Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Dali hangsugárzók

Avatar
allein
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2018.02.17., szomb. 20:33
Értékelés: 24

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: allein »

A Helicon 400 párost egy szerény CA sztereó erősítővel tudtam kipróbálni, gyönyörűen szólnak. Nem is kérdés, hogy jobbak az Opticon 8.al szemben. A Helicon 400 ment eladásra, sajnos nem voltak patika állapotban, az egyik membrán sérült volt ami nem volt befolyással a minőségre de úgy döntöttem, hogy nem tartom meg.

Amint írtam korábban, az Opticonok nem mentek sokat a közel 3 év alatt, szerintem nincsenek még bejáratva.

Ami az elhelyezést illeti, valahogyan csinálnom kell a mostaninál több helyet. Ahogy írod, sajnos nagyon passzentosan vannak elhelyezve és ez kétség kívül hatással van a minőségre.

Nagy tesók megrendelve - Helicon 800 MK2 :napsut:




"Úgy látom időközben mégis lett egy Helicon 400 mk1, mert most májusban már árultad is. Esetleg egy összehasonlítás az Opticon 8 -al? A Helicon 400 mk1 -nek nem jött be a hangja? Nekem pár éve egy Ikon 2 mk2 -t és egy Helicon 300 -ast sikerült összehallgatnom - sajnos nem nálam :) (akkor megtaláltam volna a módját, hogy a Helicon 300 maradjon) . A Helicon 300 -as elég meggyőző volt ...

Amennyiben jól emlékszem talán az egyik adás-vétel topikban említetted, hogy 18 nm -en muzsikálnak a hangfalaid. Az Opticon 8 nem "sok" oda? Értem ez alatt, hogy egy ilyen jellegű hangfalat még 25 nm -re sem biztos, hogy be merném rakni.

A másik kérdésem az lenne - szintén adás-vétel topik alapján - hogy úgy látom elég passzentosan rá vannak tolva a falra továbbá oldalról is szorosan szekrény illetve komód van. Ennek mennyire van negatív befolyása a hangra? Nem lehet, hogy pl. akár az Opticon 8 - akár a Helicon 400 mk1 ezért is nem tudja(/tudta) kifutni magát? Még egy Ikon 2 mk2 -nél is az a tapasztalatom, hogy nem igazán "kultiválja", ha rá van tolva a falra (illetve az elhelyezésre is) - pedig ez "csak" egy polcsugárzó ..."

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

dkes írta:
2020.05.25., hétf. 13:36
Úgy gondolom, hogy az Ikon szériánál összehasonlítás megtételekor szükséges lenne megemlíteni, hogy mk1 vagy mk2 -ről lenne szó. Az Opticon -okat nem volt még szerencsém meghallgatni, de adott esetben nagyobb lehet a különbség az Ikon mk1 és mk2 között, mint pl. az Ikon mk2 és Opticon között.

Nálad az a bizonyos Ikon center melyik verzió volt? A teljes rendszert hallgattad össze (Ikon center + Zenzor -ok vs. Opticon szett) vagy csak a két centert egymás mellett? Előbbi esetben nem csodálkoznék, ha simán verte volna az Opticon szett a Ikon center+zenzor -okat. Egyfelől az egységesebb hanzásvilág - másfelől a Zenzor -ok és Opticon -ok között valóban markáns eltérés van. Nekem Ikon mk2 -es szett (házimozira) van illetve van még aktív használatban Zenzor 3 -as pár - hát, egy univerzumnyi távolság van kb. a kettő között ...

Csak net -es véleményeket olvasva az Ikon mk2 -höz képest nem nagy előrelépés az Opticon. Sőt markánsan a legtöbben az Ikon mk2 -őt tartják jobbnak. A kérdést még érdekesebbé teszi két dolog, ami miatt nehezebb is lehet a döntést meghozni adott esetben:

