Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Zeneszoba

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

vidor2009 írta:
2020.11.21., szomb. 10:27
Szervusz!
Sokáig hasonló problémám volt nekem is.
Nálam akusztikai panelek oldották meg a helyzetet.
Üdv. Gyuri :napsut:
Ahogy lentebb írtam, az előző hangsugárzóimmal semmiféle hasonló probléma nem volt. Azt is írtam, hogy ez nem zeneszoba, ahol kb. mindent be lehet vetni, a jobb hang érdekében, hanem egy nappali, amit nem rendelhetek alá a hobbimnak, a család többi tagja sem teszi.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

asebestyen írta:
2020.11.21., szomb. 09:39
zoli73 írta:
2020.11.21., szomb. 09:06
Ez nagyon jó kérdés!
Nem, nem régóta hallgatom ezeket, úgy fél éve.
Az előző hangsugárzómmal(Martin Logan), nem voltak ilyen problémák, abban 2db, 16,5cm-es melysugárzó volt, aktív hajtásban, a jelenlegi, 30-as, es passzív.
Az előző gazdájánál meghallgatva, nem tapasztaltam az említett anomáliát, pedig erősítő terén elég gyengus volt a rendszere, "mozikombájn".
Sejtem, mi a gondod... Hiányzik az "attack" a hangból. Tartok tőle, ebből hangsugárzó csere lesz, mert ezen még a tologatás se tudna segíteni. Olyan dobozokat kell keresned, amik jobban működnek ebben a helyiségben adott elhelyezés mellett. És bizony ez lehet ismét a 2db 6-7"-os wooferrel készített dobozok közt lesz, hisz az jól működött előzőleg. Mi volt a gond a Loganekkel? Szűk volt a sweet spot?
Igen, jól sejted, hiányzik az "attak", a "dög", és ehhez alapvető lenne a felső basszus. Én is tartok tőle, hogy csak a csere oldja meg, a problémát.
Mi volt a baj, a Loganekkel?
Itt most annyira nem akarom részletezni, mert kissé off, de felfedeztem valamit a hangjában, amire felhívták a figyelmem, és onnantól kezdve, nagyon zavaróvá vált. A másik, hogy nem szerettem volna megvárni a panelek hanyatlását, majd jelentős költségen újáépíttetni őket.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Tiamat
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2007.01.22., hétf. 13:53
Értékelés: 33
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: Tiamat »

Doboz csere előtt megpróbálnék egy másik végfokot. Nem biztos hogy az a CJ végfok a tökéletes párosítás ahhoz a hangfalhoz.
asebestyen írta:
2020.11.21., szomb. 09:39

Sejtem, mi a gondod... Hiányzik az "attack" a hangból. Tartok tőle, ebből hangsugárzó csere lesz, mert ezen még a tologatás se tudna segíteni. Olyan dobozokat kell keresned, amik jobban működnek ebben a helyiségben adott elhelyezés mellett. És bizony ez lehet ismét a 2db 6-7"-os wooferrel készített dobozok közt lesz, hisz az jól működött előzőleg. Mi volt a gond a Loganekkel? Szűk volt a sweet spot?

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »

Szervusz!
Sokáig hasonló problémám volt nekem is.
Nálam akusztikai panelek oldották meg a helyzetet.
Üdv. Gyuri :napsut:

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

zoli73 írta:
2020.11.21., szomb. 09:06
Ez nagyon jó kérdés!
Nem, nem régóta hallgatom ezeket, úgy fél éve.
Az előző hangsugárzómmal(Martin Logan), nem voltak ilyen problémák, abban 2db, 16,5cm-es melysugárzó volt, aktív hajtásban, a jelenlegi, 30-as, es passzív.
Az előző gazdájánál meghallgatva, nem tapasztaltam az említett anomáliát, pedig erősítő terén elég gyengus volt a rendszere, "mozikombájn".
Sejtem, mi a gondod... Hiányzik az "attack" a hangból. Tartok tőle, ebből hangsugárzó csere lesz, mert ezen még a tologatás se tudna segíteni. Olyan dobozokat kell keresned, amik jobban működnek ebben a helyiségben adott elhelyezés mellett. És bizony ez lehet ismét a 2db 6-7"-os wooferrel készített dobozok közt lesz, hisz az jól működött előzőleg. Mi volt a gond a Loganekkel? Szűk volt a sweet spot?
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1788
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 808
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: Red75 »

