Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Pointe »

Vacsatti írta:
2020.04.28., kedd 17:19

Az OC9/3 a Hifi Choice javaslata alapján vettem meg a Rega-hoz egy éve
A Hifi Choice és a What Hifi rövid tesztjei egyre kevésbé tekinthetőek objektívnak, én már több olyan ötcsillagos és Best Buy termékkel találkoztam, amik egyszerűen borzasztóak voltak.

Az AT OC9/III elképesztő finom megoldásokkal rendelkezik (Special Line Contact tű, bór tűszár, öntvény hangszedőház), a rendes listaárán megvenni valóságos lopás volt. Ezzel a teszttel nem nyúltál mellé, de máskor a brit hifi sajtóval csak óvatosan.

Az OC9/IIII az engedékenységét tekintve is illik a mostani karba. Viszont az SLC tűt elég pontosan be kéne tenni a barázda közepébe, hogy minden szög stimmeljen, mert különben nem kapod meg a tudása 100 százalékát. Szerintem valami olyan lemezjátszót nézz, aminek a karján lehet állítani a VTA-t, az azimuthot, és aminek precíz az antiskatingje. Ha MC-zel, nem hátrány, ha a lemezjátszónak van saját önálló földelőkábele.

Ez sokkal-sokkal fontosabb, mint az engedékenység/effektív tömeg passzintása, amit én nem tartok döntő faktornak.

Bár én árulom az Edwards lemezjátszókat, sajnos a TT6 karja sem tökéletes ebből a szempontból, bár legalább a VTA már állítható.

Online
Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1810
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 529
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

frankzappa írta:
2020.04.28., kedd 22:37
Ismeri-e és hallotta-e már valaki a Lenco L-91-et?Mennyire jó vagy rossz?
https://edigital.hu/lemezjatszo-tartoze ... zo-p612938

USB-s... felejtős. Meg ne vedd.
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

frankzappa
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2020.04.16., csüt. 19:07
Értékelés: 0

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: frankzappa »

Ismeri-e és hallotta-e már valaki a Lenco L-91-et?Mennyire jó vagy rossz?
Csatolmányok
lenco.jpg
lenco.jpg (28.09 KiB) Megtekintve 2398 alkalommal

Online
Avatar
galrob
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.05.17., vas. 15:33
Értékelés: 31

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: galrob »

dixie-chicken írta:
2020.04.25., szomb. 09:25
Vacsatti írta:
2020.04.24., pén. 18:14
Sziasztok!

Egy lemezjátszó upgrade-ben gondolkodom - régi Rega P3-ast szeretetném lecserélni, több problémája is van.
A hangszedő az maradna egy AT-OC9/3 van benne. A következő típusokat nézegettem: Edwards Audio TT6, Funk Firm Gett!, Pro-Ject 2 Xperience SB DC, bár ez utóbbi már karcolgatja a költségvetésem. A hangszedőnek elég magasnak tűnik nekem az engedékenysége (static: 35 × 10 - 6 cm/dyne dynamic: 18 × 10 - 6 cm/dyne (100 Hz) ezért csak viszonylag kis tömegű karok jöhetnek szóba, ez az Audio Technica ajánlása:The AT-OC9/III is a high-compliance cartridge suitable for use with low-mass tonearms (tonearms with an effective mass of 5 to 10 grams).
Ha van tapasztalatotok az említett típusokkal vagy esetleg ajánlanátok valami mást, akkor azt szívesen venném - köszönöm. :)
ezen elgondolkodnék,a sok pozdorjalemez,plexiorgia helyett,ez nem a bugócsiga szintet képviseli :P ,és holnap is lemezjátszó lesz...

viewtopic.php?f=31&t=144597

nem az enyém,fogalmam sincs ki az eladó...

:smile49:
Ez is egy jó gép, bár elég régi hirdetés, de nincs lezárva.

viewtopic.php?t=117922

Avatar
Vacsatti
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2017.04.04., kedd 18:01
Értékelés: 3
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vacsatti »

SoundMania írta:
2020.04.27., hétf. 18:15
Vacsatti írta:
2020.04.27., hétf. 11:34
SoundMania írta:
2020.04.26., vas. 17:28


Ugyanilyen anyagokból tudnak nem jó lemezjátszókat is csinálni. Hasonló tömeggel.... Nem győztél még meg! :)

