Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Néhány teljesen alap kérdést szeretnék feltenni, mert almát eddig csak az uzsonnához vettem magamhoz:
Ha veszek hálózati lejátszónak egy Mac Mini-t
1. Tudom-e távvezérelni pl. Andoidos tabletről :D
2. Van-e olyan előre telepített program rajta, ami első körben tudja kezelni a NAS-ról érkező állományokat?
3. Tudom, hogy szoftverfüggő, de egy ilyen alap progi tud DSF fájlokat lejátszani?
4. A Tidal itt úgy működik, hogy asztali alkalmazás indít és USB-n kiadja a digitális jelet?
5. MQA kódolást a Tidal asztali alkalmazása kibontja, vagy komolyabb program kell hozzá?
6. Használt készülékben gondolkodom, érdemes-e ilyet venni, és milyen évjárattól felfelé? Ezt a példányt másra nem használnám.
7. Webrádiók hogyan működnek ezen a platformon?

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Ernie írta:
2021.01.18., hétf. 10:00
jelenleg jack-rca val szól, egyenesen rákötve az erősítőre.
USB-s külső DAC-kal jobb. (de azért ha tudod, próbáld ki előtte, mert a "jobb" az mindig szubjektív)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

wittao írta:
2021.01.18., hétf. 09:56
En is igy hasznaltam a MacBookPro-rol az audio rendszeremet anno, jack dugoba beepitett optikaval. Sajnalom, hogy az ujakbol kihagytak.
Annak ellenere, hogy az Apple mint zeneszolgaltato, audio eszkozoket gyarto ceg (fejesek, hangsugarzok) mutogatja magat, eleg sokmindent megtesz a minosegi zenehallgatas ellen az eszkozein...
Bizony. A (jack kimenettel kombinált) mini-toslink-et már 2015-ben elhagyták minden Mac-ről, de iMac-nél 2017-től Line-In bemenet sincs már, és már mikrofont sem fogad a megmaradt jack (vagyis a korábbi jack-es headseteket is ki lehetett dobni a francba, ha pedig digitalizálni szeretnél analóg forrássból, akkor külső hangkártya kell, miközben ezek korábban benne voltak a Mac-ekben) ...
Eléggé meglepődtem, amikor hazavittem anno a 2017-es (szerintem baromi drága) iMac-et, mert csak otthon derült ki, hogy hogy a korábbi iMac-emhez képest sem toslink kimenet, sem line-in, sem toslink, sem mikrofonos jack... mindezt kb 850ezerért... na mindegy. Ma már úgysem használom ezeket, de akkor is...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Ernie
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2017.05.04., csüt. 12:17
Értékelés: 93

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Ernie »

jelenleg jack-rca val szól, egyenesen rákötve az erősítőre.

wittao írta:
2021.01.18., hétf. 09:57
Ernie írta:
2021.01.18., hétf. 09:53
Most jelenleg a jack-ról szól. Van értelme beruházni egy USB-s DAC-ba ? Igazából csak háttér zene hallgatásra használnám.
BLX írta:
2021.01.18., hétf. 09:48


Mac mini (Late 2014)
The audio hardware in some MacBook Pro, Mac Pro, and iMac computers supports 176.4 kHz and 192 kHz digital audio when connected using optical output.
Forrás: https://support.apple.com/en-us/HT202730

A kis jack-es optikai kijárata szerintem nem rossz. Egy jó DAC-kal és lejátszó SW-rel szépen zenélhet. De akár USB-ről is. Ár-érték arányban elég jók a Mac-ek szvsz. :drum:
A kerdes szerintem tobbretu:
- jelenleg jack-rca atalakitoval szol vagy optikaval digit jelet kuldesz egy dac-ba?
- usb-n joval nagyobb felbontasokat tudsz kezelni, ha szeretnel

Avatar
Ernie
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2017.05.04., csüt. 12:17
Értékelés: 93

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Ernie »

wittao írta:
2021.01.18., hétf. 09:57
Ernie írta:
2021.01.18., hétf. 09:53
Most jelenleg a jack-ról szól. Van értelme beruházni egy USB-s DAC-ba ? Igazából csak háttér zene hallgatásra használnám.
BLX írta:
2021.01.18., hétf. 09:48


Mac mini (Late 2014)
The audio hardware in some MacBook Pro, Mac Pro, and iMac computers supports 176.4 kHz and 192 kHz digital audio when connected using optical output.
Forrás: https://support.apple.com/en-us/HT202730

