Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

MM-MC fonó elektronikák

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Phono erősítő csere

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

dolly írta:
2020.08.24., hétf. 23:10
Sziasztok.
Phono erősítőt vennék, de elakadtam a kínálatban, nehéz a választás. A tesztek remekek, a kereskedők sajátjukat dicsérik /ez természetes/, teszteket lehet, hogy szponzorálják / ez is rendben. Így aztán nehéz dönteni. Talán tud valaki a döntésben segíteni.
A jelöltek: csövesek: Vincent PHO-701 185e
Pointe Record csöves phono 200e
Többiek: Keces Audio Ephono 220e
Lindemann Limetree 210e
Primare R-32 220e használt, bizomáhyos
Pro-ject X-1-es lemezjátszót használok,Goldring 1042 hangszedö, Vincent PHO-8 phono erősítő.
A Vincent-et cserélném jobbra.......hát ennyi lenne. Ha valaki tárgyilagos tanácsot adna.....
MIvel a kérdésednek itt a helye, így átkerült.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

dolly
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2019.05.06., hétf. 14:33
Értékelés: 10
Tartózkodási hely: Martfű

Phono erősítő csere

Hozzászólás Szerző: dolly »

Sziasztok.
Phono erősítőt vennék, de elakadtam a kínálatban, nehéz a választás. A tesztek remekek, a kereskedők sajátjukat dicsérik /ez természetes/, teszteket lehet, hogy szponzorálják / ez is rendben. Így aztán nehéz dönteni. Talán tud valaki a döntésben segíteni.
A jelöltek: csövesek: Vincent PHO-701 185e
Pointe Record csöves phono 200e
Többiek: Keces Audio Ephono 220e
Lindemann Limetree 210e
Primare R-32 220e használt, bizomáhyos
Pro-ject X-1-es lemezjátszót használok,Goldring 1042 hangszedö, Vincent PHO-8 phono erősítő.
A Vincent-et cserélném jobbra.......hát ennyi lenne. Ha valaki tárgyilagos tanácsot adna.....
Ú0

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1450
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 453
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Re: MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

Sziasztok!

Tudja-e valaki, hogy a KFKI VLS-T50 dual mono passzív MC trafónak mik a technikai paraméterei?
Hirdetem a sajátom, de sajnos ezt nem tudtam megválaszolni a felmerülő kérdésre.

Ha valaki tudja ezeket és megmondja, hát megköszönöm :smile53:
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Bécó
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2020.04.22., szer. 10:22
Értékelés: 206

Re: MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: Bécó »

b-andras írta:
2020.06.10., szer. 16:39
Sziasztok, tanácsot kérnék. Szeretnék feljebb lépni az analóg vonalon, jelenleg goldring 1022-t hallgatok heed questarral, és a következő lépésnek egy jobb RIAA korrektoron gondolkodnék. Vegyem meg a jobb qpsu-t a questarhoz? Vegyek egy Mellorn Stream-et, esetleg egy Pointe Record-ot? Vagy spóroljak/várjak egy quasar-ra?
Ja igen, azt nem mondtam, hogy nagy kedvelője vagyok a hazai márkáknak, ár/érték arányban szerintem verhetetlenek, főképp ha itt találom. Ha esetleg már valaki összehallgatta a fenti masinákat, kiváncsi volnék a tapasztalatokra. Előre is köszi! ;)
Szia!
Nálam meg tudod hallgatni a Mellorn Stream-et. :napsut:

