Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Dynaudio hangsugárzók

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: lehoako »

avl2 írta:
2020.05.08., pén. 09:00
lehoako írta:
2020.05.08., pén. 08:29
...a 42 Hz-es hanghullám hullámhossza? 8 m és picit több. A 16 Hzesé 21 m. Ekkora távolságban fog létrejönni a hang....
én sem értem itt mire gondoltál a beidézett utolsó (na nem úgy :-) mondattal, így érdekel a kifejtése - mástól is, mert azért szokott szerepelni: kis szobában nem lehet ... mit nem lehet ? focizni ?

az ami vilagos: kis szobában több es hamarabbi visszaverödés van a határoló falaktól (benne padlo es plafon is), mint egy nagy teremben vagy a szabadban, a reflexiok idöben kenhetnek el stb.

hullamhossz kapcsan a jo gondolatkiserlet: zart fejhallgatoban akkor csak magas hang lenne hallható ? ...de mennyire nem ám.
Pont egy jó Carl Cox Di Szettet akartam betenni ide, mikor láttam, hogy megint mi van... :D :D :D

Akkor hátulról előre (na, nem úgy :D ), szóval fülhallgatók.

Valóban nem képesek megfelelő hangnyomással előállítani a 100 Hz alatti hangokat.

https://www.innerfidelity.com/content/v ... asurements

Kis szobában is lehet mindent. Sőt, sajnos a jelenlegi járványhelyzetben sokmindenki csak zsebben tud hokizni, ami szintén szükségmegoldás. De ettől még létezik, mint a Sokol rádió, csak nem keverendő össze az audiofil megoldásokkal... :smile29:

Amit írsz, igen, közel a szubhoz a visszavert hangok miatt nehéz eldönteni, hogy hol a legjobb a mély, vagyis hol ér véget 1 hullám, minél kevesebb interferenciával. Az, ha nem hallod, attól még ott van, a jól megtekerem, nem megoldás. Nemcsak a gipszkarton szakadhat le, hanem rezonálni kezd a szemgolyód, vagy, ha a szív frekijét eltalálod, szimplán megáll a szíved a hangtól. Nem konteó vagy Nők Lapja.

https://en.wikipedia.org/wiki/Sonic_weapon

Akit jobban érdekel, kutassa tovább, érdemes.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

lehoako írta:
2020.05.08., pén. 08:29
...a 42 Hz-es hanghullám hullámhossza? 8 m és picit több. A 16 Hzesé 21 m. Ekkora távolságban fog létrejönni a hang....
én sem értem itt mire gondoltál a beidézett utolsó (na nem úgy :-) mondattal, így érdekel a kifejtése - mástól is, mert azért szokott szerepelni: kis szobában nem lehet ... mit nem lehet ? focizni ?

az ami vilagos: kis szobában több es hamarabbi visszaverödés van a határoló falaktól (benne padlo es plafon is), mint egy nagy teremben vagy a szabadban, a reflexiok idöben kenhetnek el stb.

hullamhossz kapcsan a jo gondolatkiserlet: zart fejhallgatoban akkor csak magas hang lenne hallható ? ...de mennyire nem ám.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1658
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

lehoako írta:
2020.05.08., pén. 08:29
...a 42 Hz-es hanghullám hullámhossza? 8 m és picit több. A 16 Hzesé 21 m. Ekkora távolságban fog létrejönni a hang.
Hát azért ez nem egészen így működik ;)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Máté84 írta:
2020.05.07., csüt. 12:29
A T2 a speci alapján 33 Hz-re megy le -6db-n,ezzel szemben egy Strada3 18 Hz-re,a Storm3 pedig 16 Hz-re így inkább ezeket fogom megcélozni, bár gondolom ritkák használtan.
Máté, teljes tisztelettel kérdezem, tudod, mennyi a 42 Hz-es hanghullám hullámhossza? 8 m és picit több. A 16 Hzesé 21 m. Ekkora távolságban fog létrejönni a hang. Persze, a szobádban a visszaverődések miatt is hallható lesz belőle valami, de a teljes hullámhossz, gyanítom, leginkább a szomszédokat fogja szórakoztatni.

