Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Stúdió Hangsugárzók

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Hi, valaki erti mirol beszelnek ebben a videoban a Genelec parosrol?

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... e=emb_logo
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

BLX írta:
2020.06.04., csüt. 15:49
tottyi írta:
2020.06.04., csüt. 14:03
lehoako írta:
2020.05.21., csüt. 11:33


Ahhhhhhhaaaaaaa...

A legkézenfekvőbb az lenne, ha egy pár jó aktív dobozról le tudnál jönni egy kábellel a szubnak. Van olyan stúdiódoboz, amin van pre-out kimenet?

Addig is, míg kiderül, kis zene :D
Egy markan beluli settet szeretnek amit egymashoz gyartottak es allitottak be.
Ket aktiv hangfal hozza valo subb-al.
https://www.genelec.com/high-end-listen ... reo-system
Koszi, pedig mennyit nezegettem ezeket az aktiv hangfalakat is es erre a kombora nem talaltam ra. :)
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

lehoako írta:
2020.06.05., pén. 10:48
tottyi írta:
2020.06.04., csüt. 14:03
lehoako írta:
2020.05.21., csüt. 11:33


Ahhhhhhhaaaaaaa...

A legkézenfekvőbb az lenne, ha egy pár jó aktív dobozról le tudnál jönni egy kábellel a szubnak. Van olyan stúdiódoboz, amin van pre-out kimenet?

Addig is, míg kiderül, kis zene :D
Egy markan beluli settet szeretnek amit egymashoz gyartottak es allitottak be.
Ket aktiv hangfal hozza valo subb-al.
Ez a Genelec rendszer nem lehet túl olcsó, de rögtön 2 szubot is ajánlanak hozzá...

Sajnos nekem stúdióhangfalakkal nincs túl nagy tapasztalatom, szubom is csak egyszer volt. Meg kéne hallgatnod pár ilyesmit és akkor tudnál dönteni. Szerintem első felindulásból ne vegyél bolti új áron komplett új rendszert, mert ha kiderül, hogy mégse az igazi, bukod a pénz nagy részét.

Nincs a közeledben valami hangszerbemutatóterem, ott esetleg van pár ilyesmi, amit demóznak Neked. Amúgy nem értem, miért kell rimánkodni olyanoknak, akiknek lehet ilyesmiben tapasztalatuk, hogy ilyenkor ne kavarjanak, hanem mondják be a frankót. Tényleg passz. Sőt, piros passz. sad.gif
Megvetel elott mindenkeppen meghallgatnam csak akartam tudni mennyire szamitsak es meg tetszik is a sub a kozep/magas mar nem annyira de hat ez van a hangert mindent. :) Amit en akartam szinten Genelec-et az meg egy kicsivel dragabb de nem megy ilyen melyre es amit olvastam a sub-os rendszerrol allitolag meg lehet engedni neki rendesen a hangerot. Nekem igy jobban tetszik, hogy ketto sub van mert egyet jol elhelyezni az eleg macerans dolog, volt mar benne reszem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tottyi 2020.06.05., pén. 14:19-kor.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: lehoako »

tottyi írta:
2020.06.04., csüt. 14:03
lehoako írta:
2020.05.21., csüt. 11:33
tottyi írta:
2020.05.20., szer. 12:02


25nm-re de haza kellene nem studioba.
Ahhhhhhhaaaaaaa...

A legkézenfekvőbb az lenne, ha egy pár jó aktív dobozról le tudnál jönni egy kábellel a szubnak. Van olyan stúdiódoboz, amin van pre-out kimenet?

Addig is, míg kiderül, kis zene :D
Egy markan beluli settet szeretnek amit egymashoz gyartottak es allitottak be.
Ket aktiv hangfal hozza valo subb-al.
Ez a Genelec rendszer nem lehet túl olcsó, de rögtön 2 szubot is ajánlanak hozzá...

Sajnos nekem stúdióhangfalakkal nincs túl nagy tapasztalatom, szubom is csak egyszer volt. Meg kéne hallgatnod pár ilyesmit és akkor tudnál dönteni. Szerintem első felindulásból ne vegyél bolti új áron komplett új rendszert, mert ha kiderül, hogy mégse az igazi, bukod a pénz nagy részét.

Nincs a közeledben valami hangszerbemutatóterem, ott esetleg van pár ilyesmi, amit demóznak Neked. Amúgy nem értem, miért kell rimánkodni olyanoknak, akiknek lehet ilyesmiben tapasztalatuk, hogy ilyenkor ne kavarjanak, hanem mondják be a frankót. Tényleg passz. Sőt, piros passz. sad.gif

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: BLX »

tottyi írta:
2020.06.04., csüt. 14:03
lehoako írta:
2020.05.21., csüt. 11:33
tottyi írta:
2020.05.20., szer. 12:02


25nm-re de haza kellene nem studioba.
Ahhhhhhhaaaaaaa...

