Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Htpc (Home Theatre PC)

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 551
Tartózkodási hely: Érd

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Morph »

DirtyMashine írta:
2020.12.17., csüt. 17:45
Morph írta:
2020.12.17., csüt. 15:50
DirtyMashine írta:
2020.12.16., szer. 18:46
Kodi-nál rájött már valaki, hogy hogyan kell beállítani, hogy a HDR ből ne csináljon automatikusan SDR-t hanem simán engedje át a megjelenítőbe? Köszi.
Milyen videókártyát használsz, illetve melyik kiadását a Kodinak? 17.6 kellene.
Ott megmondom.
ati kártyát és jelenelg a kodi 19 betával próbálkozom már, mert elvileg az integrált hdr képes már. De mondhatod azt is, hogy más verzióban mit és hol. köszi
Én 17.6-os kodit használok még mindig és fogok is. A mai napig a legstabilabb , tökéletesebb az utód verzióknál. Sajnos akárhányszor próbálkoztam amd karival, voltak problémák. Az nvidia-val minden klappol hdr-nél. Ha felrakod a mdvr-t a 17.6-os kodihoz segítek. Kodi 19-nél nem tudom, hogy van...
de meg lehet próbálni az amd kártyával is. Azt hiszem az egyiknél működött. Az rx5700-al szopt@m..
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
DirtyMashine
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2016.03.31., csüt. 17:18
Értékelés: 6

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: DirtyMashine »

Morph írta:
2020.12.17., csüt. 15:50
DirtyMashine írta:
2020.12.16., szer. 18:46
Kodi-nál rájött már valaki, hogy hogyan kell beállítani, hogy a HDR ből ne csináljon automatikusan SDR-t hanem simán engedje át a megjelenítőbe? Köszi.
Milyen videókártyát használsz, illetve melyik kiadását a Kodinak? 17.6 kellene.
Ott megmondom.
ati kártyát és jelenelg a kodi 19 betával próbálkozom már, mert elvileg az integrált hdr képes már. De mondhatod azt is, hogy más verzióban mit és hol. köszi

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 551
Tartózkodási hely: Érd

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Morph »

DirtyMashine írta:
2020.12.16., szer. 18:46
Kodi-nál rájött már valaki, hogy hogyan kell beállítani, hogy a HDR ből ne csináljon automatikusan SDR-t hanem simán engedje át a megjelenítőbe? Köszi.
Milyen videókártyát használsz, illetve melyik kiadását a Kodinak? 17.6 kellene.
Ott megmondom.
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
DirtyMashine
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2016.03.31., csüt. 17:18
Értékelés: 6

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: DirtyMashine »

Kodi-nál rájött már valaki, hogy hogyan kell beállítani, hogy a HDR ből ne csináljon automatikusan SDR-t hanem simán engedje át a megjelenítőbe? Köszi.

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Gógyimogyi írta:
2020.08.17., hétf. 18:00
...
Amikor először megláttam, hogy a fényerő magától változik össze-vissza a monitoromon azt hittem elromlott...
Ugyanezt éltem meg egy okostévével.
Beüzemeltem, s "torzult a fejem", hogy hibás, vihetem vissza.

Aztán rájöttem, hogy ha az automatikus kontrasztjavítást kikapcsolom (a menürendszerben kissé el volt dugva), akkor eme zavaró jelenség megszűnik.
(Előfordult, hogy frissítés után "visszakapcsolódott", s újra ki kelllett kapcsolni...)
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Gógyimogyi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2019.11.19., kedd 20:57
Értékelés: 28
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Gógyimogyi »

tottyi írta:
2020.08.17., hétf. 17:56
Ilyen van benne, "ADVANCED CONTRAST ENHANCER" megprobalom ezt allitgatni.
Több mint gyanús a neve alapján. Nem is értem, hogy ezt mitől javítás. Amikor először megláttam, hogy a fényerő magától változik össze-vissza a monitoromon azt hittem elromlott...

