Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Moderátor: cables

Avatar
tsilver2
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2018.04.13., pén. 17:24
Értékelés: 33

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: tsilver2 »

Gyerekek ez olyan min a TV kikapcsoló gombja, azt ki lehet kapcsolni, ha nem tetszik ezt meg nem kell olvasni. Hallgasson mindenki inkább zenét és örüljön ami van vagy fejlessze a saját kénye kedve szerint :)

Avatar
mike-rame
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2016.10.23., vas. 16:01
Értékelés: 598

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: mike-rame »

Shimano írta:
2020.07.31., pén. 23:24
Ennek a topiknak így nincs értelme,és a miértet nem is kell magyaráznom.
Ha lenne egyénenkénti topiktörlési opció,ez lene az az egy amit aktiválnék rögvest.
Lehet csak nekem ilyen kényes a gyomrom,de ettől felfordul.Itt minden van csak nem kötetlen beszélgetés,és vélemény megosztás.Az privát levelek nyilvános közzétételét eleve tiltani is kéne,mert jól látszik hogy van olyan vastag bőr,ami ezt az íratlan szabályt,illemet önös érdekből lesz@rja.
A dac is sz@r amiért nem tolerálja a drótot.Ekkora f@szságot.Vannak szabványok,talán azokat kellene követni,és azokon finomítani úgy hogy meg,és jól is szóljanak.
Ákosnak,asabestyennek a helyzetkezelésből egyébként minimum jár egy :smile32:
Na jóccakát.
Na igen, a topik címe évek óta paradoxon. Többször kértük, hogy legyen átnevezve, mert akkor megszűnnének a (Mc)mester számára kellemetlen beírások. A helyes cím valahogyan így szólhatna: Pozitív vélemények, alákérdezések Cables áltermékekkel kapcsolatban. Fejlesztésről - mivel annak definícióját korábban tisztáztuk - nem beszélhetünk. Külön nonszensz, hogy USB-kábelek kapcsán nemhogy referencia készülékekkel nem rendelkezik, amelyekkel hangminőség terén visszaellenőrízhetné azok paramétereit, de egyáltalán semmilyen eszközzel nem bír ezen a területen. Szatyorból házal próba szerencse alapon.
"Áldozat nélkül nincs veszteség"

Online
Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1486
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 811
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: ajkamici »

USB ill IC kábelekről nem tudok nyilatkozni mert nem volt Rudi bácsitól , bár egy ultra vékony bi-wire hangfalkábelt mai napig őrzök tőle , azzal szólt a SF Extrema a legszebben . Ma már a szép múlt , amire jo vissza gondolni még akkor is ha a BBC Harbeth vonalról nincs és valószínűleg nem is lesz okom letérni .
A hálózati kábelek közül is megvan egy régi majd 3 méteres “ zöld “ amivel sok éven át a MLevinson CD játszó megdöbbentő módon a legjobb formáját hozta pedig hogy higyjétek el hogy elég sok méregdrága gyári hálózati kábelt megpróbáltam hozzá. Óriásölő ... igen lehet mondani , az ! Egészen biztos hogy saját ízlés es hangra vonatkozó preferencia ami a döntő . Sok év alatt azt tapasztaltam hogy Nincs igazán jo vagy rossz kábel , csak az adott rendszerbe illő vagy nem teljesen passzoló . Ha megtalálod , csoda lehet , ha nem sokszor adjuk el a készüléket mert “ nem szól jól” pedig csak nincs meg az összhang közöttünk es a rendszer között .
Visszatérve Cables kábelekre es a promóciós stratégiákra ( aminek technikája sokszor megkérdőjelezhető , bizony sokszor nagynevű Gyártók esetén is ) DIY kábelek esetén is szvsz attól korrektebb megoldás , hogy elviszi neked vagy odaadja próbára a kábeleket elkotelezettseg nélküli tesztre Úgy ,hogy ha nem tetszik minden további nélkül felesleges pénz kidobás nélkül visszaadod , szerintem nincs.Ha tetszik megveszed ha nem visszaadod. Pár szót érdemel Rudi bácsi “ live2” tápkábele ahol az elődökhöz képest
nagyon komoly előrelépés történt. Nem szeretnék hifis lózungokat irni , tényleg Érdemes kipróbálni .
Szép napot 🌞
Mark Levinson No.512 - LEBEN CS600 - Harbeth M40.2-Shunyata Sigma kábelek-Entreq Olympus

