Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

earforce írta:
2020.05.31., vas. 12:55
Segítséget szeretnék kérni. Vettem egy Mr. Speakers Aeon Flow C-t használtan. A fülest imádom, az irodában tesz kiváló szolgálatot. A fülpárnáit szeretném cserélni újra, viszont szinte sehol sem találok hozzá eredeti, új cserepárnákat. Van tippetek hogy honnan lehetne szerezni? A gyári honlapon is out of stock...
THX előre is :smile53:
https://danclarkaudio.com/shop/accessor ... ads-1.html

Avatar
Zoliii
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 340
Csatlakozott: 2006.08.02., szer. 11:38
Értékelés: 18

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Zoliii »

Dan Clark Audio AEON 2 párnáit nézted?
Ránézésre kb u.a., hátha...

Online
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: earforce »

Segítséget szeretnék kérni. Vettem egy Mr. Speakers Aeon Flow C-t használtan. A fülest imádom, az irodában tesz kiváló szolgálatot. A fülpárnáit szeretném cserélni újra, viszont szinte sehol sem találok hozzá eredeti, új cserepárnákat. Van tippetek hogy honnan lehetne szerezni? A gyári honlapon is out of stock...
THX előre is :smile53:
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Tul »

csu2 írta:
2020.05.30., szomb. 21:53
Windows-os verzió is van, de azt nem adom. :D
Nah, pedig már épp kérdezni akartam :smile29:

Avatar
csu2
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 272
Csatlakozott: 2009.04.19., vas. 09:06
Értékelés: 55

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: csu2 »

Megpróbálom zip-ben felrakni ide. Szóval MAC-en fut, Windows-os verzió is van, de azt nem adom. :D
Csatolmányok
AdvCrossFeedPlayer.zip
(61.71 KiB) Letöltve 34 alkalommal.

Avatar
csu2
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 272
Csatlakozott: 2009.04.19., vas. 09:06
Értékelés: 55

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: csu2 »

Néhány órás hallgatás után, nincs kedvem kikapcsolni... Mármint a crossfeed-et... :D

Avatar
csu2
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 272
Csatlakozott: 2009.04.19., vas. 09:06
Értékelés: 55

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: csu2 »

Sziasztok!

Nem pont füles, de szerintem ide tartozik, de jelezzetek, ha mégsem.

Nem tudom ki hogy van vele, de engem zavar (némelyik felvételnél különösen) a bal és jobb csatorna szeparáltsága a fülesekben. Szobai rendszert hallgatok általában, de rákaptam a fülesekre, sikerült beszereznem egy Ether Flow C-t. (Kva jó.) Szóval, néha olyan a szobai után a fülesben némelyik zene, mintha fázisfordított lenne. Ebből adódóan elkezdem nézegetni a crossfeed algoritmusokat (BS2B, classic). Hát nem tudom ki, hogy van vele, nekem nem tetszett egyik sem. Egy régi francia fórumon találtam egy fórumozónak egy jó leírását egy érdekes crossfeed algoritmusról, sőt a DSP algoritmust pontos leírását is közzé tette. Gondoltam egyet, átírtam a cuccot MAC OSX-re. Szóval ez egészből lett egy egyszerű prototípus player, ami csak egy FLAC fájl lejátszására képes, viszont ezt az un. Advanced Crossfeed algoritmust lehet vele tesztelni és állítgatni. Akit érdekel, szívesen adok belőle egy ingyen példányt. Több fül többet hall alapon. Akit érdekel írjon privátba. Cserébe csak ötleteket, véleményeket, tapasztalatokat és kitapasztalt beállításokat kérnék....
Untitled.png
Untitled.png (218.06 KiB) Megtekintve 3227 alkalommal

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

s4tch írta:
2020.05.27., szer. 12:11
MrCollector írta:
2020.05.26., kedd 11:59
Harmónia színben és hangban.
_DSC1426.jpg
milyen kábel ez? az elear mellé szeretnék valamit a gyári hajókötél helyett, csak 3,5mm unbalanced véggel.
Saját gyártás. Küldd el privátban a számod és megbeszéljük!