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: akvapark »

b-andras írta:
2020.06.10., szer. 16:39
Sziasztok, tanácsot kérnék. Szeretnék feljebb lépni az analóg vonalon, jelenleg goldring 1022-t hallgatok heed questarral, és a következő lépésnek egy jobb RIAA korrektoron gondolkodnék. Vegyem meg a jobb qpsu-t a questarhoz? Vegyek egy Mellorn Stream-et, esetleg egy Pointe Record-ot? Vagy spóroljak/várjak egy quasar-ra?
Ja igen, azt nem mondtam, hogy nagy kedvelője vagyok a hazai márkáknak, ár/érték arányban szerintem verhetetlenek, főképp ha itt találom. Ha esetleg már valaki összehallgatta a fenti masinákat, kiváncsi volnék a tapasztalatokra. Előre is köszi! ;)
Szerintem egy QPSU-val a Quasar lenne egy logikus, és exponenciális előrelépés. leborulok.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

b-andras írta:
2020.06.10., szer. 16:39
Sziasztok, tanácsot kérnék. Szeretnék feljebb lépni az analóg vonalon, jelenleg goldring 1022-t hallgatok heed questarral, és a következő lépésnek egy jobb RIAA korrektoron gondolkodnék. Vegyem meg a jobb qpsu-t a questarhoz? Vegyek egy Mellorn Stream-et, esetleg egy Pointe Record-ot? Vagy spóroljak/várjak egy quasar-ra?
Ja igen, azt nem mondtam, hogy nagy kedvelője vagyok a hazai márkáknak, ár/érték arányban szerintem verhetetlenek, főképp ha itt találom. Ha esetleg már valaki összehallgatta a fenti masinákat, kiváncsi volnék a tapasztalatokra. Előre is köszi! ;)
..

Heed Questar/Quasar,Pointe Record és Mellorn Stream=3 irányvonal,a rendszered többi elemei,és izlésvilágod fogják meghozni a döntést melyik is az amely Neked jó..egy pár több adat nem ártana,mi a rendszer többi eleme,mik a preferenciáid stb,stb....Pointe elhozható tudomásom szerint othoni tesztelésre,gondolom ez megoldható a Heed irányvonalon is valamilyen formában,Mellorn Stream-et meg le kell vadászni ha van hirdetve,és meg kéne fülelni szintén a saját rendszeredben....

jó hallgatózást,és ne feledd,a végén Te fogsz élni azzal amit kiválasztasz :D
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
b-andras
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2017.08.21., hétf. 21:13
Értékelés: 6

Re: MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: b-andras »

Sziasztok, tanácsot kérnék. Szeretnék feljebb lépni az analóg vonalon, jelenleg goldring 1022-t hallgatok heed questarral, és a következő lépésnek egy jobb RIAA korrektoron gondolkodnék. Vegyem meg a jobb qpsu-t a questarhoz? Vegyek egy Mellorn Stream-et, esetleg egy Pointe Record-ot? Vagy spóroljak/várjak egy quasar-ra?
Ja igen, azt nem mondtam, hogy nagy kedvelője vagyok a hazai márkáknak, ár/érték arányban szerintem verhetetlenek, főképp ha itt találom. Ha esetleg már valaki összehallgatta a fenti masinákat, kiváncsi volnék a tapasztalatokra. Előre is köszi! ;)

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: Indy »

chopper írta:
2018.08.01., szer. 08:14
Köszönöm az infót.
A hangszedőhöz való igazítás azt jelenti, hogy el kell vinni a lemezjátszót/hangszedőt az Ethoszhoz Veszprémbe?
Természetesen nem. :) Elég megmondani a hangszedő típusát.
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
chopper
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2012.11.12., hétf. 19:58
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Budapest

Re: MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: chopper »

Köszönöm az infót.
A hangszedőhöz való igazítás azt jelenti, hogy el kell vinni a lemezjátszót/hangszedőt az Ethoszhoz Veszprémbe?

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: Indy »

chopper írta:
2018.07.31., kedd 20:49
Az Ethosz mini phonoját ismeri esetleg valaki? Mi a véleményetek róla?
Egy barátom rendszerében "szoktam hallgatni": kifejezetten jó ár/érték arányú vas, nagy előnye, hogy a hangszedődhöz tudják igazítani. :)
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
chopper
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2012.11.12., hétf. 19:58
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Budapest

Re: MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: chopper »

Az Ethosz mini phonoját ismeri esetleg valaki? Mi a véleményetek róla?

