Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Altec

Avatar
bandi100
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2014.09.07., vas. 17:43
Értékelés: 140

Re: Altec

Hozzászólás Szerző: bandi100 »

Koncert valahol Közép-Nyugaton az USA-ban, 1966-ban. Aki ezen az oldalon jár, alighanem felismeri a hangfalakat :)
Csatolmányok
koncert-középnyugat.jpg
koncert-középnyugat.jpg (216.02 KiB) Megtekintve 1688 alkalommal

Avatar
bandi100
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2014.09.07., vas. 17:43
Értékelés: 140

Re: Altec

Hozzászólás Szerző: bandi100 »

Így szereljünk Altec 604-est! Ábra a Popular Electronics folyóirat egyik, 1958-as számából.
Csatolmányok
altec-604-szerelés.jpg
altec-604-szerelés.jpg (755.65 KiB) Megtekintve 1700 alkalommal

Online
Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Altec

Hozzászólás Szerző: marconi »

lullus írta:
2020.10.04., vas. 21:19
Méghogy témán kívüli ez a filmplakát, amelyet megpróbálok (talán még nem felejtettem el, hogyan kell) feltölteni? Méghogy szerelmesfilmek nem tartoznak az Altec-témakörbe?
A "Felkészülés meghatározatlan ideig tartó együttlétre", amelyet a magyar mozikban most még meg lehet tekinteni, igenis foglalkozik "high end audio"-val, utolsó jelenetében pedig egyenesen főszerepet játszik egy pár Altec 604-8G.felkeszules.jpg
Köszi az infót amúgy is meg akartam nézni ezt a filmet, most még jobban! :)
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Avatar
lullus
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 09:35
Értékelés: 43

Re: Altec

Hozzászólás Szerző: lullus »

Méghogy témán kívüli ez a filmplakát, amelyet megpróbálok (talán még nem felejtettem el, hogyan kell) feltölteni? Méghogy szerelmesfilmek nem tartoznak az Altec-témakörbe?
A "Felkészülés meghatározatlan ideig tartó együttlétre", amelyet a magyar mozikban most még meg lehet tekinteni, igenis foglalkozik "high end audio"-val, utolsó jelenetében pedig egyenesen főszerepet játszik egy pár Altec 604-8G.
felkeszules.jpg
felkeszules.jpg (730.91 KiB) Megtekintve 1806 alkalommal
© Horváth Iván

Avatar
bandi100
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2014.09.07., vas. 17:43
Értékelés: 140

Re: Altec

Hozzászólás Szerző: bandi100 »

Lap egy 1957-es Altec-katalógusból:
Csatolmányok
család.jpg
család.jpg (520.45 KiB) Megtekintve 1948 alkalommal

Avatar
bandi100
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2014.09.07., vas. 17:43
Értékelés: 140

Re: Altec

Hozzászólás Szerző: bandi100 »

https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und ... 401681520/
Ha valaki akar egy pár jó Altec hangfalat, most megveheti Ausztriában (ha vállalja utána a karantént vagy a két idióta tesztet). Klein und Hummel a cimke, de belül nagyon kafa Altec hangszórók, tölcsérek!

Avatar
eizol
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2004.10.16., szomb. 11:55
Értékelés: 110
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Altec

Hozzászólás Szerző: eizol »

vidor2009 írta:
2020.08.05., szer. 20:24
bandi100 írta:
2020.07.05., vas. 11:43
Szoktam mondani a barátaimnak, hogy ha valaki kegyesen hozzámvágna mondjuk 50 millió forintot azzal, hogy azt hangfalra kell elköltenem, és azt veszek, amit akarok, nem tudnám, hogy mit vehetnék, ami az Alteceknél jobb. Biztos vannak jobb hangfalak, én nem ismerem, nem hallottam őket.
Ötletek? (Csak játékképpen, nem fenyeget az 50 millió, sajnos:)

Nem kell hozzá 50 millió!
A Legeslegjobb hangsugárzó,amit az elmúlt 30 évben hallottam,minden műfajon és minden tekintetben:

SHAHINIAN DIAPASON
Nekem volt Shahinian Diapasonom és mondhatom nagyon-nagyon szerettem. Most Altec A5 színház hangját hallgatok és igen, kellett hozzá a hiraga váltó és a super tweeter de ebben az összeállításban bizton állítom, hogy sikerült a Diapason által nyújtott amúgy kitűnő hangot is felül múlni.

