Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
O_S
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2009.06.02., kedd 13:09
Értékelés: 132
Tartózkodási hely: Gödöllő

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: O_S »

Nekem van PP2-s USB kártyám analóg táppal. Az alaplapi USB váltotta, más típust nem próbáltam.
Nálam sokat javított a hangon mindkét lépés.
Daphile-t használok, Heed Abacus-t hajtok vele.
Hogy legyen egy konkrét tapasztalat is, ne csak a szokásos okoskodások ismétlése. ;)

Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1306
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 978

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tonya »

Szóval aki nem hisz ezekben a dolgokban és szerinte baromság, no problem, viszont az lenne a javaslatom Neki, hogy beszéljen meg egy személyes találkozót, a "rettenetes és kufárkodó" kereskedőkkel ahol ezeket meg tudja hallgatni, aztán ha ott sem hall semmi különbséget akkor ennyi, Ő nem hall semmi változást boldogan él tovább és hallgatja a cuccait, aki pedig bizonytalan, nem tudja, hogy érdemes-e foglalkoznia vele, itt hiába kérdez mivel pro és kontra érveket fog hallani, ezért Neki is azt javaslom, hogy megbeszél egy találkozót, jól meghallgatja és utána eldönti, hogy szüksége van rá avagy nem, mivel itt egyértelmű választ nem fog a kérdésére kapni. (szerintem)
Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Tom40 »

Huhh gyerekek... Úgy látszik, visszaugrottunk 3 évet az időben :(
Kereskedői kakasharc? Usb kártya és ezotéria? Vazzzzz
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

ZolaBA írta:
2020.06.16., kedd 05:26
illetve túlmutató szempontként, ha az adott összeg a családi környezetben nincs jobb helyen, pl:
- a gyereknek meg van mindene ami kell és ami az osztálytársainak is van
- az asszony rendszeresen utazik, sokat jár étterembe és elégedett a ruhatárával
- a lakás nem igényel felújítást, vagy nincs benne reális fejlesztés
- nem a családi vészhelyzeti tartalékot költöd el,
- stb. stb. :D
Ezt bármilyen nagyobb hifi-költés előtt érdemes megfontolni, nem csak az általad említett kábel, digit szekció, ezotéria esetekben.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1826
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1660
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Vasi84 írta:
2020.06.14., vas. 21:45
Paul Pang V2 vagy Core Audio USB kártyával szeretném bővíteni a PC-met.
Érdemes beruházni rá akkor is, ha nem tervezek külső tápot venni hozzá?
A kereskedői kakasharc után legyen itt egy anyagi érdektől mentes, hobbi-társi magánvélemény is:

- egy korrekt szintű kábelezésnél drágábbra, vagy
- a DAC előtti, digitális jelút komponenseire, vagy
- ezoterikus kiegészítőkre

Csak akkor érdemes beruházni, ha
- fojtogat a hifibogár, és
- égeti a zsebedet a pénz és
- a rendszered hangjával amúgy elégedett vagy, szívesen hallgatod hosszú távon is, valamint
- a kérdéses összegből nem tudsz vagy nem akarsz az alapkomponenseken (hangsugárzó, erősítő, dac) fejleszteni, vagy az akusztikai környezeten javítani.

illetve túlmutató szempontként, ha az adott összeg a családi környezetben nincs jobb helyen, pl:
- a gyereknek meg van mindene ami kell és ami az osztálytársainak is van
- az asszony rendszeresen utazik, sokat jár étterembe és elégedett a ruhatárával
- a lakás nem igényel felújítást, vagy nincs benne reális fejlesztés
- nem a családi vészhelyzeti tartalékot költöd el,
- stb. stb. :D
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

menyus2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2012.06.15., pén. 12:56
Értékelés: 485

