A Fórum 2020-09-18-án pénteken frissítésre került.
Ha problémát láttok vagy hiányzik valami, kérjük jelezzétek!
Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Pc alapú audio lejátszás

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 2985

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

direct hardware device without any conversion

Elmo
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 135

Hozzászólás Szerző: Elmo »

fülelek írta:
2020.05.20., szer. 21:04
Elmo írta:
2020.05.20., szer. 15:51
fülelek írta:
2020.05.19., kedd 22:14
Amikor zenét akarsz hallgatni, akkor bootolsz egy Linuxos pendrájvról, és a Deadbeef lejátszót használva, megfelelően beállítva sokkal jobb (nyugodtabb és részletesebb) hangzást kapsz, mint bármilyen wines lejátszó szoftverrel. Hogy miért van különbség az egyesek és nullák világában? Olvasd végig ezt a topikot, hátha megtalálod, van azért itt információ bőven.
http://distro.ibiblio.org/puppylinux/pu ... p64-6.0.5/ az iso-t kell letölteni, és a rufus programmal kiírni pendrájvra. Ha viszketés fog el a Linux hallatán, kérj meg egy abban járatos havert, hogy segítsen. A hangzás megéri...
Hogy kell a Deadbeef-et megfelelően beállítani?
A beállításoknál a hangkártya kiválasztásnál azt a verziót kell kijelölni, amelyik azt írja, hogy szoftveres konvertálás nélkül natívan továbbítja az adatokat a kijáratra. A replay gaint is le kell tiltani, ha nem az a default.
Nem találok ilyen verziót. Hogy van ez angolul? Köszi!

Indy
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1300
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Indy »

tottyi írta:
2020.05.21., csüt. 09:10
Adjonisten, tud valaki olyanra megoldast, hogy Spotify-bol a playlistet atvinni Tudal-ba?
Hogyne: https://tidal.com/import-playlist
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

tottyi
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 442

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Adjonisten, tud valaki olyanra megoldast, hogy Spotify-bol a playlistet atvinni Tudal-ba?
Zozoweb Audio PC, DAC: Chord 2Qute, Crown PSA-2/DC300A MK-II, Hydrasound, Infinity IRS Sigma, Violectric HPA V200, Sennheiser HD800

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda

Elmo írta:
2020.05.20., szer. 15:51
fülelek írta:
Amikor zenét akarsz hallgatni, akkor bootolsz egy Linuxos pendrájvról, és a Deadbeef lejátszót használva, megfelelően beállítva sokkal jobb (nyugodtabb és részletesebb) hangzást kapsz, mint bármilyen wines lejátszó szoftverrel. Hogy miért van különbség az egyesek és nullák világában? Olvasd végig ezt a topikot, hátha megtalálod, van azért itt információ bőven.
http://distro.ibiblio.org/puppylinux/pu ... p64-6.0.5/ az iso-t kell letölteni, és a rufus programmal kiírni pendrájvra. Ha viszketés fog el a Linux hallatán, kérj meg egy abban járatos havert, hogy segítsen. A hangzás megéri...
A beállításoknál a hangkártya kiválasztásnál azt a verziót kell kijelölni, amelyik azt írja, hogy szoftveres konvertálás nélkül natívan továbbítja az adatokat a kijáratra. A replay gaint is le kell tiltani, ha nem az a default.

