Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
Gyuri108
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 272
Csatlakozott: 2010.10.30., szomb. 12:59
Értékelés: 56

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Gyuri108 »

robi20064 írta:
2020.05.22., pén. 18:27

Alapvetoen probaltam nyitott lenni ...
:rolleyes: Szerintem félreértetted, amit írtam. Vagy én értem félre, amit te írsz :D
Természetesen nem arról van szó, hogy lejátszás forrásától (Tidal vagy belső HDD) függene a Daphile PC-be menő ethernet kábel iránya. Csak azt próbáltam leírni, milyen gondolatmenet vezetett arra, hogy egyáltalán kipróbáljam a router és PC közötti ethernet kábel megfordítását. A helyes irány az, amit a hozzászólás elején írtam: routertől a PC felé.

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: supravox »

Gyuri108 írta:
2020.05.22., pén. 17:35
Én 3 darab AQ Carbon ethernet kábelt használok. Az irányuk a következő:
UPC modem ==> router
router ==> Daphile PC (USB DAC/előfokkal)
NAS ==> router
Amikor streamer/előfokot használtam, akkor is router ==> streamer/előfok volt az ethernet kábel iránya, ez tiszta sor.
Mikor Daphile PC-re váltottam, számomra ez nem volt egyértelmű logikailag, hiszen a Daphile PC szerverként ill. forrásként is működik/működhet, pl. amikor a PC-ben lévő adattárolón vannak a zenefájlok. Úgyhogy vettem a fáradtságot, és megfordítottam a kábelt. És bizony rögtön hallható volt, hogy zavarosabb, lassabb, színezettebb így a hangzás.
Az én rendszeremben, az én füleimmel… stb.
Ez egy érdemi hozzászólás.
Köszi👍
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Ezeknek a méregdrága utp kábeleknek a legnagyobb haszna, ha magyar forgalmazónál veszitek számlára, akkor legalább kerül egy kis pénz a gazdaságba meg a költségvetésbe :D
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Gyuri108
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 272
Csatlakozott: 2010.10.30., szomb. 12:59
Értékelés: 56

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Gyuri108 »

Én 3 darab AQ Carbon ethernet kábelt használok. Az irányuk a következő:
UPC modem ==> router
router ==> Daphile PC (USB DAC/előfokkal)
NAS ==> router
Amikor streamer/előfokot használtam, akkor is router ==> streamer/előfok volt az ethernet kábel iránya, ez tiszta sor.
Mikor Daphile PC-re váltottam, számomra ez nem volt egyértelmű logikailag, hiszen a Daphile PC szerverként ill. forrásként is működik/működhet, pl. amikor a PC-ben lévő adattárolón vannak a zenefájlok. Úgyhogy vettem a fáradtságot, és megfordítottam a kábelt. És bizony rögtön hallható volt, hogy zavarosabb, lassabb, színezettebb így a hangzás.
Az én rendszeremben, az én füleimmel… stb.

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: supravox »

robi20064 írta:
2020.05.22., pén. 13:35
supravox írta:
2020.05.22., pén. 13:28
robi20064 írta:
2020.05.22., pén. 10:39


Eletemben nem hallottam meg iranyjelolt ethernet kabelrol gondolkodik.gif

Milyen kabel ez?a
A Vertere és a Stealth is jelöli..

Jo tudni. Ebbol is latszik hogy kb ennyire figyeltem / tulajdonitottam jelentoseget ennek a sajat Vodkamnal. Mondjuk azota mar optika van, abbol meg egy ideig talan nem lesz "audiofil" valtozat, bar tippre csak addig amig jobban el nem terjednek az optikai halozati csatlakozast hasznalo streamerek (~3-5 ev).
Amúgy ha valaki megmondja egy lan kábelről,hogy melyik irányba szól jobban azt megsüvegelem.
De félek van jelentősége.
Persze nem ezen múlik az élmény de amekkora különbségek vannak a lan kábelek között még tán lehet nem is hülyeség az irányjelölés
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: supravox »

robi20064 írta:
2020.05.22., pén. 10:39
adamthebrave írta:
2020.05.22., pén. 07:28
Helyes kábelbekötés ügyben kérek segítséget.