A kis jack-es optikai kijárata szerintem nem rossz. Egy jó DAC-kal és lejátszó SW-rel szépen zenélhet. De akár USB-ről is. Ár-érték arányban elég jók a Mac-ek szvsz. :drum:
A kerdes szerintem tobbretu:
- jelenleg jack-rca atalakitoval szol vagy optikaval digit jelet kuldesz egy dac-ba?
- usb-n joval nagyobb felbontasokat tudsz kezelni, ha szeretnel

Avatar
Ernie
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2017.05.04., csüt. 12:17
Értékelés: 93

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Ernie »

Most jelenleg a jack-ról szól. Van értelme beruházni egy USB-s DAC-ba ? Igazából csak háttér zene hallgatásra használnám.
BLX írta:
2021.01.18., hétf. 09:48
Ernie írta:
2021.01.18., hétf. 07:23
Sziasztok, egy gyors kérdés. Mennyire lehet jó vagy rossz egy 2014 late Mac Mini jack out-ja ? Olvastam sok angol oldalt, de van pro-kontra vélemény is. Jelenleg egy Audirvana+ fut rajta. Kösz
Mac mini (Late 2014)
The audio hardware in some MacBook Pro, Mac Pro, and iMac computers supports 176.4 kHz and 192 kHz digital audio when connected using optical output.
Forrás: https://support.apple.com/en-us/HT202730

A kis jack-es optikai kijárata szerintem nem rossz. Egy jó DAC-kal és lejátszó SW-rel szépen zenélhet. De akár USB-ről is. Ár-érték arányban elég jók a Mac-ek szvsz. :drum:

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: BLX »

Ernie írta:
2021.01.18., hétf. 07:23
Sziasztok, egy gyors kérdés. Mennyire lehet jó vagy rossz egy 2014 late Mac Mini jack out-ja ? Olvastam sok angol oldalt, de van pro-kontra vélemény is. Jelenleg egy Audirvana+ fut rajta. Kösz
Mac mini (Late 2014)
The audio hardware in some MacBook Pro, Mac Pro, and iMac computers supports 176.4 kHz and 192 kHz digital audio when connected using optical output.
Forrás: https://support.apple.com/en-us/HT202730

A kis jack-es optikai kijárata szerintem nem rossz. Egy jó DAC-kal és lejátszó SW-rel szépen zenélhet. De akár USB-ről is. Ár-érték arányban elég jók a Mac-ek szvsz. :drum:

Avatar
Ernie
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2017.05.04., csüt. 12:17
Értékelés: 93

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Ernie »

Sziasztok, egy gyors kérdés. Mennyire lehet jó vagy rossz egy 2014 late Mac Mini jack out-ja ? Olvastam sok angol oldalt, de van pro-kontra vélemény is. Jelenleg egy Audirvana+ fut rajta. Kösz

Avatar
freongee
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2018.09.29., szomb. 16:53
Értékelés: 33

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: freongee »

High Sierráig tuti van benne sleep kikapcs.
Mojave-t átugrottam, de Catalinában is csak ez van már benne.

De ezeket zenegépre amúgy is teljesen feltenni, kb. High Sierra még egy jó kompromisszum.
Screenshot 2021-01-12 at 16.12.25.jpg
Screenshot 2021-01-12 at 16.12.25.jpg (121.17 KiB) Megtekintve 981 alkalommal

Online
Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: vkz »

Aszpirin írta:
2021.01.12., kedd 15:48
vkz írta:
2021.01.12., kedd 15:37
Mac Mini esetében nincs Computer sleep sor. :rolleyes:
iMac-ben sincs "Computer sleep" sor.

És minin "wake for network access" sincs? Nekem iMac-em van, de azon nagyon rágóta van ilyen opció (már Snow Leopard-ban is volt). Az elvileg fel kellene ébresssze, amikor az Audirvana Remote-tal hozzáférsz, nem? (nem próbáltam konkrrétan az Audirvana Remote-tal)

