Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Szerintem valami túlságosan drága

Ebben az al-Fórumban lehet kérdezni azzal kapcsolatban, hogy mit és mennyiért lehet vajon eladni, mi az, ami teljesen irreális áron van hirdetve, azaz ITT és csak itt megengedett az egyértelműen elborult árakkal kapcsolatos gőz leengedése, és az árak után érdeklődők kíváncsiságának a kielégítése.

TROLLKODNI, a Fórum általános szabályrendszerét sérteni viszont TILOS.

HIRDETÉST FELADNI EBBEN AZ AL-FÓRUMBAN TILOS!
Avatar
t97eat
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 694
Csatlakozott: 2007.02.14., szer. 13:07
Értékelés: 208

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: t97eat »

A költő az (jellemzően külföldön már kidobott) összelomizott dolgokra gondol, illetve azon eladókra, akik lealkudják, pár hétig pihentetik, majd sokkal magasabb áron kínálják az árut (itt nyilván nem a beszámított termékekre gondolok, mert azt megértem, hogy ha valakinek nincs a cseretermékre szüksége, valamilyen szintű “biztosítást” szeretne, hogy végül ne ő jöjjön ki rosszul, ha értékesíti azt).
A kapugaranciáról ne is beszéljünk... Oké, használt termékekre magánszemélyként nem kell garanciát vállalni, de nem mindegy, hogy mi az eladás oka... fejlesztés, vagy szabadulás a szartól...
Azonban néhány vevőt sem kell félteni. Meg sem tudom számolni, hány esetről hallottam illetve párszor én is megtapasztaltam, hogy a kedves vásárló visszahozná a terméket, mert mégiscsak az ára kellene, meg nem tudja fizetni a Providentes hitelt, stb.
Ezek után azt gondolom, hogy lehet, hogy az lenne ezekre a megoldás, hogy fizetős regisztrációval lehetne eladó ill vevő oldalról egyaránt elérni az adás-vétel topikot. Ez a megoldás biztosan “szűrne”, azonban nyilván nem fog megtörténni, mert kell a látogatószám a fórumnak, ami viszont a fenti dolgot bevezetve biztosan leesne.

Avatar
apacuka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 08:40
Értékelés: 504

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: apacuka »

De megint ez a "színvonal" emlegetés. Mit jelent ez pontosan? Hogy jó drága legyen valami, vagy mégis mire gondolt a költő?
A vaterán vagy a jófogáson árult 25 ezres denon az pl már igénytelen?
Itt van pl. ez a classic tag az eszelősen beárazott dolgaival. Szépek a készülékei? Igen. Kereskedik velük? Feltételezzük...
Akkor most mi legyen? Igényes dolgokat árul vs. kereskedik, menjen vagy maradjon?

Avatar
t97eat
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 694
Csatlakozott: 2007.02.14., szer. 13:07
Értékelés: 208

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: t97eat »