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3651
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Ennek a topiknak így nincs értelme,és a miértet nem is kell magyaráznom.
Ha lenne egyénenkénti topiktörlési opció,ez lene az az egy amit aktiválnék rögvest.
Lehet csak nekem ilyen kényes a gyomrom,de ettől felfordul.Itt minden van csak nem kötetlen beszélgetés,és vélemény megosztás.Az privát levelek nyilvános közzétételét eleve tiltani is kéne,mert jól látszik hogy van olyan vastag bőr,ami ezt az íratlan szabályt,illemet önös érdekből lesz@rja.
A dac is sz@r amiért nem tolerálja a drótot.Ekkora f@szságot.Vannak szabványok,talán azokat kellene követni,és azokon finomítani úgy hogy meg,és jól is szóljanak.
Ákosnak,asabestyennek a helyzetkezelésből egyébként minimum jár egy :smile32:
Na jóccakát.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

cables írta:
2020.07.31., pén. 19:17
asebestyen:...Igyekeztem úgy leírni a tényket, hogy ne tudd személyes sértésnek venni.

Ez nagyon kedves tőled! Pedig lett volna okod arra, hogy sértegess. 2015-ben egy hasonlóan meleg nyári napon - emlékszem akkor is péntek volt - leutaztam egy zsúfolt hétvégi vonattal Tatabányára, ahonnét te elvittél kocsival Bokodra, ahol nagyon szomorú dolog történt. Rád eröltettem a kábeleimet és ez több mint fél évre megfosztott téged a normális zenehallgatástól.
Honnét tudom a fél évet? Hát onnét, hogy 2016 januárban még ezt írtad a Cables topikba:


Ákos köszönet.jpg


Na de hagyjuk, ez már a múlt. Viszont amit írtál az árnyékolatlan kábelekről meg a nem működő USB kábelekről, azzal messze nem értek egyet. Persze ez az én meg a vevőim véleménye ezt neked nem kell elhinni.

Az árnyékolatlan kábelek vagy félig árnyékolatlan kábelek (USB) jobban szólnak, mint az árnyékoltak. Beszéljünk most USB kábelekről. Való igaz a teljesen árnyékolt nyomtató USB kábelek minden DAC-al megszólalnak, de abban nincs sok köszönet. Pont ez mutatja, hogy zavarvédettség és a jó hang nem tartoznak össze.

Pár éve USB kábeleket teszteltem egy AVX tagnál egy nem írom le ki által gyártott DIY DAC-hoz. Talán öt félét próbáltunk egy kivételével müködtek. Egy ott maradt, a négyet másnap átvittem egy barátomhoz és teszteltük a Hegel gym. DAC-jával. Kimagaslóan az szólt a legjobban, ami az előző nap meg se szólalt. Tehát nem a legjobb hangú kábel maradt ott, mert azt az a DAC nem tolerálta. Érdekes módon a Vibavoice Pocket DAC-al minden USB kábelem szól éppen úgy, mint a Hegel DAC-al és sok más vevőm DAC-jával


Vibavoice pocket DAC.jpg


Ma délután voltam egy régi vevőmnél, aki Auralic Mini lejátszójához kért USB kábelt. Többet vittem, valamennyi zenélt, és negyedikre mertem elővenni a tegnap este készült USB Live 2 kábelemet, aminek a hangja szó szerint elvarázsolta. Természetesen ebben a kábelben is csak az egyik ág árnyékolt, és nagyon jól szól.

Na szóval ennyit az árnyékolásról.

Nem ismertelek eléggé, amikor 5 éve találkoztunk. Csak néztem, amikor mondtad, hogy a fülelek nem akarja neked odaadni valamelyik új cuccát, mert fél, hogy megveszed és aztán túladsz rajta. Ma már én se adnék oda neked semmit.

Nagyon fura tag vagy. Egyszer rákérdeztél, hogy mi a véleményem a Kolibri hangjáról, amikor még amikor bele voltál zsongva és azt mertem mondani, hogy egy normál méretű szobában nincsenek mélyek, azóta ahol tudsz belém kötsz, próbálsz lejáratni, minden ellenem szóló beírást plusszolsz... Van ennek értelme?
Ejjj, Rudi bácsi... :D Látom, mosódnak az emlékek...