A legkézenfekvőbb az lenne, ha egy pár jó aktív dobozról le tudnál jönni egy kábellel a szubnak. Van olyan stúdiódoboz, amin van pre-out kimenet?

Addig is, míg kiderül, kis zene :D
Egy markan beluli settet szeretnek amit egymashoz gyartottak es allitottak be.
Ket aktiv hangfal hozza valo subb-al.
https://www.genelec.com/high-end-listen ... reo-system

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

lehoako írta:
2020.05.21., csüt. 11:33
tottyi írta:
2020.05.20., szer. 12:02
lehoako írta:
2020.05.20., szer. 11:39


Mekkora stúdióba kéne?
25nm-re de haza kellene nem studioba.
Ahhhhhhhaaaaaaa...

A legkézenfekvőbb az lenne, ha egy pár jó aktív dobozról le tudnál jönni egy kábellel a szubnak. Van olyan stúdiódoboz, amin van pre-out kimenet?

Addig is, míg kiderül, kis zene :D
Egy markan beluli settet szeretnek amit egymashoz gyartottak es allitottak be.
Ket aktiv hangfal hozza valo subb-al.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: lehoako »

A pre-out, amit kérdeztem tottyitól, való arra, hogy pl szubot kössenek rá. Jól elkavarászódott a téma, de ez nem változott. Aki bele akart keveredni, annak jól sikerült :D .

Aki pici jó zenére vágyik ma reggel, esetleg az Aperitív Törzs mai evangéliuma helyett, annak küldöm vasárnap reggeli hangulatra a Phoniks-tól a Down to Earth c lemezt. Szubbal is nagyon jó, meg szub nélkül is :napsut:


youtu.be/oTl5Zopx4os

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

denesdr írta:
2020.05.23., szomb. 11:09
Oké, lehet, hogy...
Látom, beszorultál a kalitkába, ezért segítségként némi infó:

A Pro Audio világban elég jól definiáltak az elnevezések, feliratok, fogalmak, ezért stabilan lehet rájuk támaszkodni. Mint a Te példádon is láthatjuk, a HiFi-ben minden kijelentés lehetséges és annak ellenkezőjére is találunk példát. Valójában a Pre jelző annyit jelent, hogy valami előtt vagyunk. Hangtechnikában sok ilyen Pre- kezdetű fogalom létezik, többek között csatlakozási pontok is: Pre-EQ, Pre-Fader, Pre Aux, tehát EQ vagy Fader előtti csatlakozási pont, vagy Aux kimenet. Én ezzel a logikával gondolkodom és ennek mentén számomra fura egy készülék főkimenetét Pre csatlakozásnak hívni, hiszen utána már nincs semmi. Ha ez a Preamp Out rövidítése, akkor természetesen rendben van, de általában nem erre használják.

Az aktív hangdobozokon néha előforduló vonalszintű kimenet nem PreOut, hanem a bejövő jel erősítés nélküli közvetlen továbbküldése, Direct Out, Link Out néven fordul elő (és megfelel arra a feladatra, ami eredetileg Lehoako felvetett). Ez nem zárja ki, hogy találsz olyan példát, ahol mézeskalácsnak, vagy Micky Egérnek hívják, de nem ez a jellemző. Egy énekes barátom a saját mikrofonját Pityunak hívja, de ez nem cáfolja, hogy az a mikrofon valójában egy mikrofon.

Alaposan megrágtuk a témát, engedjük hát el!

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Oké, lehet, hogy a line out a hivatalos megfogalmazás és pre out (preamp output) egy szlengesített változat, de egy és ugyan azt jelenti a kettő.
Amúgy meg nem én kérdeztem, hogy van-e olyan aktív doboz amin pre out van, hogy összeköthessük egy szubbal és írtam is, hogy én ilyet még nem láttam. Fapaci erre beírt néhány gyártót akiknek az aktív dobozain van line out (nem pre out a felirat rajtuk!!!), pedig errő szó sem volt az ő értelmezése szerint. Vagy ezek szerint valójában ő is tudja, hogy a pre out és a line out megnevezések alatti funkciók megegyeznek egymással.
Leszögezném, nem volt célom a kötözködés, szóval bocsi, ha úgy jött le valakinek!

