Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Akusztika - elmélet és gyakorlat

Moderátor: Luxor Audio

Avatar
Vargas
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2017.09.04., hétf. 17:28
Értékelés: 22

Re: Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: Vargas »

Szia Fapaci, akusztikus mérést szeretnék nálad megrendelni Szlovákiára Galánta környékere 70 km északra Györ töl. . Tudnék 3-4 helyszint is biztosítani. Vargas

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Akusztikai mérési helyszínek:

Október 04. - Debrecen, Nyíregyháza, Eger

Avatar
Ruben
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2016.01.15., pén. 19:16
Értékelés: 37

Re: Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: Ruben »

fapaci írta:
2020.10.01., csüt. 19:45
Ruben írta:
2020.10.01., csüt. 18:38
Szia
Mi a véleményed/tapasztalatod a fagyapotról mint csillapító anyag? A külömbdöző cikkekben azt olvastam, hogy nagyon jó elnyelő. Igaz azt nem írják hogy milyen frekvencián🙂
Köszönöm válaszod
Üdv
Rezső
Szia! Minden anyag jó valamire, egyikről sem lehet kijelenteni, hogy jó, vagy rossz.

A fagyapotot gyakran használjuk stúdiók csillapítására ásványgyapottal és légréssel kombinálva, ezzel a szendviccsel elég jó eredményt szoktunk elérni. Önmagában nem igazán hatékony.

Köszönöm

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Ruben írta:
2020.10.01., csüt. 18:38
Szia
Mi a véleményed/tapasztalatod a fagyapotról mint csillapító anyag? A külömbdöző cikkekben azt olvastam, hogy nagyon jó elnyelő. Igaz azt nem írják hogy milyen frekvencián🙂
Köszönöm válaszod
Üdv
Rezső
Szia! Minden anyag jó valamire, egyikről sem lehet kijelenteni, hogy jó, vagy rossz.

A fagyapotot gyakran használjuk stúdiók csillapítására ásványgyapottal és légréssel kombinálva, ezzel a szendviccsel elég jó eredményt szoktunk elérni. Önmagában nem igazán hatékony.

Avatar
Ruben
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2016.01.15., pén. 19:16
Értékelés: 37

Re: Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: Ruben »

Szia
Mi a véleményed/tapasztalatod a fagyapotról mint csillapító anyag? A külömbdöző cikkekben azt olvastam, hogy nagyon jó elnyelő. Igaz azt nem írják hogy milyen frekvencián🙂
Köszönöm válaszod
Üdv
Rezső

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Akusztikai mérési helyszínek:

Szeptember 27. - Békés és Jász-Nagykun-Szolnok megye

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Akusztikai mérési helyszínek:

Szeptember 13. - Sopron, Győr
Szeptember 19. - Szolnok, Kecskemét

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Nyári szünet után ismét vállalom helyszíni akusztikai mérések, tanácsadások végzését. Szeptemberben soron következik Sopron, illetve Szolnok és Kecskemét környéke.

A várható eredményről és az akusztika jelentőségéről olvashattok ebben a cikkben.

Kép

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Augusztus 30-án Győr, Sopron térségében végzek akusztikai méréseket, 1-2 helyszín még belefér a napomba.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Augusztus 22-23-án Debrecen, Nyíregyháza térségében végzek akusztikai méréseket, 1-2 helyszín még belefér a napomba.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