Válaszoltam tételesen erre a sok összekevert, tényeket nélkülöző, sok ponton valótlan (de ezt Te is tudod ;) ) sértődött hozzászólásodra, aztán rájöttem, mi a frásznak? Kitöröltem. :napsut:
Azért egy dolgot... Szabó Zoli - ha már ide keverted szegényt - nem félt nekem eladni semmit, hisz utána vettem Tőle pár dolgot :rolleyes: , miután itt jártál. Tudod, mikor azt írtad többek közt, hogy az egyik legjobb vevőd voltam, de a Zoli meghülyített. Gondolom emlékszel. :) Nyugi én igen, sőt a levél is megvan, elnézést, hogy nem idéztem be. :D
A Kolibrire most is be vagyok zsongva és most is megvan. :smile32:
Mindegy, Téged a tények úgyis csak megzavarnak.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

asebestyen:...Igyekeztem úgy leírni a tényket, hogy ne tudd személyes sértésnek venni.

Ez nagyon kedves tőled! Pedig lett volna okod arra, hogy sértegess. 2015-ben egy hasonlóan meleg nyári napon - emlékszem akkor is péntek volt - leutaztam egy zsúfolt hétvégi vonattal Tatabányára, ahonnét te elvittél kocsival Bokodra, ahol nagyon szomorú dolog történt. Rád eröltettem a kábeleimet és ez több mint fél évre megfosztott téged a normális zenehallgatástól.
Honnét tudom a fél évet? Hát onnét, hogy 2016 januárban még ezt írtad a Cables topikba:

Ákos köszönet.jpg
Ákos köszönet.jpg (56.81 KiB) Megtekintve 4057 alkalommal

Na de hagyjuk, ez már a múlt. Viszont amit írtál az árnyékolatlan kábelekről meg a nem működő USB kábelekről, azzal messze nem értek egyet. Persze ez az én meg a vevőim véleménye ezt neked nem kell elhinni.

Az árnyékolatlan kábelek vagy félig árnyékolatlan kábelek (USB) jobban szólnak, mint az árnyékoltak. Beszéljünk most USB kábelekről. Való igaz a teljesen árnyékolt nyomtató USB kábelek minden DAC-al megszólalnak, de abban nincs sok köszönet. Pont ez mutatja, hogy zavarvédettség és a jó hang nem tartoznak össze.

Pár éve USB kábeleket teszteltem egy AVX tagnál egy nem írom le ki által gyártott DIY DAC-hoz. Talán öt félét próbáltunk egy kivételével müködtek. Egy ott maradt, a négyet másnap átvittem egy barátomhoz és teszteltük a Hegel gym. DAC-jával. Kimagaslóan az szólt a legjobban, ami az előző nap meg se szólalt. Tehát nem a legjobb hangú kábel maradt ott, mert azt az a DAC nem tolerálta. Érdekes módon a Vibavoice Pocket DAC-al minden USB kábelem szól éppen úgy, mint a Hegel DAC-al és sok más vevőm DAC-jával

Vibavoice pocket DAC.jpg
Vibavoice pocket DAC.jpg (98.99 KiB) Megtekintve 4057 alkalommal

Ma délután voltam egy régi vevőmnél, aki Auralic Mini lejátszójához kért USB kábelt. Többet vittem, valamennyi zenélt, és negyedikre mertem elővenni a tegnap este készült USB Live 2 kábelemet, aminek a hangja szó szerint elvarázsolta. Természetesen ebben a kábelben is csak az egyik ág árnyékolt, és nagyon jól szól.

Na szóval ennyit az árnyékolásról.

Nem ismertelek eléggé, amikor 5 éve találkoztunk. Csak néztem, amikor mondtad, hogy a fülelek nem akarja neked odaadni valamelyik új cuccát, mert fél, hogy megveszed és aztán túladsz rajta. Ma már én se adnék oda neked semmit.

Nagyon fura tag vagy. Egyszer rákérdeztél, hogy mi a véleményem a Kolibri hangjáról, amikor még amikor bele voltál zsongva és azt mertem mondani, hogy egy normál méretű szobában nincsenek mélyek, azóta ahol tudsz belém kötsz, próbálsz lejáratni, minden ellenem szóló beírást plusszolsz... Van ennek értelme?

