Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
Helboar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2020.05.29., pén. 11:20
Értékelés: 5

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Helboar »

wittao írta:
2020.06.18., csüt. 12:22
Most nem volt idom megnezni, de ezt velhetoen nem a HM allitja, hanem az IsoTek es a honlapjukon le is irjak mit gondolnak errol a dologrol es miert.

Sajat tapasztalatom (tobbek kozott azoktam hasznalni uj hangsugarzok, regota nem hasznalt kutyuk, vagy uj elektronikak jaratasakor), hogy utana sokkal frissebb hatast kelt a rendszer, miutan ez a lemez lefutott, akar tobbszor is.

Mindenki el tudja donteni, a rendszerenek szuksege lehet-e ilyenre. En orommel hasznalom. Ja es ugye ide kell tenni, mert mas kulonben: nem forgalmazom, es nincs erdekeltsegem sem a termek jo piaci szerepleseben.
Szerinted gyorsabban bejaratodik tőle új dac/amp/preamp készülék ,és új tapkabel ? Kérdés hányszor kell ezt a 30 percet lejátszani ,hogy hozza utána a változást ?!

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

wittao írta:
2020.06.18., csüt. 12:22
Most nem volt idom megnezni, de ezt velhetoen nem a HM allitja, hanem az IsoTek es a honlapjukon le is irjak mit gondolnak errol a dologrol es miert.
Így van, ők állítják: https://www.isoteksystems.com/product/e ... -enhancer/
A lemágnesezésről viszont nem sokat írnak (a többi mind érthető, de erre a lemágnesezésre én is kiváncsi lennék. Mit értenek alatta, pontosan minek a mágnesezettségét szünteti meg ennek a CD-nek a lejátszása, és milyen elven - puszta kíváncsiságból). Egyébként meg lehet, hogy pofátlanul kölcsönkérem valakitől ( khm... khm... ;) ), és ki is próbálom.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Hogyaszongya: "1. sáv A teljes audió rendszer bejáratása, lemágnesezése (30 perc)"

Ha olvassa ezt Homemovie-s, javallom olvassa át a fogyasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmáról szóló 2008. évi XLVII. törvényt (Fttv.) :D

A bejáratás kérdése vélelmes, de hogy lemágnesezze a teljes audió rendszerem... :o
Aztán még a végen oda lesznek a hangszórómágnesek is :fekverohog:
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Helboar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2020.05.29., pén. 11:20
Értékelés: 5

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Helboar »

Van valakinek ezzel a bejárató dologgal tapasztalata? Ér valamit? Ha igen hányszor kell le futtatni rajta az 1. 30perces “zajt” a rendszeren?

https://homemovie.hu/termek/isotek-rend ... jarato-cd/

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Tom40 »

Duplán ment el és annyira nem volt fontos :)
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Tom40 »

kakaox írta:
2020.06.16., kedd 20:04
Szerencsére be vagyok oltva Jobs elleni védőoltással :smile29:
Én duplán voltam oltva, míg meg nem kaptam egy Macbook Pro-t munkára. Kellett vele dolgozni, hogy megszokjam/alakítsam Windows után és nem értettem, hogy mire ez a nagy alma hype. Mígnem durván fél év után rajottem, hogy nem volt ujrainditva a gép, minden fut rajta tökéletesen, nem lassul, nem kell hackelni, ha egy normális kiegészítő alkalmazást akarok rá, mert minden van rajta. Azóta leontottem vörös borral, vízzel és sörrel. 5 éves, és a sok pia miatt ha hideg a gép, akkor picit ragadnak a gombok, de ahogy meleg lesz, már az sem probléma neki :)

Tökéletes állapotban, ki nem bírnák tépni a kezemből. Soha többet más gépet nekem! Bár a telefonom Android.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tom40 2020.06.17., szer. 13:21-kor.
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
Helboar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2020.05.29., pén. 11:20
Értékelés: 5

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Helboar »

Szeretnék a laptop usb kimenetétől jobb megoldást . Egy dedikált külön táppal ellátott USB kártya mennyit hoz ez esetben? Megéri ? Konkrét típust esetleg tudtok mondani ami jók , ár nélkül ?