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Gógyimogyi írta:
2020.08.17., hétf. 17:52
tottyi írta:
2020.08.17., hétf. 17:49
Sony KDL-46HX850 tv-em van.
Azt nem ismerem, de érdemes lehet azért szétnézni a beállítások között, hátha csak ki kell kapcsolni valami hasonló okosságot mint amit az én monitoromban is be volt kapcsolva alapból.
Ilyen van benne, "ADVANCED CONTRAST ENHANCER" megprobalom ezt allitgatni.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Gógyimogyi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2019.11.19., kedd 20:57
Értékelés: 28
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Gógyimogyi »

tottyi írta:
2020.08.17., hétf. 17:49
Sony KDL-46HX850 tv-em van.
Azt nem ismerem, de érdemes lehet azért szétnézni a beállítások között, hátha csak ki kell kapcsolni valami hasonló okosságot mint amit az én monitoromban is be volt kapcsolva alapból.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Gógyimogyi írta:
2020.08.17., hétf. 17:38
tottyi írta:
2020.08.17., hétf. 17:29
Sziasztok! Olyan gondom van, hogy mikor a HTPC-rol nezem a fullhd-es filmeket es mikor olyan felhomaly van a filmben akkor ugral a kep vilagosabb-sotetebb kepre. Ezt szeritnetek lehet orvosolni egy jobb fajta hdmi kabellel?
Milyen megjelenítőn nézed? Nekem a monitorom automatikus (de lehet hogy advanced-nek hívták) kontraszt funkciója csinált hasonlót.
Hello, Sony KDL-46HX850 tv-em van.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Gógyimogyi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2019.11.19., kedd 20:57
Értékelés: 28
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Gógyimogyi »

tottyi írta:
2020.08.17., hétf. 17:29
Sziasztok! Olyan gondom van, hogy mikor a HTPC-rol nezem a fullhd-es filmeket es mikor olyan felhomaly van a filmben akkor ugral a kep vilagosabb-sotetebb kepre. Ezt szeritnetek lehet orvosolni egy jobb fajta hdmi kabellel?
Milyen megjelenítőn nézed? Nekem a monitorom automatikus (de lehet hogy advanced-nek hívták) kontraszt funkciója csinált hasonlót.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Sziasztok! Olyan gondom van, hogy mikor a HTPC-rol nezem a fullhd-es filmeket es mikor olyan felhomaly van a filmben akkor ugral a kep vilagosabb-sotetebb kepre. Ezt szeritnetek lehet orvosolni egy jobb fajta hdmi kabellel?
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Gógyimogyi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2019.11.19., kedd 20:57
Értékelés: 28
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Gógyimogyi »

Sziasztok!

Amióta külön preprocesszorom van (Emotiva UMC-200), filmek tekerése közben néha a hang helyett csak sistergés jön. Ide-oda tekergetéssel egy idő után "elkapja" a hangsávot és szól a rendes hang. Nem tudom pontosan mi ez a probléma, mi a neve ill mi okozza. Talán a lejátszó program (mpv) küldi a hangadatokat akkor is amikor nem kellene? Esetleg az a baj, hogy a preprocesszor nem azonnal detektálja a hangsávot, viszont megpróbálja dekódolni rögtön és ha rosszul értelmezi akkor sistergés lesz a jelből? Korábban ezzel nem volt gond, mert akkor a HTPC dekódolta a hangot. Ha valaki tapasztalt már hasonlót és van esetleg tanácsa, megköszönném ha megosztaná.

Ezzel kapcsolatban foglalkoztat még az is, hogy honnan lehet azt tudni, hogy egy adott preprocesszor milyen gyorsan tudja detektálni a digitális hangsávokat? Ill. hogy ebben mennyire jó más eszközökhöz képest? Nem emlékszem, hogy erről olvastam volna tesztekben. Nekem úgy tűnik mintha ez egy ilyen hallgatólagosan elfogadott dolog lenne a kényelemért cserébe (sok analóg kábel vs HDMI). Tényleg így van, tehát törődjek bele vagy csak nálam van valami gond és normálisan nem kellene sistergésnek lennie? Drágább eszközöktől várhatom el csak azt, hogy ne legyen néhány másodperc néma csend a film elindítása után?

Avatar
Airmans
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2014.02.17., hétf. 16:36
Értékelés: 0

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Airmans »

Sziasztok.
Adott egy i3-2100, 8GB Ram, 4GB RX550 videokártyával, win10 oprendszerrel, ami HDMI-vel van összekötve egy Denon X2200-ra, azaz dekodolás nélkül lenne jó passtrough a hangot átadni.
Mégis folyamatosan szenvedek a multichannel hanggal, a Kodi 18.7 saját lejátszója wasapin átadja, de directshown nem (ott csak stereo), ez a helyzet a PowerDVD-vel is. A Kodi ráadásul szaggat is, a hang el-el megy pillanatokra, a kép jellemzően okés, de néha az is szaggat FullHD-n és 4K-n is. Próbálkoztam PotPlayerrel és MPC-HC-val is, MPC-HC-n nálam a kép szaggat, PotPlayeren csak akkor okés a hang, ha beállítom a Audió > Kimeneti módot áteresztés AC3 újrakódolás után, ekkor lesz csak jó a hang. Ami még érdekes a Plex Player azt írja a wasapi disconnected.
Van javaslatotok, elsősorban a Kodival mit tegyek, hogy ne szaggasson?
Köszi.