Én egy kicsit tartok a használt elekto-mechanikai dolgoktól. Lehet hogy az adott pillantban kiválló állapotban van, de ha egy fél év múlva tönkermegy monjuk a motorja, akkor lesz egy +25 éves lemezjátszóm motor nélkül - kiindúlva abból hogy nekem 26 éves Rega P3-am van: üt a motorja hallhatóan, sebesség hibás 34.1-el (+2.3%) megy mechanikai kopás lehet, mert a szinkorn motor ilyet nem tud, néha random módon megbolndbúl az aniscating - és erröl nem a készülék eladója tehet. Én kedveltem a Rega hangját, de körülnézve kicsit kötött platformnak érzem: nincs VTA ( ok van spacer-ekkel nem nem túl felhasználó barát), alapból fém subplatter csak a P6-hoz jár, a saját MC hangszedői kicsit drágának tünnek. Szeretném megtartani az 1 éves AT-OC9/3 ami nem 100% komatibilis az RBe300 vagy a RB330-al ezért keresgélek más típusok között.
Igazából 3 lehetőség van.
Vagy veszel 400-ért max? új lemezjátszót 1-2 év garival és ha utána valami elromlik benne, fizeted. Kicsit talán jobb is lesz a hangja, mint a mostani .
Vagy veszel valami használtat hasonló áron és ha elromlik benne valami , fizeted. Viszont a legnagyobb hangminőség javulást ezzel érheted el .
Vagy megjavíttatod ami van. Motor, csapágy, spéci fem szub, karkábelezés,ellensúlycsere, lemezalátét, szíj csere, spéci alátét stb..... Ameddig gondolod nyújtózkodni.
Viszont a hangszedőt is érdemes lenne lecserélni valószínű.
Egyébként volt javaslatom pl Townshend Rock-ra. Árulnak egyet a fórumon. Mondanám, hogy vegyél Roksan Xerxes-t, ha tetszik a Rega, de az nem jön ki jó karral, meg jó hangszedővel 400-ból. :) (Semmiképp nem oc9-cel!)
Az OC9/3 a Hifi Choice javaslata alapján vettem meg a Rega-hoz egy éve, egy régi Ortofon X3-MC váltottam le vele. Kedvelem a hangját és mindenképp előrelépés, és még van benne legalább 3-4 év használat. :) Ezek alapján kicsit úgy érzem, hogy a gombhoz keresek kabátot. :) A paraméterei alapján talán az Edwards TT6 vagy valamelyik pro-ject pl: Pro-Ject 1 Xpression Classic S-Shape áll hozzá közel. Sajons a Funk Firm Gett! F7 karjáról annyit sikerült kideríteni, hogy medium mass.
Rega Planar 6, AT-OC9/III, Rega Phono MC, NAD 5325 CD, Aiwa AD-F850, PrimaLuna ProLogue Premium, Monitor Audio Silver 300, AudioQuest Golden Gate IC, VdH d-352

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Aszpirin írta:
2020.04.28., kedd 16:43
VTX írta:
2020.04.28., kedd 14:25
Mégegyszer köszönöm a tanácsokat és a segítőkészséget!! :smile53:
Soundmania "nyert", mert az előtte-utána képek alapján (lényegében) azt csináltad, amit ő javasolt :rolleyes: (ha jól értettem, amit ő javasolt).
Hopp, és még ezt is gyorsabban észrevettte, mint én :)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

VTX írta:
2020.04.28., kedd 14:25
Mégegyszer köszönöm a tanácsokat és a segítőkészséget!! :smile53:
Soundmania "nyert", mert az előtte-utána képek alapján (lényegében) azt csináltad, amit ő javasolt :rolleyes: (ha jól értettem, amit ő javasolt).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

VTX írta:
2020.04.28., kedd 14:25
Nagyon szépen köszönöm a segítséget, tanácsokat, felajánlást!!

Úgy tűnik, megoldódott a probléma.
Átkebelezéssel kezdtem, mert szinte minden internetes oldalon másképp ábrázolták a shellbe való bekötést, mint ahogy nekem volt. Készítettem egy képet, amin feltüntettem az előtte-után állapotot, illetve pöttyökkel ábrázoltam az adott nézetben való shellbe csatlakozásokat.

