Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Cd játszók

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: prando »

menyus2 írta:
2020.07.06., hétf. 17:08
prando írta:
2020.07.06., hétf. 16:30
Köszönöm! :)
Sziasztok!
A képen látható 3 lábú sötét alkatrész a fehér csatinál melegszik a lenti leírás alapján. C2383 és T406 van köré írva a nyákon. Mi lehet ez?
Köszönöm! :smile53:
Ez sajnos kuka szetszakadt a szalagkabeled..


[/quote]

a szalagkábel kihúzható a helyéről és egyben van. A pcb olvashatósága miatt van így.
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

menyus2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2012.06.15., pén. 12:56
Értékelés: 485

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: menyus2 »

prando írta:
2020.07.06., hétf. 16:30
Köszönöm! :)
Sziasztok!
A képen látható 3 lábú sötét alkatrész a fehér csatinál melegszik a lenti leírás alapján. C2383 és T406 van köré írva a nyákon. Mi lehet ez?
Köszönöm! :smile53:
[/quote]

Ez sajnos kuka szetszakadt a szalagkabeled..
„A balgatag ember úgy van az élet igazságával, mint a gyerek a káposztafejjel. Száz levelét leszaggatja, s csak mikor a kemény torzsához ér, akkor veszi észre, hogy a káposztát eldobta.”

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

prando írta:
2020.07.06., hétf. 16:30
Sziasztok!
A képen látható 3 lábú sötét alkatrész a fehér csatinál melegszik a lenti leírás alapján. C2383 és T406 van köré írva a nyákon. Mi lehet ez?
Köszönöm! :smile53:
2sc2383.pdf
(173.35 KiB) Letöltve 60 alkalommal.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: prando »

Köszönöm! :)
[/quote]

Sziasztok!
A képen látható 3 lábú sötét alkatrész a fehér csatinál melegszik a lenti leírás alapján. C2383 és T406 van köré írva a nyákon. Mi lehet ez?
Köszönöm! :smile53:
Csatolmányok
20200706_161900.jpg
20200706_161900.jpg (2.9 MiB) Megtekintve 2362 alkalommal
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: prando »

Úgy tűnik, lett nagy gond. Két kábelegységet kicseréltem a Vincent CD-S3 cd-m futóművében és nagyon figyeltem a visszaforrasztásnál a sorrendre, annyira, hogy még a Kácsába is elvittem részben forrasztatni, részben ellenőriztetni, ez úton is köszönet nekik a nagyon pozitív hozzáállásért!
Belső tápkábelhez nem lett nyúlva, mégis az egyik ilyen kábelt helyre rakva, majd bekapcsolva a gépet, a servo boardon egy 3lábú kicsi alkatrész pikk-pakk, kb 20 mp alatt felmelegszik annyira, hogy a kezem már nem állja el és a gép azon kívül, hogy megmutatja a kijelző fényeit, nem csinál semmit. Sem a cd nem indul el, sem a fiók nem nyílik, semmi. Ha előbb bekapcsolom és utána teszem helyre azt a három erű kábelt, akkor az olvasófej motorja zümmög/zörög egy kicsit aztán leáll.
Feltúrtam a netet, sehol nincs a neten ShengYa, vagy Philips cd17II ver. 1.1 nevű servo board. De a Jungson cd-S3 is ugyanez. Van Kínában ver.2. kiadás, de az kicsit másabb, nem pont ugyanazok a csatlakozási pontok, az egyes tüskék elnevezése sem pont az, mert egyébként összeraknám tüskénként is, ha kimarad egy-kettő ami nem kell a ver. 1.1-hez, hát Istenem....de a legfőbb gond, hogy tízesével lehet megvásárolni.
Ha valaki esetleg megszégyenítene azzal, hogy talál, ami el is adó, szívesen elviselem. leborulok.gif
Hétfőn megy az Alisca-ba, talán ott azért tudnak majd segíteni, de, ha valakinek van tippje máshoz, azt is szívesen veszem.
Köszönöm! :)
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: prando »

La_Valse írta:
2020.06.18., csüt. 21:35
Ha nem forgatja meg a lemezt, akkor a mechanika és/vagy az optika nincs alaphelyzetben, a kontroller nem indítja
a folyamatot.
Köszönöm!
Elraktározom ezt a tudományt is, aztán ha kikopik ez a használt mechanika, megműtöm újra, vagy lehet belsőkábelek lesznek cserélve és akkor újra próbàlkozom, bár az új mechanika amivel a gond volt kicsit fényesen muzsikált, még a feleségem is megjegyezte, hogy nem stimmel a dolog. Ez most tetszik.
Nincs nagy gond, ez a rossz egy kínai futómű volt, előkerült még kettő új, az mindkettő Philips és ami belekerült használt az is.
Kösz még egyszer!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2020.06.19., pén. 17:52-kor.
Ok: elrontott idézetszint javítása
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