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Tök egyszerű, mert proban vonali jelszint megy ki a monitor kontrollerre és onnan az aktív monitorra, hifiben meg nincs külön monitor kontroller, hanem a dac, az előfok és a monitor kontroller 1 dobozba van téve és annak a kimenete megy az aktív dobozokra, tehát igazából a dobozlásban van a különbség érthető praktikus, felhasználástól függő okokból.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

fapaci írta:
2020.05.22., pén. 07:41
denesdr írta:
2020.05.21., csüt. 23:40
Bocs, csak még ez, mert szemet szúrt, ígérem leszállok a témáról. A P6-on akkor milyen kimnetet használsz az aktív sugárzókhoz, ha nem pre out-ot?
XLR Balanced Out. Miért állítanám a hangdobozon a hangerőt, ha már van egy előerősítőm?

Maradj nyugodtan a témán, több Post-tal nem zavarok bele a szórakozásodba! :D
Menthetetlen, szerintem itt mindenki más érti, hogy mi az a pre out, csak Te nem. :rolleyes:

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

denesdr írta:
2020.05.21., csüt. 23:40
Bocs, csak még ez, mert szemet szúrt, ígérem leszállok a témáról. A P6-on akkor milyen kimnetet használsz az aktív sugárzókhoz, ha nem pre out-ot?
XLR Balanced Out. Miért állítanám a hangdobozon a hangerőt, ha már van egy előerősítőm?

Maradj nyugodtan a témán, több Post-tal nem zavarok bele a szórakozásodba! :D

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

ZolaBA írta:
2020.05.22., pén. 06:38
denesdr írta:
2020.05.21., csüt. 23:40
röviden pre out
:smile50:
:D

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

denesdr írta:
2020.05.21., csüt. 23:40
röviden pre out
:smile50:
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

fapaci írta:
2020.05.21., csüt. 14:01
denesdr írta:
2020.05.21., csüt. 12:45
Az aktív dobozokat legtöbb esetben pre-out-ról hajtják, onnan lehet táplálni a szubot is.
Ha már aktív dobozunk van, akkor miért lenne hozzá integrált erősítőnk?

Én is aktív dobozokat használok, soha nem hajtottam pre-out kimenetről. A Parasound P6 előerősítőmön van külön szub kimenet, amit én ugyan nem használok ki, de egy 2.1 rendszerbe ideális választás.


Parasound P6 back_silver.jpg
Bocs, csak még ez, mert szemet szúrt, ígérem leszállok a témáról. A P6-on akkor milyen kimnetet használsz az aktív sugárzókhoz, ha nem pre out-ot? A gyári adatlap szerint a P6 az alábbi kimenetekkel rendelkezik: "Balanced XLR and RCA left and right preamp outputs" , röviden pre out. Ezen kívül van még sub és record kimenete, nyilván nem ez utóbbiak valamelyikét használod az aktív sugárzókhoz, bár ez sem kizárt, főleg a record, ha a sugárzón állítod a hangerőt.

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Tréfás, hogy végeredményben ugyan arról a funkcióról beszélünk. A pre out mindig egy hangerőszabályzott vonalszintű kimenet, amire vagy végfokot vagy aktív sugárzót szokás kötni akár integrált erősítőről, akár különálló előfokról beszélünk. Szinte le sem merem írni, hogy talán ebben egyetérthetünk, mert majdnem biztos, hogy lesz valami kifogás ez ellen. :D
Üdv!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

denesdr írta:
2020.05.21., csüt. 15:28
Felőlem is hagyhatjuk a témát, csak furcsa volt, hogy a pre out kifejezés láttán miért kell egy "integrált erősítő only" feature-ra asszociálni, miközben nem az.
Találtál ellenpéldát, tehát nem mondhatjuk, hogy minden esetben másként hívják, de túlnyomó többségben igen. Korábban írtad, hogy még nem láttál ilyent, mégis van rá példa, hogy aktív hangdobozokon van vonali kimenet (pl. Yamaha, JBL), de általában valóban nincs.

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

fapaci írta:
2020.05.21., csüt. 15:01
A fix jelszintű kimenetet általában Rec Out, vagy Fixed Out névvel illetik. Egy előerősítőnél a főkimenet szintje jellemzően szabályozható, elnevezése Out, Main Out, Line out, de biztosan találsz példát a világegyetemben, ahol másként nevezik, szóval ezen felesleges rugóznunk.
Felőlem is hagyhatjuk a témát, csak furcsa volt, hogy a pre out kifejezés láttán miért kell egy "integrált erősítő only" feature-ra asszociálni, miközben nem az. Egyébként az ATC sugárzók előfokán is pre out szerepel a dobozokhoz való csatlakozásra.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

denesdr írta:
2020.05.21., csüt. 14:19
A line-out egy vonalszintű kimenet, ahol a kimenet fix, tehát nem lehet rajta hangerőt szabályozni.
A fix jelszintű kimenetet általában Rec Out, vagy Fixed Out névvel illetik. Egy előerősítőnél a főkimenet szintje jellemzően szabályozható, elnevezése Out, Main Out, Line out, de biztosan találsz példát a világegyetemben, ahol másként nevezik, szóval ezen felesleges rugóznunk.

