Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Médialejátszók

SSDWOB
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2019.05.05., vas. 21:37
Értékelés: 40

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: SSDWOB »

...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SSDWOB 2020.06.23., kedd 22:29-kor.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

gyongyhalas írta:
2020.06.23., kedd 21:10
Ebben az esetben nem rugdosnak beléd .....még puszilgatnak is. :D
Nem, mert akkor meg az lett volna a probléma, hogy elfogult vagyok egy általam összerakott masinával.

Fura dolgokat hozott ki ez az írás néhányakból, most már "vállalkozásokat" is megpróbálnak szembe állítani, ami végképp vicces, hiszen ez a tevékenység erősen marginális az életemben, szinte bármivel többet foglalkozom. Sebaj, a cikket már ezernél is többen olvasták, több százan megköszönték, 3-4 embernek meg a torkán akadt. Szerintem ez elfogadható eredmény.

Egykoron egymást érték az ilyesfajta beszámolók az AVX fórumon. Érdeklődve olvastuk egymás írásait, néha belekérdeztünk, néha vitáztunk róluk, de ez a fajta marakodás, vádaskodás nem volt. Persze a mostani aktivisták sem voltak még itt akkor, így nem is tudhatják, hogy lehet ezt normálisan is...

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

gyongyhalas írta:
2020.06.23., kedd 21:22
Látom volt már nálad a Ps audio perfectwave dac is ...esetlegesen milyen hangban a Coctail Audio x50 pro hoz képest....
Megérné nekem váltani ?
Erre nem tudok válaszolni, mert direkt összehasonlítást nem végeztem.
A PS Audio perfectwave most is itthon van nálam. Egy kedves barátomé, aki már nem használja és el szeretné adni.
Ha úgy adódik, majd beviszem egyszer és meghallgatom őket.
Az biztos, hogy szolgáltatás, komfort, funkció, kezelhetőség, tekintetében nincs verseny közöttük, annyival jobb a Cocktail annyival felette áll. Arról nem beszélve, hogy gyakorlatilag minden formátumot ismer, mig a PS Audio nem. Hálózati lejátszónak egyértelműen jobb a Cocktail - sokkal modernebb. A PS Audio Perfectwave egy rettenetesen jó DAC, kevésbé használható hálózati lejátszóként.

Online
Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

LIMAR írta:
2020.06.23., kedd 16:14
SoXxX írta:
2020.06.23., kedd 12:45
A cikkben audio pcről is szó volt és mindegy az milyen. Ha komolyan be akar ebbe szállni egy (például) kínai gyártó akkor lefogja dózerolni a kicsiket, mert tized áron ugyanazt megtudja csinálni. Ha a fejed tetejére állsz is.
Ez az amiért az audiopcnek és a htpcnek meg minden ilyen kutyafülének nincs jövője.
1. Nem tudja tized áron ugyanazt megcsinálni, mivel a minőségi fejlesztésnek, szoftvereknek, alkatrészeknek, gyártásnak, megmunkálásnak, házaknak Kínában is ára van. Nem az annak látszó termékekről beszélünk, hanem a valódi minőségi termékekről. Lásd Lumin. Kínai is, minőségi is, de nincs tizedáron.

2. Ha meg valami csoda folytán sikerülne is ez, hülye lenne tized áron ugyanazt adni.

3. A piacon egyre komolyabb PC alapú digitális források jelennek meg. Szerinted miért fejlesztenék őket, ha nem lenne jövőjük? Sokan keresnek igazán csúcs minőségű digitális transzportot, ami kiváltja a hagyományos CD transzportokat. Megvan a minőségi DAC-juk, nekik csak egy jó transzport kell. Az meg mind PC alapú. Még azok a cégek is elmentek csúcsminőség irányába ezen a fronton, akik eddig komplett lejátszókat gyártottak. Pl. a Cocktail Audio X50Pro csúcsminőségű digitális szerver., ami gyakorlatilag minden létező digitális ki- és bemenettel rendelkezik, belül csúcsminőségű technológiát alkalmazva.

4. Az olcsó egydobozos médialejátszók meg maradnak a tömegeknek, azok igényeit elégítik ki.
Szia Limar !

Látom volt már nálad a Ps audio perfectwave dac is ...esetlegesen milyen hangban a Coctail Audio x50 pro hoz képest....
Megérné nekem váltani ? Akár privátban is ha nem akarsz kritikát.
Köszönöm .!
üdv

Online
Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

fapaci írta:
2020.06.23., kedd 13:05
wittao írta:
2020.06.23., kedd 10:54
Ezen kivul ha jobban belegondolsz miket irtal le, szerinted nem arconcsapasa egy kicsit korabbi - benned megbizo - vevoidnek egy ilyen cikk olvasasa? Amiben arrol irsz milyen regota tudtad a PC nem alkalmas, es csak atmeneti blablabla... kozben ez igazabol arra vonatkozik, amit forgalmazol, talan. Es a kovetkezo betero vendegek, akik toled szeretnenek PC-t venni, szorgosan lebeszeled oket es az emlitett masik forgalmazohoz iranyitod? Hiszen olcsobb, jobb, tobbet tud es jobban.