prando írta:
2020.06.18., csüt. 20:24
Szétszedtem, kapott a tengely kicsike műszerolajat, beraktam csak úgy a dobozába, kétszer felismerte a lemezt, elindítottam, végigléptettem a műsort, hogy kenődjön a tengely, aztán azóta semmi, meg sem indul a forgatómotor, de a lézer működik, mert kiírja nincs benne lemez. Van teljesen komplett fiókos mechanika másik, most az van benne, az eddigiben meg kicserélem a lézeres futóművet és majd meglátjuk.
Ha nem forgatja meg a lemezt, akkor a mechanika és/vagy az optika nincs alaphelyzetben, a kontroller nem indítja
a folyamatot.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: prando »

La_Valse írta:
2020.06.18., csüt. 21:35
Sokszor hasonló hibát szokott okozni a szán tengelyének, illetve a rajta csúszó szinterek szárazsága, ha van persze.
Tisztítás után egy kevés kenőanyag film nekem többször segített.
Szétszedtem, kapott a tengely kicsike műszerolajat, beraktam csak úgy a dobozában, kétszer felismerte a lemezt, elindítottam, végigléptettem a műsort, hogy kenődjön a tengely, aztán azóta semmi, meg sem indul a forgatómotor, de a lézer működik, mert kiírja nincs benne lemez. Van teljesen komplett fiókos mechanika másik, most az van benne, az eddigiben meg kicserélem a lézeres futóművet és majd meglátjuk.

Köszi a türelmet is!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2020.06.19., pén. 17:53-kor.
Ok: elrontott idézetszint javítása
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
b4xter
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2019.11.23., szomb. 15:52
Értékelés: 48
Tartózkodási hely: Vác

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: b4xter »

Hogy konkrét eszközzel (CD vagy erősítő) mit okoz, fogalmam sincs, nekem nincsenek ennyire jó hifi cuccaim (meg füleim se). Új hangfal bejáratásában viszont elég sokat segített, felgyorsította a folyamatot.

Helboar írta:
2020.06.18., csüt. 09:36
Van valakinek ezzel a bejárató dologgal tapasztalata? Ér valamit? Ha igen hányszor kell le futtatni rajta az 1. 30perces “zajt” a rendszeren?

https://homemovie.hu/termek/isotek-rend ... jarato-cd/

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: prando »

La_Valse írta:
2020.06.18., csüt. 11:54
prando írta:
2020.06.16., kedd 22:31
Sziasztok!
Azt gondolom, hibás az új kiolvasó.
Tudtok segíteni?
Köszönöm!
Sokszor hasonló hibát szokott okozni a szán tengelyének, illetve a rajta csúszó szinterek szárazsága, ha van persze.
Tisztítás után egy kevés kenőanyag film nekem többször segített.
Van tengely, minden, asszem a tömeges VAM1201 a delikvens neve....kipróbálom, nem is gondoltam rá!
Köszönöm!
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

prando írta:
2020.06.16., kedd 22:31
Sziasztok!
Azt gondolom, hibás az új kiolvasó.
Tudtok segíteni?
Köszönöm!
Sokszor hasonló hibát szokott okozni a szán tengelyének, illetve a rajta csúszó szinterek szárazsága, ha van persze.
Tisztítás után egy kevés kenőanyag film nekem többször segített.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
Helboar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2020.05.29., pén. 11:20
Értékelés: 5

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Helboar »

Van valakinek ezzel a bejárató dologgal tapasztalata? Ér valamit? Ha igen hányszor kell le futtatni rajta az 1. 30perces “zajt” a rendszeren?

https://homemovie.hu/termek/isotek-rend ... jarato-cd/

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: YvsMad »

Valószínűleg műszeresen be kellene kalibrálni az olvasófejet.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: prando »

Sziasztok!
Mindig van gebasz. Cd játszómban futóművet cseréltem, mert bekapcsoláskor a lemez kivételekor-berakásakor kattogó hangot adott. Megnézvén a lencse léptetőmotorjának fogastengelye es az ahhoz kapcsolódó fogaskerék adta a hangot. A stop gomb megnyomásával abbahagyta., úgy vélem a végálláskapcsolónál lehetett hiba. Mivel van itthon még három futómű kicsereltem. Most viszont időnként megakad a játszásban és nagyjából ugyanabban az időben, három perces számokban számolva a 6-7 szám környékén. Vagy elkezd recsegni a hang, és/vagy néhány másodpercre elhallgat. Egyes lemezeket nem olvas be, egyeseket meg vagy végigolvas, de a vegefelé megakad, megáll, mintha vége lenne a lemeznek.
Azt gondolom, hibás az új kiolvasó.
Tudtok segíteni?
Köszönöm!
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: YvsMad »