1. Ehhez le kellett szednem az 'előtte' képen látható műanyag burkolatot, ami el is repedt, így nem raktam vissza (nem is igazán értem, mi célt szolgál?).
2. Ezt követően lehúztam a kábeleket a shell csatlakozójáról, amik meglepően könnyen lecsúsztak, így lehet, hogy ez is közrejátszott a problémában.
3. Összehasonlítottam az 4 érintkezőt a lemezjátszómhoz tartozó gyári shell érintkezőivel (=tű=pin?). Már az AT shell megvételekor furcsálltam, hogy az egyik érintkező jobban ki van csúszva a többinél (az előtte képen egy kicsit látszik), a gyári shellben pedig ezek azonos hosszban lógnak ki, így visszatoltam, hogy azonos hosszúságban lógjanak ki (jobb szélső képen látható).
4. Végül a kábelezést a neten található leírásoknak megfelelően megcsináltam (utána kép).
5. Siker. :)

A hadművelet közben pedig arra is rájöttem, hogy a lemezjátszóm karjában a shell csatlakozásánál a tűk rugósak, ezt eddig nem tudtam (épp azért néztem meg, hogy a túllógó érintkező nem tett-e kárt).

Meglehet, hogy az érintkezéssel volt valami apró gond, ami az újrakábelezés következtében megoldódott. Nem tudom. De most már nagyon szépen szólnak a lemezek (az én fülemnek mindenképp(: ), és nincs az ütemes sercegés, szóval megoldottnak tekintem a dolgot.

Mégegyszer köszönöm a tanácsokat és a segítőkészséget!! :smile53:
Rendben , akkor jót írtam. Egyedül a rugós érintkezést nem írtam, de már rég csináltam ilyet....
Jó zenehallgatást! Így már lehet.... :)

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Big »

VTX írta:
2020.04.28., kedd 14:25
Nagyon szépen köszönöm a segítséget, tanácsokat, felajánlást!!

Úgy tűnik, megoldódott a probléma.
Átkebelezéssel kezdtem, mert szinte minden internetes oldalon másképp ábrázolták a shellbe való bekötést, mint ahogy nekem volt. Készítettem egy képet, amin feltüntettem az előtte-után állapotot, illetve pöttyökkel ábrázoltam az adott nézetben való shellbe csatlakozásokat.

1. Ehhez le kellett szednem az 'előtte' képen látható műanyag burkolatot, ami el is repedt, így nem raktam vissza (nem is igazán értem, mi célt szolgál?).
2. Ezt követően lehúztam a kábeleket a shell csatlakozójáról, amik meglepően könnyen lecsúsztak, így lehet, hogy ez is közrejátszott a problémában.
3. Összehasonlítottam az 4 érintkezőt a lemezjátszómhoz tartozó gyári shell érintkezőivel (=tű=pin?). Már az AT shell megvételekor furcsálltam, hogy az egyik érintkező jobban ki van csúszva a többinél (az előtte képen egy kicsit látszik), a gyári shellben pedig ezek azonos hosszban lógnak ki, így visszatoltam, hogy azonos hosszúságban lógjanak ki (jobb szélső képen látható).
4. Végül a kábelezést a neten található leírásoknak megfelelően megcsináltam (utána kép).
5. Siker. :)

A hadművelet közben pedig arra is rájöttem, hogy a lemezjátszóm karjában a shell csatlakozásánál a tűk rugósak, ezt eddig nem tudtam (épp azért néztem meg, hogy a túllógó érintkező nem tett-e kárt).

Meglehet, hogy az érintkezéssel volt valami apró gond, ami az újrakábelezés következtében megoldódott. Nem tudom. De most már nagyon szépen szólnak a lemezek (az én fülemnek mindenképp(: ), és nincs az ütemes sercegés, szóval megoldottnak tekintem a dolgot.

Mégegyszer köszönöm a tanácsokat és a segítőkészséget!! :smile53:
:smile32:
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
VTX
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2020.01.05., vas. 18:50
Értékelés: 1

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: VTX »

Nagyon szépen köszönöm a segítséget, tanácsokat, felajánlást!!

Úgy tűnik, megoldódott a probléma.
Átkebelezéssel kezdtem, mert szinte minden internetes oldalon másképp ábrázolták a shellbe való bekötést, mint ahogy nekem volt. Készítettem egy képet, amin feltüntettem az előtte-után állapotot, illetve pöttyökkel ábrázoltam az adott nézetben való shellbe csatlakozásokat.