Avatar
kakaox
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2010.05.05., szer. 12:45
Értékelés: 355
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kakaox »

Aszpirin írta:
2020.06.16., kedd 18:48
“Azért azt se felejtsd el”, hogy az Apple volt
- aki elhgyta a Flash támogatását az iOS-ből majd az OS-X-ből is, es a fél világ hülyének nézte őket, mert akkoriban még az igényesebb weboldalak flash-t használtak. Az indoklás röviden ez volt: rendkívül energiapazarló a Flash, és különben is, a HTML5-é a jövő. Mára kihalt a Flash. Igaza volt Jobsnak.
- aki elhagyta a 3,5mm-es fülhallgató-csatlakozót, es a fél világ ismét hülyének tartotta. A Samsung reklámokban cikizte, hogy aztán pár év múlva szép csendben ő is elhagyja a headphone-jack-et.
- ha elhagyja az utolsó megmaradt kábelcsatlakozót, akkor is hülyének nézi majd a világ, de... a fentiek után, ki tudja...
Szerencsére be vagyok oltva Jobs elleni védőoltással :smile29:
Eleje: Passzív hűtésű HTPC (Sotm LAN, USB, központi Clock, Switch)+külső 400w HDPLEX PSU+Audiobyte Hydra Z, Audio-GD Master 7 DAC
Közepe: Krell KSA 100 poweramp, Krell KRC-3 preamp  Vége:Sonus Faber Guarneri Memento  Kábelek:Stealth Táp: Lab12 Gordian  Szoba:Panel
 

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

robi20064 írta:
2020.06.16., kedd 19:09
A Flash az lehet hogy igy volt magyarazva a kulvilagnak, de ott az Adobe kodjanak botranyosan rossz minosege (biztonsagi hibak tomkelege) es az a teny szamitott hogy Flash alapu app-ok es jatekok megkerulhettek volna reszben az App Store-t.
/OFF
Igen, ezt az aspektusát is ismerem a dolognak, meg azt is, hogy az Adobe annyira nyeregben érezte magát a Flash-sel, hogy nem is állt szóba az akkor még nem ekkora óriás Apple-lel, aki tárgyalni akart velük a számukra “élhetőbb” Flash-ről. Nagy hiba bolt. Mert így a Flash azóta nyomtalanul kihalt, az egykor nagyon menő flash-programozók pedig kénytelenek voltak átnyergelni újabb technológiákra. Ami akkor nagyon meredek és korai húzásnak bizonyult az Apple részéről, eléggé beigazolódott, bármi is volt az indok (egyébként az, hogy indokolatlanul zabálta a cpu-t és ezáltal az energiát, valódi ok volt, nem csak mondvacsinált).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

asebestyen írta:
2020.06.16., kedd 18:59
Aszpirin írta:
2020.06.16., kedd 18:43
asebestyen írta:
2020.06.16., kedd 18:29
És mi újság a Thuderbolt-tal?
A Mac-ek jelenleg támogatják a Thunderbolt 3-at, de a csatlakozóaljzatuk osztozik az USB-C aljzattal, vagy valami hasonló. Mindegy. Az iMac-emen ugyanabba a lyukba lehet dugni az usb-c kábelt, mint a thunderbolt-kábelt, vagyis mac-eknél amikor usb-c csatiról beszélünk, akkor egyben thunderbolt-csatiról is beszélünk. Még az is lehet, hogy a kettő már ugyanaz, de ezt nem tudom...
Az hogy maga a csatlakozó milyen, az csak egy plusz pont neki (szerintem). Én mint buszrendszer kérdeztem, mert itt bizony van adatátviteli sebesség, nincs licenszdíj, stb.
Nem tudom, nem vagyok Thunderbolt-szakértő. Azt tudom viszont, hogy Thunderbolt már több, mint tíz éve is vokt a Mac-emen, mindig is gyorsabb volt, de valamiért annyi idő se volt neki elég, hogy legyőzze az usb egyre növekvő uralmát. Most utt tartunk, hogy a thunderbolt csatlakozó megegyezik az usb-c csatlakozóval (vagy fordítva), ami egy szempontból jó húzás lehet, mert lehet, hogy a thunderbolt folytatja majd usb néven :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

supravox írta:
2020.06.16., kedd 15:03
Szóval az alaplapi usb kijárat pont jó?
Mire? milyen jellegű, célú és értékű rendszerhez? :D
A ""régi szép időkben"" ha a kérdésben nem volt benne a rendszer ismertetés, akkor valaki mindig megkérdezte.
Mi van most? Lassan tüntetnek a ház előtt a mercisek, hogy sajnálom a kocsijukból tizenkettedik hengert :fekverohog:
Szerintem én nem ezt írtam. De lapozzunk, mert aki akarta az értette eddig is ;)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Aszpirin írta:
2020.06.16., kedd 18:43
asebestyen írta:
2020.06.16., kedd 18:29
És mi újság a Thuderbolt-tal?
A Mac-ek jelenleg támogatják a Thunderbolt 3-at, de a csatlakozóaljzatuk osztozik az USB-C aljzattal, vagy valami hasonló. Mindegy. Az iMac-emen ugyanabba a lyukba lehet dugni az usb-c kábelt, mint a thunderbolt-kábelt, vagyis mac-eknél amikor usb-c csatiról beszélünk, akkor egyben thunderbolt-csatiról is beszélünk. Még az is lehet, hogy a kettő már ugyanaz, de ezt nem tudom...
Az hogy maga a csatlakozó milyen, az csak egy plusz pont neki (szerintem). Én mint buszrendszer kérdeztem, mert itt bizony van adatátviteli sebesség, nincs licenszdíj, stb.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

