Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

LIMAR írta:
2020.06.21., vas. 11:31
Aszpirin írta:
2020.06.21., vas. 11:15
Ezzel az egész óra után pár perccel kezdődő, egy-két percig tartó brutális belassulással vagy teljes elakadással már azóta együtt élünk, hogy áttértünk az új szerverre. Jómagam is jelentettem már néhányszor, a shoutboxon is volt téma többször, meg máshol is.
Én csak azt nem értem, ha valaki használ egy ingyenes szolgáltatást, akkor ahelyett, hogy megköszönné azt, folyamatosan kritizálja.
Legyen minden regisztrált tagnak a havi tagdíja 100 Ft. Csak kibírná mindenki a harmad gombóc fagyi árát egy hónapban. Abból aztán lehetne fejleszteni. Vagy legyen évi 1000 Ft. Aki nem fizeti ki az 1000 Ft-ot törlődik a taglistából. Nem postolhat, nem adhat fel hirdetést. A befolyt összegből aztán lehetne fizetni a fórum üzemeltetőinek is valamicskét, hogy ne társadalmi munkában dolgozzanak és még viseljék is el az állandó nyavalygásokat. Lehetne komolyabb szervert üzemeltetni. Amíg minden költséget a tulajdonos finanszíroz, ne legyen semmi elvárása senkinek. Maximum köszönetet mondhat neki, hogy itt lehet - ingyen.
Én egy valós tényt és problémát vetettem fel.Ha ez kritikának tűnik,akkor ezzel nem tudok mit kezdeni,meg azokkal sem akik bal lábbal kelnek és fekszenek.
De hogy legyen egy valós kritika is,szerintem ez az eddigi legrosszabb fórummotor mióta létezik az oldal,de mint sok mással is,ezzel is együtt lehet élni.
Köszönöm hogy itt lehetek,ingyen,és bérmentve. :D
Ha majd fizetni kell,akkor is itt leszek.Pl Limar derült égből jövő villám szurkálódásait ki nem hagynám,mert az minden pénzt meg ér. :D

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3333
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

Aszpirin írta:
2020.06.21., vas. 11:15
Ezzel az egész óra után pár perccel kezdődő, egy-két percig tartó brutális belassulással vagy teljes elakadással már azóta együtt élünk, hogy áttértünk az új szerverre. Jómagam is jelentettem már néhányszor, a shoutboxon is volt téma többször, meg máshol is.
Én csak azt nem értem, ha valaki használ egy ingyenes szolgáltatást, akkor ahelyett, hogy megköszönné azt, folyamatosan kritizálja.
Legyen minden regisztrált tagnak a havi tagdíja 100 Ft. Csak kibírná mindenki a harmad gombóc fagyi árát egy hónapban. Abból aztán lehetne fejleszteni. Vagy legyen évi 1000 Ft. Aki nem fizeti ki az 1000 Ft-ot törlődik a taglistából. Nem postolhat, nem adhat fel hirdetést. A befolyt összegből aztán lehetne fizetni a fórum üzemeltetőinek is valamicskét, hogy ne társadalmi munkában dolgozzanak és még viseljék is el az állandó nyavalygásokat. Lehetne komolyabb szervert üzemeltetni. Amíg minden költséget a tulajdonos finanszíroz, ne legyen semmi elvárása senkinek. Maximum köszönetet mondhat neki, hogy itt lehet - ingyen.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Shimano írta:
2020.06.21., vas. 11:05
Azzal együtt lehet élni hogy időnként,(nálam viszonylag ritkán) önhatalmúlag kidob a rendszer,viszont az hogy elég sűrűn,(ez általában egész óra után pár pecig) nem töltődik be az oldal,az már gázosabb eset.
De majd megoldódik ez is,egyszer,talán,valamikor,vagy nem és így jártunk. sad.gif
Ezzel az egész óra után pár perccel kezdődő, egy-két percig tartó brutális belassulással vagy teljes elakadással már azóta együtt élünk, hogy áttértünk az új szerverre. Jómagam is jelentettem már néhányszor, a shoutboxon is volt téma többször, meg máshol is.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Azzal együtt lehet élni hogy időnként,(nálam viszonylag ritkán) önhatalmúlag kidob a rendszer,viszont az hogy elég sűrűn,(ez általában egész óra után pár pecig) nem töltődik be az oldal,az már gázosabb eset.
De majd megoldódik ez is,egyszer,talán,valamikor,vagy nem és így jártunk. sad.gif

