Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Bécó írta:
2020.05.13., szer. 18:59
Privát megbeszéltem Klaca fórumtársal a dolgot. Korrektül megírta ennyi. Mindenkinek lehet véleménye ilyen vagy olyan ez szerintem természetes. :D
:smile32: :D
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Bécó
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2020.04.22., szer. 10:22
Értékelés: 206

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Bécó »

Privát megbeszéltem Klaca fórumtársal a dolgot. Korrektül megírta ennyi. Mindenkinek lehet véleménye ilyen vagy olyan ez szerintem természetes. :D

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Bécó írta:
2020.05.13., szer. 13:56
Klaca írta:
2020.05.13., szer. 11:38
Most, hosszú idő után idetévedve kicsit visszaolvasgattam, és az előző témával kapcsolatban érdekelne, hogy a regának azt a filozófiáját tényleg mindenki hülyeségnek tartja, hogy minél merevebb, de minél kevesebb anyagot tartalmazó, tehát minél könnyebb vázat építsen. Ugye mindenhol az a szöveg megy erről, hogy a rezgés energia, az energia anyag, így ha nem lenne anyag a motor a tányér és a kar között, akkor nem lenne semmi, ami a rezgéseket közvetíti a motor és a kar között. Ezt persze csak közelíteni lehet, de - bár nem értek hozzá - nem tűnik feltétlenül illogikusabbnak, mint az, hogy legyen minél nagyobb tehetetlen tömeg ott, és akkor nem fog rezegni. (A tányér tömegét azért ők is növelik, ahogy felfelé megyünk a ranglétrán, de az ugye az a tányér 'forgási tehetetlensége' miatt kell, ami más tészta.) Persze, ha az ember a kezébe fogja a testét egy ilyen lejátszónak, rögtön az ugrik be, hogy "anyám micsoda gagyi", mert alig van súlya. Az új P6-tól felfele gyakorlatilag egy valami nagyon merev anyaggal laminált szivacsból van a lejátszó, és az egyre drágább modellek teste egyre könnyebb lesz (talán a naiad a legkönnyebb). Nekem még egy szakember is azonnal azt reagálta, amikor kezébe vette a P/-ot, hogy ez csak színtiszta spórolás lehet a gyár részéről, de hát ennek ellentmondani látszik, hogy ez csak a P6 felett, tehát a három legdrágább modellnél jelenik meg. Ha olcsósítás lenne,miért ne tennék be az olcsóbb modellekbe is (p1-p3). Mondjuk a p3 ról azt hallom, hogy az tényleg rettenetes gagyi megépítettségű, és hogy ezért már gyakorlatilag a P6 lett az, ami régen a Planar 3 volt. Ami a P6 hangját illeti, az viszont tényleg rettenetesen légies, könnyed és testetlen. Én nagyon szeretem. Azt mondanám, hogy sokkal jobb, mint a régi P3, de ezt azért nem tudom pontosan megítélni, mert egyszerre cseréltem majdnem mindent, amikor a P3-at lecseréltem. Sztem pont a gagyi feeling miatt sokan gyorsan eladták igen olcsón a gyakorlatilag új P6 jukat. Ha egy ilyen felbukkan 250-300 között, az sztem nagyon jó vétel, nem hiszem, hogy sok versenytársa lenne ebben az ársávban. Hogy az új árát megéri-e, az más kérdés, ezt nem tudom, de el tudom képzelni, hogy, ami a hangját illeti, akár még ott is nagyon jó vételnek számít. Egy dolgot próbálnék esetleg még ki, ha lenne kedvem, pénzem, időm kütyüzni: kíváncsi lennék, mit csinálna ez a futómű egy unipivot karral. Az valahogy - pusztán 'filozófiailag' vagy 'spekulatíve' - nekem ehhez a légies, testetlen, könnyed prezentációhoz és filozófiához még jobban illene, mint a rega kar. De valszeg ezt nem fogom soha megtudni. (Esetleg valaki próbált ilyen 'szivacsmodellt' a regától valamilyen unipivot karral?)
Meg szabad kérdezni, hogy milyen rendszerben hallgatod a Rega-t? Phono, hangszedő, erősítő, hangsugárzó
@Bécó:ezt a rendszerkérdést a másik irányba is lehetne feszegetni..a képen látható rendszer nem éppen a szenteltvizes 100% Rega rendszer,van egy érzésem hogy van egy pár "ellenkanyar" benne... :D