Tul írta:
2020.06.19., pén. 11:09
ZolaBA írta:
2020.06.17., szer. 06:04
Visszatérve az állóvíz-kavaró, szabályzat kritizáló hangulatra :) nekem az nem tetszik, hogy nem lehet kb. semmit hozzászólni egy hirdetéshez. Oké, ártrollkodni nem lehet, de hogy egy benyomódott magassugárzót sem lehet szabály szerint ott észrevételezni? vagy a készülék tudásáról, szépségéről beszélgetni, hanem át kell vonulni másik topicba. Értem, hogy uppol "indokolatlanul" ha ott megy a beszélgetés és azt is értem, hogy ezzel vissza is lehet élni, de ez egy olyan fojtás, a közösségi, beszélgetési célú fórumozásra, ami egyedül csak kizárólag eladni akaróknak előny, a hobbi társaknak nem. De Tényleg bocs, ez csak egy jelentéktelen magánvélemény. :napsut:
Hogy nehogy úgy tűnjön, A és B oldalról beszélünk ("moderátorok vs. többiek"), becsatlakozom a beszélgetésbe, teljes egyetértésben azzal, amit leírtál. Többször, több helyen megpendítettem, hogy számomra is egészségesebb volt az az idő, amikor mindenki magát védte meg a vádaktól, maga reagált mindenre - hisz ez egy nagyon látványos képet adott a résztvevőkről. Emiatt párszor 'észre kellett vegyem magam'. A kritikáknak utána menve olvastam, kutattam, élveztem az infógyűjtést és sok esetben felnyílt a szemem. Aztán egy bizonyos idő után azt vettem észre, hogy voltak, akik kiálltak értem, s én is kötelességemnek éreztem, hogy kiálljak másokért -> gyakorlatilag közösségek, sőt barátságok szerveződtek. Erre most sokkal kevesebb esélyt látok, ez tény, főleg, mert az adás-vétel pörög a legjobban, ami egyben a legszabályozottabb rész is. (Na de mit lehet tenni, ha a legtöbb témát már kivesézte a nép..)
Akkor még kevesebben voltunk? Akkor még máshogy láttuk? Kevesebb volt a jogi kötöttség? Toleránsabbak voltak az emberek? :rolleyes: Fene tudja. Mindenesetre ebbe az irányba ment a fórum, amit pici odafigyeléssel szerintem igenis lehet a használati érték romlása nélkül kezelni. Úgy látom, hogy mindenre van lehetőség, legfeljebb nem abban a témában, ahol a konkrét dolog meg van hirdetve. Ezzel a bennem lévő feszültség legnagyobb része oldva lett, még ha a lelkem mélyén, ahogy kezdtem, az én szívem is afelé húz, hogy hagyjunk mindent.

Nehéz dolog ez, mert valóban 360°-ban szórnak a felhasználói elvárások - ehhez a többségi akaratot is figyelembe véve, a szükségességet és előírásokat szem előtt tartva fordul hozzá időnként a fórum alapvető rendje.
Egy dologban biztosak lehettek: mindegyik moderátor szívvel-lélekkel áll az egészhez és partnerként közelít!
Szerintem felesleges hozzászólni a hirdetéshez.
Azonban én fizetőssé tenném az adás-vétel topikot. Lehet időarányos, vagy a portéka kezdeti irányárával arányos a hirdetés ára. Havi 1 up ingyenes, az extra up fizetős.
Mindenki csak a felesleges dolgait adná el, nem kereskedne.
Ezzel biztosan lehetne “szűrni” az apróhirdetéseket, valamint a színvonal jóval a jófogás/HFP/vatera szintje felett lenne.

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Tul »

Ilyenkor azért sírhatnékom van:
viewtopic.php?f=30&t=147293

Másik kedvenc - ha nem viszik olcsón, majd adom drágán..
viewtopic.php?f=30&t=145484

A feltett kérdésre válasz persze nem jön azóta sem.

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Tul »

ZolaBA írta:
2020.06.17., szer. 06:04
Visszatérve az állóvíz-kavaró, szabályzat kritizáló hangulatra :) nekem az nem tetszik, hogy nem lehet kb. semmit hozzászólni egy hirdetéshez. Oké, ártrollkodni nem lehet, de hogy egy benyomódott magassugárzót sem lehet szabály szerint ott észrevételezni? vagy a készülék tudásáról, szépségéről beszélgetni, hanem át kell vonulni másik topicba. Értem, hogy uppol "indokolatlanul" ha ott megy a beszélgetés és azt is értem, hogy ezzel vissza is lehet élni, de ez egy olyan fojtás, a közösségi, beszélgetési célú fórumozásra, ami egyedül csak kizárólag eladni akaróknak előny, a hobbi társaknak nem. De Tényleg bocs, ez csak egy jelentéktelen magánvélemény. :napsut:
Hogy nehogy úgy tűnjön, A és B oldalról beszélünk ("moderátorok vs. többiek"), becsatlakozom a beszélgetésbe, teljes egyetértésben azzal, amit leírtál. Többször, több helyen megpendítettem, hogy számomra is egészségesebb volt az az idő, amikor mindenki magát védte meg a vádaktól, maga reagált mindenre - hisz ez egy nagyon látványos képet adott a résztvevőkről. Emiatt párszor 'észre kellett vegyem magam'. A kritikáknak utána menve olvastam, kutattam, élveztem az infógyűjtést és sok esetben felnyílt a szemem. Aztán egy bizonyos idő után azt vettem észre, hogy voltak, akik kiálltak értem, s én is kötelességemnek éreztem, hogy kiálljak másokért -> gyakorlatilag közösségek, sőt barátságok szerveződtek. Erre most sokkal kevesebb esélyt látok, ez tény, főleg, mert az adás-vétel pörög a legjobban, ami egyben a legszabályozottabb rész is. (Na de mit lehet tenni, ha a legtöbb témát már kivesézte a nép..)
Akkor még kevesebben voltunk? Akkor még máshogy láttuk? Kevesebb volt a jogi kötöttség? Toleránsabbak voltak az emberek? :rolleyes: Fene tudja. Mindenesetre ebbe az irányba ment a fórum, amit pici odafigyeléssel szerintem igenis lehet a használati érték romlása nélkül kezelni. Úgy látom, hogy mindenre van lehetőség, legfeljebb nem abban a témában, ahol a konkrét dolog meg van hirdetve. Ezzel a bennem lévő feszültség legnagyobb része oldva lett, még ha a lelkem mélyén, ahogy kezdtem, az én szívem is afelé húz, hogy hagyjunk mindent.

