Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Dali hangsugárzók

darthdick

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: darthdick »

allein írta:
2021.02.14., vas. 16:34
Mert ugye azt úgy tervezték, hogy gyárilag a SUB-ra megy rá :D Atyauristen, amire felhoztam a subot az 5. emeltre, mindössze 50kg :D

176356B0-57DD-4EF5-AF2B-BAD5BE36DDF5.jpeg51CC70BB-AE83-4422-B2E8-D159B573C1EB.jpegDC7F58A6-0B32-47AA-8AB7-C68954623AF5.jpeg
Ha egyszer lenne egy ilyen szett itthon...Ó drága kenyér;-)
Komoly kvhàz lehetett!

Avatar
allein
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2018.02.17., szomb. 20:33
Értékelés: 24

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: allein »

Mert ugye azt úgy tervezték, hogy gyárilag a SUB-ra megy rá :D Atyauristen, amire felhoztam a subot az 5. emeltre, mindössze 50kg :D
176356B0-57DD-4EF5-AF2B-BAD5BE36DDF5.jpeg
176356B0-57DD-4EF5-AF2B-BAD5BE36DDF5.jpeg (2.34 MiB) Megtekintve 3365 alkalommal
51CC70BB-AE83-4422-B2E8-D159B573C1EB.jpeg
51CC70BB-AE83-4422-B2E8-D159B573C1EB.jpeg (2.29 MiB) Megtekintve 3365 alkalommal
DC7F58A6-0B32-47AA-8AB7-C68954623AF5.jpeg
DC7F58A6-0B32-47AA-8AB7-C68954623AF5.jpeg (1.99 MiB) Megtekintve 3365 alkalommal

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Palm »

Megvan az új center hangfal (Dali Helicon) és a kérdés mit rakják alá?
Most egy nikecell lap van alatta ideiglenesen.
Mivel ívelt a hangfal alja is, ezért nem egyszerű a dolog. gondolkodik.gif
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Palm »

Alex_Aston írta:
2021.02.01., hétf. 20:43
Palm írta:
2021.02.01., hétf. 19:43
Belenéztem a Dali Mentor 6 belsejébe és amit múltkor találtam képet a hangváltóról a valóságot mutatta.
Íme ilyen:

Kép

Kép

Ezt aztán lehet még fokozni, még többet kihozni. Ebből belső vezeték, kondik, ellenállások és tekercsek cseréje lesz.

Kondenzátorok:
-22 uF 100WV bi-polar
-5,6 uF 100WV bi-polar
-0,68 uF 250V 5%

Ellenállások:
-10W 8R2J
-10W 10RJ
-10W 1RJ
-5W 3R3J
-5W 47RJ

A tekercseket ki kell forrasztanom valamikor, hogy pontos értéket tudjak mérni. Rá nem írták az értékét egyre sem.
Ez jónak számít?
Nekem igy első ránézésre úgy néz ki, mintha valaki otthon rakta volna össze, és nem túl szépen.
Persze normál esetben senki nem turkál a hangfalában, leszámítva néhány "hülyét" :D , így mindegy, hogy néz ki. A lényeg, hogy jó legyen.
A közvetlenül összeforrasztott alkatrészek jó megoldás.
Ezek elég alap alkatrészek, de vannak ennél rosszabbak is.
A jobb alkatrészek mind fizikai méret terén nagyobbak, mind drágábbak és komolyabban is néznek ki és ami a legfontosabb, hogy jobban is szól tőlük a hangfal.
Van elektronikai végzettségem is, meg egyik barátom sok hasznos infóval ellátott és ezért tudom, hogy hatalmas lehetőségek rejlenek a gyári hangfalak többségében.
Csak 1 példa a gyári és a tuning hangváltó közötti különbségre (a nagyobb méretű a tuning):

Kép

A T+A hangfalaim tuning után igencsak megtáltosodtak. Annak a gyári hangváltója is hasonló szitu volt. A tuning hangváltó maradt kapcsolás terén ugyan az, mint a gyári, de jobb alkatrészekből épül fel. Az ára nem volt olcsó, de sajnos ez ezzel jár. Valamiért valamit.
A Mundorf, Jantzen, Duelund kondik jobbak a Bennic kondiknál. Sajnos a minőséget meg is kell fizetni. Ilyen hangfalnál már a Jantzen Superior Z Cap kondi családot érdemes belerakni, de talán a Silver család sem túlzás.
A vasmagosnál jobb a légmagos, annál jobb a rézfólia tekercs. A Jantzen és a Mundorf is csinál tekercseket.
A sima kerámia ellenállásoknál jobb a MOX típusú. Csinál ilyent a Mundorf és a Jantzen is. A Caddock már más típus, de azok nagyon jók.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4396
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Palm írta:
2021.02.01., hétf. 19:43
Belenéztem a Dali Mentor 6 belsejébe és amit múltkor találtam képet a hangváltóról a valóságot mutatta.
Íme ilyen:

Kép

Kép

Ezt aztán lehet még fokozni, még többet kihozni. Ebből belső vezeték, kondik, ellenállások és tekercsek cseréje lesz.