A Big Sur-ban pedig most van egy "Prevent computer from sleeping automatically when diplay is off" opció is. Ez nem tudom mióta van benne, nálam be van kapcsolva, lehet, hogy alapból be van, de lehet hogy valamikor régen én állítottam be... A lényeg, hogy a gépem nagyon régóta nem alszik el magától (csak lekapcsolja a képernyőt, de ez az audio célra használt mininél vagy érdekes, vagy nem)
Na már én sem tudom hogy volt korábban és mikortól mi van a menüben :) Szerintem voltak ilyen opciók korábban is, valamikor még a Snow Leopard-al kezdtem Imac-el. Csak nem használtam Audirvana-t, mindegy volt, mert sleep-ből pillanat alatt indult.
Csak akkor jött elő a probléma, amikor Mac mini-t kezdtem el használni lejátszóként: TV kikapcsolva, és nem látta az Audirvana app egy nap után kb. Mivel billentyűzet el volt rakva (mert minek) a TV pedig csak azért rádugva hogy néha rá lehessen nézni, bosszantó volt. De hogy mi volt a probléma nem tudom pontosan, több helyen olvasva sem volt egyedi, rákeresve most is feldobja a pár alkalmazást ami erre van. Szerintem valami tétlenség után vagy lekapcsol funkciókat, vagy ténylegesen sleep-be került(t). A Owly helyett lehetne terminalban valami kapcsolót aktiválni. Mostanában viszont mintha nem csinálná, mert nem aktív az Owly, és látja az app.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

freongee írta:
2021.01.12., kedd 15:53
Aszpirin írta:
2021.01.12., kedd 15:48
iMac-ben sincs "Computer sleep" sor.
Az OS-től függ, hogy van-e benne vagy nincs.
Big Sur.
Screenshot 2021-01-12 at 15.59.07.jpg
Screenshot 2021-01-12 at 15.59.07.jpg (143.62 KiB) Megtekintve 1020 alkalommal
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
freongee
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2018.09.29., szomb. 16:53
Értékelés: 33

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: freongee »

Aszpirin írta:
2021.01.12., kedd 15:48
iMac-ben sincs "Computer sleep" sor.
Az OS-től függ, hogy van-e benne vagy nincs.

Avatar
freongee
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2018.09.29., szomb. 16:53
Értékelés: 33

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: freongee »

vkz írta:
2021.01.12., kedd 15:37
Mac Mini esetében nincs Computer sleep sor. :rolleyes:
Érdemes lenne akkor egy régebbi OS-t visszarakni, ha amúgy is csak zenére/filmre használod, azoknak az erőforrás igénye is kisebb...
Zenére a minin most már High Sierra helyett a Yosemite-t raktam vissza, kevesebb benne még a felesleg, viszont Roon, Audirvana fut rajta rendesen.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

vkz írta:
2021.01.12., kedd 15:37
Mac Mini esetében nincs Computer sleep sor. :rolleyes:
iMac-ben sincs "Computer sleep" sor.

És minin "wake for network access" sincs? Nekem iMac-em van, de azon nagyon rágóta van ilyen opció (már Snow Leopard-ban is volt). Az elvileg fel kellene ébresssze, amikor az Audirvana Remote-tal hozzáférsz, nem? (nem próbáltam konkrrétan az Audirvana Remote-tal)

A Big Sur-ban pedig most van egy "Prevent computer from sleeping automatically when diplay is off" opció is. Ez nem tudom mióta van benne, nálam be van kapcsolva, lehet, hogy alapból be van, de lehet hogy valamikor régen én állítottam be... A lényeg, hogy a gépem nagyon régóta nem alszik el magától (csak lekapcsolja a képernyőt, de ez az audio célra használt mininél vagy érdekes, vagy nem)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: vkz »

freongee írta:
2021.01.12., kedd 15:00
vkz írta:
2020.07.03., pén. 00:44
Én az iPad-en használom a Remote programját. Nincs ilyen probléma, kivéve ha a frissül az Audirvana, vagy a Mac.
Viszont a MacMini is szeret elaludni (és nincs olyan gyári beállítás hogy ezt elkerüljük)
Hogy ne lenne...
System preferences › Energy saver ›
Külön tudod állítani, hogy a display mikor aludjon be és a gép.
Ha never-re teszed, nem alszik be.
Mac Mini esetében nincs Computer sleep sor. :rolleyes:
Mostanában nem próbáltam a Big Sur-nál mintha nem lenne probléma (még Catalina volt akkor), de akkor csak úgy volt megoldás ha futott rajta pl Owly, egyéb esetben egy idő után nem volt elérhető a remote appból az Audirvana.

Avatar
freongee
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2018.09.29., szomb. 16:53
Értékelés: 33

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: freongee »

wittao írta:
2021.01.12., kedd 15:12
Mi lett a befuto Nalad?
A gyári táp helyére bemegy egy TeraDak szűrőmodul, ahhoz pedig tetszőlegesen bármilyen 12V-os, 1O amperes táp csatolható. Rápróbálok egy Meanwell tápra, aztán ha lesz felesleges pénz a projektre, lehet egy toroidosat is.

