Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Stúdió Hangsugárzók

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: lehoako »

tottyi írta:
2020.05.20., szer. 12:02
lehoako írta:
2020.05.20., szer. 11:39
tottyi írta:
2020.05.19., kedd 15:49
Hello, tud valaki ajanlani aktiv studio monitort subwooferrel? Keret korulbelul 4000+ euro. Csak kivancsisagbol mert azt is ajanlottak, hogy epitsek magamnak (Hypex) de attol kicsit tartok, hogy milyen lenne.
A cel az lenne, hogy 30Hz alatt teljesitsen es eleg hangosan is szoljon a zenehallgatasi szokasomnak megfeleloen.
Foleg elektronikus, synthpop zenere hasznalnam de szeretem a lany gitarral zeneket is.
Mekkora stúdióba kéne?
25nm-re de haza kellene nem studioba.
Ahhhhhhhaaaaaaa...

A legkézenfekvőbb az lenne, ha egy pár jó aktív dobozról le tudnál jönni egy kábellel a szubnak. Van olyan stúdiódoboz, amin van pre-out kimenet?

Addig is, míg kiderül, kis zene :D


youtu.be/o47RYEhsJJc

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

lehoako írta:
2020.05.20., szer. 11:39
tottyi írta:
2020.05.19., kedd 15:49
Hello, tud valaki ajanlani aktiv studio monitort subwooferrel? Keret korulbelul 4000+ euro. Csak kivancsisagbol mert azt is ajanlottak, hogy epitsek magamnak (Hypex) de attol kicsit tartok, hogy milyen lenne.
A cel az lenne, hogy 30Hz alatt teljesitsen es eleg hangosan is szoljon a zenehallgatasi szokasomnak megfeleloen.
Foleg elektronikus, synthpop zenere hasznalnam de szeretem a lany gitarral zeneket is.
Mekkora stúdióba kéne?
25nm-re de haza kellene nem studioba.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: lehoako »

tottyi írta:
2020.05.19., kedd 15:49
Hello, tud valaki ajanlani aktiv studio monitort subwooferrel? Keret korulbelul 4000+ euro. Csak kivancsisagbol mert azt is ajanlottak, hogy epitsek magamnak (Hypex) de attol kicsit tartok, hogy milyen lenne.
A cel az lenne, hogy 30Hz alatt teljesitsen es eleg hangosan is szoljon a zenehallgatasi szokasomnak megfeleloen.
Foleg elektronikus, synthpop zenere hasznalnam de szeretem a lany gitarral zeneket is.
Mekkora stúdióba kéne?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

ZolaBA írta:
2020.05.19., kedd 16:44
Az egyik, hogy elég soknak (még drágáknak is) sistereg a magasa.
Az R65 valóban súg, de ezt a hibát nem nevezném általánosnak.

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

ZolaBA írta:
2020.05.19., kedd 16:44
tottyi írta:
2020.05.19., kedd 15:49
Hello, tud valaki ajanlani aktiv studio monitort subwooferrel?
A rossz hírrel kezdeném, én sajnos nem tudok ajánlani. Viszont Érdekel engem is a téma.
Jelenleg is aktív studio monitorokat használtok 2.1 felállásban (Presonus R65 + Temblor T10), ha lépnék feljebb a következő szint az lenne amit te is keresel, ezért sokat nézegettem, olvasgattam.

Van azért pár ritkán említett, de fájó tény a studio monitoroknál. Az egyik, hogy elég soknak (még drágáknak is) sistereg a magasa. Ez persze típus függő, nem hallatszik fél méternél messzebbről és ha szól valami akkor pláne nem, de "hájend" füllel erre érdemes figyelni. A másik, hogy az olcsóbb/egyszerűbb monitorokban DSP van (bár jópár drágában is). Ezt persze előnynek adják el, ugyanakkor a kikapcsolása nem a kikerülést jelenti! Tehát beküldöd a csoda analóg hangot XLR-en egy drága dac-ból és a jószág meg szarik bele és azon nyomban AD - DSP - DA átalakítja.... Ez elől két kibúvó van, az egyik, ami tud fogadni digitális bemenetet pl. AES3, aminél meg majd a következő kérdés, hogy ezt mivel eteted, mert nem is olyan egyszerű, pláne nem olcsó. A másik verzió a DPS ellen a full analóg áramkörös studio monitorok, pl. PSI audio, ami már egy drágább szint.