Kondenzátorok:
-22 uF 100WV bi-polar
-5,6 uF 100WV bi-polar
-0,68 uF 250V 5%

Ellenállások:
-10W 8R2J
-10W 10RJ
-10W 1RJ
-5W 3R3J
-5W 47RJ

A tekercseket ki kell forrasztanom valamikor, hogy pontos értéket tudjak mérni. Rá nem írták az értékét egyre sem.
Ez jónak számít?
Nekem igy első ránézésre úgy néz ki, mintha valaki otthon rakta volna össze, és nem túl szépen.
Persze normál esetben senki nem turkál a hangfalában, leszámítva néhány "hülyét" :D , így mindegy, hogy néz ki. A lényeg, hogy jó legyen.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Palm »

Belenéztem a Dali Mentor 6 belsejébe és amit múltkor találtam képet a hangváltóról a valóságot mutatta.
Íme ilyen:

Kép

Kép

Ezt aztán lehet még fokozni, még többet kihozni. Ebből belső vezeték, kondik, ellenállások és tekercsek cseréje lesz.

Kondenzátorok:
-22 uF 100WV bi-polar
-5,6 uF 100WV bi-polar
-0,68 uF 250V 5%

Ellenállások:
-10W 8R2J
-10W 10RJ
-10W 1RJ
-5W 3R3J
-5W 47RJ

A tekercseket ki kell forrasztanom valamikor, hogy pontos értéket tudjak mérni. Rá nem írták az értékét egyre sem.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Palm »

Dali Mentor 6 front hangfalakhoz milyen Dali háttér hangfal passzolna?
Akár mostani, akár régebbi széria, mert a Mentor igen ritka és alternatíva kellene.
Köszönöm!
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Palm »

darthdick írta:
2021.01.13., szer. 07:53
Palm írta:
2021.01.13., szer. 07:22
Palm írta:
2021.01.12., kedd 04:30


Kösz!

A tuningolás esetén meghagyom a gyári hangváltót és a kábeleket, nem dobom ki. Külön csinálok hangváltót a gyári kapcsolási rajz szerint, de jobb alkatrészekből.
Sok hangfal van, amiben még igen komoly lehetőségek vannak. Csinálok majd képet a belsejéről és kiderül.
Még nem volt időm belenézni a hangfal belsejébe. A neten ezt a képet találtam a Mentor 6 hangváltójáról:



Ha tényleg ilyen a gyári hangváltó és a vezetékek, akkor bőven van potenciál a hangfalban és nagyon is van értelme kicserélni jobbra az alkatrészeket és a vezetékeket is.
Sajnos ehhez nem értek,de ha úgy gondolod vágj bele.A lényeg neked tetszen.Én sajnálnám szétkapni a gyári láncot.Ez én vagyok ;) ;)
Szétszedhető úgy, hogy utána az eredeti gyári állapot visszaállítható.
Nem nagy kunszt. Konyhanyelven csak a gyári kapcsolást kell megcsinálni jobb minőségű alkatrészekkel.
T+A hangfalaim estek át annakidején komoly tuningon és az eredmény igencsak pozitív lett. Feljebb lépett a hangzása, ég és föld a különbség. De tapasztaltam ezt már több más hangfalnál is ismeretségi körben is.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

darthdick

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: darthdick »

Palm írta:
2021.01.13., szer. 07:22
Palm írta:
2021.01.12., kedd 04:30
darthdick írta:
2021.01.11., hétf. 21:48

Úgy gondolom,hogy egy Mentor sorozathoz már leginkább a sajátja,vagy felette,mondjuk egy helicon center illene hozzá tutira.Nekem ikon vokal 2mk2 centerem van az opticonokhoz,abszolut hangképbe illő produktumot hallat,sok mindent használtam már,de ez az ikon eddig a legjobb hangú centerem.A frontoldali hangszóró kiosztással legyen azonos,akkor nem lesz más karaktere,természetesen márkán belül maradva.
Tuningolást személyes vélemény alapján,nem igényelném,bízom a gyártó mit miért és hogyan készítő metodusában.Ők így hozták létre akkor így hozták létre,ez az a szint ahol azért nem spórólgatnak ezzel azzal.Biztos van aki ezt megcáfolja,de én nem támogatom.A későbbiekben meg ha el akarod adni,többet ér amibe nem piszkált bele senki....és semmi...
Kösz!