Online
Avatar
s4tch
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 761
Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
Értékelés: 281

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: s4tch »

MrCollector írta:
2020.05.26., kedd 11:59
Harmónia színben és hangban.
_DSC1426.jpg
milyen kábel ez? az elear mellé szeretnék valamit a gyári hajókötél helyett, csak 3,5mm unbalanced véggel.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Harmónia színben és hangban.
_DSC1426.jpg
_DSC1426.jpg (838.98 KiB) Megtekintve 3425 alkalommal

Avatar
dreamcatcher
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2011.11.25., pén. 08:36
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: dreamcatcher »

mike-rame írta:
2020.05.23., szomb. 14:43
dreamcatcher írta:
2020.05.22., pén. 12:53
Sziasztok,
Szeretnék segítséget/tanácsot kérni. Egy B&O H6 2nd Gen. fejhallagtó kábelét kinyírta otthon a nyúl (felugrott a kanapéra és célzottan azonnal a kábelre harapott) :rolleyes: sad.gif
Óriási szerencséd van, hogy ennyivel megúsztad. :P
31_1_21.gif
Köszi mindenkinek! :D A nyúl él, mert már vacsora idő után történt a dolog és én is, mert már a vacsorája után történt a dolog.
És kösz a tippet a Kácsa Audio-hoz. Nem az ideális távolság, de nekem nincs senkivel sem ilyen tapasztalatom, ezért örülök, ha tudtok javasolni olyanokat, akik korrektek és megbízhatóak.

Avatar
mike-rame
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2016.10.23., vas. 16:01
Értékelés: 598

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: mike-rame »

dreamcatcher írta:
2020.05.22., pén. 12:53
Sziasztok,
Szeretnék segítséget/tanácsot kérni. Egy B&O H6 2nd Gen. fejhallagtó kábelét kinyírta otthon a nyúl (felugrott a kanapéra és célzottan azonnal a kábelre harapott) :rolleyes: sad.gif
Óriási szerencséd van, hogy ennyivel megúsztad. :P


youtu.be/Pkt7rL_X9n4
"Áldozat nélkül nincs veszteség"

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: BLX »

dreamcatcher írta:
2020.05.22., pén. 12:53
Sziasztok,
Szeretnék segítséget/tanácsot kérni. Egy B&O H6 2nd Gen. fejhallagtó kábelét kinyírta otthon a nyúl (felugrott a kanapéra és célzottan azonnal a kábelre harapott) :rolleyes: sad.gif
Első körben arra gondoltam, hogy veszek egy másikat, de arra jutottam, hogy a 35 eurós árban valószínűleg benne van a B&O logózás is :), ráadásul a jack közelében sérült a kábel, így nem pazarolnám el az eredetit csak ezért.
https://www.amazon.de/Bang-Olufsen-Audi ... to_dp&th=1

Jól gondolom, hogy a gyári jack-et nem lehet visszatenni úgy, hogy a sérült, kb 5cm-es kábelrész ki lenne vágva?
Ami izgalmasabb kérdés: valaki esetleg ismert leginkább Sopron közelében olyan embert, aki szépen és igényesen megjavítaná? Szeretném elkerülni azt a két végletet, hogy ha új csatlakozó kerül rá, akkor ne az 50ft-os jack legyen, igazi kínais érzést kölcsönözve, de azt iselkerülném, hogy egy 10ezer+ Ft-os csatlakozó kerül egy 35 eurós kábel egyik végére.

Bónusz kérdés: érdemes lehet más kábellel is próbálkozni, vagy legyek optimista és higyjem el, hogy a gyártó a fejhallgatóhoz optimalizált kábelt készített és semmit sem javíthat már egy jobb kábel?

Előre is köszi a válaszokat!
IMG_9444.JPG
IMG_9445.JPG
Valószínűleg meg lehet javítani, vagy kipróbálhatsz új sima jack-jack füles kábelt, ami passzol a fejhallgatódhoz.
Én konzultálnék a Kácsa Audioval és megkérdezném, hogy ők mit javasolnak:
https://kacsa-audio.hu/kapcsolat

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

dreamcatcher írta:
2020.05.22., pén. 13:08
Tul írta:
2020.05.22., pén. 13:01
dreamcatcher írta:
2020.05.22., pén. 12:53
B&O H6 2nd Gen. fejhallagtó kábelét kinyírta otthon a nyúl
A vezetőszál is megszakadt? Vagy szólni szól, csak a szigetelés lett szétrágva?
Sajnos a vezetőszál is megszakadt, egyáltalán nem szól. :(
De legalább nem kellett sokat töprengeni, mi lesz vacsorára. :kapdelm:
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
dreamcatcher
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2011.11.25., pén. 08:36
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: dreamcatcher »