A Hifi-Barlangban, ahol vettem a Q100ast, nemsokkal előttem járt Sterbinszky. Úgy tudom, a moziszoba ajtaja felett a gipszkarton akkor szakadt le, amikor "kipróbálta" neki a stáb a Stentort. Több infot talán Muszklismick tud adni. Örülök, ha segíthettem. :napsut:

Szóval, csak óvatosan. :smile32:

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Máté84 írta:
2020.05.07., csüt. 12:29
A T2 a speci alapján 33 Hz-re megy le -6db-n,ezzel szemben egy Strada3 18 Hz-re,a Storm3 pedig 16 Hz-re így inkább ezeket fogom megcélozni, bár gondolom ritkák használtan.
a Te hangfalaidhoz en sem REL T2-t neznek (erre is irtam a nem 1 ligat)

zenei hang “keves” van 30 Hz alatt

amennyire csak lehet méréseket neznék, nem (csak) spec.t

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

A T2 a speci alapján 33 Hz-re megy le -6db-n,ezzel szemben egy Strada3 18 Hz-re,a Storm3 pedig 16 Hz-re így inkább ezeket fogom megcélozni, bár gondolom ritkák használtan.
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: lehoako »

avl2 írta:
2020.05.07., csüt. 10:46
Máté84 írta:
2020.05.07., csüt. 10:13
...Van itt valaki aki Rel szubot használ sztereo rendszerben a Dyno hangfalaival?Ha igen akkor milyen eredménnyel?
elöljáróban: en jónéhány ligával lejjebb játszom mint Te ..és persze mások a füleink, preferenciánk is
tény: en hasznaltam A52-höz (is) REL T2-t, meg azota is több mas (kisebb) hangfalhoz is. en szeretem, növeli az "elvezeti erteket"
(szinte biztos vannak olyan velemenyek, akik szerint szuper egy REL, lesznek olyanok, akik szerint mas szub jobb, es olyan is, aki szerint nem jo a szub zenehez :-)

ezen a REL T2-n a crossover 30-120Hz-ig 40 lepesben allithato, en a legalso 30Hz taji allasnal hasznalom - görbek szerint ott nem meredeken vág, hanem fölötte nem annyira meredeken esik a szint; nehany pelda:

itt a T1-hez görbek: https://2y2ro62wfbas3svllg2i0s1t-wpengi ... i-News.pdf

itt a B2-höz: https://2y2ro62wfbas3svllg2i0s1t-wpengi ... i-News.pdf

505-höz: https://2y2ro62wfbas3svllg2i0s1t-wpengi ... i-News.pdf
T2 nagyon jó REL!

Lefelé a tányér, előrefelé a passzív membrán. :smile32: :smile32: :smile32:

Sztatikusok mellé is jó választás, kb 30-35 nm-en is parádé. :napsut:

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Máté84 írta:
2020.05.07., csüt. 10:13
...Van itt valaki aki Rel szubot használ sztereo rendszerben a Dyno hangfalaival?Ha igen akkor milyen eredménnyel?
elöljáróban: en jónéhány ligával lejjebb játszom mint Te ..és persze mások a füleink, preferenciánk is
tény: en hasznaltam A52-höz (is) REL T2-t, meg azota is több mas (kisebb) hangfalhoz is. en szeretem, növeli az "elvezeti erteket"
(szinte biztos vannak olyan velemenyek, akik szerint szuper egy REL, lesznek olyanok, akik szerint mas szub jobb, es olyan is, aki szerint nem jo a szub zenehez :-)

ezen a REL T2-n a crossover 30-120Hz-ig 40 lepesben allithato, en a legalso 30Hz taji allasnal hasznalom - görbek szerint ott nem meredeken vág, hanem fölötte nem annyira meredeken esik a szint; nehany pelda:

itt a T1-hez görbek: https://2y2ro62wfbas3svllg2i0s1t-wpengi ... i-News.pdf

itt a B2-höz: https://2y2ro62wfbas3svllg2i0s1t-wpengi ... i-News.pdf

505-höz: https://2y2ro62wfbas3svllg2i0s1t-wpengi ... i-News.pdf

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Máté84 írta:
2020.05.07., csüt. 10:13
Sziasztok!

