Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Avatar
Sat
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2016.05.04., szer. 16:13
Értékelés: 7
Tartózkodási hely: Solymár

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Sat »

Sziasztok!

Most egy Rega P2-es futóművet használok. Szeretnék feljebb lépni. Mit javasolnátok olyan 200-250k körül használtan?

Online
Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Tul »

Sziasztok!

Egy kicsit gondolom méltatlannak tűnő kérdéssel állnék elő, de érdekel a véleményetek.

Mivel hobbi szinten elég régóta benne vagyok a DJ rendszerek világában, fontolgatom egy lemezjátszó beszerzését. Azonban inkább tekintem magam audiofilnek, így nagyobb vonzerőt jelentene, ha a beszerzett eszköz minőségi zenehallgatásra is megfelelne. Mivel a Denon ilyen jellegű egyéb elektronikái egészen megdöbbentően jól zenélnek PA rendszerem alapjaként, illetve a Technics hasonló célra fejlesztett lemezjátszója is elég gyakran szerepel meglehetősen komoly hifik forrásaként, merek reményeket fűzni ehhez a készülékhez:

https://www.muziker.hu/denon-vl12-prime ... VUQAvD_BwE

Szerintetek mennyire lehet magam azzal nyugtatni, hogy ha megveszem, tudok rajta mondjuk egy Pro-Ject Debut 3-nál szignifikánsan jobb minőségben zenét hallgatni? (Mert azzal pl egyáltalán nem voltam megelégedve, bár a hangszedő típusára már nem emlékszem, de valami általánosan hozzá javasolt, s jónak tartott darab volt rajta - pont a hozzáértésem és ilyen irányú tapasztalataim hiánya miatt vettem úgy, ahogy ajánlotta a köz :smile29: )

Nem a scratch világbajnokságra készülök, szimpla vonzalom miatt jár hónapok óta a fejemben - egész egyszerűen nagyon tetszik. De pont, mivel nem használnám ki DJ oldalról, értékelném, ha multitasking eszköz lenne.

Előre is köszönöm, ha valaki érdemben nyilatkozik, az meg még szuperebb lenne, ha lenne vele személyes tapasztalat is :smile53:

(Tényleg meglepő, hogy akár egy MCX8000 is milyen hangminőséget képvisel. Volt SC5000 is, az is döbbenetes volt, tulajdonképpen azóta hiszek újra ezekben a készülékekben, még akkor is, ha sokaknak ez komolytalannak tűnik. A Denon nagyon eltalálta az új szériáit megépítettség és minőség terén. Ja, csak azért magyarázkodok itt unásig, hogy ne nézzen bolondnak a teljes lemezjátszós közösség :) )

Avatar
galrob
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.05.17., vas. 15:33
Értékelés: 31

Re: Sanyo tp1020um

Hozzászólás Szerző: galrob »

kalmanlorant írta:
2020.06.21., vas. 08:14
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem!
Adott egy Sanyo tp1020um direct drive lemezjátszó, stroboszkóppal, külön állítható 33 és 45 sebességgel. A gondom az lenne, higy 45ös fordulatot szépen be lehet állítani, de a 33as lassú, akárhogy is próbálkozok.
Tudnátok tanácsot adni?
Válaszokat előre is köszönöm! IMG_20200620_231249.jpg
Kilehet benne cserélni az öreg kondikat, ellenállásokat. Beállítani a potikkal a munkapontokat. Ellenőrizni, hogy a 33 nála tényleg 33 e. De azt mondom neked, hogy ezt a gépet nem éri meg felújítani.