Tul írta:
2020.05.22., pén. 13:01
dreamcatcher írta:
2020.05.22., pén. 12:53
B&O H6 2nd Gen. fejhallagtó kábelét kinyírta otthon a nyúl
A vezetőszál is megszakadt? Vagy szólni szól, csak a szigetelés lett szétrágva?
Sajnos a vezetőszál is megszakadt, egyáltalán nem szól. :(

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Tul »

dreamcatcher írta:
2020.05.22., pén. 12:53
B&O H6 2nd Gen. fejhallagtó kábelét kinyírta otthon a nyúl
A vezetőszál is megszakadt? Vagy szólni szól, csak a szigetelés lett szétrágva?

Avatar
dreamcatcher
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2011.11.25., pén. 08:36
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: dreamcatcher »

Sziasztok,
Szeretnék segítséget/tanácsot kérni. Egy B&O H6 2nd Gen. fejhallagtó kábelét kinyírta otthon a nyúl (felugrott a kanapéra és célzottan azonnal a kábelre harapott) :rolleyes: sad.gif
Első körben arra gondoltam, hogy veszek egy másikat, de arra jutottam, hogy a 35 eurós árban valószínűleg benne van a B&O logózás is :), ráadásul a jack közelében sérült a kábel, így nem pazarolnám el az eredetit csak ezért.
https://www.amazon.de/Bang-Olufsen-Audi ... to_dp&th=1

Jól gondolom, hogy a gyári jack-et nem lehet visszatenni úgy, hogy a sérült, kb 5cm-es kábelrész ki lenne vágva?
Ami izgalmasabb kérdés: valaki esetleg ismert leginkább Sopron közelében olyan embert, aki szépen és igényesen megjavítaná? Szeretném elkerülni azt a két végletet, hogy ha új csatlakozó kerül rá, akkor ne az 50ft-os jack legyen, igazi kínais érzést kölcsönözve, de azt iselkerülném, hogy egy 10ezer+ Ft-os csatlakozó kerül egy 35 eurós kábel egyik végére.

Bónusz kérdés: érdemes lehet más kábellel is próbálkozni, vagy legyek optimista és higyjem el, hogy a gyártó a fejhallgatóhoz optimalizált kábelt készített és semmit sem javíthat már egy jobb kábel?

Előre is köszi a válaszokat!
IMG_9444.JPG
IMG_9444.JPG (2.46 MiB) Megtekintve 2780 alkalommal
IMG_9445.JPG
IMG_9445.JPG (2.45 MiB) Megtekintve 2780 alkalommal

Embiggen
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2020.03.03., kedd 22:18
Értékelés: 6

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Embiggen »

MrCollector írta:
2020.05.08., pén. 16:25
Amióta én követem itt a történéseket azóta nem igazán esett szó a fejhallgató állványokról. Pedig szerintem nagyon fontos, hogy a sokszor egy vagyonba kerülő kedvenceinket mi módon tároljuk. Itthon az állványok piaca szinte a nullához konvergál. Lehet ez azért van mert nagyon kevesen szánnak több tízezer forintot egy "jobb" állványra. Saját meglátásom az, hogy az olcsóbb univerzális (nem gyártói) állványok esetenként többet árthatnak, mint használhatnak. Van 1-2 fejhallgatógyártó aki a termékeihez állványt is kínál. Ezek általában úgy vannak kialakítva, hogy szinte kizárólag a gyártó saját fejhallgatóihoz illeszkedjenek optimálisan. Nekem is van néhány darab (OPPO, Audio-Technica), de sajnos mindet kompromisszumokkal tudom csak használni más gyártók füleseivel. Sokat nézegettem a neten is az elérhető kategóriát, de lényegében mindegyiknél találtam valamit ami miatt lemondtam róla.