zoli73 írta:
2020.11.21., szomb. 09:11
A nappali mérete 5,3 X 4,6m egész pontosan, a rendszer a hosszabbik oldalon van.
De ahogy írtam lentebb, az előző hangsugárzóimmal nem volt ilyen jellegű probléma.
Belmagasság?
Igen, értem. Fülelek biztosan jól mondja. Az új dobozaid sokkal jobbak a legalsó tartományban és ehhez képest kevesebbnek hallatszik a felsőbasszus. Gondolom kissé "loudness"-es lehet.
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Red75 írta:
2020.11.21., szomb. 08:55
zoli73 írta:
2020.11.21., szomb. 07:57
Egy akusztikai mérés, biztosan fényt derítene a megoldásra,
Jó lenne tudni, ennek a nappalinak a méreteit. Elképzelhető, hogy az említett tartományban túl sok az állóhullám, amivel sajnos nemsok mindent lehet kezdeni. Ha így van, azon a hangsugárzó csere sem igazán javít. gondolkodik.gif
A nappali mérete 5,3 X 4,6m egész pontosan, a rendszer a hosszabbik oldalon van. Nem túl előnyős, mert a négy oldal közül, csak az egyik hosszú amire elhelyezhető a renddszer, a többin ajtók, ablakok.
De ahogy írtam lentebb, az előző hangsugárzóimmal nem volt ilyen jellegű probléma.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

asebestyen írta:
2020.11.21., szomb. 08:41
zoli73 írta:
2020.11.21., szomb. 07:57
Köszönöm, valahogy ettöl tartottam.
Mélybasszus kiemelést nem tapasztalok, ha összeségében jellemeznem kellene, akkor inkább felfelé billen a hangzási balansz, de ez csalóka, ezt okozhatja az említett felsőbasszus visszafogottsága.
Ami még feltünt, hogy mindegy hová ülök a szobában(nappali), mindegy havá megyek a lakásban, ez az anomália egyáltalán nem változik.
Próbálkoztam a hangsugárzók tologatásával is, de vagy egyáltalán nem változott, vagy még rosszabb lett.
Mivel ez nem zeneszoba, hanam egy nappali, így sem a rendszer helyén, sem a hallgatási pozíción érdemben nem tudok változtatni.
Egy akusztikai mérés, biztosan fényt derítene a megoldásra, de ez most, a Covid időszak közepette, nem annyira járható.
Még agyalok, minn tudnék változtatni, de az is lehet, hogy el kell engedjem a jelenlegi hangsugárzóimat.
Egyébként időtlen idők óta ezeket a dobozokat hallgatod? Ha volt(ak) előtte másik(ak), azokkal is jelentkezett ez a hiányosság?
Ez nagyon jó kérdés!
Nem, nem régóta hallgatom ezeket, úgy fél éve.
Az előző hangsugárzómmal(Martin Logan), nem voltak ilyen problémák, abban 2db, 16,5cm-es melysugárzó volt, aktív hajtásban, a jelenlegi, 30-as, es passzív.
Az előző gazdájánál meghallgatva, nem tapasztaltam az említett anomáliát, pedig erősítő terén elég gyengus volt a rendszere, "mozikombájn".
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1788
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 808
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: Red75 »

zoli73 írta:
2020.11.21., szomb. 07:57
Egy akusztikai mérés, biztosan fényt derítene a megoldásra,
Jó lenne tudni, ennek a nappalinak a méreteit. Elképzelhető, hogy az említett tartományban túl sok az állóhullám, amivel sajnos nemsok mindent lehet kezdeni. Ha így van, azon a hangsugárzó csere sem igazán javít. gondolkodik.gif
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

zoli73 írta:
2020.11.21., szomb. 07:57
Köszönöm, valahogy ettöl tartottam.
Mélybasszus kiemelést nem tapasztalok, ha összeségében jellemeznem kellene, akkor inkább felfelé billen a hangzási balansz, de ez csalóka, ezt okozhatja az említett felsőbasszus visszafogottsága.
Ami még feltünt, hogy mindegy hová ülök a szobában(nappali), mindegy havá megyek a lakásban, ez az anomália egyáltalán nem változik.
Próbálkoztam a hangsugárzók tologatásával is, de vagy egyáltalán nem változott, vagy még rosszabb lett.
Mivel ez nem zeneszoba, hanam egy nappali, így sem a rendszer helyén, sem a hallgatási pozíción érdemben nem tudok változtatni.
Egy akusztikai mérés, biztosan fényt derítene a megoldásra, de ez most, a Covid időszak közepette, nem annyira járható.
Még agyalok, minn tudnék változtatni, de az is lehet, hogy el kell engedjem a jelenlegi hangsugárzóimat.
Egyébként időtlen idők óta ezeket a dobozokat hallgatod? Ha volt(ak) előtte másik(ak), azokkal is jelentkezett ez a hiányosság?
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