Avatar
ctrlaltdel
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2016.12.19., hétf. 12:43
Értékelés: 1

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: ctrlaltdel »

És azt lehet tudni miben jobb az egy Silverstone, vagy egy Node 605-től?
Főleg az árát is tekintve?

Dedikált vga nem lesz külön, 1080 p-re elég lesz az igp is, egyelőre.
Hűtésnél egy vagy kettő alacsony fordulatú pwm-es venti nem zavarna.
A proji hangosabb, ráadásul az közelebb van hozzám mint a hifi rack.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: tottyi »

ctrlaltdel írta:
2020.06.09., kedd 06:50
Sziasztok.

Htpc össze állításán vagyok.
Tudnátok fekvő, atx alapú házat ajánlani?
Ki milyet használ"esküszik"?
Van itthon egy Silverstone Gd05, azt selejtezni fogom, és annál jobbat szeretnék.
Árat direkt nem írok, szemezgetnék az ajánlottak közül, ha ajánlanátok egy két tipust.
Szia, azelott volt Silverstone fekvo haz az Audio/HTPC-re de most egy Streacom FC10-es (https://streacom.com/products/fc10-fanless-chassis/) van es nagyon meg vagyok vele elegedve a passziv hutes miatt, persze ha + grafikus kartyat szeretnel bele lehet akkor nem ez a legjobb valasztas na meg draga. :rolleyes:
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
ctrlaltdel
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2016.12.19., hétf. 12:43
Értékelés: 1

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: ctrlaltdel »

Sziasztok.

Htpc össze állításán vagyok.
Tudnátok fekvő, atx alapú házat ajánlani?
Ki milyet használ"esküszik"?
Van itthon egy Silverstone Gd05, azt selejtezni fogom, és annál jobbat szeretnék.
Árat direkt nem írok, szemezgetnék az ajánlottak közül, ha ajánlanátok egy két tipust.

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1204
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Tamoo »

Farkinca71 írta:
2020.05.04., hétf. 08:53
Én használtam ezt a progit APO-val a HTPC-men, a 7.1-es hangja és a mély kezelése jobb volt nálam mint a Denon4500-asé. SZVSZ. A hátránya hogy nem tudja a magassági hangszórókat kezelni. Én a HTPC-ről HDMI kábelen a processzált PCM jelet a denonra küldtem ahol minden audessey processzálás ki volt kapcsolva, csak a auro3d-t vagy a neural-x-et engedtem rá hogy teresedjen a hang. Akinek csak 7.1 kell és van valami 7.1-es hangkártyája a HTPC-ben , az simán ki tudja váltani egy középkategórás AVR-t vagy procit és küldheti a jelet a végfokokba ! Hogy trinov vagy anthem verő azt nem tudom, saját rendszerben kell kipróbálni, nálam 7.1-ben nyerő volt :D :smile32:
Nekem a szubhoz 260 EQ paramétert készített. :D De lehet változtatni hogy hogy EQ-zzon. Pl. "var" beállítás mellett a mély tartományt agresszívan, a magas tartományt kevesebb paraméterrel korrigálja. EQ APO-ba betöltés után egyébként manuálisan úgy változtat rajta az ember ahogy akar. Most építek majd hozzá PC-t, aztán mehet a finomhangolás. Én nem tervezek atmost úgyhogy tökéletes.

Kép
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Online
Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 720

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Köszönöm a visszajelzést! Azóta egyébként nagyságrendeket fejlődött a program, pont a napokban lett frissítve, rengeteg + szolgáltatási, autómatikus kalibrálási lehetőség stb.Igazából az utána kötött hardver szab minőségi határt. Természetesen nem kijelenthető, hogy jobb lenne a legnagyobbakhoz képest, de sokat tudó program az biztos.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
Farkinca71
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2016.07.27., szer. 23:15
Értékelés: 274
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Farkinca71 »