A tuningolás esetén meghagyom a gyári hangváltót és a kábeleket, nem dobom ki. Külön csinálok hangváltót a gyári kapcsolási rajz szerint, de jobb alkatrészekből.
Sok hangfal van, amiben még igen komoly lehetőségek vannak. Csinálok majd képet a belsejéről és kiderül.
Még nem volt időm belenézni a hangfal belsejébe. A neten ezt a képet találtam a Mentor 6 hangváltójáról:



Ha tényleg ilyen a gyári hangváltó és a vezetékek, akkor bőven van potenciál a hangfalban és nagyon is van értelme kicserélni jobbra az alkatrészeket és a vezetékeket is.
Sajnos ehhez nem értek,de ha úgy gondolod vágj bele.A lényeg neked tetszen.Én sajnálnám szétkapni a gyári láncot.Ez én vagyok ;) ;)

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Palm »

Palm írta:
2021.01.12., kedd 04:30
darthdick írta:
2021.01.11., hétf. 21:48
Palm írta:
2021.01.11., hétf. 13:32
Dali Mentor 6 hangfalakhoz mi az a minimum szint, ami passzolnak center sugárzó terén? Az felett miket érdemes számításba venni és mi a maximum? Régi és új szériák is érdekelnek.

Másik dolog a tuningolás. Mi az a szint, amit érdemes a gyári hangváltó alkatrészek helyére rakni? Lehetőleg ki akarom hozni a hangfalból amit lehet, de persze józan ész keretein belül. Jantzen Superior kondinak már tuti van értelme ennél a hangfal áll és lehet a fólia tekercseknek is?
Úgy gondolom,hogy egy Mentor sorozathoz már leginkább a sajátja,vagy felette,mondjuk egy helicon center illene hozzá tutira.Nekem ikon vokal 2mk2 centerem van az opticonokhoz,abszolut hangképbe illő produktumot hallat,sok mindent használtam már,de ez az ikon eddig a legjobb hangú centerem.A frontoldali hangszóró kiosztással legyen azonos,akkor nem lesz más karaktere,természetesen márkán belül maradva.
Tuningolást személyes vélemény alapján,nem igényelném,bízom a gyártó mit miért és hogyan készítő metodusában.Ők így hozták létre akkor így hozták létre,ez az a szint ahol azért nem spórólgatnak ezzel azzal.Biztos van aki ezt megcáfolja,de én nem támogatom.A későbbiekben meg ha el akarod adni,többet ér amibe nem piszkált bele senki....és semmi...
Kösz!

A tuningolás esetén meghagyom a gyári hangváltót és a kábeleket, nem dobom ki. Külön csinálok hangváltót a gyári kapcsolási rajz szerint, de jobb alkatrészekből.
Sok hangfal van, amiben még igen komoly lehetőségek vannak. Csinálok majd képet a belsejéről és kiderül.
Még nem volt időm belenézni a hangfal belsejébe. A neten ezt a képet találtam a Mentor 6 hangváltójáról:

Kép

Ha tényleg ilyen a gyári hangváltó és a vezetékek, akkor bőven van potenciál a hangfalban és nagyon is van értelme kicserélni jobbra az alkatrészeket és a vezetékeket is.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Palm »

darthdick írta:
2021.01.11., hétf. 21:48
Palm írta:
2021.01.11., hétf. 13:32
Dali Mentor 6 hangfalakhoz mi az a minimum szint, ami passzolnak center sugárzó terén? Az felett miket érdemes számításba venni és mi a maximum? Régi és új szériák is érdekelnek.

Másik dolog a tuningolás. Mi az a szint, amit érdemes a gyári hangváltó alkatrészek helyére rakni? Lehetőleg ki akarom hozni a hangfalból amit lehet, de persze józan ész keretein belül. Jantzen Superior kondinak már tuti van értelme ennél a hangfal áll és lehet a fólia tekercseknek is?
Úgy gondolom,hogy egy Mentor sorozathoz már leginkább a sajátja,vagy felette,mondjuk egy helicon center illene hozzá tutira.Nekem ikon vokal 2mk2 centerem van az opticonokhoz,abszolut hangképbe illő produktumot hallat,sok mindent használtam már,de ez az ikon eddig a legjobb hangú centerem.A frontoldali hangszóró kiosztással legyen azonos,akkor nem lesz más karaktere,természetesen márkán belül maradva.
Tuningolást személyes vélemény alapján,nem igényelném,bízom a gyártó mit miért és hogyan készítő metodusában.Ők így hozták létre akkor így hozták létre,ez az a szint ahol azért nem spórólgatnak ezzel azzal.Biztos van aki ezt megcáfolja,de én nem támogatom.A későbbiekben meg ha el akarod adni,többet ér amibe nem piszkált bele senki....és semmi...
Kösz!