- Opticon szériából a polcsugárzók nem hibrid dóm -osak - míg az Ikon mk2 -ből mindegyik (még a legkisebb Ikon 1 mk2 is) az.
- Az Ikon mk2 -esek 6 Ω -osak - míg a Opticon -ok 4 Ω -sak. Az utóbbiak e miatt esetleg nem is minden rendszerbe valóak illetve e miatt adott esetben nem is szólnak olyan jól.
Na, ahhoz képest, hogy nem hallottad az Opticon-okat, elég markéns véleményed van róluk :D
Tehát, sorban: a régi center Ikon Vokal 2 Mk2 volt. Itt hirdettem és adtam el: viewtopic.php?f=33&t=137714 A nagy kül9önbség szerintem mellesleg nem az Mk1 és Mk2 hanem ai Ikon Mk1 Vokal 1 és Vokal 2 között van, az előbbiben nem hibrid dóm van, míg az utóbbiban igen. Tehát nem igaz, hogy minden Ikonban hibrid dóm van... ha nem hiszed, keress rá, és nézd meg...)
Az összehasonlítást első körben úgy végeztem, hogy egyszerűen beraktam az Ikon Vokal 2 Mk2 helyére az Opticon centert. Az utóbbi jelentősen nagyobb mint az előbbi (annyira, hogy fennebb kellett fúrnom a tévétartó konzolt a falon, mert belelógott a center a képbe), és a felépítése is más: az Ikonba két kisebb mélyközép van, az Opticonban egy nagyobb. Mindez nagyobb dobozban. Elég csak rájuk nézni, máris látja az ember, hogy nem ugyanúgy fog szólni. Igen, ennek megfelelően az Opticon centere hallhatóan öblösebb hangot ad... de figyelj rá, hogy eleve azt írtam, hogy "Forradalmi különbségek nincsenek" - különben is ízlés kérdése, hogy kinek mi tetszik jobban. Egyébként természetesen nem azért cseréltem le a centert, mert annyira jobban szólna az Opticon (egyébként valamennyivel jobban szól az én ízlésem szerint), hanem pont az egységes hangképért. Az Opticonoknak ugyanis - szerintem - valamennyire más a hangkarakterük, mint az Ikonoké. A dolog - mint mondtam - ízlés kérdése, és nem tudom, miért érzed úgy, hogy ennyire védelmedbe kel venned az Ikon szériát, mert éppen csak jót írtam róluk, és szerintem is nagyon jó ár/érték arányt képviselnek.

Ezt a "4 ohmos nem szól olyan jól" dolgot esetleg el tudnád magyarázni kérlek? (laikus vagyok ezen a területen, és nem értem...)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
dkes
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2014.05.05., hétf. 22:19
Értékelés: 15

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dkes »

allein írta:
2020.04.15., szer. 10:32
Ez egy nagyon jó kérdés, nekem Opticon 8 párosom van és gondolkodom már egy ideje, hogy Helicon 400 párosra váltom le. Külföldön találni, de a mostani kialakult helyzetben az asszony azt mondta semmit nem rendelhetek sad.gif

Mondjuk nálam szerintem az Opticonok még nincsenek bejáratva rendesen, 100-200 óra kell elvileg és ha jól tudom napi szinten kellene járatni őket. Na ez nálam még nem történt meg, ettől függetlenül szerintem egy Helicon 400 párossal nem lehet mellé nyúlni.
Úgy látom időközben mégis lett egy Helicon 400 mk1, mert most májusban már árultad is. Esetleg egy összehasonlítás az Opticon 8 -al? A Helicon 400 mk1 -nek nem jött be a hangja? Nekem pár éve egy Ikon 2 mk2 -t és egy Helicon 300 -ast sikerült összehallgatnom - sajnos nem nálam :) (akkor megtaláltam volna a módját, hogy a Helicon 300 maradjon) . A Helicon 300 -as elég meggyőző volt ...

Amennyiben jól emlékszem talán az egyik adás-vétel topikban említetted, hogy 18 nm -en muzsikálnak a hangfalaid. Az Opticon 8 nem "sok" oda? Értem ez alatt, hogy egy ilyen jellegű hangfalat még 25 nm -re sem biztos, hogy be merném rakni.

A másik kérdésem az lenne - szintén adás-vétel topik alapján - hogy úgy látom elég passzentosan rá vannak tolva a falra továbbá oldalról is szorosan szekrény illetve komód van. Ennek mennyire van negatív befolyása a hangra? Nem lehet, hogy pl. akár az Opticon 8 - akár a Helicon 400 mk1 ezért is nem tudja(/tudta) kifutni magát? Még egy Ikon 2 mk2 -nél is az a tapasztalatom, hogy nem igazán "kultiválja", ha rá van tolva a falra (illetve az elhelyezésre is) - pedig ez "csak" egy polcsugárzó ...