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

ezekkel,találkozott-e már vlki "élőben" ?

http://pmacura.cz/openphono.htmhttps:// ... com/search?

https://www.google.com/search?q=paradis ... gws_rd=ssl

lehet inkánn a DIY topichoz tartozna,de phono fokozatok... :smile53:
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: peterson »



Jól meggondoltad??
Biztos találnàl Kondo san féle kábelt 2-3 kilóért:)



Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: supravox »



köszi a válaszokat
igen, valóban rosszul tettem föl a kérdést, mivel esetünkben nem a hangszedő kapacitása (azé' van neki is), hanem az őt fogadó elektronika 'helyes' terhelő-kapacitása (load), és a kettő közötti ideális kábelkapacitás nagysága lett volna a jó kérdés - de ezen már túl vagyunk.
kinti hi-fi-s/LP-s fórumokon azt olvastam, MM-hangszedők szempontjából az ideális illesztés 100-300pF között van, és inkább a hangszedő gyártójának ajánlása fölé jobb belőni, 120-180pF közé, a jobb Hang érdekében, mint alá - érdekelt volna, kinek-mi a tapasztalata idehaza. s mivel pl. a Van Damme-nak van 3-féle kapacitású, árnyékolt és elég jó Hangú, ide-való interkonnekt(nek is alkalmas) vezetéke, így hirtelen van is miből választani - na, meglátjuk... > http://www.van-damme.com/18.html

Jól meggondoltad??
Biztos találnàl Kondo san féle kábelt 2-3 kilóért:)
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

@trane :az én elvem az hogy a kábelkapacitás legyen minnél alacsonyabb,hozzáadni mindig lehet,és ez évényes a phonora is..általában a normális phono 50-100pF környékén van önmagában..nézz be a Blue Jeans Cable oldalára is,van egy relative olcsó,jóhangú,alacsonykapacitású spéci phono kábelük..
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



Már miért ne lenne?
 
Pl. egy vdH D501 Silver (direkt phono kábel!):
 
"The capacitance between the 2 signal leads is a very low 58 pF/meter."
Az 1 méteres darab kevesebb, a 2 méteres kb. annyi, a 3 méteres több... Az MM hangszedőket szokták kábellel illeszteni kapacitive.
Illeszteni szokták, de az nem saját kapacitás. De ez valószínű csak félreértés volt.
Tapasztalatom szerint nem érdemes ilyen jellegű dologban foglalkozni a kábel hosszával. Inkább eleve jobb kábelt kell venni!
Írjam?!
An Vz, Kondo Vz.... Még fél méter is veri az általad emlitettet bármilyen hosszú is legyen az!
Deha spórolni akarsz lehet érdemes lenne venned egy Fraktál kábelt!

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: La_Valse »


(elméleti) kérdés: ha egy MM-hangszedő kapacitása megegyezik az azt az interkonnekten át követő mm-fonófokozatéval (mindkettő 100pF) , szigorúan elektromosan nézve a dolgot, milyen kapacitású kábellel fog igazán jól szólni  > magasabb, azonos, vagy alacsonyabb pF-értékű lesz a jobb választás? 
Peterson jól mondja.
Egy mm hangszedőnek főleg iduktivitása és ellenállása van, kapacitása elhanyagolható.
Például itt találsz támpontot kérdésed egy részére.
 
http://sound.whsites.net/articles/cartr ... ading.html
 
Hogy igazán melyikkel fog jobban szólni, majd elmondod.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: peterson »



Ennek a kérdésnek akkor lenne értelme ha egy kiválasztott kábelnek lenne mindhárom kapacitással változata.
 

Már miért ne lenne?
 