robi20064 írta:
2020.06.16., kedd 18:36

Azert azt se felejtsd el hogy eleg nagy piaca van a Lightning alapu toltoknek, kiegeszitoknek stb amibol direkt reszesedesuk van. Nem mondom hogy pont az Apple ne merne meglepni egy ilyet, de akkor fizikai csatlakozok hianyaban minden csak vezetek nelkul mukodhet, fejhallgato, tolto, adatatvitel es szinkronizalas asztali geppel es igy tovabb. Ez nekem 2 even belul meg korainak tunik, de voltak mar ennel meredekebb huzasok is a vilagtortenelem soran :)
Pedig ez már nem annyira újkeletű pletyka (de még csak pletyka!!!) Ilyen hírek fel-felröppennek, akár korábbi céldátummal is: https://www.cnbc.com/2019/12/05/apple-i ... -says.html

“Azért azt se felejtsd el”, hogy az Apple volt
- aki elhgyta a Flash támogatását az iOS-ből majd az OS-X-ből is, es a fél világ hülyének nézte őket, mert akkoriban még az igényesebb weboldalak flash-t használtak. Az indoklás röviden ez volt: rendkívül energiapazarló a Flash, és különben is, a HTML5-é a jövő. Mára kihalt a Flash. Igaza volt Jobsnak.
- aki elhagyta a 3,5mm-es fülhallgató-csatlakozót, es a fél világ ismét hülyének tartotta. A Samsung reklámokban cikizte, hogy aztán pár év múlva szép csendben ő is elhagyja a headphone-jack-et.
- ha elhagyja az utolsó megmaradt kábelcsatlakozót, akkor is hülyének nézi majd a világ, de... a fentiek után, ki tudja...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

asebestyen írta:
2020.06.16., kedd 18:29
És mi újság a Thuderbolt-tal?
A Mac-ek jelenleg támogatják a Thunderbolt 3-at, de a csatlakozóaljzatuk osztozik az USB-C aljzattal, vagy valami hasonló. Mindegy. Az iMac-emen ugyanabba a lyukba lehet dugni az usb-c kábelt, mint a thunderbolt-kábelt, vagyis mac-eknél amikor usb-c csatiról beszélünk, akkor egyben thunderbolt-csatiról is beszélünk. Még az is lehet, hogy a kettő már ugyanaz, de ezt nem tudom...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

És mi újság a Thuderbolt-tal?
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

juliush írta:
2020.06.16., kedd 17:02
Íme az egyik fehér holló HDMI-képes DAC, a Bryston BDA-3-as kompatibilitási mátrixa a manuáljából:
bda3.jpg
...ami most mire akart érv lenni? Hogy HDMI-n nem lehet nagyobb felbontást átküldeni?
Különben is, azt írtam, egyetértek, ez csak apró megjegyzés. Az, hogy a HDMI-t tipikusan nem alkalmazzák a DAC-ok, nem a képességein múlik. Szerintem.

Apropó USB, egy érdekesség: ugye sokan számonkérik az Apple-ön, hogy miért nem tér át a telefonjaival is az USB Type C-re. Meglehete az okuk, mindenesetre az hírlik (ez még csak amolyan pletyka), hogy nemhogy nem tér át, hanem teljesen elhagyja a lightningot is, és egyáltalán nem lesz “kábelbedugós” port az almás telefonokon 2022-től... emlékeztek micsoda felhördülés volt, amikor lehagyta a headphone jack-et a telefonjairól? Mégis megtették... a laptopjaikon már csak usb-c port van, és lassan de biztosan közeleg a kábelmentes számítástechnika világa. Fapacinak és asebestyen-nek igazuk lehet...

Én egyébként jól elvagyok még pár evig a tisztességes USB transzporttal és az őskövület DSD-képtelen DAC-ommal, audio PC nélkül, egy mezei Mac-kel. Aztán ha majd váltani kell (mert már nem lesz számítógép usb-porttal), akkor majd váltok.

