Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

MM és MC pickup-ok

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

A Shure 44-7 felhasználók részére:útángyártott cseretű,Thakker féle..egész jó követi az eredetinek a hangzásvilágát,nem drága,és EU-n belüli beszerzés..vlszinű hogy a JICO késziti..szépen illeszkedik a testhez,atomstabil,testes hang,semmi pepecselés,finomkodás a hangban....sokan keresnek,vagy vágyódnánok ilyenre,csak a Shure márkanév és a kúpos tűprofil,ma nem ildomos... :P

mankó,nincs tűvédő... ;)
:D

https://www.thakker.eu/
Csatolmányok
IMG_4123.JPG
IMG_4123.JPG (121.36 KiB) Megtekintve 3370 alkalommal
IMG_4125.JPG
IMG_4125.JPG (145.6 KiB) Megtekintve 3370 alkalommal
IMG_4124.JPG
IMG_4124.JPG (196.74 KiB) Megtekintve 3370 alkalommal
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
Smart845
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 18:43
Értékelés: 177
Tartózkodási hely: A napfény városa

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Smart845 »

jabba306 írta:
2020.06.11., csüt. 13:25
Nem kimondottam hangszedővel, hanem inkább hangszedő beépítéssel kapcsolatos kérdésem lenne. Tudjuk, hogy a beszereléshez M2.5-s csavarra van szükség, ami nem mágnesezhető, tehát saválló acélból, rézből, bronzból, stb. készült.
Nincs valami tippetek, hogy hol lehetne ilyen csavart beszerezni többféle méretben?
Szia!
Például itt https://www.bakelitfutar.hu/kiegeszitok ... %A9szletek
A három rossz tulajdonságom:precíz vagyok,utálom a rendetlenséget és tisztaság mániám van.

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Indy »

jabba306 írta:
2020.06.11., csüt. 13:25
Nem kimondottam hangszedővel, hanem inkább hangszedő beépítéssel kapcsolatos kérdésem lenne. Tudjuk, hogy a beszereléshez M2.5-s csavarra van szükség, ami nem mágnesezhető, tehát saválló acélból, rézből, bronzból, stb. készült.
Nincs valami tippetek, hogy hol lehetne ilyen csavart beszerezni többféle méretben?
Én az egyik helyi kötőelem üzletben kaptam alumínium csavarokat többféle méretben is. Nem Szeged.
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Online
Avatar
jabba306
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2009.06.16., kedd 19:42
Értékelés: 69
Tartózkodási hely: Szeged

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: jabba306 »

Nem kimondottam hangszedővel, hanem inkább hangszedő beépítéssel kapcsolatos kérdésem lenne. Tudjuk, hogy a beszereléshez M2.5-s csavarra van szükség, ami nem mágnesezhető, tehát saválló acélból, rézből, bronzból, stb. készült.
Nincs valami tippetek, hogy hol lehetne ilyen csavart beszerezni többféle méretben?

Online
Avatar
gyt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2016.02.05., pén. 13:15
Értékelés: 219
Tartózkodási hely: Pomáz

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: gyt »

Nekem is Quasar-om van. Amúgy mindenem Heed. Nekem ezek a készülékek hozták el azt az érzést, hogy másra már nem is nagyon vagyok kíváncsi. És tök jó érzés! gyt
Heed, Soulines, Power-R

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Klaca írta:
2020.05.13., szer. 09:07
primaluna írta:
2020.05.12., kedd 07:35
LIMAR írta:
2020.05.07., csüt. 23:29