30Hz ... ehhez tényleg külön mélynyomó kell, még a 8-10"-os mélyközepes monitorok se írnak 30Hz-et. A mélynyomónak viszont elég sok baja lehet, pláne jól összehangolni...

Szép projekt, kíváncsi leszek mire jutsz :)
A mostani rendszered ezt nemtudja? Pedig az is 20Hz-tol indul. Az a sisterges nem leht, hogy valami mas okozza? Nalam pl a szamitogep beallitasa okozott ilyesmi sistergest de mar megszunt.
kicsit azert felek az uj hangfalaktol mert tenyleg szeretem hangosan hallgatni mindha egy bulin lennek csak ezek a mostani hangfalak anyira tisztan szolnak hangosan es dogosen, hogy lehet ezt nem lehet ilyen studio hangfalakkal megoldani. En amit kineztem magamnak azok ezek https://www.genelec.com/1237a de sajnos a duplajaba kerulnek es ezek se mennek le 30Hz ala. :(
Egy eve kezdtem el nezegetni az aktiv hangszorokat es praktikussag szempontjabol szamomra tokeletes lenne na meg a studio hang ami nekem tetszik mert pl koncert felvetelt abszolut nem hallgatok mert zavar az emberek tapsolasa meg a nem oda valo zajok. :)
A melynyomo elhelyezese talan meg okozhat gondot mert azelott egy Bose rendszerem volt es jo par honapig kerestem a helyet a melynyomonak amire jo lett.
Szoval varom valaki tapasztaltabb studio hangfalak vilagaban jartas illetot aki ajanlani tudna nekem a zenehallgatasi szokasaimhoz szettet. :)
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

tottyi írta:
2020.05.19., kedd 15:49
Hello, tud valaki ajanlani aktiv studio monitort subwooferrel?
A rossz hírrel kezdeném, én sajnos nem tudok ajánlani. Viszont Érdekel engem is a téma.
Jelenleg is aktív studio monitorokat használtok 2.1 felállásban (Presonus R65 + Temblor T10), ha lépnék feljebb a következő szint az lenne amit te is keresel, ezért sokat nézegettem, olvasgattam.

Van azért pár ritkán említett, de fájó tény a studio monitoroknál. Az egyik, hogy elég soknak (még drágáknak is) sistereg a magasa. Ez persze típus függő, nem hallatszik fél méternél messzebbről és ha szól valami akkor pláne nem, de "hájend" füllel erre érdemes figyelni. A másik, hogy az olcsóbb/egyszerűbb monitorokban DSP van (bár jópár drágában is). Ezt persze előnynek adják el, ugyanakkor a kikapcsolása nem a kikerülést jelenti! Tehát beküldöd a csoda analóg hangot XLR-en egy drága dac-ból és a jószág meg szarik bele és azon nyomban AD - DSP - DA átalakítja.... Ez elől két kibúvó van, az egyik, ami tud fogadni digitális bemenetet pl. AES3, aminél meg majd a következő kérdés, hogy ezt mivel eteted, mert nem is olyan egyszerű, pláne nem olcsó. A másik verzió a DPS ellen a full analóg áramkörös studio monitorok, pl. PSI audio, ami már egy drágább szint.

30Hz ... ehhez tényleg külön mélynyomó kell, még a 8-10"-os mélyközepes monitorok se írnak 30Hz-et. A mélynyomónak viszont elég sok baja lehet, pláne jól összehangolni...

Szép projekt, kíváncsi leszek mire jutsz :)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Hello, tud valaki ajanlani aktiv studio monitort subwooferrel? Keret korulbelul 4000+ euro. Csak kivancsisagbol mert azt is ajanlottak, hogy epitsek magamnak (Hypex) de attol kicsit tartok, hogy milyen lenne.
A cel az lenne, hogy 30Hz alatt teljesitsen es eleg hangosan is szoljon a zenehallgatasi szokasomnak megfeleloen.
Foleg elektronikus, synthpop zenere hasznalnam de szeretem a lany gitarral zeneket is.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: BLX »

Van valakinek személyes tapasztalata az APS monitorokkal?