Nekem a következő szempontok döntőek:
- a tartó rész megfelelő alátámasztást adjon, lehetőség szerint minél jobban kövesse a fejpánt ívét, ne legyen se túl keskeny, se túl széles mert azzal hosszú távon deformálhatja a szivacsozott fejpántot, roncsolhatja a bőr borítást.
- ne legyenek rajta sehol éles, durva, sarkos részek amik kárt tehetnek a fejhallgatóban
- legyen megfelelően magas, hogy a kábel ne törjön meg illetve ne kelljen mindig kihúzni a fejhallgatóból
- ne feküdjenek fel a fülpárnák rajta, a deformáció elkerülése és a szellőzés miatt (kivétel 1-2 fejhallgató esetében)
- stabilan álljon
- igényes kivitelben, időtálló, minőségi anyagokból készüljön

Mivel ilyet nem nagyon találtam, ezért csináltam magamnak egyet. Vörös tölgyből és rozsdamentes acélból készült.
_SKY6279.jpg_SKY6283.jpg
Meg tudod adni a méreteket ? Talp vastagsága , hossza ,szélessége , Milyen hosszú az acél benne, és a tartó felület méretei, esetleg dőlèsszög ahol lekerekitetted a két szélét?

Embiggen
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2020.03.03., kedd 22:18
Értékelés: 6

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Embiggen »

[quote=MrCollector post_id=2496637 time=1588947911 user_id=42813]
Amióta én követem itt a történéseket azóta nem igazán esett szó a fejhallgató állványokról. Pedig szerintem nagyon fontos, hogy a sokszor egy vagyonba kerülő kedvenceinket mi módon tároljuk. Itthon az állványok piaca szinte a nullához konvergál. Lehet ez azért van mert nagyon kevesen szánnak több tízezer forintot egy "jobb" állványra. Saját meglátásom az, hogy az olcsóbb univerzális (nem gyártói) állványok esetenként többet árthatnak, mint használhatnak. Van 1-2 fejhallgatógyártó aki a termékeihez állványt is kínál. Ezek általában úgy vannak kialakítva, hogy szinte kizárólag a gyártó saját fejhallgatóihoz illeszkedjenek optimálisan. Nekem is van néhány darab (OPPO, Audio-Technica), de sajnos mindet kompromisszumokkal tudom csak használni más gyártók füleseivel. Sokat nézegettem a neten is az elérhető kategóriát, de lényegében mindegyiknél találtam valamit ami miatt lemondtam róla.

Nekem a következő szempontok döntőek:
- a tartó rész megfelelő alátámasztást adjon, lehetőség szerint minél jobban kövesse a fejpánt ívét, ne legyen se túl keskeny, se túl széles mert azzal hosszú távon deformálhatja a szivacsozott fejpántot, roncsolhatja a bőr borítást.
- ne legyenek rajta sehol éles, durva, sarkos részek amik kárt tehetnek a fejhallgatóban
- legyen megfelelően magas, hogy a kábel ne törjön meg illetve ne kelljen mindig kihúzni a fejhallgatóból
- ne feküdjenek fel a fülpárnák rajta, a deformáció elkerülése és a szellőzés miatt (kivétel 1-2 fejhallgató esetében)
- stabilan álljon
- igényes kivitelben, időtálló, minőségi anyagokból készüljön

Mivel ilyet nem nagyon találtam, ezért csináltam magamnak egyet. Vörös tölgyből és rozsdamentes acélból készült.
_SKY6279.jpg_SKY6283.jpg
[/quote

Meg tudod adni a méreteket ? Talp vastagsága , hossza ,szélessége , Milyen hosszú az acél benne, és a tartó felület méretei, esetleg dőlèsszög ahol lekerekitetted a két szélét?

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Tul írta:
2020.05.14., csüt. 11:56
MrCollector írta:
2020.05.14., csüt. 10:20
..lehetőségem egy olyan összehasonlításra amire már készültem egy ideje.. A lényeg a bejáratott és bejáratatlan fejhallgató közti különbség.
Sajna abszolút elő a probléma és komolyan megnehezíti a döntést vásárlásnál.
Egy "apróság": esetleg volt lehetőséged a két említett fejhallgatót 0km-esen is összehallgatni? Mert az is megérne egy misét, hogy azonos típusú készülékek mennyire másképp tudnak szólni.
Ezt a kettőt nem, de van még. :rolleyes: Majd megnézem, gondoltam rá én is.