Nehéz dolog ez, mert valóban 360°-ban szórnak a felhasználói elvárások - ehhez a többségi akaratot is figyelembe véve, a szükségességet és előírásokat szem előtt tartva fordul hozzá időnként a fórum alapvető rendje.
Egy dologban biztosak lehettek: mindegyik moderátor szívvel-lélekkel áll az egészhez és partnerként közelít!

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12000
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5686
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Aszpririn és Csandaz leírta lényegében amit én szerettem volna.
Csak annyit tenék hozzá, hogy: igen egy hét a büntetése, de nem az ártrollkodása miatt, hanem azért mert én vagyok a smasszer (ismételten) mert meg mertem kérni, hogy más stílusban kellene.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
csandaz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2018.05.15., kedd 09:50
Értékelés: 181
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: csandaz »

A @Majik problémára.

Tudjátok mi ennek a menete?
- Megkérdezed privátban, hogy miért ilyen drága.
- Ha nem kapsz választ, vagy csak annyit kapsz, hogy "mer' csak" akkor jelented a hirdetést "félrevezetés miatt", esetleg berakhatsz 1-2 linket hasonló termékről itt, vagy máshol és a moderátorok lépni fognak
"Price gouging" igenis lehet probléma

Nem szabad rögtön a torkának ugrani valakinek, mert az nem néz ki jól egy nyilvános helyen, ahol valakinek a hitele, 1 hozzászóláson áll vagy bukik, legyen az jogos vagy jogtalan.
Valamit elfelejt odaírni, vagy elírja árat, nem szabad rögtön "HABRABRABBRA"

A mai felpaprikázott világban a vád is elég, hogy mindenki vasvillát ragadjon

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1649
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Aszpirin írta:
2020.06.16., kedd 22:36
Látom nagyon állovízkavaró hongulatban vagy mostanában :D
Azzal kezdeném, hogy szerintem ti moderátorok remek munkát végeztek, és ez most nem benyalás ;) A kritika inkább észrevétel volt részemről és nem a moderátori munkára, hanem a szabálykörnyezetre.
Seftes / nepper kérdés egy örök harc, tudom és el is hiszem - ami már ott kezdődik, hogy honnan seftes valaki, néha nehéz eldönteni pláne bizonyítani. De azért most privátban küldök egy nevet :rolleyes:
Ártrollkodás: Ez egy nagyon bonyolult kérdés, ezért összességében én is a mostani szabályzással értek inkább egyet. Az okokat leírtad, egyetértek vele. A darabáras hangsugárzó engem is bosszant, illetve leginkább az, hogy nem egyértelmű sok weboldalon, hogy az ár mire vonatkozik, darabra vagy párra. Bár mintha lenne fejlődés, mostanában sok helyen látni az "1db" és a "pár" jelzéseket.