Jómagam 30nm-en hallgatok egy 1.3SE-t és idönként én is érzem hogy kissé testetlen a hang, föleg alacsonyabb hangerön,de hogy egy 20nm-es szobába ne lenne elég egy Contour 60 azt elég elképzelhetetlennek tartom. Egyre inkább arra hajlok hogy egy jó zárt Rel szubbal fogom megtámogatni itthon a monitor hangfalakat, ami az állóhangfalra váltás helyett egy sokkal kevésbé költséges ugyanakkor nagyon jó megoldás lehet, mivel ezek a szubok állítolag fantasztikusan illeszthetöek és magas szintű bemenet révén a sztereo erősítő hangfalkimenetére is köthetőek. Javaslom hogy a Contour 60-hoz is próbálj ki egyet!
Van itt valaki aki Rel szubot használ sztereo rendszerben a Dyno hangfalaival?Ha igen akkor milyen eredménnyel?
Hali Máté!

Még az Audience 42es karrierem éveiben, a vége felé vettem még Muszklismick szakmai segítségével egy REL Q100-ast. A legzeneibb REL, mozira nem is ajánlották, csak zenére. Mennyország, ennyit tudok mondani. REL a legjobb, Dynohoz meg pláne. Parádésan illeszkedett a hangba, kötheted high level inputtal, bármilyen vas hangfalcsatlakozójába/praktikusan a banánaljzatokba, nem is kell külön pre-out a vasra.

Mióta az 1.4 megvan, nem használok szubot, bár biztos lenne, aki azt mondaná, hogy kell, de így is lemegyünk 41 Hz-re, meg amekkora kupi így is van a szobában, nem kell még a legközepére egy szub, mert, persze, ha elkezdesz játszogatni, hogy honnan szól a legjobban, mindig kiderül, hogy onnan, ahova pl praktikussági/életvédelmi okokból nem teheted le :-)

Ha teheted, mindenképp próbáld ki a szubot! :smile32:

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

Sziasztok!

Jómagam 30nm-en hallgatok egy 1.3SE-t és idönként én is érzem hogy kissé testetlen a hang, föleg alacsonyabb hangerön,de hogy egy 20nm-es szobába ne lenne elég egy Contour 60 azt elég elképzelhetetlennek tartom. Egyre inkább arra hajlok hogy egy jó zárt Rel szubbal fogom megtámogatni itthon a monitor hangfalakat, ami az állóhangfalra váltás helyett egy sokkal kevésbé költséges ugyanakkor nagyon jó megoldás lehet, mivel ezek a szubok állítolag fantasztikusan illeszthetöek és magas szintű bemenet révén a sztereo erősítő hangfalkimenetére is köthetőek. Javaslom hogy a Contour 60-hoz is próbálj ki egyet!
Van itt valaki aki Rel szubot használ sztereo rendszerben a Dyno hangfalaival?Ha igen akkor milyen eredménnyel?
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: lehoako »

violin írta:
2020.05.06., szer. 23:14
lehoako írta:
2020.05.06., szer. 21:14
...most sajna, szervízbe kéne vinni....
Hogy hováááááá? :rolleyes: Hát mit művelt azzal a szerencsétlennel monsieur...?! :D
Tiszteletem, Mester!

