A Fórum 2020-09-18-án pénteken frissítésre került.
Ha problémát láttok vagy hiányzik valami, kérjük jelezzétek!
Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Pc alapú audio lejátszás

wittao
Őslakos
Őslakos
Értékelés: 2698

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: wittao »

Apumnál egy Macmini rendszer üzemel nem is olyan régóta, és Tidal önmagában, majd Audirvana+Tidal volt a sorrend. A Tidal sokkal jobban szólt Audirvana alól mint ahogy a saját alkalmazása szolgáltatta.

Utána áttért ROON-ra + Tidal és most azt mondja számára ez sokkal jobban kezelhető, a hangját is szereti fájl alapú és Tidal stream forrásról is. Igaz fizetős, de ha fizetni kell én inkább a ROON-ért fizetnék (tudom évente, meg nem annyi stb.).

Csak kis érdekesség: ugyanaz az oprendszer, de egy Macbook Air-ről nem volt annyira jó a hang, mint a MacMiniről. Hogy ez miért, és minek mi köze van a mac-ekben hozzá, nem mélyültem el még. De meglepett az eredmény, pedig a többi PC mintájára ennek is valahogy logikusnak kellene lennie (kapcsi táp, akku, SSD-k, i5-i7... van mit nézelődni javulás után, ha akar az ember).
Core Audio, TARALABS, PrimaLuna, STAX, Entreq
Elektroncsovek: PSVANE, GoldLion, TAD, JJ, EH, Sovtek, Shuguang

Audio blogom: https://wittaozeneszobaja.blog.hu
Core Audio: http://www.avx.hu/forum/viewforum.php?f=166
www.coreaudio.eu

vkz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 131

Hozzászólás Szerző: vkz »

adodaniel írta:
2020.05.12., kedd 10:31
Köszönöm a válaszokat a mac témában. Mac mini 2011-et is gondoltam a nagyobb procival, az jó lehet? Valamint Audirvana akkor ha jól értem az egyetlen út? Megállnék 100 alatt (hw+sw), mert felette akkor már egyszerűbb egy streamer, mondjuk a Bluesound. A cél a tisztességes digitális hang az aláírásomban szereplő elemekhez, nem a high-end. leborulok.gif
Amennyiben a Dactilus USB bementes (feltételezem az) akkor szerintem kézenfekvő a megoldás, és rugalmasabb mint egy streamer. Az Audirvana jó cucc (és azért rendszeresen van frissítés is hozzá), szerintem jól használható iPad appja, de egyrészt lehet az is hogy most egy MacMini TIDAL desktop appal, majd később is lehet fejleszteni Audirvana vagy más irányba (Roon-t nem ismerem).
Egyébként szűkösen jön ki 100k-ból, viszont azért a lejátszáshoz nem feltétlen kell komolyabb hardver (bár ezzel biztos lesznek akik nem értenek egyet).
Ja és ha később cseréled a gépet, az Audirvana mehet a következőre is.
Én ezek miatt döntöttem a Mac mellett, szemben a streamer megoldásokkal.

Aszpirin
Moderátor
Moderátor
Értékelés: 2074

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

adodaniel írta:
2020.05.12., kedd 10:31
Köszönöm a válaszokat a mac témában. Mac mini 2011-et is gondoltam a nagyobb procival, az jó lehet? Valamint Audirvana akkor ha jól értem az egyetlen út? Megállnék 100 alatt (hw+sw), mert felette akkor már egyszerűbb egy streamer, mondjuk a Bluesound. A cél a tisztességes digitális hang az aláírásomban szereplő elemekhez, nem a high-end. leborulok.gif
Az Audirvana durván 40ezer forintba kerül (ez egyszeri kiadás, "Lifetime License") - gondolom Te is láttad. Biztosan nem ez az egyetlen megoldás, de az már egy elég tiszteséges megoldás, viszont így hw+sw összesen nem fog megállni 100 alatt. A Roon pedig drágább. Ezeket szokták a Mac-en jó minőségű lejátszókként emlegetni, de biztos van pár olcsóbb és pár ingyenes alternatíva is. Például a Tidal saját appja, ami ugyan csak Tidalra korlátozódik, de ha úgyis csak Tidal a cél, akkor érdemes kipróbálni.