DualPC forrás, köztük switch. Ha az ethernet kábel irányjelölt, akkor hogy dugjam be a gép(ek) és a switch közé?

Köszi.
Eletemben nem hallottam meg iranyjelolt ethernet kabelrol gondolkodik.gif

Milyen kabel ez?a
A Vertere és a Stealth is jelöli..
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: mgus »

adamthebrave írta:
2020.05.22., pén. 11:47
robi20064 írta:
2020.05.22., pén. 11:39
Tortenetesen pont van itthon egy AQ Vodka es valoban rajta van a jeloles mindket vegen. En tovabbra sem gondolom hogy ennek barmilyen jelentosege lenne, de ez a hivatalos allaspont a gyarto szerint:

"Of course all AudioQuest Ethernet cables honor the directionality inherent in all analog and digital audio cables; arrows on the jackets indicate the direction (from source to destination) for the best audio performance."

"DIRECTIONALITY: All audio cables are directional. The correct direction is determined by listening to every batch of metal conductors used in every AudioQuest audio cable. Arrows are clearly marked on the connectors to ensure superior sound quality. For best results have the arrow pointing in the direction of the flow of music. For example, NAS to Router, Router to Network Player. "

Szerintem ez siman csak marketing es/vagy bs es semmilyen hatasa nem lesz a hangra, de ez nyilvan csak a szemelyes velemenyem.

Az AQ ezzel magyarazza:

https://www.audioquest.com/theory-educa ... bout-noise

Én sem hiszem, hogy ez döntené el egy rendszer hangját. Mostanában vettem ilyen kábelt és nem tudtam magamnak válaszolni, hogy mit is kezdjek vele. Ezért fordultam a közösséghez...
A forrás irányát mutatja a nyíl, mint pl. rca kábeleknél, bár itt nem úgy működik mit az rca kábel, a kábel készítésnél van egy írányt honnan húzzák a drótot itt ezt az irányt mutatják vele.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1962
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 479

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

robi20064 írta:
2020.05.22., pén. 11:39
Tortenetesen pont van itthon egy AQ Vodka es valoban rajta van a jeloles mindket vegen. En tovabbra sem gondolom hogy ennek barmilyen jelentosege lenne, de ez a hivatalos allaspont a gyarto szerint:

"Of course all AudioQuest Ethernet cables honor the directionality inherent in all analog and digital audio cables; arrows on the jackets indicate the direction (from source to destination) for the best audio performance."

"DIRECTIONALITY: All audio cables are directional. The correct direction is determined by listening to every batch of metal conductors used in every AudioQuest audio cable. Arrows are clearly marked on the connectors to ensure superior sound quality. For best results have the arrow pointing in the direction of the flow of music. For example, NAS to Router, Router to Network Player. "

Szerintem ez siman csak marketing es/vagy bs es semmilyen hatasa nem lesz a hangra, de ez nyilvan csak a szemelyes velemenyem.

Az AQ ezzel magyarazza:

https://www.audioquest.com/theory-educa ... bout-noise

Én sem hiszem, hogy ez döntené el egy rendszer hangját. Mostanában vettem ilyen kábelt és nem tudtam magamnak válaszolni, hogy mit is kezdjek vele. Ezért fordultam a közösséghez...
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1962
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 479

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

Indy írta:
2020.05.22., pén. 10:57
adamthebrave írta:
2020.05.22., pén. 10:56
Az Audioquest (és gondolom sok másik gyártó is) megjelöli az irányt a kábelein. Nem hiszem, hogy ettől lesz vagy nem lesz valami hájend...

Hirtelen egy Vodka képét találtam, a neten...
Szerintem az a kihúzás irányát jelöli.
Itt meg gondolom a bedugás irányán a másik végén... :smile51: :smile51:

JT3A3678-640x427.jpg
JT3A3678-640x427.jpg (54.41 KiB) Megtekintve 2599 alkalommal

Köszönöm, tőletek nem kérnék több szakértő választ. A kérdésem arra utalt volna, hogy ha már van rajta rajta irányjelölés, akkor mihez igazodjak:

- a ControlPc - AudioPC irányhoz

vagy

- a Tidal/Nas - ControlPC útvonalhoz.
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Indy »

adamthebrave írta:
2020.05.22., pén. 10:56
Az Audioquest (és gondolom sok másik gyártó is) megjelöli az irányt a kábelein. Nem hiszem, hogy ettől lesz vagy nem lesz valami hájend...