Semmi komoly remélhetőleg, csak egy új poti bekötése valószínűleg nem sikerült 100%osan és jelenleg csak az egyik oldala szól. :-)

Sajna nincs itthon multiméterem, fáziscerkával meg nem az igazi kipittyenteni az okokat. :-)

Írok privit!

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1052

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: violin »

lehoako írta:
2020.05.06., szer. 21:14
...most sajna, szervízbe kéne vinni....
Hogy hováááááá? :rolleyes: Hát mit művelt azzal a szerencsétlennel monsieur...?! :D
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Dj Karesz írta:
2020.05.06., szer. 20:46
Szia Lehoako!
A hangfalat 11 hónaposan vettem,sima Contour 60 verzió,biztos vagyok benne,hogy még fog járódni valamennyit. Mindössze 20 nm-en hallgatom,de nekem kellenek azok a "rendesebb"méretű mélysugárzók,a Focus 380 basszusával sok felvételen nem voltam kiegyezve igazán (ebben papíron 24 cm-sek,abban 20 cm-sek voltak,lehet is hallani rendesen a különbséget,az elődjükben a 920-as Electrában pedig egy darab 25 cm-s volt) Viszont 3,5 x 6 méteres a szoba,és a rövidebb oldalon van a hangcucc,így el tudtam húzni a hátfaltól a hangfalakat 1,4 méterre (muszáj is volt,mert mögöttük van a bejárati ajtóm),oldalról pedig 50-50 cm van a falig. A tápkábeleim jelenleg Wireworld Silver Electrák,majd Platinumokat szeretnék később. A Sony HAP-Z1ES természetesen cserélhető,ő is Silverrel megy,az erősítő is,és a Niagara 1000-es tápszűrőm is azt kapott. Hangfalkábelem is Wireworld,a Silver Eclipse 8-as,két és fél méteres verzióban. Előtte a sima Eclipse volt,azzal sem szólt rosszul,de ez más világ. Igazából nagyvonalúbb,nyugodtabb,testesebb hangot szeretnék ettől a hangfaltól,és még jobb basszust (lehet hogy az Egglestonwork Andrára hangolt fülemmel van "gond"? Abban 30 cm-s mélyek vannak,és az egyik kollégánál szoktam hallgatni egy igencsak komoly rendszerben) A jó felvételekkel nincs gond nálam,de a gyengébbek sajnos csalódást jelentenek,mert kevés az energiájuk és testetlenek. Bizonyos zenéknél ráadásul szeretem a nagyobb hangerőt is. 50-60 fokozaton (kb.félhangerő a Bladeliuson),sajnos elkezd kiabálós lenni a hang. Valszeg azt már csak a nagyobb gépek,végfokok tudják,amire én várok,hogy emeled a hangerőt,és energia jön vele. Forrás terén gondoltam a PS Audio dacjaira,a Juniorra vagy a Directstreamre. Még a Rockna is szóba került. Nem Pesten,hanem Szolnok-megyében vagyok. Te is Contour 60-assal zenélsz?
Hali Karesz!

Még járnia kell, az tutti! :D A kábeleket csekkoltam, a táp erenként 3mm2, az nem kevés, jó kell, h legyen. Sajna nekem az ezüstözött rézzel nem voltak jó tapasztalataim, de csak olcsócska DIY-alapanyagként került hozzám ilyen ipari kábel. Jó, hogy hosszában hallgatod a cuccot. Hallottam Egglestone-koporsót, hidd el, a Dyno mély jobb. (Bár abban is asszem 25ös Dyno-tányérok voltak duplázva, egymás mögött, izobarikusan. ) A gyenge felvételek gyengén fognak szólni, sajna a Dyno kevéssé palástolja a hibákat, átjön, ami és ahogy a felvételen van.

Nekem egy régi Contour s1.4em van, egy 20W-os full"A" DIY Hiraga adja neki a jóságot optimális esetben, most sajna, szervízbe kéne vinni, de egyelőre kiváltottam egy kis 170es Magnummal.