aztán,egy érdekes téma,a topicinditó első mondata is igen érdekes,és a megoldás is amit alkalmaz,mint "ellenkanyar"

https://www.pinkfishmedia.net/forum/thr ... ge.240111/

;peace;

van egy olyan érzésem,hogy a Bob Marley "Lively up yourself" felvételén,Aston Barrett bassgitárjátékának igazi hangtömegét,nem a mai Rega lemezjátszók nagyobb példányai fogják elhozni a hallgató szobájába,de az is lehet hogyha valaki "kottázni "szeretné azt,tökéletes megoldások lehetnek...

:D
Csatolmányok
IMG_3763.JPG
IMG_3763.JPG (2.05 MiB) Megtekintve 3192 alkalommal
IMG_3762.JPG
IMG_3762.JPG (2.39 MiB) Megtekintve 3192 alkalommal
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

Klaca írta:
2020.05.13., szer. 14:54
.... és Gedeont sem ismerem)
Boldog ember. Keress rá! Netdepo videók, feltöltötte GEDEON.

Visszatérve a belinkelt "összehasonlító teszthez", vicces a pali és nagyon hatásosan adja elő a semmit. Meg a telefonos Youtube videókkal alátámasztott véleménye. Komolytalan az egész.
De valahogy, ha már teszt, akkor Stereophile, The Absolute Sound, HiFi News, Tone Audio...
2018-2019-ben besöpörte szinte az összes Év terméke, Szerkesztők által ajánlott termék címet.

https://www.mofielectronics.com/reviews

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Klaca »

LIMAR írta:
2020.05.13., szer. 14:44
Klaca írta:
2020.05.13., szer. 14:26
...felépítettség nem feltétlenül jelent jobb hangot...
A felépítettség objektív, a "jó hang" szubjektív, de a vélemény szabad. És ez is egy a sok közül.

Amúgy a csávóka nagyon hitelesnek tűnik, mint a Netdepo-s Gedeon videói kb. Bocsánat, azok azért jobbak.
Na jó, ezekben azért igazat adok neked... (bár ez nyilván nem számít semmit, és Gedeont sem ismerem)

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

Klaca írta:
2020.05.13., szer. 14:26
...felépítettség nem feltétlenül jelent jobb hangot...
A felépítettség objektív, a "jó hang" szubjektív, de a vélemény szabad. És ez is egy a sok közül.

Amúgy a csávóka nagyon hitelesnek tűnik, mint a Netdepo-s Gedeon videói kb. Bocsánat, azok azért jobbak.

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Klaca »

Bécó írta:
2020.05.13., szer. 13:56
Meg szabad kérdezni, hogy milyen rendszerben hallgatod a Rega-t? Phono, hangszedő, erősítő, hangsugárzó
Megírtam. Ehhez a gagyi-nem gagyi kérdéshez azért azt még hozzátenném, hogy itt van pl. egy teszt, ahol a mofi studiodecket ereszti össze valami fószer az új P3-al, és hát a P3-at legalább egy szempontból jobbnak hallja (és semmiben sem hallja rosszabbnak), csak azért hozza ki döntetlenre a dolgot, mert a mofi sokkal jobban megépített. Szóval úgy tűnik a jó felépítettség nem feltétlenül jelent jobb hangot...

youtu.be/EdRjbd4r9jg

Bécó
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2020.04.22., szer. 10:22
Értékelés: 206