Hirtelen egy Vodka képét találtam, a neten...
Szerintem az a kihúzás irányát jelöli.
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1962
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 479

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

Indy írta:
2020.05.22., pén. 10:41
robi20064 írta:
2020.05.22., pén. 10:39
Eletemben nem hallottam meg iranyjelolt ethernet kabelrol gondolkodik.gif

Milyen kabel ez?
Természetesen hájend.

Az Audioquest (és gondolom sok másik gyártó is) megjelöli az irányt a kábelein. Nem hiszem, hogy ettől lesz vagy nem lesz valami hájend...

Hirtelen egy Vodka képét találtam, a neten...

AQ Vodka.jpg
AQ Vodka.jpg (1.48 MiB) Megtekintve 2614 alkalommal
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Indy »

robi20064 írta:
2020.05.22., pén. 10:39
Eletemben nem hallottam meg iranyjelolt ethernet kabelrol gondolkodik.gif

Milyen kabel ez?
Természetesen hájend.
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
Elmo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2009.09.09., szer. 08:30
Értékelés: 262
Tartózkodási hely: Regöly

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Elmo »

fülelek írta:
2020.05.21., csüt. 21:24
direct hardware device without any conversion
Köszi! Úgy tűnik a Manjaroban nincs ilyen, ezért nem találtam. leborulok.gif
www.chiliout.hu

Hegel-REL-ATC

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1962
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 479

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

Helyes kábelbekötés ügyben kérek segítséget.

DualPC forrás, köztük switch. Ha az ethernet kábel irányjelölt, akkor hogy dugjam be a gép(ek) és a switch közé?

Köszi.
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

direct hardware device without any conversion

Avatar
Elmo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2009.09.09., szer. 08:30
Értékelés: 262
Tartózkodási hely: Regöly

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Elmo »

fülelek írta:
2020.05.20., szer. 21:04
Elmo írta:
2020.05.20., szer. 15:51
fülelek írta:
2020.05.19., kedd 22:14
Amikor zenét akarsz hallgatni, akkor bootolsz egy Linuxos pendrájvról, és a Deadbeef lejátszót használva, megfelelően beállítva sokkal jobb (nyugodtabb és részletesebb) hangzást kapsz, mint bármilyen wines lejátszó szoftverrel. Hogy miért van különbség az egyesek és nullák világában? Olvasd végig ezt a topikot, hátha megtalálod, van azért itt információ bőven.
http://distro.ibiblio.org/puppylinux/pu ... p64-6.0.5/ az iso-t kell letölteni, és a rufus programmal kiírni pendrájvra. Ha viszketés fog el a Linux hallatán, kérj meg egy abban járatos havert, hogy segítsen. A hangzás megéri...
Hogy kell a Deadbeef-et megfelelően beállítani?
A beállításoknál a hangkártya kiválasztásnál azt a verziót kell kijelölni, amelyik azt írja, hogy szoftveres konvertálás nélkül natívan továbbítja az adatokat a kijáratra. A replay gaint is le kell tiltani, ha nem az a default.
Nem találok ilyen verziót. Hogy van ez angolul? Köszi!
www.chiliout.hu