fülelek írta:
2020.11.20., pén. 23:49
Nagy valószínűséggel akusztikai probléma, a hiányolt frekvenciák környékén erős leszívás van,ami akár 5-10dB-lel kisebb hangnyomást okozhat, ami már jócskán hallatszik. Esetleg az is lehet, hogy a mélybasszus tartományban van komoly emelés, és relatíve keveselled a felső basszust emiatt. És lehet mindkettő probléma egyszerre.
Meg kell mérni és vagy hallgatási helyet (hangsugárzó és hallgatási hely) kell módosítani, vagy adott frekvenciára akusztikai elemeket kell használni.
Köszönöm, valahogy ettöl tartottam.
Mélybasszus kiemelést nem tapasztalok, ha összeségében jellemeznem kellene, akkor inkább felfelé billen a hangzási balansz, de ez csalóka, ezt okozhatja az említett felsőbasszus visszafogottsága.
Ami még feltünt, hogy mindegy hová ülök a szobában(nappali), mindegy havá megyek a lakásban, ez az anomália egyáltalán nem változik.
Próbálkoztam a hangsugárzók tologatásával is, de vagy egyáltalán nem változott, vagy még rosszabb lett.
Mivel ez nem zeneszoba, hanam egy nappali, így sem a rendszer helyén, sem a hallgatási pozíción érdemben nem tudok változtatni.
Egy akusztikai mérés, biztosan fényt derítene a megoldásra, de ez most, a Covid időszak közepette, nem annyira járható.
Még agyalok, minn tudnék változtatni, de az is lehet, hogy el kell engedjem a jelenlegi hangsugárzóimat.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Nagy valószínűséggel akusztikai probléma, a hiányolt frekvenciák környékén erős leszívás van,ami akár 5-10dB-lel kisebb hangnyomást okozhat, ami már jócskán hallatszik. Esetleg az is lehet, hogy a mélybasszus tartományban van komoly emelés, és relatíve keveselled a felső basszust emiatt. És lehet mindkettő probléma egyszerre.
Meg kell mérni és vagy hallgatási helyet (hangsugárzó és hallgatási hely) kell módosítani, vagy adott frekvenciára akusztikai elemeket kell használni.

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Talán ez a legjobb helye a kérdésemnek...
Addott nálam egy olyan hangzási hiányosság, hogy valamiért, a nevezzem felső basszusnak, hiányosan, visszzafogottabban van jelen a hangsáv többi részéhez képest. Középtől felfelé minden rendben, de alul szinte csak a legalsó regiszterek vannak jelen kellő intenzitással. Ettől kicsit olyan "homorú" a mélytartomány, nem elég energikus, intenzív, visszafogottabb a hangsáv többi részéhez képest.
Kérdésem, ez az "anomália" magyarázható-e akusztikai problémákkal, vagy máshol keressem a megoldást?
Szobaakusztika, hallgatási pozíció, a hangsugárzók elhelyezése? Bár ez az utóbbi, hiába tologatok, csak mégrosszabb lesz.
Ha valakinek van ötlete, tanácsa, szívesen veszem.
Köszönöm!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 367
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: kasumi »

"This is a handbook for architects and interior designers who want to create acoustically beautiful spaces that make people feel happier, healthier and more productive. Here, you’ll learn the fundamentals of sound control and everything you need to know to start feeling more confident working with acoustic treatments in your design projects. When it comes down to it, it really is as simple as making people happy — whether they’re at work, school or conversing with friends over dinner."

Baux-book-of-acoustics.pdf

https://perfect-sense.se/wp-content/upl ... ustics.pdf
Újratervezés

Avatar
Kishaver
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 09:14
Értékelés: 44

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: Kishaver »

fapaci írta:
2020.06.23., kedd 09:14
Erről írhatnál bővebben, mert szerintem sokunkat felcsigáztál vele. :rolleyes:
Ha komolyan kérded, akkor neki eshetek...