Esetleg konkrétan ezzel a típussal?

https://www.aps-company.com/klasik-2020-en/

"Kedvező" áron kínálják, és papíron illetve szemre, ígéretesnek tűnik.

gondolkodik.gif

Avatar
merida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1344
Csatlakozott: 2005.07.24., vas. 13:50
Értékelés: 129

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: merida »

Köszönöm, kb ez a keret, úgyhogy megvizsgálom! :tutiok:

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

merida írta:
2020.03.22., vas. 06:59
Szóval egy kisméretű aktív PA hangfal a kérdés, nagy hangerő eléréséhez, és akkor ne legyen audiofil. csak hi-fi szintű! :D
Tipp az alsó osztályból: QSC K12.2

Ha többet szánnál rá, mondok komolyabbakat.

Avatar
merida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1344
Csatlakozott: 2005.07.24., vas. 13:50
Értékelés: 129

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: merida »

Szóval egy kisméretű aktív PA hangfal a kérdés, nagy hangerő eléréséhez, és akkor ne legyen audiofil. csak hi-fi szintű! :D

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

merida írta:
2020.03.21., szomb. 17:04
Engem, meg az érdekelne, hogy konkrétan, mely aktív PA hangfal éri el az audiofil szintet. Mert vennék ilyet! :)
PA vagy stúdió monitor? Utóbbiból sok eléri, de a PA nem erre való.

Avatar
merida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1344
Csatlakozott: 2005.07.24., vas. 13:50
Értékelés: 129

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: merida »

Engem, meg az érdekelne, hogy konkrétan, mely aktív PA hangfal éri el az audiofil szintet. Mert vennék ilyet! :)

Avatar
tibi62
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1548
Csatlakozott: 2011.12.06., kedd 21:43
Értékelés: 249
Tartózkodási hely: Balatonberény

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tibi62 »

Lehet, hogy nem jó helyen érdeklődőm.
A kérdésem, hogy PA mélyközép ill. koaxiális hangszórókból pl. Eminence CX10, CX12, Eminence Legend B102, plusz magas hangszóróból érdemes otthoni használatra készíteni hangfalakat. Csöves erősítővel lenne meghajtva. Gondolom mást is érdekelne ez a téma? Bármilyen tanács, tapasztalat leírásának örülnék!! :)
tekton.jpeg
tekton.jpeg (7.14 KiB) Megtekintve 3210 alkalommal
Eminence .jpeg
Eminence .jpeg (6.73 KiB) Megtekintve 3210 alkalommal

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: BLX »

Sziasztok!

Gondolkodom egy aktív stúdió monitoros stereo rendszeren, sub nélkül, amin otthon hallgatnék zenét.
Megoldható, hogy max 2-2,5m-ről hallgassam.

Tapasztaltabb topiktársak véleményére lennék kíváncsi, ki melyik megoldást választaná? Esetleg milyen egyéb monitort javasolna?

Amiket eddig hallottam és tetszettek:

Genelec 1029A: hangra tetszik, sajnos már nehezen beszerezhető, 70Hz-ig megy le, ehhez kellene szvsz sub, emiatt nem opció azt hiszem.

Genelec 8030: tetszett, félek, hogy kevés lenne a nappaliba, de lehet, hogy tévedek...

Genelec 8040: szintén tetszett, talán optimális megoldás lehetne

Neumann KH120: tetszett, talán kicsit jobban is mint a 8030, kicsit talán vastagabb hang is. Talán ez valahol a 8030 és 8040 között van.

Presonus R65: még nem hallottam, de talán már ez is elengendő lehetne gondolkodik.gif

Presonus R80: még nem hallottam, de talán már ez is elengendő lehetne gondolkodik.gif


Köszönöm előre a segítségetek, illetve köszönöm a korábban kapott tippeket is a kedves topiktársaktól. :smile53:

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: mgus »

Sami írta:
2019.12.09., hétf. 22:40
ZolaBA írta:
2019.11.11., hétf. 09:04
Sami írta:
2019.11.11., hétf. 03:29
Akinek van lehetősége próbálja ki keverővel szimmetrikus bemenetről az aktív hangfalát, aki meg így használja az úgy is tudja miről beszélek.

Önmagában a keverőn átvezetés hozta javulást? vagy a keverőn állítasz valamilyen hangszínt és akkor?
Egy kis kedv csináló:

https://youtu.be/LT963uzxDio
Mi ez? Úgy szól mint a Sokol rádióm. :D Kicsit messze van még a stúdió hangzáshoz. :D
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Sami írta:
2019.12.10., kedd 16:40
... ezért szólnak máshogy a kimenetek bemenetek egy keverőn mert más más feladatra vannak más jelszint kell egy aktív hangfalnak és más egy master recordernek tehát a master felvétel lehet hogy digit de rengeteg helyen ez még mindig szallag tehát analóg...
A keverőpultok azonos funkciójú csatornái teljesen egyformák. Nincs már analóg rögzítés, maximum néhány fanatikus stúdió használ szalagos rögzítőt speciális kiadványokhoz.