Hogy egy BlueSound-dal jobban jársz-e, azt nem tudom megmondani, mert az egyéb komponensektől is függ, én annyit azért megjegyeznék, hogy nekem van BlueSound-om (Egy PowerNode 2) és nekem hálószobai zenéhez pont megfelelő, de a Mac+Audirvana +egy jó transzport + egy elég jó DAC összeállítással nem is lehet egy lapon emlegetni. Sajnos árban sem (valamit valamiért). Ha streamer, akkor én már - az eddigi tapasztalatok alapján - biztos valami mást is meghallgatnék, mert a BlueSound-oknál tuti van jobb, még annyi pénzért is. A BluOS-t is szokás egekig magasztalni, de nálam idegesítően lassú, és vanak még idegesítő tulajdonságai (amik lehet hogy megszokás kérdése).... de véleményem szerint az Audirvana Remote kb egy nagyságrenddel gyorsabb is meg jobban is használható, mint a BluOS. Persze ez szubjektív magánvélemény, lehet vele nem egyetérteni.

Just my two pence.
  • Thorens 206 + Goldring 2200 + Pointe Record TS | Linn Unidisk 1.1 | Mac + CoreAudio Karuna + Wadia 121 → PrimaLuna ProLogue Premium → AudioPhysic Classic 10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon 5.0 + Alteco C1 + BKE DoubleGem
  • BlueSound Powernode2 → Dynaudio Audience 50

adodaniel
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 26

Hozzászólás Szerző: adodaniel »

Forrás 1: Systemdek IIX + Linn Akito + Goldring G1042 + Funk Firm Achromat 3mm + Heed Orbit 2
Phono: Heed Quasar III + Q-PSU
Forrás 2: Raspberry Pi 2B + Allo DigiOne + Volumio
DAC: Heed Obelisk DA (v2.3)
Erősítő: Heed Obelsik Si2 + X2
Front: Kef LS50 + Atacama Nexus 6i + Soundcare Superspikes

Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 279

Hozzászólás Szerző: Tom40 »

GTomi írta:
2020.05.11., hétf. 22:23
Nekem csak egy külső táp kellene PaulPang v2-höz, molex csatlakozóval. Ki/mit javasol hozzá?
Én a V3-hoz UpTone Audio UltraCap LPS-t használtam. Jó 1.5 éve itt porosodik. Ha érdekel, beszelhetunk róla, hogy hazakuldom.
Audio PC + SotM SMS-200 + UpTone audio Ultra cap LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord 2Qute DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 504

Hozzászólás Szerző: GTomi »

Nekem csak egy külső táp kellene PaulPang v2-höz, molex csatlakozóval. Ki/mit javasol hozzá?
hivox 3 utas zártmonitor, hivox dac, konverter, erősítő, mm phono, alces 4, hivox/ hidiamond, diy kábelek, revox b226, lenco l75 diy

BLX
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 348

Hozzászólás Szerző: BLX »

adodaniel írta:
2020.05.11., hétf. 14:54
Sziasztok!

Olvasom mindenhol, hogy ha PC a forrás, akkor a macbook a legjobb választás (a dedikált audio pc-t leszámítva). Ezzel kapcsolatban a kérdés az, hogy bármilyen régi (late 2010 mondjuk) macbook jó erre a célra? Onnan kijárat USB és Audioquest Red vagy Cobaltra gondoltam az MQA miatt. Érdemes ebben gondolkoznom? gondolkodik.gif
Szerintem ár-érték arányban elég jó Apple gép alapú forrást lehet összerakni, amivel bármi mást is tudsz csinálni. MQA-t én sem kergetném feltétlenül... Az alap Tidal desktop applikáció kibontja 24 bit 96kHz-ig az MQA file-okat bármelyik 24/96-os DAC számára, de extrázhatod Audirvana-val vagy Roon-nal is. Ha jó az anyag és jó ami utána van kötve jól fog szólni. Az aláírásodban szereplő Dactilus 3-ban van USB bemenet? Nem próbálod meg elsőnek azzal a DAC-kal?