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: menyus2 »

fülelek írta:
2020.06.15., hétf. 21:21
Ha zenelejátszásra winfosról áttérnél egy jóféle Linuxra, az sokkal többet hozna, mint egy méregdrága usb kártya. Valamint léteznek olyan usb-spdif átalakítók, amelyeknél tényleg nem számít az usb kijárat emelt minősége -na jó, számít, -a 7-8 számjegyű árral felcicomázott gyári audio komponensek világában. :D
Ezért persze lehet engem utálni, hogy rontom a bótot, ahelyett, hogy magam is fabrikálnék valami ezoterikus órajeles usb holmit... ;peace;
De azert biztos meghallanank a kulombseget az 1.2M forintos SURPRISE dobozon ;) ...
„A balgatag ember úgy van az élet igazságával, mint a gyerek a káposztafejjel. Száz levelét leszaggatja, s csak mikor a kemény torzsához ér, akkor veszi észre, hogy a káposztát eldobta.”

Online
Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: supravox »

:gift:
fülelek írta:
2020.06.15., hétf. 21:21
Ha zenelejátszásra winfosról áttérnél egy jóféle Linuxra, az sokkal többet hozna, mint egy méregdrága usb kártya.
Vagy nem..
fülelek írta:
2020.06.15., hétf. 21:21
Valamint léteznek olyan usb-spdif átalakítók, amelyeknél tényleg nem számít az usb kijárat emelt minősége
Hmm..
Kicsit bővebben?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2020.06.16., kedd 07:46-kor.
Ok: elrontott idézetszintek javítása
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Ha zenelejátszásra winfosról áttérnél egy jóféle Linuxra, az sokkal többet hozna, mint egy méregdrága usb kártya. Valamint léteznek olyan usb-spdif átalakítók, amelyeknél tényleg nem számít az usb kijárat emelt minősége -na jó, számít, -a 7-8 számjegyű árral felcicomázott gyári audio komponensek világában. :D
Ezért persze lehet engem utálni, hogy rontom a bótot, ahelyett, hogy magam is fabrikálnék valami ezoterikus órajeles usb holmit... ;peace;

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Vasi84 írta:
2020.06.14., vas. 21:45
Sziasztok! Paul Pang V2 vagy Core Audio USB kártyával szeretném bővíteni a PC-met.
Érdemes beruházni rá akkor is, ha nem tervezek külső tápot venni hozzá?
/Vagyis a PC tápegységéhez csatlakoztatnám./
Én csak a PP kártyákról tudok nyilatkozni. Sokan használják őket normál tápellátással, így is nagy javulásról számolt be a többség. Ha adsz neki egy jófajta kiszolgálást, az még kb ugyanakkora lépést jelent előre.

Ha vásárolni szeretnél, akkor javaslom, még most tedd meg, míg van raktáron. A következő szállítmány már a durvább USD/HUF árfolyamon és magasabb fuvardíjjal érkezik, ami minimum 15 %-os áremelkedést fog okozni.

Avatar
Vasi84
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2009.08.01., szomb. 00:23
Értékelés: 18
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vasi84 »

Sziasztok!

Paul Pang V2 vagy Core Audio USB kártyával szeretném bővíteni a PC-met.
Érdemes beruházni rá akkor is, ha nem tervezek külső tápot venni hozzá?
/Vagyis a PC tápegységéhez csatlakoztatnám./

Avatar
hifitibi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2012.12.23., vas. 17:17
Értékelés: 94

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: hifitibi »

wittao írta:
2020.06.07., vas. 21:34
hifitibi írta:
2020.06.07., vas. 21:26
wittao írta:
2020.06.06., szomb. 01:12
Nem hiszem, hogy tevedett volna, es ezuttal sem...
Én pedig tudom, hogy tévedett. Nagyobb felbontású felvételben több információ van, ez egyszerű matematika.
Az, hogy ki mit kezd ezzel az információval, miként alakítja át analóg jellé, mit tud és mit akar belőle hallani, illetve milyen koncepció által milyen magyarázatokat fűz hozzá, ez már személyes/szubjektív dolog. Ebben nem megyek bele.