Avatar
kalmanlorant
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2010.02.12., pén. 20:18
Értékelés: 1

Sanyo tp1020um

Hozzászólás Szerző: kalmanlorant »

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem!
Adott egy Sanyo tp1020um direct drive lemezjátszó, stroboszkóppal, külön állítható 33 és 45 sebességgel. A gondom az lenne, higy 45ös fordulatot szépen be lehet állítani, de a 33as lassú, akárhogy is próbálkozok.
Tudnátok tanácsot adni?
Válaszokat előre is köszönöm!
IMG_20200620_231249.jpg
IMG_20200620_231249.jpg (1.54 MiB) Megtekintve 3120 alkalommal

Avatar
cotag
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 682
Csatlakozott: 2007.05.18., pén. 14:28
Értékelés: 28

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: cotag »

Sziasztok, talán nem annyira off a kérdés itt. Keresnék ilyen füles hanglemez elválasztót, mint a képen. Árul valaki itthon ilyet? Külföldi forrásokat találtam. Köszi.
Screen Shot 2020-06-20 at 23.45.03.png
Screen Shot 2020-06-20 at 23.45.03.png (166.31 KiB) Megtekintve 3134 alkalommal

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1576
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 362

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: hukkle »

pärt írta:
2020.06.19., pén. 21:41

Analóg felé kacsintgató embernek kétféleképpen lehet elvenni a kedvét a dologtól. Ha rábeszélik egy szerény, de elérhető árú lemezjátszóra, amivel keserű tapasztalatokat szerezve végképp leírja magában a technikát. Vagy ha megindítják a szabadkőműves beavatási szertartás bonyolultságával és misztikumával vetekedő úton, teljes részletességgel taglalva a rettenetes buktatókat.
Minden szavával egyetértek. Ráadásul jószándékból is tehet valaki ilyet egy hobbytárssal

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3391
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4354
Tartózkodási hely: Eger

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: pärt »

"...a szettet a lemezjátszó miatt vettem meg, hogy a nosztalgia kedvéért a nagyszülők lemezeit megpörgessük."

"...mint fentebb jeleztem, nem high-end hangzásra kell egyelőre, csak hogy legyen mivel megpörgetni a régi, ütött, kopott lemezeket"

Bár kételyem nekem is van azzal kapcsolatban, hogy ez a lemezjátszó az analóg világ szebbik oldalát csillogtatná, de mint a kiragadott idézetek mutatják egyelőre nincs is magasra rakva a léc. Kóstolónak elég lehet, ha műszakilag rendben van. Ahhoz viszont mindenképpen érdemes megkérni egy témában járatos ismerőst, hogy személyesen nézzen rá. Egy hangszedő csere még beleférhet, de komolyabb patkolgatásnak már nincs értelme-ez tényleg nem az a kategória.

Analóg felé kacsintgató embernek kétféleképpen lehet elvenni a kedvét a dologtól. Ha rábeszélik egy szerény, de elérhető árú lemezjátszóra, amivel keserű tapasztalatokat szerezve végképp leírja magában a technikát. Vagy ha megindítják a szabadkőműves beavatási szertartás bonyolultságával és misztikumával vetekedő úton, teljes részletességgel taglalva a rettenetes buktatókat.

Hogy aztán Záray-Vámosit, esetleg bármi "keleti blokkbéli csodát" hallgat rajta, azt végképp meghagynám az ő döntésének. Ez nem népművelő, hanem lemezjátszós topik. ;)

Avatar
sssw
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2017.03.23., csüt. 13:56
Értékelés: 23
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: sssw »

Üdv!

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Ez a lemezjátszó egy nagy halom több évtizedes, elöregedett műanyag. Új korában is küzdött a kihívásokkal. Sok bosszúságtól, és felesleges köröktől, pénzkidobástól kíméled meg magad, ha a két teslával együtt egyszerűen elviszed valamelyik hulladékudvarba. Valószínűleg a lemezekkel is ezt kéne tenni, amennyiben a szokásos keleti blokkbéli csodák, de azokat akár párszázas kínálatban el tudod adni.
Amikor ezzel megvagy, akkor kellene elkezdeni foglalkozni a gondolattal, hogy hanglemezről hallgass zenét.
Bár a te füled, a te rendszered, és te hallod, azért én némi fenntartással vagyok ez iránt a kijelentésed iránt:
"Mostanában egyre jobban kezdek elmélyülni a nagy felbontású digitalizált zenék világában, de még a szinte használhatatlan nagyszülői lemezjátszón és a fent említett Akain is jól hallom a különbséget az analóg zene javára."
Tényleg nem ítélhetem meg, te hallod, de ha így van, akkor lehet, érdemesebb a digitális láncodba fektetni azt a pénzt (meg még nagyságrendekkel többet, ), amit erre a lemezjátszóra kidobnál az ablakon.
Molnár István
Molnár István

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4226
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1577
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Voyager »

Kedves György!