A 2010-es Macbook-nál valami újabbat néznék. Mennyi a kereted?
Jó zenék > Főleg magyar és angol eszközökön > Alisca Orange, Etalon, Dunaudio, VibaVoice, RIF Audio, Zsolt Audio, Creek, Epos, Royd

marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 112

Hozzászólás Szerző: marconi »

adodaniel írta:
Sziasztok!

Olvasom mindenhol, hogy ha PC a forrás, akkor a macbook a legjobb választás (a dedikált audio pc-t leszámítva). Ezzel kapcsolatban a kérdés az, hogy bármilyen régi (late 2010 mondjuk) macbook jó erre a célra? Onnan kijárat USB és Audioquest Red vagy Cobaltra gondoltam az MQA miatt. Érdemes ebben gondolkoznom? gondolkodik.gif
Igen, de sajnos a macbook - macbook pro-k között is van hangminőségbeli különbség! :) én leteszteltem elég sokfélét, macbook, air, pro, kicsi, nagy, korai, kései, és az van hogy minél újabb és erősebb annál jobb hangban. Audirvanaban érdemes gondolkodni macen. Legjobb ár minőség kompromisszum a 2015 ös minél erősebb 13” vagy 15” macbook pro, ettől régebbi vagy gyengébb géppel nem annyira érdemes foglalkozni.
De ha nagyon spórolni akarsz van egy régóta nem használt 2012 es macbook airem, az 75e, még az is lehet hogy ilyen alap szintű dacnál nem fogsz túl nagy - vagy épp semmi - különbséget hallani hogy épp melyik gép van előtte. Meg kell hallgatni.
Pár éve volt hogy ezeket meghallgattam a saját 2016 os retina macbook pro-m mellett, aztán én is audio pcre váltottam.
PierreLurneJ1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap),Core Audio Daido PC, Karuna Ultimate USB/SPDIF, Marantz cda-94 jFet mod/ BG recap), Philips cd100 Trial run Tunerman full mod, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Parabox Ellipsus mkIII, Altec 604-8G

Kriszbet
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 24

Hozzászólás Szerző: Kriszbet »

adodaniel írta:
Sziasztok!

Szerintem egy Mac mini 2012 a teljesítménye végett optimálisabb és egy Audirvana lejátszóval nagyon jó hangot lehet elérni.

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 2985

Hozzászólás Szerző: fülelek »

adodaniel írta:
Sziasztok!

Ez egyáltalán nem igaz. És az mqa sem jobb, mint nélküle, legfeljebb kommersz elektronikákkal. Az egyik választás a négyből. Mindegyik lehet jó is, meg gyenge is.
Drága szoftverrel nagyon jó is lehet egy macbook, ingyenessel viszont nem...

adodaniel
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 26

Hozzászólás Szerző: adodaniel »

Sziasztok!

Forrás 1: Systemdek IIX + Linn Akito + Goldring G1042 + Funk Firm Achromat 3mm + Heed Orbit 2
Phono: Heed Quasar III + Q-PSU
Forrás 2: Raspberry Pi 2B + Allo DigiOne + Volumio
DAC: Heed Obelisk DA (v2.3)
Erősítő: Heed Obelsik Si2 + X2
Front: Kef LS50 + Atacama Nexus 6i + Soundcare Superspikes

bazzs
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 260

Hozzászólás Szerző: bazzs »

Csak ajánlani tudom mzperix munkáit, akinek mindene magas szinten - szaktudás, anyagismeret, mérőeszközök, design szoftverek - megvan a profi termék létrehozásához. Nem a hype-ra épít, hanem a fizikára.
Az aktuális tápja nem is szenved az alultervezettségtől, sőt! :D
Nagyon-hagyon jó holmi kvázi bagóért. :smile32:

