Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kezdő hifi - tanács kéne

Avatar
loba70
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2014.02.10., hétf. 20:00
Értékelés: 1

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: loba70 »

Sziasztok !

Chario Syntar 200 hangsugárzóhoz keresek erősítőt!

A következőket néztem (100000 huf-ig):
- Onkyo A-9010 sztereó erősítő (integrált DAC)
- Rotel RA-04 SE
- Marantz PM8000
- Marantz PM-7200 class A

Leginkább rock, és metál zenét hallgatok, néha egy kis komolyzene is belefér.
Segítő tanácsot kérnék mi illene a Syntárhoz !

Előre is köszönök minden segítséget!

Online
Avatar
erica
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2015.12.01., kedd 20:45
Értékelés: 273

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: erica »

leborulok.gif
tunerman írta:
2020.06.21., vas. 07:45
1. Amennyiben lehetőség van rá, akkor multiméterrel DCR-kellene mérni a hangfalak csatlakozóin :D
3R közeli értéknél 4 ohmosra, 6R körülin a 8 ohmos kimenetre kell csatlakoztatni a hangfalakat
2. Amennyiben per pillanat nincs lehetőség mérésre, akkor a 4 ohmos kimenetre lehet kötni a hangfalakat
3. A "föléillesztés" még mindig jobb lehet a kimenőcsöveknek, mint az "aláillesztés" :rolleyes:
TJ.
leborulok.gif köszönőm szépen!
Musical Fidelity M6500i+mf m6dac Aq niagara 5000,Aq redwood hangfalkábel,Aq wild blue yonder xlr ,Aq Hurricane High-Current-ek,és Source,Quadral aurum montan 8 :)

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: tunerman »

1. Amennyiben lehetőség van rá, akkor multiméterrel DCR-kellene mérni a hangfalak csatlakozóin :D
3R közeli értéknél 4 ohmosra, 6R körülin a 8 ohmos kimenetre kell csatlakoztatni a hangfalakat
2. Amennyiben per pillanat nincs lehetőség mérésre, akkor a 4 ohmos kimenetre lehet kötni a hangfalakat
3. A "föléillesztés" még mindig jobb lehet a kimenőcsöveknek, mint az "aláillesztés" :rolleyes:
TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Online
Avatar
erica
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2015.12.01., kedd 20:45
Értékelés: 273

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: erica »

a hangfalon ez áll 4...8ohm csöves erősítőhöz hova kell kötni 4 vagy 8 ohm? :quetionmark:
Musical Fidelity M6500i+mf m6dac Aq niagara 5000,Aq redwood hangfalkábel,Aq wild blue yonder xlr ,Aq Hurricane High-Current-ek,és Source,Quadral aurum montan 8 :)

Online
Avatar
ZöldFül
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2018.01.21., vas. 20:51
Értékelés: 6

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: ZöldFül »

Igen, a "mászós" módszert ismertem, még tényleg úgy volt a legjobb, de csak egy hajszállal.
Most ebben a pozícióban van és tökéletes a basszus a kanapé közepén. Sőt, most pont ott jó, és nem a széleken! Kicsit bénán néz így ki, főleg, hogy a TV-s soundbar mélynyomóján van, de most így marad. Én sem gondoltam volna, hogy a függőleges elmozdulás is segíthet, pláne nem ennyit, de már kínomban mindent kipróbáltam! :)
Csatolmányok
IMG_0258.jpg
IMG_0258.jpg (645.6 KiB) Megtekintve 2403 alkalommal

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: lehoako »

ZöldFül írta:
2020.05.05., kedd 21:19
Sziasztok!
Segítsetek, mert megőrülök! Van ez a kis szoba a képen. Akárhová teszem a nyomorult mélynyomót, csak a kanapé két oldalán van normális mély. Ahogy beülök középre szinte semmi. Még a konyhából is dübörög, de bent a szobában a kanapé közepéről egy x@r. Én még ilyet nem láttam! Már mindenhol volt a szobában a mély, még a kanapén a hónamalatt is, de mindig ugyanaz! Lehetséges ez? Két rendszerem van, egy Bose házimozi, meg egy 2.1 hifi (annak látszik a zárt mélynyomója is a képen), de mindkettővel ugyanaz a helyzet. A kanapé két szélén OK, a közepén nem OK.
Hali!