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

cables írta:
2020.07.30., csüt. 20:47
Nagy vita volt a Kábelezzünk rovatban arról, hogy az árnyékolás jó, vagy rossz irányba befolyásolja egy kábel hangját. Két kérdés merült fel ott nekem címezve. Ezekre próbálok válaszolni az egyszerűbbel kezdve:

---------
Nem a nagy gyártók is tudnak mindent a kábelekről, csak náluk az első az üzlet. Én ha eladok egy IC kábelt, akkor megmondhatom a vevőnek, hogy ez a kábel nem árnyékolt, és előfordulhat, ha olyanok az impedancia viszonyok, hogy nem fog müködni, de erre nagyon kicsi az esély. Ha ez lenne a helyzet, akkor van egy valamivel gyengébb hangú, de árnyékolt ICm, ami müködni fog ott is.
Ezt egy nagy gyártó nem teheti meg, mert nincs közvetlen kapcsolatban a vevőkkel, meg egyébként sem vállalhat fel egy ilyen, szerintem teljesen fair magyarázatot.
A nagy gyártók sem és Te sem azért készítesz kábeleket, hogy a nagyvilág gazdagabb legyen velük, attól tartok. :D A tisztességes munkáért tisztességes pénzt kérni, nem szégyen, sőt! Magyarázni uyan meg lehet bármit, de azt azért tisztán kell látni, hogy egy gyári kábelt megvásárolva egy terméket vesz meg az ember, nem egy DIY valamit. Hogy kinek mi számít a vásárlásnál, az persze egyéni döntés kérdése, de ettől a tény tény marad.
cables írta:
2020.07.30., csüt. 20:47
Másik felvetés:
cables írta: ↑
27 júl. 2020 19:38
Azt, hogy egy árnyékolatlan kábel pl. IC kábel mennyi zajt vesz fel, azt nem a hossza, határozza meg döntően, hanem a lezáró impedanciák. Az meg, hogy egy árnyékolatlan kábel jobban szól, az nem fikció, hanem ténykérdés. Ennyi.
asebestyen:
Hát Rudi bácsi, nem "divatból", de ez szerinted szakmai? Bocsánat! Viszont, itt nem kell hinni senkinek, ezt pillanatok alatt ki lehet deríteni bárkinek. Érdemes valami jó nagyot erősítő fokozat előtti kábellel próbálni, pláne ha asszimmetrikus.

------------

Ez, hogy az árnyékolatlan IC jobban szól már ki lett próbálva milliószor pl. a te rendszeredben és Dorian rendszerében is például hosszú, árnyékolatlan analóg IC szólt fantasztikusan.
Én a hogyan szól az árnyékolatlan kábel kérdéshez egy szót nem szóltam és általában sem az volt a kérdés, hanem a zavarvédelem. Erre hoztam objektíven bizonyítható példát, ahol nem az egyéni ízlés fog dönteni, mint a kinek mi szól jól.
Egyébként a kábeledet annó egy szintén árnyékolatlan kábelhez viszonyítva ítéltem meg (mint azt Te is tudod), tehát nem az árnyékolatlansága miatt szólt nekem jobban tetszőn, mint amit váltott. Ugyanez az IC kábeled viszont nagyon rossz volt két másik rendszerben, ahol az egyikben egy szintén árnyékolatlan kábel váltotta a tiédet, a másikba be sem került.
Ugyanakkor azt nem írtad le, hogy az 5db USB kábeledből mennyivel szólalt meg a rendszer egyáltalán, vagy látta a számítógép a dacot, míg egy mezei nyomtatókábellel simán bármikor. :) Persze megmagyarázni meg lehet, de a tény az tény marad.