phyton71 írta:
2020.05.03., vas. 23:10
TSanyi írta:
2020.05.03., vas. 23:02
A front wide inkább mar 9.1-es kiépítésnél lenne érdekes, az hozna a konyhára a hagyományos dolgokhoz képest. 7.1-ig kisebb pénzből is lehet AVR-t vagy procit venni.
Látom a lényeg még mindig nem jött le. gondolkodik.gif :D
Kicsit mélyebbre kell ásni, hogy felszínre jöjjenek ennek a programnak az előnyei, aki beleássa magát az érteni fogja, hogy miről is van szó. Hogy jobban megértsd ez egy 3D-s hang megjelenítésére képes processzor, amit bárhogy alakíthatsz a térben szabadon, nincsenek határok, és készít hozzá egy kalibrációs mérést is, amit csak a Trinnov képes jelenleg kreállni, pont ilyen elven működik mindkét program is, csak nem kell fizetned ezért milliókat. ;) Természetesen itt a csatorna kiosztás, vagyis a megfelelő hardver hiánya lehet akadály semmi más, maga a processzor adott hozzá, kimeneti szinten van csak határ egyelőre.
Én használtam ezt a progit APO-val a HTPC-men, a 7.1-es hangja és a mély kezelése jobb volt nálam mint a Denon4500-asé. SZVSZ. A hátránya hogy nem tudja a magassági hangszórókat kezelni. Én a HTPC-ről HDMI kábelen a processzált PCM jelet a denonra küldtem ahol minden audessey processzálás ki volt kapcsolva, csak a auro3d-t vagy a neural-x-et engedtem rá hogy teresedjen a hang. Akinek csak 7.1 kell és van valami 7.1-es hangkártyája a HTPC-ben , az simán ki tudja váltani egy középkategórás AVR-t vagy procit és küldheti a jelet a végfokokba ! Hogy trinov vagy anthem verő azt nem tudom, saját rendszerben kell kipróbálni, nálam 7.1-ben nyerő volt :D :smile32:
Anthem AVM60 7.2.4
DP dVision 35 WQXGA
146” Screenline, Microperforated
Speakers: K.C.S.
LCR: 3*S-2000(C-115-PLF) Crown CDi 4/300
Surround: 6*SR-12-N, Dsi1000, IMG Stageline 400D
Atmos: 4*SR-12-N, 2*IMG Stageline 400D
Sub:2*C-218-A, 2*Marty Cube, HoverBoss-Behringer NX3000D,Crown Xls1002,1502

Online
Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 720

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

TSanyi írta:
2020.05.03., vas. 23:02
A front wide inkább mar 9.1-es kiépítésnél lenne érdekes, az hozna a konyhára a hagyományos dolgokhoz képest. 7.1-ig kisebb pénzből is lehet AVR-t vagy procit venni.
Látom a lényeg még mindig nem jött le. gondolkodik.gif :D
Kicsit mélyebbre kell ásni, hogy felszínre jöjjenek ennek a programnak az előnyei, aki beleássa magát az érteni fogja, hogy miről is van szó. Hogy jobban megértsd ez egy 3D-s hang megjelenítésére képes processzor, amit bárhogy alakíthatsz a térben szabadon, nincsenek határok, és készít hozzá egy kalibrációs mérést is, amit csak a Trinnov képes jelenleg kreállni, pont ilyen elven működik mindkét program is, csak nem kell fizetned ezért milliókat. ;) Természetesen itt a csatorna kiosztás, vagyis a megfelelő hardver hiánya lehet akadály semmi más, maga a processzor adott hozzá, kimeneti szinten van csak határ egyelőre.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

A front wide inkább mar 9.1-es kiépítésnél lenne érdekes, az hozna a konyhára a hagyományos dolgokhoz képest. 7.1-ig kisebb pénzből is lehet AVR-t vagy procit venni.

Online
Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 720

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

TSanyi írta:
2020.05.03., vas. 22:14
Ez tudja azt az algoritmust amit a front.wide-hoz hasznalnak a procik?
Tulajdonképpen objektum alapú a programban a hangsugárzó elhelyezések, tehát bárhová helyezheted a térben, és ki is kódolja, amennyiben van olyan hangkártyád (legalább 7.1-es). De ezt ki kellene próbálni élesben, fülessel próbáltam 5.1-ben a dekódolást, azzal működött a nagy rendszerre egyelőre nem tudom kiküldeni, mert dobozba van minden.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Ez tudja azt az algoritmust amit a front.wide-hoz hasznalnak a procik?

Online
Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 720

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

TSanyi írta:
2020.05.03., vas. 21:12
Ennek vagy egy másik programnak nem az lenne a lényege hogy ne kelljen AVR vagy processzor, hanem közvetlen mehessen a jel a végfokokra?
Egyébként simán lehet használni mint processzort is a HTPC-t. A program megalkotója is így használja, és én is, de elég széleskörűen alkalmazható a program, így azok is használhatják akik AVR vagy processzorral moziznak, vagy csak kalibrálni szeretnének profi módon, mert működik mint kalibráló rendszer is.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Ennek vagy egy másik programnak nem az lenne a lényege hogy ne kelljen AVR vagy processzor, hanem közvetlen mehessen a jel a végfokokra?

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”