Hegel-REL-ATC

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Indy »

tottyi írta:
2020.05.21., csüt. 09:10
Adjonisten, tud valaki olyanra megoldast, hogy Spotify-bol a playlistet atvinni Tudal-ba?
Hogyne: https://tidal.com/import-playlist
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Adjonisten, tud valaki olyanra megoldast, hogy Spotify-bol a playlistet atvinni Tudal-ba?
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Elmo írta:
2020.05.20., szer. 15:51
fülelek írta:
2020.05.19., kedd 22:14
Amikor zenét akarsz hallgatni, akkor bootolsz egy Linuxos pendrájvról, és a Deadbeef lejátszót használva, megfelelően beállítva sokkal jobb (nyugodtabb és részletesebb) hangzást kapsz, mint bármilyen wines lejátszó szoftverrel. Hogy miért van különbség az egyesek és nullák világában? Olvasd végig ezt a topikot, hátha megtalálod, van azért itt információ bőven.
http://distro.ibiblio.org/puppylinux/pu ... p64-6.0.5/ az iso-t kell letölteni, és a rufus programmal kiírni pendrájvra. Ha viszketés fog el a Linux hallatán, kérj meg egy abban járatos havert, hogy segítsen. A hangzás megéri...
Hogy kell a Deadbeef-et megfelelően beállítani?
A beállításoknál a hangkártya kiválasztásnál azt a verziót kell kijelölni, amelyik azt írja, hogy szoftveres konvertálás nélkül natívan továbbítja az adatokat a kijáratra. A replay gaint is le kell tiltani, ha nem az a default.

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: alto »

elkann írta:
2020.05.20., szer. 19:14
alto írta:
2020.05.19., kedd 14:13
elkann írta:
2020.05.19., kedd 13:45
Sziasztok!
Remélem jó helyen kérdezek TIDAL ügyben:
Adott egy kb. 2 hónapos Dell laptop ami egy Primare DAC30-ba küldi a jelet USB A-B kábelen keresztül. HIFI formátumú zenéket minden gond nélkül játszik, de MASTER formátumú zenét elindítva kb. 1-2 percen belül megáll és az alábbi hibaüzenetet írja ki a TIDAL: "Unknown error when trying to select device"
Van valakinek ötlete ezzel kapcsolatban?
Előre is köszönöm!
Nem írtad, de gondolom a Tidal saját appját használod a lejátszásra. Mivel Primare DAC nem ismeri az MQA formátumot, ezért azt a Tidal appnak kell kicsomagolni a DAC számára emészthető formába. Ezt az app beállításai között találod.
Másik probléma lehet - ha Windows oprendszert használsz - hogy a DAC helyes működéséhez telepíteni kell az XMOS USB Audio drivert is.
Nagyon köszönöm a tippet, bíbelődtem is vele elég sokat (bár nem vagyok egy IT zseni) de még mindig lekapcsol, mint kiderült nem is csak MASTER formátumon (max. 1-2 szám után) hanem HIFI-n is (bár itt kicsit tovább bírja). Egyébként WIN10 van a laptopon és azóta már az Audirvana app-ot is próbáltam.. ugyanaz a jelenség.. :( az XMOS driver is megvan, bár abban nem vagyok biztos, hogy azt jól "illesztettem-e" a DAC-hoz, de elvileg igen. Utána is olvastam nemzetközi fórumokon, elég sokaknak jelentkezett ez a probléma, de konkrét megoldást sajnos nem találtam.
Triviális, de okozhat ilyet az USB kábel is. Próbáld egy másik USB kábellel.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
elkann
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 416
Csatlakozott: 2019.03.18., hétf. 13:54
Értékelés: 31
Tartózkodási hely: Diósd

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: elkann »