Igyekeztem úgy leírni a tényket, hogy ne tudd személyes sértésnek venni. Én azt gondolom, hogy lehet árnyékolatlan és árnyékolt kábellel is tetsző hangot összehozni. Vannak olyan körülmények/esetek, ahol az árnyékoltnak lehetnek objektív előnyei az árnyékolatlannal szemben, mint pl most nálam, de ettől nem mondom azt, hogy árnyékolatlannal ne lehetne jó hangot vagy akár jobb hangot is csinálni bizonyos körülmények között.
Az az érzésem, a rendszerépítés arról (is) szólna, hogy az ember objektíven mérje fel a körülményeket és ahoz igazítsa a rendszere kiépítését és ne abszolút igazságokba gondolkozzon, mert jó eséllyel olyan nincs, ami minden helyzetben igaz lesz. De akit ez nyugtat meg, hát csinálja. :smile53:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Nagy vita volt a Kábelezzünk rovatban arról, hogy az árnyékolás jó, vagy rossz irányba befolyásolja egy kábel hangját. Két kérdés merült fel ott nekem címezve. Ezekre próbálok válaszolni az egyszerűbbel kezdve:
MrCollector írta:
2020.07.27., hétf. 20:12
Csak egy naiv kérdés. Akkor jó pár gyártó miért ragaszkodik az árnyékolt kábelekhez? Talán ők ezt nem így gondolják? Tudatlanok?
----------
Nem a nagy gyártók is tudnak mindent a kábelekről, csak náluk az első az üzlet. Én ha eladok egy IC kábelt, akkor megmondhatom a vevőnek, hogy ez a kábel nem árnyékolt, és előfordulhat, ha olyanok az impedancia viszonyok, hogy nem fog müködni, de erre nagyon kicsi az esély. Ha ez lenne a helyzet, akkor van egy valamivel gyengébb hangú, de árnyékolt ICm, ami müködni fog ott is.
Ezt egy nagy gyártó nem teheti meg, mert nincs közvetlen kapcsolatban a vevőkkel, meg egyébként sem vállalhat fel egy ilyen, szerintem teljesen fair magyarázatot.

Másik felvetés:
cables írta: ↑
27 júl. 2020 19:38
Azt, hogy egy árnyékolatlan kábel pl. IC kábel mennyi zajt vesz fel, azt nem a hossza, határozza meg döntően, hanem a lezáró impedanciák. Az meg, hogy egy árnyékolatlan kábel jobban szól, az nem fikció, hanem ténykérdés. Ennyi.
asebestyen:
Hát Rudi bácsi, nem "divatból", de ez szerinted szakmai? Bocsánat! Viszont, itt nem kell hinni senkinek, ezt pillanatok alatt ki lehet deríteni bárkinek. Érdemes valami jó nagyot erősítő fokozat előtti kábellel próbálni, pláne ha asszimmetrikus.

------------

Ez, hogy az árnyékolatlan IC jobban szól már ki lett próbálva milliószor pl. a te rendszeredben és Dorian rendszerében is például hosszú, árnyékolatlan analóg IC szólt fantasztikusan.

AQkosvelemenye2015jul.jpg
AQkosvelemenye2015jul.jpg (27.83 KiB) Megtekintve 4074 alkalommal
DorianDigit.jpg
DorianDigit.jpg (70.88 KiB) Megtekintve 4074 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Kábelezzünk topikban írták:

"Sajnos a gyártó jelenleg nem akar adni ilyen kábelt."

Árnyalnám a fenti mondatot. Jelenleg régi ügyfeleimnek van időm Live 2 hálózati kábelt készíteni. Budapesti érdeklődőknek, ha ez náluk megoldható szívesen elviszek tesztre ilyen kábelt. cables@freemail.hu

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Érdekes gondolatok a bejáródásról, a szerző kommentje az alább közölt tesztjéhez:

K. P.: Eltelt több, mint két hét. Tudom, a társulat egy része komolyan hiszi, hogy kell bejáratódás, meg hogy a csatlakozók, kontaktok lenyugodjanak, a mikro-korróziók beálljanak valamiféle egyensúlyi állapotba. Részemről, inkább, hogy megszokjuk az új hangot. :) Szóval, hogy mi történt?, hogy titokban visszaraktam a régit, jót nevettem rajtatok, és elégedetten besöpörtem a sok-sok száz megtekintést a Komolyzenei Ajánlóban? Nem, ill. az utóbbi az áll, mert hihetetlenül sokan elolvastátok a tesztet. Ez volt a cél. Hogy miért?, mert ez a kábel tényleg fantasztikus. Azóta nem mozdítottam. Elég sok lemez forgott. A hangi változás jóval nagyobb, mint ami a cikkből leszűrhető. Oda mozdult minden, amit szeretek. Valami transzparencia, valami tónushűség, furcsán, nem nyomulósan, olyan szerényen-de-q--vajó. Mint a Ganassi traktátusban, 1553-ból. Elsőre alig észrevehető a zenész játékmódjában a lényeg, de jobban odafigyelve, alapvetően más, jobb, sokkal jobb, mint a többiek. Akusztikus hangszereken tényleg lenyűgöző. Az igényes elektronikusabb zenéken a különbség minimális, az énekhangon hallatszik csak a fejlődés. Kicsit az egész hasonlít a BBC dobozok hangzás-filozófiájához. Hogy a hallásküszöb környékére visszaszabályozott leg-magasabb tartomány, de az kristálytiszta. Nagyon sok történés ott, amit alig-alig hallunk, nincs lezárt limit, szinte a bőrön át is jön infó. Kisebb felbontású rendszereken tényleg nem tudom, mire képes, de itt varázsol, igen, ez a jó szó. Szóval, egy kábel-különlegesség, ez tény.