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: avl2 »

en csak 24 oran tuli bejelentkezes eseten veszem eszre, hogy ujra be kell adni nevet, jelszot (Chrome, céges iphone)

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5904
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7237
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Engem csak akkor, ha 2 eszköznél többről vagyok bejelentkezve.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Tul »

Android - Opera
Windows - Firefox

1 órán belül kidob mindkettőből.

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Sziasztok!

Infó
3 napja többször is kiléptetett a rendszer
Csak Chrome amit használok

Köszi a figyelmet és a segítséget
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 412

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: venomer »

Mindig kiléptet. Hagyjuk a hol, melyik oldalról melyik oldalra lépve történt ez, mert egyszerűbb volna összeszedni mely esetekben nem tette ezt. Firefox alatt gyakrabban, de a megengedhetőnél - ami nulla - többször előfordul Chrome alatt is. Baromi idegesítő, baromi lehangoló. Köszi a meghallgatást, megint nem fog történni semmi.

Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: csandaz »

Van probléma? nem hívott, nem írt nekem senki

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

stx írta:
2020.06.13., szomb. 17:59
tonee73 írta:
2020.06.13., szomb. 17:09
akvapark írta:
2020.06.13., szomb. 15:37
Nekem viszonylag jó gépem van, de az 4-6 MB-s képeket, főleg ha vagy 8-12 van belőle nehezen nyitja meg.
Ha másnak is van ilyen gondja, nem lehet a képek nagyságát korlátozni?
(Egyébként is néhányszáz KB-s tartalom bőven elég, nem tudom minek ilyen nagy adathalmazt feltölteni.)
Az csupán a neted sebességétől függ, hogy milyen gyorsan nyitja meg.
1000 MBit-es netem van, de nekem is van olyan, hogy nem töltődnek le a képek.
Nálam ekkora sebesség nincs, én inkább szerver hibára /akadozásra tippelek.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 359
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: stx »

tonee73 írta:
2020.06.13., szomb. 17:09
akvapark írta:
2020.06.13., szomb. 15:37
Nekem viszonylag jó gépem van, de az 4-6 MB-s képeket, főleg ha vagy 8-12 van belőle nehezen nyitja meg.
Ha másnak is van ilyen gondja, nem lehet a képek nagyságát korlátozni?
(Egyébként is néhányszáz KB-s tartalom bőven elég, nem tudom minek ilyen nagy adathalmazt feltölteni.)
Az csupán a neted sebességétől függ, hogy milyen gyorsan nyitja meg.
1000 MBit-es netem van, de nekem is van olyan, hogy nem töltődnek le a képek.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

akvapark írta:
2020.06.13., szomb. 15:37
Nekem viszonylag jó gépem van, de az 4-6 MB-s képeket, főleg ha vagy 8-12 van belőle nehezen nyitja meg.
Ha másnak is van ilyen gondja, nem lehet a képek nagyságát korlátozni?
(Egyébként is néhányszáz KB-s tartalom bőven elég, nem tudom minek ilyen nagy adathalmazt feltölteni.)
Az csupán a neted sebességétől függ, hogy milyen gyorsan nyitja meg.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5697
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1177

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: akvapark »

Nekem viszonylag jó gépem van, de az 4-6 MB-s képeket, főleg ha vagy 8-12 van belőle nehezen nyitja meg.
Ha másnak is van ilyen gondja, nem lehet a képek nagyságát korlátozni?
(Egyébként is néhányszáz KB-s tartalom bőven elég, nem tudom minek ilyen nagy adathalmazt feltölteni.)
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: R.G. »