Bizonyára rengeteg üzenetet kaptál már a hozzászólásod kapcsán, ezért azt gondolom, hogy nagy titkot nem árulok el azzal, ha azt mondom, hagyd a csudába azt a lemezjátszót és nem utolsó sorban, az ütött-kopott lemezek lejátszását.

A lemezjátszó nyilván megmenthető, de ha a zenei értéket magasabb színvonalra emeljük, mint pl. egy Záray-Vámosi "mű", akkor már nincs értelme megtartani.

György5
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2019.07.16., kedd 11:38
Értékelés: 1

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: György5 »

Tisztelt Fórumtársak, kérdéssel szeretnék fordulni Önökhöz/Hozzátok!

A birtokomba került egy Akai AP-Q310 lemezjátszó és egy Videoton EA 7386 S erősítő.
A régi hifik világához egyáltalán nem értek, a szettet a lemezjátszó miatt vettem meg, hogy a nosztalgia kedvéért a nagyszülők lemezeit megpörgessük. Mostanában egyre jobban kezdek elmélyülni a nagy felbontású digitalizált zenék világában, de még a szinte használhatatlan nagyszülői lemezjátszón és a fent említett Akain is jól hallom a különbséget az analóg zene javára. Ha nagy leszek, szeretnék majd komolyabban foglalkozni LP lemezekkel.

De addig is, az Akai lemezjátszót életre leheltem, tákoltam neki egy kábelt, hogy az itthoni rendszeremben kipróbálhassam. Úgy tűnik minden funkciója megfelelően működik, de kell neki egy normális kábelezés, vagy olyan beállítás, amire szaktudás, tapasztalat nélkül nem tudtam rájönni.
1., Tudnátok olyan szakembert mondani Budapesten, aki rá tudna nézni érdemes-e vele foglalkozni?
2., Vagy esetleg ha alkatrésznek, felújításra felajánlanám a nálam lévő 2 alap Tesla lejátszóval, akkor a három értékéből tudna egyet adni, ami, mint fentebb jeleztem, nem high-end hangzásra kell egyelőre, csak hogy legyen mivel megpörgetni a régi, ütött, kopott lemezeket?
3., Videoton EA 7386 S erősítő megtartására nincsenek ambícióim, a jelenlegi erősítőm megfelelően kiszolgál. Lehet, illik ezért még szemmel látható összeget elkérni, érdekelne valakit? (Az állapotát tekintve eredeti dobozában van, eredeti hungarocellel, ránézésre megvigyázott darabnak tűnik, tesztelni nem volt lehetőségem). Vagy szívességet tettem a tulajdonosnak, hogy nem neki kell az elektronikai hulladékot szakszerűen deponálnia. :D

Köszönöm a segítséget!

Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1831
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 533
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

zoli73 írta:
2020.06.01., hétf. 22:10
frenki485 írta:
2020.06.01., hétf. 20:21
zoli73 írta:
2020.05.29., pén. 21:51