1. Ehhez le kellett szednem az 'előtte' képen látható műanyag burkolatot, ami el is repedt, így nem raktam vissza (nem is igazán értem, mi célt szolgál?).
2. Ezt követően lehúztam a kábeleket a shell csatlakozójáról, amik meglepően könnyen lecsúsztak, így lehet, hogy ez is közrejátszott a problémában.
3. Összehasonlítottam az 4 érintkezőt a lemezjátszómhoz tartozó gyári shell érintkezőivel (=tű=pin?). Már az AT shell megvételekor furcsálltam, hogy az egyik érintkező jobban ki van csúszva a többinél (az előtte képen egy kicsit látszik), a gyári shellben pedig ezek azonos hosszban lógnak ki, így visszatoltam, hogy azonos hosszúságban lógjanak ki (jobb szélső képen látható).
4. Végül a kábelezést a neten található leírásoknak megfelelően megcsináltam (utána kép).
5. Siker. :)

A hadművelet közben pedig arra is rájöttem, hogy a lemezjátszóm karjában a shell csatlakozásánál a tűk rugósak, ezt eddig nem tudtam (épp azért néztem meg, hogy a túllógó érintkező nem tett-e kárt).

Meglehet, hogy az érintkezéssel volt valami apró gond, ami az újrakábelezés következtében megoldódott. Nem tudom. De most már nagyon szépen szólnak a lemezek (az én fülemnek mindenképp(: ), és nincs az ütemes sercegés, szóval megoldottnak tekintem a dolgot.

Mégegyszer köszönöm a tanácsokat és a segítőkészséget!! :smile53:
Csatolmányok
at95e-shell.png
at95e-shell.png (2.26 MiB) Megtekintve 2407 alkalommal
Wega P120 + Pioneer PD-6700 + Pioneer CT-447 + Pioneer DV-600AV >> Pioneer A-676 >> Canton Fonum PC40

Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Pointe »

VTX írta:
2020.04.28., kedd 09:49

Kezdő lemezjátszós vagyok, nemrég szereztem be egy AT95E hangszedőt. Rögtön fellépett egy probléma vele, miszerint lemezjátszás közben a bal csatorna úgymond ütemesen serceg. Ez a hang akkor is jelen van, amikor a tű nem érinti a lemezt, csak a forgó tányér felett van. Amikor a tányér nem forog, nincs sercegés. Illetve a régebbi (Hitachi MT-30) hangszedőm semmi hasonlót nem produkál, szóval erre gyanakszom. Az AT95E hangszedőt és a hozzá tartozó shellt (gyárilag kábelezett(?)) külön vásároltam, a kábeleit én kötöttem össze, viszont a probléma fennállása miatt jobban utánanéztem a kábelezésnek, és a neten található leírások alapján rosszul van bekötve a shellbe. A sercegést okát a rossz kábelezésben látom így kezdőként, de nem vagyok benne biztos.
A hangszedőd teljesen jól van bekábelezve. Ha rosszul lenne bekábelezve, sercegést akkor sem okozna, csak furcsán szólna, pl. megcserélődne a két csatorna.

Ahogy leírod a sercegést, hogy csak az egyik csatornán jelentkezik, és csak akkor, amikor forog a tányér, ráadásul ütemesen, az számomra árnyékolási problémát mutat: a jelútban valami felszedi valaminek (feltehetően a lemezjátszó saját motorjának) a zavarjeleit.

Ha másik hangszedővel nem csinálja, akkor az árnyékolási probléma nem a karcsőben van (ami elég nagy szerencse), hanem még előtte. Stabilan rögzül a shell a karcsőben? Első lépésként alaposan megtisztítanám a shell csatlakozóit - abból még baj soha nem volt, esetleg a bal csatorna saruit is (fehér és kék).

Ha ez nem segít, előfordulhat, hogy a hangszedő belsejében sérült meg valami.

Ha a közelben laksz (Dél-Budapest) ránézek, adott esetben még egy AT95 motort (hangszedőtestet, tű nélkül) is tudok adni (ingyen).

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Big »

Bár ezt az ütemes sercegést valószínűleg más okozza nem a rossz bekötés.
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Big »

VTX írta:
2020.04.28., kedd 09:49
Sziasztok!

Nem vagyok benne biztos, hogy jó helyre írok-e. Mindenesetre felteszem itt a kérdésemet, maximum majd átirányítják a moderátorok más topic-ba.

Kezdő lemezjátszós vagyok, nemrég szereztem be egy AT95E hangszedőt. Rögtön fellépett egy probléma vele, miszerint lemezjátszás közben a bal csatorna úgymond ütemesen serceg. Ez a hang akkor is jelen van, amikor a tű nem érinti a lemezt, csak a forgó tányér felett van. Amikor a tányér nem forog, nincs sercegés.
Illetve a régebbi (Hitachi MT-30) hangszedőm semmi hasonlót nem produkál, szóval erre gyanakszom.

