Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Én arra a windowsokra gondoltam (Kovács10s fültárs hozzászólása alapján: "Külön pc azért nem akarok építeni, maradnék a laptop, dac, stereo erősítő vonalon"), amelyek nincsenek totálisan kiherélve a hangminőség érdekében, hanem gyári állapotúak.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Amikor zenét akarsz hallgatni, akkor bootolsz egy Linuxos pendrájvról, és a Deadbeef lejátszót használva, megfelelően beállítva sokkal jobb (nyugodtabb és részletesebb) hangzást kapsz, mint bármilyen wines lejátszó szoftverrel. Hogy miért van különbség az egyesek és nullák világában? Olvasd végig ezt a topikot, hátha megtalálod, van azért itt információ bőven.
http://distro.ibiblio.org/puppylinux/pu ... p64-6.0.5/ az iso-t kell letölteni, és a rufus programmal kiírni pendrájvra. Ha viszketés fog el a Linux hallatán, kérj meg egy abban járatos havert, hogy segítsen. A hangzás megéri...

kovacs10s
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2018.08.18., szomb. 05:55
Értékelés: 2

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kovacs10s »

tottyi írta:
2020.05.19., kedd 15:55
kovacs10s írta:
2020.05.19., kedd 15:49
Sziasztok.
Visszaolvastam, de nem talaltam választ arra, hogy a jriver miért lenne jobb minőségben foobarnal. Miért nem mindegy a digitalis adatfolyamnak, h melyik lejátszó küldi ki az usb-n?
Feltelepitettem mindkettőt, de egyelőre csak annyit tudtam megállapítani h a jriver hangosabb. Amint lesz időm folytatom a tesztelgetést.
Hello, JRiver-nel meg szoktak integralni a JPlay-t is azzal mar szebben szol mint alapbol. Na meg optimalizalni a windowsot es egy kimondottan audio celra epitett pc-et. Vagy ha ennyire nem akarsz belemerulni akkor amelyik neked jobban tetszik vagy kezelhetobb.
Külön pc azért nem akarok építeni, maradnék a laptop, dac, stereo erősítő vonalon. Ebből szeretném kihozni a maximumot. Eddig a foobart hasznaltam, win7-el, de itt olvastam a jriverrol, most majd akkor megprobalom beleintegralni a jplayt. Elég macerásnak hangzik ez így.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

kovacs10s írta:
2020.05.19., kedd 15:49
Sziasztok.
Visszaolvastam, de nem talaltam választ arra, hogy a jriver miért lenne jobb minőségben foobarnal. Miért nem mindegy a digitalis adatfolyamnak, h melyik lejátszó küldi ki az usb-n?
Feltelepitettem mindkettőt, de egyelőre csak annyit tudtam megállapítani h a jriver hangosabb. Amint lesz időm folytatom a tesztelgetést.
Hello, JRiver-nel meg szoktak integralni a JPlay-t is azzal mar szebben szol mint alapbol. Na meg optimalizalni a windowsot es egy kimondottan audio celra epitett pc-et. Vagy ha ennyire nem akarsz belemerulni akkor amelyik neked jobban tetszik vagy kezelhetobb.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

kovacs10s
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2018.08.18., szomb. 05:55
Értékelés: 2

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kovacs10s »

Sziasztok.
Visszaolvastam, de nem talaltam választ arra, hogy a jriver miért lenne jobb minőségben foobarnal. Miért nem mindegy a digitalis adatfolyamnak, h melyik lejátszó küldi ki az usb-n?
Feltelepitettem mindkettőt, de egyelőre csak annyit tudtam megállapítani h a jriver hangosabb. Amint lesz időm folytatom a tesztelgetést.