Mivel nincs ezért nem is gondolkozom ilyen árú lemezjátszók keresgélésén, még a kiváncsiság ereéig sem.
Ezzel a konkrét lemezjátszóval az a bajom, vagyis inkább az árával, hogy fogalmam sincs miért kerül ennyibe.
Ezt a lemezjátszót már évtizedekkel ezelőtt kitalálták, ma már nincs benne semmi innováció, semmiféle kutatás-fejlesztés nincs a háttérben, amit most meg kellene fizetni a megvételével. Mindössze levettek a polcról, egy már többszörösen megtérült projektet, leporolták, majd lehúznak róla még egy bőrt. Elismerem, időtálló, jó konstrukció, de egy ilyen vételár
számomra megmagyarázhatatlan.
Tudom, már semmi nem annyiba kerül, mint a 90' években, de ez a lemezjátszó, szinte semmit nem változott azóta, csak az ára kissé aránytalanul elrugaszkodott.
Nem hinném, hogy a Technics volt aki elkezdte ezt az esztelen árháborút a hasonló, de mégis vmiben különböző lemezjátszói között. Maximum csak felvette a kesztyűt a konkurrensekkel.
Az SL 1200-1210 gyártásának befejezése után évekkel újraindította a sorozatot kicsit upgradelve, kibővítve, fejlesztve.
SL1500C az egyszerűbb, otthoni lemezhallgatóknak készült, az SL1200GR sorozat már az audiophileknek, SL1200 mk7 a DJ-knek. Az összes többi efölött és drágább lejátszók a pénzesebb , pár ritkább fejlesztésért hajlamosabb több pénzt is fizetni csoportnak való. Megéri, vagy sem, ki/ki eldönti. De senkinek nem nyomnak revolvert a fejéhez, hogy pont AZT vegye!! Sztem nem kell órákig böngészni a net-et, hogy példát találjunk más gyártó hasonló törekvéseire.
Én pont ezért vettem a GR-t. Nekem jó, megfizethető és élvezem a hangját. Ja és nem kezdtem el reszelgetni a vásárlás után egyből... De aki szereti a Technics-et, van ez fölött/alatt is.
Sztem ennyi és nem több.
Ez így igaz, nem csak a Technics, hanem szinte minden gyártóval elszállt a ló, kivel jobban, kivel kevésbé.
Ami viszont szembetűnő, hogy amikor a Matsushita reaktiválta a Technics márkát, az új készülékei árát, jóval magasabb szintre pozícionálta annál, mint ahová az ezredforduló előtt tartozott.
Régen, ez a márka egyike volt, a sok kommersz márkának, annak megfelelő árszínvonalon. Mikor
újraélesztették a márkát, az új készülékeiket már bizony high-end-ben megszokott árcédulákkal látták el.
Ez a gyakorlat ennél a lemezjátszónál csúcsosodik ki igazán.
Az egykori kommersz lemezjátszó, kicsit ferissítve mára hirtelen high-end lett? Az árcédula alapján annak szánják.
Ahogy írtam is, mára szinte minden gyártóval elszállt a ló, de ez itt különösen igaz.
Részemről elengedtem a témát.
"Részemről elengedtem a témát." rendben, csak még egy gondolat:
Nem tisztem hogy védjem/védelmezzem a gyártót, csupán elégedett vagyok egy készülékükkel.
"Az egykori kommersz lemezjátszó,..." ami otthon, rádió stúdiókban, klubokban helytállt évtizedeken keresztül, talán kivívott egyfajta megbecsülést,és feljebb pozícionálódott. Hisz nem véletlen a petíció, amit a gyártás újra indításáért indítottak. És ismétlem nem kell a csúcsmodellt megvenni csilliókért, van választási lehetőség.
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3761
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

frenki485 írta:
2020.06.01., hétf. 20:21
zoli73 írta:
2020.05.29., pén. 21:51
frenki485 írta:
2020.05.29., pén. 20:36

