Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Indy »

Részemről is egy up a Suprának, abban az árkategóriában remek kábel. Én amúgy egy PP Redet használok, még mindig, AQ Diamond ellenében is, de ez teljesen irreleváns. Én fülem, én rendszerem. Ha egyszer lesz jó áron eladó, Siltech Classic Anniversary 25 fogja váltani. :smile29:
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

denesdr írta:
2020.06.05., pén. 20:02
gyongyhalas írta:
2020.06.05., pén. 19:36
denesdr írta:
2020.06.05., pén. 17:46
Az egyszerűség kedvéért legyen inkább csak a sima, lágyabb magastartomány, a többi nem lényeges.
Egy normál, de jó minőségű asztali PC és egy NAD C510 közé menne.
Szia !
Nézd csak meg ...talán próbáld ki azzal amivel ők teszteltek...legalább lesz véleményed neked is a tesztről .. :smile53:
https://www.av-online.hu/hifi/nad-c-510-dac-teszt_1726
Szia, köszi!
Ha valaki megdobna kölcsönbe egy AQ Carbonnal, még lehet, hogy ki is próbálnám, bár az alábbi oldal tanúsága szerint alul maradt egy jóval olcsóbb Belkin Gold ellen. Mindenesetre tapasztalatnak lehet jó lenne :smile29:
Mondom mégegyszer, ha így marad minden a hangban akkor sem dőlök a kardomba, csak hallani szeretném azt a különbséget amiről néhányan beszélnek.

http://www.audioland.hu/index.php?optio ... &Itemid=83
Az AQ carbon talán a legrosszabb USB, amim volt. Az AQ kábelekből csak a teteje kategória jó,
viszont azok, ha nem is annyira usb-ben, de tényleg jók.
Részemről is egy :smile32: a Supra usbnek.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: denesdr »

gyongyhalas írta:
2020.06.05., pén. 19:36
denesdr írta:
2020.06.05., pén. 17:46
Az egyszerűség kedvéért legyen inkább csak a sima, lágyabb magastartomány, a többi nem lényeges.
Egy normál, de jó minőségű asztali PC és egy NAD C510 közé menne.
Szia !
Nézd csak meg ...talán próbáld ki azzal amivel ők teszteltek...legalább lesz véleményed neked is a tesztről .. :smile53:
https://www.av-online.hu/hifi/nad-c-510-dac-teszt_1726
Szia, köszi!
Ha valaki megdobna kölcsönbe egy AQ Carbonnal, még lehet, hogy ki is próbálnám, bár az alábbi oldal tanúsága szerint alul maradt egy jóval olcsóbb Belkin Gold ellen. Mindenesetre tapasztalatnak lehet jó lenne :smile29:
Mondom mégegyszer, ha így marad minden a hangban akkor sem dőlök a kardomba, csak hallani szeretném azt a különbséget amiről néhányan beszélnek.

http://www.audioland.hu/index.php?optio ... &Itemid=83

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

denesdr írta:
2020.06.05., pén. 19:52
supravox írta:
2020.06.05., pén. 19:22
Supra...
Köszönöm! Lehet teszek vele egy próbát, árban sem tűnik vészesnek, nem úgy mint a tápkábelnél, amivel ha szintén az ajánlott Suprát raknám be, mindjárt 150k lenne a beruházás, ami lehet, hogy másnak potom összeg, de nálam kábelre bőven a lélektani határ felett van. Ott egyelőre marad a PC-s zsinór.
Én is csak javasolni tudom a Suprát. Tapasztalatból. Illetve akit ismerek, hogy kipróbálta, még senki nem panaszkodott. Ha azzal is sértőek a magasak, akkor nem az USB kábelben kell keresni a bibit, szerintem (különben is nagy az esélye, hogy jelenleg sem az USB kábel a "ludas" - szintén szerintem)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: denesdr »

supravox írta:
2020.06.05., pén. 19:22
Supra...
Köszönöm! Lehet teszek vele egy próbát, árban sem tűnik vészesnek, nem úgy mint a tápkábelnél, amivel ha szintén az ajánlott Suprát raknám be, mindjárt 150k lenne a beruházás, ami lehet, hogy másnak potom összeg, de nálam kábelre bőven a lélektani határ felett van. Ott egyelőre marad a PC-s zsinór.

Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

denesdr írta:
2020.06.05., pén. 17:46
Az egyszerűség kedvéért legyen inkább csak a sima, lágyabb magastartomány, a többi nem lényeges.
Egy normál, de jó minőségű asztali PC és egy NAD C510 közé menne.
Szia !
Nézd csak meg ...talán próbáld ki azzal amivel ők teszteltek...legalább lesz véleményed neked is a tesztről .. :smile53:
https://www.av-online.hu/hifi/nad-c-510-dac-teszt_1726

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: supravox »

denesdr írta:
2020.06.05., pén. 18:48
BLX írta:
2020.06.05., pén. 18:41
Én a helyedben még járatnám. Biztos vagy benne, hogy a kemény magas tartományért az USB kábel a felelős?
Több mint 2 éve napi szinten teszi a dolgát, biztos bejáratódott már, ha az kell neki.
Félre ne érts, nincs különösebb bajom a rendszerrel, csak kiváncsi lennék mit tud egy usb kábel okozni.
Supra...
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: denesdr »

BLX írta:
2020.06.05., pén. 18:41
Én a helyedben még járatnám. Biztos vagy benne, hogy a kemény magas tartományért az USB kábel a felelős?
Több mint 2 éve napi szinten teszi a dolgát, biztos bejáratódott már, ha az kell neki.
Félre ne érts, nincs különösebb bajom a rendszerrel, csak kiváncsi lennék mit tud egy usb kábel okozni.

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: denesdr »

ZolaBA írta:
2020.06.05., pén. 18:30
denesdr írta:
2020.06.05., pén. 17:46
Az egyszerűség kedvéért legyen inkább csak a sima, lágyabb magastartomány, a többi nem lényeges.
Egy normál, de jó minőségű asztali PC és egy NAD C510 közé menne.
Oké, de ha mondjuk három kívánságod lehetne... Nyugtass meg, ugye kérnéd, hogy legyen természetes hangja? ;)
Nyilván, de nem akarok telhetetlennek tűnni, először csak szeretnék mondjuk valami változást hallani. Azt is max azért, hogy egy-két agresszívabb, sziszegős felvételt végig tudjak hallgatni. Ha lenne különbség, ott szerintem meghallanám. Vagy ezen nem tud segíteni egy usb kábel? Pedig olvastam ilyen jelzőket máshol.
Továbbra is várok sima magasú usb a-b kábel ajánlást.

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: BLX »

denesdr írta:
2020.06.05., pén. 17:01
supravox írta:
2020.06.05., pén. 16:25
Azt tudom,hogy totál másképpen szólnak az usb kábelek.
Hát jó. Akkor tudna valaki ajánlani egy Klotz USB A-B kábelnél valamelyest simább, lágyabb magastartománnyal szóló kábelt? Az sem baj, ha a dinamika kicsit megsínyli. A közép és mélytartomány maradjon olyan amilyen.
Egy Klotz USB kábel eltudja színezni a hangot?
Én a helyedben még járatnám. Szerintem egy ilyen alap Klotz USB kábel elfogadható kell, hogy legyen.
A "nagy dolgok" nem az USB kábelen dőlnek el szvsz. (Biztos számít ez is, de én a nagy forrásokat nem ide fordítanám.)
Mik a rendszer többi elemei? Biztos vagy benne, hogy a kemény magas tartományért az USB kábel a felelős?

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

denesdr írta:
2020.06.05., pén. 17:46
Az egyszerűség kedvéért legyen inkább csak a sima, lágyabb magastartomány, a többi nem lényeges.
Egy normál, de jó minőségű asztali PC és egy NAD C510 közé menne.
Oké, de ha mondjuk három kívánságod lehetne... Nyugtass meg, ugye kérnéd, hogy legyen természetes hangja? ;)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Az egyszerűség kedvéért legyen inkább csak a sima, lágyabb magastartomány, a többi nem lényeges.
Egy normál, de jó minőségű asztali PC és egy NAD C510 közé menne.

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: denesdr »

supravox írta:
2020.06.05., pén. 16:25
Azt tudom,hogy totál másképpen szólnak az usb kábelek.
Hát jó. Akkor tudna valaki ajánlani egy Klotz USB A-B kábelnél valamelyest simább, lágyabb magastartománnyal szóló kábelt? Az sem baj, ha a dinamika kicsit megsínyli. A közép és mélytartomány maradjon olyan amilyen.