A kérdés az, hogy hányszoros túlmintavételezéssel dolgoznak. A hagyományos CD lejátszó 4x vesz mintát és a hiányzó adatokat szoftveresen pótolja. A hagyományoshoz képest dupla sebességgel olvasó futómű ezek szerint 8x túlminatvételezést tesz lehetővé. A következő kérdés tehát az, hogy 8x újraolvasás elegendő-e e hibás rész 100% fizikai korrigálására, vagy megint a szoftvernek kell interpolálnia a hiányzó információt.
Továbbá a lejátszást zavaró ugrás akkor keletkezik, amikor már nincs elég környező információ az interpoláláshoz sem, pl. egy 4-5 mm hosszú koncentrikus karc a lemezen amit már senki és semmi sem fog visszaolvasni, akármekkora pufferbe akárhányszor próbál beolvasni a pick-up.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Online
Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 367
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: kasumi »

murasake írta:
2020.06.12., pén. 14:10
Akkor csak jól értettem, kösz Kasumi.
Vajon az Esoteric modellek is pufferelnek? Erre nem találtam utalást...
Ezt most csak úgy hirtelen, valószínűleg van ennél több és pontosabb információ is a neten.

https://www.ohm-audio.nl/shop/Verkocht- ... enmark.php
IMG_20200612_142419.jpg
IMG_20200612_142419.jpg (168.38 KiB) Megtekintve 2515 alkalommal
Újratervezés

Avatar
murasake
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2012.07.30., hétf. 21:39
Értékelés: 217
Tartózkodási hely: Baja

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: murasake »

Akkor csak jól értettem, kösz Kasumi.
Vajon az Esoteric modellek is pufferelnek? Erre nem találtam utalást...

Online
Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 367
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: kasumi »

murasake írta:
2020.06.12., pén. 12:56
YvsMad írta:
2020.06.06., szomb. 21:10
kasumi írta:
2020.06.06., szomb. 14:40
Copland CD 825

https://www.whathifi.com/us/copland/cda-825/review
Ez a 2 másodperces puffer csak a jitter csökkentésére jó. Meg arra, hogy ennyivel később reagáljon a lejátszó a távirányító parancsaira.
Szerintem a puffertől még nem lesz nagyobb a túlmintavételezés, hogy annyiszor olvassa újra a lemezt, amíg az eredeti információ helyre nem áll.
Akkor ezt hogy kell érteni?

https://www.mcintoshlabs.com/products/cd-players/mcd350

Google fordítóval erre jutottam:

"Az MCD350 kétszeres olvasási sebességgel rendelkezik, így a merev alumínium sajtolt tálcába helyezett összes lemez nagyobb sebességgel olvasható, lehetővé téve adatainak tárolását egy puffermemóriában a jobb hibajavítás és -követés érdekében."
https://docplayer.hu/7586509-Diplomamun ... i-msc.html

5.1.2.
Újratervezés

Avatar
murasake
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2012.07.30., hétf. 21:39
Értékelés: 217
Tartózkodási hely: Baja

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: murasake »

YvsMad írta:
2020.06.06., szomb. 21:10
kasumi írta:
2020.06.06., szomb. 14:40
Copland CD 825

https://www.whathifi.com/us/copland/cda-825/review
Ez a 2 másodperces puffer csak a jitter csökkentésére jó. Meg arra, hogy ennyivel később reagáljon a lejátszó a távirányító parancsaira.
Szerintem a puffertől még nem lesz nagyobb a túlmintavételezés, hogy annyiszor olvassa újra a lemezt, amíg az eredeti információ helyre nem áll.
Akkor ezt hogy kell érteni?

https://www.mcintoshlabs.com/products/cd-players/mcd350

Google fordítóval erre jutottam:

"Az MCD350 kétszeres olvasási sebességgel rendelkezik, így a merev alumínium sajtolt tálcába helyezett összes lemez nagyobb sebességgel olvasható, lehetővé téve adatainak tárolását egy puffermemóriában a jobb hibajavítás és -követés érdekében."