És ha lenne másfél millód?
Mivel nincs ezért nem is gondolkozom ilyen árú lemezjátszók keresgélésén, még a kiváncsiság ereéig sem.
Ezzel a konkrét lemezjátszóval az a bajom, vagyis inkább az árával, hogy fogalmam sincs miért kerül ennyibe.
Ezt a lemezjátszót már évtizedekkel ezelőtt kitalálták, ma már nincs benne semmi innováció, semmiféle kutatás-fejlesztés nincs a háttérben, amit most meg kellene fizetni a megvételével. Mindössze levettek a polcról, egy már többszörösen megtérült projektet, leporolták, majd lehúznak róla még egy bőrt. Elismerem, időtálló, jó konstrukció, de egy ilyen vételár
számomra megmagyarázhatatlan.
Tudom, már semmi nem annyiba kerül, mint a 90' években, de ez a lemezjátszó, szinte semmit nem változott azóta, csak az ára kissé aránytalanul elrugaszkodott.
Nem hinném, hogy a Technics volt aki elkezdte ezt az esztelen árháborút a hasonló, de mégis vmiben különböző lemezjátszói között. Maximum csak felvette a kesztyűt a konkurrensekkel.
Az SL 1200-1210 gyártásának befejezése után évekkel újraindította a sorozatot kicsit upgradelve, kibővítve, fejlesztve.
SL1500C az egyszerűbb, otthoni lemezhallgatóknak készült, az SL1200GR sorozat már az audiophileknek, SL1200 mk7 a DJ-knek. Az összes többi efölött és drágább lejátszók a pénzesebb , pár ritkább fejlesztésért hajlamosabb több pénzt is fizetni csoportnak való. Megéri, vagy sem, ki/ki eldönti. De senkinek nem nyomnak revolvert a fejéhez, hogy pont AZT vegye!! Sztem nem kell órákig böngészni a net-et, hogy példát találjunk más gyártó hasonló törekvéseire.
Én pont ezért vettem a GR-t. Nekem jó, megfizethető és élvezem a hangját. Ja és nem kezdtem el reszelgetni a vásárlás után egyből... De aki szereti a Technics-et, van ez fölött/alatt is.
Sztem ennyi és nem több.
Ez így igaz, nem csak a Technics, hanem szinte minden gyártóval elszállt a ló, kivel jobban, kivel kevésbé.
Ami viszont szembetűnő, hogy amikor a Matsushita reaktiválta a Technics márkát, az új készülékei árát, jóval magasabb szintre pozícionálta annál, mint ahová az ezredforduló előtt tartozott.
Régen, ez a márka egyike volt, a sok kommersz márkának, annak megfelelő árszínvonalon. Mikor
újraélesztették a márkát, az új készülékeiket már bizony high-end-ben megszokott árcédulákkal látták el.
Ez a gyakorlat ennél a lemezjátszónál csúcsosodik ki igazán.
Az egykori kommersz lemezjátszó, kicsit ferissítve mára hirtelen high-end lett? Az árcédula alapján annak szánják.
Ahogy írtam is, mára szinte minden gyártóval elszállt a ló, de ez itt különösen igaz.
Részemről elengedtem a témát.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1831
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 533
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

zoli73 írta:
2020.05.29., pén. 21:51
frenki485 írta:
2020.05.29., pén. 20:36
zoli73 írta:
2020.05.29., pén. 19:59


Ha 1,5 millióm volna lemezjátszóra, ez nem biztos, hogy felmerülne bennem, mint alternatíva.
Az a bizonyos Márkus László féle bohózat jut eszembe róla.
És ha lenne másfél millód?
Mivel nincs ezért nem is gondolkozom ilyen árú lemezjátszók keresgélésén, még a kiváncsiság ereéig sem.
Ezzel a konkrét lemezjátszóval az a bajom, vagyis inkább az árával, hogy fogalmam sincs miért kerül ennyibe.
Ezt a lemezjátszót már évtizedekkel ezelőtt kitalálták, ma már nincs benne semmi innováció, semmiféle kutatás-fejlesztés nincs a háttérben, amit most meg kellene fizetni a megvételével. Mindössze levettek a polcról, egy már többszörösen megtérült projektet, leporolták, majd lehúznak róla még egy bőrt. Elismerem, időtálló, jó konstrukció, de egy ilyen vételár
számomra megmagyarázhatatlan.
Tudom, már semmi nem annyiba kerül, mint a 90' években, de ez a lemezjátszó, szinte semmit nem változott azóta, csak az ára kissé aránytalanul elrugaszkodott.
Nem hinném, hogy a Technics volt aki elkezdte ezt az esztelen árháborút a hasonló, de mégis vmiben különböző lemezjátszói között. Maximum csak felvette a kesztyűt a konkurrensekkel.
Az SL 1200-1210 gyártásának befejezése után évekkel újraindította a sorozatot kicsit upgradelve, kibővítve, fejlesztve.
SL1500C az egyszerűbb, otthoni lemezhallgatóknak készült, az SL1200GR sorozat már az audiophileknek, SL1200 mk7 a DJ-knek. Az összes többi efölött és drágább lejátszók a pénzesebb , pár ritkább fejlesztésért hajlamosabb több pénzt is fizetni csoportnak való. Megéri, vagy sem, ki/ki eldönti. De senkinek nem nyomnak revolvert a fejéhez, hogy pont AZT vegye!! Sztem nem kell órákig böngészni a net-et, hogy példát találjunk más gyártó hasonló törekvéseire.
Én pont ezért vettem a GR-t. Nekem jó, megfizethető és élvezem a hangját. Ja és nem kezdtem el reszelgetni a vásárlás után egyből... De aki szereti a Technics-et, van ez fölött/alatt is.
Sztem ennyi és nem több.
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: supravox »