Tudom, hogy Ti a Core audioban is 44/16-ban utaztok. Őszintén kívánok Nektek és juliushnak is élvezetteljes zenehallgatást ebben a formátumban. Én pedig kihasználom a nagyobb felbontású zenék előnyeit.
Kedves HifiTibi,

honnan veszed, hogy mi a “Core audioban” 44/16-ban vagy akarmi masban utazunk? Tobb dologban utazunk, mint gondolnad. Valamennyi PC-nk kepes a nagyobb felbontasu anyagok kezelesere is, az uton levo nagy rendszerunk DSD512-ig megy az AK DAC chipnek koszonhetoen.
Ettol fuggetlenul ha a rendszereden egy 16/44.1 rosszul szol, megette a fene attol feljebb is.
Total nem ertetted meg juliush beirasat.
A lenyeg, hogy te tudod. Pont.
Nem szól rosszul a rendszeremen zene 44/16-ban. Te nem értettél meg engem. És még sok minden mást.
Pont.

Avatar
hifitibi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2012.12.23., vas. 17:17
Értékelés: 94

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: hifitibi »

wittao írta:
2020.06.06., szomb. 01:12
Nem hiszem, hogy tevedett volna, es ezuttal sem...
Én pedig tudom, hogy tévedett. Nagyobb felbontású felvételben több információ van, ez egyszerű matematika.
Az, hogy ki mit kezd ezzel az információval, miként alakítja át analóg jellé, mit tud és mit akar belőle hallani, illetve milyen koncepció által milyen magyarázatokat fűz hozzá, ez már személyes/szubjektív dolog. Ebben nem megyek bele.

Tudom, hogy Ti a Core audioban is 44/16-ban utaztok. Őszintén kívánok Nektek és juliushnak is élvezetteljes zenehallgatást ebben a formátumban. Én pedig kihasználom a nagyobb felbontású zenék előnyeit.

Avatar
hifitibi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2012.12.23., vas. 17:17
Értékelés: 94

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: hifitibi »

Aszpirin írta:
2020.06.05., pén. 22:44
hifitibi írta:
2020.06.05., pén. 21:57
juliush írta:
2020.05.22., pén. 21:35
Pedig a routerek fűtött OCXO órajelgenerátorai által generált ultraalacsony fáziszajú időzítési információ megőrzése érdekében nagyon nem mindegy a kábel direkcionalitása! Bármelyik hálózati technológiákban és/vagy digitális átviteltechnikában járatos villamosmérnök megerősítheti ezt! ;)
Digitális átviteltechnikában jártas villamosmérnök vagyok. Az írásodat nem tudom megerősíteni. Nem így van.
Egy nagy sebességű átviteli közegben a forrás-, a kábel- és a fogadóoldal impedanciájának megegyezőnek kell lennie. Bárhol nem megfelelő az illesztés (változik az impedancia) ott reflexiók keletkeznek.
A telekommunikációs hálózatokban alkalmazott routerekben nincs OCXO. A hálózati elemek közötti pontos szinkronhoz szükséges jelet egy központi cézium órából állítják elő. Az a pontos referenciajelet továbbítják az ország mindegyik transzporthálózati csomópontjára, amelyekre szinkronizál az összes transzporthálózati berendezés. Ezt a referenciajelet az egyik szolgáltató állítja elő, ezt veszi a többi hazai szolgáltató is (pár évvel ezelőtt még így volt, amikor még volt rálátásom a témára) annak érdekében, hogy az összekapcsolások is szinkronban történjenek.
Ha valaki otthon a 4 portos szappanos dobozára OCXO-t fabrikál, lelke rajta, de attól még nem lesz irányított az Ethernet kábel.
Jajbakker, ezt nagyon benézted, juliush kolléga nagymestere a lopakodó szarkazmusnak :D :D :D
(néha azért még ő is majdnem elhiszi, amit ír :D )
Egy másik topikban szakmailag akkora tévedést írt, hogy úgy gondoltam, komolyan gondolja. Azok után...???