Most nem akarom megnevezni azt a phonot, mivel mi forgalmazzuk, ami garantáltan jobb és felébe se kerül.
Persze ez nem jelenti azt, hogy a Quasar rossz lenne, csak ma már van jobb sokkal olcsóbban. Ráadásul sokszorosan jobban illeszthető gyakorlatilag minden hangszedőhöz.
egyet értek a hozzászólással, szerintem a quasar nagyon "szerény" hangú riaa, én több hangszedőhöz is próbáltam illeszteni, de nagyon nem sikerült. mindig tompa , fátyolos, fakó, szürke hangja volt.
egyébként én is kuzma stabi, stogi s-t hallgatok, nem olyan egyszerű beállítani, és nagyon el tud menni a hangja rossz irányba, de ettől függetlenül én a quasar helyett keresnék jobb riaa-t.
ha gondolod a kuzmaval kapcsolatban tudok segíteni.
elküldöm a számomat privátban.
Visszanéztem a hozzászólásokat és ezt nem nagyon értem. Ugyan sokat nem hasonlítgattam más phonóval a quasar III-at, de évek óta, amióta hallgatom, egyáltalán nem érzem, hogy keresgélnem kellene. Azért van összehasonlítása alapom, pl. koncertek meg a cd lejátszóm, de az utóbbinál pl egyértelműen jobb hangot produkál (pedig újonnan az is már van 500e ft). Nem tudom elképzelni, hogy aki zenét akar hallgatni, annak kell ennél jobb. Nyilván, ha valaki szeret összehasonlítgatni, cserélgetni, szeret készülékekkel sokat matatni stb, az tud játszani mással is. (Ráadásul most már MM-el hallgatom, és - bár eleinte volt vele bajom, de akkor valami nem volt bejáratva - jobban tetszik, mint korábban egy mc-vel (ez nyilván sokmindentől függ). A stereophile tesztben maga a tesztelő egy szót nem szólt arról, hogy az MM-el baja lenne, az egészet, úgy ahogy van láthatóan nagyon szereti, sőt kiderül, hogy az MC fokozat is keresztül megy az MM-részen. A méréseket végző másik szaki nem ajánlja az MM-részt, de az nem igazán derül ki, hogy meg is hallgatta-e.) Az persze lehet, hogy a kuzmához nem passzol, de szerintem inkább ízlés vagy elvárásbeli dologról lehet szó. Persze szívesen összehasonlítanám más phonóval, ha valaki hozzám vág egyet próbára, de nem érzem szükségét, hogy ezért bármilyen erőfeszítést tegyek.
ahogyan maga H.Zs is mondaná:"mindenki úgy élvez ahogyan tud " :D ..ha elégedett vagy vele,nem kell feleslegesen feszegetni a tematikát...
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Klaca »

primaluna írta:
2020.05.12., kedd 07:35
LIMAR írta:
2020.05.07., csüt. 23:29
alto írta:
2020.05.07., csüt. 22:57
Sőt megkockáztatom, hogy 300ezer alatt nincs semmi, ami a Quasar szintjét elérné.
Most nem akarom megnevezni azt a phonot, mivel mi forgalmazzuk, ami garantáltan jobb és felébe se kerül.
Persze ez nem jelenti azt, hogy a Quasar rossz lenne, csak ma már van jobb sokkal olcsóbban. Ráadásul sokszorosan jobban illeszthető gyakorlatilag minden hangszedőhöz.
egyet értek a hozzászólással, szerintem a quasar nagyon "szerény" hangú riaa, én több hangszedőhöz is próbáltam illeszteni, de nagyon nem sikerült. mindig tompa , fátyolos, fakó, szürke hangja volt.
egyébként én is kuzma stabi, stogi s-t hallgatok, nem olyan egyszerű beállítani, és nagyon el tud menni a hangja rossz irányba, de ettől függetlenül én a quasar helyett keresnék jobb riaa-t.
ha gondolod a kuzmaval kapcsolatban tudok segíteni.
elküldöm a számomat privátban.
Visszanéztem a hozzászólásokat és ezt nem nagyon értem. Ugyan sokat nem hasonlítgattam más phonóval a quasar III-at, de évek óta, amióta hallgatom, egyáltalán nem érzem, hogy keresgélnem kellene. Azért van összehasonlítása alapom, pl. koncertek meg a cd lejátszóm, de az utóbbinál pl egyértelműen jobb hangot produkál (pedig újonnan az is már van 500e ft). Nem tudom elképzelni, hogy aki zenét akar hallgatni, annak kell ennél jobb. Nyilván, ha valaki szeret összehasonlítgatni, cserélgetni, szeret készülékekkel sokat matatni stb, az tud játszani mással is. (Ráadásul most már MM-el hallgatom, és - bár eleinte volt vele bajom, de akkor valami nem volt bejáratva - jobban tetszik, mint korábban egy mc-vel (ez nyilván sokmindentől függ). A stereophile tesztben maga a tesztelő egy szót nem szólt arról, hogy az MM-el baja lenne, az egészet, úgy ahogy van láthatóan nagyon szereti, sőt kiderül, hogy az MC fokozat is keresztül megy az MM-részen. A méréseket végző másik szaki nem ajánlja az MM-részt, de az nem igazán derül ki, hogy meg is hallgatta-e.) Az persze lehet, hogy a kuzmához nem passzol, de szerintem inkább ízlés vagy elvárásbeli dologról lehet szó. Persze szívesen összehasonlítanám más phonóval, ha valaki hozzám vág egyet próbára, de nem érzem szükségét, hogy ezért bármilyen erőfeszítést tegyek.