Mi is már lassan a múlté vagyunk, az is felvállalható, ha a technológiánkkal együtt öregszünk ki. Bár pont én nem kellene ilyent mondjak :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

juliush írta:
2020.06.16., kedd 16:20
Azé' a manapság egyre inkább teret nyerő magasabb felbontású, fizikai hordozók hiányában elektronikusan tárolt formátumok számára (PCM>192k, DSD>64x), melyek tartalmát számítógépről és/vagy tárolóeszközről kell a DAC-nak eljuttatni, egyelőre nemigen látok más szabványosított utat, mint az USB vagy esetleg valamelyik audio hálózati protokoll az Etherneten.
A számítógépes lejátszás nyilván nem fog, mert nem tud távozni, de az USB és az audio PC igen, ezek el fognak tűnni a rendszereinkből hamarosan. Van már AoE, a professzionális hálózati protokollok, audio végpontok a Pro világ után néhány év késéssel megjelentek a kommersz világban is, itt a Roon, jRiver, Tidal, Qobuz. Én néhány napja álltam át végleg ezek használatára otthon is, semmi hiányérzetem nincs a dedikált audio PC és USB DAC távozása után, sőt...

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: juliush »

Majdnem elfeledkeztem róla, az I2S lehet még megoldás, de ezt sem sokan támogatják.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: juliush »

Íme az egyik fehér holló HDMI-képes DAC, a Bryston BDA-3-as kompatibilitási mátrixa a manuáljából:
bda3.jpg
bda3.jpg (16.76 KiB) Megtekintve 2191 alkalommal
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

juliush írta:
2020.06.16., kedd 16:20
Azé' a manapság egyre inkább teret nyerő magasabb felbontású, fizikai hordozók hiányában elektronikusan tárolt formátumok számára (PCM>192k, DSD>64x), melyek tartalmát számítógépről és/vagy tárolóeszközről kell a DAC-nak eljuttatni, egyelőre nemigen látok más szabványosított utat, mint az USB vagy esetleg valamelyik audio hálózati protokoll az Etherneten.
Nagyjából egyetértek, mindössze két apróság:
- az USB de jure nem szabvány (hanem egy specifikáció, amit de facto szabványként terjedt el)
- HDMI-n tudtommal ugyanúgy át lehet küldeni nagyfelbontású hangot DAC-ra (az más kérdés, hogy a sztereó világban alig akad DAC HDMI bemenettel - valószínűleg azért, mert a HDMI bizony licenszköteles a fejlesztők számára).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: juliush »

Azé' a manapság egyre inkább teret nyerő magasabb felbontású, fizikai hordozók hiányában elektronikusan tárolt formátumok számára (PCM>192k, DSD>64x), melyek tartalmát számítógépről és/vagy tárolóeszközről kell a DAC-nak eljuttatni, egyelőre nemigen látok más szabványosított utat, mint az USB vagy esetleg valamelyik audio hálózati protokoll az Etherneten.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

asebestyen írta:
2020.06.16., kedd 16:00
Ennek az egész USB sztorinak nem sok van már hátra szerintem hifitől függetlenül, max a neve marad. Szerencsére.
Nem csak az USB-nek. Mondogatom egy ideje, hogy az audio PC egy átmeneti öszvérmegoldás, ami hamarosan ki fog halni. Izgalmas kaland volt, sok évet eljátszottunk vele, de mennie kell!

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

supravox írta:
2020.06.16., kedd 15:03
- a DAC előtti, digitális jelút komponenseire,



Szóval az alaplapi usb kijárat pont jó?
Nem, egyik usb kijárat se jó. De jó, a pendrájvot beledugni, meg a vezeték nélküli egér vevőjét. Hogy hifiben mi a fenéért terjedhetett el a konzumer szinttől feljebb, érthetetlen. Arra jó, hogy egy akármilyen számítógépre rádugjon bárki egy valamilyen külső hangkártyát, az magától működjön, megszólaljon és kb ennyi.
De hogy ezt a soros busz témát minek pallérozni, érthetetlen. Pláne, hogy utána átalakítjuk spdif-re. Én is. Ha csak az nem, hogy így el lehet adni egy usb kártyát, ahhoz egy analóg tápot, egy usb drótot, egy usb-spdif konvertert, esetleg ahhoz is egy analóg tápot, stb...
De értem és tudom, meg kell hallgatni... Meg a SATA kábelt is meg az összes ilyen hülyeséget.
Ennek az egész USB sztorinak nem sok van már hátra szerintem hifitől függetlenül, max a neve marad. Szerencsére.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: supravox »

- a DAC előtti, digitális jelút komponenseire,



Szóval az alaplapi usb kijárat pont jó?
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
O_S
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2009.06.02., kedd 13:09
Értékelés: 132
Tartózkodási hely: Gödöllő

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: O_S »

Nekem van PP2-s USB kártyám analóg táppal. Az alaplapi USB váltotta, más típust nem próbáltam.
Nálam sokat javított a hangon mindkét lépés.
Daphile-t használok, Heed Abacus-t hajtok vele.
Hogy legyen egy konkrét tapasztalat is, ne csak a szokásos okoskodások ismétlése. ;)

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”