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: alto »

elkann írta:
2020.05.19., kedd 13:45
Sziasztok!
Remélem jó helyen kérdezek TIDAL ügyben:
Adott egy kb. 2 hónapos Dell laptop ami egy Primare DAC30-ba küldi a jelet USB A-B kábelen keresztül. HIFI formátumú zenéket minden gond nélkül játszik, de MASTER formátumú zenét elindítva kb. 1-2 percen belül megáll és az alábbi hibaüzenetet írja ki a TIDAL: "Unknown error when trying to select device"
Van valakinek ötlete ezzel kapcsolatban?
Előre is köszönöm!
Nem írtad, de gondolom a Tidal saját appját használod a lejátszásra. Mivel Primare DAC nem ismeri az MQA formátumot, ezért azt a Tidal appnak kell kicsomagolni a DAC számára emészthető formába. Ezt az app beállításai között találod.
Másik probléma lehet - ha Windows oprendszert használsz - hogy a DAC helyes működéséhez telepíteni kell az XMOS USB Audio drivert is.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
elkann
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 416
Csatlakozott: 2019.03.18., hétf. 13:54
Értékelés: 31
Tartózkodási hely: Diósd

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: elkann »

Sziasztok!
Remélem jó helyen kérdezek TIDAL ügyben:
Adott egy kb. 2 hónapos Dell laptop ami egy Primare DAC30-ba küldi a jelet USB A-B kábelen keresztül. HIFI formátumú zenéket minden gond nélkül játszik, de MASTER formátumú zenét elindítva kb. 1-2 percen belül megáll és az alábbi hibaüzenetet írja ki a TIDAL: "Unknown error when trying to select device"
Van valakinek ötlete ezzel kapcsolatban?
Előre is köszönöm!
IsoTek Syncro Uni -> IsoTek Titan One -> IsoTek Genesis One -> ALAC tápkábel -> Auralic Aries G2.1 (+Hoer-Wege mod) ->ALAC tápkábel -> Audio Research GSI75 -> ALAC hangfalkábel -> Sonus Faber Grand Piano Home

Avatar
zizi8003
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 813
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 20:11
Értékelés: 199

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: zizi8003 »

adodaniel írta:
2020.05.12., kedd 10:31
Köszönöm a válaszokat a mac témában. Mac mini 2011-et is gondoltam a nagyobb procival, az jó lehet? Valamint Audirvana akkor ha jól értem az egyetlen út? Megállnék 100 alatt (hw+sw), mert felette akkor már egyszerűbb egy streamer, mondjuk a Bluesound. A cél a tisztességes digitális hang az aláírásomban szereplő elemekhez, nem a high-end. leborulok.gif
Egy MacMini 2014et hasznalok a 2,5ös procival 8GB RAM-al. Egyszerű gyors, a Win cuccokkal ellenben problémamentes. Egy ilyent sztem meg lehet csípni 100 alatt, de egy SSD winyo kelleni fog bele azzal számolj. SSD nélkül fájdalmasan lassan törtennek meg a dolgok. Manapság az okostelefonok, kiirtották belőlünk ezt a fajta türelmet. Ha megvetted, kipróbálhatod a Roont és az Audirvanat is pár hétig ingyenesen. Azok nelkül is jól szól (tényleg), de eldöntheted melyik mennyit ér neked.
Tidal=>Macmini=>KondoKSLUSB=>CoreAudioTranszport=>KSLdigiIC=>EARAcute3=>SAEC1980=>Almarro A205=>SAEC SPC700=>Audio Note AN-E/D vagy lapitopi =>SAEC USB =>Surricata =>KSLdigiIC=>QuadCDP99=>SAEC1980=>Markaudio Tozzi integrált 47Lab erősítővel :-)

Avatar
tsilver2
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2018.04.13., pén. 17:24
Értékelés: 33

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsilver2 »

most néztem, pedig mennie kell. próbáld meg másik böngészőben. Sőt 600 HUF csak

Avatar
redbulova
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2005.01.27., csüt. 21:00
Értékelés: 75

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: redbulova »

Ez a felület nem működik, átvisz a normál 30 napos trial-ra.

Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 367
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kasumi »

Én nem használok ilyen szolgáltatásokat, de aki igen, annak talán érdekes lehet.