alto írta:
2020.05.19., kedd 14:13
elkann írta:
2020.05.19., kedd 13:45
Sziasztok!
Remélem jó helyen kérdezek TIDAL ügyben:
Adott egy kb. 2 hónapos Dell laptop ami egy Primare DAC30-ba küldi a jelet USB A-B kábelen keresztül. HIFI formátumú zenéket minden gond nélkül játszik, de MASTER formátumú zenét elindítva kb. 1-2 percen belül megáll és az alábbi hibaüzenetet írja ki a TIDAL: "Unknown error when trying to select device"
Van valakinek ötlete ezzel kapcsolatban?
Előre is köszönöm!
Nem írtad, de gondolom a Tidal saját appját használod a lejátszásra. Mivel Primare DAC nem ismeri az MQA formátumot, ezért azt a Tidal appnak kell kicsomagolni a DAC számára emészthető formába. Ezt az app beállításai között találod.
Másik probléma lehet - ha Windows oprendszert használsz - hogy a DAC helyes működéséhez telepíteni kell az XMOS USB Audio drivert is.
Nagyon köszönöm a tippet, bíbelődtem is vele elég sokat (bár nem vagyok egy IT zseni) de még mindig lekapcsol, mint kiderült nem is csak MASTER formátumon (max. 1-2 szám után) hanem HIFI-n is (bár itt kicsit tovább bírja). Egyébként WIN10 van a laptopon és azóta már az Audirvana app-ot is próbáltam.. ugyanaz a jelenség.. :( az XMOS driver is megvan, bár abban nem vagyok biztos, hogy azt jól "illesztettem-e" a DAC-hoz, de elvileg igen. Utána is olvastam nemzetközi fórumokon, elég sokaknak jelentkezett ez a probléma, de konkrét megoldást sajnos nem találtam.
IsoTek Syncro Uni -> IsoTek Titan One -> IsoTek Genesis One -> ALAC tápkábel -> Auralic Aries G2.1 (+Hoer-Wege mod) ->ALAC tápkábel -> Audio Research GSI75 -> ALAC hangfalkábel -> Sonus Faber Grand Piano Home

Avatar
Elmo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2009.09.09., szer. 08:30
Értékelés: 262
Tartózkodási hely: Regöly

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Elmo »

fülelek írta:
2020.05.19., kedd 22:14
Amikor zenét akarsz hallgatni, akkor bootolsz egy Linuxos pendrájvról, és a Deadbeef lejátszót használva, megfelelően beállítva sokkal jobb (nyugodtabb és részletesebb) hangzást kapsz, mint bármilyen wines lejátszó szoftverrel. Hogy miért van különbség az egyesek és nullák világában? Olvasd végig ezt a topikot, hátha megtalálod, van azért itt információ bőven.
http://distro.ibiblio.org/puppylinux/pu ... p64-6.0.5/ az iso-t kell letölteni, és a rufus programmal kiírni pendrájvra. Ha viszketés fog el a Linux hallatán, kérj meg egy abban járatos havert, hogy segítsen. A hangzás megéri...
Hogy kell a Deadbeef-et megfelelően beállítani?
www.chiliout.hu

Hegel-REL-ATC

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: denesdr »

kovacs10s írta:
2020.05.19., kedd 20:02
tottyi írta:
2020.05.19., kedd 15:55
kovacs10s írta:
2020.05.19., kedd 15:49
Sziasztok.
Visszaolvastam, de nem talaltam választ arra, hogy a jriver miért lenne jobb minőségben foobarnal. Miért nem mindegy a digitalis adatfolyamnak, h melyik lejátszó küldi ki az usb-n?
Feltelepitettem mindkettőt, de egyelőre csak annyit tudtam megállapítani h a jriver hangosabb. Amint lesz időm folytatom a tesztelgetést.
Hello, JRiver-nel meg szoktak integralni a JPlay-t is azzal mar szebben szol mint alapbol. Na meg optimalizalni a windowsot es egy kimondottan audio celra epitett pc-et. Vagy ha ennyire nem akarsz belemerulni akkor amelyik neked jobban tetszik vagy kezelhetobb.
Külön pc azért nem akarok építeni, maradnék a laptop, dac, stereo erősítő vonalon. Ebből szeretném kihozni a maximumot. Eddig a foobart hasznaltam, win7-el, de itt olvastam a jriverrol, most majd akkor megprobalom beleintegralni a jplayt. Elég macerásnak hangzik ez így.
A JPlay egy hivatalosan nem ajánlott szoftver sem a JRiverhez sem a Foobarhoz. Persze ettől még használhatja aki akarja.

https://jriver.com/jplay.html

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1962
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 479

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

tsilver2 írta:
2020.05.20., szer. 07:08
nem értek hozzá de érdekelne, hogy akkor pl. miért nem inkább a audiolinux-ot?
Mert az nem ingyenes.
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
tsilver2
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2018.04.13., pén. 17:24
Értékelés: 33

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsilver2 »

nem értek hozzá de érdekelne, hogy akkor pl. miért nem inkább a audiolinux-ot?

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”