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Bécó »

Klaca írta:
2020.05.13., szer. 11:38
Most, hosszú idő után idetévedve kicsit visszaolvasgattam, és az előző témával kapcsolatban érdekelne, hogy a regának azt a filozófiáját tényleg mindenki hülyeségnek tartja, hogy minél merevebb, de minél kevesebb anyagot tartalmazó, tehát minél könnyebb vázat építsen. Ugye mindenhol az a szöveg megy erről, hogy a rezgés energia, az energia anyag, így ha nem lenne anyag a motor a tányér és a kar között, akkor nem lenne semmi, ami a rezgéseket közvetíti a motor és a kar között. Ezt persze csak közelíteni lehet, de - bár nem értek hozzá - nem tűnik feltétlenül illogikusabbnak, mint az, hogy legyen minél nagyobb tehetetlen tömeg ott, és akkor nem fog rezegni. (A tányér tömegét azért ők is növelik, ahogy felfelé megyünk a ranglétrán, de az ugye az a tányér 'forgási tehetetlensége' miatt kell, ami más tészta.) Persze, ha az ember a kezébe fogja a testét egy ilyen lejátszónak, rögtön az ugrik be, hogy "anyám micsoda gagyi", mert alig van súlya. Az új P6-tól felfele gyakorlatilag egy valami nagyon merev anyaggal laminált szivacsból van a lejátszó, és az egyre drágább modellek teste egyre könnyebb lesz (talán a naiad a legkönnyebb). Nekem még egy szakember is azonnal azt reagálta, amikor kezébe vette a P/-ot, hogy ez csak színtiszta spórolás lehet a gyár részéről, de hát ennek ellentmondani látszik, hogy ez csak a P6 felett, tehát a három legdrágább modellnél jelenik meg. Ha olcsósítás lenne,miért ne tennék be az olcsóbb modellekbe is (p1-p3). Mondjuk a p3 ról azt hallom, hogy az tényleg rettenetes gagyi megépítettségű, és hogy ezért már gyakorlatilag a P6 lett az, ami régen a Planar 3 volt. Ami a P6 hangját illeti, az viszont tényleg rettenetesen légies, könnyed és testetlen. Én nagyon szeretem. Azt mondanám, hogy sokkal jobb, mint a régi P3, de ezt azért nem tudom pontosan megítélni, mert egyszerre cseréltem majdnem mindent, amikor a P3-at lecseréltem. Sztem pont a gagyi feeling miatt sokan gyorsan eladták igen olcsón a gyakorlatilag új P6 jukat. Ha egy ilyen felbukkan 250-300 között, az sztem nagyon jó vétel, nem hiszem, hogy sok versenytársa lenne ebben az ársávban. Hogy az új árát megéri-e, az más kérdés, ezt nem tudom, de el tudom képzelni, hogy, ami a hangját illeti, akár még ott is nagyon jó vételnek számít. Egy dolgot próbálnék esetleg még ki, ha lenne kedvem, pénzem, időm kütyüzni: kíváncsi lennék, mit csinálna ez a futómű egy unipivot karral. Az valahogy - pusztán 'filozófiailag' vagy 'spekulatíve' - nekem ehhez a légies, testetlen, könnyed prezentációhoz és filozófiához még jobban illene, mint a rega kar. De valszeg ezt nem fogom soha megtudni. (Esetleg valaki próbált ilyen 'szivacsmodellt' a regától valamilyen unipivot karral?)
Meg szabad kérdezni, hogy milyen rendszerben hallgatod a Rega-t? Phono, hangszedő, erősítő, hangsugárzó

Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Pointe »

Klaca írta:
2020.05.13., szer. 11:38
ha nem lenne anyag a motor a tányér és a kar között, akkor nem lenne semmi, ami a rezgéseket közvetíti a motor és a kar között. Ezt persze csak közelíteni lehet
Fogd meg a söröm:
dost.jpg
dost.jpg (49.22 KiB) Megtekintve 2966 alkalommal

Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Pointe »

Klaca írta:
2020.05.13., szer. 11:38
(Esetleg valaki próbált ilyen 'szivacsmodellt' a regától valamilyen unipivot karral?)
Te is próbálhatsz.

https://lemezjatszok.blog.hu/2019/12/25 ... n_a_kiraly

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Klaca »

Most, hosszú idő után idetévedve kicsit visszaolvasgattam, és az előző témával kapcsolatban érdekelne, hogy a regának azt a filozófiáját tényleg mindenki hülyeségnek tartja, hogy minél merevebb, de minél kevesebb anyagot tartalmazó, tehát minél könnyebb vázat építsen. Ugye mindenhol az a szöveg megy erről, hogy a rezgés energia, az energia anyag, így ha nem lenne anyag a motor a tányér és a kar között, akkor nem lenne semmi, ami a rezgéseket közvetíti a motor és a kar között. Ezt persze csak közelíteni lehet, de - bár nem értek hozzá - nem tűnik feltétlenül illogikusabbnak, mint az, hogy legyen minél nagyobb tehetetlen tömeg ott, és akkor nem fog rezegni. (A tányér tömegét azért ők is növelik, ahogy felfelé megyünk a ranglétrán, de az ugye az a tányér 'forgási tehetetlensége' miatt kell, ami más tészta.) Persze, ha az ember a kezébe fogja a testét egy ilyen lejátszónak, rögtön az ugrik be, hogy "anyám micsoda gagyi", mert alig van súlya. Az új P6-tól felfele gyakorlatilag egy valami nagyon merev anyaggal laminált szivacsból van a lejátszó, és az egyre drágább modellek teste egyre könnyebb lesz (talán a naiad a legkönnyebb). Nekem még egy szakember is azonnal azt reagálta, amikor kezébe vette a P/-ot, hogy ez csak színtiszta spórolás lehet a gyár részéről, de hát ennek ellentmondani látszik, hogy ez csak a P6 felett, tehát a három legdrágább modellnél jelenik meg. Ha olcsósítás lenne,miért ne tennék be az olcsóbb modellekbe is (p1-p3). Mondjuk a p3 ról azt hallom, hogy az tényleg rettenetes gagyi megépítettségű, és hogy ezért már gyakorlatilag a P6 lett az, ami régen a Planar 3 volt. Ami a P6 hangját illeti, az viszont tényleg rettenetesen légies, könnyed és testetlen. Én nagyon szeretem. Azt mondanám, hogy sokkal jobb, mint a régi P3, de ezt azért nem tudom pontosan megítélni, mert egyszerre cseréltem majdnem mindent, amikor a P3-at lecseréltem. Sztem pont a gagyi feeling miatt sokan gyorsan eladták igen olcsón a gyakorlatilag új P6 jukat. Ha egy ilyen felbukkan 250-300 között, az sztem nagyon jó vétel, nem hiszem, hogy sok versenytársa lenne ebben az ársávban. Hogy az új árát megéri-e, az más kérdés, ezt nem tudom, de el tudom képzelni, hogy, ami a hangját illeti, akár még ott is nagyon jó vételnek számít. Egy dolgot próbálnék esetleg még ki, ha lenne kedvem, pénzem, időm kütyüzni: kíváncsi lennék, mit csinálna ez a futómű egy unipivot karral. Az valahogy - pusztán 'filozófiailag' vagy 'spekulatíve' - nekem ehhez a légies, testetlen, könnyed prezentációhoz és filozófiához még jobban illene, mint a rega kar. De valszeg ezt nem fogom soha megtudni. (Esetleg valaki próbált ilyen 'szivacsmodellt' a regától valamilyen unipivot karral?)