A tuningolás esetén meghagyom a gyári hangváltót és a kábeleket, nem dobom ki. Külön csinálok hangváltót a gyári kapcsolási rajz szerint, de jobb alkatrészekből.
Sok hangfal van, amiben még igen komoly lehetőségek vannak. Csinálok majd képet a belsejéről és kiderül.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

darthdick

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: darthdick »

Palm írta:
2021.01.11., hétf. 13:32
Dali Mentor 6 hangfalakhoz mi az a minimum szint, ami passzolnak center sugárzó terén? Az felett miket érdemes számításba venni és mi a maximum? Régi és új szériák is érdekelnek.

Másik dolog a tuningolás. Mi az a szint, amit érdemes a gyári hangváltó alkatrészek helyére rakni? Lehetőleg ki akarom hozni a hangfalból amit lehet, de persze józan ész keretein belül. Jantzen Superior kondinak már tuti van értelme ennél a hangfal áll és lehet a fólia tekercseknek is?
Úgy gondolom,hogy egy Mentor sorozathoz már leginkább a sajátja,vagy felette,mondjuk egy helicon center illene hozzá tutira.Nekem ikon vokal 2mk2 centerem van az opticonokhoz,abszolut hangképbe illő produktumot hallat,sok mindent használtam már,de ez az ikon eddig a legjobb hangú centerem.A frontoldali hangszóró kiosztással legyen azonos,akkor nem lesz más karaktere,természetesen márkán belül maradva.
Tuningolást személyes vélemény alapján,nem igényelném,bízom a gyártó mit miért és hogyan készítő metodusában.Ők így hozták létre akkor így hozták létre,ez az a szint ahol azért nem spórólgatnak ezzel azzal.Biztos van aki ezt megcáfolja,de én nem támogatom.A későbbiekben meg ha el akarod adni,többet ér amibe nem piszkált bele senki....és semmi...

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Palm »

Dali Mentor 6 hangfalakhoz mi az a minimum szint, ami passzolnak center sugárzó terén? Az felett miket érdemes számításba venni és mi a maximum? Régi és új szériák is érdekelnek.

Másik dolog a tuningolás. Mi az a szint, amit érdemes a gyári hangváltó alkatrészek helyére rakni? Lehetőleg ki akarom hozni a hangfalból amit lehet, de persze józan ész keretein belül. Jantzen Superior kondinak már tuti van értelme ennél a hangfal áll és lehet a fólia tekercseknek is?
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
zx07
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2005.09.16., pén. 15:24
Értékelés: 176

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: zx07 »

"Nem olyan rosszak azok az MK1-esek az árukért, bár persze nem tudom, hogy mennyire sikeresek (már ha üzleti sikerre gondoltál), és mindig van jobb, of course. Az Ikon esetében az Mk2 szerintem határozottan jobb lett, mint az Mk1, és ha az Opticon is elköveti ezt úgy, hogy nem emelik az árát, akkor esélyes, hogy megnézem magamnak az Mk2-t."


Nehéz összehasonlítani, mert úgy lehetne igazából összehasonlítani, ha napokig hallgatsz egy ugyanolyan konfiggal (erősítő,lejátszó,zsinórok, stb.) különböző Dali hangfalakat ugyanolyan zeneszámokkal. Nekem Ikon 8 Mk1 van. Ikon Mk2- ből pld. nincs 8-as, csak 7-es ergo a mélyhangok nem lesznek összehasonlíthatók. Hallgattam (más konfiggal) 7 Mk2-öt és Opticont is, nem győzött meg, hogy cserélnem kéne. Pusztán a műszaki adatok baromira egyformák mindegyiknél. Keresgéltem eladó Ikon 8 Mk1 hangfalakat, egy helyen találtam 450000 Ft-ért. Amúgy most ment le az ára az Opticon 8 Mk1 -nek, ami 350 körül van két helyen is. Ha valakinek Oberonról akar váltani, annak meggondolandó. A Mk2-es új széria 8-asban 550 körül van.