Az AT95E hangszedőt és a hozzá tartozó shellt (gyárilag kábelezett(?)) külön vásároltam, a kábeleit én kötöttem össze, viszont a probléma fennállása miatt jobban utánanéztem a kábelezésnek, és a neten található leírások alapján rosszul van bekötve a shellbe. A sercegést okát a rossz kábelezésben látom így kezdőként, de nem vagyok benne biztos.

Szeretnék tanácsot kérni, hogy mit lehet ezzel kezdeni, illetve mi a megoldás a problémára. Csatolok képet a hangszedő és shell egybekötéséről.
Pár alap dolog:

bal csatorna meleg pont: fehér
bal csatorna testpont: kék

jobb csatorna meleg pont: piros
jobb csatorna testpont: zöld

A barázda belső fala a bal csatorna a külső a jobb csatorna.

A fotóidon pont a lényeg nem látszik a hangszedő hátulja ami megszabja a bekötést, jellemzően szín pöttyökkel jelölik.
Ha ez rendben akkor ellenőrizni kell, hogy a kar shell nélkül és a lemezjátszó kimenete (RCA?) hogyan van bekötve. Ehhez használhatsz egy multimétert szakadást (csipogó), vagy ellenállást mérsz. Értelem szerűen a fentiekben leírtak szerint, meleg pont a közepe, ezeket jegyezd fel és össze kell vetni a shell kimeneti oldalával, hogy egyezik-e. Ha nem akkor a shell kimeneti oldalán megcseréled a kábeleket a rajzod/mérésed alapján.
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

VTX írta:
2020.04.28., kedd 09:49
Sziasztok!

Nem vagyok benne biztos, hogy jó helyre írok-e. Mindenesetre felteszem itt a kérdésemet, maximum majd átirányítják a moderátorok más topic-ba.

Kezdő lemezjátszós vagyok, nemrég szereztem be egy AT95E hangszedőt. Rögtön fellépett egy probléma vele, miszerint lemezjátszás közben a bal csatorna úgymond ütemesen serceg. Ez a hang akkor is jelen van, amikor a tű nem érinti a lemezt, csak a forgó tányér felett van. Amikor a tányér nem forog, nincs sercegés.
Illetve a régebbi (Hitachi MT-30) hangszedőm semmi hasonlót nem produkál, szóval erre gyanakszom.

Az AT95E hangszedőt és a hozzá tartozó shellt (gyárilag kábelezett(?)) külön vásároltam, a kábeleit én kötöttem össze, viszont a probléma fennállása miatt jobban utánanéztem a kábelezésnek, és a neten található leírások alapján rosszul van bekötve a shellbe. A sercegést okát a rossz kábelezésben látom így kezdőként, de nem vagyok benne biztos.

Szeretnék tanácsot kérni, hogy mit lehet ezzel kezdeni, illetve mi a megoldás a problémára. Csatolok képet a hangszedő és shell egybekötéséről.
Nekem úgy tűnik a kék-piros és a zöld-fehér vezetékeket kellene cserélni egymással. De mérés lenne a legbiztosabb.
A csatlakozásokat nézd meg stabilak-e. Ahol a shell csatlakozik a karhoz tiszta-e. Kb otthon ennyi......

Avatar
VTX
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2020.01.05., vas. 18:50
Értékelés: 1

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: VTX »

Sziasztok!

Nem vagyok benne biztos, hogy jó helyre írok-e. Mindenesetre felteszem itt a kérdésemet, maximum majd átirányítják a moderátorok más topic-ba.

Kezdő lemezjátszós vagyok, nemrég szereztem be egy AT95E hangszedőt. Rögtön fellépett egy probléma vele, miszerint lemezjátszás közben a bal csatorna úgymond ütemesen serceg. Ez a hang akkor is jelen van, amikor a tű nem érinti a lemezt, csak a forgó tányér felett van. Amikor a tányér nem forog, nincs sercegés.
Illetve a régebbi (Hitachi MT-30) hangszedőm semmi hasonlót nem produkál, szóval erre gyanakszom.

Az AT95E hangszedőt és a hozzá tartozó shellt (gyárilag kábelezett(?)) külön vásároltam, a kábeleit én kötöttem össze, viszont a probléma fennállása miatt jobban utánanéztem a kábelezésnek, és a neten található leírások alapján rosszul van bekötve a shellbe. A sercegést okát a rossz kábelezésben látom így kezdőként, de nem vagyok benne biztos.