Néhány gondolat ehhez. Sokan úgy gondolják idő, hetek kellenek ahhoz, hogy kiderüljön egy kábel minősége. Én pont az ellenkezőjét vallom. Az első hangok, az első másodpercek, percek után lehet véleményt alkotni. Ami azután következik az a hozzászokás, a megszokás.

Sokan úgy tartják egy kábel hangját a bejáródás, a használat első szakasza nagyban befolyásolja. Én úgy gondolom nem jelentős a változás, ami nem tetszett nyersen az bejáródva se fog tetszeni, ami meg tetszett nyers állapotban az egy picivel fog csak jobban tetszeni.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

A múlt héten küldtem le egy Live 2 hálózatit Kaposvárra egy eleddig ismeretlen érdeklődőnek. Bármennyit is beszélgettem vele ilyenkor - főleg egy új fejlesztésnél - mindig van az emberben némi bizonytalanság, ezért nagyon vártam a válaszát, ami pénteken érkezett meg:

Live2.jpg
Live2.jpg (18.08 KiB) Megtekintve 4392 alkalommal

Online
Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 405
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 552

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: chord_ »

Blog: Komoly Zenei Ajánló
Heed Thesis Delta - Gustard A26 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Én is tapasztaltam több esetben, de visszajelzések is aerról tanuskodnak, hogy a Live 2 IC és a Live 2 hálózati kábelek alapvetően megváltoztatják a rendszerek hangzását. Nagyobb felbontás, nyugodtabb, tisztább hang.

Live2_USB.jpg
Live2_USB.jpg (66.61 KiB) Megtekintve 4676 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Egy csaknem teljes Live 2 kábelezés egy hetes tesztjének tapasztalata

Live2 teszt.jpg
Live2 teszt.jpg (45.26 KiB) Megtekintve 4732 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

A héten teszteltük a Live 2 hangfal kábelt egy régi kedves vevőmnél, nagy örömömre tetszett a hangja, olyannyira, hogy be is került a Live helyére. Ebből az alkalomból közzé tennék pár gondolatot a hangfalak csatlakoztatásáról.

Erről a témáról persze lehetne mesélni órákig, de erre se nekem, se másnak nincs ideje, csak röviden elmondom azt, amit én tapasztaltam erről.

A legfontosabb: szinte mindenki azt hiszi, hogy a "nagy hanghoz" a melldöngető mélyekhez masszív, robosztus csatlakozók illenek. A gyártók erre a hiedelemre rá is játszanak, de ez ne vezessen félre senkit. Az igazán jó csatlakozók - nemcsak a hangfal kábeleknél - azok, amelyek nem sokban térnek el a vezetékek geometriájától és minél kisebb anyag van bennük. Persze az is nagyon sokat számít, hogy milyen a fémanyag és milyen bevonatok vannak az érintkező felületen.

Én a Z-banánokra esküszök és azokból is az egyszerűbb fajtákra (1. ábra). Vannak ál Z-banánok, amelyeknek azonban már vaskos befogó részük van, én ezeket nem ajánlanám senkinek (2. ábra). Részint azért mert én forrasztom vagy krimpelem a hangfal kábeleket. Az ál Z-banánokban csavarkötés van a huzal befogásra én annál a krimpelést jobbnak tartom és az igazi Z-banánok krimpelhetők.