Nézd, 20 éve a diplomamunkám hangdoboz építésből írtam az akkor még Faipari Egyetemen. Tojáshéjjal a popimon nyilván érdekelt a zene, de közel sem voltak olyan lehetőségeim, mint amit szerettem volna. Pénzem sem volt nagyon erre, meg fizikailag sem igazán találtam jó támogatókat (nem anyagilag, hanem olyen embereket, akiktől lehetett volna tanulni). No meg volt egy másik komoly (időrabló) hobbim is, így csak fél gőzzel tudtam haladni. A lényeg, hogy doboz merevséget vizsgáltam és annak hatásait a hangra, de mivel meg volt kötve a kezem (akármiről nem írhattam), el kellett vinnem a gyárthatóság, ár/érték arány és megtérülés vizsgálat felé az irományom. A lényeg az volt, hogy sokat olvastam a témában anno, meg örömmel csináltam 4 db proto terméket, amit aztán tudtam méregetni egy majdnem alkalmas süket szobában. Szerencsére találtam egy megszállott elektro-mérnöktanár segítséget mindehhez, meg egy asztalos diákot, akinek a műhelyében kontárkodhattam.

Aztán suli után meló, mély víz, hobbik eldobálva, nagy betűs élet. Munkahelyek az országban összevissza, költözgettem 0,5-1 évente. Közben lett egy kis pénz, vettem Clarus Rhea mozi szettet, Harmann Kardon erősítővel, Optoma projival, amiknek anno nagyon örültem. Építgettem magamnak egy kis moziszobát (nappali), amivel végül megálltam. Jött új hobby, új nők (ismét költözgettem kicsit, immáron mozival a hátamon), végül (remélem) utolsó NŐ ;peace; , ház tákolás család, stb.

Nagyjából kezdett kialakulni a nappalink, amikor összeraktam 2-3 év "csend" után a Clarus házi-mozi front részét. Sajnos a dipol álló dobozokat nem tudtam elhelyezni rendesen a már általatok ismert szobában. Egyszerűen nem férnek el. Gondoltam majd építek magamnak egy falra helyezhető hátteret. Na akkor bumerángoztam ide ismét. Elkezdtem kutakodni, hogy ki tudna segíteni nekem a hangváltó megépítésben. Hangszórókészlet adott, mert a régi dipolokat majd szétszedem, de mivel a doboz liter, meg a hangszórók darabszáma is változna, gondolom totál újra kell tervezni a váltót is. Volt is egy pár levélváltásom itt dragonweeddel. Arra jutottunk, hogy még sem kéne szétvágnom a dobozt, ugye roncsolás mentesen nem bontható a Clarus ("nagyon okosan"). Akkor elkezdtem a régi Clarusos vonalat felkeresni, hogy veszek hangszórókat...... Mindenhol csak nehézség, nincs infó, van de fél.... Közben elkezdtem kutakodni másik vonalon. Mi lenne, ha az egész szettet kicserélném. (A Clarus sokat utazott velem, ez jól látható a doboz minden porcikáján és eleve nagyon gagyi a felületkezelése. Ami szintén ront az összképen. Anno ezt jeleztem Karcsiéknak, de ismeritek a sztorit biztos....Hagyjuk. :smile33: ) Ergo elkezdtem járni a boltokat, ahol nagyjából közölték velem, hogy a Harmann Kardon sem az igazi már.....a Clarus meg....., ismét hagyjuk. Így kicsit kapkodva utolsó pillanatban Black Friday keretében vettem egy Yamaha Rx-a2070 erősítőt. Na ezzel totál máshogy szólt a Rhea. Az erősítővel megoldódott egy HDMi elosztó problémám (több forrás, több képi megjelenítőn használni), látta a NAS-om tele FLAC-el. Kedvet kaptam a zenéléshez. Először Spotify-ozni kezdtem a házi-mozi erősítővel, aztán Tidal. Egyre jobban kezdett beszippantani az "ezzel érdemes lenne úja foglalkozni" érzés.