Szeretnék tanácsot kérni, hogy mit lehet ezzel kezdeni, illetve mi a megoldás a problémára. Csatolok képet a hangszedő és shell egybekötéséről.
Csatolmányok
photo_2020-04-28_09-38-42.jpg
photo_2020-04-28_09-38-42.jpg (191.87 KiB) Megtekintve 2392 alkalommal
photo_2020-04-28_09-38-41.jpg
photo_2020-04-28_09-38-41.jpg (255.79 KiB) Megtekintve 2392 alkalommal
Wega P120 + Pioneer PD-6700 + Pioneer CT-447 + Pioneer DV-600AV >> Pioneer A-676 >> Canton Fonum PC40

Avatar
O_S
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2009.06.02., kedd 13:09
Értékelés: 132
Tartózkodási hely: Gödöllő

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: O_S »

SoundMania írta:
2020.04.27., hétf. 17:56
O_S írta:
2020.04.25., szomb. 17:56
Ezt próbálta valaki: Origin Live Cartridge Enabler upgrade:

https://2ubk8.r.ag.d.sendibm3.com/mk/cl ... ytSnrYvSQF
Nem nekik van még 2 másik ilyesmi közdarabjuk? OL-nek szoktak jó dolgai lenni. Sztem olvasd el a felhasználói véleményeket a honlapjukon. Nekem csak szíj van tőlük, de eddig ez a legjobb szíjam.
Szíj nekem is van, sőt a platter mat-ot is használom, tényleg jók.
Ki fogom próbálni, csak érdekelt, hogy más találkozott-e már vele.
Sajnos most emelték meg az árát 25 font-ra. sad.gif
Bár ha jó, akkor ennyit is bőven megér.

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Pointe írta:
2020.04.27., hétf. 18:44
dixie-chicken írta:
2020.04.27., hétf. 17:05
"Hmmmm,Montagsauto" volt a góré válasza...
Alighanem inkább Jahreswagen :-)
a svéd autógyártásban,szakzsargonban,a hétfő reggeli és péntek esti legyártott autó fogalom még megvan fejelve egy harmadik opcióval is: "fika car"

http://www.swedishfood.com/fika

:D
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

LIMAR írta:
2020.04.27., hétf. 21:34
SoundMania írta:
2020.04.27., hétf. 18:36
Tömeg?
Volt az a bizonyos Gyrophon lemezjátszó.
Egytücsapágyas kar (talán Shröder) , AN Io 1 vagy 2 hangszedő.Egyszer össze lett hallgatva egy Roksan Xerxes-szel, Helius Scorpio és BM Glyder.
Minimális különbség volt kategóriában nézve.
Pedig Gyrophon nem egy könnyű darab!
Vagy? Rossz példát mondtam? :)
Látod, ilyen jó hangszedő a Benz Micro Glider! :D
Amúgy az egyenlet rendkívül sok ismeretlenes.
A Gyrophonok zömmel SME karral (Regával is néhány) készültek és Benz Micro hangszedőkkel.
Hogy valaki rámókolt egy nem rá való kart, az ő dolga. Nem csoda, hogy nem volt jó a hang.
Kérdés, hogy hogyan lehetett ugyanabba a rendszerbe illeszteni egy Benz Micro Glider és egy AN IO hangszedőt. Teljesen más illesztést igényelnek. Mindegy, szép történet. Más kérdés, hogy a Roksan Xerxes egy jó GYÁRI lemezjátszó, a Gyrophon pedig egy homemade, amibe még bele is "fejlesztettek" egy nem rá való kart. Ki tudja, hogy hogyan volt beállítva.
A Gyrophon és az AN volt otthon, így az illesztése neki talán nem volt rossz.
Az említett Roksan/Scorpio/Glyder összeállítást volt alkalmam hallani egy Xerxes/Artemiz/Emt tsd15sfl mellett.
Mit mondjak? Eszembe nem jutott , hogy a Glyder jó lenne. :)
De a tömegtől indultunk. Hány kiló a Gyrophon tányérja pl a Roksan mellett? Vagy az egész készülék?
Szóval a puszta tömeg , vagy erő sem biztosíték a jó (jobb) hang elérésére. :)
Na , de mindegy , hagyjuk.....