Avatar
dkes
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2014.05.05., hétf. 22:19
Értékelés: 15

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dkes »

Aszpirin írta:
2020.02.14., pén. 22:33
Az Opticon szériának a centere nagyobb és más felépítésű,mint az Ikon szériáé. Hangban is veri azt.
Forradalmian új dolgok nincsenek ugyan, de a specifikációk alapján nagyon nehéz megítélni egy hangfalpár hangját...
Ettől függetlenül, az Ikonok ma már nagyon jó ár/érték arányú hangfalak (ergo: Ikont szerintem nem Opticonra érdemes cserélni, ha márkán belül akarunk maradni, akkor már vagy fennebb lépni, vagy maradni az Ikonnál /nálam a “házimoziban” Zensorokat + Ikon centert váltott az Opticon szett/)
Úgy gondolom, hogy az Ikon szériánál összehasonlítás megtételekor szükséges lenne megemlíteni, hogy mk1 vagy mk2 -ről lenne szó. Az Opticon -okat nem volt még szerencsém meghallgatni, de adott esetben nagyobb lehet a különbség az Ikon mk1 és mk2 között, mint pl. az Ikon mk2 és Opticon között.

Nálad az a bizonyos Ikon center melyik verzió volt? A teljes rendszert hallgattad össze (Ikon center + Zenzor -ok vs. Opticon szett) vagy csak a két centert egymás mellett? Előbbi esetben nem csodálkoznék, ha simán verte volna az Opticon szett a Ikon center+zenzor -okat. Egyfelől az egységesebb hanzásvilág - másfelől a Zenzor -ok és Opticon -ok között valóban markáns eltérés van. Nekem Ikon mk2 -es szett (házimozira) van illetve van még aktív használatban Zenzor 3 -as pár - hát, egy univerzumnyi távolság van kb. a kettő között ...

Csak net -es véleményeket olvasva az Ikon mk2 -höz képest nem nagy előrelépés az Opticon. Sőt markánsan a legtöbben az Ikon mk2 -őt tartják jobbnak. A kérdést még érdekesebbé teszi két dolog, ami miatt nehezebb is lehet a döntést meghozni adott esetben:

- Opticon szériából a polcsugárzók nem hibrid dóm -osak - míg az Ikon mk2 -ből mindegyik (még a legkisebb Ikon 1 mk2 is) az.
- Az Ikon mk2 -esek 6 Ω -osak - míg a Opticon -ok 4 Ω -sak. Az utóbbiak e miatt esetleg nem is minden rendszerbe valóak illetve e miatt adott esetben nem is szólnak olyan jól.

Avatar
Thompi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2019.01.02., szer. 10:38
Értékelés: 0

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Thompi »

A hajtas az tiszta sor. Szerencsere az is most kerulne megvetelre. De csak ugy ha a dobozt megtudom ezzel hajtani. Es az is tiszta hogy azert kijon a 30.. sot a 25 is csak az nem mindegy hogy milyen lapos ott a gorbe. Majd olyan helyre megyek ahol ezt kilehet probalni. Sajnos a felesegem full bezsongott a dio kinezetu rubicon ra... en meg fele ennyiert akartam dobozt :( mert igy pariba nem a 400ks ero fog kelleni hozza... de majd kiderul

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5709
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Thompi írta:
2020.04.21., kedd 16:42
tudom...es ezert irtam. En is hanyok attol akit ez vezerel. De az egyik ok (a sok kozul) ami miatt cserelek hogy eddig hazimozin mentt a zene es mindig szerettem volna egy sztereot ami allo. Mivel a mely az mindig 'kulon volt'. Most viszont ugy erzem itt is kulon lenne... egy masik vasarlonal aki mast vett :D
Viccet felreteve kicsit ugy erzem hogy csaladi autot akarok venni es hiaba szeretnek 450L csomagteret, elmegyek kiprobalok egy swiftet... hatha. Mert am az is jo!
Az én monitorjaim csak 55Hz-től dolgoznak felfelé (papíron a gyártó szerint), és simán kijött belőlük olyan mély, hogy kettőnk alatt érezhetően rázta a kanapét.Szóval az a 30 se kevés ám, de az sem mindegy, hogy mivel hajtod.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Thompi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2019.01.02., szer. 10:38
Értékelés: 0