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2050
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 678
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: arzachel »

Full Kínai...
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: cables »

iistván írta:
2020.05.06., szer. 10:32
Na akkor kérem szépen itt egy érdekes öszvér, lehet elmélkedni a létjogosultságáról:

https://www.mcintoshlabs.com/products/turntables/MTI100

2,7m Ft :D
Még az is lehet, hogy jól szól :)

Online
Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1810
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 529
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

iistván írta:
2020.05.06., szer. 14:02
frenki485 írta:
2020.05.06., szer. 11:05
iistván írta:
2020.05.06., szer. 10:32
Na akkor kérem szépen itt egy érdekes öszvér, lehet elmélkedni a létjogosultságáról:

https://www.mcintoshlabs.com/products/turntables/MTI100

2,7m Ft :D
"A modern home audio system for modern lifestyles"
All in One készülék, ha van rá kereslet...
Nem új dolog, a régi nagyok is csináltak hasonlókat, amin meglepődtem anno még az általam nagyra tartott Thorens is...
Az all in one rendszer valóban nem újkeletű, engem inkább az lepett meg, hogy ilyen márka és árkategória is beszáll ebbe.

Aki 2,7 mFt-ot szán hangfal nélkül egy rendszerre, az nem tudom mennyire vevő ilyenre, de a McIntosh piackutatói biztos jobban tudják... :rolleyes:
Mindenesetre érdekes.
Ráadásul, ha az általános műszaki megközelítést vesszük alapul, azaz lehetőleg minden fontos áramkör külön legyen tápolva és lehetőleg jól szeparáljuk ezeket az egyéb áramköröktől, akkor még inkább különös ez a koncepció.
de ha Malibuban veszel egy nyaralót, már nem vesződsz a rendszer összeépítésével, hanem csak szólsz a lakberendeződnek, hogy a nappaliban lévő komódra kéred a hifit... :D
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Avatar
iistván
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2013.01.17., csüt. 10:33
Értékelés: 89

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: iistván »

frenki485 írta:
2020.05.06., szer. 11:05
iistván írta:
2020.05.06., szer. 10:32
Na akkor kérem szépen itt egy érdekes öszvér, lehet elmélkedni a létjogosultságáról:

https://www.mcintoshlabs.com/products/turntables/MTI100

2,7m Ft :D
"A modern home audio system for modern lifestyles"
All in One készülék, ha van rá kereslet...
Nem új dolog, a régi nagyok is csináltak hasonlókat, amin meglepődtem anno még az általam nagyra tartott Thorens is...
Az all in one rendszer valóban nem újkeletű, engem inkább az lepett meg, hogy ilyen márka és árkategória is beszáll ebbe.

Aki 2,7 mFt-ot szán hangfal nélkül egy rendszerre, az nem tudom mennyire vevő ilyenre, de a McIntosh piackutatói biztos jobban tudják... :rolleyes:
Mindenesetre érdekes.
Ráadásul, ha az általános műszaki megközelítést vesszük alapul, azaz lehetőleg minden fontos áramkör külön legyen tápolva és lehetőleg jól szeparáljuk ezeket az egyéb áramköröktől, akkor még inkább különös ez a koncepció.
Digi: DIY Raspberry/Allo Digione signature futómű -> Heed Lagrange-> Heed Grand Enigma MKII
LP: Edwards Audio TT3 (Goldring 1042) -> Heed Quasar -> Heed Lagrange -> Heed Grand Enigma MKII

Online
Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1810
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 529
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

iistván írta:
2020.05.06., szer. 10:32
Na akkor kérem szépen itt egy érdekes öszvér, lehet elmélkedni a létjogosultságáról:

https://www.mcintoshlabs.com/products/turntables/MTI100

2,7m Ft :D
"A modern home audio system for modern lifestyles"
All in One készülék, ha van rá kereslet...
Nem új dolog, a régi nagyok is csináltak hasonlókat, amin meglepődtem anno még az általam nagyra tartott Thorens is...
Csatolmányok
td_170 003.JPG
td_170 003.JPG (812.64 KiB) Megtekintve 3017 alkalommal
td_170 002.JPG
td_170 002.JPG (1.2 MiB) Megtekintve 3017 alkalommal
td_170 001.JPG
td_170 001.JPG (1.09 MiB) Megtekintve 3017 alkalommal
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Avatar
iistván
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2013.01.17., csüt. 10:33
Értékelés: 89