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Tul »

MrCollector írta:
2020.05.14., csüt. 10:20
..lehetőségem egy olyan összehasonlításra amire már készültem egy ideje.. A lényeg a bejáratott és bejáratatlan fejhallgató közti különbség.
Sajna abszolút elő a probléma és komolyan megnehezíti a döntést vásárlásnál.
Egy "apróság": esetleg volt lehetőséged a két említett fejhallgatót 0km-esen is összehallgatni? Mert az is megérne egy misét, hogy azonos típusú készülékek mennyire másképp tudnak szólni.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

A mostani helyzetben több időm van itthon mókázni és most volt lehetőségem egy olyan összehasonlításra amire már készültem egy ideje és szerintem a tesztoldalaknak sem igen adatik meg sűrűn. Sajnos sokan nem is nagyon foglalkoznak vele, pedig nagyon sokat számít egy vásárlásnál. A lényeg a bejáratott és bejáratatlan fejhallgató közti különbség. Ideális esetben (ami ritka, mint a fehér holló, legalább is itthon) amikor elmegy a vásárló kipróbálni egy fejhallgatót, a boltban egy jól bejáratott darabot kellene találnia, ami alapján teljes biztonsággal döntést tudna hozni. Viszont az olcsóbb kategóriánál ezzel nem foglalkoznak a boltok (mert minek?), a prémium szegmensben pedig hatalmas befektetés lenne minden modellből tartani egyet csak ezért.
Mikor először hallgattam meg a Focal Clear-t nem igazán dobogtatta meg a szívem. Jó-jó, de ezt egy fél milliós fejhallgatótól el is lehet várni. Aztán kineveztem egy demódarabot és csak hajtottam, hallgattam napokon-heteken keresztül. Ilyenkor az ember (én legalább is) nem tudja eldönteni, hogy ténylegesen mekkora mértékben javul a hangja vagy csak az agyunk kezdi megszokni és kompenzál. Most eljutottam odáig, hogy összevessem egy null kilométeres darabbal. Természetesen a gyári kábelével, azonos erősítővel teszteltem, gyors cserélgetéssel. A különbség az első másodpercben jelentkezett, markánsan és meggyőzően. A bejáratott Clear tisztábban, levegősebben dinamikusabban és hangosabban szólt. Hozzáteszem a gyári kábel amivel hallgattam mindkettőnél új (nyers) volt, mert én a saját szimmetrikus kábelemmel járattam. Csak próbaképpen ezzel a kábellel is összevetettem, de itt már akkora volt a különbség ami lényegében súlyos pénzösszegekben fejezhető csak ki ezen a szinten. :D
Természetesen ez nem mérvadó, régebben találkoztam már olyan fejhallgatóval is aminek a hangja alig változott a bejáratás alatt. Minden esetre aki egy nagyobb beruházást tervez ezen a téren szerintem ezeket a dolgokat érdemes szem előtt tartania.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

zoli73 írta:
2020.05.09., szomb. 11:25
MrCollector írta:
2020.05.08., pén. 16:25
Amióta én követem itt a történéseket azóta nem igazán esett szó a fejhallgató állványokról. Pedig szerintem nagyon fontos, hogy a sokszor egy vagyonba kerülő kedvenceinket mi módon tároljuk. Itthon az állványok piaca szinte a nullához konvergál. Lehet ez azért van mert nagyon kevesen szánnak több tízezer forintot egy "jobb" állványra. Saját meglátásom az, hogy az olcsóbb univerzális (nem gyártói) állványok esetenként többet árthatnak, mint használhatnak. Van 1-2 fejhallgatógyártó aki a termékeihez állványt is kínál. Ezek általában úgy vannak kialakítva, hogy szinte kizárólag a gyártó saját fejhallgatóihoz illeszkedjenek optimálisan. Nekem is van néhány darab (OPPO, Audio-Technica), de sajnos mindet kompromisszumokkal tudom csak használni más gyártók füleseivel. Sokat nézegettem a neten is az elérhető kategóriát, de lényegében mindegyiknél találtam valamit ami miatt lemondtam róla.