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

hifitibi írta:
2020.06.05., pén. 21:57
juliush írta:
2020.05.22., pén. 21:35
Pedig a routerek fűtött OCXO órajelgenerátorai által generált ultraalacsony fáziszajú időzítési információ megőrzése érdekében nagyon nem mindegy a kábel direkcionalitása! Bármelyik hálózati technológiákban és/vagy digitális átviteltechnikában járatos villamosmérnök megerősítheti ezt! ;)
Digitális átviteltechnikában jártas villamosmérnök vagyok. Az írásodat nem tudom megerősíteni. Nem így van.
Egy nagy sebességű átviteli közegben a forrás-, a kábel- és a fogadóoldal impedanciájának megegyezőnek kell lennie. Bárhol nem megfelelő az illesztés (változik az impedancia) ott reflexiók keletkeznek.
A telekommunikációs hálózatokban alkalmazott routerekben nincs OCXO. A hálózati elemek közötti pontos szinkronhoz szükséges jelet egy központi cézium órából állítják elő. Az a pontos referenciajelet továbbítják az ország mindegyik transzporthálózati csomópontjára, amelyekre szinkronizál az összes transzporthálózati berendezés. Ezt a referenciajelet az egyik szolgáltató állítja elő, ezt veszi a többi hazai szolgáltató is (pár évvel ezelőtt még így volt, amikor még volt rálátásom a témára) annak érdekében, hogy az összekapcsolások is szinkronban történjenek.
Ha valaki otthon a 4 portos szappanos dobozára OCXO-t fabrikál, lelke rajta, de attól még nem lesz irányított az Ethernet kábel.
Jajbakker, ezt nagyon benézted, juliush kolléga nagymestere a lopakodó szarkazmusnak :D :D :D
(néha azért még ő is majdnem elhiszi, amit ír :D )
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2666
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3347

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: juliush »

robi20064 írta:
2020.06.05., pén. 22:03
Szerintem itt Juliush erosen ironizalt...
Olyannyira, hogy már mágnesezhető, éjszaka az ággyal együtt automatikusan befordul É-D-i irányba! :D
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
hifitibi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2012.12.23., vas. 17:17
Értékelés: 94

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: hifitibi »

juliush írta:
2020.05.22., pén. 21:35
Pedig a routerek fűtött OCXO órajelgenerátorai által generált ultraalacsony fáziszajú időzítési információ megőrzése érdekében nagyon nem mindegy a kábel direkcionalitása! Bármelyik hálózati technológiákban és/vagy digitális átviteltechnikában járatos villamosmérnök megerősítheti ezt! ;)
Digitális átviteltechnikában jártas villamosmérnök vagyok. Az írásodat nem tudom megerősíteni. Nem így van.
Egy nagy sebességű átviteli közegben a forrás-, a kábel- és a fogadóoldal impedanciájának megegyezőnek kell lennie. Bárhol nem megfelelő az illesztés (változik az impedancia) ott reflexiók keletkeznek.
A telekommunikációs hálózatokban alkalmazott routerekben nincs OCXO. A hálózati elemek közötti pontos szinkronhoz szükséges jelet egy központi cézium órából állítják elő. Az a pontos referenciajelet továbbítják az ország mindegyik transzporthálózati csomópontjára, amelyekre szinkronizál az összes transzporthálózati berendezés. Ezt a referenciajelet az egyik szolgáltató állítja elő, ezt veszi a többi hazai szolgáltató is (pár évvel ezelőtt még így volt, amikor még volt rálátásom a témára) annak érdekében, hogy az összekapcsolások is szinkronban történjenek.
Ha valaki otthon a 4 portos szappanos dobozára OCXO-t fabrikál, lelke rajta, de attól még nem lesz irányított az Ethernet kábel.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: lehoako »

wittao írta:
2020.05.22., pén. 21:42
juliush írta:
2020.05.22., pén. 21:35
Pedig a routerek fűtött OCXO órajelgenerátorai által generált ultraalacsony fáziszajú időzítési információ megőrzése érdekében nagyon nem mindegy a kábel direkcionalitása! Bármelyik hálózati technológiákban és/vagy digitális átviteltechnikában járatos villamosmérnök megerősítheti ezt! ;)
juniush-ban es juliush-ban nem, de talan augustush-ban :D
Kicsit utánlövésh, de marciushban és aprilishban? :D