Hangfal átkötések (jumperek) két végén általában különböző csatlakozók vannak. Erről is teszek be egy képet, amely egy nagy kábel gyár referencia jumpereit mutatja. A jumpereknél tehát általában kell villát is használni. Nekem ilyen esetekben a villanyszerelési boltokban kapható olcsó villák váltak be. Az anyaguk kiválóan vezető vörösréz ami puha és befogáskor hozzásímul a hangfal terminálhoz. A felületük ónozott, az ón réteget érdemes polírpapirral elvékonyítani, úgy jobb lesz az érintkezés.

Z-banan.jpg
Z-banan.jpg (7.85 KiB) Megtekintve 4915 alkalommal
Z_dugok.jpg
Z_dugok.jpg (11.41 KiB) Megtekintve 4915 alkalommal
Z banán ref jumperek.jpg
Z banán ref jumperek.jpg (11.06 KiB) Megtekintve 4915 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Pár perce érkezett egy vélemény Live 2 IC és VFmax tesztelésről

BMihaly2020.jpg
BMihaly2020.jpg (86.8 KiB) Megtekintve 4953 alkalommal

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

Módomban állt összehasonlítani az új kettes verziókat a régiekkel a live IC és live tápkábeleket.
Saját rendszeremben történt meghallgatás a következő eredménnyel:
2 db live IC és egy db live tápkábel került a rendszerbe úgy, hogy a 2 db IC a phono fokozat és az előerősítő közé/1.5 m-es verzió/, a másik rövidebb IC, az elő-és végfok közé. A live tápkábel csere az előfoknál történt, a végfok SAL kábele maradt, de az nem lehetett korlátja az eredménynek. A hangfalkábelek, az utolsó szériából származó live hf kábelek voltak. A phono fokozat a hangszedővel direktben,a panelba forrasztott AN ezüst karkábellel kábelezve szintén nem lehetett korlát.
A bejáratott régi kábelekkel szemben a nyers új változatok erényei azonnal hallhatók, különösen úgy, hogy az egész láncon végig mennek, amit különösen ajánlok. Azért is írom mindezt, mert először a forráskábelként a megmaradt régi, első változat, mind később kiderült korlátként viselkedett, limitálta a második verzió erényeit. Ugyanis a legfeltűnőbb változás az új kábel vonatkozásában az információ mennyiség, úgy mondjuk, hogy a "felbontás". Vagyis lényegesen több információ jön át rajta, mint az előzőn. A régi az újhoz képest fedett, kásás,összemosott, torz. Az új hitelesebb, kézzelfoghatóbb, plasztikusabb hangszereket szólaltat meg, különösen az egész láncban alkalmazva már nagyon nagy változást okoz. Ez azt jelenti, hogy a SAL alkalmazásokhoz, kábelekhez hasonlóan képes a felvétel helyszínére vinni a legjobb esetben. A hangszerek, szereplők szinte körül járhatók a rengeteg új információ révén, ugyanakkor nem a részleteket helyezi előtérbe, megmarad a zene egészének hangsúlyozása , annak plasztikussága, folyékonysága, átláthatósága, három dimenziós volta, az érzelmek maximális kiváltása mellett. A plusz információknak köszönhetően az ének és hangszerhangok hitelesebbek, dinamikusabbak, a jó koncertfelvételek jelenlét érzete egészen magas fokú. Ezek a kábelek egyenrangú elemei egy jó high end rendszernek így önmagukban is, de szerintem már megérdemelnének egy jó Eichmann, vagy WBT ezüst, stb. dugókat. Nálam addig is megkapták a SAL féle Trigon chipeket, Dynamik lencséket, Vortex nano olajat, amely alkalmazások még további jelentős előrelépést hoztak.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
chopper
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2012.11.12., hétf. 19:58
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: chopper »

Köszönöm a válaszokat. leborulok.gif

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Nagyon jó kérdések

A Live tápkábelt milyen készülék típusokhoz (pl. dac, hálózati lejátszó, stb.) ajánlod?
Rengeteg hálózati kábelt készítettem már, de ez az első, ami úgy tűnik a tesztek alapján, hogy bármely készülék típusnál javít a hangzáson. Van aki elosztóban használja, van aki forrásban, van aki előerősítőben, van aki végfokban. Ez egy nagyon új fejlesztés, de már van aki minden készülékéhez kért belőle.

A hifi láncban melyik az a komponens amelyiket elsőként javasolnád hálózatba kötni a Live tápkábellel?
Talán az elosztó, forrás, előfok és DAC ahol érdemes elsőként bepróbálni, de ez persze attól is függ, hogy az illető rendszerében hol vannak a "gyengébb" hálózati kábelek. El kell vinni egyet és be kell próbálni mindenhova.