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

marconi írta:
2020.06.10., szer. 23:34


Ezt hogy érted? Ott van a discogson egy csomó ilyen eladó lemez...
Látod, ennyi eszem van... :smile51: A Discogson van is accountom, de addig nem jutottam el, hogy ott keressek eladó darabot.Köszi.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: marconi »

tonee73 írta:
2020.06.08., hétf. 20:27
Robici írta:
2020.06.08., hétf. 20:23
tonee73 írta:
2020.06.08., hétf. 20:08
Erről a lemezről tudnál feldobni egy fotót, rákeresnék, hátha akad egy az ebayen.Köszi. :smile53:
Ez az? https://www.discogs.com/Various-Stereop ... se/4249211
Nem, hanem ez (Pierre Verany Digital Test):
https://www.discogs.com/Various-Digital ... se/8431815
Ez egy 2 CD-s album. Az elsőn vannak tesztfelvételek meg tesztjelek, a második teljes egészében a futóműtesztelő. Elég részletes könyvecske is jár hozzá amiben elmagyarázzák mi micsoda. Amit te linkeltél azon ha jól látom csak tesztfelvételek meg mérőjelek vannak. Én még tavaly vettem ebay-ről az usából és akkora szerencsém volt, hogy valahol volt egy elfekvő bontatlan belőle, úgyhogy vadonat új állapotú. A második lemezen gyárilag kreált dropoutok is vannak (ez szabad szemmel is látható a lemezen), itt minél később kezd el ugrálni meg pattogni a lejátszó annál jobb a hibajavítási és sávkövetési képessége. Engem érdekelnek a különböző futóművek képességei, azért is vettem meg, de eddig még nem sokat tudtam vele letesztelni, csak a sajátjaimat.
Köszi, rákerestem, még véletlenül sincs belőle... sad.gif
Ezt hogy érted? Ott van a discogson egy csomó ilyen eladó lemez...
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Robici írta:
2020.06.08., hétf. 21:44
tonee73 írta:
2020.06.08., hétf. 20:27
Köszi, rákerestem, még véletlenül sincs belőle... sad.gif
Ha van valami amit szeretnél tesztelni és el tudod hozni hozzám (Budapest) akkor megnézhetjük az enyémmel.
Köszi, :smile53: sajna még mindig majd 2000km-re vagyok a rendszeremtől - ami vélhetően a következő hónapokban változik majd.
Mindegy, azért időközönként ránézek az ebay-re hátha felbukkan egy.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Robici »

tonee73 írta:
2020.06.08., hétf. 20:27
Köszi, rákerestem, még véletlenül sincs belőle... sad.gif
Ha van valami amit szeretnél tesztelni és el tudod hozni hozzám (Budapest) akkor megnézhetjük az enyémmel.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Robici írta:
2020.06.08., hétf. 20:23
tonee73 írta:
2020.06.08., hétf. 20:08
Erről a lemezről tudnál feldobni egy fotót, rákeresnék, hátha akad egy az ebayen.Köszi. :smile53:
Ez az? https://www.discogs.com/Various-Stereop ... se/4249211
Nem, hanem ez (Pierre Verany Digital Test):
https://www.discogs.com/Various-Digital ... se/8431815
Ez egy 2 CD-s album. Az elsőn vannak tesztfelvételek meg tesztjelek, a második teljes egészében a futóműtesztelő. Elég részletes könyvecske is jár hozzá amiben elmagyarázzák mi micsoda. Amit te linkeltél azon ha jól látom csak tesztfelvételek meg mérőjelek vannak. Én még tavaly vettem ebay-ről az usából és akkora szerencsém volt, hogy valahol volt egy elfekvő bontatlan belőle, úgyhogy vadonat új állapotú. A második lemezen gyárilag kreált dropoutok is vannak (ez szabad szemmel is látható a lemezen), itt minél később kezd el ugrálni meg pattogni a lejátszó annál jobb a hibajavítási és sávkövetési képessége. Engem érdekelnek a különböző futóművek képességei, azért is vettem meg, de eddig még nem sokat tudtam vele letesztelni, csak a sajátjaimat.
Köszi, rákerestem, még véletlenül sincs belőle... sad.gif
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Robici »

tonee73 írta:
2020.06.08., hétf. 20:08
Erről a lemezről tudnál feldobni egy fotót, rákeresnék, hátha akad egy az ebayen.Köszi. :smile53:
Ez az? https://www.discogs.com/Various-Stereop ... se/4249211
Nem, hanem ez (Pierre Verany Digital Test):
https://www.discogs.com/Various-Digital ... se/8431815
Ez egy 2 CD-s album. Az elsőn vannak tesztfelvételek meg tesztjelek, a második teljes egészében a futóműtesztelő. Elég részletes könyvecske is jár hozzá amiben elmagyarázzák mi micsoda. Amit te linkeltél azon ha jól látom csak tesztfelvételek meg mérőjelek vannak. Én még tavaly vettem ebay-ről az usából és akkora szerencsém volt, hogy valahol volt egy elfekvő bontatlan belőle, úgyhogy vadonat új állapotú. A második lemezen gyárilag kreált dropoutok is vannak (ez szabad szemmel is látható a lemezen), itt minél később kezd el ugrálni meg pattogni a lejátszó annál jobb a hibajavítási és sávkövetési képessége. Engem érdekelnek a különböző futóművek képességei, azért is vettem meg, de eddig még nem sokat tudtam vele letesztelni, csak a sajátjaimat.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”