Értem az energia-dolgot, ez a jó a Dynoban. Nem biztos, hogy a Bladi laposítja el a hangot, nem vagyok biztos benne, de így, hogy mindened ezüstözött réz, ez könnyen vezethet a kiabáláshoz.

Írok privit.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Ezt meg még habnak a tortára. Akkora dobás, hogy kötelező. :D

Kivi vagyok, mit szól hozzá egy DJ. :D


youtu.be/1YfMm7dbls0

Avatar
Dj Karesz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2014.10.16., csüt. 02:09
Értékelés: 19

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Dj Karesz »

Szia Lehoako!
A hangfalat 11 hónaposan vettem,sima Contour 60 verzió,biztos vagyok benne,hogy még fog járódni valamennyit. Mindössze 20 nm-en hallgatom,de nekem kellenek azok a "rendesebb"méretű mélysugárzók,a Focus 380 basszusával sok felvételen nem voltam kiegyezve igazán (ebben papíron 24 cm-sek,abban 20 cm-sek voltak,lehet is hallani rendesen a különbséget,az elődjükben a 920-as Electrában pedig egy darab 25 cm-s volt) Viszont 3,5 x 6 méteres a szoba,és a rövidebb oldalon van a hangcucc,így el tudtam húzni a hátfaltól a hangfalakat 1,4 méterre (muszáj is volt,mert mögöttük van a bejárati ajtóm),oldalról pedig 50-50 cm van a falig. A tápkábeleim jelenleg Wireworld Silver Electrák,majd Platinumokat szeretnék később. A Sony HAP-Z1ES természetesen cserélhető,ő is Silverrel megy,az erősítő is,és a Niagara 1000-es tápszűrőm is azt kapott. Hangfalkábelem is Wireworld,a Silver Eclipse 8-as,két és fél méteres verzióban. Előtte a sima Eclipse volt,azzal sem szólt rosszul,de ez más világ. Igazából nagyvonalúbb,nyugodtabb,testesebb hangot szeretnék ettől a hangfaltól,és még jobb basszust (lehet hogy az Egglestonwork Andrára hangolt fülemmel van "gond"? Abban 30 cm-s mélyek vannak,és az egyik kollégánál szoktam hallgatni egy igencsak komoly rendszerben) A jó felvételekkel nincs gond nálam,de a gyengébbek sajnos csalódást jelentenek,mert kevés az energiájuk és testetlenek. Bizonyos zenéknél ráadásul szeretem a nagyobb hangerőt is. 50-60 fokozaton (kb.félhangerő a Bladeliuson),sajnos elkezd kiabálós lenni a hang. Valszeg azt már csak a nagyobb gépek,végfokok tudják,amire én várok,hogy emeled a hangerőt,és energia jön vele. Forrás terén gondoltam a PS Audio dacjaira,a Juniorra vagy a Directstreamre. Még a Rockna is szóba került. Nem Pesten,hanem Szolnok-megyében vagyok. Te is Contour 60-assal zenélsz?

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Tessék pici FloFilz-t hallgatni Dynon, mindenkinek küldöm. :napsut: :napsut: :napsut:


youtu.be/BhfMgcHdJAM

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Dj Karesz írta:
2020.05.06., szer. 16:55
Üdv.mindenkinek!
Egy Dyno Contour 60 állódoboz tulaja vagyok negyedik hónapban,egy 380 Focust váltott le. Bladelius Thorr3 Novitassal hajtom jelenleg,és egy Sony HAP-Z1ES lejátszó a forrás,Wireworld közép és felsőkategóriás kábelekkel megy a rendszer. Ha idén nem is,de hosszútávon tervezem hozzáfejleszteni az erősítőt és a forrást is,mivel nem egy kategóriát képviselnek a hangfallal. Nyilván így is jól szól viszonylag,de tisztában vagyok azzal,hogy ebben a hangsugárzóban sokkal több van,mint amit most hallok. Milyen erősítővel hallottátok ezt a típust,illetve mi az,ami irányában érdemes lenne orientálódnom? A kollégám nagyobb Pass Labs integráltat,illetve végfokot ajánlott,szóba került itt a Plinius is,de arra többfelől hallottam,hogy száraz hang. Esetleg MF Nu-Vista600 vagy 800? Akitől vásároltam,ott egy csöves Mastersounddal szólt. Zeneileg gyakorlatilag mindenevő vagyok,de sokat hallgatok könnyebb műfajokat is,mint a rock vagy az elektronikus zenék. Előre is köszönöm a tippeket,javaslatokat!
Hali Karesz!