zoli73 írta:
2020.05.29., pén. 21:51
Ezzel a konkrét lemezjátszóval az a bajom, vagyis inkább az árával, hogy fogalmam sincs miért kerül ennyibe.
Ezt a lemezjátszót már évtizedekkel ezelőtt kitalálták, ma már nincs benne semmi innováció, semmiféle kutatás-fejlesztés nincs a háttérben, amit most meg kellene fizetni a megvételével. Mindössze levettek a polcról, egy már többszörösen megtérült projektet, leporolták, majd lehúznak róla még egy bőrt.
Ez részben igaz.
De az a pár,amúgy nem lényegtelen változtatás igen nagy előrelépést hozott hangban.
A 1210MK2-őt évekig használtam.
Aztán jött a GR jobb hanggal.
Viszont nem volt benne az az elpusztíthatatlanság érzet.
Az 1200G megadja ezt a biztonságot egy fényévekkel komolyabb megszólalással mint a régi 1200-10mk2 mk5.
Számomra ez a készülék testesíti meg A LEMEZJÁTSZÓT.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2020.06.01., hétf. 19:55-kor.
Ok: idézet jelölése
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1704
Csatlakozott: 2008.02.20., szer. 20:44
Értékelés: 596

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »

supravox írta:
2020.06.01., hétf. 06:58
dixie-chicken írta:
2020.05.29., pén. 12:57
új,limitált darabszámos 1210-es,Nagaoka hangszedővel...

https://www.whathifi.com/news/technics- ... -turntable
Köszi😀
Már intézem a megkaparintását.
Tudod én fanatikus vagyok😀
Nem rossz ötlet. Később többet fog érni.(a limitált kiadás miatt)
Aurender - Cary Audio - Nuforce - Marten Design

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3761
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

supravox írta:
2020.06.01., hétf. 17:18
zoli73 írta:
2020.05.29., pén. 21:51
frenki485 írta:
2020.05.29., pén. 20:36

És ha lenne másfél millód?
Mivel nincs ezért nem is gondolkozom ilyen árú lemezjátszók keresgélésén, még a kiváncsiság ereéig sem.
Ezzel a konkrét lemezjátszóval az a bajom, vagyis inkább az árával, hogy fogalmam sincs miért kerül ennyibe.
Ezt a lemezjátszót már évtizedekkel ezelőtt kitalálták, ma már nincs benne semmi innováció, semmiféle kutatás-fejlesztés nincs a háttérben, amit most meg kellene fizetni a megvételével. Mindössze levettek a polcról, egy már többszörösen megtérült projektet, leporolták, majd lehúznak róla még egy bőrt. Elismerem, időtálló, jó konstrukció, de egy ilyen vételár
számomra megmagyarázhatatlan.
Tudom, már semmi nem annyiba kerül, mint a 90' években, de ez a lemezjátszó, szinte semmit nem változott azóta, csak az ára kissé aránytalanul elrugaszkodott.
Teljesen rendben.van amit írsz.
A többi lemezjátszónál értelmezhető az ár?
Természetesen nem, de pl. vegyünk egy másik régóta gyártásban lévő lemezjátszót, a Rega
P3-at. Az évek(évtizedek) során, már többször újászületett, erről is lehúztak jónéhány bőrt, a koncepció, a kivitel alig változott, csak az ára kúszott egyre feljebb, minden egyes modelfrissítésnél(igaz, ez szinte minden készülékről elmondható), de azért még mindíg nem kérnek érte 1,5millió-t, azért még mindíg megfizethető. Az, hogy melyik készülék éri meg az árát (nyilván egyik sem), és melyik nem, nem tisztem eldönteni, mindössze magánvéleményem van róla. Ami itt az, hogy ez a Technics lemezjátszó túl van árazva, persze minden más is, de ez extrém módon.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: supravox »