Visszatérve az állóvíz-kavaró, szabályzat kritizáló hangulatra :) nekem az nem tetszik, hogy nem lehet kb. semmit hozzászólni egy hirdetéshez. Oké, ártrollkodni nem lehet, de hogy egy benyomódott magassugárzót sem lehet szabály szerint ott észrevételezni? vagy a készülék tudásáról, szépségéről beszélgetni, hanem át kell vonulni másik topicba. Értem, hogy uppol "indokolatlanul" ha ott megy a beszélgetés és azt is értem, hogy ezzel vissza is lehet élni, de ez egy olyan fojtás, a közösségi, beszélgetési célú fórumozásra, ami egyedül csak kizárólag eladni akaróknak előny, a hobbi társaknak nem. De Tényleg bocs, ez csak egy jelentéktelen magánvélemény. :napsut:
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 567

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: diagnet »

nempisti írta:
2020.06.16., kedd 20:16

Azért kíváncsian várom a magyarázatot wittao kolléga felvetésére, miszerint biztosan megfelelőek-e azok a szabályok ahol ennyire korlátozva van a potenciális vevők tájékozódási és hozzászólási lehetősége.
Sajnálatos módon az oldalon hírdetők egy része gusztustalan nepper akik pofátlan árakon árulják a nem ritkán 10-20-30 éves falusi vásárban is eladhatatlan portékájukat. Egy zárt közösségű fórumnak alapvető erkölcsi kötelessége lenne a hiénáktól védeni a naív, tapasztalatlan hobbistálak. A sokféle szabályalkotásba illene beleférnie a vevő centrikus szemléletnek is
Ha egy kicsit jobban visszaolvasol, pár oldallal ezelőtt ki lett tárgyalva a téma. Kijelentették, hogy "leginkább alul vannak árazva a termékek". Akkor "wittao kolléga" és társai úgy tartották nincsenek nepperek a fórumon, mert az önszervező közösség és a moderátorok egyből szűrik.
Akik ennek ellenére átcsúsznak a rostán, ellenük magánszemélyként nem tehetsz megjegyzést, vagy panaszt a fórum felületén anélkül, hogy a "troll" "negatív lózungok" "összeesküvés-elmélet gyártó" jelzőket ne aggatnák rád.
Amint szóba kerül a társadalmi felelősségvállalás jönnek az elvonatkoztató példák és a végén megállapításra kerül a súlyos világnézeti problémád. Itt minden jól megy, azzal van a baj aki a hibákat keresi. A 2. fokozatban pedig egyszerűen kitörölnek, mert megszegted a szabályzatot. Azt amelynek egyetlen pontjával megvonnak minden jogot az önvédelemre.

Kötelező árat megadni, de mivel "mindenki annyiért hirdet amennyiért akar", az árrés nincs megkötve. Az "önszabályozó piaci mechanizmusokra" van bízva. Ezt is kitárgyaltuk milyen jól működik pl. ingatlan esetén...
Így aztán nyugodtan lehet vaktában árazni, majd a piac eldönti.
Ezzel csak az a probléma, hogy az új belépők, vagy a keresőmotorokat használók ezeket az árakat látják és vizuálisan hozzászoknak a fake értékekhez. Gyakran fogalmuk sincs mennyi a valós ára, így megadják a hirdetésben szereplőt. Onnantól már az lesz a referencia. Ez előfordul néhány hónapos-éves termékek esetében is, hogy a forgalmazónál bárki számára elérhető "kedvezményes" áron megy el másodkézből. Senkit nem érdekel mi van a folyamat mögött.

A vevőcentrikus szemlélet annyiban merül ki, hogy ha üzleti, presztizs és jogi téren nem okozol hátrányt a fórum haszonélvezőinek, akkor azt csinálsz amit akarsz. A hifi elbírja és nem szól vissza... Amúgy is "drága hobby".