alto
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 762
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alto »

elkann írta:
2020.05.20., szer. 19:14
alto írta:
2020.05.19., kedd 14:13
elkann írta:
2020.05.19., kedd 13:45
Sziasztok!
Remélem jó helyen kérdezek TIDAL ügyben:
Adott egy kb. 2 hónapos Dell laptop ami egy Primare DAC30-ba küldi a jelet USB A-B kábelen keresztül. HIFI formátumú zenéket minden gond nélkül játszik, de MASTER formátumú zenét elindítva kb. 1-2 percen belül megáll és az alábbi hibaüzenetet írja ki a TIDAL: "Unknown error when trying to select device"
Van valakinek ötlete ezzel kapcsolatban?
Előre is köszönöm!
Nem írtad, de gondolom a Tidal saját appját használod a lejátszásra. Mivel Primare DAC nem ismeri az MQA formátumot, ezért azt a Tidal appnak kell kicsomagolni a DAC számára emészthető formába. Ezt az app beállításai között találod.
Másik probléma lehet - ha Windows oprendszert használsz - hogy a DAC helyes működéséhez telepíteni kell az XMOS USB Audio drivert is.
Nagyon köszönöm a tippet, bíbelődtem is vele elég sokat (bár nem vagyok egy IT zseni) de még mindig lekapcsol, mint kiderült nem is csak MASTER formátumon (max. 1-2 szám után) hanem HIFI-n is (bár itt kicsit tovább bírja). Egyébként WIN10 van a laptopon és azóta már az Audirvana app-ot is próbáltam.. ugyanaz a jelenség.. :( az XMOS driver is megvan, bár abban nem vagyok biztos, hogy azt jól "illesztettem-e" a DAC-hoz, de elvileg igen. Utána is olvastam nemzetközi fórumokon, elég sokaknak jelentkezett ez a probléma, de konkrét megoldást sajnos nem találtam.
Triviális, de okozhat ilyet az USB kábel is. Próbáld egy másik USB kábellel.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

elkann
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 4

Hozzászólás Szerző: elkann »

alto írta:
2020.05.19., kedd 14:13
elkann írta:
Sziasztok!
Adott egy kb. 2 hónapos Dell laptop ami egy Primare DAC30-ba küldi a jelet USB A-B kábelen keresztül. HIFI formátumú zenéket minden gond nélkül játszik, de MASTER formátumú zenét elindítva kb. 1-2 percen belül megáll és az alábbi hibaüzenetet írja ki a TIDAL: "Unknown error when trying to select device"
Előre is köszönöm!
Nem írtad, de gondolom a Tidal saját appját használod a lejátszásra. Mivel Primare DAC nem ismeri az MQA formátumot, ezért azt a Tidal appnak kell kicsomagolni a DAC számára emészthető formába. Ezt az app beállításai között találod.
Másik probléma lehet - ha Windows oprendszert használsz - hogy a DAC helyes működéséhez telepíteni kell az XMOS USB Audio drivert is.
Nagyon köszönöm a tippet, bíbelődtem is vele elég sokat (bár nem vagyok egy IT zseni) de még mindig lekapcsol, mint kiderült nem is csak MASTER formátumon (max. 1-2 szám után) hanem HIFI-n is (bár itt kicsit tovább bírja). Egyébként WIN10 van a laptopon és azóta már az Audirvana app-ot is próbáltam.. ugyanaz a jelenség.. :( az XMOS driver is megvan, bár abban nem vagyok biztos, hogy azt jól "illesztettem-e" a DAC-hoz, de elvileg igen. Utána is olvastam nemzetközi fórumokon, elég sokaknak jelentkezett ez a probléma, de konkrét megoldást sajnos nem találtam.

Elmo
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 135

Hozzászólás Szerző: Elmo »

fülelek írta:

wittao
Őslakos
Őslakos
Értékelés: 2698

Hozzászólás Szerző: wittao »

Ez azóta van így, mióta Marcinék jó nagy dirrel és durral összevesztek (JPLay-JRiver), szerencsére azonban még a két szoftver kiválóan használható egymás mellett, melehetősen jó eredménnyel!
Core Audio, TARALABS, PrimaLuna, STAX, Entreq
Elektroncsovek: PSVANE, GoldLion, TAD, JJ, EH, Sovtek, Shuguang

