Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
hifitibi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2012.12.23., vas. 17:17
Értékelés: 94

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: hifitibi »

Mzperx fejlesztett egy új, PC-be való analóg tápegységet, amiből én is vettem egyet. "Nagy" PC-khez való, az összes ATX feszültséget előállítja, külön táp fokozat a winchesternek/SSD-nek és USB kártyának.

Nagyon nagyot dobott a rendszer hangján. Mindenkinek csak ajánlani tudom.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

fapaci írta:
2020.04.28., kedd 18:25
alto írta:
2020.04.28., kedd 14:39
Sajnos a rádióadók ha nem is használnak forrásként MP3 tömörített zenét (pl. Bartók), a stúdió és az adótorony közötti digitális átviteli csatornán MPEG kódolású, veszteségesen tömörített az adatátvitel, így az FM rádiózás minőségi forrásként értelmét vesztette.
Kiegészítés: A komolyabb rádiók soha nem használtak MP3 formátumot, hanem ennek a broadcast testvérét alkalmazták és alkalmazzák ma is műsorgyártásnál, közvetítésnél, sugárzásnál, ez pedig MPEG-1 Audio Stream Layer II, rövidítve MP2.
Off
Egy kis történelem:
2003-tól kezdve volt un IP-alapú (és 128kbites ISDN kapcsolattal tartalékolt) átvitel az Antenna Hungária adói és a rádiók kimenete között, kezdetben 224 majd 256 kbit/s bitrátával, később még magasabbal. Anno a Pennával kb 200 darab un audio kodeket (enkóder/dekoder, Orban gyártmányú) szállítottunk az AH-nak erre a célra több év alatt és a távfelügyelethez szükséges szoftvert is mi írtuk, üzemeltettük, illetve fejlesztettünk ki un -48V-os tápot a távtápláláshoz, az adóberendezés mellett lévő kodek dekóder eszközhöz, amiből általában AES/EBU 48k/16 bit formában került az adó bemenetére a stúdió kimenete.
On

Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: vkz »

kohutaki írta:
2020.04.28., kedd 15:14
Illetve azért is kérdés ez számomra még mindig, hogy mennyire érdemes elmennem ebbe az irányba, és mennyire érdemes erre költenem, mert azt akarnám felmérni, hogy ha a rendszeremre még ráköltenék mondjuk úgy 300K e ft-ot de csak egy hangyafingnyival kerülnék közelebb a jobb hangminőséghez, akkor kitépném a hajam.

Ezért is szerettem volna apróbb lépésekkel megközelíteni a dolgot, és először a tömöröített minőségről szintet lépni a veszteségmentes tömörítésre (mostmár talán kezdnem megtanulni a FLAC helyes használatát, köszönet érte a hozzászólónak), és majd csak utána súlyosabb összegeket költeni a rendszerre.
Én vennék első körben egy USB-s dacot (mindig van az apróban nem 300k, és ha nem jön be akkor eladod). Az összességében minőségi ugrás lesz, az MP3 és a flac is jobb lesz.
És arra azért figyeljünk oda, hogy ha az a flac ismeretlen/bizonytalan forrásból van, nem lehetünk biztosak hogy miből hogyan konvertálták. Ha MP3-ból vissza, akkor nem fog jobban szólni.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

alto írta:
2020.04.28., kedd 14:39
Sajnos a rádióadók ha nem is használnak forrásként MP3 tömörített zenét (pl. Bartók), a stúdió és az adótorony közötti digitális átviteli csatornán MPEG kódolású, veszteségesen tömörített az adatátvitel, így az FM rádiózás minőségi forrásként értelmét vesztette.
Kiegészítés: A komolyabb rádiók soha nem használtak MP3 formátumot, hanem ennek a broadcast testvérét alkalmazták és alkalmazzák ma is műsorgyártásnál, közvetítésnél, sugárzásnál, ez pedig MPEG-1 Audio Stream Layer II, rövidítve MP2.

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: supravox »

kohutaki írta:
2020.04.28., kedd 15:14
Nagyon köszönöm mindenkinek az értékes hozzászólásokat, sokkal közelebb kerültem a végeredményhez, és sokat tanultam. Nagyon élvezem ezt a csoportot (más csoportokkal ellentétben, ahol hozzám hasonló kezdők próbálják megmondani a tutit).