Ha mindenáron váltani akarnék, akkor inkább a Rubicon 8 felé gyűjtenék pénzt...
Marantz SR6015,Emotiva BasX-500+300, Dali Ikon 8 + Ikon 2 + Vocal2, Heco Victa 302, 4xDali Alteco, 2xSVS PB-1000, Dune 4K Ultra HD, KCO-RTC100, AQ Rocket88, Mackenzie kábelek, NAS:Synology DS218+,DS120j Táp: Isotek Sirius + Premier, AQ PQ2,NRG-Z3, LG UHD NanoCell TV

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Viszont ha már it tartunk, azt tudja valaki, hogy az Alteco C1-hez hasonló Atmos-hangsugárzók miért nem készülnek magasabb minőséget képviselő kivitelben is a Dalinál? Az Alteco C1 az kb a Spector szintje...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

nagyatt írta:
2020.11.10., kedd 13:57
Kíváncsi leszek mit fog tudni:

Dali Opticon MK2:

https://www.youtube.com/watch?v=bxaTp1B ... EoDM-H7fsW

Az MK1 azért nem tűnt sikersztorinak nekem.
Nem olyan rosszak azok az MK1-esek az árukért, bár persze nem tudom, hogy mennyire sikeresek (már ha üzleti sikerre gondoltál), és mindig van jobb, of course. Az Ikon esetében az Mk2 szerintem határozottan jobb lett, mint az Mk1, és ha az Opticon is elköveti ezt úgy, hogy nem emelik az árát, akkor esélyes, hogy megnézem magamnak az Mk2-t.

Amit viszont már most látok, a videó és a képek alapján:
- az 1-es és a 2-es az Mk2-nél sem kap ribbont :angry:
- nem a(z optikai) dizájn az elsődleges szempont egy hangfalnál (remélhetőleg), de számomra az Opticon Mk1-ek SOKKAL jobban néznek ki, mint az Mk2 a képek alapján (de lehet, hogy elfogult vagyok, ugyanis az Opticon-ok alapvető dizájnját élőben van alkalmam a nappaliban bármikor megcsodálni /feketében/)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
nagyatt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2013.02.05., kedd 13:50
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: nagyatt »

Kíváncsi leszek mit fog tudni:

Dali Opticon MK2:

https://www.youtube.com/watch?v=bxaTp1B ... EoDM-H7fsW

Az MK1 azért nem tűnt sikersztorinak nekem.
Audia Flight FL3S
Dynaudio Contour 20i + Stand 20
Lindemann Musicbook:Source
Hid D5 Speaker, D6 IC, D3,D2 Power

Avatar
allein
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2018.02.17., szomb. 20:33
Értékelés: 24

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: allein »

Epicon 8 vagy Euphonia MS5, bizonytalan vagyok. Nem tudom melyik legyen a kettő közül.

Avatar
dkes
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2014.05.05., hétf. 22:19
Értékelés: 15

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dkes »

allein írta:
2020.05.25., hétf. 17:32
Semmi gond nem volt, nem hallgattam a zenét nagy hangerőn. Ez a csodálatos benne: hogy halk hangerőn is minőséget lehet hallani, még ezzel a kicsi CA erősítővel is ami csak 45W. Az erősítő amit rendeltem az egy másik tészta lesz: 250W 8Ohm-on, 430W 4Ohm-on :rolleyes:

Ha már lúd legyen kövér :D

Jaj de várom a 800-sokat. Az Opticon 8 sem piskóta de már a 400-os Heliconon lehet látni, érezni a gyönyörű dízájnt, nem beszélve a lakkozásról :smile29:
dkes írta:
2020.05.25., hétf. 15:25
allein írta:
2020.05.25., hétf. 14:30
A Helicon 400 párost egy szerény CA sztereó erősítővel tudtam kipróbálni, gyönyörűen szólnak. Nem is kérdés, hogy jobbak az Opticon 8.al szemben. A Helicon 400 ment eladásra, sajnos nem voltak patika állapotban, az egyik membrán sérült volt ami nem volt befolyással a minőségre de úgy döntöttem, hogy nem tartom meg.

Amint írtam korábban, az Opticonok nem mentek sokat a közel 3 év alatt, szerintem nincsenek még bejáratva.

Ami az elhelyezést illeti, valahogyan csinálnom kell a mostaninál több helyet. Ahogy írod, sajnos nagyon passzentosan vannak elhelyezve és ez kétség kívül hatással van a minőségre.

Nagy tesók megrendelve - Helicon 800 MK2 :napsut:
Akkor várjuk szeretettel a Helicon 800 MK2 -el kapcsolatos élménybeszámolókat majd. :smile53:

Úgy egyébként - az elhelyezési kérdéseket leszámítva - nem számított "sok" -nak pl. az Opticon 8 a 18 nm -es helyiségben? Valószínűleg nem nagyon, ha úton van már a Helicon 800 MK2 ... :D
Látom megérkezett a Dali Helicon 800 MK2 - és már árulod is. Ezek már szép állapotúaknak tűnnek. Sok sikert kívánok az eladáshoz - valaki biztos nagyon jól fog járni.