Sajnos nem jó a helyzet, nehéz ilyen kis helyen csúcsra járatni a mélyhangokat... Ugyanerről írtam más topikban is, kiváló képességű fórumtárs nem tudta fejben összerakni a hangmagasság, hullámhossz, interferencia-kifejezéseket, aztán megint indult Köpködőczky professzor.

Ugyanazt a vészmegoldást mondanám, mint Tottyi, minden lehetséges pózban próbáld végig. A vertikális játék eddig előttem titok volt, köszi az infot!

Online
Avatar
ZöldFül
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2018.01.21., vas. 20:51
Értékelés: 6

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: ZöldFül »

Lehet, hogy meglesz a megoldás! Vertikálisan is játszani kell a mélynyomóval, nem csak horizontálisan!
Most megemeltem kb. 50cm-rel és határozottan jobb lett a helyzet! :)

Online
Avatar
ZöldFül
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2018.01.21., vas. 20:51
Értékelés: 6

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: ZöldFül »

Igen, köszi, most kb. így van, és így a legjobb tényleg, de a kanapé közepén, ahol ülnöm kellene, gyakorlatilag egy "basszuslyuk" van! Szinte mindenhol jobb, még, ha kijövök a szobából akkor is :), csak pont ott nem, ahol kellene. :)

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: tottyi »

ZöldFül írta:
2020.05.05., kedd 21:29
Sőt, van még egy "rendszer". A TV-hez van egy soundbar mélynyomóval, na azzal pl. nincs baj mély ügyileg, kva jól szól! De annak mondjuk lefelé néz a hangszórója.
Probald meg ugy, hogy a melynyomot a kanapera teszed ahol ulni szoktal es ugy korbejarod a szobat, hogy hol van a legjobb melye a subnak es oda leteszed.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
ZöldFül
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2018.01.21., vas. 20:51
Értékelés: 6

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: ZöldFül »

Sőt, van még egy "rendszer". A TV-hez van egy soundbar mélynyomóval, na azzal pl. nincs baj mély ügyileg, kva jól szól! De annak mondjuk lefelé néz a hangszórója.

Online
Avatar
ZöldFül
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2018.01.21., vas. 20:51
Értékelés: 6

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: ZöldFül »

A Bose mélynyomója jelenleg a kanapé mögött van, ahol elvileg a legjobban szólt a mély, talán még onnan a legelfogadhatóbb, de éppen csak...

Online
Avatar
ZöldFül
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2018.01.21., vas. 20:51
Értékelés: 6

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: ZöldFül »

Sziasztok!
Segítsetek, mert megőrülök! Van ez a kis szoba a képen. Akárhová teszem a nyomorult mélynyomót, csak a kanapé két oldalán van normális mély. Ahogy beülök középre szinte semmi. Még a konyhából is dübörög, de bent a szobában a kanapé közepéről egy x@r. Én még ilyet nem láttam! Már mindenhol volt a szobában a mély, még a kanapén a hónamalatt is, de mindig ugyanaz! Lehetséges ez? Két rendszerem van, egy Bose házimozi, meg egy 2.1 hifi (annak látszik a zárt mélynyomója is a képen), de mindkettővel ugyanaz a helyzet. A kanapé két szélén OK, a közepén nem OK.
Csatolmányok
IMG_0249.jpg
IMG_0249.jpg (2.01 MiB) Megtekintve 2835 alkalommal

gregi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2020.04.21., kedd 11:31
Értékelés: 0

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: gregi »

Sziasztok!

Pioneer PL200-as lemezjátszómhoz és TX608-as tuneremhez keresek (hozzájuk illő) erősítőt.
SA-608-at néztem ki első körben, de az SA 606 is tetszik.
608-ast hirdetnek most Jófogáson 80ezerért. Ezt nagyon túlzónak tartom,de lehet tévedek...
Tudtok segíteni, mi a reális ára ezeknek?
Köszi!