Sajnos ez az én keresztem (és ahogy látom ebben a csoportban van jópár sorstársam), hogy nem élvezem a minőségtelen dolgokat.
Zenében meg az a baj, hogy pl a fülemben van egy koncert hangja, vagy egy házikoncerté, ahol 3méterre van tőled a zongora, a fuvola meg a hegedű.
Illetve azért is kérdés ez számomra még mindig, hogy mennyire érdemes elmennem ebbe az irányba, és mennyire érdemes erre költenem, mert azt akarnám felmérni, hogy ha a rendszeremre még ráköltenék mondjuk úgy 300K e ft-ot de csak egy hangyafingnyival kerülnék közelebb a jobb hangminőséghez, akkor kitépném a hajam.

Ezért is szerettem volna apróbb lépésekkel megközelíteni a dolgot, és először a tömöröített minőségről szintet lépni a veszteségmentes tömörítésre (mostmár talán kezdnem megtanulni a FLAC helyes használatát, köszönet érte a hozzászólónak), és majd csak utána súlyosabb összegeket költeni a rendszerre.
Amint csak az lesz a "vágyad", hogy otthon NE úgy szóljon a rendszered ahogy koncerten,stúdióban, akkor sokkal közelebb leszel a boldogsághoz.
Mert egyszerűen nem tud.
Ha csak annyit érsz el,hogy emlékeztet.
Hidd el már jó úton vagy.
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: avl2 »

kohutaki írta:
2020.04.28., kedd 15:14
...azt akarnám felmérni, hogy ha a rendszeremre még ráköltenék mondjuk úgy 300K e ft-ot de csak egy hangyafingnyival kerülnék közelebb a jobb hangminőséghez, akkor kitépném a hajam...
félö, hogy ezt sem tudja senki Neked rajtad kivül megválaszolni.

ami az egyiknek hangyafingnyi, a másiknak kategoriakkal ugrás - ebben szerintem rengeteg a szubjektiv dolog, a hangvisszaadasnak rengeteg aspektusa/parametere van, es különbözökepp sulyozzuk vulg.: egyikünk erre gerjed, masikunk arra (tererzet, magas hangok, enekhang, hangszerhang, melyhangok, csak a közep legyen tiszta, üssön, a semmiböl szolaljon meg, sulyos legyen, legies legyen, ...)

ugy tudod ezt kiprobalni, hogy szerzel kölcsöneszközöket a megcelzott arkategoriakban, bekéredzkedsz ide-oda hallgatozni (kereskedö demoja, masik "hifista-zenehallgato", ...) - bar aktualisan ez nyilvan limitalt

ne tépd ki a hajad ! tekintsd ezt egy játéknak, hobbinak, szórakozásnak ! remélem vannak zenéid, amik táskarádióból - söt: anélkül is, saját elöadásodban, akár csak odabent, akár hangosan - is élvezetet jelentenek, akkor meg az számít. (1) a zene 2) felvetel minösege, 3)...) - persze: szerintem :-)

kohutaki
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2020.04.21., kedd 12:01
Értékelés: 0

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kohutaki »

Nagyon köszönöm mindenkinek az értékes hozzászólásokat, sokkal közelebb kerültem a végeredményhez, és sokat tanultam. Nagyon élvezem ezt a csoportot (más csoportokkal ellentétben, ahol hozzám hasonló kezdők próbálják megmondani a tutit).

Sajnos ez az én keresztem (és ahogy látom ebben a csoportban van jópár sorstársam), hogy nem élvezem a minőségtelen dolgokat.
Zenében meg az a baj, hogy pl a fülemben van egy koncert hangja, vagy egy házikoncerté, ahol 3méterre van tőled a zongora, a fuvola meg a hegedű.
Illetve azért is kérdés ez számomra még mindig, hogy mennyire érdemes elmennem ebbe az irányba, és mennyire érdemes erre költenem, mert azt akarnám felmérni, hogy ha a rendszeremre még ráköltenék mondjuk úgy 300K e ft-ot de csak egy hangyafingnyival kerülnék közelebb a jobb hangminőséghez, akkor kitépném a hajam.