fülelek írta:
2020.05.29., pén. 22:20
Azt szeretném megkérdezni, hogy miért gondolod úgy, hogy a kőzetgyapot/üveggyapot sűrűséggel minden esetben arányos az elnyelési tényező , azaz a 90kg/m3 sűrűségű kőzetgyapot azonos vastagság esetén nagyobb elnyeléssel bír, mint az 50kg/m3 -mondjuk 1kHz és felette, vagy akár alatta.
Nem nyomoztam ilyen táblázatok után, de láttam néhányat, ám ennél nyomósabb érv a magam számára az a nagyjából 30 esettanulmány, ami rendelkezésemre áll saját praxisomból és amelyeknél az anyagsűrűséggel kísérleteztünk. Ezek az esetek persze nem laboratóriumi alaposságú történetek, hanem lakószobák akusztikai kezelése közben estek, de a válasz ott van bennük. Nem állítottam soha, hogy az elnyelési képesség egyenes arányban nő az anyag sűrűséggel minden esetben, hiszen nem így gondolom. A basszus tartományban valahol 90 kg/m3 sűrűségnél van a határ, ameddig emelkedik, felette már stagnál, vagy esik. Magasabb frekvenciákon ez a töréspont lejjebb van, valahol 60 kg/m3 körül, de ez persze a panel kialakításán is múlik, szóval a durva egyszerűsítés itt sem célravezető. Oldalfalra, mennyezetre szerintem soha nem javasoltam nagyon sűrű gyapotot, ellenben szedettem már le ilyen paneleket falakról.

Első akusztikai méréseimet 1987-ben végeztem a pécsi műszaki főiskola épületgépészeti laborjában, de ez szerintem itt teljesen mindegy, nem dobálóznék az évek számával, mert ez az öregedés biztos jele.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Azt szeretném megkérdezni, hogy miért gondolod úgy, hogy a kőzetgyapot/üveggyapot sűrűséggel minden esetben arányos az elnyelési tényező , azaz a 90kg/m3 sűrűségű kőzetgyapot azonos vastagság esetén nagyobb elnyeléssel bír, mint az 50kg/m3 -mondjuk 1kHz és felette, vagy akár alatta. Én anno sajátkezűleg végeztem igen sok elnyelés mérést B&K készülékkel, és nem ezt tapasztaltam. Te végeztél-e ilyen mérést valaha, vagy csak bizonyos táblázatoknal hiszel -akkor kérnék linket (lehetőleg egynél többet, mondjuk kettőt :D ) és némi magyarázatot okulás végett.
Az én méréseim szerint 50kg/m3 alatt látványosan és arányosan romlik az elnyelési tényező akármilyen anyag esetén, de felette nem javul szinte semmit.
A gyakorlati tapasztalatom (35 év alatt igen sok eset) is azt mutatja, hogy pl. oldalenyelő vagy mennyezeti panelekben tökéletesen megfelel a 40kg/m3 sűrűségű kőzetgyapot, és az égvilágon semmivel nem jobb a 90kg/m3 sűrűségű elnyelő anyag.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Dorian írta:
2020.05.26., kedd 15:51
avl2 írta:
2020.05.26., kedd 14:05
nincsenek sürüseg, vastagsag (ez, ilyesmi, hasonlo, többféle anyagra) es frekvencia függvényében elnyelesi tenyezö görbek ? ...szemléltetni. (nem kerestem ra, mert nem)
Ez engem is igencsak érdekelne, mert a (z építőipari) termékgyártók max egyetlen számmal jelölt elnyelési tényezőt adnak meg, ami elvileg a 125-4000 Hz (de a gyártó ezt sem írja, csak épületakusztikában ez az alapesetben vizsgálandó tartomány) tartomány értékeinek valamilyen átlaga. Nos ezzel kitörölhetjük.
Ki törli ki? gondolkodik.gif

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

avl2 írta:
2020.05.26., kedd 17:02
ezek meglehetös eltereseket mutatnak. ez ma is igy lehet/van ? gyanitom igen, mert nincs ra meg a tarsadalmi igeny :-)
nyilvan jobb lenne, ha egysegesebb lenne. magam is eszreveszem, hogy felvetelenkent a melyhang jelenlete meglehetösen valtozo (es neha a külön REL T2 szub-on emiatt tekerek egy kicsit)
A (valódi, tehát nem házi) stúdiók lehallgató helyiségeinek kontroll rendszerei elég jól ki vannak egyengetve, de nyilván nem lineárisak. A felvétel végső hangzásának van köze ehhez, de sokkal fontosabb, hogy a keverést végző személy mennyire ismeri a lehallgató rendszert, azaz mennyire csapja be az, amit hall.