Audio blogom: https://wittaozeneszobaja.blog.hu
Core Audio: http://www.avx.hu/forum/viewforum.php?f=166
www.coreaudio.eu

denesdr
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 164

Hozzászólás Szerző: denesdr »

kovacs10s írta:
2020.05.19., kedd 20:02
tottyi írta:
2020.05.19., kedd 15:55
kovacs10s írta:
2020.05.19., kedd 15:49
Sziasztok.
Visszaolvastam, de nem talaltam választ arra, hogy a jriver miért lenne jobb minőségben foobarnal. Miért nem mindegy a digitalis adatfolyamnak, h melyik lejátszó küldi ki az usb-n?
Feltelepitettem mindkettőt, de egyelőre csak annyit tudtam megállapítani h a jriver hangosabb. Amint lesz időm folytatom a tesztelgetést.
Hello, JRiver-nel meg szoktak integralni a JPlay-t is azzal mar szebben szol mint alapbol. Na meg optimalizalni a windowsot es egy kimondottan audio celra epitett pc-et. Vagy ha ennyire nem akarsz belemerulni akkor amelyik neked jobban tetszik vagy kezelhetobb.
Külön pc azért nem akarok építeni, maradnék a laptop, dac, stereo erősítő vonalon. Ebből szeretném kihozni a maximumot. Eddig a foobart hasznaltam, win7-el, de itt olvastam a jriverrol, most majd akkor megprobalom beleintegralni a jplayt. Elég macerásnak hangzik ez így.
A JPlay egy hivatalosan nem ajánlott szoftver sem a JRiverhez sem a Foobarhoz. Persze ettől még használhatja aki akarja.

https://jriver.com/jplay.html

adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 320

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

tsilver2 írta:
2020.05.20., szer. 07:08
nem értek hozzá de érdekelne, hogy akkor pl. miért nem inkább a audiolinux-ot?
Mert az nem ingyenes.
DualPC, AudioLinux, Roon, JRiver, HQPE, AQ1 AP1.1, Holo Audio Spring2 L3 WILDISM Mod, DIY ATC (Accuton C30-6-358, Accuton C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, USB, XLR: Hydrasound, Lan: AQ Diamond, Táp: Hydrasound NexT, Zu Audio

tsilver2
Isten Hozott! :)
Értékelés: 10

Hozzászólás Szerző: tsilver2 »

nem értek hozzá de érdekelne, hogy akkor pl. miért nem inkább a audiolinux-ot?

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda

Én arra a windowsokra gondoltam (Kovács10s fültárs hozzászólása alapján: "Külön pc azért nem akarok építeni, maradnék a laptop, dac, stereo erősítő vonalon"), amelyek nincsenek totálisan kiherélve a hangminőség érdekében, hanem gyári állapotúak.

wittao
Őslakos
Őslakos
Értékelés: 2698

Hozzászólás Szerző: wittao »

fülelek írta:

egy Linuxos pendrájvról, és a Deadbeef lejátszót használva, megfelelően beállítva sokkal jobb (nyugodtabb és részletesebb) hangzást kapsz, mint bármilyen wines lejátszó szoftverrel.
Van a vilagnak egy kisebb szelete, amelyik nem igy gondolja ezt.
Core Audio, TARALABS, PrimaLuna, STAX, Entreq
Elektroncsovek: PSVANE, GoldLion, TAD, JJ, EH, Sovtek, Shuguang

Audio blogom: https://wittaozeneszobaja.blog.hu
Core Audio: http://www.avx.hu/forum/viewforum.php?f=166
www.coreaudio.eu