Avatar
evola
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2012.02.02., csüt. 20:00
Értékelés: 74
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: evola »

Pk innen is:
https://www.hificollective.co.uk/compon ... itors.html

szaboimre írta:
2020.04.18., szomb. 16:46
Sziasztok!
Régebbi erősítő kondenzátorainak felújításához szeretnék tanácsot kérni.
Honnét érdemes beszerezni őket,ahol megbízható a minőség és az ár is a földön marad.
Köszönöm,üdv!
Teac VRDS 10, Audio Note Dac 3, ProAc Response D25, Hegel H1, Vibavoice Omega 500
Viard Audio HD20 , Audioquest Rocket 44
AN Isis táp , Audio Note AN-VX,
Guizu Elemento
Feliks Audio Elise + Sennheiser HD800 + Audio GD Reference 5.32 + WireWorld Micro Platinum Eclipse 7 USB, AN Isis RCA + táp
 
 

Avatar
szaboimre
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2013.01.29., kedd 22:13
Értékelés: 15

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: szaboimre »

Sziasztok!
Régebbi erősítő kondenzátorainak felújításához szeretnék tanácsot kérni.
Honnét érdemes beszerezni őket,ahol megbízható a minőség és az ár is a földön marad.
Köszönöm,üdv!

Online
Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4223
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1575
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: vintage hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Voyager »

csuti79 írta:
2020.03.21., szomb. 15:30
Szervusztok,
Gondolom millió választ kaptál már és teljesen felesleges felajánlanom, hogyha mésem, akkor keress meg PM-ben.

csuti79
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2020.03.21., szomb. 14:17
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Budapest

vintage hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: csuti79 »

Szervusztok,

Véleményeteket szeretném kérni a lent hirdetett hifi szettekkel kapcsolatban.
A fiammal jártunk egy bizományiban és ott látott meg egy vintage deprez műszeres erősítőt ami nagyon megtetszett neki. Ismerkedünk az elektronikával és közeleg a születés napja így gondoltuk meglepjük vintage hifi-vel.
Végig néztem a vatera/jofogas és az itteni kínálatot a lentieket találtam, jelen helyzetben jó ha Bp-hez közel van. A keretet 50e környékére húztuk meg, erősítő, tuner vagy ezek kombója és egy deck kellene a csomagba a lemezjátszó nem feltétlen de nem baj ha van.
Sajnos az a gond, hogy ezeket nem ismerem, nem tudom melyik a jó választás. Igyekeztem a neten keresgélni, de nem találtam meg mindent, illetve a talált adatokból én nem tudom eldönteni, hogy melyiket érni meg megvenni. Gondolom az állapot sokat számít, de a jelenlegi helyzet miatt biztos nem tudom mind végig járni.

avx:
viewtopic.php?f=91&t=140788

jofogas:
https://www.jofogas.hu/komarom_esztergo ... 492867.htm
https://www.jofogas.hu/komarom_esztergo ... 882726.htm
https://www.jofogas.hu/szabolcs_szatmar ... 427182.htm
https://www.jofogas.hu/veszprem/ITT_HIF ... 416282.htm
https://www.jofogas.hu/fejer/Nemet_Hifi ... 192635.htm
https://www.jofogas.hu/budapest/Sanyo_3 ... 762791.htm
https://www.jofogas.hu/budapest/JVC_Ret ... 194615.htm
https://www.jofogas.hu/budapest/Sound_S ... 928652.htm
https://www.jofogas.hu/bacs_kiskun/3_re ... 327194.htm

Elnézést a sok linkért, előre is nagyon szépen köszönöm ha valaki veszi a fáradságot és megnézi és ad némi támpontot!
Korábbi „hangrendszerből” maradt meg egy pár kopottas ATL-HD310i, azt gondoltam a fentiek vmelyikével hadrendbe állítani.

Esetleg ha rossz fórumra írtam, kérem jelezzétek!

üdv,
csuti

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: juliush »

nagypeter1989 írta:
2020.02.29., szomb. 16:10
Az első Hi-Fi rendszeremet igyekszem igényesen, ügyelve a hosszú távú hibátlan működésben bízva kiválasztani. Mivel kezdő vagyok a témában, hozzátok fordulva érdeklődnék, 200k-ig milyen sztereó erősítő, hangfal kombot lehet összepakolni (lehetőleg újat szeretnék mindenből) . A zenei forrást a számítógépem adná (később az alaplapi hangkártyát igyekeznék minőségire kiváltani). Amit néztem eddig az az Onkyo a-9130 erősítő +? hangfal, valamint a másik egy aktív rendszer, Klipsch R51pm. A zene ízlésem mindent kimerítő, mai popp zenék, disco stílus, clubb zenék, de akár egy Demjén is befigyel néha :) A szobám mérete kb. 30nm. Mire lehet elég 2x60W RMS teljesítmény?
Tudnátok ajánlani kiindulási pontnak egy erősítő + hangfal szettet?
A műfaji preferenciákat tekintve érdemes lenne mélynyomóban is gondolkodni!
Én mondjuk valami ilyesmiben gondolkodnék az aktuális kínálatból mazsolázva:
Erősítő: NAD C325BEE viewtopic.php?p=2478062#p2478062
Hangfalak: Monitor Audio Bronze BX-2 viewtopic.php?f=33&t=137697
Mélynyomó: REL Storm viewtopic.php?p=2388782#p2388782
Pici alkuval már felülről közelíthető a célár! De persze csak akkor, ha a használt eszközöket nem zárod ki!
Sok sikert!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »


Online
Avatar
Smart845
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1197
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 18:43
Értékelés: 177
Tartózkodási hely: A napfény városa

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Smart845 »

zoli73 írta:
2020.03.02., hétf. 13:21
avl2 írta:
2020.03.02., hétf. 02:53
nagypeter1989 írta:
2020.02.29., szomb. 16:10
Sziasztok!

Új vagyok a csoportban.
Az első Hi-Fi rendszeremet igyekszem igényesen, ügyelve a hosszú távú hibátlan működésben bízva kiválasztani. Mivel kezdő vagyok a témában, hozzátok fordulva érdeklődnék, 200k-ig milyen sztereó erősítő, hangfal kombot lehet összepakolni (lehetőleg újat szeretnék mindenből) . A zenei forrást a számítógépem adná (később az alaplapi hangkártyát igyekeznék minőségire kiváltani). Amit néztem eddig az az Onkyo a-9130 erősítő +? hangfal, valamint a másik egy aktív rendszer, Klipsch R51pm. A zene ízlésem mindent kimerítő, mai popp zenék, disco stílus, clubb zenék, de akár egy Demjén is befigyel néha :) A szobám mérete kb. 30nm. Mire lehet elég 2x60W RMS teljesítmény?
Tudnátok ajánlani kiindulási pontnak egy erősítő + hangfal szettet?

Köszi a válaszokat!

/Peti
Szia,
a 30nm kicsit bizonytalanit, de nagyon ajanlom: viewtopic.php?f=186&t=112341&p=2472334& ... k#p2472334
erdemes felvenned dragonweed forumtarssal a kapcsolatot.

Sok sikert !
A Kolibri tényleg nagyon jó kis doboz, de nem tudom hogyan összeegyeztethető a 30nm-el, a mai pop, disco és klub zenékkel, valamint a kérdező által elvárt izmos mélyhangokkal?
Sehogy.
A három rossz tulajdonságom:precíz vagyok,utálom a rendetlenséget és tisztaság mániám van.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3754
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2352
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

avl2 írta:
2020.03.02., hétf. 02:53
nagypeter1989 írta:
2020.02.29., szomb. 16:10
Sziasztok!

Új vagyok a csoportban.
Az első Hi-Fi rendszeremet igyekszem igényesen, ügyelve a hosszú távú hibátlan működésben bízva kiválasztani. Mivel kezdő vagyok a témában, hozzátok fordulva érdeklődnék, 200k-ig milyen sztereó erősítő, hangfal kombot lehet összepakolni (lehetőleg újat szeretnék mindenből) . A zenei forrást a számítógépem adná (később az alaplapi hangkártyát igyekeznék minőségire kiváltani). Amit néztem eddig az az Onkyo a-9130 erősítő +? hangfal, valamint a másik egy aktív rendszer, Klipsch R51pm. A zene ízlésem mindent kimerítő, mai popp zenék, disco stílus, clubb zenék, de akár egy Demjén is befigyel néha :) A szobám mérete kb. 30nm. Mire lehet elég 2x60W RMS teljesítmény?
Tudnátok ajánlani kiindulási pontnak egy erősítő + hangfal szettet?

Köszi a válaszokat!

/Peti
Szia,
a 30nm kicsit bizonytalanit, de nagyon ajanlom: viewtopic.php?f=186&t=112341&p=2472334& ... k#p2472334
erdemes felvenned dragonweed forumtarssal a kapcsolatot.

Sok sikert !
A Kolibri tényleg nagyon jó kis doboz, de nem tudom hogyan összeegyeztethető a 30nm-el, a mai pop, disco és klub zenékkel, valamint a kérdező által elvárt izmos mélyhangokkal?
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: avl2 »

nagypeter1989 írta:
2020.02.29., szomb. 16:10
Sziasztok!