All your favorite music, videos, podcasts, playlists and more in the best sound quality available.
Get 4 months of TIDAL Premium or HiFi for $4.

http://try.tidal.com/spring
Újratervezés

Online
jlight
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2019.01.16., szer. 10:16
Értékelés: 17

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: jlight »

Sziasztok!

Most ismerkedem csak az audio PC-kel (és általában az elektronikával :)) és az lenne a kérdésem, hogy mi a különbség aközt, ha az alaplap közvetlenül a linearis tápegységre van kötve (külön-külön bekötve a 3-5-12v) és aközt ha egyszerűen a 12v-ra van kötve egy táppanel és az van bekötve az alaplapra? A másik kérdésem, hogy a táppanel és a piko psu közt van gyakorlati különbség?

Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 562
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: vkz »

adodaniel írta:
2020.05.12., kedd 10:31
Köszönöm a válaszokat a mac témában. Mac mini 2011-et is gondoltam a nagyobb procival, az jó lehet? Valamint Audirvana akkor ha jól értem az egyetlen út? Megállnék 100 alatt (hw+sw), mert felette akkor már egyszerűbb egy streamer, mondjuk a Bluesound. A cél a tisztességes digitális hang az aláírásomban szereplő elemekhez, nem a high-end. leborulok.gif
Amennyiben a Dactilus USB bementes (feltételezem az) akkor szerintem kézenfekvő a megoldás, és rugalmasabb mint egy streamer. Az Audirvana jó cucc (és azért rendszeresen van frissítés is hozzá), szerintem jól használható iPad appja, de egyrészt lehet az is hogy most egy MacMini TIDAL desktop appal, majd később is lehet fejleszteni Audirvana vagy más irányba (Roon-t nem ismerem).
Egyébként szűkösen jön ki 100k-ból, viszont azért a lejátszáshoz nem feltétlen kell komolyabb hardver (bár ezzel biztos lesznek akik nem értenek egyet).
Ja és ha később cseréled a gépet, az Audirvana mehet a következőre is.
Én ezek miatt döntöttem a Mac mellett, szemben a streamer megoldásokkal.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

adodaniel írta:
2020.05.12., kedd 10:31
Köszönöm a válaszokat a mac témában. Mac mini 2011-et is gondoltam a nagyobb procival, az jó lehet? Valamint Audirvana akkor ha jól értem az egyetlen út? Megállnék 100 alatt (hw+sw), mert felette akkor már egyszerűbb egy streamer, mondjuk a Bluesound. A cél a tisztességes digitális hang az aláírásomban szereplő elemekhez, nem a high-end. leborulok.gif
Az Audirvana durván 40ezer forintba kerül (ez egyszeri kiadás, "Lifetime License") - gondolom Te is láttad. Biztosan nem ez az egyetlen megoldás, de az már egy elég tiszteséges megoldás, viszont így hw+sw összesen nem fog megállni 100 alatt. A Roon pedig drágább. Ezeket szokták a Mac-en jó minőségű lejátszókként emlegetni, de biztos van pár olcsóbb és pár ingyenes alternatíva is. Például a Tidal saját appja, ami ugyan csak Tidalra korlátozódik, de ha úgyis csak Tidal a cél, akkor érdemes kipróbálni.

Hogy egy BlueSound-dal jobban jársz-e, azt nem tudom megmondani, mert az egyéb komponensektől is függ, én annyit azért megjegyeznék, hogy nekem van BlueSound-om (Egy PowerNode 2) és nekem hálószobai zenéhez pont megfelelő, de a Mac+Audirvana +egy jó transzport + egy elég jó DAC összeállítással nem is lehet egy lapon emlegetni. Sajnos árban sem (valamit valamiért). Ha streamer, akkor én már - az eddigi tapasztalatok alapján - biztos valami mást is meghallgatnék, mert a BlueSound-oknál tuti van jobb, még annyi pénzért is. A BluOS-t is szokás egekig magasztalni, de nálam idegesítően lassú, és vanak még idegesítő tulajdonságai (amik lehet hogy megszokás kérdése).... de véleményem szerint az Audirvana Remote kb egy nagyságrenddel gyorsabb is meg jobban is használható, mint a BluOS. Persze ez szubjektív magánvélemény, lehet vele nem egyetérteni.