Ezért is szerettem volna apróbb lépésekkel megközelíteni a dolgot, és először a tömöröített minőségről szintet lépni a veszteségmentes tömörítésre (mostmár talán kezdnem megtanulni a FLAC helyes használatát, köszönet érte a hozzászólónak), és majd csak utána súlyosabb összegeket költeni a rendszerre.

Avatar
iistván
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2013.01.17., csüt. 10:33
Értékelés: 89

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: iistván »

feket663 írta:
2020.04.28., kedd 14:29
Üdv mindenkinek! Nem tudom jó helyre írok-e, egy Raspberry PI-re épülő rendszert szeretnék összeállítani magamnak. Pillanatnyilag egy I2s DAC-om van (kínai gyártmány, ES9018 K2m chippel. Ez valamikor igen jó chipnek számított, talán a céljaimra hangminőségileg elegendő is lenne). A lényeg az lenne, hogy menjen a Tidal master minőségben is. Nem tudom, hogy van-e olyan operációs rendszer Raspberry-re, ami meg tudná valósítani ezt az igényemet? Ha esetleg van más, max a Rasberry PI 4 árához hasonló árfekvésű DAC, nyilván egy olyat még megvennék, ha csak azzal menne.

Vagy vegyek egy Squeezebox Touch-ot, aztán meg van oldva a kérdés?

Köszönöm a segítséget!
Szia!
Én Moodeaudio-t használok (moodeaudio.org), ami tudja a Tidal-t, de sose próbáltam.
A Volumio is tudja elvileg (volumio.org).
Üdv.
Digi: DIY Raspberry/Allo Digione signature futómű -> Heed Lagrange-> Heed Grand Enigma MKII
LP: Edwards Audio TT3 (Goldring 1042) -> Heed Quasar -> Heed Lagrange -> Heed Grand Enigma MKII

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4143
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2514
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: alto »

fapaci írta:
2020.04.28., kedd 11:19
Aszpirin írta:
2020.04.28., kedd 11:04
Pongyolanyelv mindig volt és lesz, a "FLAC-minőség", "MP3-minőség" stb szóhasználatnál kb a fentiekre gondolhatnak (az én megfigyelésem, hogy a veszteséges tömörítés összes változatát is egy kalap alá veszik, pedig a streamer szolgáltatások nem feltétlenül MP3-ban "adják" a veszteségesen tömörített zenét /az itt oly népszerű Tidal pl. AAC-ben, akárcsak az Apple Music/. Mégis szinte mindig MP3-ról beszélünk)
Szinte egyik tartalom szolgáltató és rádió sem használ már MP3 tömörítést, de a köznyelvben valóban gyűjtőfogalom lett, persze szokás szerint úgy, hogy a többségnek fogalma sincs a jelentéséről. Tartom a véleményem, hogy többség nem tudja megkülönböztetni az MP3 és a FLAC formátumokat fül alapján, illetve tökéletesen elvan a veszteséges formátumokkal, de egy ilyen kijelentésért azonnali kövezés jár néhol, pl. a Prohardveren.
Sajnos a rádióadók ha nem is használnak forrásként MP3 tömörített zenét (pl. Bartók), a stúdió és az adótorony közötti digitális átviteli csatornán MPEG kódolású, veszteségesen tömörített az adatátvitel, így az FM rádiózás minőségi forrásként értelmét vesztette.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
feket663
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2009.08.07., pén. 19:51
Értékelés: 217

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: feket663 »

Üdv mindenkinek! Nem tudom jó helyre írok-e, egy Raspberry PI-re épülő rendszert szeretnék összeállítani magamnak. Pillanatnyilag egy I2s DAC-om van (kínai gyártmány, ES9018 K2m chippel. Ez valamikor igen jó chipnek számított, talán a céljaimra hangminőségileg elegendő is lenne). A lényeg az lenne, hogy menjen a Tidal master minőségben is. Nem tudom, hogy van-e olyan operációs rendszer Raspberry-re, ami meg tudná valósítani ezt az igényemet? Ha esetleg van más, max a Rasberry PI 4 árához hasonló árfekvésű DAC, nyilván egy olyat még megvennék, ha csak azzal menne.

Vagy vegyek egy Squeezebox Touch-ot, aztán meg van oldva a kérdés?