Ilyet fogok rendelni:
http://teradak.com/products/101.html

3O USD a gyorsabb szállítás, 5 darabot küldenek ennyiért max.
A kérdésemre, hogy ráírnak-e kisebb összeget még nem kaptam választ :D

Avatar
freongee
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2018.09.29., szomb. 16:53
Értékelés: 33

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: freongee »

BLX írta:
2020.03.30., hétf. 22:54
Az alábbi listában szereplő Apple számítógépeknek van digitális optikai audio kimenete.
Próbáltátok ezek közül valamelyik gépet ezzel a kimenettel forrásként? Vélemény?

https://support.apple.com/en-us/HT202730
csak egy mini-toslink adapter kell és megy a varázslat :)
96 kHZ-ig adja ki a jelet, ergó elég sok mindent lefed.

Nekem a minire USB DAC mellett be van dugva egy toslink is, az megy az emeleti hálóban lévő rendszerre, Roonban pedig külön zónaként kezelem, ami legtöbbször groupolva van a nappalival, így majdnem az egész házban ugyanaz a zene szól.
Óriási dolog volt ez az Apple részéről, kár, hogy megszüntették az új gépekben...

Avatar
freongee
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2018.09.29., szomb. 16:53
Értékelés: 33

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: freongee »

wittao írta:
2020.03.31., kedd 00:17
Használ esetleg valaki ilyet?

https://www.mojo-audio.com/mac-mini-upgrades/
Én most fogom külső / lináris tápra upgradelni a minit.
A Mojo-s srácoknál kicsit elgurult a gyógyszer, ami az árazást illeti 31_1_21.gif

Avatar
freongee
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2018.09.29., szomb. 16:53
Értékelés: 33

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: freongee »

vkz írta:
2020.07.03., pén. 00:44
Én az iPad-en használom a Remote programját. Nincs ilyen probléma, kivéve ha a frissül az Audirvana, vagy a Mac.
Viszont a MacMini is szeret elaludni (és nincs olyan gyári beállítás hogy ezt elkerüljük)
Hogy ne lenne...
System preferences › Energy saver ›
Külön tudod állítani, hogy a display mikor aludjon be és a gép.
Ha never-re teszed, nem alszik be.
Csatolmányok
Screen Shot 2021-01-12 at 14.58.59.png
Screen Shot 2021-01-12 at 14.58.59.png (57.41 KiB) Megtekintve 1162 alkalommal

Avatar
freongee
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2018.09.29., szomb. 16:53
Értékelés: 33

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: freongee »

vkz írta:
2020.05.16., szomb. 16:30
Az alábbival kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
Adott MacMini, Audirvana. Viszont azon gondolkodtam, hogy nem lehetne-e valahogy megoldani hogy videó lejátszására is a Mac-et használjam. Jelenleg egy Popcorn van erre a célra, de akkor egy készülékkel kevesebb lenne :D .
Szóval a kérdés az, hogy az Audirvana mellett tudok-e olyan videó lejátszó programot telepíteni, aminek van iPad appja, és valahogy rá tudom venni ugyanúgy az USB dacot használja.
Esetleg akkor működhet ha az Audirvana nem exlusive acces beállítással megy?
Az nem opció hogy ezerrel, billentyűzettel át kelljen állíttatni dolgokat, mert nem csak nekem kell tudni használni.
Jelenleg ugye az iPad Audirvana appal képernyő nélkül használható. Ez így jó.
Nyilván a videóhoz úgyis kell a TV, de jó lenne a kanapéról irányítani (és hogy ne kelljen az Audirvana beállításokban turkálni.
Ha nem, akkor nem, akkor marad a Popcorn.
VLC-nek van remote app-ja, illetve a Kodi-t pl. tudod kezelni gyári Apple remote-tal is.
Viszont ha nem elég combos a géped csak szenvedés lesz.
Pl. 4K filmek felejtők alapból.

Mikori/milyen a géped amúgy?

Avatar
Ruben
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2016.01.15., pén. 19:16
Értékelés: 37

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Ruben »

vkz írta:
2020.07.03., pén. 00:44
Ruben írta:
2020.07.02., csüt. 21:53
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Adott egy Mac mini+ Audirvana. A Mac állandóan be van kapcsolva. Ha zenét akarok hallgatni akor bekapcsolom a dac- ot és az esetek 99%-ban nem hajlandó elindítani a zenét az Audirvana. Ilyenkor csak egy dolog segít ha a Mac-t újraindítom. Néha elég ha az Audirvana- ból ki-be lépek de nem ez a jellemző csak bosszantó mert mindig be kell kapcsolnom a Tv- t ha zenét akarok hallgatni.
Köszönöm a segítséget.
Én az iPad-en használom a Remote programját. Nincs ilyen probléma, kivéve ha a frissül az Audirvana, vagy a Mac.
Viszont a MacMini is szeret elaludni (és nincs olyan gyári beállítás hogy ezt elkerüljük), hacsak nem fut rajta olyan program ami megakadályozza. Ez ingyenes, nálam az Owly fut. Be lehet állítani hogy eternity legyen az ébrenlét. A saját beállításokban különben bármit állítottam be sleep módba ment, és nem indult el az Audirvana Remote appal.
Hátha segítség, lehet más a baj...
Köszi
Kipróbálom