Just my two pence.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
adodaniel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: 2013.02.26., kedd 14:41
Értékelés: 37
Tartózkodási hely: Nyúl

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: adodaniel »

Köszönöm a válaszokat a mac témában. Mac mini 2011-et is gondoltam a nagyobb procival, az jó lehet? Valamint Audirvana akkor ha jól értem az egyetlen út? Megállnék 100 alatt (hw+sw), mert felette akkor már egyszerűbb egy streamer, mondjuk a Bluesound. A cél a tisztességes digitális hang az aláírásomban szereplő elemekhez, nem a high-end. leborulok.gif
Systemdek --- Linn --- Goldring --- Heed --- Hegel --- Focal

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Tom40 »

GTomi írta:
2020.05.11., hétf. 22:23
Nekem csak egy külső táp kellene PaulPang v2-höz, molex csatlakozóval. Ki/mit javasol hozzá?
Én a V3-hoz UpTone Audio UltraCap LPS-t használtam. Jó 1.5 éve itt porosodik. Ha érdekel, beszelhetunk róla, hogy hazakuldom.
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: GTomi »

Nekem csak egy külső táp kellene PaulPang v2-höz, molex csatlakozóval. Ki/mit javasol hozzá?
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: BLX »

adodaniel írta:
2020.05.11., hétf. 14:54
Sziasztok!

Olvasom mindenhol, hogy ha PC a forrás, akkor a macbook a legjobb választás (a dedikált audio pc-t leszámítva). Ezzel kapcsolatban a kérdés az, hogy bármilyen régi (late 2010 mondjuk) macbook jó erre a célra? Onnan kijárat USB és Audioquest Red vagy Cobaltra gondoltam az MQA miatt. Érdemes ebben gondolkoznom? gondolkodik.gif
Szerintem ár-érték arányban elég jó Apple gép alapú forrást lehet összerakni, amivel bármi mást is tudsz csinálni. MQA-t én sem kergetném feltétlenül... Az alap Tidal desktop applikáció kibontja 24 bit 96kHz-ig az MQA file-okat bármelyik 24/96-os DAC számára, de extrázhatod Audirvana-val vagy Roon-nal is. Ha jó az anyag és jó ami utána van kötve jól fog szólni. Az aláírásodban szereplő Dactilus 3-ban van USB bemenet? Nem próbálod meg elsőnek azzal a DAC-kal?

A 2010-es Macbook-nál valami újabbat néznék. Mennyi a kereted?

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: marconi »

adodaniel írta:
2020.05.11., hétf. 14:54
Sziasztok!

Olvasom mindenhol, hogy ha PC a forrás, akkor a macbook a legjobb választás (a dedikált audio pc-t leszámítva). Ezzel kapcsolatban a kérdés az, hogy bármilyen régi (late 2010 mondjuk) macbook jó erre a célra? Onnan kijárat USB és Audioquest Red vagy Cobaltra gondoltam az MQA miatt. Érdemes ebben gondolkoznom? gondolkodik.gif
Igen, de sajnos a macbook - macbook pro-k között is van hangminőségbeli különbség! :) én leteszteltem elég sokfélét, macbook, air, pro, kicsi, nagy, korai, kései, és az van hogy minél újabb és erősebb annál jobb hangban. Audirvanaban érdemes gondolkodni macen. Legjobb ár minőség kompromisszum a 2015 ös minél erősebb 13” vagy 15” macbook pro, ettől régebbi vagy gyengébb géppel nem annyira érdemes foglalkozni.
De ha nagyon spórolni akarsz van egy régóta nem használt 2012 es macbook airem, az 75e, még az is lehet hogy ilyen alap szintű dacnál nem fogsz túl nagy - vagy épp semmi - különbséget hallani hogy épp melyik gép van előtte. Meg kell hallgatni.
Pár éve volt hogy ezeket meghallgattam a saját 2016 os retina macbook pro-m mellett, aztán én is audio pcre váltottam.
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Avatar
Kriszbet
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2012.11.27., kedd 00:11
Értékelés: 30

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Kriszbet »

adodaniel írta:
2020.05.11., hétf. 14:54
Sziasztok!