Köszönöm a segítséget!
RPI4B-Allo BOSS V1.2, TPA3255, Canton CT1000

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5180
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

fapaci írta:
2020.04.28., kedd 11:19
Tartom a véleményem, hogy többség nem tudja megkülönböztetni az MP3 és a FLAC formátumokat fül alapján, illetve tökéletesen elvan a veszteséges formátumokkal, de egy ilyen kijelentésért azonnali kövezés jár néhol, pl. a Prohardveren.
Olyan emberként, aki rendszeresen hallgat MP3-at (autóban vagy repülőgépen), én nem csak hogy nem kövezlek meg, hanem szóról szóra egyet is értek (legalábbis magas bitrátájú MP3 esetében).

Azzal is egyetértek, hogy ha valaki nem hallja a különbséget és jólesik a zenét halgatni MP3-ban, akkor tekintse magát szerencsésnek (nagyon utálom a "szar a füled", "szar a rendszered" stb. megjegyzéseket), dőljön hátra és élvezze a zenét, mert ez a lényeg, és mosolyogjon azokon, akik ötször annyit költenek egyetlen kábelre, mint ő a teljes cuccára, mégsem tud nekik maradéktalan élvezetet nyújtani a zene. Nem kell audiofilnek lenni azért, hogy élvezze az ember a zenét, és ez is olyan kijelentés, amiért itt megkövezhetnek bármikor (prohardvert nem ismerem annyira, bár oda is regisztráltam).

Műfajfüggő, de én sajnos hallom a különbséget. Csak két példa a műfajfüggőségre: a szokásos "hifibarát" műfajok (lány egy szál gitárral, stb) valamint egyes elektronikus műfajok esetében ÉN nem tudok különbséget tenni (vagy ha mégis, akkor nagyon nehezen) a szokványos 44,1 kHz / 16 bit mintavételezéső zene 320kbps MP3-ba veszteségesen illetve FLAC-ba veszteségmentesen tömörített változata között. Bevallom férfiasan. DE nagy dinamikájú, komplex műfajoknál sajnos nagyon hallom a különbséget, olyannyira, hogy egy klasszikus nagyzenekari művet képtelen vagyok MP3-ban meghallgatni. (Na jó, az, hogy képtelen vagyok, az kissé túlzás, de nem tudom élvezni.) Ezeknél 90%-os bizonyossággal megmondom vaktesztnél is, hogy melyik melyik változat (ha a vakteszt olyan, hogy ugyanannak a felvételnek MP3 és FLAC-tömörítésű változatai közül kell megmondani, hogy melyik melyik).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Aszpirin írta:
2020.04.28., kedd 11:04
Pongyolanyelv mindig volt és lesz, a "FLAC-minőség", "MP3-minőség" stb szóhasználatnál kb a fentiekre gondolhatnak (az én megfigyelésem, hogy a veszteséges tömörítés összes változatát is egy kalap alá veszik, pedig a streamer szolgáltatások nem feltétlenül MP3-ban "adják" a veszteségesen tömörített zenét /az itt oly népszerű Tidal pl. AAC-ben, akárcsak az Apple Music/. Mégis szinte mindig MP3-ról beszélünk)
Szinte egyik tartalom szolgáltató és rádió sem használ már MP3 tömörítést, de a köznyelvben valóban gyűjtőfogalom lett, persze szokás szerint úgy, hogy a többségnek fogalma sincs a jelentéséről. Tartom a véleményem, hogy többség nem tudja megkülönböztetni az MP3 és a FLAC formátumokat fül alapján, illetve tökéletesen elvan a veszteséges formátumokkal, de egy ilyen kijelentésért azonnali kövezés jár néhol, pl. a Prohardveren.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5180
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

La_Valse írta:
2020.04.28., kedd 10:46
@kohutaki
Itt többször elhangzott a 'FLAC minőségű hang' kifejezés. A FLAC az nem minőségi kategória, hanem
egy veszteségmentes tömörítési eljárás.
Az MP3 pedig egy veszteséges tömörítési eljárás.
Szóval a kérdés, hogy a "veszteséges tömörítés" és a "veszteségmentes tömörítés" tekinthetőek-e alapvetően objektív minőségi kategorizálásnak a végeredmény szempontjából (a bitráta, mintavételezési freki, bitmélység, stb mellett). Én hajlok rá, hogy igen, de már ez is filozofálgatásnak tűnhet.