Avatar
bandi100
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2014.09.07., vas. 17:43
Értékelés: 140

Re: Altec

Hozzászólás Szerző: bandi100 »

Altec Lansing gyár, Anaheim California, 1973. 1515 S. Manchester Ave. Közel ezer alkalmazottat foglalkoztattak itt. Két blokknyira a Disneylandtől, ahová az ötvenes és hatvanas években berendezéseket szállítottak.
Csatolmányok
altec-gyár2.jpg
altec-gyár2.jpg (118.83 KiB) Megtekintve 2314 alkalommal

Avatar
bandi100
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2014.09.07., vas. 17:43
Értékelés: 140

Re: Altec

Hozzászólás Szerző: bandi100 »

Kedves Vidor, még nem hallottam Shahiniant, nemhogy a híres Diapasont. Ha elém kerül egy pár, biztosan örömmel meghallgatom. (Volt Shahinian-ja egy barátomnak, akinek most nagy Altec-jei vannak). Te hallottál már Altec színház hangja hangfalakat?

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Re: Altec

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »

[quote=bandi100 post_id=2512026 time=1593942208 user_id=34467]
Szoktam mondani a barátaimnak, hogy ha valaki kegyesen hozzámvágna mondjuk 50 millió forintot azzal, hogy azt hangfalra kell elköltenem, és azt veszek, amit akarok, nem tudnám, hogy mit vehetnék, ami az Alteceknél jobb. Biztos vannak jobb hangfalak, én nem ismerem, nem hallottam őket.
Ötletek? (Csak játékképpen, nem fenyeget az 50 millió, sajnos:)

Nem kell hozzá 50 millió!
A Legeslegjobb hangsugárzó,amit az elmúlt 30 évben hallottam,minden műfajon és minden tekintetben:

SHAHINIAN DIAPASON

Avatar
bandi100
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2014.09.07., vas. 17:43
Értékelés: 140

Re: Altec

Hozzászólás Szerző: bandi100 »

Na, milyen plakát került ma az orrom elé?
Csatolmányok
AltecCar.jpg
AltecCar.jpg (61.95 KiB) Megtekintve 2477 alkalommal

Avatar
bandi100
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2014.09.07., vas. 17:43
Értékelés: 140

Re: Altec

Hozzászólás Szerző: bandi100 »

Az anaheim-i Altec-gyárban általában tilos volt a fotózás, de 1973 márciusában egy Jerry Hogerson nevű dolgozó és egy társa körbefotózta az üzemet, hogy muníciót gyűjtsön egy sales-es konferenciához. Hogerson most föltette a Facebook-ra a képeket.
Csatolmányok
altec-lansing5.jpg
altec-lansing5.jpg (321.73 KiB) Megtekintve 2564 alkalommal
altec-lansing3.jpg
altec-lansing3.jpg (479.34 KiB) Megtekintve 2564 alkalommal
altec-lansing2.jpg
altec-lansing2.jpg (301.48 KiB) Megtekintve 2564 alkalommal
altec-lansing1.jpg
altec-lansing1.jpg (348.39 KiB) Megtekintve 2564 alkalommal
altec.lansing7.jpg
altec.lansing7.jpg (334.74 KiB) Megtekintve 2564 alkalommal
altec-lansing8.jpg
altec-lansing8.jpg (429.86 KiB) Megtekintve 2564 alkalommal
altec-lansing9.jpg
altec-lansing9.jpg (388.83 KiB) Megtekintve 2564 alkalommal
altec-lansing99.jpg
altec-lansing99.jpg (457.5 KiB) Megtekintve 2564 alkalommal
altec-lansing999.jpg
altec-lansing999.jpg (450.87 KiB) Megtekintve 2564 alkalommal

Avatar
lullus
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 09:35
Értékelés: 43

Re: Altec

Hozzászólás Szerző: lullus »