A gondolatmenet nagyon jo
Szerintem itt inkabb az elvarasokrol lehet szo
Mit miert. Akarhatunk zold autot ha nincs a hasznaltpiacon csak szurke. Ha zoldet akarunk akkor vagy kivarjuk amire kicsi az esely, vagy bemegyunk a szalonba.
Mind a ket felnek at kell ertekelni a dolgokat, higy hasznaltban igen is elofordulhatnak hibak, serulesek, de joggal elvarhato, hogy errol tajekoztava legyen aki erdeklodik. Nekem is volt hibatlan es kevesbe hibatlan portekam. De azt a regi ..... Beidegzidest, higy mindig a vevonek van igaza felejtsuk mar el a nagy vilagban
A vevo akar valamit ami az eladoe, igy kozelitsen
Az elado meg el szeretne adni azt a valamit
Akkor ne farokmeregetes legyen, hogy kie a nagyobb, hanem kozeledjenek az allaspontok
Valojaban mind a ket fel ugyan azt akarja, ezt is lassuk be, de egyik sem allhat a masik felett
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Kellnerművek írta:
2020.06.10., szer. 19:31
Tisztelt sorstársak !
Azt hiszem , kezdünk fordítva ülni a lovon .
Fene nagy szabályozásunk kezd a viszájára fordulni .
Felerősödtek egyesekben a használt berendezések csak patika állapotban való eladhatóságának igényei. Ennek erőteljes hangot is adnak, nevetségessé , hiteltelenné téve olyanokat, akik nem érdemelték ki.
Nem jó ez a csapás irány.
Így , használt coccot már csak az alkatrész, garázsürítés rovatban mer meghirdetni az ember, hogy a keresztvizet ne szedjék le róla.
A frusztráltságot , lehet, hogy nem itt kellene levezetni ?
Belekötünk véletlen helyesírási hibába, kajánkodunk mások nyomorán, fikázzuk mások gondolatait, mert nem a miénk.
Biztos, hogy ezt akarjuk?
Az ilyen közösség nem közösség, így nincs összetartó erő.
Amikor 'only read'-ből aktívabb státuszra váltottam, úgy gondoltam, ez a szűk közösség csak megfér egymással, előre viszi ezt a kevesek által űzött hobbyt.
Sajnos csalódnom kellett, ugyanolyan kicsinyesek vagyunk, mint az átlagember. Kár.
Azért megpróbálhatnánk egy kicsit visszavenni, mindenki megelégedésére.
Persze szigorúan csak saját vélemény !
Köszönöm! leborulok.gif
(egy hozzáfűznivaló: én sem hiszem, hogy erről a szabályozás tehet).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Tul »

Kellnerművek írta:
2020.06.10., szer. 19:31
Tisztelt sorstársak !
Azt hiszem , kezdünk fordítva ülni a lovon .
Fene nagy szabályozásunk kezd a viszájára fordulni .
Felerősödtek egyesekben a használt berendezések csak patika állapotban való eladhatóságának igényei..
Concert 11? :)
Miért gondolod, hogy a szabályozás tehet róla?

Avatar
Kellnerművek
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2014.01.19., vas. 13:50
Értékelés: 500
Tartózkodási hely: Fejér megye

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Kellnerművek »

Tisztelt sorstársak !
Azt hiszem , kezdünk fordítva ülni a lovon .
Fene nagy szabályozásunk kezd a viszájára fordulni .
Felerősödtek egyesekben a használt berendezések csak patika állapotban való eladhatóságának igényei. Ennek erőteljes hangot is adnak, nevetségessé , hiteltelenné téve olyanokat, akik nem érdemelték ki.
Nem jó ez a csapás irány.
Így , használt coccot már csak az alkatrész, garázsürítés rovatban mer meghirdetni az ember, hogy a keresztvizet ne szedjék le róla.
A frusztráltságot , lehet, hogy nem itt kellene levezetni ?
Belekötünk véletlen helyesírási hibába, kajánkodunk mások nyomorán, fikázzuk mások gondolatait, mert nem a miénk.
Biztos, hogy ezt akarjuk?
Az ilyen közösség nem közösség, így nincs összetartó erő.
Amikor 'only read'-ből aktívabb státuszra váltottam, úgy gondoltam, ez a szűk közösség csak megfér egymással, előre viszi ezt a kevesek által űzött hobbyt.
Sajnos csalódnom kellett, ugyanolyan kicsinyesek vagyunk, mint az átlagember. Kár.
Azért megpróbálhatnánk egy kicsit visszavenni, mindenki megelégedésére.
Persze szigorúan csak saját vélemény !