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: iistván »

Na akkor kérem szépen itt egy érdekes öszvér, lehet elmélkedni a létjogosultságáról:

https://www.mcintoshlabs.com/products/turntables/MTI100

2,7m Ft :D
Digi: DIY Raspberry/Allo Digione signature futómű -> Heed Lagrange-> Heed Grand Enigma MKII
LP: Edwards Audio TT3 (Goldring 1042) -> Heed Quasar -> Heed Lagrange -> Heed Grand Enigma MKII

Online
Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1810
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 529
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

frankzappa írta:
2020.05.06., szer. 10:02
frankzappa írta:
2020.04.29., szer. 09:16
frenki485 írta:
2020.04.28., kedd 23:02

https://edigital.hu/lemezjatszo-tartoze ... zo-p612938

USB-s... felejtős. Meg ne vedd.
Az miért baj,ha usb-s? Vonal kimenettel használnám.
Átrágtuk már ezt a dolgot, ha visszagörgetsz pár hozzászólással.
Mi a kérdés?
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

frankzappa írta:
2020.05.06., szer. 10:02
frankzappa írta:
2020.04.29., szer. 09:16
frenki485 írta:
2020.04.28., kedd 23:02

https://edigital.hu/lemezjatszo-tartoze ... zo-p612938

USB-s... felejtős. Meg ne vedd.
Az miért baj,ha usb-s? Vonal kimenettel használnám.
... és ezt miért kellett megismételni? Többen megválaszolták már a kérdést, köztük én is. És igen, láttuk, hogy csak vonalkimenettel használnád.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

frankzappa
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2020.04.16., csüt. 19:07
Értékelés: 0

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: frankzappa »

frankzappa írta:
2020.04.29., szer. 09:16
frenki485 írta:
2020.04.28., kedd 23:02
frankzappa írta:
2020.04.28., kedd 22:37
Ismeri-e és hallotta-e már valaki a Lenco L-91-et?Mennyire jó vagy rossz?
https://edigital.hu/lemezjatszo-tartoze ... zo-p612938

USB-s... felejtős. Meg ne vedd.
Az miért baj,ha usb-s? Vonal kimenettel használnám.

Online
Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1810
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 529
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

Indy írta:
2020.04.30., csüt. 12:45
iistván írta:
2020.04.30., csüt. 11:20
Szerintem pont azt magyaráztad meg, hogy ez egy értelmetlen 1-2 EUR költség növelés, mert 1000 vevőből 1 használná az usb opciót, viszont mind az 1000 felhasználó kap egy rosszabb hangminőséget a felesleges jelút miatt és még a gyártó is alacsonyabb profitot könyvel el...
Bocs, de megszólalt belőlem a közgazdász :D
Az a helyzet, hogy a "jelút", meg a "hangminőség" nem nagyon érdekli a kategória vásárlóit. Az USB-t legalább értik (talán, remélem). Az USB a lemezjátszógyártás "autós LED világítása". Az autóvásárlók nagyobb részét mára már egyáltalán nem érdekli, hogy az autót milyen motor hajtja, milyen a sebességváltó, a kapcsolási érzet, az útfekvés, kanyarstabilitás. Sokkal fontosabb hogy legyen kétszínű fényezés, a nagynál is nagyobb kerék, és okvetlenül legyen az autóban 8 színű hangulatváltós LED világítás, lehetőleg hanggenerátorral kiegészítve. Sajnos e vagy sem, a nagy átlagnak erre van szüksége... Akinek pedig nem, az elkerüli a papírsúlyú gépeket. :smile29:
" Az USB-t legalább értik (talán, remélem)..." szigorú jellemzés és egyben szomorú is, de informatikusként (és egyben hifi-staként is), sajna egyet kell értsek... sad.gif
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Avatar
mcfly78
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2012.08.07., kedd 19:43
Értékelés: 4