Talán egy asztrologush megmondaná... :D

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Big »

szitagrafix írta:
2020.06.04., csüt. 14:22
Sziasztok! Először vagyok itt. Lenne egy kérdésem. Jrivert használok és az gondom, hogy a zenei számok elejéből sokszor levág egy picit. Találkoztatok már illyennel?
Próbáld meg a képen látható opciót ki kapcsolni, ha netán be van kapcsolva.
Névtelen.jpg
Névtelen.jpg (255.08 KiB) Megtekintve 2748 alkalommal
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: avl2 »

juliush írta:
2020.05.22., pén. 21:49
Aszpirin írta:
2020.05.22., pén. 21:41
Ja, épp ezért használok én wifit :D :D ;)
Próbáld ki különböző adó-vevő pozíciókban! Szerintem nem mindegy, hogy a Föld mágneses erővonalaival milyen szöget zár be az őket összekötő egyenes!
igen: ha hegyesszöget, akkor szúrósabb a hangzás, ha tompaszöget, akkor meg unalmas, tompa. Nem véletlen az elnevezés ! Jó oldalról kell nézni ezeket a szögeket is. :-)))

szitagrafix
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2020.06.04., csüt. 14:05
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Budapest, XI.

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: szitagrafix »

Sziasztok! Először vagyok itt. Lenne egy kérdésem. Jrivert használok és az gondom, hogy a zenei számok elejéből sokszor levág egy picit. Találkoztatok már illyennel?

ViXi78
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2020.01.05., vas. 10:34
Értékelés: 49
Tartózkodási hely: Angyalföld

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: ViXi78 »

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni?
Macbook air-t használok és szeretném ha az aries minimet látná a jriver media center.
A laptopon van windows 10 pro is(bootcamp) tehát mindkét oprendszerhez szükséges. ondolom ha egyik megvan, akkor a másik már menni fog. Vagy nem! ;peace;
Sokmindent megoldottam már, de amikor foglalkozom vele, akkor csak nézek mint kezdő b..i a gőzfürdőben.
Sajnos a hálózatos dolgokat nehezen fogom fel. :)

Roon-al már kipróbáltam, de szeretném végig próbálni amit lehet mielőtt bármit is megvennék.
Rendszer:
- Auralic Aries Mini - Questyle CMA Twelve - Audiolab M-PWR
- Hifiman Sundara / Sennheiser HD660S
- KEF 104aB / KEF Cadenza
CD: Philips CD100, CD104, CD303, CD304, CD304mk2...

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2666
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3347

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: juliush »

Aszpirin írta:
2020.05.22., pén. 21:41
Ja, épp ezért használok én wifit :D :D ;)
Próbáld ki különböző adó-vevő pozíciókban! Szerintem nem mindegy, hogy a Föld mágneses erővonalaival milyen szöget zár be az őket összekötő egyenes!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

juliush írta:
2020.05.22., pén. 21:35
Pedig a routerek fűtött OCXO órajelgenerátorai által generált ultraalacsony fáziszajú időzítési információ megőrzése érdekében nagyon nem mindegy a kábel direkcionalitása! Bármelyik hálózati technológiákban és/vagy digitális átviteltechnikában járatos villamosmérnök megerősítheti ezt! ;)
Ja, épp ezért használok én wifit :D :D ;)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2666
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3347

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: juliush »

Pedig a routerek fűtött OCXO órajelgenerátorai által generált ultraalacsony fáziszajú időzítési információ megőrzése érdekében nagyon nem mindegy a kábel direkcionalitása! Bármelyik hálózati technológiákban és/vagy digitális átviteltechnikában járatos villamosmérnök megerősítheti ezt! ;)
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5904
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7237
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

UTP kábel irány hatása a hangra... censored.gif :D
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”