Pongyolanyelv mindig volt és lesz, a "FLAC-minőség", "MP3-minőség" stb szóhasználatnál kb a fentiekre gondolhatnak (az én megfigyelésem, hogy a veszteséges tömörítés összes változatát is egy kalap alá veszik, pedig a streamer szolgáltatások nem feltétlenül MP3-ban "adják" a veszteségesen tömörített zenét /az itt oly népszerű Tidal pl. AAC-ben, akárcsak az Apple Music/. Mégis szinte mindig MP3-ról beszélünk)

Just my two pence.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 581

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

@kohutaki
Itt többször elhangzott a 'FLAC minőségű hang' kifejezés. A FLAC az nem minőségi kategória, hanem
egy veszteségmentes tömörítési eljárás.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: avl2 »

kohutaki írta:
2020.04.27., hétf. 17:17
...másnál is előfordul hasonló és nem én vagyok az egyedüli akinek vagy a szar a füle vagy szar a rendszere?
szeretek elmelkedni-"filozofalgatni", igy itt is:

- igen, masnal is elöfordul. nalam is. nem is csak "jo mp3" (nyilvan, van aki szerint ilyen nincs is ...bar vakon izgalmas lenne ;-) vs. flac a kerdes, hanem altalanosabban, sokféleképp, pl. 16 bit vs. 24 bit, 44.1 vs. 96kHz, ... JBL vs. Altec, csöves Watt vs. tranyos Watt, csak a regi CD, csak az LP, a file az mesterkélt, ... a sajat tapasztalat vs. a megmondók megmondták, hát úgy van, valos ok-okozat vs. bias miatti vélemény, ...

mi legyen, ha nem "észlelünk" különbséget ? szerintem tudatos döntés a viselkedésünkröl. nehany pl.:
- nekem nincs különbseg, "dölj hátra" mint Fapaci irta
- nincs különbseg, "megtérítem" a tévelygöket - sok idö, energia, semmiért
- szórakozásként akarok-e müvelödni ebbe az irányba ? fektetek-e be idöt/penzt/energiat, hogy finomabb, értöbb érzékelésem lehessen ? (nem csak hifi, lehet ez gourmet, festmény elemzése-értékelése-értése-élvezete, fotozas, bor-sznob; ...mert mindenki aki nem erzi a csokolades-vanilias-az XY hegy deli lejtöjenek harmadanal kivagott 68 éves tölgyfabol keszült hordo zamatát, különös tekintettel a kb. közepsö evgyürünél érezhetö csernobili pikánsságra [uuu, de regen voltam katona] az egy robot, hát nem érzed ??? de.)

mindent lehet sokféle szinten müvelni, mindenki találja meg a sajátját, legyen ennek tudatában és élvezze ott !

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

kohutaki írta:
2020.04.27., hétf. 16:00
Igen, a szám adatokat én is láttam azok között a zenék között amiket letöltöttem, de ugyan azt a számot letöltve MP3ban és FLACban teljesen ugyan az volt, vakon nem tudtam volna megmondani h melyik melyik.
Akkor mi a kérdés? Dőlj hátra és engedd el! Ne hagyd, hogy berángassanak a mókuskerékbe! :rolleyes:

kohutaki
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2020.04.21., kedd 12:01
Értékelés: 0

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kohutaki »

ZolaBA írta:
2020.04.27., hétf. 16:57
kohutaki írta:
2020.04.27., hétf. 16:00
de ugyan azt a számot letöltve MP3ban és FLACban teljesen ugyan az volt, vakon nem tudtam volna megmondani h melyik melyik.
Na ez a téma! Üdv a fórumon :D

Ennek 3 lehetséges oka van:
1.) szar a rendszered
2.) szar a füled
3.) mindkettő szar ;)
A 3.ra van a legnagyobb esély. De akkor ezek szerint másnál is előfordul hasonló és nem én vagyok az egyedüli akinek vagy a szar a füle vagy szar a rendszere?