Olvasom mindenhol, hogy ha PC a forrás, akkor a macbook a legjobb választás (a dedikált audio pc-t leszámítva). Ezzel kapcsolatban a kérdés az, hogy bármilyen régi (late 2010 mondjuk) macbook jó erre a célra? Onnan kijárat USB és Audioquest Red vagy Cobaltra gondoltam az MQA miatt. Érdemes ebben gondolkoznom? gondolkodik.gif
Szerintem egy Mac mini 2012 a teljesítménye végett optimálisabb és egy Audirvana lejátszóval nagyon jó hangot lehet elérni.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

adodaniel írta:
2020.05.11., hétf. 14:54
Sziasztok!

Olvasom mindenhol, hogy ha PC a forrás, akkor a macbook a legjobb választás (a dedikált audio pc-t leszámítva). Ezzel kapcsolatban a kérdés az, hogy bármilyen régi (late 2010 mondjuk) macbook jó erre a célra? Onnan kijárat USB és Audioquest Red vagy Cobaltra gondoltam az MQA miatt. Érdemes ebben gondolkoznom? gondolkodik.gif
Ez egyáltalán nem igaz. És az mqa sem jobb, mint nélküle, legfeljebb kommersz elektronikákkal. Az egyik választás a négyből. Mindegyik lehet jó is, meg gyenge is.
Drága szoftverrel nagyon jó is lehet egy macbook, ingyenessel viszont nem...

Avatar
adodaniel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: 2013.02.26., kedd 14:41
Értékelés: 37
Tartózkodási hely: Nyúl

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: adodaniel »

Sziasztok!

Olvasom mindenhol, hogy ha PC a forrás, akkor a macbook a legjobb választás (a dedikált audio pc-t leszámítva). Ezzel kapcsolatban a kérdés az, hogy bármilyen régi (late 2010 mondjuk) macbook jó erre a célra? Onnan kijárat USB és Audioquest Red vagy Cobaltra gondoltam az MQA miatt. Érdemes ebben gondolkoznom? gondolkodik.gif
Systemdek --- Linn --- Goldring --- Heed --- Hegel --- Focal

Avatar
bazzs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 584
Csatlakozott: 2011.06.17., pén. 00:24
Értékelés: 305

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: bazzs »

Csak ajánlani tudom mzperix munkáit, akinek mindene magas szinten - szaktudás, anyagismeret, mérőeszközök, design szoftverek - megvan a profi termék létrehozásához. Nem a hype-ra épít, hanem a fizikára.
Az aktuális tápja nem is szenved az alultervezettségtől, sőt! :D
Nagyon-hagyon jó holmi kvázi bagóért. :smile32:

Egyébként elérhető itt is, ha nagy ritkán erre jár:
memberlist.php?mode=viewprofile&u=29769
Finesse !

Avatar
hifitibi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2012.12.23., vas. 17:17
Értékelés: 94

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: hifitibi »

nagyatt írta:
2020.05.04., hétf. 13:28
Az emlitett tapegyseg, hol vasarolhato meg?
Koszi a segitesget.
Mzperx az Audiodiyers fórumon aktív. Ott tudod keresni.

Avatar
nagyatt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2013.02.05., kedd 13:50
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: nagyatt »

Az emlitett tapegyseg, hol vasarolhato meg?
Koszi a segitesget.
Audia Flight FL3S
Dynaudio Contour 20i + Stand 20
Lindemann Musicbook:Source
Hid D5 Speaker, D6 IC, D3,D2 Power

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”