Egyébként elérhető itt is, ha nagy ritkán erre jár:
memberlist.php?mode=viewprofile&u=29769
Finesse !

hifitibi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 43

Hozzászólás Szerző: hifitibi »

nagyatt írta:
2020.05.04., hétf. 13:28
Az emlitett tapegyseg, hol vasarolhato meg?
Koszi a segitesget.
Mzperx az Audiodiyers fórumon aktív. Ott tudod keresni.

nagyatt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 30

Hozzászólás Szerző: nagyatt »

Az emlitett tapegyseg, hol vasarolhato meg?
Koszi a segitesget.
Audia Flight FL3S
Dynaudio Evoke 20 + Stand 20
AudioPC, EVGA NuAudio card
Hid D8 Speaker, D6 IC, D2 + D3 Power

hifitibi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 43

Hozzászólás Szerző: hifitibi »

Mzperx fejlesztett egy új, PC-be való analóg tápegységet, amiből én is vettem egyet. "Nagy" PC-khez való, az összes ATX feszültséget előállítja, külön táp fokozat a winchesternek/SSD-nek és USB kártyának.

Nagyon nagyot dobott a rendszer hangján. Mindenkinek csak ajánlani tudom.

kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2369

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

fapaci írta:
2020.04.28., kedd 18:25
alto írta:
2020.04.28., kedd 14:39
Sajnos a rádióadók ha nem is használnak forrásként MP3 tömörített zenét (pl. Bartók), a stúdió és az adótorony közötti digitális átviteli csatornán MPEG kódolású, veszteségesen tömörített az adatátvitel, így az FM rádiózás minőségi forrásként értelmét vesztette.
Kiegészítés: A komolyabb rádiók soha nem használtak MP3 formátumot, hanem ennek a broadcast testvérét alkalmazták és alkalmazzák ma is műsorgyártásnál, közvetítésnél, sugárzásnál, ez pedig MPEG-1 Audio Stream Layer II, rövidítve MP2.
Off
Egy kis történelem:
2003-tól kezdve volt un IP-alapú (és 128kbites ISDN kapcsolattal tartalékolt) átvitel az Antenna Hungária adói és a rádiók kimenete között, kezdetben 224 majd 256 kbit/s bitrátával, később még magasabbal. Anno a Pennával kb 200 darab un audio kodeket (enkóder/dekoder, Orban gyártmányú) szállítottunk az AH-nak erre a célra több év alatt és a távfelügyelethez szükséges szoftvert is mi írtuk, üzemeltettük, illetve fejlesztettünk ki un -48V-os tápot a távtápláláshoz, az adóberendezés mellett lévő kodek dekóder eszközhöz, amiből általában AES/EBU 48k/16 bit formában került az adó bemenetére a stúdió kimenete.
On

vkz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 131

Hozzászólás Szerző: vkz »

kohutaki írta:
2020.04.28., kedd 15:14
Illetve azért is kérdés ez számomra még mindig, hogy mennyire érdemes elmennem ebbe az irányba, és mennyire érdemes erre költenem, mert azt akarnám felmérni, hogy ha a rendszeremre még ráköltenék mondjuk úgy 300K e ft-ot de csak egy hangyafingnyival kerülnék közelebb a jobb hangminőséghez, akkor kitépném a hajam.

Ezért is szerettem volna apróbb lépésekkel megközelíteni a dolgot, és először a tömöröített minőségről szintet lépni a veszteségmentes tömörítésre (mostmár talán kezdnem megtanulni a FLAC helyes használatát, köszönet érte a hozzászólónak), és majd csak utána súlyosabb összegeket költeni a rendszerre.
Én vennék első körben egy USB-s dacot (mindig van az apróban nem 300k, és ha nem jön be akkor eladod). Az összességében minőségi ugrás lesz, az MP3 és a flac is jobb lesz.
És arra azért figyeljünk oda, hogy ha az a flac ismeretlen/bizonytalan forrásból van, nem lehetünk biztosak hogy miből hogyan konvertálták. Ha MP3-ból vissza, akkor nem fog jobban szólni.