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1658
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

kohutaki írta:
2020.04.27., hétf. 16:00
de ugyan azt a számot letöltve MP3ban és FLACban teljesen ugyan az volt, vakon nem tudtam volna megmondani h melyik melyik.
Na ez a téma! Üdv a fórumon :D

Ennek 3 lehetséges oka van:
1.) szar a rendszered
2.) szar a füled
3.) mindkettő szar ;)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

kohutaki
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2020.04.21., kedd 12:01
Értékelés: 0

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kohutaki »

Big írta:
2020.04.27., hétf. 15:57
Azért van ott különbség a flac és az Mp3 között:
Mp3.jpg
Flac.jpg
Igen, a szám adatokat én is láttam azok között a zenék között amiket letöltöttem, de ugyan azt a számot letöltve MP3ban és FLACban teljesen ugyan az volt, vakon nem tudtam volna megmondani h melyik melyik.

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Big »

Azért van ott különbség a flac és az Mp3 között:
Mp3.jpg
Mp3.jpg (190.5 KiB) Megtekintve 3182 alkalommal
Flac.jpg
Flac.jpg (207.9 KiB) Megtekintve 3182 alkalommal
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

kohutaki
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2020.04.21., kedd 12:01
Értékelés: 0

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kohutaki »

fülelek írta:
2020.04.27., hétf. 13:21
A Foobar bal alsó sarkában látod a kiterjesztést, mp3/flac/wav/ape/stb. aztán a kbps értéket, ez mp3 esetén lényegesen kevesebb, mint flac-nél, de ha 320kbps, akkor egy csomó főleg elektronikus könnyűzenénél valóban nem fogsz rosszabb hangminőséget hallani, mint a veszteségmentes fájlok (pl. flac) lejátszása esetén. Az alaplapi analóg kimenet pedig valóban rádob egy kisebb vagy nagyobb lapáttal a hangminőség romlására. Ha egy külső dac (digitál-analóg konverter) készüléket csatlakozatnál usb porton keresztül, akkor lényegesen jobb hangminőséget érhetnél el, de az erősítőd és a hangsugárzód minősége is számít.
Egy Yamaha A-560 sztereó erősítőm van, Soundart hangfalakkal. Érezhető hangzásbeli különbség lenne egy DAC-al, vagy ezen a szinten nem hallanám ki amúgy se?

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

A Foobar bal alsó sarkában látod a kiterjesztést, mp3/flac/wav/ape/stb. aztán a kbps értéket, ez mp3 esetén lényegesen kevesebb, mint flac-nél, de ha 320kbps, akkor egy csomó főleg elektronikus könnyűzenénél valóban nem fogsz rosszabb hangminőséget hallani, mint a veszteségmentes fájlok (pl. flac) lejátszása esetén. Az alaplapi analóg kimenet pedig valóban rádob egy kisebb vagy nagyobb lapáttal a hangminőség romlására. Ha egy külső dac (digitál-analóg konverter) készüléket csatlakozatnál usb porton keresztül, akkor lényegesen jobb hangminőséget érhetnél el, de az erősítőd és a hangsugárzód minősége is számít.

kohutaki
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2020.04.21., kedd 12:01
Értékelés: 0

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kohutaki »

Big írta:
2020.04.25., szomb. 13:01
kohutaki írta:
2020.04.25., szomb. 12:15
Big írta:
2020.04.25., szomb. 08:23
Egyetértek ZolaBA-val, de javasolnék egy másik lehetőséget is, ha a DAC vásárlás mellett döntesz. S/PDIF kimenetet is tudsz rá "varázsolni" hangkártya vásárlás nélkül, mert az alaplapodon van S/PDIF header (kép) csatlakozási lehetőség. Csak egy kimeneti panel kell hozzá (kép) és már is lesz optikai illetve koax kimeneted amin a digitális jelet tudod vezetni a DAC-ba. Így nem a beépített hangkártya dolgozza fel az audió jelet, hanem a DAC. Vagy kiküldöd USB-n, ha van USB bemet a DAC-on.
Névtelen.jpgNévtelen1.jpgspdif_bracket.jpg
Aztaaaaa, nagyon köszönöm. Én is néztem, hogy az alaplapból kivehetnék optikai kimenetet, de nem tudtam, hogy létezik ilyen kis kütyü.