bandi100 írta:
2020.07.05., vas. 11:43
Szoktam mondani a barátaimnak, hogy ha valaki kegyesen hozzámvágna mondjuk 50 millió forintot azzal, hogy azt hangfalra kell elköltenem, és azt veszek, amit akarok, nem tudnám, hogy mit vehetnék, ami az Alteceknél jobb. Biztos vannak jobb hangfalak, én nem ismerem, nem hallottam őket.
Ötletek? (Csak játékképpen, nem fenyeget az 50 millió, sajnos:)
Nekem volna jelöltem. De talán nem elég az 50 millió. Határeset.
Hosszú életem alatt jó párszor előfordult, hogy meglepően jó hangközvetítő teljesítménnyel találkoztam. A boldog emlékezetű Hifi Magazin szerkesztőségében megdöbbentett egy s más. Egy Technics digitális magnó zajtalansága. Egy böhöm Tannoy lendülete és dús mélye. A legfőbb élmény azonban még otthon ért, gyerek- és kamaszkoromban, a monókorszak végén. Ott találkoztam a jellegzetes hifihanggal, amely annyira különbözött attól, amit a rádiókészülékből lehetett hallani. Egy kaliforniai orvos-nagybácsinak és két műszaki barátunknak hála nálunk már akkor elfogadható hifi szólt, először egyetlenegy, a sztereó kezdetén aztán egy pár Electro-Voice koaxiális hangszóróból, amelyet egy monó Fisher, később egy sztereó Scott hajtott, végül pedig Kovács Károly barátom remekműve, egy katódcsatolású PPP-erősítő. Ezt a gyerekkori hangot hajszolom azóta is. Minden hangátviteli berendezés eltér az eredeti hangtól. Nos én ezt az eltérést választottam.
Altec-jeim tökéletesen helyettesítik a régi Electro-Voice-okat, csöves erősítőim a hajdani erősítőket. De annak idején volt valami, ami állítólag jobb volt, és én sajnos sohasem találkoztam vele. A Klipschorn nem követte az Altec kompromisszumát, és a legmélyebb hangokat is tölcsérrel sugározta le. Egyszer szívesen meghallgatnék egy efféle, saroktölcséres rendszert. Nem is muszáj, hogy az eredeti hangszórók legyenek benne, hiszen vannak jobbak. Az asztalosmunka kivitelezhető, a tervek közkézen forognak. De senki nincs, akinek a zenehallgató szobájában lenne két szomszédos, bebútorozatlan, szabad sarok, amelyeknek a közelében nincs se ajtó, se ablak. Kell tehát egy megfelelő méretű és alakú, új szoba. De itt talán beleütközünk az 50 milliós korlátba.
© Horváth Iván

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Altec

Hozzászólás Szerző: Indy »

bandi100 írta:
2020.07.05., vas. 23:38
A Bozak nagyon jó, szerintem is. Volt Bozakom, és szerettem, főleg a klassz, erős és precíz mélyei miatt. Az enyém "moorish" dobozban volt egy mély és egy magas. Egy nagyobb rendszert is hallottam, ugyancsak impresszív volt. De szerintem az Altec jobb eggyel.
Nekem az a gyengém. :)
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
bandi100
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2014.09.07., vas. 17:43
Értékelés: 140

Re: Altec

Hozzászólás Szerző: bandi100 »

Indy írta:
2020.07.05., vas. 14:38
bandi100 írta:
2020.07.05., vas. 11:43
Szoktam mondani a barátaimnak, hogy ha valaki kegyesen hozzámvágna mondjuk 50 millió forintot azzal, hogy azt hangfalra kell elköltenem, és azt veszek, amit akarok, nem tudnám, hogy mit vehetnék, ami az Alteceknél jobb. Biztos vannak jobb hangfalak, én nem ismerem, nem hallottam őket.
Ötletek? (Csak játékképpen, nem fenyeget az 50 millió, sajnos:)
Nagyon szeretem ezeket a régi amerikai hangsugárzókat, legyen az JBL, Altec, vagy éppen egy sokkal kevésbé ismert márka, a Bozak. Nekem maradandó élményt okozott pár éve egy Bozak B-4005. Éppen ezért ha sok pénzem lenne, egy ilyet választanák a megfelelő méretű nappalimba:

https://www.stereophile.com/historical/ ... index.html

:smile53:
A Bozak nagyon jó, szerintem is. Volt Bozakom, és szerettem, főleg a klassz, erős és precíz mélyei miatt. Az enyém "moorish" dobozban volt egy mély és egy magas. Egy nagyobb rendszert is hallottam, ugyancsak impresszív volt. De szerintem az Altec jobb eggyel.

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Altec

Hozzászólás Szerző: Indy »

bandi100 írta:
2020.07.05., vas. 11:43
Szoktam mondani a barátaimnak, hogy ha valaki kegyesen hozzámvágna mondjuk 50 millió forintot azzal, hogy azt hangfalra kell elköltenem, és azt veszek, amit akarok, nem tudnám, hogy mit vehetnék, ami az Alteceknél jobb. Biztos vannak jobb hangfalak, én nem ismerem, nem hallottam őket.
Ötletek? (Csak játékképpen, nem fenyeget az 50 millió, sajnos:)
Nagyon szeretem ezeket a régi amerikai hangsugárzókat, legyen az JBL, Altec, vagy éppen egy sokkal kevésbé ismert márka, a Bozak. Nekem maradandó élményt okozott pár éve egy Bozak B-4005. Éppen ezért ha sok pénzem lenne, egy ilyet választanák a megfelelő méretű nappalimba:

https://www.stereophile.com/historical/ ... index.html

:smile53:
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
bandi100
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2014.09.07., vas. 17:43
Értékelés: 140