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 6550
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci »

alto írta:
2020.04.28., kedd 14:39
Sajnos a rádióadók ha nem is használnak forrásként MP3 tömörített zenét (pl. Bartók), a stúdió és az adótorony közötti digitális átviteli csatornán MPEG kódolású, veszteségesen tömörített az adatátvitel, így az FM rádiózás minőségi forrásként értelmét vesztette.
Kiegészítés: A komolyabb rádiók soha nem használtak MP3 formátumot, hanem ennek a broadcast testvérét alkalmazták és alkalmazzák ma is műsorgyártásnál, közvetítésnél, sugárzásnál, ez pedig MPEG-1 Audio Stream Layer II, rövidítve MP2.

supravox
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 692

Hozzászólás Szerző: supravox »

kohutaki írta:
Nagyon köszönöm mindenkinek az értékes hozzászólásokat, sokkal közelebb kerültem a végeredményhez, és sokat tanultam. Nagyon élvezem ezt a csoportot (más csoportokkal ellentétben, ahol hozzám hasonló kezdők próbálják megmondani a tutit).

Sajnos ez az én keresztem (és ahogy látom ebben a csoportban van jópár sorstársam), hogy nem élvezem a minőségtelen dolgokat.
Zenében meg az a baj, hogy pl a fülemben van egy koncert hangja, vagy egy házikoncerté, ahol 3méterre van tőled a zongora, a fuvola meg a hegedű.
Illetve azért is kérdés ez számomra még mindig, hogy mennyire érdemes elmennem ebbe az irányba, és mennyire érdemes erre költenem, mert azt akarnám felmérni, hogy ha a rendszeremre még ráköltenék mondjuk úgy 300K e ft-ot de csak egy hangyafingnyival kerülnék közelebb a jobb hangminőséghez, akkor kitépném a hajam.

Ezért is szerettem volna apróbb lépésekkel megközelíteni a dolgot, és először a tömöröített minőségről szintet lépni a veszteségmentes tömörítésre (mostmár talán kezdnem megtanulni a FLAC helyes használatát, köszönet érte a hozzászólónak), és majd csak utána súlyosabb összegeket költeni a rendszerre.
Amint csak az lesz a "vágyad", hogy otthon NE úgy szóljon a rendszered ahogy koncerten,stúdióban, akkor sokkal közelebb leszel a boldogsághoz.
Mert egyszerűen nem tud.
Ha csak annyit érsz el,hogy emlékeztet.
Hidd el már jó úton vagy.
Bodor Pc,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref, ATC SCA2 előfok,ATC SCM100asl hangfal
Technics 1200G ,ASR Basis Exclusive phono,Dynavector XV1t pickup.WW Microplatinum8 phono,WW Gold Eclipse 8,WW Platinum8 aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SR007-SRM353X

avl2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1070

Hozzászólás Szerző: avl2 »

kohutaki írta:
...azt akarnám felmérni, hogy ha a rendszeremre még ráköltenék mondjuk úgy 300K e ft-ot de csak egy hangyafingnyival kerülnék közelebb a jobb hangminőséghez, akkor kitépném a hajam...
félö, hogy ezt sem tudja senki Neked rajtad kivül megválaszolni.

ami az egyiknek hangyafingnyi, a másiknak kategoriakkal ugrás - ebben szerintem rengeteg a szubjektiv dolog, a hangvisszaadasnak rengeteg aspektusa/parametere van, es különbözökepp sulyozzuk vulg.: egyikünk erre gerjed, masikunk arra (tererzet, magas hangok, enekhang, hangszerhang, melyhangok, csak a közep legyen tiszta, üssön, a semmiböl szolaljon meg, sulyos legyen, legies legyen, ...)