Majd látóterembe került egy Monitor Audio Gold 200 doboz páros. Gyönyörű doboz, méreg drága árcédula. Kezdtem körbejárni a Monitor Audio háza táját. Silver talán elérhető. Nyilván közben megnéztem azért a felsőbb kategóriákat is (pl.: Sonus Faber). Na akkor leesett, hogy a több milliós sztereó rendszer és a házi-mozi erősítős zenélés közt azért akad "némi" különbség. Egyszer a hónom alá csaptam a Yamahát és meghallgattam a Monitor Audio Silver 100 és 300 párost, majd a Gold 200-at. Még aznap 2 Elacot is (polcsugárzót és állót is). A Gold 200 mellett döntöttem, de ebben nagy szerepe volt annak, hogy eladtam egy öreg autót a háztól. Volt némi pénz és eladtam egy problémát. Sikerült olyan helyen vásárolnom, ahol Audia Flight3s erősítő és HiDiamond kábelezés voltak a társai. Nagyon tetszett, de ez már bőven túl mutatott azon, amit én szánni szerettem volna erre az egészre. Feleségem is értetlenkedett, hogy Van Tidal, NAS, házimozi, akkor minek vegyünk még 1 erősítőt. Kábelekről már nem is kezdtem neki mesélni. Ja és ugye a háttér problémám még mindig nem oldódott meg..... Elkezdtem kicsiben vásárolni kábeleket, ezt azt. Amolyan bátortalanul. Hopp egy tápkábel 30-ért a Yamahába. Némáááá ez meg jobb lett. Na akkor egy másik táp, ez is érdekes.... pár hét múlva egy hangszóró kábel a régi Clarusos helyett. Bakker, ez is. Aztán 1-2 hónapon belül szembe jött egy 2+1 db-os HiDiamond D5 kábel család. Mondom ez pont jó lesz a mozihoz (is), ha majd egyszer lesz centerem. Ez már egy komoly kiadás volt, nem csak az a tapogatózós. Nagyon bejött a D5 és éreztem, hogy lecsúszok a lejtőn. Kell egy erősítő, amit a házi-mozi pre out-jára tudok majd kötni (frontok és zene miatt), meg egy jobb forrás. Lindemann Limetree-vel szemezgettem. De nem kellett 2 hónap és Lindemann musicbook DSD20 jött szembe. Egy azonnali vétel, most vagy soha, szerintem jó áron. Gondoltam felhívom Ákosékat (Streamaudio), hogy mit szólnak hozzá, hogy ugyan genya kérdés, hogy nem tőlük veszem meg a Limetree-t, mert itt egy musicbook, de ha később vennék egy Audiát, akkor melyiket ajánlanák jobban társítani, Limetree, vagy Mb? Egyértelmű volt a válasz, amit nagyjából vártam is. Viszont azt nem vártam, hogy megemlítsék, hogy ugyan az Audia ára sajnos emelkedett az Euro miatt és a régi ajánlatuk, amit adtak már nem él, viszont van náluk egy beszámolt második rendszerből, alig használt fél éves Audia Flight, amit nyilván el szeretnének adni. Kaptam is egy nem túl rossz árat, meg egy kisebb szívinfarktust. Most akkor mi legyen. Itt van 2 azonnali vétel. Ha most bármelyiket kihagyom, ki tudja mikor lesz újra erre lehetőség. Ugyan most nem adtam el autót, de az asszonnyal megvívtunk és végül mindkét terméket megvettem. Úgy, hogy közben a feleségem 9. hónapban volt a lányunkkal, Covid szitu, ergo nem futkároztam megnézni, meghallgatni használt motyókat. Bátor voltam, most már kijelenthetem, hogy bejött. Ákoséknál még vettem egy HiDiamond D2 XLR-t. Na de várjatok, mert ugye ennyi tápkábelem nem volt. De nem kellett 2 hét és egyszerre kezdtek hirdetni 2 db D3 tápkábelt. Lassan a lejtő aljára érek, ezt már meg kellett vennem....

Most tartok ott, hogy minden össze van rakva. Ugyan még nem a saját bútorába, mert az kicsit nehezen készül el. Sajnos ebből élek (bútorozásból) és más munkák minidig fontosabbak. De 2 hét múlva az is meg lesz. Most még egy kicsit a táp szűréssel kell játszadoznom, meg úgy érzem nagyon sokat a szobával. De mivel nincs még kész a bútor, nem erőltetem. Majd ha az véglegesen bekerül a helyére, akkor jobban ráállok.