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Thompi »

tudom...es ezert irtam. En is hanyok attol akit ez vezerel. De az egyik ok (a sok kozul) ami miatt cserelek hogy eddig hazimozin mentt a zene es mindig szerettem volna egy sztereot ami allo. Mivel a mely az mindig 'kulon volt'. Most viszont ugy erzem itt is kulon lenne... egy masik vasarlonal aki mast vett :D
Viccet felreteve kicsit ugy erzem hogy csaladi autot akarok venni es hiaba szeretnek 450L csomagteret, elmegyek kiprobalok egy swiftet... hatha. Mert am az is jo!

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5709
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Thompi írta:
2020.04.21., kedd 16:28
Ez most kvazi meg attol is elriaszt hogy meghallgatni menjek egyet :D
Így jár az aki szám / katalógus adatok alapján szeretne dobozt venni. :ohnoohnoohno: ;peace;
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Thompi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2019.01.02., szer. 10:38
Értékelés: 0

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Thompi »

Sziasztok,
Na most lehet kiboritok sok embert :D :rolleyes: toluk elore kerek elnezest.
Szoval hova vitte a dalikbol a melyhangokat a kiscica? Fel eves agonizalason vagyok tul es probalok jol kinezo hangfalat (felesegemnek) es egyben jol hangzot. Sajnos a fyne audio 5xx asai nem a legszebbek szerinte. Nekem mindegy.
A rubicon 6 ot neztem es mikor mar minden ott volt hogy na ez tetszik mindenkinek... akkor latom hogy ez 38Hz ig megy lefele. Tudom hogy ez csak egy szam... megis azt hittem eliras. Ezutan elkezdtem lefele menni a modellekben es azt latom a Dali hanyagolja a 30Hz kozeli teruletet... Van ennek valami oka? Ez most kvazi meg attol is elriaszt hogy meghallgatni menjek egyet :D
egy fele ennyibe kerulo Fyne F502 30Hz ig lemegy.
Dalinal ez tudatos?
Koszi
T

Avatar
allein
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2018.02.17., szomb. 20:33
Értékelés: 24

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: allein »

Ez egy nagyon jó kérdés, nekem Opticon 8 párosom van és gondolkodom már egy ideje, hogy Helicon 400 párosra váltom le. Külföldön találni, de a mostani kialakult helyzetben az asszony azt mondta semmit nem rendelhetek sad.gif

Mondjuk nálam szerintem az Opticonok még nincsenek bejáratva rendesen, 100-200 óra kell elvileg és ha jól tudom napi szinten kellene járatni őket. Na ez nálam még nem történt meg, ettől függetlenül szerintem egy Helicon 400 párossal nem lehet mellé nyúlni.

Avatar
balage30
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2015.03.23., hétf. 11:11
Értékelés: 8

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: balage30 »

Jelenleg egz Elac fFS407-esem van, mekkora elrore lepes lenne egy Helicon 400?

Avatar
zx07
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2005.09.16., pén. 15:24
Értékelés: 176

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: zx07 »

Köszönöm a választ. Sztereó erősítőm még nincs, csak HM-erősítőm. Sajnos az Onkyo NR686-on nincs dedikált Pre-Out kimenet, így marad egy kisebb front hangfal megvásárlása házimozihoz illetve egy jobbfajta sztereó erősítő vásárlása a Ikon 8-as hangfalakhoz.
Marantz SR6015,Emotiva BasX-500+300, Dali Ikon 8 + Ikon 2 + Vocal2, Heco Victa 302, 4xDali Alteco, 2xSVS PB-1000, Dune 4K Ultra HD, KCO-RTC100, AQ Rocket88, Mackenzie kábelek, NAS:Synology DS218+,DS120j Táp: Isotek Sirius + Premier, AQ PQ2,NRG-Z3, LG UHD NanoCell TV

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

jozeph írta:
2020.03.02., hétf. 11:24
zx07 írta:
2020.02.28., pén. 19:55
Lehet, hogy hülye kérdés...