ugy tudod ezt kiprobalni, hogy szerzel kölcsöneszközöket a megcelzott arkategoriakban, bekéredzkedsz ide-oda hallgatozni (kereskedö demoja, masik "hifista-zenehallgato", ...) - bar aktualisan ez nyilvan limitalt

ne tépd ki a hajad ! tekintsd ezt egy játéknak, hobbinak, szórakozásnak ! remélem vannak zenéid, amik táskarádióból - söt: anélkül is, saját elöadásodban, akár csak odabent, akár hangosan - is élvezetet jelentenek, akkor meg az számít. (1) a zene 2) felvetel minösege, 3)...) - persze: szerintem :-)

kohutaki
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Értékelés: 0

Hozzászólás Szerző: kohutaki »

Nagyon köszönöm mindenkinek az értékes hozzászólásokat, sokkal közelebb kerültem a végeredményhez, és sokat tanultam. Nagyon élvezem ezt a csoportot (más csoportokkal ellentétben, ahol hozzám hasonló kezdők próbálják megmondani a tutit).

Sajnos ez az én keresztem (és ahogy látom ebben a csoportban van jópár sorstársam), hogy nem élvezem a minőségtelen dolgokat.
Zenében meg az a baj, hogy pl a fülemben van egy koncert hangja, vagy egy házikoncerté, ahol 3méterre van tőled a zongora, a fuvola meg a hegedű.

iistván
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 38

Hozzászólás Szerző: iistván »

feket663 írta:
2020.04.28., kedd 14:29
Üdv mindenkinek! Nem tudom jó helyre írok-e, egy Raspberry PI-re épülő rendszert szeretnék összeállítani magamnak. Pillanatnyilag egy I2s DAC-om van (kínai gyártmány, ES9018 K2m chippel. Ez valamikor igen jó chipnek számított, talán a céljaimra hangminőségileg elegendő is lenne). A lényeg az lenne, hogy menjen a Tidal master minőségben is. Nem tudom, hogy van-e olyan operációs rendszer Raspberry-re, ami meg tudná valósítani ezt az igényemet? Ha esetleg van más, max a Rasberry PI 4 árához hasonló árfekvésű DAC, nyilván egy olyat még megvennék, ha csak azzal menne.

Vagy vegyek egy Squeezebox Touch-ot, aztán meg van oldva a kérdés?

Köszönöm a segítséget!
Szia!
Én Moodeaudio-t használok (moodeaudio.org), ami tudja a Tidal-t, de sose próbáltam.
A Volumio is tudja elvileg (volumio.org).
Üdv.
Digi: DIY Raspberry/Allo Digione signature SPDIF futómű -> Heed DA -> Heed Obelisk Si2 + X2 + PAS -> Heed Grand Enigma
LP: Heed Orbit -> Edwards Audio TT3 (Goldring 1042) -> Heed Quasar -> Heed Obelisk Si2 + X2 + PAS -> Heed Grand Enigma

alto
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 762
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alto »

fapaci írta:
2020.04.28., kedd 11:19
Aszpirin írta:
2020.04.28., kedd 11:04
Pongyolanyelv mindig volt és lesz, a "FLAC-minőség", "MP3-minőség" stb szóhasználatnál kb a fentiekre gondolhatnak (az én megfigyelésem, hogy a veszteséges tömörítés összes változatát is egy kalap alá veszik, pedig a streamer szolgáltatások nem feltétlenül MP3-ban "adják" a veszteségesen tömörített zenét /az itt oly népszerű Tidal pl. AAC-ben, akárcsak az Apple Music/. Mégis szinte mindig MP3-ról beszélünk)
Szinte egyik tartalom szolgáltató és rádió sem használ már MP3 tömörítést, de a köznyelvben valóban gyűjtőfogalom lett, persze szokás szerint úgy, hogy a többségnek fogalma sincs a jelentéséről. Tartom a véleményem, hogy többség nem tudja megkülönböztetni az MP3 és a FLAC formátumokat fül alapján, illetve tökéletesen elvan a veszteséges formátumokkal, de egy ilyen kijelentésért azonnali kövezés jár néhol, pl. a Prohardveren.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

feket663
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 73

Hozzászólás Szerző: feket663 »