Online
Avatar
primaluna
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2010.01.18., hétf. 13:21
Értékelés: 71

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: primaluna »

LIMAR írta:
2020.05.07., csüt. 23:29
alto írta:
2020.05.07., csüt. 22:57
Sőt megkockáztatom, hogy 300ezer alatt nincs semmi, ami a Quasar szintjét elérné.
Most nem akarom megnevezni azt a phonot, mivel mi forgalmazzuk, ami garantáltan jobb és felébe se kerül.
Persze ez nem jelenti azt, hogy a Quasar rossz lenne, csak ma már van jobb sokkal olcsóbban. Ráadásul sokszorosan jobban illeszthető gyakorlatilag minden hangszedőhöz.
egyet értek a hozzászólással, szerintem a quasar nagyon "szerény" hangú riaa, én több hangszedőhöz is próbáltam illeszteni, de nagyon nem sikerült. mindig tompa , fátyolos, fakó, szürke hangja volt.
egyébként én is kuzma stabi, stogi s-t hallgatok, nem olyan egyszerű beállítani, és nagyon el tud menni a hangja rossz irányba, de ettől függetlenül én a quasar helyett keresnék jobb riaa-t.
ha gondolod a kuzmaval kapcsolatban tudok segíteni.
elküldöm a számomat privátban.

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

alto írta:
2020.05.07., csüt. 22:57
LIMAR írta:
2020.05.07., csüt. 17:46
Ernie írta:
2020.05.06., szer. 10:47
Elsősorban a közép-mély, mély tartományok sokkal részletgazdagabb, informatívabb, mélyek lejjebb mennek. A Vynil direct master cut.
Ezen mondjuk nem kell csodálkozni, elnézve a Quasar méréseit, átviteli görbéjét. Ritkán látható ennyire pontatlan RIAA görbe.
https://www.stereophile.com/content/hee ... asurements