zoli73 írta:
2020.05.29., pén. 21:51
frenki485 írta:
2020.05.29., pén. 20:36
zoli73 írta:
2020.05.29., pén. 19:59


Ha 1,5 millióm volna lemezjátszóra, ez nem biztos, hogy felmerülne bennem, mint alternatíva.
Az a bizonyos Márkus László féle bohózat jut eszembe róla.
És ha lenne másfél millód?
Mivel nincs ezért nem is gondolkozom ilyen árú lemezjátszók keresgélésén, még a kiváncsiság ereéig sem.
Ezzel a konkrét lemezjátszóval az a bajom, vagyis inkább az árával, hogy fogalmam sincs miért kerül ennyibe.
Ezt a lemezjátszót már évtizedekkel ezelőtt kitalálták, ma már nincs benne semmi innováció, semmiféle kutatás-fejlesztés nincs a háttérben, amit most meg kellene fizetni a megvételével. Mindössze levettek a polcról, egy már többszörösen megtérült projektet, leporolták, majd lehúznak róla még egy bőrt. Elismerem, időtálló, jó konstrukció, de egy ilyen vételár
számomra megmagyarázhatatlan.
Tudom, már semmi nem annyiba kerül, mint a 90' években, de ez a lemezjátszó, szinte semmit nem változott azóta, csak az ára kissé aránytalanul elrugaszkodott.
Teljesen rendben.van amit írsz.
A többi lemezjátszónál értelmezhető az ár?
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: supravox »

dixie-chicken írta:
2020.05.29., pén. 12:57
új,limitált darabszámos 1210-es,Nagaoka hangszedővel...

https://www.whathifi.com/news/technics- ... -turntable
Köszi😀
Már intézem a megkaparintását.
Tudod én fanatikus vagyok😀
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3761
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

frenki485 írta:
2020.05.29., pén. 20:36
zoli73 írta:
2020.05.29., pén. 19:59
dixie-chicken írta:
2020.05.29., pén. 12:57
új,limitált darabszámos 1210-es,Nagaoka hangszedővel...

https://www.whathifi.com/news/technics- ... -turntable
Ha 1,5 millióm volna lemezjátszóra, ez nem biztos, hogy felmerülne bennem, mint alternatíva.
Az a bizonyos Márkus László féle bohózat jut eszembe róla.
És ha lenne másfél millód?
Mivel nincs ezért nem is gondolkozom ilyen árú lemezjátszók keresgélésén, még a kiváncsiság ereéig sem.
Ezzel a konkrét lemezjátszóval az a bajom, vagyis inkább az árával, hogy fogalmam sincs miért kerül ennyibe.
Ezt a lemezjátszót már évtizedekkel ezelőtt kitalálták, ma már nincs benne semmi innováció, semmiféle kutatás-fejlesztés nincs a háttérben, amit most meg kellene fizetni a megvételével. Mindössze levettek a polcról, egy már többszörösen megtérült projektet, leporolták, majd lehúznak róla még egy bőrt. Elismerem, időtálló, jó konstrukció, de egy ilyen vételár
számomra megmagyarázhatatlan.
Tudom, már semmi nem annyiba kerül, mint a 90' években, de ez a lemezjátszó, szinte semmit nem változott azóta, csak az ára kissé aránytalanul elrugaszkodott.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1831
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 533
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

zoli73 írta:
2020.05.29., pén. 19:59
dixie-chicken írta:
2020.05.29., pén. 12:57
új,limitált darabszámos 1210-es,Nagaoka hangszedővel...