Szóval lehet, hogy nem egy nagy cucc, amit leírtam, mert vannak itt nagyon komoly tapasztalattal rendelkező emberek, sok év fülelés és nagyon sok millió 1-1 nappaliban, vagy dedikált zene szobában. Én úgy érzem, hogy elértem (inkább többszörösen túl léptem) a saját anyagi körülményeimen. Feleségem szokta összeszámolni az összértéket, amikor felbukkan egy új, számára még ismeretlen eszköz a cuccok közt. "Akkor hol is tartunk most?" Még én is ledöbbenek. Viszont az örömmel tölt el, amikor melóból megérkezek, és látom, hallom, hogy vagy a 3 éves fiamnak Gryllus "adja az ívet", vagy éppen Ruzsa Magdi, vagy Adele lett elindítva nem általam. De az is beszédes, hogy reggeli napi indításhoz pl.: Gregory Porter zenél a családnak, majd bekapcsolva marad és amikor délben ebédelni érkezek, még mindig szól.

Megszületett a lányom, a mozi ráér. :)
(Kell egy center, meg 2 falra helyezhető háttérsugárzó, esetleg atmos, de ez már tényleg a jövő zenéje. Addig a szobát helyre kéne tenni....)

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Kishaver írta:
2020.06.22., hétf. 00:42
...szinte a semmiből épült fel fél év alatt egy számomra álom rendszer.
Erről írhatnál bővebben, mert szerintem sokunkat felcsigáztál vele. :rolleyes:

Avatar
Kishaver
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 09:14
Értékelés: 44

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: Kishaver »

Igen, sajnos a pdf file már nem tartalmazza azokat a megértést segítő színnel jelöléseket, amiket a CAD file igen. (Ha színesre nyomtatnám, akkor meg a fehér papíron nem látszana semmi a világosabb színekből...) Bocsánat.

Szóval nagyjából jól érted/értitek. A hosszú kanapén kifejezetten zenét hallgatni nem okés. Ez a családnak szól. Mondjuk filmet nézni már nem olyan rossz innen, fekve, garantált a "pihenés". A hangfalakkal szemközti fotel közepe viszont majdnem sweet pot. Ebben a fotelben le lehet úgy ülni, hogy centivel kimérhetően tengelyben legyen az ember feje és közben nem kell eltörni a gerincét. ;peace; De ha jól gondolom azért némi mozgástér itt van. Egyébként ezen lehet változtatni, mert ha kicsit a folyosó felé elhúzom a jobb oldali dobozt, akkor ugye a középpont is menni fog vele.... A bal oldalit is lehet húzni kicsit, de annak korlátozott a lehetősége a bútor miatt. A fotel nagyobb hibája szerintem az, hogy az egyenlő szárú háromszög szárai nagyon hosszúak a két doboz közti távolsághoz képest. No meg ugye a bazi nagy hosszú kanapé karfája meg úgy nagyjából az egész jól ott van előtted. Nem magas (minimalista vonalú), de még is csak ott van egy "akadály" a bal doboz előtt. Ráadásul bőr. :smile51: Dohányzó asztal még nincs, szerintem nem is lesz.

Én ilyenekre gondolok megoldási javaslatként, hogy talán, hogy a kanapé jó lenne, ha nem bőr lenne. Erre speciel 2-3 éven belül van is esély. Legyen x cm vastag szőnyeg. (Erre is van esély. Ugyan én utálom, de az asszony már mondogatja egy ideje. Meg Karen Souza is be fogja jelenteni az igényét rá.)
Vagy a bal doboz mögé kéne valami csillapítás.
A jobb dobozt toljam ki a folyosóra. Egyébként ezzel próbálkozok is. Csak nem tarthatom majd ott fixen a mozgástérben, ezért ez olyan mozgásban lévő doboz lesz, ha erre jutunk.
Plafonon, vagy a vászon mögött kéne csillapítás.
Ablak elé valami brutál függöny, bár én inkább az ablak alatti nyitott fal szakaszra tudnék elképzelni valami teljes burkolást, meg esetleg ez feljöhetne a két ablak közti 50 centis falra is....

De lehet, hogy egyszerűbb egyből mérni.... ha jól érzem, mert piszkosul összetett nálam a probléma. (Meg mindenhol más is...)