Az L2-re is ráférne már egy ellenőrzés. Nem mai darab az már.
Valóban "kissé" pontatlannak tűnik ez RIAA görbe, de ennek ellenére a tesztelő nagyon jónak hallotta a Quasart. Ezt én is meg tudom erősíteni, kifejezetten nagyon jól szól nálam a MoFi lemezjátszóval és hangszedővel, én nem tapasztaltam semmilyen problémát a mélyekkel sem. Sőt megkockáztatom, hogy 300ezer alatt nincs semmi, ami a Quasar szintjét elérné. Persze gondolkodás nélkül lecserélném pl. egy Aesthetix Rhea-ra, de hát ugye az egy nagyon más súlycsoport. :)
a MoFi hangszedők MM-ek..olvastad a tesztet amit belinkeltek,hogy az MM része nem igazán nyerte el az aranypálmát..az hogy az MC részét sokan hasznáják másik Benz,Denon DL103/103R,Shelter 501/II-ekkel,és meglepően jó szerepel az egész akár csak egy Rega P3-sba szerelve,vagy Gyro SE/TecnoArm,Xerxes/RB300 párositásokban,azt most tegyük félre,de az MM része,legalább is az én esetemben,nagyon nem gyere be....talán a Benz MC20H/vagy a Benz Ace H változata volt akkor a Kuzma StabiS/Stogi S-embe szerelve akkor,és az MM része sztenderd fix 47 KOhm,talán 100pF az alaphelyzete,nagyon nem tudta felvenni a lépést egy vintage Sansui AU717/AU719-el...le lett akkor ellenőrzve,a jumperek helyzete,rendben be volt állitva az MM opcióhoz..egy másik sikertelen párositásom Thorens 126/SME M2-9/Grace F9E vele kapcsolatban,igaz a Grace emlékeim szerint 100KOhm terhelésre van tervezve (?),de ha minden más rendben van a 47KOhm vs 100KOhm nem egy akkora drámai változás,mintahogyan vlmi nem gyere be volt az MM fokozata a Quasar-nak a Grace F9E-vel..értem én hogy ma a világ az MC irányzatba van terelve,de van még egy jópár felhasználó,amely szeretne esetleg az MM vonalon maradni..
....jah,és jut eszembe,vlmelyik HES-en egy pár éve,Ortofon 2M Black/Roksan Radius 5,vagy Radius 7,nekem legalább is nem maradt vlmilyen kellemes emlékként a memória egységeimben...persze,lehet a MoFi vel rendben van....
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
Ernie
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2017.05.04., csüt. 12:17
Értékelés: 93

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Ernie »

alto írta:
2020.05.07., csüt. 22:34
Ernie írta:
2020.05.06., szer. 10:47
A problémám a követekező. az elmúlt napokban teszteltem pár erősítőt, és csövet + össze raktam sok sok év után egy nagyon egyszerzű digitális láncot ( macmini - usb dac - tidal - audnirvana ).
a Lánc -Benz Micro L2 - Kuzma Stabi / Stogi S - Heed Quasar I - Line Magentic integrált, Harb P3esr - Zu kábelek.

A gondom, hogy az analóg vonalon ugyaz az a felvétel egyszerűen jobban szól Tidal Mastersen mint a Vynil-el. Elsősorban a közép-mély, mély tartományok sokkal részletgazdagabb, informatívabb, mélyek lejjebb mennek. A Vynil direct master cut.
Ötlet ? pick up beállítás ? Tracking for 2g a VTA-k néztem minden 0-20 fok között de nagy különbséget nem hallottam.
Melyik kimenetét használod a Quasarnak? Tapasztalataim szerint érdemes a High Out kimenetet használni (feltéve, hogy nem vezérli túl az erősítőted), úgy erőteljesebbek a mélyei.
Az alacsony kimenetét. Erre mondjuk nem is gondoltam hogy keresztbe is lehet hallgatni. Low In - Low Out ( MC ) - High In - High Out ( MM ) kösz a tippet megfülelem így

Avatar
Ernie
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2017.05.04., csüt. 12:17
Értékelés: 93

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Ernie »

dixie-chicken írta:
2020.05.07., csüt. 17:35
a jumpereket rakd át 100,majd 220-ra,aztán vissza 470-re..készülék legyen kikapcsolva/áramtalanitva a jumpercseréknél,a fedelét ne rakd vissza,igy gyors cseréket tudsz elvégezni,ha fel van tápolva nem piszkál benne semmit sem !....hallgass meg egy pár lemezt igy..aztán irj egy pár sort,melyiknél mit érzel:zajszintek,traziensek átvitele,mennyire pezseg a zene vagy sem...
ez jó tipp köszönöm. megnézem így.