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6070
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5126
Tartózkodási hely: Szár

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

nempisti írta:
2020.06.16., kedd 21:51
Azért csak megszólítanám lassan a moderátorokat akik tiszteletreméltó módon önként, ingyesen, a szabadidejüket nem kímélve végzik munkájukat és éberen tartják ill tartatják be a (ki tudja honnan ötletelt?) szabályokat.
Kifejezetten érdekelne szerintük pozitív irányba viszi-e el a fórum adás-vételi részét a lentiekben vázolt gyakorlat?
Hogy mi a véleményem? Egyrészt leírtam lenn, másrészt igen, az én szemszögemből ugy tűnik, pozitív irányba viszi el a jelenlegi szabályozás, es annak betartatása a fórum adásvételi részét. Ismét: bár moderátorként, de mindez egyéni vélemény.
Érdekes, hogy azt a legtöbben nem veszitek észre, hogy a valódi csalók ellen milyen küzdelem folyik, pont a vevőjelöltek érdekében. Pedig az a nem könnyű, mert technikailag egyre körmönfontabbak.

A szabályoknak vannak pozitív oldalai is, sőt azzal a céllal készültek, na és persze azért is, hogy a fórum működése jogi szempontból is körbe legyen bástyázva. Ebbe bele lehet merülni a végletekig, de azt már nem velem kell megvitatni, hanem mondjuk AT-vel, de ha bele akarsz menni ilyen vitába, akkor jó, ha van jogászi képzettséged, ezt tapasztalatbol mondom. Mert nagyon pontosan tudja, hogy jogi szempontból mi miért van a szabályzatban.

És most kérlek - mint érző ember az empatikus embert - hogy írjatok néha valami jót is -lehetőleg nem a fenti módon, cinikus köntösbe öltöztetve - még ha azt nehéz is megtalálni; mert néha már rettenetesen demotiváló az a sok szar, ami ránk ömlik. Tudom, hogy fájó érzés lehet, ha egy moderátori “akciónak” épp Te esel “áldozatul”, de ebből ne rögtön azt a következtetést vond le, hogy a moderátorok a “hatalmukkal” pöffeszkedő, azzal visszaélő emberek, ők is csak egyszerű emberek. Néha tévedhetnek, és lehetnek szubjektív megfontolásaik, mint bármely más embernek.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6070
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5126
Tartózkodási hely: Szár

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

ZolaBA írta:
2020.06.16., kedd 21:34
0empisti írta:
2020.06.16., kedd 20:16
Sajnálatos módon az oldalon hírdetők egy része gusztustalan nepper
Hát igen, szar látvány az is, amikor megnyitod a fórumot és egy oldalnyi új hozzászólásban csak egy hirdető cuccai vannak.

Picit belegondolva egyébként ez a túlszabályzott adásvétel is nepper párti sajnos. Az, hogy nem lehet hozzászólni, ott kérdezni, beszélgetni - ez mind a fórum jelleget egy kritikától védett nepper piaccá teszi. Pedig mind tudjuk, hogy egy igényes fórumtárs megbecsült készüléke, részletes és igényes felkínálása teljesen más, mint a külföldről levadászott cuccokon nyerészkedés.... és a hozzászólások (ha lehetnének) is ezt tükröznék ;)
Látom nagyon állovízkavaró hongulatban vagy mostanában :D

Nos, az utánad szólónak is: a sefteseket ki szoktuk tiltani (én magam is tiltottam már ki üzletszerű kereskedés miatt) - ha bebizonyosodik a seftelés, vagyis az, amit a “ki tudja honnan ötletelt” szabályzat üzletszerű kereskedelemnek nevez, es tilt. Sajnos attól még, hogy valaki sok cuccot hirdet, nem biztos, hogy seftes. Attól msem biztos, hogy az ebayen vagy akárhol találsz egy olcsóbb terméket. Viszont, ha van konkrétum is a kezedben, és egyértelmű bizonyíték, akkor légyszi jelentsd a “seftest”, mert intézkedünk.