Avatar
Shelby
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 876
Csatlakozott: 2015.10.09., pén. 16:40
Értékelés: 113
Tartózkodási hely: Bp.-Angelland

Re: Aktuális fórummal kapcsolatos GY.I.K.

Hozzászólás Szerző: Shelby »

Szia Ricsi !
1. "Ne álj neki " az kettő db l , tudod , mert kettő db. lábad van
2. Ha nem tudsz segíteni , akkor a kibicnek ... !
3. Hogy van a család ? :smile29:
 "Én úgy tanultam, hogy a világ az olyan, hogy az ember Fradi-drukker. A rendes magyar ember az Fradi-drukker. Vagy még egyszerűbb dolog ez: az ember fradista, ahogy a nap süt vagy a fű nő. "  ESTERHÁZY PÉTER

Online
Avatar
4you
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2011.11.06., vas. 12:05
Értékelés: 1140
Tartózkodási hely: Pomáz

Re: Képek feltöltése

Hozzászólás Szerző: 4you »

Ne álj neki részegen Lali! ;peace;
Rendszer:
Hangsugárzó: Focal Jm Lab cobalt 806/Dynaudio DM 2/8
Erősitő: Heed Obelisk pro/Diy Hybrid amplifier.
Forrás: Philips 618 csöves tuningolt/Cary CDP1

Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: csandaz »

Best írta:
2020.05.30., szomb. 22:13
Privát üzenetek beállításával kapcsolatban kérnék tanácsot.
Régebben összefűzve jelent meg az egy személlyel folytatott levelezés, most külön-külön ömlesztve.
Van beállítási lehetőség arra, hogy egyvalakitől egy üzenetbe gyűjtve, időrendbe jelenjen meg a privát üzenet?
Nincs. Az a régi rendszer volt. 2018 nyara óta az új rendszer van.

Best
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2011.02.07., hétf. 08:05
Értékelés: 19
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Best »

Privát üzenetek beállításával kapcsolatban kérnék tanácsot.
Régebben összefűzve jelent meg az egy személlyel folytatott levelezés, most külön-külön ömlesztve.
Van beállítási lehetőség arra, hogy egyvalakitől egy üzenetbe gyűjtve, időrendbe jelenjen meg a privát üzenet?

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

ZolaBA írta:
2020.05.20., szer. 09:54
Egyszerű ám ez a talány... A hirdetési bannerek fix szélességűek, ha kifér egymás mellé (pl. fullhd monitor) akkor egy sor, ha nem fér ki (pl. telefon állítva), akkor kettő... ;)
Nem erről van szó (tényleg volt még egy hirdetési sáv a "fehér részben" is, még anno a régi fórummotornál, nézd meg egy kicsit jobban az általam belinkelt képeket. Sőt az oldl alján is volt akkor egy harmadik hirdetés, szintén Google-os). Ha nem fér ki, a második sor is a kékben van most.... de hagyjuk, vihar a biliben, szerintem a többség úgysem akar még egy hirdetés-mezőt :)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: csandaz »

Köszi leborulok.gif

:smile51:

Online
Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1660
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Egyszerű ám ez a talány... A hirdetési bannerek fix szélességűek, ha kifér egymás mellé (pl. fullhd monitor) akkor egy sor, ha nem fér ki (pl. telefon állítva), akkor kettő... ;)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Válasz küldése

Vissza: “Fórummal kapcsolatos témák”