Avatar
Ernie
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2017.05.04., csüt. 12:17
Értékelés: 93

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Ernie »

LIMAR írta:
2020.05.07., csüt. 17:46
Ernie írta:
2020.05.06., szer. 10:47
Elsősorban a közép-mély, mély tartományok sokkal részletgazdagabb, informatívabb, mélyek lejjebb mennek. A Vynil direct master cut.
Ezen mondjuk nem kell csodálkozni, elnézve a Quasar méréseit, átviteli görbéjét. Ritkán látható ennyire pontatlan RIAA görbe.
https://www.stereophile.com/content/hee ... asurements

Az L2-re is ráférne már egy ellenőrzés. Nem mai darab az már.
4 éve ujjították fel Lukaschek úrék, gyakorlatilag új belsőt kapott. 2 éve lett ujra bekötve. nem hiszem hogy gond lenne vele. de ha nem jutok dűlőre az elektronikákkal akkor majd úgy is gondoltam hogy beviszem.

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3333
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

alto írta:
2020.05.07., csüt. 22:57
Sőt megkockáztatom, hogy 300ezer alatt nincs semmi, ami a Quasar szintjét elérné.
Most nem akarom megnevezni azt a phonot, mivel mi forgalmazzuk, ami garantáltan jobb és felébe se kerül.
Persze ez nem jelenti azt, hogy a Quasar rossz lenne, csak ma már van jobb sokkal olcsóbban. Ráadásul sokszorosan jobban illeszthető gyakorlatilag minden hangszedőhöz.

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4143
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2514
Kapcsolat:

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: alto »

LIMAR írta:
2020.05.07., csüt. 17:46
Ernie írta:
2020.05.06., szer. 10:47
Elsősorban a közép-mély, mély tartományok sokkal részletgazdagabb, informatívabb, mélyek lejjebb mennek. A Vynil direct master cut.
Ezen mondjuk nem kell csodálkozni, elnézve a Quasar méréseit, átviteli görbéjét. Ritkán látható ennyire pontatlan RIAA görbe.
https://www.stereophile.com/content/hee ... asurements

Az L2-re is ráférne már egy ellenőrzés. Nem mai darab az már.
Valóban "kissé" pontatlannak tűnik ez RIAA görbe, de ennek ellenére a tesztelő nagyon jónak hallotta a Quasart. Ezt én is meg tudom erősíteni, kifejezetten nagyon jól szól nálam a MoFi lemezjátszóval és hangszedővel, én nem tapasztaltam semmilyen problémát a mélyekkel sem. Sőt megkockáztatom, hogy 300ezer alatt nincs semmi, ami a Quasar szintjét elérné. Persze gondolkodás nélkül lecserélném pl. egy Aesthetix Rhea-ra, de hát ugye az egy nagyon más súlycsoport. :)
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4143
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2514
Kapcsolat:

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: alto »

Ernie írta:
2020.05.06., szer. 10:47
A problémám a követekező. az elmúlt napokban teszteltem pár erősítőt, és csövet + össze raktam sok sok év után egy nagyon egyszerzű digitális láncot ( macmini - usb dac - tidal - audnirvana ).
a Lánc -Benz Micro L2 - Kuzma Stabi / Stogi S - Heed Quasar I - Line Magentic integrált, Harb P3esr - Zu kábelek.

A gondom, hogy az analóg vonalon ugyaz az a felvétel egyszerűen jobban szól Tidal Mastersen mint a Vynil-el. Elsősorban a közép-mély, mély tartományok sokkal részletgazdagabb, informatívabb, mélyek lejjebb mennek. A Vynil direct master cut.
Ötlet ? pick up beállítás ? Tracking for 2g a VTA-k néztem minden 0-20 fok között de nagy különbséget nem hallottam.
Melyik kimenetét használod a Quasarnak? Tapasztalataim szerint érdemes a High Out kimenetet használni (feltéve, hogy nem vezérli túl az erősítőted), úgy erőteljesebbek a mélyei.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3333
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

Ernie írta:
2020.05.06., szer. 10:47
Elsősorban a közép-mély, mély tartományok sokkal részletgazdagabb, informatívabb, mélyek lejjebb mennek. A Vynil direct master cut.
Ezen mondjuk nem kell csodálkozni, elnézve a Quasar méréseit, átviteli görbéjét. Ritkán látható ennyire pontatlan RIAA görbe.
https://www.stereophile.com/content/hee ... asurements