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Kishaver írta:
2020.06.22., hétf. 00:42
Mit gondoltok?
és hova ülsz le zenét hallgatni? ha jól értem a rajzot, sem a bal oldali kanapé sem az alsó fotel nincs ideális helyzetben. Ha teret és hasonlókat keresel akkor a sztereo elhelyezés, hallgatási pozíció fontos kérdés. Ideális esetben egy egyenlő oldalú háromszög kellene aminek két csúcsa a hangsugárzó harmadik csúcsa meg a hallgatási hely. Persze, lehet a hangfalaktól való ülési távolság ennél picit több is, de akkor is szimmetrikus kéne. Ugyan itt a mozit sem igazán értem ;)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Kishaver
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 09:14
Értékelés: 44

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: Kishaver »

nappali alapterület 1.pdf
(20.45 KiB) Letöltve 126 alkalommal.
Sziasztok!

Adott egy ház, ami nagyon jól működik funkcionálisan, szeretjük. A nappali és a vele szorosan kapcsolódó fallal körbe vett részt emeltem ki a ház alaprajzból nektek "vita indítónak". Hifizésre kicsit necces. Jól látszik a méretekből, hogy a zenélésre szánt rész 20 négyzetméter alatt van, viszont nagyon szervesen tartozik ehhez a helyiséghez egy bazi nagy folyosó, meg egy pici. Illetve egy kicsi konyha, étkező. Arról nem beszélve, hogy a bal oldali doboz mögött van fal, a jobb oldali mögött meg pont nem, csak a jó nagy folyosó. Hogy egy kicsit még rontsak a helyzeten a hangfalakkal szemközti falon van 2 db panoráma ablak 185x140-es méretűek. Ergo a dobozokkal szemközti fal szinte végig üveg. A nappali parkettás, viszont a folyosók és a konyha hidegburkolatos. A kanapé meg bőr. (ha eddig nem lett volna elég a bajból)

Totál hifi újrakezdő vagyok. Onnan indultam, hogy 10 éve vettem egy Clarus 5.1 szettet, amin pár évig moziztam. Közben zenére nem volt az igazi, de elfogadtam. Aztán jött a ház felújítás, gyerekek, stb. Mostanra kicsit megváltozott az igény és szinte a semmiből épült fel fél év alatt egy számomra álom rendszer. (Monitor Audio Gold 200 dobozok, Audia Flight 3s erősítő, Musicbook forrás, HiDiamond kábelezés) Én itt szeretnék megállni az eszközökkel és kicsiszolni a gyémántot.
Gyakorlatilag annyira új mindenem (használtak a dolgaim), de fél éven belül vettem meg mindent, így nem tudtam megtanulni még a saját rendszerem annyira, hogy tudjam melyik eszköz mit hoz a konyhára. Amit most hallok tetszik. Torony magasan jobb, mint amire gondolni mertem volna, amikor belekezdtem ebbe az egészbe, fél éve. Az elköltött pénz is sokkal több, de ezt nem kis lobbi hatására elviselte a család. Van mély gazdagon, de nem túlzó, nem buffog-brummog. A magas nagyon szép, szeretem ezt a ribbont. Középen érzek némi túlzást és egy picit a teret hiányolom.

Gondolom ennek a beszélgetésnek az lesz úgy is a vége, hogy majd valakinek ki kell jönnie mérni, hogy ha szeretnék valamit komolyabban és nem csak füllel próbálkozni. De így elsőre mit gondoltok? Végig olvastam az utolsó pár oldalt. Volt pár nagyon informatív hozzászólás és ezért bátorodtam fel. Írtátok, hogy asszimmetria nem lesz jó. Na ezzel itt nekem most együtt kell élnem. Nem tudok változtatni komolyan a pozíciókon. 10-20-40 centik oké, de nem tudom átfordítani a hallgatási pozíciókat, kanapét. A padlón várható némi csillapítás, mert szőnyeg előbb utóbb lesz a nappaliban. A folyosókon viszont nem hiszem. A plafonnal lehet még számolni (csillapítással), mert itt, ha később a mozit újra szeretném éleszteni, akkor elképzelhető, hogy atmos sugárzók miatt kell majd egy álmennyezet. Az ablakok előtt van függöny, de nagyon könnyű kis semmiség, jelentéktelen hang szempontjából. A dobozok mögötti falon van már egy fix (mozi) vászon és egyenlőre semmi más. Itt is biztos lesz feladat. A bal oldali dobozzal szemközt egy fal sarok, biztos kártékony. A bal doboztól még balra egy kis folyosó szakasz, nyilván ennek is van jelentősége. Mondjuk így legalább nem sarokban van egyik sugárzó sem, ez talán az egyetlen előnye ennek a felállásnak...