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Például meg lehet nézni mondjuk egy Marantz AV8805 proci (AV előfok) feliratozását. Ott bizony pre out van feltüntetve azokra a kimenetekre ahová végfokokat vagy aktív sugárzókat szokás kötni. De lehet ők is rosszul tudják. :smile25:
Screenshot_20200521-143204_Chrome.jpg
Screenshot_20200521-143204_Chrome.jpg (1.04 MiB) Megtekintve 2370 alkalommal

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

fapaci írta:
2020.05.21., csüt. 14:08
denesdr írta:
2020.05.21., csüt. 14:06
Elnézést, lehet, hogy elkerülte a figyelmemet, de mikor volt szó itt integrált erősítőről? Vagy egy előfok/keverő/hm proci kimenete már nem is számít pre-outnak? gondolkodik.gif
Nem, pre-out kimenet az integrált erősítőkön, házimozi receiver-eken szokott lenni, amiknél egy házba van építve az elő- és végfokozat, de az előfok kimenetén külön is kivezetik pre-out néven. Amire gondolsz, azt vonali, vagy főkimenetnek (Line Out, Main Out) nevezik általában. A keverőpultokat inkább hagyjuk, mert azokon sokféle kimenet van (AUX, Bus, Main, Monitor, Insert, 2Track, Direct Out, stb), de pre-out ott sincs.
Az én nézetemben a pre-out az egy előerősített kimenet, magyarán az előfok kimenete, a nevében is benne van. A line-out egy vonalszintű kimenet, ahol a kimenet fix, tehát nem lehet rajta hangerőt szabályozni.
Most, hogy ez a pre-out egy integrált erősítő előfokának a kimenete vagy egy különálló előfok kimenete az már szerintem mind1, de lehet én vagyok alulinformált.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

denesdr írta:
2020.05.21., csüt. 14:06
Elnézést, lehet, hogy elkerülte a figyelmemet, de mikor volt szó itt integrált erősítőről? Vagy egy előfok/keverő/hm proci kimenete már nem is számít pre-outnak? gondolkodik.gif
Nem, pre-out kimenet az integrált erősítőkön, házimozi receiver-eken szokott lenni, amiknél egy házba van építve az elő- és végfokozat, de az előfok kimenetén külön is kivezetik pre-out néven. Amire gondolsz, azt vonali, vagy főkimenetnek (Line Out, Main Out) nevezik általában. A keverőpultokat inkább hagyjuk, mert azokon sokféle kimenet van (AUX, Bus, Main, Monitor, Insert, 2Track, Direct Out, stb), de pre-out ott sincs.

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

fapaci írta:
2020.05.21., csüt. 14:01
denesdr írta:
2020.05.21., csüt. 12:45
Az aktív dobozokat legtöbb esetben pre-out-ról hajtják, onnan lehet táplálni a szubot is.
Ha már aktív dobozunk van, akkor miért lenne hozzá integrált erősítőnk?
Elnézést, lehet, hogy elkerülte a figyelmemet, de mikor volt szó itt integrált erősítőről? Vagy egy előfok/keverő/hm proci kimenete már nem is számít pre-outnak? gondolkodik.gif

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

denesdr írta:
2020.05.21., csüt. 12:45
Az aktív dobozokat legtöbb esetben pre-out-ról hajtják, onnan lehet táplálni a szubot is.
Ha már aktív dobozunk van, akkor miért lenne hozzá integrált erősítőnk?

Én is aktív dobozokat használok, soha nem hajtottam pre-out kimenetről. A Parasound P6 előerősítőmön van külön szub kimenet, amit én ugyan nem használok ki, de egy 2.1 rendszerbe ideális választás.

Parasound P6 back_silver.jpg
Parasound P6 back_silver.jpg (77.42 KiB) Megtekintve 2297 alkalommal
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Luxor Audio 2020.05.21., csüt. 14:08-kor.

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

lehoako írta:
2020.05.21., csüt. 11:33
A legkézenfekvőbb az lenne, ha egy pár jó aktív dobozról le tudnál jönni egy kábellel a szubnak. Van olyan stúdiódoboz, amin van pre-out kimenet?
Miért is kellene lejönni az aktív dobozról kábellel a szubhoz? Az aktív dobozokat legtöbb esetben pre-out-ról hajtják, onnan lehet táplálni a szubot is. Persze van olyan aktív doboz amit digitális jellel táplálnak, de pre-out-ot még egyiken sem láttam személy szerint, mondjuk barkácsolva ezt is meg lehetne oldani.

Válasz küldése

Vissza: “Pro Audio”