Az L2-re is ráférne már egy ellenőrzés. Nem mai darab az már.
Csatolmányok
1217HeeQuafig1.jpg
1217HeeQuafig1.jpg (43.8 KiB) Megtekintve 3078 alkalommal

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

a jumpereket rakd át 100,majd 220-ra,aztán vissza 470-re..készülék legyen kikapcsolva/áramtalanitva a jumpercseréknél,a fedelét ne rakd vissza,igy gyors cseréket tudsz elvégezni,ha fel van tápolva nem piszkál benne semmit sem !....hallgass meg egy pár lemezt igy..aztán irj egy pár sort,melyiknél mit érzel:zajszintek,traziensek átvitele,mennyire pezseg a zene vagy sem...
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
Ernie
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2017.05.04., csüt. 12:17
Értékelés: 93

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Ernie »

A 47k ohm az már a kimeneti impedancia. Szerintem az lehet nem állítható a Quasarokon. Elírhattad? A bemeneti az kb 3 állásban állítható. A legnagyobb állás talán. 470 ohm. A kisebbeket nem tudom .....
Abból érdemes kiindulni hogy kb a hangszedőtekercs 10x-es értékkel lezárva már kellemes. Ha nagyobb az sem baj. Ehhez képest minél jobban csökken, úgy kezdi leterhelni a hangszedőt és kezd romlani a hangzása.
Pl ezért nem használ épeszű ember Goldring Eroica-hoz AN L trafót. :) Csak példaképp!
[/quote]

Quasarokon ( nekem az I-es van még ) 100/220/470 Ohm-os beállítások lehetségesek

Avatar
Ernie
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2017.05.04., csüt. 12:17
Értékelés: 93

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Ernie »

SoundMania írta:
2020.05.07., csüt. 15:00


a tűnyomás már most is 2g ami a max, megpróbálom 2.2g -n a Quasar a Zsolt átlal ajánlot 47k Ohm / erősítés közép allás. Állítgattam de nem sok változott. az erősítést viszont feljebb vettem és mintha vissza billent volna valami de ez csalóka.
a szilikont nem néztem de azzal is próbálkozom. Köszi
A 47k ohm az már a kimeneti impedancia. Szerintem az lehet nem állítható a Quasarokon. Elírhattad? A bemeneti az kb 3 állásban állítható. A legnagyobb állás talán. 470 ohm. A kisebbeket nem tudom .....
Abból érdemes kiindulni hogy kb a hangszedőtekercs 10x-es értékkel lezárva már kellemes. Ha nagyobb az sem baj. Ehhez képest minél jobban csökken, úgy kezdi leterhelni a hangszedőt és kezd romlani a hangzása.
Pl ezért nem használ épeszű ember Goldring Eroica-hoz AN L trafót. :) Csak példaképp!
[/quote]