Túlszabályozott... komolyan? Na jó, ez is egy vélemény. Más meg konkrétan arra kér, hogy üjabb szabályt vegyünk fel.
Mint pl. legutóbb a “ment pü” jellegű hozzászólásokkal kapcsolatos szabály, ami nem is új, csak egy pontosítás, és egy fórumtárstól érkezett a javaslat.
Ártrollkodás: hidd el, nem is egy “nagyokos” van, aki kifejezetten azzal szórakozik, hogy a hirdetéskbe beírkálja, hogy bocs, de amiért hirdeted, az rablás. Vagy beirja, hogy egy hangfal újan kevesebbért kapható, mint amennyiért árulod, aztán kiderül, hogy benézte, mert az árukeresőn darabárat látott (egyébként: ez szerinted milyen kereskedői gyakorlat, darabárral hirdetni olyan hangfalat, ami csak párban vehető meg). Gondolj bele, hogy meghirdeted a HM-erősítődet 100ezerért, és erre beírja valaki, hogy ez cska 50-60-at ér. Olykor pont ezek az ártrollkodók a nepperek, akik így akarnak olcsón hozzájutni valamihez, ami aztán felbukkan a vaterán vagy lófogáson vagy hfp-n egy “kicsit” drágábban.
Hogy mi a véleményem? Nos, ez. Minden éremnek két oldala van, és az ár körül kialakult flame-ek a legdurvábbak. Ráadásul kibicnek minden könnyű. Szóval ezért van a szabály. Mert kellett. Így viszont, hogy van, általános érvényű, tehát akkor sem szabad az árat nyilvánosan a hirdetési fórumban kritizálni, ha jogosan teszed azt. Ha túl drága, nem fogja tudni eladni. Viszont a neppereket lehet jelenteni - ha van bizonyítékod a nepperkedésre.

Emellett viszont pont ebben a topikban le lehet írni, ha valami szerinted túl van árazva, tehát a véleménynyilvánítási szabadságodban nem vagy korlátozva ezen a téren sem. Mondjuk az általános szabályokat itt is be kell tartani. Ez van, ezt fogadtad el.

Mindezt moderátorként írtam ugyan, de az egyeni véleményemet tükrözi.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
nempisti
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2006.08.24., csüt. 16:35
Értékelés: 42

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: nempisti »

Azért csak megszólítanám lassan a moderátorokat akik tiszteletreméltó módon önként, ingyesen, a szabadidejüket nem kímélve végzik munkájukat és éberen tartják ill tartatják be a (ki tudja honnan ötletelt?) szabályokat.
Kifejezetten érdekelne szerintük pozitív irányba viszi-e el a fórum adás-vételi részét a lentiekben vázolt gyakorlat?

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1649
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

nempisti írta:
2020.06.16., kedd 20:16
Sajnálatos módon az oldalon hírdetők egy része gusztustalan nepper
Hát igen, szar látvány az is, amikor megnyitod a fórumot és egy oldalnyi új hozzászólásban csak egy hirdető cuccai vannak.

Picit belegondolva egyébként ez a túlszabályzott adásvétel is nepper párti sajnos. Az, hogy nem lehet hozzászólni, ott kérdezni, beszélgetni - ez mind a fórum jelleget egy kritikától védett nepper piaccá teszi. Pedig mind tudjuk, hogy egy igényes fórumtárs megbecsült készüléke, részletes és igényes felkínálása teljesen más, mint a külföldről levadászott cuccokon nyerészkedés.... és a hozzászólások (ha lehetnének) is ezt tükröznék ;)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
nempisti
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2006.08.24., csüt. 16:35
Értékelés: 42

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: nempisti »

tonee73 írta:
2020.06.16., kedd 13:47
Majik írta:
2020.06.16., kedd 13:44
tonee73 írta:
2020.06.16., kedd 08:11

Ezt a smasszer dumát jobb lenne elengedni.
Ez nagyon egyszerűen megoldható...
Te nem trollozol, én sem smasszerozok...
Köszönjük, a jutalmad 1 hét pihi.
1 hét pihi a fegyelmezetlen "ártroll" büntetése. Hihetetlen!
Azért kíváncsian várom a magyarázatot wittao kolléga felvetésére, miszerint biztosan megfelelőek-e azok a szabályok ahol ennyire korlátozva van a potenciális vevők tájékozódási és hozzászólási lehetősége.
Sajnálatos módon az oldalon hírdetők egy része gusztustalan nepper akik pofátlan árakon árulják a nem ritkán 10-20-30 éves falusi vásárban is eladhatatlan portékájukat. Egy zárt közösségű fórumnak alapvető erkölcsi kötelessége lenne a hiénáktól védeni a naív, tapasztalatlan hobbistálak. A sokféle szabályalkotásba illene beleférnie a vevő centrikus szemléletnek is

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12000
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5686
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Majik írta:
2020.06.16., kedd 13:44
tonee73 írta:
2020.06.16., kedd 08:11

Ezt a smasszer dumát jobb lenne elengedni.
Ez nagyon egyszerűen megoldható...
Te nem trollozol, én sem smasszerozok...
Köszönjük, a jutalmad 1 hét pihi.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Majik »

tonee73 írta:
2020.06.16., kedd 08:11

Ezt a smasszer dumát jobb lenne elengedni.
Ez nagyon egyszerűen megoldható...
Te nem trollozol, én sem smasszerozok...