A következő lépcső mi lesz várhatóan? Irány az Epicon széria avagy megfogadod egy fórumtársunk Neked szóló korábbi ajánlását és Dali Euphonia MS4 ? :D

Avatar
dkes
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2014.05.05., hétf. 22:19
Értékelés: 15

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dkes »

Thompi írta:
2020.04.21., kedd 16:52
A hajtas az tiszta sor. Szerencsere az is most kerulne megvetelre. De csak ugy ha a dobozt megtudom ezzel hajtani. Es az is tiszta hogy azert kijon a 30.. sot a 25 is csak az nem mindegy hogy milyen lapos ott a gorbe. Majd olyan helyre megyek ahol ezt kilehet probalni. Sajnos a felesegem full bezsongott a dio kinezetu rubicon ra... en meg fele ennyiert akartam dobozt :( mert igy pariba nem a 400ks ero fog kelleni hozza... de majd kiderul
Igen, alább utaltak rá, hogy csak katalógus adat alapján nem lehet ítélni. Egyébként a "Dali inerciarendszerben" az a 38 Hz igen jónak számít.

Tulajdonképpen még márkán belül is óvatosan érdemes ezzel bánni az összehasonlítás folyamán. Talán két kb. kortárs szomszédos széria azonos kategóriájú típusánál lehet korlátozottan némi következtetést levonni. Pl.: egy Ikon 2 mk2: 41 - 30,000 Hz ; Mentor 2: 39 - 34,000 . Mivel kb. kortársak, hasonló kialakításúak (3 utas hibrid - ribbon - dómmal, doboz arányai is hasonlóak. 6,5" -os mélyközepek stb.) - így itt elmondható, hogy a spektrum mindkét irányában kicsit szélesebb a Mentor. Ennyit és nem többet. Ugyanakkor a Mentor sokkal jobb hangsugárzó ...

Amennyiben bevennénk a buliba a Rubicon 2 -t pl. (ami újabb - más kialakítás stb.), akkor: 50 - 26.000 Hz. Ez ugye sokkal "rosszabb", mint az Ikon 2 mk2 41 - 30,000 Hz -e, de hidd el szó nélkül cserélném pedig katalógus adat szerint mennyivel "gyengébb" ...

A Rubicon 6 ezekhez képest a 38 - 34.000 Hz -ével egy "szörnyeteg" ... :) A hang tekintetében is. Egy ilyen értékű hangfalnál halmozottabban él a már unalomig ismert klisé: meghallgatni - akár saját anyagokkal is, akár otthoni környezetben is (amennyiben lehetőséged van rá). Szerintem nem csalódnál. A mély hangok tekintetében sem ... ;)

Avatar
allein
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2018.02.17., szomb. 20:33
Értékelés: 24

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: allein »

Semmi gond nem volt, nem hallgattam a zenét nagy hangerőn. Ez a csodálatos benne: hogy halk hangerőn is minőséget lehet hallani, még ezzel a kicsi CA erősítővel is ami csak 45W. Az erősítő amit rendeltem az egy másik tészta lesz: 250W 8Ohm-on, 430W 4Ohm-on :rolleyes:

Ha már lúd legyen kövér :D

Jaj de várom a 800-sokat. Az Opticon 8 sem piskóta de már a 400-os Heliconon lehet látni, érezni a gyönyörű dízájnt, nem beszélve a lakkozásról :smile29:
dkes írta:
2020.05.25., hétf. 15:25
allein írta:
2020.05.25., hétf. 14:30
A Helicon 400 párost egy szerény CA sztereó erősítővel tudtam kipróbálni, gyönyörűen szólnak. Nem is kérdés, hogy jobbak az Opticon 8.al szemben. A Helicon 400 ment eladásra, sajnos nem voltak patika állapotban, az egyik membrán sérült volt ami nem volt befolyással a minőségre de úgy döntöttem, hogy nem tartom meg.

Amint írtam korábban, az Opticonok nem mentek sokat a közel 3 év alatt, szerintem nincsenek még bejáratva.

Ami az elhelyezést illeti, valahogyan csinálnom kell a mostaninál több helyet. Ahogy írod, sajnos nagyon passzentosan vannak elhelyezve és ez kétség kívül hatással van a minőségre.