Zsírúj a doboz? Kell neki kb 1000 óra bejáratás sztem, bár álló Dynom még nem volt, csak egy Contour s1.4gyel monitorozok. Az kb 600 óra után kezdett szólni. Addig CDről kapta a Magyar Táncokat Brahmstól... :D

Sztem jó a rendszer, ne gondolkodj cserén. A Focus ugyanezzel a vassal ment? Tápkábel milyen? Mekkora helyiségben hallgatod? Mennyire van lehúzva a falról?

Csöves is jól megmozdítja, az enyém csak 85 dB érzékeny, a Tiéd 88. (Ez a 60i, ugye?)

Sztem forrásoldalon lesz leghamarabb fejlesztési lehetőséged, Sonynak cserélhető a tápkábele?

Amiatt kábelsztorizok itt, mert a Dyno nagyon sokat fogyaszt, a Thor jó erős, de a köldökzsinórja a hálózatba (tápkábele) nagyon fontos, h meg bírja táplálni.

VOlt nálam egy ilyen Thor egyszer vendégségben és brilliánsan szólt. Hangfalkábel milyen? Az is nagy keresztmetszetű kell, h legyen, a Dyno-kajáltatás miatt. Nálam triplázva megy az OCOS, így kb elég a 2 utas monitornak.

Pesten Dynozol vhol?

Avatar
Dj Karesz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2014.10.16., csüt. 02:09
Értékelés: 19

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Dj Karesz »

Üdv.mindenkinek!
Egy Dyno Contour 60 állódoboz tulaja vagyok negyedik hónapban,egy 380 Focust váltott le. Bladelius Thorr3 Novitassal hajtom jelenleg,és egy Sony HAP-Z1ES lejátszó a forrás,Wireworld közép és felsőkategóriás kábelekkel megy a rendszer. Ha idén nem is,de hosszútávon tervezem hozzáfejleszteni az erősítőt és a forrást is,mivel nem egy kategóriát képviselnek a hangfallal. Nyilván így is jól szól viszonylag,de tisztában vagyok azzal,hogy ebben a hangsugárzóban sokkal több van,mint amit most hallok. Milyen erősítővel hallottátok ezt a típust,illetve mi az,ami irányában érdemes lenne orientálódnom? A kollégám nagyobb Pass Labs integráltat,illetve végfokot ajánlott,szóba került itt a Plinius is,de arra többfelől hallottam,hogy száraz hang. Esetleg MF Nu-Vista600 vagy 800? Akitől vásároltam,ott egy csöves Mastersounddal szólt. Zeneileg gyakorlatilag mindenevő vagyok,de sokat hallgatok könnyebb műfajokat is,mint a rock vagy az elektronikus zenék. Előre is köszönöm a tippeket,javaslatokat!

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Petike írta:
2020.05.02., szomb. 18:55
Vinkler írta:
2020.03.30., hétf. 20:50
Dynosok! Egy próbát megérhet. :rolleyes:
viewtopic.php?f=32&t=142382
Köszi a tippet, kipróbáltam....hát szóval ilyen hang nálam még nem jött a Dynokból, leültem és úgy maradtam.
Sajnos vissza kellett adnom, mivel nekem végfok kellene és még akkor legalább a centerhez is illene ugyanez.
Igazi komolyan megépített erősítő, tényleg "végállomás" katergória, szinte jó hozzáérni.
Csúcs vas!!! :smile32: :smile32: :smile32:

Aki keres ilyet és rá tud szánni ennyit, annak örökre jó!