Amíg megérkezik ez a cucc ebayról, akkor csak annyi, hogy veszek egy jobb minőségű kisjack - RCA kábelt, és ezzel kötöm össze a sztereó erősítőmet, és máris FLAC-ba fogom hallani a zenét, az addigi mp3 minőséghez képest? Milyen szoftverrel kell lejátszanom a FLAC-ot? Winamppal?
Winamp már elmúlt, felejtős, ha ingyenest szeretnél akkor Foobar2000, ha fizetőst akkor jRiver, persze ez akkor igaz, ha Widows-t használsz.
Köszi a segítséget! Sikerült leszednem a Foobar2000-et, töltöttem is le hozzá zenét. Az az érdekes, hogy letöltöttem FLAC minőséget, viszont 16bit 44Khz volt ugyan úgy, mint egy MP3, de találtam olyan FLAC-ot is, ami 24bit 96Khz. Rossz adatokat nézek, és más értékek számítanak? Illetve nem hallottam az égvilágon semmi különbséget a két minőség között, se a sima mp3 között. Ennyire szarok az eszközeim? Vagy az alaplapom integrált kimenete ennyire lebutít?

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Big »

kohutaki írta:
2020.04.25., szomb. 12:15
Big írta:
2020.04.25., szomb. 08:23
Egyetértek ZolaBA-val, de javasolnék egy másik lehetőséget is, ha a DAC vásárlás mellett döntesz. S/PDIF kimenetet is tudsz rá "varázsolni" hangkártya vásárlás nélkül, mert az alaplapodon van S/PDIF header (kép) csatlakozási lehetőség. Csak egy kimeneti panel kell hozzá (kép) és már is lesz optikai illetve koax kimeneted amin a digitális jelet tudod vezetni a DAC-ba. Így nem a beépített hangkártya dolgozza fel az audió jelet, hanem a DAC. Vagy kiküldöd USB-n, ha van USB bemet a DAC-on.
Névtelen.jpgNévtelen1.jpgspdif_bracket.jpg
Aztaaaaa, nagyon köszönöm. Én is néztem, hogy az alaplapból kivehetnék optikai kimenetet, de nem tudtam, hogy létezik ilyen kis kütyü.

Amíg megérkezik ez a cucc ebayról, akkor csak annyi, hogy veszek egy jobb minőségű kisjack - RCA kábelt, és ezzel kötöm össze a sztereó erősítőmet, és máris FLAC-ba fogom hallani a zenét, az addigi mp3 minőséghez képest? Milyen szoftverrel kell lejátszanom a FLAC-ot? Winamppal?
Winamp már elmúlt, felejtős, ha ingyenest szeretnél akkor Foobar2000, ha fizetőst akkor jRiver, persze ez akkor igaz, ha Widows-t használsz.
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

kohutaki
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2020.04.21., kedd 12:01
Értékelés: 0

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kohutaki »

Big írta:
2020.04.25., szomb. 08:23
Egyetértek ZolaBA-val, de javasolnék egy másik lehetőséget is, ha a DAC vásárlás mellett döntesz. S/PDIF kimenetet is tudsz rá "varázsolni" hangkártya vásárlás nélkül, mert az alaplapodon van S/PDIF header (kép) csatlakozási lehetőség. Csak egy kimeneti panel kell hozzá (kép) és már is lesz optikai illetve koax kimeneted amin a digitális jelet tudod vezetni a DAC-ba. Így nem a beépített hangkártya dolgozza fel az audió jelet, hanem a DAC. Vagy kiküldöd USB-n, ha van USB bemet a DAC-on.
Névtelen.jpgNévtelen1.jpgspdif_bracket.jpg
Aztaaaaa, nagyon köszönöm. Én is néztem, hogy az alaplapból kivehetnék optikai kimenetet, de nem tudtam, hogy létezik ilyen kis kütyü.

Amíg megérkezik ez a cucc ebayról, akkor csak annyi, hogy veszek egy jobb minőségű kisjack - RCA kábelt, és ezzel kötöm össze a sztereó erősítőmet, és máris FLAC-ba fogom hallani a zenét, az addigi mp3 minőséghez képest? Milyen szoftverrel kell lejátszanom a FLAC-ot? Winamppal?

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”