Nagy tesók megrendelve - Helicon 800 MK2 :napsut:
Akkor várjuk szeretettel a Helicon 800 MK2 -el kapcsolatos élménybeszámolókat majd. :smile53:

Úgy egyébként - az elhelyezési kérdéseket leszámítva - nem számított "sok" -nak pl. az Opticon 8 a 18 nm -es helyiségben? Valószínűleg nem nagyon, ha úton van már a Helicon 800 MK2 ... :D

Avatar
dkes
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2014.05.05., hétf. 22:19
Értékelés: 15

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dkes »

Igen, érdekes dolog ez a ribbon kérdés. Ez lehet teljesen egyéni személyes preferencia kérdése is, hogy valakinek bejön-e vagy sem illetve természetesen a megléte sem garancia arra, hogy minden esetben jobb lenne-e. Ugyanakkor azt a részét tartom, hogy "bonyolultabbá" teszi az összehasonlítást - a polcsugárzók e tekintetben vett különbsége miatt - az Ikon mk2 és Opticon között (azaz még nehezebb lenne általános kijelentéseket tenni e két szériával kapcsolatban).

Kicsit más - persze nem csak az impedancia oldalról vizsgálva, de kicsit sajnálom, hogy a 6 Ω -os vonal gyakorlatilag lassan eltűnik a Dali kínálatából. Pl. a Zensor, Lektor, Ikon mk2, Mentor sormintából már csak a Zensor van még - ki tudja meddig ... Egy Mentor mk2 -t el tudtam volna viselni még ...

Azt a részét is értem, hogy e szempontból is az Opticon jól illeszkedik az ezt követő Rubicon, (Helicon), Epicon vonalba (ezek ugye szintén 4 Ω -osak, de ez most mindegy is).

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

dkes írta:
2020.05.25., hétf. 15:18
Úgy egyébként csak a hangszóró mérete miatt nem ítélnék még Dali háza táján belül sem. Pl. a Zensor 3 -nak is nagyobb méretű a mélyközepe, mint a Ikon 2 mk2 -nek és mégis döbbenetes mértékű különbség van a mélyek tekintetében is az utóbbi javára.
Hogy téged, mind nagy klasszikust plagizáljalak: vagy pontosan, vagy sehogy :D
Nem ítéltem semmit, elmondtam a szubjektív véleményemet úgy, hogy birtokoltam és hallottam mind a kettőt. Ennyi.
Ja, és mégegyszer: a center Mk2-es volt tehát megfelel az összehasonlítási követelményednek.

Ha már itt tartunk, én az alapján sem ítélnék meg demmit, hogy hibrid dóm van-e benne, mert bár kétségtelenül nagyszerű dolog a ribbon magas, de azért ott vannak az Audio Physic hangfalaim, amiknek nem kell ribbon ahhoz, hogy magasról lezenéljék a Dalikat - beleértve az Ikon Mk2-ket is - legalábbis véleményem szerint.

Tehát én nagyon messze vagyok attól, hogy ítélkezzek, pláne olyan dolgok fölött nem, amelyekről csak olvastam. Külöben sem létezik objektív "jó hang", de ezzel sem kell egyetérteni.

Egyébként én Ikon 2 Mk2-esekre vadásztam sokáig - négy darab ebből elég lett volna a teljes örömhöz... de valahogy mindig lecsúsztam róluk, és meguntam a helyzetet. Így lett Opticon szett. Ha valakinek Ikon szettje van, eszem ágában sem lenne rábeszélni, hogy Opticon-okra fejlesszen, mert ha valaki fenebb akar lépni, akkor kategóriát érdemes lépni, márpedig kategóriányi különbség biztosan nincs az Ikon Mk2 és az Opticon között - egyik javára sem.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
dkes
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2014.05.05., hétf. 22:19
Értékelés: 15

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dkes »

allein írta:
2020.05.25., hétf. 14:30
A Helicon 400 párost egy szerény CA sztereó erősítővel tudtam kipróbálni, gyönyörűen szólnak. Nem is kérdés, hogy jobbak az Opticon 8.al szemben. A Helicon 400 ment eladásra, sajnos nem voltak patika állapotban, az egyik membrán sérült volt ami nem volt befolyással a minőségre de úgy döntöttem, hogy nem tartom meg.

Amint írtam korábban, az Opticonok nem mentek sokat a közel 3 év alatt, szerintem nincsenek még bejáratva.

Ami az elhelyezést illeti, valahogyan csinálnom kell a mostaninál több helyet. Ahogy írod, sajnos nagyon passzentosan vannak elhelyezve és ez kétség kívül hatással van a minőségre.