Persze elírtam. 470 Ohm / Erősítés most 120 uV állásban. így érezhetően jobban szól. a Benz 2 g-ra állítva.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Ernie írta:
2020.05.07., csüt. 12:21
dixie-chicken írta:
2020.05.07., csüt. 11:32
emeld meg a tűnyomást 2,2gr,ez a max ha jól látom a Benz L-nek..milyen terhelés van beállitva hozzá a Quasarban?..imádom az ilyen speckókat egy MC hangszedőnél:The recommended loading is 100 - 47,000 ohms..100 Ohm/200 Ohm +/-20% próbáltad ?..önmagában a lemezjátszó nem mélyhiányos,ha minden jól be van állitva rajta..a szilikon meddig van feltöltve?..a jelzésig.?..vegyél ki egy kicsit,figyelj a változásokra milyen irányba változik a hang..nyitod -zárod a lemezjátszónak az alaphangkarakterét a szilikonszint változtatásával,jó kis idegtépő játék,de érdemes vele foglalkozni,ha ezzel kapcsolatban kételyeid vannak,nyugodtan vedd fel a kapcsolatot a gyártóva,azt fogja majd válaszolni hogy az a helyes szilikonszint,ahol Te úgy érzed hogy Neked tetszik a hangja..hangerőszintek egyformák LP vs Tidal?..sokszor a digitális forrás "hangosabb" érzélelése becsapós lehet...a szilikon kiszedéséhez használhatod azt a mü.a flaskát amiben kaptad,egy picit meg kell emelni/ki kell emelni a "harangot" a vályúbol és befér a flaska,összenyomod a flaskát azon szintig mintha töltenél még bele,bedugod a szilikonba,elengeded a flaskát és türelmesen vársz,lassan szivni fogja visszafele a flaska a szilikont ahogyan veszi fel az eredeti formáját..ha ezt úgy érzed hogy egy kicsit "meredek" megoldás,gyógyszertár,és veszel injekció fecskendőt...stampedli pálesz,esetleg nyugtató legyen azért kézközelben ehez a mutatványhoz...nézzük meg van-e előrelépés ha ezek megvoltak/megvannak...
a tűnyomás már most is 2g ami a max, megpróbálom 2.2g -n a Quasar a Zsolt átlal ajánlot 47k Ohm / erősítés közép allás. Állítgattam de nem sok változott. az erősítést viszont feljebb vettem és mintha vissza billent volna valami de ez csalóka.
a szilikont nem néztem de azzal is próbálkozom. Köszi
A 47k ohm az már a kimeneti impedancia. Szerintem az lehet nem állítható a Quasarokon. Elírhattad? A bemeneti az kb 3 állásban állítható. A legnagyobb állás talán. 470 ohm. A kisebbeket nem tudom .....
Abból érdemes kiindulni hogy kb a hangszedőtekercs 10x-es értékkel lezárva már kellemes. Ha nagyobb az sem baj. Ehhez képest minél jobban csökken, úgy kezdi leterhelni a hangszedőt és kezd romlani a hangzása.
Pl ezért nem használ épeszű ember Goldring Eroica-hoz AN L trafót. :) Csak példaképp!

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Ernie írta:
2020.05.07., csüt. 12:21
a tűnyomás már most is 2g ami a max, megpróbálom 2.2g -n a Quasar a Zsolt átlal ajánlot 47k Ohm / erősítés közép allás. Állítgattam de nem sok változott. az erősítést viszont feljebb vettem és mintha vissza billent volna valami de ez csalóka.
a szilikont nem néztem de azzal is próbálkozom. Köszi
ha ez igy van ahogyan leirtad,első körben az MC megfelelő terhelését/erősitését kéne tisztába tenni..amig terhelések növelésével/csökkentésével,és az erősitések megváltoztatásával nincs érdemleges,egyértelműen hallahó/tapintható pozitiv-negativ élmény,felesleges belekezdened a szilikonozásba.....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2020.05.07., csüt. 14:14-kor.
Ok: elrontott idézetszintek javítása
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Én nem így emlékszem, de nem baj... :smile29:

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Ernie írta:
2020.05.07., csüt. 12:17
SoundMania írta:
2020.05.07., csüt. 08:04
Ernie írta:
2020.05.06., szer. 10:47
A problémám a követekező. az elmúlt napokban teszteltem pár erősítőt, és csövet + össze raktam sok sok év után egy nagyon egyszerzű digitális láncot ( macmini - usb dac - tidal - audnirvana ).
a Lánc -Benz Micro L2 - Kuzma Stabi / Stogi S - Heed Quasar I - Line Magentic integrált, Harb P3esr - Zu kábelek.

A gondom, hogy az analóg vonalon ugyaz az a felvétel egyszerűen jobban szól Tidal Mastersen mint a Vynil-el. Elsősorban a közép-mély, mély tartományok sokkal részletgazdagabb, informatívabb, mélyek lejjebb mennek. A Vynil direct master cut.
Ötlet ? pick up beállítás ? Tracking for 2g a VTA-k néztem minden 0-20 fok között de nagy különbséget nem hallottam.