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6070
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5126
Tartózkodási hely: Szár

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Majik írta:
2020.06.16., kedd 08:03
Szerintetek ez ártrollkodás?
Igen, az. Mert ha valóban a kérdés érdekelne (hogy jubileumi kiadás-e, vagy esetleg Bud Spencer hangfalai voltak-e, kb ilyeneket kérdeztél), akkor már rég feltetted volna privátban, ahogy a szabályzat előírja.
Ha pedig mindenképpen nyilvánosan meg akarod kritizálni a hirdetési árat (mint ahogy egyértelmű, hogy ez van mögötte), akkor lám-lám, itt vagy, abban a topikban, amelyben lehetőséget kapsz a véleménnyilvánítási jogod árak feletti gyakorlására, és tudod, hogy létezik ez a topik, a címe is egyértelmű, tehát kezdhetted volna itt.
Én is javasolnám a szabályzat elolvasását, ha már becsekkoltad, hogy elolvastad. Ja, és azt a részt is érdemes elolvasni, amely a moderátori döntések vitatásáról szól. Valamint azt is, ami a “flame war”-t és “flodolást” (értsd “flood”-olást) említi. Keress rá a szabályzatban, érdemes.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Vappali
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 494
Csatlakozott: 2016.02.17., szer. 11:25
Értékelés: 85
Tartózkodási hely: Nyírpazony

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Vappali »

Majik írta:
2020.06.16., kedd 08:03

de az egyik smasszer kitörölte a kérdésemet, mert szerinte ártrollkodás volt...

Azt mertem megkérdezni, hogy egy jubileumi vagy, különleges példányról van-e esetleg szó, ugyanis a hirdetett hangsugárzópár 12 évesen többe kerül, mint egy Németországban meghirdetett, 5 évesnél fiatalabb (tehát garanciális(, egy generációval újabb hangsugárzó.
Szerintetek ez ártrollkodás?
Én szerintem az. Az Németországban van hirdetve, ez meg itt. Nem mindenkinek opció a kinti vásárlás. Az ilyet én pl. privátban írnám meg, ha mindenképpen közölni szeretném ezt az infót, és véleményemet az eladóval.

A "smasszer" duma meg finoman szólva ... mondjuk úgy - illetlen.
:smile32:

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12000
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5686
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Majik írta:
2020.06.16., kedd 08:03
Sziasztok!

Megpróbáltam feltenni az eladónak is ezt a kérdést az aktuális topikban:
viewtopic.php?f=33&t=142975

de az egyik smasszer kitörölte a kérdésemet, mert szerinte ártrollkodás volt...

Azt mertem megkérdezni, hogy egy jubileumi vagy, különleges példányról van-e esetleg szó, ugyanis a hirdetett hangsugárzópár 12 évesen többe kerül, mint egy Németországban meghirdetett, 5 évesnél fiatalabb (tehát garanciális(, egy generációval újabb hangsugárzó.

Szerintetek ez ártrollkodás?
Ezt a smasszer dumát jobb lenne elengedni.
Egyébként pedig javasolnám a szabályzat vonatkozó részének átolvasásását.
"6.8.6. Az eladási ár meghatározása kizárólag a Téma nyitójának a hatásköre. Az ár kritizálása szigorúan tilos."
"6.8.7. Amennyiben valaki mégis ellenállhatatlan kényszert érez az ár megkifogásolására, véleményezésére, akkor azt ne a Témában tegye meg, hanem küldjön egy Privát üzenetet a Téma nyitójának. Erről tilos a Témában szót ejteni."
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Majik »

Sziasztok!