Avatar
Sami
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2012.04.27., pén. 17:31
Értékelés: 100

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Sami »

fapaci írta:
2019.12.10., kedd 14:37
Sami írta:
2019.12.10., kedd 13:23
... az a dinamika és sztereó tér amit csak egy keverővel meg daccal lehet ki hozni egy aktív hangfalból
Egy ideig azt hittem, csak poénkodsz, de úgy tűnik, komolyan gondolod a leírtakat. Az ugye megvan, hogy minden felvétel áthalad legalább egyszer valamilyen keverőpulton és D/A konvertáláson?
Szia

Igen, ennek igy kell lennie a mai világban mivel már nem csak kazettát és lemezt vagy szalagot hallgatunk, mivel az emberek nagyrésze nem is ismer mást mint digitális formátumú zenehallgatást.

Minden stúdióban van dac is keverő is igen (ez esetbe hogy hány khz van felvéve tők mindegy persze ha digit record-ról beszélünk) ezért szólnak máshogy a kimenetek bemenetek egy keverőn mert más más feladatra vannak más jelszint kell egy aktív hangfalnak és más egy master recordernek tehát a master felvétel lehet hogy digit de rengeteg helyen ez még mindig szallag tehát analóg, ezért még sokszór
Fogják azt a felvételt D/A konvertálni ami studió körülmények között nem ront a hang minőségén! Ha erre gondoltál a kérdéseddel.

Tudom hogy ez amit itt mondok Hifi viszonylatban az elfogadhatatlan “eretnek”
De elgondolkodtatok már azon hogy ha a stúdióban 5-6ezer forintos kábelokkal veszik fel a zenét akkor nekünk otthon a hifivel mi a francért kellenek több 10e ft kábelok az elfogadható minőségű lejátszáshóz?!
Vagy miért nincsenek aranyozott csatlakozók a studió cuccokon mert a hangmérnök pontosan tudja hogyan is szól valami amikor igazán jól szól azt is tudja mitől szól jól az aktív hangfala egy 3ezer forintos jel erősitőtől, előerősitőtől szimetrikus jel és a phantom power-től ezektől lessz igazán jó a hang na a hifi gyártók pont ezt nem adják el mert ebbe nincs űzlet abban van az űzlet ha az ember maga keresi az igazán jó hangot, addig költi a pénzt amig azt hiszi hogy majd egyszer eléri de nem fogja.

Sokan vannak akik még 30év hifi cserélgetés után se birtokoltak még soha igazán jó hangot
Ha igazán jó szól valami attól nincs jobb!
Ezért nem ad egy hifi gyártó sem igazán jó hangot mert akkor az adott személy nem költ többet kábelokra kiegészítőkre.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Sami írta:
2019.12.10., kedd 13:23
... az a dinamika és sztereó tér amit csak egy keverővel meg daccal lehet ki hozni egy aktív hangfalból
Egy ideig azt hittem, csak poénkodsz, de úgy tűnik, komolyan gondolod a leírtakat. Az ugye megvan, hogy minden felvétel áthalad legalább egyszer valamilyen keverőpulton és D/A konvertáláson?

Avatar
Sami
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2012.04.27., pén. 17:31
Értékelés: 100

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Sami »

ZolaBA írta:
2019.12.10., kedd 02:52
Sami írta:
2019.12.09., hétf. 22:40
Egy kis kedv csináló:

https://youtu.be/LT963uzxDio
Örülök, hogy tetszik a rendszered.
De ez a video úgy szól, mint valami egyszerű telefonos felvétel egy gagyi laptop hangszórón ;)

nézőpont.jpg
Bizony telóval vettem fel se mikrofon se semmi más ráadásul Spotify-ről ami MP3 a subot is ki kapcsoltam nem a hang minősége számit ezen a felvételen hanem az a dinamika és sztereó tér amit csak egy keverővel meg daccal lehet ki hozni egy aktív hangfalból szerintem ez abszolút át jőn a felvételen

Senkitől nem várható el hogy a hifis évek alatt megszerzett tapasztalatait átlépve elhiheti azt amit itt mondok, ezért mondom próbáljátok ki egy normális keverőn van 30 bemenet meg vagy 20 kimenet ami majdnem mind máshogy is szólhat.