Avatar
Petike
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2006.01.24., kedd 20:53
Értékelés: 49

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Petike »

Vinkler írta:
2020.03.30., hétf. 20:50
Dynosok! Egy próbát megérhet. :rolleyes:
viewtopic.php?f=32&t=142382
Köszi a tippet, kipróbáltam....hát szóval ilyen hang nálam még nem jött a Dynokból, leültem és úgy maradtam.
Sajnos vissza kellett adnom, mivel nekem végfok kellene és még akkor legalább a centerhez is illene ugyanez.
Igazi komolyan megépített erősítő, tényleg "végállomás" katergória, szinte jó hozzáérni.
Anthem AVM70 EarthquakeCinénovaGrande7BR LG77"CX3 ChristieHD14K-M SepiScreen3m HTPC MadVr PCszerver32TB Dynaudio Contour60i C25i ExciteX16 Ocos triple VdHBreeze,Thunderl. Siltech, WBT Audioquest Soundcare HarmonyOne

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Barátaim, itthagyott minket Tony Allen. Manu Dibango márciusi távozása után újabb hatalmas veszteség az afrobeatnek, a jazznek és nekünk, akikben űrt hagy maga után. :smile53:

https://www.bbc.com/news/world-africa-52497008

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

Bár nem volt C1.1-em de véleményem szerint erősen helység függő.A Focus 140 nálam 24 nm-en is megfelelöen telt hangzást produkált, érzéseim szerint a C1.1 inkább 15 nm körüli helységekbe javasolt.Persze nem ilyen egyszerü a képlet, de a helyedben maradnék a Focus 140-nél, hiszen kellően nagy tartalékokkal rendelkezik és erősítő/ kábelezés terén fejlesztenék inkább.
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Avatar
Martin1
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018.03.07., szer. 11:07
Értékelés: 14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Martin1 »

Sziasztok!
Mi a véleményetek, Focus 140 vs. Countour 1.1 ?
Erősítő: DIY sztereó, Hangsugárzó: Dynaudio X14

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

magveto írta:
2020.03.26., csüt. 14:11
Sziasztok!
(Remélem nem sértek meg senkit a tegezéssel, de így egyszerűbb.)
Tanács kéne.
Adott: Dynaudio Contour 1.3 MkII (ocossal)
Parasound HCA 100A
Bluesound Node 2i hálózati lejátszó
15nm (3X5) szoba (háló, ráadásul tetőtéri), mentség: faltől oldalt és hátul kb.50cm
Kérdés:erősítőcserére javaslatot szeretnék kérni.
Mostani felhozatalból esetleg:
viewtopic.php?f=32&t=142431
vagy
viewtopic.php?f=32&t=139021&p=2481873&h ... b#p2481873
vagy bármi, amitől hangminőség javulás várható.
(Nem végtelen a keret, tehát pl viewtopic.php?f=32&t=124448 szóba sem jön sajna.)

Előre is kössz, üdv: Gábor
Szia!

A Bluesound Node 2i-t analóg kijáraton használod? Ha igen, akkor javaslom hogy vegyél hozzá használtan valami normális dac-ot 100-200e ft körül.
Ezenkívül a kábelezés is rengeteget számít. Keress használtan Valhalla réz, vagy réz/ezüst tápkábeleket, összekötőket. Ezekkel rengeteget tudsz javítani. Illetve ajánlom a szintén nagyon jó ár/érték arányú Hivox Alces passzív hálózati szűrő beszerzését. Nyílván egy aktív tápgenerátor sokkal jobb lenne, de az ára is sokszoros.
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12670
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7355
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Dynosok! Egy próbát megérhet. :rolleyes:
viewtopic.php?f=32&t=142382
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”