Megpróbáltam feltenni az eladónak is ezt a kérdést az aktuális topikban:
viewtopic.php?f=33&t=142975

de az egyik smasszer kitörölte a kérdésemet, mert szerinte ártrollkodás volt...

Azt mertem megkérdezni, hogy egy jubileumi vagy, különleges példányról van-e esetleg szó, ugyanis a hirdetett hangsugárzópár 12 évesen többe kerül, mint egy Németországban meghirdetett, 5 évesnél fiatalabb (tehát garanciális(, egy generációval újabb hangsugárzó.

Szerintetek ez ártrollkodás?

Avatar
halfej1980
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2017.12.12., kedd 17:08
Értékelés: 18

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: halfej1980 »

En is kaptam mar szep privat uzenetet a hirdetesemre. Egy par Dali Spektor 6-ot hirdettem, csak kiprobalva volt. 180k-ert. 5 perc mulva jott egy szep privat, hogy kapjak a fejemhez es berakta a boltot, ahol 119.900 volt a hangsugarzo. Emberunk csak azt nem figyelte, hogy darabja:)

Online
Avatar
Vappali
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 494
Csatlakozott: 2016.02.17., szer. 11:25
Értékelés: 85
Tartózkodási hely: Nyírpazony

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Vappali »

halfej1980 írta:
2020.06.08., hétf. 14:08
Na igen. En ugye nem azt kerdeztem, hogy szabad e, hanem, hogy illik e:) De egyebkent en is beneztem kicsit, mert a bolt oldalan akcio szoveggel van fent. Most ranyomtam, es az oldal aljan ott van, hogy hasznalt. Szoval mea culpa:)
Volt olyan hogy kifutott hangfalat kínáltak röhejes áron. És beírták a hirdetésbe, hogy drgán van kiírva az egy pár hangfal. Kiderült a boltban 1 !!! db. beragadt példány volt, és azért adták olyan olcsón, tehát nem volt belőle meg az egy pár.

Avatar
halfej1980
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2017.12.12., kedd 17:08
Értékelés: 18

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: halfej1980 »

Na igen. En ugye nem azt kerdeztem, hogy szabad e, hanem, hogy illik e:) De egyebkent en is beneztem kicsit, mert a bolt oldalan akcio szoveggel van fent. Most ranyomtam, es az oldal aljan ott van, hogy hasznalt. Szoval mea culpa:)

Online
Avatar
Vappali
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 494
Csatlakozott: 2016.02.17., szer. 11:25
Értékelés: 85
Tartózkodási hely: Nyírpazony

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: Vappali »

halfej1980 írta:
2020.06.07., vas. 23:51
Sziasztok. Ha vitatlanul tularazott pl egy erosito, azt illik az elado tudtara adni, avagy inkabb csak nem kell vele foglalkozni?:) Van egy elado erosito itt, ami hasznaltan pont annyi, mint a hivatalos forgalmazotol a vadi uj. Bar mondjuk szerencsetlen a dolog, mert ez az akcios ara az erositonek, de mar ez ennyi is marad tuti, mert kifuto:)
Azért arra is volt példa nem egyszer, hogy hülye árakat dobott a net. Amikor rákerestél meg hozta hogy nincs készleten, stb.
Szerintem ha nyilvánvalóan durván megvezető egy hirdetés szövege ok. a beírás. Egyébként meg szerintem szimpla trollkodás, üzletrontás.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12000
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5686
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Szerintem valami túlságosan drága

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

halfej1980 írta:
2020.06.07., vas. 23:51
Sziasztok. Ha vitatlanul tularazott pl egy erosito, azt illik az elado tudtara adni, avagy inkabb csak nem kell vele foglalkozni?:) Van egy elado erosito itt, ami hasznaltan pont annyi, mint a hivatalos forgalmazotol a vadi uj. Bar mondjuk szerencsetlen a dolog, mert ez az akcios ara az erositonek, de mar ez ennyi is marad tuti, mert kifuto:)
Privátban megteheted.Egyébként ott a vonatkozó rész a szabályzatban, csak el kellene olvasni.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Válasz küldése

Vissza: “Árazás, jó eladók, rossz eladók, minden, amire kíváncsi vagy, DE NEM hirdetés!”