Nekem is van egy ilyen szórási ábrám, néhány hét alatt összegyűlt, hazai házimozikban és zenehallgató szobákban végzett mérések hangnyomás görbéit pakoltam egymásra:
AV átlag.jpg
AV átlag.jpg (174.07 KiB) Megtekintve 23866 alkalommal

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: avl2 »

fapaci írta:
2020.05.26., kedd 16:48
...léteznek. Nem bepalizni akarlak, csak magyarázat nélkül már nem szívesen teszek közzé ilyen adatokat, mert simán félreértik. ...Az elnyelés hatékonysága amúgy sem csak az anyagsűrűségtől függ, hanem pl. a vastagságtól is.

Anyagok elnyelése 02.jpg
köszi. leborulok.gif
megérte(ni véle)m az érveidet, gondolataidat is.
nekem es most nem is kell (gondolom, hogy nyilvanos helyeken is elerhetö, legfeljebb nem 0.5masodpercet sem radobva; ...ha en csinalnam, biztos utánajárnék ...és majd valamikor nekiállnék), de érdekesség
igen, felreerteni mindent lehet, forumokon, a hangsulyok erzekelese nelkül még könyebben
persze, vastagsagtol is (meg gyanitom még X dologtól is) függ, ezert is kerdeztem sürüseg, vastagsag függvenyeben

más ...de nem akarlak a fórumra rángatni !! de ha már: Toole könyvet (Sound Reproduction Loudspeakers And Rooms) bujom, es megakadt a szemem a 2.4 abrajan:
Unbenannt.PNG
Unbenannt.PNG (107.99 KiB) Megtekintve 23953 alkalommal

ezek meglehetös eltereseket mutatnak. ez ma is igy lehet/van ? gyanitom igen, mert nincs ra meg a tarsadalmi igeny :-)
nyilvan jobb lenne, ha egysegesebb lenne. magam is eszreveszem, hogy felvetelenkent a melyhang jelenlete meglehetösen valtozo (es neha a külön REL T2 szub-on emiatt tekerek egy kicsit)

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

avl2 írta:
2020.05.26., kedd 14:05
nincsenek sürüseg, vastagsag (ez, ilyesmi, hasonlo, többféle anyagra) es frekvencia függvényében elnyelesi tenyezö görbek ? ...szemléltetni. (nem kerestem ra, mert nem)
Az előadásaimban sok ilyen táblázatot használok, tehát léteznek. Nem bepalizni akarlak, csak magyarázat nélkül már nem szívesen teszek közzé ilyen adatokat, mert simán félreértik. Lásd a kőzetgyapot esetét a basszus hangokkal! Tudjuk, hogy ezek az anyagok 40-50 %-kal gyengébb elnyelést produkálnak a mély tartományban, mint a középsávban. Jön az egyszeri hifista és ebből annyit szűr le, hogy ez az anyag alkalmatlan a mély hangok csillapítására, ami durva sarkítás, mert az 50 % elég messze van a 0 %-tól. Az elnyelés hatékonysága amúgy sem csak az anyagsűrűségtől függ, hanem pl. a vastagságtól is.
Anyagok elnyelése 02.jpg
Anyagok elnyelése 02.jpg (177.95 KiB) Megtekintve 23914 alkalommal