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: supravox »

denesdr írta:
2020.06.05., pén. 15:11
bitrograde írta:
2020.06.03., szer. 14:09
Mitől jó egy USB-kábel? Tényleg érdekel, mit tudunk erről.
Ha nem jó, annak egyértelmű jelei vannak, ha jó (értsd: rendben működik), az azt jelenti, hogy valószínűleg USB kábellel van dolgunk.
Viszont, ha jól sejtem, akkor te itt a "mégjobb" USB kábelekre gondolsz, amik azon felül, hogy működnek, még hangminőség javulást is tudnak hozni, kevésbé változtatva a szállított bináris kódot vagy esetlegesen szükség szerint változtatva azt, hogy jobban passzoljon egy adott rendszerbe.
Ezeknek az elvileg mégjobb USB kábeleknek a technikai létjogosultságát objektíven még senki nem igazolta tudomásom szerint, pedig már egy ideje léteznek.
De jöhet bármi infó, persze ilyeneken kívül minthogy "az asszony is hallja konyhából" és tsai.
Szerintem erre a kérdésre magadnak kell megválaszolnod.
Műszaki magyarázat nem tudom létezik e..
Tapasztalat annál több.
Vagy a sajátodra vagy másokéra tudsz támaszkodni ha van ilyen irányú igényed.
Azt tudom,hogy totál másképpen szólnak az usb kábelek.
(A lan kábeleket meg sem merem említeni..)
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: denesdr »

bitrograde írta:
2020.06.03., szer. 14:09
Mitől jó egy USB-kábel? Tényleg érdekel, mit tudunk erről.
Ha nem jó, annak egyértelmű jelei vannak, ha jó (értsd: rendben működik), az azt jelenti, hogy valószínűleg USB kábellel van dolgunk.
Viszont, ha jól sejtem, akkor te itt a "mégjobb" USB kábelekre gondolsz, amik azon felül, hogy működnek, még hangminőség javulást is tudnak hozni, kevésbé változtatva a szállított bináris kódot vagy esetlegesen szükség szerint változtatva azt, hogy jobban passzoljon egy adott rendszerbe.
Ezeknek az elvileg mégjobb USB kábeleknek a technikai létjogosultságát objektíven még senki nem igazolta tudomásom szerint, pedig már egy ideje léteznek.
De jöhet bármi infó, persze ilyeneken kívül minthogy "az asszony is hallja konyhából" és tsai.

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Indy »

bitrograde írta:
2020.06.03., szer. 14:09
Mitől jó egy USB-kábel? Tényleg érdekel, mit tudunk erről.
viewtopic.php?f=4&t=119104&hilit=usb&st ... 5#p2266640

Nem tudom, történt e azóta változás. De flame az tuti lesz. :smile29:
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Mitől jó egy USB-kábel? Tényleg érdekel, mit tudunk erről.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Deoxit gold

Avatar
migabi24
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2017.08.04., pén. 09:30
Értékelés: 30

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: migabi24 »

hodyka írta:
2020.05.28., csüt. 05:36
migabi24 írta:
2020.05.27., szer. 20:55
fülelek írta:
2020.05.27., szer. 20:05

22 máj. 2020 20:57 leírtam, mit ajánlok...
Elnézést, nem volt egyértelmű, én kontakt javítóra gondoltam.
Több minden is lehet, meg nem is

Ez olyan mintha mi keresnénk neked feleséget, és vagy bejön vagy nem gondolkodik.gif
Én azért megbízok fülelek tapasztalataiban😉

Avatar
hodyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2013.07.19., pén. 06:36
Értékelés: 307

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: hodyka »

migabi24 írta:
2020.05.27., szer. 20:55
fülelek írta:
2020.05.27., szer. 20:05
migabi24 írta:
2020.05.26., kedd 08:45


Ajánlást szeretnék kérni😊
22 máj. 2020 20:57 leírtam, mit ajánlok...
Elnézést, nem volt egyértelmű, én kontakt javítóra gondoltam.
Több minden is lehet, meg nem is

Ez olyan mintha mi keresnénk neked feleséget, és vagy bejön vagy nem gondolkodik.gif
Lumin M1+ Focal Onyx hangdoboz

„A zene lelket ad az univerzumnak, szárnyakat az elmének, menekülést a képzeletnek és életet mindennek”

Avatar
migabi24
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2017.08.04., pén. 09:30
Értékelés: 30

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: migabi24 »

fülelek írta:
2020.05.27., szer. 20:05
migabi24 írta:
2020.05.26., kedd 08:45
fülelek írta:
2020.05.24., vas. 23:21

Nem nagyon gáz, csak kicsit... :D Ha használsz kontaktus javító löttyöt, avval nagyobb lehet a javulás, mint egy jóval drágább dugóval szárazon. (a legvonzóbb nő szárazon elég borzasztó "élmény", míg a kellő síkosság nagyságrendekkel javít a helyzeten :D)
Ajánlást szeretnék kérni😊
22 máj. 2020 20:57 leírtam, mit ajánlok...
Elnézést, nem volt egyértelmű, én kontakt javítóra gondoltam.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fülelek »

migabi24 írta:
2020.05.26., kedd 08:45
fülelek írta:
2020.05.24., vas. 23:21
viri írta:
2020.05.24., vas. 13:00