Nekem a következő szempontok döntőek:
- a tartó rész megfelelő alátámasztást adjon, lehetőség szerint minél jobban kövesse a fejpánt ívét, ne legyen se túl keskeny, se túl széles mert azzal hosszú távon deformálhatja a szivacsozott fejpántot, roncsolhatja a bőr borítást.
- ne legyenek rajta sehol éles, durva, sarkos részek amik kárt tehetnek a fejhallgatóban
- legyen megfelelően magas, hogy a kábel ne törjön meg illetve ne kelljen mindig kihúzni a fejhallgatóból
- ne feküdjenek fel a fülpárnák rajta, a deformáció elkerülése és a szellőzés miatt (kivétel 1-2 fejhallgató esetében)
- stabilan álljon
- igényes kivitelben, időtálló, minőségi anyagokból készüljön

Mivel ilyet nem nagyon találtam, ezért csináltam magamnak egyet. Vörös tölgyből és rozsdamentes acélból készült.
_SKY6279.jpg_SKY6283.jpg
Egy igen fontos dologról nem tettél említést, a por elleni védelem. Ezt hogy oldod meg, ráhúzol valami "zsákot", vagy van valami frappáns megoldásod?
Sok fejhallgató szinte vonza a port, és némelyik nagyon nehezen tisztítható, pláne a fejpárnák.
Én az enyémet azonnal elcsomagolom ha nincs rá szükség.
Hát...letakarítom. :rolleyes: A zsák, zacskó is megoldás. Persze, ha hozamosabb ideig nem használok valamit akkor megy vissza a dobozába természetesen.

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

MrCollector írta:
2020.05.08., pén. 16:25
Amióta én követem itt a történéseket azóta nem igazán esett szó a fejhallgató állványokról. Pedig szerintem nagyon fontos, hogy a sokszor egy vagyonba kerülő kedvenceinket mi módon tároljuk. Itthon az állványok piaca szinte a nullához konvergál. Lehet ez azért van mert nagyon kevesen szánnak több tízezer forintot egy "jobb" állványra. Saját meglátásom az, hogy az olcsóbb univerzális (nem gyártói) állványok esetenként többet árthatnak, mint használhatnak. Van 1-2 fejhallgatógyártó aki a termékeihez állványt is kínál. Ezek általában úgy vannak kialakítva, hogy szinte kizárólag a gyártó saját fejhallgatóihoz illeszkedjenek optimálisan. Nekem is van néhány darab (OPPO, Audio-Technica), de sajnos mindet kompromisszumokkal tudom csak használni más gyártók füleseivel. Sokat nézegettem a neten is az elérhető kategóriát, de lényegében mindegyiknél találtam valamit ami miatt lemondtam róla.

Nekem a következő szempontok döntőek:
- a tartó rész megfelelő alátámasztást adjon, lehetőség szerint minél jobban kövesse a fejpánt ívét, ne legyen se túl keskeny, se túl széles mert azzal hosszú távon deformálhatja a szivacsozott fejpántot, roncsolhatja a bőr borítást.
- ne legyenek rajta sehol éles, durva, sarkos részek amik kárt tehetnek a fejhallgatóban
- legyen megfelelően magas, hogy a kábel ne törjön meg illetve ne kelljen mindig kihúzni a fejhallgatóból
- ne feküdjenek fel a fülpárnák rajta, a deformáció elkerülése és a szellőzés miatt (kivétel 1-2 fejhallgató esetében)
- stabilan álljon
- igényes kivitelben, időtálló, minőségi anyagokból készüljön

Mivel ilyet nem nagyon találtam, ezért csináltam magamnak egyet. Vörös tölgyből és rozsdamentes acélból készült.
_SKY6279.jpg_SKY6283.jpg
Egy igen fontos dologról nem tettél említést, a por elleni védelem. Ezt hogy oldod meg, ráhúzol valami "zsákot", vagy van valami frappáns megoldásod?
Sok fejhallgató szinte vonza a port, és némelyik nagyon nehezen tisztítható, pláne a fejpárnák.
Én az enyémet azonnal elcsomagolom ha nincs rá szükség.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
s4tch
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 761
Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
Értékelés: 281

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: s4tch »

klassz lett, gratulálok.

nekem is van egy hasonló projektem az utopia kistestvéréhez (elear), és hasonló dizájnt találtam ki. a fa elem már kész, csak egy megfelelő hosszúságú 10mm átmérőjű acél rúd/cső hiányzik hozzá. ha véletlenül nem sikerül elég kulturáltra megcsinálni, akkor egyszerűen rendelek egy ilyet:
https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B01A09KCJ4/
egyedül a magassága határeset, az enyémet 5 centivel magasabbra terveztem. szerintem is gyászos az univerzális kínálat (vagy ránézésre gagyi, vagy méregdrága egy jó állvány), de ez innen messziről elfogadható.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”