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: mcfly78 »

SoundMania írta:
2020.04.30., csüt. 12:33
mcfly78 írta:
2020.04.30., csüt. 08:04
Sziasztok!
Ha már előjött a belső karkábel kérdése hadd kérdezzek valamit:
Lemezjátszó belső karkábelt láttam:a 4 szálat összefonva; az egymáshoz tartozó "plusz" és "mínuszt" összecsavarva;vagy csak simán szálanként behúzva,mind a 4 szálat összecsavarva.Ezek közül vajon melyik a legjobb, vagy ahány gyártó annyi megoldás? :quetionmark:
Igen!
Nem is tudom mit vártam mást :D

Avatar
galrob
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.05.17., vas. 15:33
Értékelés: 31

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: galrob »

Indy írta:
2020.04.30., csüt. 12:45
iistván írta:
2020.04.30., csüt. 11:20
Szerintem pont azt magyaráztad meg, hogy ez egy értelmetlen 1-2 EUR költség növelés, mert 1000 vevőből 1 használná az usb opciót, viszont mind az 1000 felhasználó kap egy rosszabb hangminőséget a felesleges jelút miatt és még a gyártó is alacsonyabb profitot könyvel el...
Bocs, de megszólalt belőlem a közgazdász :D
Az a helyzet, hogy a "jelút", meg a "hangminőség" nem nagyon érdekli a kategória vásárlóit. Az USB-t legalább értik (talán, remélem). Az USB a lemezjátszógyártás "autós LED világítása". Az autóvásárlók nagyobb részét mára már egyáltalán nem érdekli, hogy az autót milyen motor hajtja, milyen a sebességváltó, a kapcsolási érzet, az útfekvés, kanyarstabilitás. Sokkal fontosabb hogy legyen kétszínű fényezés, a nagynál is nagyobb kerék, és okvetlenül legyen az autóban 8 színű hangulatváltós LED világítás, lehetőleg hanggenerátorral kiegészítve. Sajnos e vagy sem, a nagy átlagnak erre van szüksége... Akinek pedig nem, az elkerüli a papírsúlyú gépeket. :smile29:
Így van, ezeket a lemezjátszókat még jobban vinnék wifi-vel meg kék lcd kijelzővel.

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Indy »

iistván írta:
2020.04.30., csüt. 11:20
Szerintem pont azt magyaráztad meg, hogy ez egy értelmetlen 1-2 EUR költség növelés, mert 1000 vevőből 1 használná az usb opciót, viszont mind az 1000 felhasználó kap egy rosszabb hangminőséget a felesleges jelút miatt és még a gyártó is alacsonyabb profitot könyvel el...
Bocs, de megszólalt belőlem a közgazdász :D
Az a helyzet, hogy a "jelút", meg a "hangminőség" nem nagyon érdekli a kategória vásárlóit. Az USB-t legalább értik (talán, remélem). Az USB a lemezjátszógyártás "autós LED világítása". Az autóvásárlók nagyobb részét mára már egyáltalán nem érdekli, hogy az autót milyen motor hajtja, milyen a sebességváltó, a kapcsolási érzet, az útfekvés, kanyarstabilitás. Sokkal fontosabb hogy legyen kétszínű fényezés, a nagynál is nagyobb kerék, és okvetlenül legyen az autóban 8 színű hangulatváltós LED világítás, lehetőleg hanggenerátorral kiegészítve. Sajnos e vagy sem, a nagy átlagnak erre van szüksége... Akinek pedig nem, az elkerüli a papírsúlyú gépeket. :smile29:
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”