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda

kovacs10s
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 1

Hozzászólás Szerző: kovacs10s »

tottyi írta:
2020.05.19., kedd 15:55
kovacs10s írta:
Sziasztok.
Visszaolvastam, de nem talaltam választ arra, hogy a jriver miért lenne jobb minőségben foobarnal. Miért nem mindegy a digitalis adatfolyamnak, h melyik lejátszó küldi ki az usb-n?
Feltelepitettem mindkettőt, de egyelőre csak annyit tudtam megállapítani h a jriver hangosabb. Amint lesz időm folytatom a tesztelgetést.
Hello, JRiver-nel meg szoktak integralni a JPlay-t is azzal mar szebben szol mint alapbol. Na meg optimalizalni a windowsot es egy kimondottan audio celra epitett pc-et. Vagy ha ennyire nem akarsz belemerulni akkor amelyik neked jobban tetszik vagy kezelhetobb.
Külön pc azért nem akarok építeni, maradnék a laptop, dac, stereo erősítő vonalon. Ebből szeretném kihozni a maximumot. Eddig a foobart hasznaltam, win7-el, de itt olvastam a jriverrol, most majd akkor megprobalom beleintegralni a jplayt. Elég macerásnak hangzik ez így.

tottyi
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 442

Hozzászólás Szerző: tottyi »

kovacs10s írta:
Sziasztok.
Zozoweb Audio PC, DAC: Chord 2Qute, Crown PSA-2/DC300A MK-II, Hydrasound, Infinity IRS Sigma, Violectric HPA V200, Sennheiser HD800

kovacs10s
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 1

Hozzászólás Szerző: kovacs10s »

Sziasztok.

alto
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 762
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alto »

elkann írta:
Sziasztok!
Előre is köszönöm!
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

elkann
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 4

Hozzászólás Szerző: elkann »

Sziasztok!
Előre is köszönöm!

zizi8003
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 141

Hozzászólás Szerző: zizi8003 »

adodaniel írta:
2020.05.12., kedd 10:31
Köszönöm a válaszokat a mac témában. Mac mini 2011-et is gondoltam a nagyobb procival, az jó lehet? Valamint Audirvana akkor ha jól értem az egyetlen út? Megállnék 100 alatt (hw+sw), mert felette akkor már egyszerűbb egy streamer, mondjuk a Bluesound. A cél a tisztességes digitális hang az aláírásomban szereplő elemekhez, nem a high-end. leborulok.gif
Egy MacMini 2014et hasznalok a 2,5ös procival 8GB RAM-al. Egyszerű gyors, a Win cuccokkal ellenben problémamentes. Egy ilyent sztem meg lehet csípni 100 alatt, de egy SSD winyo kelleni fog bele azzal számolj. SSD nélkül fájdalmasan lassan törtennek meg a dolgok. Manapság az okostelefonok, kiirtották belőlünk ezt a fajta türelmet. Ha megvetted, kipróbálhatod a Roont és az Audirvanat is pár hétig ingyenesen. Azok nelkül is jól szól (tényleg), de eldöntheted melyik mennyit ér neked.

tsilver2
Értékelés: 10

Hozzászólás Szerző: tsilver2 »

most néztem, pedig mennie kell. próbáld meg másik böngészőben. Sőt 600 HUF csak

redbulova
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 45

Hozzászólás Szerző: redbulova »

Ez a felület nem működik, átvisz a normál 30 napos trial-ra.

kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 297

Hozzászólás Szerző: kasumi »

Én nem használok ilyen szolgáltatásokat, de aki igen, annak talán érdekes lehet.

All your favorite music, videos, podcasts, playlists and more in the best sound quality available.
Get 4 months of TIDAL Premium or HiFi for $4.

http://try.tidal.com/spring
Újratervezés

jlight
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 3

Hozzászólás Szerző: jlight »

Sziasztok!

Most ismerkedem csak az audio PC-kel (és általában az elektronikával :)) és az lenne a kérdésem, hogy mi a különbség aközt, ha az alaplap közvetlenül a linearis tápegységre van kötve (külön-külön bekötve a 3-5-12v) és aközt ha egyszerűen a 12v-ra van kötve egy táppanel és az van bekötve az alaplapra? A másik kérdésem, hogy a táppanel és a piko psu közt van gyakorlati különbség?

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”