Re: Altec

Hozzászólás Szerző: bandi100 »

Szoktam mondani a barátaimnak, hogy ha valaki kegyesen hozzámvágna mondjuk 50 millió forintot azzal, hogy azt hangfalra kell elköltenem, és azt veszek, amit akarok, nem tudnám, hogy mit vehetnék, ami az Alteceknél jobb. Biztos vannak jobb hangfalak, én nem ismerem, nem hallottam őket.
Ötletek? (Csak játékképpen, nem fenyeget az 50 millió, sajnos:)

Avatar
bandi100
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2014.09.07., vas. 17:43
Értékelés: 140

Re: Altec

Hozzászólás Szerző: bandi100 »

Elnézést, az előbbi posztomban asszem, hülyeséget írtam a polaritásról. Szóval úgy tűnik, 1-es pozitív, 2-es negatív, de még így sem tuti a dolog, hiszen a membránt 180 fokkal fordítva is be lehet tenni.
Ebből a fórumból úgy tűnik, hogy 1-es pos, 2-es neg.
https://forum.audiogon.com/discussions/ ... tec-808-8g

Avatar
bandi100
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2014.09.07., vas. 17:43
Értékelés: 140

Re: Altec

Hozzászólás Szerző: bandi100 »

Az angolnak külön szava van arra, amikor váratlanul rábukkanunk valami klassz dologra: serendipity. Ígyjutottam el a legújabb tweakeléshez, amivel jócskán javult az amúgy is nagyon kafa A5-ös hangja.
Három ugrásban történt, a poén az utolsóban van. Bár biztosan fogtok néhányan az elsőn is röhögni egy jót. Szóval az első az, hogy új tökfejet, 288-ast szereltem be, olyat, aminek a régi csatlakozó-bütykein nem piros és valami más szín jelöli a polaritást, hanem 1-es és 2-es. Valahol a neten utánenéztem, hogy az 1-es a pozitív, be is kötöttem. Néhány napja gondoltam, hogy megpróbálom fordítva. A hang javult, nem is kicsit. Szóval, kedves Altec-esek, A HELYES BEKÖTÉS AZ ALTEC MAGASAKNÁL: 2-ES BÜTYÖK: POZITÍV, 1-ES: NEGATÍV.
A második változtatás az volt, hogy a tölcsér fenekét, s így az ott ülő tökfejet megemeltem, úgy, hogy a tölcsér közepe rám nézzen, ne a fejem fölött tüzeljen el. Ez is számított, bár nem annyit, mint a fázis helyrehozása :)
És jöjjön a harmadik. Tunerman a napokban, talán inkább marháskodásból, mint komolyan, javasolta, hogy tegyek egy gyerekbicaj-belsőt a tölcsért tartó falap alá. Az utóbbi napokban kísérleteztem már pokróctól kezdve keményfa-pogácsákig mindennel, és minden kísérlet vége az lett, hogy az a legjobb, ha a tölcsértalp-lemez egyszerűen, mindenféle közvetítés nélkül ráfekszik a mélyláda tetejére. De hát a sok hülyeség után miért éppen a felfújt gyerekbicikli-belsőt ne próbálnám ki. Ma amúgy is egy bringaboltban jártam, vettem két belsőt, 17" méretűt, és betettem őket a mélyláda és a tölcsértalp-lemez közé. Hallj csodát. A mélyek nem változtak, a magasak viszont letisztultak, visszatértek az anyatermészethez, atmoszférájuk lett, térbe helyeződtek. Egyik lemezt a másik után teszem föl. Aki mélyláda + tölcsér felállással nyomul, adjon egy esélyt a gyerekbicikli-belsőnek.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Altec

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Altec heaven ;)
jATxbE.jpg
jATxbE.jpg (73.03 KiB) Megtekintve 2886 alkalommal
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
bandi100
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2014.09.07., vas. 17:43
Értékelés: 140

Re: Altec

Hozzászólás Szerző: bandi100 »

Nemrég olvastam valahol, és bocsánat, most nem találom, hogy idézzem pontosan. Aszerint az Altec 604 mély alapja az 515-ös, a 605-é pedig a 416-os. Amit írtak róla, az elvileg egybevágna ezzel. A 604-esnek - írták - szebb, kifejezőbb a középtartománya, a 605-ös mélyebbre megy.

Online
Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Altec

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Na milyen hangsugárzókon fülelgették Miles Davisék a zenéjüket munka közben?