Van egy 7.1-es rendszerem nagyjából Dali Ikon 8 + Ikon 2 + Vocal 2-re épül, csak a back-surround-ok Heco-k. Ha vennék egy jó sztereó erősítőt akkor meg lehet-e csinálni azt, hogy bi-wire bekötés egyik párjába a házimozi erősítőt dugom be, a másik párba a sztereó erősítőt. Ha audiofil zenét hallgatok, akkor a házimozi erősítő kikapcsolva marad, ha mozit, akkor fordítva. Működhet ez így?
Szervusz! Nekem kicsit zavaros a leírásod.
Bi wire lehetőségre egyes sztereo erősítők kimenetén van lehetőség. A hangsugárzók bemenetén a dupla kapocs a magas és a mély-közép hangsugárzók elkülönített kivezetése. Ezért is van az összekötő elem(lemez v. vezeték).
A megoldás az lenne, hogy a frontokra bevetsz egy stereo erősítőt. Ennek a kimenetére kötöd a frontokat.
A HM vas előerősített kimenetét meg rákötöd a sztereo erősítő - Power amp. direct in - bemenetére.
Egy átkapcsolással ha mozizol megy a HM vas + a sztereo erősítő, ez viszi a frontokat, a többit a HM vas.
Ha zenét hallgatsz a kapcsoló leválasztja a HM vasat, és összeköti a sztereo erősítő elő és végfokát.
Persze ehhez egy olyan sztereo erősítő kell, amelyik erre alkalmas. Van pre out kimenete, ill. power amp. direct in bemenete
Én ezt alkalmazom Denon PMA 1520 al.
Jozeph
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Mivel egy másik topikban feltette ugyanezt a kérdést, ott már válaszoltam Neki, nagyjából ugyanezt :napsut:
viewtopic.php?f=5&t=92#p2476856
(a "Power amp direct in" bemenetet az én erősítőmon "HM IN" (Home Movie in"-nek hívják, és még láttam már egy-két egyéb megnevezést is)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
jozeph
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2014.09.26., pén. 07:41
Értékelés: 6

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: jozeph »

zx07 írta:
2020.02.28., pén. 19:55
Lehet, hogy hülye kérdés...

Van egy 7.1-es rendszerem nagyjából Dali Ikon 8 + Ikon 2 + Vocal 2-re épül, csak a back-surround-ok Heco-k. Ha vennék egy jó sztereó erősítőt akkor meg lehet-e csinálni azt, hogy bi-wire bekötés egyik párjába a házimozi erősítőt dugom be, a másik párba a sztereó erősítőt. Ha audiofil zenét hallgatok, akkor a házimozi erősítő kikapcsolva marad, ha mozit, akkor fordítva. Működhet ez így?
Szervusz! Nekem kicsit zavaros a leírásod.
Bi wire lehetőségre egyes sztereo erősítők kimenetén van lehetőség. A hangsugárzók bemenetén a dupla kapocs a magas és a mély-közép hangsugárzók elkülönített kivezetése. Ezért is van az összekötő elem(lemez v. vezeték).
A megoldás az lenne, hogy a frontokra bevetsz egy stereo erősítőt. Ennek a kimenetére kötöd a frontokat.
A HM vas előerősített kimenetét meg rákötöd a sztereo erősítő - Power amp. direct in - bemenetére.
Egy átkapcsolással ha mozizol megy a HM vas + a sztereo erősítő, ez viszi a frontokat, a többit a HM vas.
Ha zenét hallgatsz a kapcsoló leválasztja a HM vasat, és összeköti a sztereo erősítő elő és végfokát.
Persze ehhez egy olyan sztereo erősítő kell, amelyik erre alkalmas. Van pre out kimenete, ill. power amp. direct in bemenete
Én ezt alkalmazom Denon PMA 1520 al.
Jozeph

Avatar
zx07
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2005.09.16., pén. 15:24
Értékelés: 176

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: zx07 »

Lehet, hogy hülye kérdés...