Nekem is sok évig tartott a felismerés hogy a hifiben szerzett tapasztalataim bár van jelentősége és működik is de mégis átverés.

A hifi gyártók is tudják mitől lessz igazán jó a hang de nem adják el senkinek mert akkor
Legközelebb nem lessz mit eladni a vevőnek
A dinamika és a sztereó kép amitől igazán jól szól egy rendszer a többi az csak nagyon jó nekünk tetszik.

Ezzel a hozzászólásaommal senkit se nem szeretnék megbántani.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Sami írta:
2019.12.09., hétf. 22:40
Egy kis kedv csináló:

https://youtu.be/LT963uzxDio
Örülök, hogy tetszik a rendszered.
De ez a video úgy szól, mint valami egyszerű telefonos felvétel egy gagyi laptop hangszórón ;)
nézőpont.jpg
nézőpont.jpg (23.83 KiB) Megtekintve 3653 alkalommal
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Sami írta:
2019.12.09., hétf. 22:40
Egy kis kedv csináló:
Mihez?

Avatar
Sami
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2012.04.27., pén. 17:31
Értékelés: 100

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Sami »

ZolaBA írta:
2019.11.11., hétf. 09:04
Sami írta:
2019.11.11., hétf. 03:29
Akinek van lehetősége próbálja ki keverővel szimmetrikus bemenetről az aktív hangfalát, aki meg így használja az úgy is tudja miről beszélek.

Önmagában a keverőn átvezetés hozta javulást? vagy a keverőn állítasz valamilyen hangszínt és akkor?
Egy kis kedv csináló:

https://youtu.be/LT963uzxDio

Avatar
Sami
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2012.04.27., pén. 17:31
Értékelés: 100

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Sami »

ZolaBA írta:
2019.11.11., hétf. 09:04
Sami írta:
2019.11.11., hétf. 03:29
Akinek van lehetősége próbálja ki keverővel szimmetrikus bemenetről az aktív hangfalát, aki meg így használja az úgy is tudja miről beszélek.

Önmagában a keverőn átvezetés hozta javulást? vagy a keverőn állítasz valamilyen hangszínt és akkor?

Próbálok nagyon érthető leegyszerűsített választ adni annak fényében hogy én sem vagyok hangmérnök én is csak véletlenül jöttem rá arra hogy a lényeg csupán az analóg jel hangerejének növelése optimális hangerőre a ledek ne menjenek +3db fölé/torzitásba, ez +1db,+2db,de akár +3db +hangerőt is jelenthet ugyan azon az aktív hangfalon amit most is hallgatsz

ami rendkívül kézzel fogható változás: valódi sztereó színpad kép valóban különálló egymástól független, de mégis tökéletes szimmetria van a jobb bal oldal között ami stabil szigorú Hangzást eredményez soha nem lankad a figyelem nincs unalmas zene a hangfal zenekari hangnyomás képes előállítani szimmetrikus bemenetről torzítás mentesen.

Megvadul a hangfal, eleinte sokszor megijedtem ha feltekertem a hangerőt olyan elementáris erővel és dinamikával képes meglódulni. A magasak és a közepek is pont ugyan olyan erősek és ütősek mint a mélyek.

Igazán jó lessz a hang! Kis hangerőn és full hangerőn is! Nem csak szerintünk lessz jó hanem valóban profi lessz a hang, hangszínről nem beszélünk profi cuccok esetében mert ha bármit változtatunk a hangképén az sem a szó szoros értelmébe vett hangszín lessz.

Analóg keverő vagy analóg felvevő nélkűl csak daccal semelyik aktív hangfal nem lessz képes a csodára mert maga az analóg jel lessz gyenge a hangfalnak.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Sami írta:
2019.11.11., hétf. 03:29
Akinek van lehetősége próbálja ki keverővel szimmetrikus bemenetről az aktív hangfalát, aki meg így használja az úgy is tudja miről beszélek.

Önmagában a keverőn átvezetés hozta javulást? vagy a keverőn állítasz valamilyen hangszínt és akkor?
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Válasz küldése

Vissza: “Pro Audio”