Nagy tesók megrendelve - Helicon 800 MK2 :napsut:
Akkor várjuk szeretettel a Helicon 800 MK2 -el kapcsolatos élménybeszámolókat majd. :smile53:

Úgy egyébként - az elhelyezési kérdéseket leszámítva - nem számított "sok" -nak pl. az Opticon 8 a 18 nm -es helyiségben? Valószínűleg nem nagyon, ha úton van már a Helicon 800 MK2 ... :D

Avatar
dkes
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2014.05.05., hétf. 22:19
Értékelés: 15

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dkes »

Aszpirin írta:
2020.05.25., hétf. 14:28
Na, ahhoz képest, hogy nem hallottad az Opticon-okat, elég markéns véleményed van róluk :D
Tehát, sorban: a régi center Ikon Vokal 2 Mk2 volt. Itt hirdettem és adtam el: viewtopic.php?f=33&t=137714 A nagy kül9önbség szerintem mellesleg nem az Mk1 és Mk2 hanem ai Ikon Mk1 Vokal 1 és Vokal 2 között van, az előbbiben nem hibrid dóm van, míg az utóbbiban igen. Tehát nem igaz, hogy minden Ikonban hibrid dóm van... ha nem hiszed, keress rá, és nézd meg...)
Az összehasonlítást első körben úgy végeztem, hogy egyszerűen beraktam az Ikon Vokal 2 Mk2 helyére az Opticon centert. Az utóbbi jelentősen nagyobb mint az előbbi, és a felépítése is egészen más: az Ikonba két kisebb mélyközép van, az Opticonban egy nagyobb. Mindez nagyobb dobozban. Elég csak rájuk nézni, máris látja az ember, hogy nem ugyanúgy szól. Igen, ennek megfelelően az Opticon centere hallhatóan öblösebb hangot ad... de figyelj rá, hogy eleve azt írtam, hogy "Forradalmi különbségek nincsenek". Egyébként természetesen nem azért cseréltem le a centert, mert annyira jobban szólna az Opticon (egyébként valamennyivel jobban szól az én ízlésem szerint), hanem pont az egységes hangképért. Az Opticonoknak ugyanis - szerintem - valamennyire más a hangkarakterük, mint az Ikonoké. A dolog ízlés kérdése, és nem tudom, miért érzed úgy, hogy ennyire védelmedbe kel venned az Ikon szériát, mert éppen csak jót írtam róluk, és szerintem is nagyon jó ár/érték arányt képviselnek.

Ezt a "4 ohmos nem szól olyan jól" dolgot esetleg el tudnád magyarázni kérlek? (laikus vagyok ezen a területen, és nem értem...)
Ahogy szokták is mondani - a klasszikusokat "csak pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes."

Azt írtam, hogy általánosságban másoknak (akik hallgatták mind a kettőt) mi a véleménye. Nekem nincs véleményem, mert nem volt szerencsém még Opticon -t meghallgatni. Ahol a mondat végén kérdőjel van, azok igazából kérdések szerettek volna lenni ...

Egyáltalán nem írtam olyat, hogy "minden Ikonban hibrid dóm van". Ezt írtam: "az Ikon mk2 -ből mindegyik" . Namost az mk1 -ből van Vokal 1 és Vokal 2 is - az előbbi nem hibrid dóm -os, de itt mindkettő ugye mk1. Az mk2 -es szériában csak Vokal 2 van, ami hibrid dómos. Úgy egyébként minden más mk2 is hibrid dómos - így szerintem nem állítottam valótlant.

Bárminemű összehasonlítást véleményem szerint az Ikon mk2 -vel (és nem mk1 -el) érdemes megtenni, mert egyfelől az Opticon közvetlen utód szériája az Ikon mk2 -nek - másfelől továbbá ez alapján is lehet érdekes kérdés a polcsugárzók esetén az Opticon -al történő összehasonlítás. Csak egy példa - lehet, hogy e miatt az Ikon 2 mk2 jobb, mint az Opticon 2, de mondjuk ez már nem állna fenn az állóknál vagy éppen a centereknél ... Nekem is Ikon Vokal 2 mk2 centerem van, de összehasonlítási alapom házon belül csak a Lektor LCR -el meg Zensor -al van. Éppen ezért nincs saját véleményem az Opticon -al (akár csak center vagy bármely másikkal szemben) történő összehasonlítás kapcsán. Fogalmam sincs honnan jött Nálad az, hogy én "védem" az Ikon -t ...

Úgy egyébként csak a hangszóró mérete miatt nem ítélnék még Dali háza táján belül sem. Pl. a Zensor 3 -nak is nagyobb méretű a mélyközepe, mint a Ikon 2 mk2 -nek és mégis döbbenetes mértékű különbség van a mélyek tekintetében is az utóbbi javára.

Az AVR -ek közül jónéhány legalább 6 Ω -os hangsugárzókat támogat - az alatt hivatalosan nem. Itt az lehet a kérdés, hogy egy ilyen AVR 4 Ω -os hangsugárzókkal mondjuk jelentősebb hangerőnél (házimozinál is előfordulhat ugye) képes-e leadni illetve milyen formán az ennek megfelelő jelentős teljesítmény többletet. Itt nem hangnyomásról vagy hangerőről beszélek, hanem leadott teljesítményről.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”