Új vagyok a csoportban.
Az első Hi-Fi rendszeremet igyekszem igényesen, ügyelve a hosszú távú hibátlan működésben bízva kiválasztani. Mivel kezdő vagyok a témában, hozzátok fordulva érdeklődnék, 200k-ig milyen sztereó erősítő, hangfal kombot lehet összepakolni (lehetőleg újat szeretnék mindenből) . A zenei forrást a számítógépem adná (később az alaplapi hangkártyát igyekeznék minőségire kiváltani). Amit néztem eddig az az Onkyo a-9130 erősítő +? hangfal, valamint a másik egy aktív rendszer, Klipsch R51pm. A zene ízlésem mindent kimerítő, mai popp zenék, disco stílus, clubb zenék, de akár egy Demjén is befigyel néha :) A szobám mérete kb. 30nm. Mire lehet elég 2x60W RMS teljesítmény?
Tudnátok ajánlani kiindulási pontnak egy erősítő + hangfal szettet?

Köszi a válaszokat!

/Peti
Szia,
a 30nm kicsit bizonytalanit, de nagyon ajanlom: viewtopic.php?f=186&t=112341&p=2472334& ... k#p2472334
erdemes felvenned dragonweed forumtarssal a kapcsolatot.

Sok sikert !

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Doky »

nagypeter1989 írta:
2020.03.01., vas. 14:13
Rendben. Véleményetek szerint, mit jelent az "alap" rendszer?
Mondjuk, olyat kb mint az enyém... és nem annyira rossz. ;)
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

nagypeter1989
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2020.02.29., szomb. 16:05
Értékelés: 0

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: nagypeter1989 »

andrasth írta:
2020.03.01., vas. 18:50
nagypeter1989 írta:
2020.03.01., vas. 18:37
gyongyhalas írta:
2020.03.01., vas. 18:30


Vonal szintű sub kimenetre gondolsz.......Aktív nagyon ritka.. :smile53:
Percről percre több ismerettel rendelkezem :)
Én is utánaolvastam és pont az a véleményem, mint gyongyhalas-nak.
Kezdő erősítőnek jó lehet az Onkyo - azt írják róla, hogy dinamikus, lágy, mélyben telített hangja van. Természetesen meg kell hallgatni. Neked kell, hogy tetsszen, szóval hallgasd meg egy boltban - ha lehet, többféle hangdobozzal, ami belefér a keretbe - és ha tetszik amit hallasz, ne tétovázz. A beépített dac nagyban megkönnyíti a dolgod, ha az alaplapodon van optikai vagy spdif kimenet simán összekötöd egy optikai/digit kábellel és hajrá. ;)
Rendben! Köszönöm Nektek a sok sok tanácsot, igazán segítőkészek vagytok! :)

Avatar
andrasth
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2016.11.06., vas. 16:55
Értékelés: 28
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: andrasth »

nagypeter1989 írta:
2020.03.01., vas. 18:37
gyongyhalas írta:
2020.03.01., vas. 18:30
nagypeter1989 írta:
2020.03.01., vas. 14:59
Lehet újszerű is :) Olyat szeretnék, amit nem kell egyből a szervizbe vinnem javíttatni. Számítógép szolgáltatná neki a forrást, semmi extra drága lejátszó nem szükséges. Egy jobb féle sztereó erősítő (aktív sub kimenet) meg 2db polc, vagy álló hangsugárzó. Szeretem a combos mélyeket, de a lágy dallamok is kedvemre valók :)
Vonal szintű sub kimenetre gondolsz.......Aktív nagyon ritka.. :smile53:
Percről percre több ismerettel rendelkezem :)
Én is utánaolvastam és pont az a véleményem, mint gyongyhalas-nak.
Kezdő erősítőnek jó lehet az Onkyo - azt írják róla, hogy dinamikus, lágy, mélyben telített hangja van. Természetesen meg kell hallgatni. Neked kell, hogy tetsszen, szóval hallgasd meg egy boltban - ha lehet, többféle hangdobozzal, ami belefér a keretbe - és ha tetszik amit hallasz, ne tétovázz. A beépített dac nagyban megkönnyíti a dolgod, ha az alaplapodon van optikai vagy spdif kimenet simán összekötöd egy optikai/digit kábellel és hajrá. ;)
Hivox Alces3->Pc-Bodor Usb V2->Teac Nt-503->Myryad MI120->AE Aelite2
Kábelek: NHXMH-J ösvény/Tmp-Belden tápok/Harmonic Technology usb/Siltech New York IC/Belden 9497 hf

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”