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: Dorian »

avl2 írta:
2020.05.26., kedd 14:05
nincsenek sürüseg, vastagsag (ez, ilyesmi, hasonlo, többféle anyagra) es frekvencia függvényében elnyelesi tenyezö görbek ? ...szemléltetni. (nem kerestem ra, mert nem)
Ez engem is igencsak érdekelne, mert a (z építőipari) termékgyártók max egyetlen számmal jelölt elnyelési tényezőt adnak meg, ami elvileg a 125-4000 Hz (de a gyártó ezt sem írja, csak épületakusztikában ez az alapesetben vizsgálandó tartomány) tartomány értékeinek valamilyen átlaga. Nos ezzel kitörölhetjük.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: avl2 »

fapaci írta:
2020.05.26., kedd 13:58
KopaszKutya írta:
2020.05.26., kedd 13:13
Tisztelt fapaci! Felmerült egy olyan (számomra) kérdés, hogy a fakeretben 5cm vastag, Airrock XD 90Kg/m3-es panel nem igazán jó választás, mert basszus fogónak vékony az 5cm, szélessávú elnyelőnek viszont túl sűrű.
Nem igazán jó választás mihez? Célhoz választunk eszközt. A 90 kg/m3 sűrűség valóban határeset, széles sávú elnyelő panelhez indokolatlanul magas, ennek ellenére nyilván van elnyelő képessége, csak másként oszlik el, mint a könnyebb verziók. A csupasz falnál minden jobb.
nincsenek sürüseg, vastagsag (ez, ilyesmi, hasonlo, többféle anyagra) es frekvencia függvényében elnyelesi tenyezö görbek ? ...szemléltetni. (nem kerestem ra, mert nem)

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

KopaszKutya írta:
2020.05.26., kedd 13:13
Tisztelt fapaci! Felmerült egy olyan (számomra) kérdés, hogy a fakeretben 5cm vastag, Airrock XD 90Kg/m3-es panel nem igazán jó választás, mert basszus fogónak vékony az 5cm, szélessávú elnyelőnek viszont túl sűrű.
Nem igazán jó választás mihez? Célhoz választunk eszközt. A 90 kg/m3 sűrűség valóban határeset, széles sávú elnyelő panelhez indokolatlanul magas, ennek ellenére nyilván van elnyelő képessége, csak másként oszlik el, mint a könnyebb verziók. A csupasz falnál minden jobb.

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1501
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

Tisztelt fapaci!

Felmerült egy olyan (számomra) kérdés, hogy a fakeretben 5cm vastag, Airrock XD 90Kg/m3-es panel nem igazán jó választás, mert basszus fogónak vékony az 5cm, szélessávú elnyelőnek viszont túl sűrű.

Ezek szerint pl. plafon és oldal fal találkozásánál lévő sarokba vagy plafonra a hallgatási pont fölé se érdemes tenni?

KR Krisztián is készít szélessávú elnyelő panelt 40-50-70-90Kg/m3-es gyapotból, ezért nem tudom, hogy akkor most mi az igazság.

Köszönöm!
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

fapaci írta:
2020.03.30., hétf. 15:10
Éveken át nagy érdeklődés mellett tartottam akusztikai oktatásokat, ám ezeket a jelenlegi helyzetben a szokásos módon a nem tudom megrendezni. De látva az igényt és a jelentkezők hosszú sorát, a foglalkozásokat mostantól online környezetben, interaktív webinarium keretében fogom lebonyolítani, a korábbihoz képest jóval kedvezőbb részvételi díjjal. A résztvevők hasznos elméleti és gyakorlati ismereteket kapnak a zenehallgató és moziszobák akusztikai tervezéséhez, építéséhez, optimalizálásához, megismerkedhetnek az akusztikai mérőeszközökkel, szoftverekkel, mérési eljárásokkal és a mérési eredmények kiértékelésével. Nem egy merev előadásról van szó, sokkal inkább egy vezetett szakmai beszélgetésről.

A részvétel előzetes regisztrációhoz kötött. A foglalkozások 3-4 óra terjedelemben, kis létszámmal (5-10 fő) zajlanak. Részvételi díj: 5.000,- Ft (törzsvásárlói kedvezmény itt is érvényesíthető). Az oktatásra jelentkezni a Luxor Audio webshopban, vagy emailben az [info@luxoraudio.eu] címen lehet.