A Live tápkábel hossza és a dugók minősége mennyiben hat az elérhető hangzásra, mi a tapasztalat?
A hosszú hálózati kábel mindig jobb, mert nagyobb a készülékek közötti zaj-út, mert minden készülékből megy ki villamos zaj a hálózat felé, nem jó a készülékeket rövid hálózati kábelekkel zaj szempontból összecsatolni. Persze ez keményen ár-kérdés is, a hosszabb kábelek drágábbak.

Dugó minőség. Na ez aztán igazán ár kérdés. Meg még valaminek a kérdése a helyes szerelésé. Nemrég valaki azt írta nekem (szó szerint idézem): Nem tudom mit csináltál a Legrand dugóval de biztos hogy sokkal jobb lett mint a sima boltban kapható, mert alig marad el a felső középkategóriás Furutechtől! Amikor a sima bolti Legrandot hasonlítottam a Furutech-el ott bizony volt egyértelmű különbség.
Szóval nem árt a nagy szerelési gyakorlat, de nem elvitatható, hogy egyes drága hálózati dugók nagyon sokat javítanak a hangzáson. Az egyes szó arra utal, hogy próbáltam már olyan drága dugót is, ami nem volt jobb, az általam használt olcsó dugóknál. De nem próbáltam túl sok drága dugót azon egyszerű okból, mert annyira megdrágítják a kábeleket, hogy nem lesznek eladhatók.

Avatar
chopper
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2012.11.12., hétf. 19:58
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: chopper »

Tisztelt Rudolf!

A Live tápkábelt milyen készülék típusokhoz (pl. dac, hálózati lejátszó, stb.) ajánlod :quetionmark: A hifi láncban melyik az a komponens amelyiket elsőként javasolnád hálózatba kötni a Live tápkábellel :quetionmark: A Live tápkábel hossza és a dugók minősége mennyiben hat az elérhető hangzásra, mi a tapasztalat :quetionmark:

V. László

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Van két újdonság, amit a tesztelők egyértelműen jobbnak találtak, mint a náluk lévő Power-R kábeleket.

Az egyik a Live tápkábel, a másik a Live 2 IC kábel. Mindkettő tesztelhető saját rendszerben. Régi vevőimnek letét nélkül ismeretleneknek letéttel.

Két vélemény a Live 2 IC kábelről
Live2.jpg
Live2.jpg (145.24 KiB) Megtekintve 4821 alkalommal
Live2a.jpg
Live2a.jpg (144.83 KiB) Megtekintve 4821 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Ma reggel olvastam az alábbi levelet. O.K. régi vevőm, elég komoly rendszere van (Accuphase E-408 erősítő és DP-78 SACD, Proac 3.8 hangfalak) és meglehetősen drága kábeleket cserélt le az én kábeleimre pl. többszázezres Stealth hálózati kábeleket, amik még meg vannak neki és időnként újra bepróbálja azokat, de szerencsére maradnak bent az én kábeleim.
Van még valami, ami miatt sokat adok a véleményére: egyetemista korában zenélt, ha jól tudom trombitált.

VFmaxOK2020506.jpg
VFmaxOK2020506.jpg (78.07 KiB) Megtekintve 4933 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

PN2.jpg
PN2.jpg (214.57 KiB) Megtekintve 4850 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

P.N. a múlt héten írt Németországból, ahol dolgozik és kért egy akciós Digit ICt (10 e), valamint egy VFmax-ot. Papája juttatta el hozzá, ma írt.

PNorbertköszönet.jpg
PNorbertköszönet.jpg (104.27 KiB) Megtekintve 4885 alkalommal
Ezek kerültek hozzá
DigitIC.jpg
DigitIC.jpg (98.3 KiB) Megtekintve 4885 alkalommal
VFmax2.jpg
VFmax2.jpg (15.21 KiB) Megtekintve 4885 alkalommal

Avatar
tsilver2
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2018.04.13., pén. 17:24
Értékelés: 33

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: tsilver2 »

Kedves Rudi,

köszönöm

a hozzáállásodat, a segítőkészségedet, rugalmasságodat, korrektségedet. :smile53:

Válasz küldése

Vissza: “Power-R kábelek”