Na, most Ti jöttök. Mit gondoltok? Ki szokott kimenni mérni, elemezni? Vagy milyen lehetőségeim vannak még a finomításra? (táp szűrésen dolgozok)

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1501
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

hifitibi: Köszi a választ!

Dorian: Igen tudom, hogy a 90-es gyapot közelebb áll a mély hangok csillapításához, mint a magasakéhoz, de KR Krisztián is csinál 90-es gyapotból szélessávú elnyelőt. Egyébként értem amit írsz, mély hangok ellen vékony az 5cm, a magasak ellen meg túl sűrű a gyapot. :smile53:
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: Dorian »

KopaszKutya írta:
2020.05.24., vas. 20:46
Vettem pár db akusztikai panelt. Anyaga Rockwool Airrock XD 5cm 90kg/m3, fa keretben, panama szövettel bevonva.
A készítője külön nem alkalmazott kiporzás gátló anyagot, csak a kőzetgyapotra ráhúzta a panama textilt.
Kérdésem az lenne, hogy ennek az egészségre van-e káros hatása hosszú távon?
Rockwool Airrock XD eleve nem porzik ki.
Mondjuk nekem eleve furcsa a 90 kg/m3-es panel 5cm vtg-ban. Ilyen sűrű anyagot sarokba szoktak tenni basszuscsapdának, de akkor többszörös vastagságban van értelme (meg persze sarok-kialakítással) mert széles-sávú elnyelőként már nem alkalmas, mert magas sávban (részben középben is) ez már nem elnyelő, hanem visszaverő.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
hifitibi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2012.12.23., vas. 17:17
Értékelés: 94

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: hifitibi »

KopaszKutya írta:
2020.05.24., vas. 20:46
Sziasztok!

Vettem pár db akusztikai panelt. Anyaga Rockwool Airrock XD 5cm 90kg/m3, fa keretben, panama szövettel bevonva.

A készítője külön nem alkalmazott kiporzás gátló anyagot, csak a kőzetgyapotra ráhúzta a panama textilt.

Kérdésem az lenne, hogy ennek az egészségre van-e káros hatása hosszú távon?

Köszönöm!
Én is hasonlóképpen csináltam magamnak akusztikai panelt. Vékony, de nagyon sűrű szövésű textilt vettem, ezzel borítottam a kőzetgyapotot, kiporzásgátló anyag nélkül. Nekem kb. 4-5 éve van fenn a falon, semmilyen hatással sincs ránk. Amúgy ha felmegyek a padlásra, ami üveggyapottal van borítva, pár perc után érzem. Szóval ha a kőzetgyapotos panelből jönne ki bármi is, megérezném. A panama szövettel nem volt dolgom, annak szövési sűrűségét nem ismerem.

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1501
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

Sziasztok!

Vettem pár db akusztikai panelt. Anyaga Rockwool Airrock XD 5cm 90kg/m3, fa keretben, panama szövettel bevonva.

A készítője külön nem alkalmazott kiporzás gátló anyagot, csak a kőzetgyapotra ráhúzta a panama textilt.

Kérdésem az lenne, hogy ennek az egészségre van-e káros hatása hosszú távon?

Köszönöm!
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Avatar
mike-rame
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2016.10.23., vas. 16:01
Értékelés: 598

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: mike-rame »

cables írta:
2020.05.10., vas. 13:39
Azt, hogy zenét fogsz hallani, a térrel meg ne törödj, mert azt a hangtechnikusok keverik a lemezre semmi köze az eredeti felvételhez.
...és találtam rá példát is. :P
sp1111.jpg
sp1111.jpg (134.41 KiB) Megtekintve 2637 alkalommal
"Áldozat nélkül nincs veszteség"

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: Dorian »

zoli73 írta:
2020.05.15., pén. 19:29
Ezekről a csillapító panelekről lehet/szabad valamit tudni? "Gyári" vagy magad készítetted? Csak mert nálam is ez van porondon, gyűjtögetem az anyagokat és az információkat a készítéshez.
Persze, lehet, nincs benne semmi titok, de semmi csoda sem.
A titok inkább abban van, hogy a megfelelő fajtájú és mennyiségű panelt tegye az ember a megfelelő helyekre. Na ezt vagy megpróbálja az ember az összeolvasottak alapján valamilyen kétséges eredménnyel megtenni, vagy méret és javasoltat szakemberrel, vagy kitanulja hogyan kell mérni-kiértékelni.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”