Pl. egy vdH D501 Silver (direkt phono kábel!):
    
"The capacitance between the 2 signal leads is a very low 58 pF/meter."
Az 1 méteres darab kevesebb, a 2 méteres kb. annyi, a 3 méteres több...   Az MM hangszedőket szokták kábellel illeszteni kapacitive.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


(elméleti) kérdés: ha egy MM-hangszedő kapacitása megegyezik az azt az interkonnekten át követő mm-fonófokozatéval (mindkettő 100pF) , szigorúan elektromosan nézve a dolgot, milyen kapacitású kábellel fog igazán jól szólni > magasabb, azonos, vagy alacsonyabb pF-értékű lesz a jobb választás? Ennek a kérdésnek akkor lenne értelme ha egy kiválasztott kábelnek lenne mindhárom kapacitással változata. Így részemről át is váltanék a pusztán műszaki megközelítésről a hangzási eredményre......
Amúgy mm hangszedőknek induktuvitása van. Mivel tekercs adja a jelet.

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: supravox »


(elméleti) kérdés: ha egy MM-hangszedő kapacitása megegyezik az azt az interkonnekten át követő mm-fonófokozatéval (mindkettő 100pF) , szigorúan elektromosan nézve a dolgot, milyen kapacitású kábellel fog igazán jól szólni > magasabb, azonos, vagy alacsonyabb pF-értékű lesz a jobb választás?
Nagyon jó kérdés:)
Akár én is feltehettemnvolna..
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: peterson »


(elméleti) kérdés: ha egy MM-hangszedő kapacitása megegyezik az azt az interkonnekten át követő mm-fonófokozatéval (mindkettő 100pF) , szigorúan elektromosan nézve a dolgot, milyen kapacitású kábellel fog igazán jól szólni  > magasabb, azonos, vagy alacsonyabb pF-értékű lesz a jobb választás? 
Trane! Nem az ajánlott kapacitiv lezárás van megadva? Én eddig csak ilyennel találkoztam. Pl. ez egy Ortofon:
 
Internal impedance, DC resistance  -  1,3 kOhm
Internal inductance  -  700 mH
Recommended load resistance  - 47 kOhm
Recommended load capacitance  -  150-300 pF
 
Ez egy AT: 
Coil impedance : 3,200 ohms at 1 kHz 
DC resistance : 800 
Load Capacitance : 100-200pF 
Coil inductance (mH, 1 kHz) : 490 
 
A Shure V15MKIII-nál pedig 400-500 pF az ajánlott lezárás... 
Ilyen esetben a kábelek (karábel is)+előfok kapacitásának együtt kell közelíteni az ajánlotthoz.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Egy RP 3, TTPSU, Benz Micro MC20E2 rendszerben dolgozna...
Ezt az összeállítást bőven kiszolgálná.

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: PgSpa »



Egy extra tápos Heed Quasar az biztosan javítana a helyzeten. Ràadásul univerzálisan használható szinte akármilyen hangszedőhöz.
Persze csak egy bizonyos szintig.

Egy RP 3, TTPSU, Benz Micro MC20E2 rendszerben dolgozna...

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



Tisztelt Mindenki!
 
Tudna-e nekem segíteni valaki annak eldöntésében, hogy egy ProJect Phono Box SE külön dobozos egységet érdemes-e lecserélni egy HEED phono kártyára (természetesen Obelisk Si II. -be)?
Ez utóbbinál léteznek verziók?

Egy extra tápos Heed Quasar az biztosan javítana a helyzeten. Ràadásul univerzálisan használható szinte akármilyen hangszedőhöz.
Persze csak egy bizonyos szintig.

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: PgSpa »


Tisztelt Mindenki!
 
Tudna-e nekem segíteni valaki annak eldöntésében, hogy egy ProJect Phono Box SE külön dobozos egységet érdemes-e lecserélni egy HEED phono kártyára (természetesen Obelisk Si II. -be)?
Ez utóbbinál léteznek verziók?
 
 

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”