https://www.whathifi.com/news/technics- ... -turntable
Ha 1,5 millióm volna lemezjátszóra, ez nem biztos, hogy felmerülne bennem, mint alternatíva.
Az a bizonyos Márkus László féle bohózat jut eszembe róla.
És ha lenne másfél millód?
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

alfaati

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: alfaati »

Indy írta:
2020.05.29., pén. 13:03
dixie-chicken írta:
2020.05.29., pén. 12:57
új,limitált darabszámos 1210-es,Nagaoka hangszedővel...

https://www.whathifi.com/news/technics- ... -turntable
Magyarul:

https://www.hifipiac.hu/hirek/2041-tech ... atszo.html
A "kétszer akkora tehetetlen tomeget ad" igazából akkor lenne érdekes, ha kozolnék a kezdo nyomaték adatot amiben az SP 10mk2 és mk3 mai napig verhetetlen. De sajnos ezt nem kozlik. Még az új SP-10R-nek is "csak" 4kg-cm a kezdo nyomatéka míg a Vintage SP-10mk2-nek 6kg-cm az mk3-nak meg brutális 16kg-cm! Már a Vintage SP-10mk3-nak is réz volt a tányér teteje az mk2-re pedig az emberek megve(he)tték a MICRO CU-180-as vagy más 'third party' réz tányért. A BMC panelek is a 70-es évek fejlesztése. A cogging problémát is már a direct drive hajnalán sikerult kikuszobolni. Szóval ami szerintem itt a legnagyobb hír érték az a twin rotor hacsak nem használták elotte más modellben. Így jó lenne tudni a direct drive TWIN ROTOR nyomatékban forradalmi elore lépés-e a SINGLE ROTOR-hoz képest vagy nem? De a specifikációból pont ez az adat hiányzik. Kár.
Mindenesetre jó látni, hogy melegen tartják a vasat.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3761
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

dixie-chicken írta:
2020.05.29., pén. 12:57
új,limitált darabszámos 1210-es,Nagaoka hangszedővel...

https://www.whathifi.com/news/technics- ... -turntable
Ha 1,5 millióm volna lemezjátszóra, ez nem biztos, hogy felmerülne bennem, mint alternatíva.
Az a bizonyos Márkus László féle bohózat jut eszembe róla.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Indy »

dixie-chicken írta:
2020.05.29., pén. 12:57
új,limitált darabszámos 1210-es,Nagaoka hangszedővel...

https://www.whathifi.com/news/technics- ... -turntable
Magyarul:

https://www.hifipiac.hu/hirek/2041-tech ... atszo.html
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

új,limitált darabszámos 1210-es,Nagaoka hangszedővel...

https://www.whathifi.com/news/technics- ... -turntable
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Solier009
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 203
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 12:25
Értékelés: 20

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Solier009 »

Sziasztok!

Valaki megtudná mondani, milyen méretű szíj kell egy Sanyo Tp-1010 UM készülékhez?

Rendeltem hozzá egyet, aminek a mérete 615.0x5.0x0.8mm, ezt Tp1010-hez írták. Nem tudom hogy az Tp1010 UM -hez jó-e? Valószínűnek tartom hogy, nem. A gyanúm abból fakad hogy, kicsit elhúzza a motort, ami indításnál elkezdi forgatni a tányért, aztán szépen lassít, és megáll. Olyan mintha lefolytaná a motort. Szíj nélkül forog a motor. Ezután csak pár másodpercre indúl el és nem forog tovább. Vagy máshol keressem a hibát. Huh a ki indúlási pontól messze kerültünk, de remélem érthető. Előre is köszi a válaszokat!

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”