Szerintetek az Amphenol olcsón jó megoldás? Vagy nagyon gáz?
https://www.ret.hu/shop/product/ampheno ... k_83-03-37
Nem nagyon gáz, csak kicsit... :D Ha használsz kontaktus javító löttyöt, avval nagyobb lehet a javulás, mint egy jóval drágább dugóval szárazon. (a legvonzóbb nő szárazon elég borzasztó "élmény", míg a kellő síkosság nagyságrendekkel javít a helyzeten :D)
Ajánlást szeretnék kérni😊
22 máj. 2020 20:57 leírtam, mit ajánlok...

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano »

imo81 írta:
2020.05.26., kedd 20:07
Indy írta:
2020.05.26., kedd 15:20
imo81 írta:
2020.05.25., hétf. 21:17
Sziasztok,
Érdekelne a véleményetek, hogy milyen hangfal kábelt ajánlanátok egy Exposure 3010 és Phonar Veritas M4 Next közé, max. 100-120e forintig (újan, vagy akár használtan), ha gyári szerelt 2x3m QED XT40-ről szeretnék feljebb lépni. Elvileg a rendszer bikábelezhető, nem tudom érdemes-e ezzel foglalkozni, mivel nincs tapasztalatom. Alulról építkezem, szóval nincs sok tapasztalatom, de ha ennyiért adódik már olyan lehetőség, ami markáns, hallható előrelépést jelent egy ilyen rendszeren, esetleg hajlandó lennék kísérletezni, mert azt érzem a hangfalban és az erősítőben is van még. Ha nincs egetverő különbség a mostani QED és az említett árkategória között, akkor lehet hagynám a fenébe.
Ez már elég szép összeg. A QED-el van valami problémád, vagy elképzelésed, esetleg hiányérzeted a mostani hanggal kapcsolatban?
Alapvetően nincs hiányérzetem, ráadásul ez egy új rendszer nálam, és még tanulom a hangját. Korábban ugyanez az erősítő egy Dali Zensor 3-ast hajtott, egy picit annak lazábbak, felszabadultabbak, szertelenebbek voltak a magasai, de valószínűleg az csak a Dali karaktere volt. A Phonar természetesebb, nyugodtabb a magasakban, és hosszú távon sem fárasztó. Szóval inkább csak eltérő a két stílus. Minden másban amúgy sokkal többet ad a Phonar, jóval érettebb a hangja. Inkább az érdekel, hogy mennyire lehet ez a rendszer így ebben a formában "szinergiában", vagy érdemes még a kábelekkel bíbelődni egy ilyen szintű szetten. Tudom, hogy ez még közel sem high-end, és fölösleges százezreket pumpálnom kábelekbe, de ha kategóriányi különbség van a jelenlegi kb. 40e és egy 100e körüli kábelszett között, vagy érzékelhető javulást jelenthet pl. egy bikábelezés, akkor esetleg még egy keveset invesztálnék. Ha csak árnyalatnyi, "nagyítóval" hallható különbségre számíthatok, szerintem elengedem a témát.
Ha nincs hiányérzet,és szívesen hallgatod,akkor most ne azon agyalj hogy milyen lehetne ezzel meg azzal a drótozással,ha nem hallgasd és élvezd,és a későbbiekben ráérsz majd más drótokat próbálgatni ha erre késztetést érzel,és lehetőséged is lesz egyet egyet időnként próbára elkérni.
Ha most hiányolsz valamit,akkor írd le konkrétan hogy mi az,mert úgy könnyebb tanácsot adni.A hangsugárzók tologatásával is érdemes lenne foglalkoznod,és ezzel megtalálni a legjobb hangzást,persze csak ha nincsenek kőbe vésett helyen.Én tuti ezzel kezdenék.
Azt meg hogy mennyire van szinergiában a rendszer,azt érezni fogod.Ha egy kerek egésznek érzed amit jó hallgatni,akkor már jó.Ha nem és nem érzed az egyensújt,zavar valami,akkor azon nem a drótozás fog segíteni,bár egy szerencsés és ritka csillagállas esetében még akár az is megoldhatja a problémát.
A kábelek csak a jót tudják esetleg még jobbá és élvezetesebbé is tenni,tehát mindennek az alapja egy jó készülékekből összerakott,és jól is installált rendszer.
Tologasd azt a hangsugárzót. :D