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

SoundMania írta:
2020.04.27., hétf. 18:36
Tömeg?
Volt az a bizonyos Gyrophon lemezjátszó.
Egytücsapágyas kar (talán Shröder) , AN Io 1 vagy 2 hangszedő.Egyszer össze lett hallgatva egy Roksan Xerxes-szel, Helius Scorpio és BM Glyder.
Minimális különbség volt kategóriában nézve.
Pedig Gyrophon nem egy könnyű darab!
Vagy? Rossz példát mondtam? :)
Látod, ilyen jó hangszedő a Benz Micro Glider! :D
Amúgy az egyenlet rendkívül sok ismeretlenes.
A Gyrophonok zömmel SME karral (Regával is néhány) készültek és Benz Micro hangszedőkkel.
Hogy valaki rámókolt egy nem rá való kart, az ő dolga. Nem csoda, hogy nem volt jó a hang.
Kérdés, hogy hogyan lehetett ugyanabba a rendszerbe illeszteni egy Benz Micro Glider és egy AN IO hangszedőt. Teljesen más illesztést igényelnek. Mindegy, szép történet. Más kérdés, hogy a Roksan Xerxes egy jó GYÁRI lemezjátszó, a Gyrophon pedig egy homemade, amibe még bele is "fejlesztettek" egy nem rá való kart. Ki tudja, hogy hogyan volt beállítva.

Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Pointe »

dixie-chicken írta:
2020.04.27., hétf. 17:05
"Hmmmm,Montagsauto" volt a góré válasza...
Alighanem inkább Jahreswagen :-)

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

LIMAR írta:
2020.04.26., vas. 21:13
PgSpa írta:
2020.04.26., vas. 21:05
...... Ezért nagyon érzékenyek az állványra. Igazából almát hasonlítunk össze a körtével. Különböző filozófiák vannak, a jó hang a lényeg. A boldogult HiFi magazin pl. a DD lemezjátszókat messziről kerülte, a dörzshajtást elavult, magas dübörgésű dolognak tartotta, most meg újra reneszánszuk van...
Sőt! Vannak, akik még korbácsolják is magukat közben.

Sajnos tömeget csak tömeggel lehet pótolni, ahogy lökettérfogatot is csak lökettérfogattal.
Persze ezt meg kell élni. Aki még nem tapasztalt különbséget egy 3 hengeres 0,9 literes és egy 4 literes V8 között, addig annak fogalma sincs a dologról. Mindegyik elvisz A-ból B-be. De hogyan? Itt pont erről van szó.

Ami értelmes ajánlat eddig bejött az a hirdetésben szereplő Thornes - volt dixie részéről.
Tömeg?
Volt az a bizonyos Gyrophon lemezjátszó.
Egytücsapágyas kar (talán Shröder) , AN Io 1 vagy 2 hangszedő.Egyszer össze lett hallgatva egy Roksan Xerxes-szel, Helius Scorpio és BM Glyder.
Minimális különbség volt kategóriában nézve.
Pedig Gyrophon nem egy könnyű darab!
Vagy? Rossz példát mondtam? :)

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Vacsatti írta:
2020.04.27., hétf. 11:34
SoundMania írta:
2020.04.26., vas. 17:28
galrob írta:
2020.04.26., vas. 11:17


A sok vastól biztos nem lesz jó, de a legjobb is csak közepesen fog szólni egy mdf lapon. A vastag akril, pom, vagy réz tányérnak súlya van, és ahhoz kell egy komoly csapágy is. A alu subtányérnak is súlya van, meg mindennek, amiből lehet egy jó lemezjátszót gyártani.
Ugyanilyen anyagokból tudnak nem jó lemezjátszókat is csinálni. Hasonló tömeggel.... Nem győztél még meg! :)

Én egy kicsit tartok a használt elekto-mechanikai dolgoktól. Lehet hogy az adott pillantban kiválló állapotban van, de ha egy fél év múlva tönkermegy monjuk a motorja, akkor lesz egy +25 éves lemezjátszóm motor nélkül - kiindúlva abból hogy nekem 26 éves Rega P3-am van: üt a motorja hallhatóan, sebesség hibás 34.1-el (+2.3%) megy mechanikai kopás lehet, mert a szinkorn motor ilyet nem tud, néha random módon megbolndbúl az aniscating - és erröl nem a készülék eladója tehet. Én kedveltem a Rega hangját, de körülnézve kicsit kötött platformnak érzem: nincs VTA ( ok van spacer-ekkel nem nem túl felhasználó barát), alapból fém subplatter csak a P6-hoz jár, a saját MC hangszedői kicsit drágának tünnek. Szeretném megtartani az 1 éves AT-OC9/3 ami nem 100% komatibilis az RB300 vagy a RB330-al ezért keresgélek más típusok között.
Igazából 3 lehetőség van.
Vagy veszel 400-ért max? új lemezjátszót 1-2 év garival és ha utána valami elromlik benne, fizeted. Kicsit talán jobb is lesz a hangja, mint a mostani .
Vagy veszel valami használtat hasonló áron és ha elromlik benne valami , fizeted. Viszont a legnagyobb hangminőség javulást ezzel érheted el .
Vagy megjavíttatod ami van. Motor, csapágy, spéci fem szub, karkábelezés,ellensúlycsere, lemezalátét, szíj csere, spéci alátét stb..... Ameddig gondolod nyújtózkodni.
Viszont a hangszedőt is érdemes lenne lecserélni valószínű.
Egyébként volt javaslatom pl Townshend Rock-ra. Árulnak egyet a fórumon. Mondanám, hogy vegyél Roksan Xerxes-t, ha tetszik a Rega, de az nem jön ki jó karral, meg jó hangszedővel 400-ból. :) (Semmiképp nem oc9-cel!)