Van egy 7.1-es rendszerem nagyjából Dali Ikon 8 + Ikon 2 + Vocal 2-re épül, csak a back-surround-ok Heco-k. Ha vennék egy jó sztereó erősítőt akkor meg lehet-e csinálni azt, hogy bi-wire bekötés egyik párjába a házimozi erősítőt dugom be, a másik párba a sztereó erősítőt. Ha audiofil zenét hallgatok, akkor a házimozi erősítő kikapcsolva marad, ha mozit, akkor fordítva. Működhet ez így?
Marantz SR6015,Emotiva BasX-500+300, Dali Ikon 8 + Ikon 2 + Vocal2, Heco Victa 302, 4xDali Alteco, 2xSVS PB-1000, Dune 4K Ultra HD, KCO-RTC100, AQ Rocket88, Mackenzie kábelek, NAS:Synology DS218+,DS120j Táp: Isotek Sirius + Premier, AQ PQ2,NRG-Z3, LG UHD NanoCell TV

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

zx07 írta:
2020.02.14., pén. 22:18
Tizen-X éve vettem egy Dali Ikon 8-as hangfal-párt. Kiváncsiságból összehasonlítottam az utóddal (Opticon 8). Persze az új szebb, kicsit más az elrendezése a hangszóróknak, biztos a beltartalom is más. Azonban a specifikációk alapján forradalmi új dolgokat a nem látok (a számok alapján). A Dali Ikonok még jó vételek lehetnek...

Az Opticon szériának a centere nagyobb és más felépítésű,mint az Ikon szériáé. Hangban is veri azt.
Forradalmian új dolgok nincsenek ugyan, de a specifikációk alapján nagyon nehéz megítélni egy hangfalpár hangját...
Ettől függetlenül, az Ikonok ma már nagyon jó ár/érték arányú hangfalak (ergo: Ikont szerintem nem Opticonra érdemes cserélni, ha márkán belül akarunk maradni, akkor már vagy fennebb lépni, vagy maradni az Ikonnál /nálam a “házimoziban” Zensorokat + Ikon centert váltott az Opticon szett/)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
zx07
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2005.09.16., pén. 15:24
Értékelés: 176

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: zx07 »

Tizen-X éve vettem egy Dali Ikon 8-as hangfal-párt. Kiváncsiságból összehasonlítottam az utóddal (Opticon 8). Persze az új szebb, kicsit más az elrendezése a hangszóróknak, biztos a beltartalom is más. Azonban a specifikációk alapján forradalmi új dolgokat a nem látok (a számok alapján). A Dali Ikonok még jó vételek lehetnek...

OPTICON
Frequency Range (+/-3 dB) [Hz]
38 - 32,000
Nominal Impedance [ohms]
4
Recommended Amplifier Power [W]
40 - 300
Crossover Principle
3 + ½-way
Hybrid tweeter module, Super high freq. driver, Diaphragm type
Ribbon
Hybrid tweeter module, High frequency driver Diaphragm type
Soft Textile Dome
Midrange driver, Diaphragm type
Wood Fibre Cone
Low frequency driver, Diaphragm type
Wood Fibre Cone
Bass Reflex Tuning Frequency [Hz]
29.5
Magnetic Shielding
No
Recommended Distance From Wall [cm]
30 - 150
Accessories Included
Assembly Tools
Manual
Rubber Bumpers
Spikes M8
Weight [kg]
34.8

ICON Mk1:
Frequency Range (+/-3 dB) [Hz]
35 - 30,000
Sensitivity (dB, 1 W @ m) (dB)
91
Nominal Impedance [Ω]
6
Maximum SPL [dB]
113
Crossover Frequency (Hz)
700/3,000/14,000
Bass Reflex Tuning Frequency [Hz]
28
Enclosure Type
Bass Reflex
Recommended Placement 
Floor
Soft Dome Tweeter (mm, diameter)
28
Ribbon (HxW, mm)
45 x 17
Drivers Mid/Woofers
2 x 8" + 1 x 6,5"
Magnetic Shielding
No
Dimensions (HxWxD) (mm)
1160 x 250 x 390
Connection Inputs 
Bi-wiring
Weight (kg)
33.3
Marantz SR6015,Emotiva BasX-500+300, Dali Ikon 8 + Ikon 2 + Vocal2, Heco Victa 302, 4xDali Alteco, 2xSVS PB-1000, Dune 4K Ultra HD, KCO-RTC100, AQ Rocket88, Mackenzie kábelek, NAS:Synology DS218+,DS120j Táp: Isotek Sirius + Premier, AQ PQ2,NRG-Z3, LG UHD NanoCell TV

Avatar
allein
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2018.02.17., szomb. 20:33
Értékelés: 24

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: allein »

Esetleg Dali Euphonia MS4 :D
allein írta:
2019.10.30., szer. 14:37
Sziasztok. Zene hallgatásra melyik ajánlott: Helicon 800 vagy Rubicon 8?