Kicsit érdemes lenne még keresni a megoldást, ha vonz a lemezjátszás, de sztem ez az összeállítás annyira vérszegény/mélyhiányos, hogy ez lehet a fő oka , hogy ilyennek hallod.
vérszegény ? nem értem bocs.
Vérszegény=mélyhiányos
Abból indultam ki, hogy régen már, de összehallgattunk egy ilyen Kuzmát VdH MC1-gyel , egy Roksan Xerxes/Rega kar/Emt tsd15-tel és bizony a Roksan lesöpörte azt a Kuzmát. Főleg a mélyei, és a középső tartomány teltsége volt az előnye , sok más részlet mellett. Pedig a Xerxes sem a döngő/dübörgő mélyeiről lett híres! :)

Avatar
Ernie
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2017.05.04., csüt. 12:17
Értékelés: 93

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Ernie »

juliush írta:
2020.05.07., csüt. 11:31
Ernie írta:
2020.05.06., szer. 10:47
A problémám a követekező... ugyaz az a felvétel egyszerűen jobban szól Tidal Mastersen mint a Vynil-el. Elsősorban a közép-mély, mély tartományok sokkal részletgazdagabb, informatívabb, mélyek lejjebb mennek.
Hol itt a probléma? ;)
Lehet picit több részletet kapni? Milyen DAC-ról van szó, illetve konkrétan melyik lemezt hallgattad?
egy olcsó kínai dongle DAC van benne a Hidizs-től. Szóval semmi sem indokolja hogy jobban szóljón :)

Avatar
Ernie
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2017.05.04., csüt. 12:17
Értékelés: 93

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Ernie »

dixie-chicken írta:
2020.05.07., csüt. 11:32
emeld meg a tűnyomást 2,2gr,ez a max ha jól látom a Benz L-nek..milyen terhelés van beállitva hozzá a Quasarban?..imádom az ilyen speckókat egy MC hangszedőnél:The recommended loading is 100 - 47,000 ohms..100 Ohm/200 Ohm +/-20% próbáltad ?..önmagában a lemezjátszó nem mélyhiányos,ha minden jól be van állitva rajta..a szilikon meddig van feltöltve?..a jelzésig.?..vegyél ki egy kicsit,figyelj a változásokra milyen irányba változik a hang..nyitod -zárod a lemezjátszónak az alaphangkarakterét a szilikonszint változtatásával,jó kis idegtépő játék,de érdemes vele foglalkozni,ha ezzel kapcsolatban kételyeid vannak,nyugodtan vedd fel a kapcsolatot a gyártóva,azt fogja majd válaszolni hogy az a helyes szilikonszint,ahol Te úgy érzed hogy Neked tetszik a hangja..hangerőszintek egyformák LP vs Tidal?..sokszor a digitális forrás "hangosabb" érzélelése becsapós lehet...a szilikon kiszedéséhez használhatod azt a mü.a flaskát amiben kaptad,egy picit meg kell emelni/ki kell emelni a "harangot" a vályúbol és befér a flaska,összenyomod a flaskát azon szintig mintha töltenél még bele,bedugod a szilikonba,elengeded a flaskát és türelmesen vársz,lassan szivni fogja visszafele a flaska a szilikont ahogyan veszi fel az eredeti formáját..ha ezt úgy érzed hogy egy kicsit "meredek" megoldás,gyógyszertár,és veszel injekció fecskendőt...stampedli pálesz,esetleg nyugtató legyen azért kézközelben ehez a mutatványhoz...nézzük meg van-e előrelépés ha ezek megvoltak/megvannak...
a tűnyomás már most is 2g ami a max, megpróbálom 2.2g -n a Quasar a Zsolt átlal ajánlot 47k Ohm / erősítés közép allás. Állítgattam de nem sok változott. az erősítést viszont feljebb vettem és mintha vissza billent volna valami de ez csalóka.
a szilikont nem néztem de azzal is próbálkozom. Köszi
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2020.05.07., csüt. 14:12-kor.
Ok: elrontott idézetszint javítása

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”