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

O_S írta:
2020.04.25., szomb. 17:56
Ezt próbálta valaki: Origin Live Cartridge Enabler upgrade:

https://2ubk8.r.ag.d.sendibm3.com/mk/cl ... ytSnrYvSQF
Nem nekik van még 2 másik ilyesmi közdarabjuk? OL-nek szoktak jó dolgai lenni. Sztem olvasd el a felhasználói véleményeket a honlapjukon. Nekem csak szíj van tőlük, de eddig ez a legjobb szíjam.

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Kellnerművek írta:
2020.04.27., hétf. 16:13
dixie-chicken írta:
2020.04.27., hétf. 15:06
Bécó írta:
2020.04.27., hétf. 11:15
A Rega filozófiája nem a nagy tömeggel rendelkező lemezjátszók készítése. Ebben van már egy kis tapasztalatuk 1972 óta.
persze,mert az eredeti terv,megfizethető,egyszerű lemezjátszógyártása volt,amelynek az előállitási költsége is alacsony volt.. a korai példányoknál a rigiditás elmélet még sehol sem volt,hisz az RB200-as még cserélhető shellel rendelkezett,az üveg mint tányéranyag is azért lett kiválasztva mert a fémtányéroknak az előállitása sokkal költségesebb volt öntéstehnologia alkalmazása végett,további esztergálás + balanszirozása/egyensúlyozása kicsit összetettebb folyamat és egy kicsit komplekszebb célszerszámokat igényelt mint az üvegvágó....
..aztán '77/'78 környékén amikor gyártani kezdték az RB300-ast,más irányba kezdték terelni a dolgokat...
;)
Egy kis demonstráció .
Elrettentő példa ?
Lenco l 450, nyugdíjazott beteg példány. Elkapta a cink pestist.
Példa a nehéz, öntött fém tányér kiegyensúlyozására.
megboldogult nagybácsim,profi zenészként tegtette az életét némethonban,szalonzenekar,nagy céges pártik,cégvezetések,BMW,Audi,MB stb,forgószinpadok,több zenekar,zeba-zaba-pia a végtelenségig..hosszú éveken keresztül,Audi felhasználó volt,mindig új autót vásárolt,egyszer vásárolt egy MB-ét,komoilyabb példány volt,S classe,gari lejárta után,komoly difi/hátsóhid javitásra szorult a példány,valahol a '80 évek közepe fele,8000DEM volt a javitási költsége...rákövetkező MB céges bulin ahol zenéltek szintén,sikrült vlmilyen MB céges nagyember közelébe férkőzni,elmesélte neki hogy járt...."Hmmmm,Montagsauto" volt a góré válasza...
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Big »

kohutaki írta:
2020.04.27., hétf. 16:35
Big írta:
2020.04.27., hétf. 16:28
kohutaki írta:
2020.04.27., hétf. 16:02


Hát most egy DENON AVR-1312 van kinézőben, mert a másik topicban szentül meg voltak győződve a HDMI bemenet fontosságán, úgyhogy olyat próbáltam keresni, ami számomra még megfizethető áru, de HDMI bemenettel rendelkezik.
Szerintem menni fog a dolog egy RIAA-val, valamelyik Audio RCA bemeneten.
Névtelen.jpg
Amúgy mindegy melyikre kötöm? Nincs ilyen szempontból különbség a bemeneteken?
Te mit csinálnál amúgy az általam vázolt esetben?
Írok privátot, mert ennek már nem sok köze van a lemezjátszáshoz. :rolleyes: Na, mind1 Pali923 már megválaszolta. :D
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”