Avatar
allein
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2018.02.17., szomb. 20:33
Értékelés: 24

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: allein »

Sziasztok. Zene hallgatásra melyik ajánlott: Helicon 800 vagy Rubicon 8?

Avatar
Promethus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2011.12.27., kedd 07:42
Értékelés: 66

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Promethus »

Dali oberon hangfalat illetve 5.0 szett hallott már valaki?

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Most látom, hogy anubiscvz fórumtars nem számolt be a két hónappal ezelőtti fejleményekről.
Remélem nem bánja, ha helyette megteszem én...

Szóval: meghallgatta a Zensor 5-öt és a sajat Zensor 3-asait egymás mellett, és úgy döntött, hogy maradnak a 3-asok, nem adja el őket (én vettem meg volna a 3asokat tőle). Én maximálisan egyet tudtam érteni vele, mert anno amikor egymás mellett hallgattam a kettőt, nekem is jobban tetszett a 3-asok hangja, mint az 5-ösé, bár ez biztosan csak ízlés kérdése.

Így viszont természetesen nem tudtam megvenni anubiscvz-től az ő 3-asait, vagyis ha van valakinek használt Zensor 3-asa, amitől megválna reális áron, megkereshet privátban. A hálószobámba kellene, egy 30W-os Denon RCD-M39 mikrohifihez, az eredeti apró hangsugárzói helyett.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: BLX »

anubiscvz írta:
2019.03.31., vas. 12:02
A Zensor 3 jelenleg úgy tűnik Aspirin kollégához kerül. Ma este megpróbálom meghallgatni a Zensor 5-t.

Tudom, hogy egy házimozi erősítő nem a legjobb zenére. Főleg nem az ami nekem van. sad.gif . Ám jelenleg nem szeretnék sokkal többet belefektetni tekintve a használati időt.

Nagyon köszönöm a sok hozzászólást! Írok mi lett az eredmény leborulok.gif
Ha neked tetszik az eredmeny az a legfontosabb. Ez pedig nem biztos, hogy az arcedulan vagy azon mulik amit itt irnak.

Majd irj milyen a Zensor 5 a 3hoz kepest.

Avatar
anubiscvz
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2014.06.22., vas. 12:24
Értékelés: 1

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: anubiscvz »

A Zensor 3 jelenleg úgy tűnik Aspirin kollégához kerül. Ma este megpróbálom meghallgatni a Zensor 5-t.

Tudom, hogy egy házimozi erősítő nem a legjobb zenére. Főleg nem az ami nekem van. sad.gif . Ám jelenleg nem szeretnék sokkal többet belefektetni tekintve a használati időt.

Nagyon köszönöm a sok hozzászólást! Írok mi lett az eredmény leborulok.gif

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: BLX »

anubiscvz írta:
2019.03.30., szomb. 17:26
Kb. 18nm helyiségbe kerülne és Denon AVR X-1000 az erősítő.

Nagyon elbizonytalanítottatok most.

Szeretnék Dalinál maradni mert nagyon szeretem a sztereó képet melyet nyújt. Monitor Audio Bronze pl. bár jól szólt pont ennek hiánya miatt nem tetszett.

Ha zene akkor valami filmzene vagy jazz, esetleg némi pop szokott szólni. Egyébként filmnézés.
Hallgass meg több dobozt és utána döntsél. Ne hagyd magad elbizonytalanítani. Azt vedd meg ami legjobban tetszik. BTW: kizárólag zenehallgatás szempontjából nem a legjobb egy házimozi erősítő, ezt már sokan leírták előttem.

A Zensor 3 megmarad egy másik rendszerben?

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

BLX írta:
2019.03.30., szomb. 11:56
anubiscvz írta:
2019.03.30., szomb. 09:39
Köszönöm a hozzászólásokat.

Úgy tűnik meg kell hallgatnom az 5-öt, hogy dönteni tudjak.

@Aszpirin: Igen, hétfőn személyesen is megbeszélhetjük :).
Egy új 5-ös árából már nagyon klassz használt dobozt találni, de én a magyar gyártók termékeit is meghallgatnám.
Egyetértek, hatalmas választék van a piacon, érdemes mindenfelé nézelődni.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”