Üdv mindenkinek! Nem tudom jó helyre írok-e, egy Raspberry PI-re épülő rendszert szeretnék összeállítani magamnak. Pillanatnyilag egy I2s DAC-om van (kínai gyártmány, ES9018 K2m chippel. Ez valamikor igen jó chipnek számított, talán a céljaimra hangminőségileg elegendő is lenne). A lényeg az lenne, hogy menjen a Tidal master minőségben is. Nem tudom, hogy van-e olyan operációs rendszer Raspberry-re, ami meg tudná valósítani ezt az igényemet? Ha esetleg van más, max a Rasberry PI 4 árához hasonló árfekvésű DAC, nyilván egy olyat még megvennék, ha csak azzal menne.

Vagy vegyek egy Squeezebox Touch-ot, aztán meg van oldva a kérdés?

Köszönöm a segítséget!

Aszpirin
Moderátor
Moderátor
Értékelés: 2074

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

fapaci írta:
2020.04.28., kedd 11:19
Tartom a véleményem, hogy többség nem tudja megkülönböztetni az MP3 és a FLAC formátumokat fül alapján, illetve tökéletesen elvan a veszteséges formátumokkal, de egy ilyen kijelentésért azonnali kövezés jár néhol, pl. a Prohardveren.
Olyan emberként, aki rendszeresen hallgat MP3-at (autóban vagy repülőgépen), én nem csak hogy nem kövezlek meg, hanem szóról szóra egyet is értek (legalábbis magas bitrátájú MP3 esetében).

Azzal is egyetértek, hogy ha valaki nem hallja a különbséget és jólesik a zenét halgatni MP3-ban, akkor tekintse magát szerencsésnek (nagyon utálom a "szar a füled", "szar a rendszered" stb. megjegyzéseket), dőljön hátra és élvezze a zenét, mert ez a lényeg, és mosolyogjon azokon, akik ötször annyit költenek egyetlen kábelre, mint ő a teljes cuccára, mégsem tud nekik maradéktalan élvezetet nyújtani a zene. Nem kell audiofilnek lenni azért, hogy élvezze az ember a zenét, és ez is olyan kijelentés, amiért itt megkövezhetnek bármikor (prohardvert nem ismerem annyira, bár oda is regisztráltam).

Műfajfüggő, de én sajnos hallom a különbséget. Csak két példa a műfajfüggőségre: a szokásos "hifibarát" műfajok (lány egy szál gitárral, stb) valamint egyes elektronikus műfajok esetében ÉN nem tudok különbséget tenni (vagy ha mégis, akkor nagyon nehezen) a szokványos 44,1 kHz / 16 bit mintavételezéső zene 320kbps MP3-ba veszteségesen illetve FLAC-ba veszteségmentesen tömörített változata között. Bevallom férfiasan. DE nagy dinamikájú, komplex műfajoknál sajnos nagyon hallom a különbséget, olyannyira, hogy egy klasszikus nagyzenekari művet képtelen vagyok MP3-ban meghallgatni. (Na jó, az, hogy képtelen vagyok, az kissé túlzás, de nem tudom élvezni.) Ezeknél 90%-os bizonyossággal megmondom vaktesztnél is, hogy melyik melyik változat (ha a vakteszt olyan, hogy ugyanannak a felvételnek MP3 és FLAC-tömörítésű változatai közül kell megmondani, hogy melyik melyik).
  • Thorens 206 + Goldring 2200 + Pointe Record TS | Linn Unidisk 1.1 | Mac + CoreAudio Karuna + Wadia 121 → PrimaLuna ProLogue Premium → AudioPhysic Classic 10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon 5.0 + Alteco C1 + BKE DoubleGem
  • BlueSound Powernode2 → Dynaudio Audience 50

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”