Kép

És egy kiváló film, amiben többször is láthatóak az említett hangsugárzók:


Kép

Avatar
lullus
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 09:35
Értékelés: 43

Re: Altec

Hozzászólás Szerző: lullus »

marconi írta:
2020.03.24., kedd 13:05
Ezek a hirdetés árak váltó nélkül azért erősek...ennyiért illene eredeti váltóval adni őket. A 605 az egy érdekes dolognak tűnik, hallott már valaki olyat? Mondjuk egy 604-8G hez képest milyen a hangja?
A mélyszekció szabadtéri rezonancia-frekvenciája 25Hz. Mélyebb, mint a 604E-é (32Hz) vagy a 604-8G-é (30Hz). Ez nem hátrány.
Talán kevésbé volt strapabíró, mint a 604D, amelynek utódjául szánták, és amelynek hagyományát majd a 604E követni fogja. A 605A-t és B-t a stúdiók nem fogadták szívesen.
© Horváth Iván

Online
Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Altec

Hozzászólás Szerző: marconi »

lullus írta:
2020.03.24., kedd 12:03
lullus írta:
2018.09.14., pén. 22:22
A 604 korai típusaiban mindig AlNiCo-mágnest találunk és többé-kevésbé többcellás (multicell) tölcsért. A későiekben ferritmágnest és MantaRay-tölcsért.
Amióta Bandi érdeklődése elfordult a koaxiális stúdió-hangsugárzóktól az egyre nagyobb, filmszínházi csodák felé, a 604-es családjáról alig esik szó. Pedig most...
Nem tudom, illendő-e felhívni az AVX egy magyar társ-honlapján megjelent hirdetésre a figyelmet. Valószínűleg nem. De Altec-es felebarátaim elől elhallgatni az értesülést szintén nem lenne szép dolog. Nos, tehát a V... (majdnem kiböktem a nevét), tehát az egyik nagy, árverési oldalon három pár Altec koaxiálist hirdetnek. Mindhárom AlNiCo-mágneses. Ott a két leghíresebb, kobaltmágneses típus: az E és a G. És ott egy pár 605! Ez tapasztalatom szerint sokkal ritkább. A 604 mélyhangszórója általában az 515-re emlékeztetett. A 605-é a 416-ra. Az utóbbinak, igaz, valamivel kisebb volt a mágnese, ami nem előny, de az alsó határfrekvenciájára senki sem panaszkodott. Magas-hangszórója nem a 802, hanem a 806 családjából való. Ez halkabb, de szerintem a közeltéri hallgatásra, nem moziba való Altec koaxiálisok magas-szekcióját úgyis mindig erősen le kell fékezni.
Ezek a hirdetés árak váltó nélkül azért erősek...ennyiért illene eredeti váltóval adni őket. A 605 az egy érdekes dolognak tűnik, hallott már valaki olyat? Mondjuk egy 604-8G hez képest milyen a hangja?
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Avatar
lullus
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 09:35
Értékelés: 43

Re: Altec

Hozzászólás Szerző: lullus »

lullus írta:
2018.09.14., pén. 22:22
A 604 korai típusaiban mindig AlNiCo-mágnest találunk és többé-kevésbé többcellás (multicell) tölcsért. A későiekben ferritmágnest és MantaRay-tölcsért.
Amióta Bandi érdeklődése elfordult a koaxiális stúdió-hangsugárzóktól az egyre nagyobb, filmszínházi csodák felé, a 604-es családjáról alig esik szó. Pedig most...
Nem tudom, illendő-e felhívni az AVX egy magyar társ-honlapján megjelent hirdetésre a figyelmet. Valószínűleg nem. De Altec-es felebarátaim elől elhallgatni az értesülést szintén nem lenne szép dolog. Nos, tehát a V... (majdnem kiböktem a nevét), tehát az egyik nagy, árverési oldalon három pár Altec koaxiálist hirdetnek. Mindhárom AlNiCo-mágneses. Ott a két leghíresebb, kobaltmágneses típus: az E és a G. És ott egy pár 605! Ez tapasztalatom szerint sokkal ritkább. A 604 mélyhangszórója általában az 515-re emlékeztetett. A 605-é a 416-ra. Az utóbbinak, igaz, valamivel kisebb volt a mágnese, ami nem előny, de az alsó határfrekvenciájára senki sem panaszkodott. Magas-hangszórója nem a 802, hanem a 806 családjából való. Ez halkabb, de szerintem a közeltéri hallgatásra, nem moziba való Altec koaxiálisok magas-szekcióját úgyis mindig erősen le kell fékezni.
© Horváth Iván

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”