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Indy »

imo81 írta:
2020.05.26., kedd 20:07
Alapvetően nincs hiányérzetem, ráadásul ez egy új rendszer nálam, és még tanulom a hangját. Korábban ugyanez az erősítő egy Dali Zensor 3-ast hajtott, egy picit annak lazábbak, felszabadultabbak, szertelenebbek voltak a magasai, de valószínűleg az csak a Dali karaktere volt. A Phonar természetesebb, nyugodtabb a magasakban, és hosszú távon sem fárasztó. Szóval inkább csak eltérő a két stílus. Minden másban amúgy sokkal többet ad a Phonar, jóval érettebb a hangja. Inkább az érdekel, hogy mennyire lehet ez a rendszer így ebben a formában "szinergiában", vagy érdemes még a kábelekkel bíbelődni egy ilyen szintű szetten. Tudom, hogy ez még közel sem high-end, és fölösleges százezreket pumpálnom kábelekbe, de ha kategóriányi különbség van a jelenlegi kb. 40e és egy 100e körüli kábelszett között, vagy érzékelhető javulást jelenthet pl. egy bikábelezés, akkor esetleg még egy keveset invesztálnék. Ha csak árnyalatnyi, "nagyítóval" hallható különbségre számíthatok, szerintem elengedem a témát.
Szerintem folytasd még egy darabig a "tanulást", fogalmazd meg magadban a hiányérzetet, már ha lesz, aztán majd kialakul a hogyan tovább. A kábelezéssel mindig érdemes foglalkozni, de ez nem azt jelenti, hogy pénzben mérhető a fejlődés. A megfelelő kábel a megfelelő rendszerben segít kihozni a maximumot. Ha teheted, kérjél kölcsön kábeleket, az általad megcélzott áron nagyon sok jó kábelt lehet kapni, de egyáltalán nem biztos, hogy mindegyik illeni fog a rendszeredbe. Ez így amolyan "nesze semmi, fogd meg jól"-nak hangzik... Én annak idején Exposure-el kipróbáltam a saját, gyári hangfalkábelét, aztán egy LFD-t, egy Avondale-t, Van Damme-ot és Siltechet is. Nekem ez utóbbival tetszett a legjobban. Hajrá! :)
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

imo81
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2020.04.03., pén. 20:18
Értékelés: 0

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: imo81 »

Indy írta:
2020.05.26., kedd 15:20
imo81 írta:
2020.05.25., hétf. 21:17
Sziasztok,
Érdekelne a véleményetek, hogy milyen hangfal kábelt ajánlanátok egy Exposure 3010 és Phonar Veritas M4 Next közé, max. 100-120e forintig (újan, vagy akár használtan), ha gyári szerelt 2x3m QED XT40-ről szeretnék feljebb lépni. Elvileg a rendszer bikábelezhető, nem tudom érdemes-e ezzel foglalkozni, mivel nincs tapasztalatom. Alulról építkezem, szóval nincs sok tapasztalatom, de ha ennyiért adódik már olyan lehetőség, ami markáns, hallható előrelépést jelent egy ilyen rendszeren, esetleg hajlandó lennék kísérletezni, mert azt érzem a hangfalban és az erősítőben is van még. Ha nincs egetverő különbség a mostani QED és az említett árkategória között, akkor lehet hagynám a fenébe.
Ez már elég szép összeg. A QED-el van valami problémád, vagy elképzelésed, esetleg hiányérzeted a mostani hanggal kapcsolatban?
Alapvetően nincs hiányérzetem, ráadásul ez egy új rendszer nálam, és még tanulom a hangját. Korábban ugyanez az erősítő egy Dali Zensor 3-ast hajtott, egy picit annak lazábbak, felszabadultabbak, szertelenebbek voltak a magasai, de valószínűleg az csak a Dali karaktere volt. A Phonar természetesebb, nyugodtabb a magasakban, és hosszú távon sem fárasztó. Szóval inkább csak eltérő a két stílus. Minden másban amúgy sokkal többet ad a Phonar, jóval érettebb a hangja. Inkább az érdekel, hogy mennyire lehet ez a rendszer így ebben a formában "szinergiában", vagy érdemes még a kábelekkel bíbelődni egy ilyen szintű szetten. Tudom, hogy ez még közel sem high-end, és fölösleges százezreket pumpálnom kábelekbe, de ha kategóriányi különbség van a jelenlegi kb. 40e és egy 100e körüli kábelszett között, vagy érzékelhető javulást jelenthet pl. egy bikábelezés, akkor esetleg még egy keveset invesztálnék. Ha csak árnyalatnyi, "nagyítóval" hallható különbségre számíthatok, szerintem elengedem a témát.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”