Online
Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: vkz »

Ruben írta:
2020.07.02., csüt. 21:53
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Adott egy Mac mini+ Audirvana. A Mac állandóan be van kapcsolva. Ha zenét akarok hallgatni akor bekapcsolom a dac- ot és az esetek 99%-ban nem hajlandó elindítani a zenét az Audirvana. Ilyenkor csak egy dolog segít ha a Mac-t újraindítom. Néha elég ha az Audirvana- ból ki-be lépek de nem ez a jellemző csak bosszantó mert mindig be kell kapcsolnom a Tv- t ha zenét akarok hallgatni.
Köszönöm a segítséget.
Én az iPad-en használom a Remote programját. Nincs ilyen probléma, kivéve ha a frissül az Audirvana, vagy a Mac.
Viszont a MacMini is szeret elaludni (és nincs olyan gyári beállítás hogy ezt elkerüljük), hacsak nem fut rajta olyan program ami megakadályozza. Ez ingyenes, nálam az Owly fut. Be lehet állítani hogy eternity legyen az ébrenlét. A saját beállításokban különben bármit állítottam be sleep módba ment, és nem indult el az Audirvana Remote appal.
Hátha segítség, lehet más a baj...

Avatar
Ruben
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2016.01.15., pén. 19:16
Értékelés: 37

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Ruben »

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Adott egy Mac mini+ Audirvana. A Mac állandóan be van kapcsolva. Ha zenét akarok hallgatni akor bekapcsolom a dac- ot és az esetek 99%-ban nem hajlandó elindítani a zenét az Audirvana. Ilyenkor csak egy dolog segít ha a Mac-t újraindítom. Néha elég ha az Audirvana- ból ki-be lépek de nem ez a jellemző csak bosszantó mert mindig be kell kapcsolnom a Tv- t ha zenét akarok hallgatni.
Köszönöm a segítséget.

Online
Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: vkz »

Kipróbáltam a Kodi-t.
Az a baj, hogy iPhone-ról kikapcsolni tudtam a programot (meg a gépet is)
Viszont utána elindítani nem tudom csak a Macen. És amíg fut a Kodi, nincs Audirvana, ahhoz ki kell lépni.
Szóval így nem tudja amit szeretnék, az Audirvana-ról nem mondanék viszont le semmiképp.
Próbálok mást még, hátha meglesz a megoldás.
(Egyébként a Kodi távirányítósága tök jó, meg az egész kezelő felület.)

Avatar
Ruben
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2016.01.15., pén. 19:16
Értékelés: 37

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Ruben »

Vinkler írta:
2020.05.16., szomb. 21:28
vkz írta:
2020.05.16., szomb. 16:30
Az alábbival kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
Adott MacMini, Audirvana. Viszont azon gondolkodtam, hogy nem lehetne-e valahogy megoldani hogy videó lejátszására is a Mac-et használjam. Jelenleg egy Popcorn van erre a célra, de akkor egy készülékkel kevesebb lenne :D .
Szóval a kérdés az, hogy az Audirvana mellett tudok-e olyan videó lejátszó programot telepíteni, aminek van iPad appja, és valahogy rá tudom venni ugyanúgy az USB dacot használja.
Esetleg akkor működhet ha az Audirvana nem exlusive acces beállítással megy?
Az nem opció hogy ezerrel, billentyűzettel át kelljen állíttatni dolgokat, mert nem csak nekem kell tudni használni.
Jelenleg ugye az iPad Audirvana appal képernyő nélkül használható. Ez így jó.
Nyilván a videóhoz úgyis kell a TV, de jó lenne a kanapéról irányítani (és hogy ne kelljen az Audirvana beállításokban turkálni.
Ha nem, akkor nem, akkor marad a Popcorn.
Én a kodit használom. ipad a táv.
Én a mac saját lejátszóját használom az Inka-t. Audivana-ból ki kell lépni ha filmet nézek és akkor van hang, külömben az audirvana kisajátítja a dac-ot.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”