Bővebb információ a honlapon.

Webinar_1.jpg
A következő összejövetel május 27-én lesz 18 órától, várom a jelentkezéseket.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Május 23-án Eger környékén leszek, egy akusztikai mérést még be tudok vállalni Eger és Budapest között.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

fapaci írta:
2020.03.30., hétf. 15:10
Éveken át nagy érdeklődés mellett tartottam akusztikai oktatásokat, ám ezeket a jelenlegi helyzetben a szokásos módon a nem tudom megrendezni. De látva az igényt és a jelentkezők hosszú sorát, a foglalkozásokat mostantól online környezetben, interaktív webinarium keretében fogom lebonyolítani, a korábbihoz képest jóval kedvezőbb részvételi díjjal. A résztvevők hasznos elméleti és gyakorlati ismereteket kapnak a zenehallgató és moziszobák akusztikai tervezéséhez, építéséhez, optimalizálásához, megismerkedhetnek az akusztikai mérőeszközökkel, szoftverekkel, mérési eljárásokkal és a mérési eredmények kiértékelésével. Nem egy merev előadásról van szó, sokkal inkább egy vezetett szakmai beszélgetésről.

A részvétel előzetes regisztrációhoz kötött. A foglalkozások 3-4 óra terjedelemben, kis létszámmal (5-10 fő) zajlanak. Részvételi díj: 5.000,- Ft (törzsvásárlói kedvezmény itt is érvényesíthető). Az oktatásra jelentkezni a Luxor Audio webshopban, vagy emailben az [info@luxoraudio.eu] címen lehet.

Bővebb információ a honlapon.
A következő összejövetel május 6-án lesz 18 órától, várom a jelentkezéseket.

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Re: Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

Tegnap sikerült részt vennem Fapaci oktatásán, amire már nagyon régóta szerettem volna eljutni. Most pont kapóra jött a webinárium, így itthonról részt tudtam venni, ahol pár dolgot kitisztult számomra az akusztikával és az akusztika méréssel kapcsolatban. Persze, ettől nem lettem akusztikai szakembert, de megismerkedhettünk a hanggal, a szoba, az elnyelések és visszaverődések alapfogalmaival, számomra nagyon hasznos volt.
viewtopic.php?f=46&t=75704#p2488409
Screenshot - 2020_ 04_ 08.png
Screenshot - 2020_ 04_ 08.png (843.34 KiB) Megtekintve 19853 alkalommal
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

fapaci írta:
2020.03.30., hétf. 15:10
Éveken át nagy érdeklődés mellett tartottam akusztikai oktatásokat, ám ezeket a jelenlegi helyzetben a szokásos módon a nem tudom megrendezni. De látva az igényt és a jelentkezők hosszú sorát, a foglalkozásokat mostantól online környezetben, interaktív webinarium keretében fogom lebonyolítani, a korábbihoz képest jóval kedvezőbb részvételi díjjal. A résztvevők hasznos elméleti és gyakorlati ismereteket kapnak a zenehallgató és moziszobák akusztikai tervezéséhez, építéséhez, optimalizálásához, megismerkedhetnek az akusztikai mérőeszközökkel, szoftverekkel, mérési eljárásokkal és a mérési eredmények kiértékelésével. Nem egy merev előadásról van szó, sokkal inkább egy vezetett szakmai beszélgetésről.


A részvétel előzetes regisztrációhoz kötött. A foglalkozások 3-4 óra terjedelemben, kis létszámmal (5-10 fő) zajlanak. Részvételi díj: 5.000,- Ft (törzsvásárlói kedvezmény itt is érvényesíthető). Az oktatásra jelentkezni a Luxor Audio webshopban, vagy emailben az [info@luxoraudio.eu] címen lehet.

Bővebb információ a honlapon.
A következő online előadás április 8-án 17 órától lesz. Még lehet jelentkezni.

Válasz küldése

Vissza: “Luxor Audio”