezt gyakran tettem fel látogatóknak.

Hát tegnap este elvarázsolt a Listen! lemez és utána már nem tudtam igazán értékelni az abszolut High-End technikával készült Myers albumot. Ennyit számit egy jó tápkábel: átértékelődnek kedvenc albumaink.

Live3.jpg
Live3.jpg (211.5 KiB) Megtekintve 4708 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Ma reggel olvastam...

Valamikor a múlt héten keresett meg Gy azzal, hogy átalakította a rendszerét és kéne neki egy hálózati kábel. Talán 3 éve keresett meg először, rengeteg embernek nem marad meg bennem a neve, de az övé megmaradt. Mégpedig azért mert egy baromi okos tag. Audióban okos. Talán fura ez a fogalom, de nekem magamnak van egy ilyen kategóriám. Azokra használom, akik nagyon megfontoltan vásárolnak audió cuccokat, nemigen cserélgetik a dolgaikat, nemigen irogatnak fórumokba, viszont nagyon tájékozottak. Amikor először talákoztunk személyesen mondott nekem olyan kábeleket, pl. egy japán hangfal kábelt, amiről sose hallottam, a neten se nagyon található, de ő nagyon szerette. Sokat vacilált, hogy megvegye az enyémet, külön megkért, hogy hadd hallgassa össze sokáig a két kábelt, de végül is az enyémnél maradt.

Amikor felhivott a múlt héten hálózati kábelért, mondtam, hogy a legjobbkor hívott, mert van egy új hálózati kábelem, a Live és ez úgy érzem nagy durranás lesz. Azonnal jönni akart érte, de mondtam, hogy a hét végén még tesztelik egy jó rendszerben a Live kábelt, csak utána adok neki. A teszt jól sikerült, tegnap átadtam Gy-nek a hálózatit, ahogy kell lent az utcán, kesztyűben, szájmaszkkal védekezve a vírus ellen. Lelkére kötöttem, hogy még este visszaír. De nem írt.

Ma reggel viszont itt volt a levele, csak egy szó volt benne

Live.jpg
Live.jpg (168.85 KiB) Megtekintve 4705 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Hatásosabb nála. Az elv ugyanaz!

Avatar
chopper
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2012.11.12., hétf. 19:58
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: chopper »

Miben különbözik a VFMax a VF-től :quetionmark:

Avatar
tsilver2
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2018.04.13., pén. 17:24
Értékelés: 33

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: tsilver2 »

Szerintem Ruditól én kaptam meg elsőként az új fejlesztésű VFmax dugóját.

Késő délután vettem át és hazaérve nem bírtam magammal és azonnal tesztelni kezdtem. Ahogy javasolta egy fali dugaszba raktam. Számomra is meglepő volt az első reakcióm.

Amikor az első hang megszólalt, akaratlanul is kijött belőlem a meglepetés és csak annyit mondtam hangosan, HŰHA, -pedig eddig is szerettem a rendszeremet-. Egyszerűen annyira élveztem a zenét a ritmust a hangszereket az éneket, hogy egyszerűen elfelejtettem vacsorázni is :). Néhány zenénél olyan apró részletek jöttek elő, amit addig nem is hallottam.

Szép tiszta hang! Érződik, hogy a készülék használatakor azt a nagyon vékony „moszkitó háló szerű” fátylat leveszi a rendszerről és minden kissé tisztább lesz, ugyanakkor semmi mást nem változtat meg. Szebben szétválnak a hangok, a hangszerek az ének és ez minden tartományban egyformán igaz.

Marad!!!
Csatolmányok
VFmax_install.jpg
VFmax_install.jpg (46.56 KiB) Megtekintve 4516 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Szia!

Örülök, hogy tetszik a hangja! Ez nagyon régen készülhetett. Abban az időben árultak egy no name "látszatra semmi különös" ázsiai RCA-t ld. alább, aminek az árához képest nagyon jó hangja volt. Leesztergáltattam a kábel felőli végéből attól kicsit még jobb lett a hang. Aztán ez a csati eltűnt egyik napról a másikra.

113a.jpg
113a.jpg (20.82 KiB) Megtekintve 4425 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Power-R kábelek”