Belegondoltatok, hogy ha a cikkben (hazug módon) a Luxor PC-t hoztam volna ki győztesnek, akkor mi lenne most más? :napsut:
Szia !
Ebben az esetben nem rugdosnak beléd .....még puszilgatnak is. :D
Kellett neked saját tapasztalatodat leírni.. gondolkodik.gif :smile51:
Olvasgatni kellene másnak tesztjeit és abba rugdosnod, mert bizony sokan a saját dolgaikat istenítik .
Te ellenben sajátodat hasonlítgattad és alultápláltnak találtad...Vagyis mertél haladni vagy lépni valamerre...
Sokan ráülnek dolgaikra ...még Én is ezt tapasztaltam magamon sokáig.
Mindegy nekünk tanúlságos olvasgatni , okulni. ;peace;

Online
Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 976

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: tonya »

fapaci írta:
2020.06.23., kedd 14:00
Nem szoktam így zárni beszélgetéseket, de itt most nem mondhatok mást, mint hogy mi ketten nem egy ligában focizunk.
Mondjuk szerintem Viktorék a Bundesligában ha már így nézzük, meg van magyar bajnokság is NB1.. NB2...., tényleg nem egy liga. ;)
Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

Online
Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1917
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Quetz »

LIMAR írta:
2020.06.23., kedd 16:45
Szerinted az ASR-en megjelentek melyik komoly gyártót és azok piacát érdeklik?
March Audio, Purifi, Okto Research pl. akik küldtek review példányt és amiket én is olvastam. Az Emotiva bugfix release-t adott ki Amir tesztje nyomán. Ha pedig olyanok is hozzászólnak a fórumhoz, mint Bruno Putzeys vagy Floyd Toole, az jelent valamit.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2004.03.10., szer. 22:57
Értékelés: 342

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: SoXxX »

wittao írta:
2020.06.23., kedd 16:49
SoXxX írta:
2020.06.23., kedd 16:39
LIMAR írta:
2020.06.23., kedd 16:14


1. Nem tudja tized áron ugyanazt megcsinálni, mivel a minőségi fejlesztésnek, szoftvereknek, alkatrészeknek, gyártásnak, megmunkálásnak, házaknak Kínában is ára van. Nem az annak látszó termékekről beszélünk, hanem a valódi minőségi termékekről. Lásd Lumin. Kínai is, minőségi is, de nincs tizedáron.

2. Ha meg valami csoda folytán sikerülne is ez, hülye lenne tized áron ugyanazt adni.
Nincs energiám pontonként válaszolni. A többit ennek analógiájára képzeld oda.

1. De igen olcsóbban tudja, mert a részegységeket legyártatja tömeg áron, mert nem évi 2 db-ot értékesít, s mert megvan a kiépített kedvezmènyes beszállítói köre.
2. Nem 2 darabot akar eladni, hanem évi sok százat..tudod innen kereslet/kínálat görbe.

..
Azért van egy kellemes bája annak, amikor valaki egy évtizedes audio szerviz es kereskedelmi tapasztalatokkal biro embert okít a hifipiac működéséről...
Bàrki írhat valótlant.
Engem az legalább ennyire meglep, hogy te ugyanezt eljátszod nap mint nap a gyártókkal.
 

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

fapaci írta:
2020.06.23., kedd 10:35
menyus2 írta:
2020.06.23., kedd 10:01
Szamomra a beszamolo akkor lesz hiteles ha a Luxor honlapon nem lesz kesobb elerheto Zidoo lejatszo.
Erre akár mérget is vehetsz. Aki venni akar ilyen készüléket, keresse fel a forgalmazókat! Nekem az AVMax segített a beszerzésben, szerintem mások rendelkezésére is szívesen állnak, de sok más kereskedőtől is beszerezhető a cucc.

Nem tudom, kinek tűnik fel rajtam kívül, de néhányan már olyan összeesküvés elméletekkel álltok elő, ami több, mint kínos. Biztos, hogy ennyire komolyan kell venni ezt az egészet?
Nem is tudtam, hogy tesztet akarsz róla írni, és ennek fejében még bekeráron sem kaptad meg, sőt még én sem használok ilyet, hogy valami érdek is fűződne hozzá. Simán csak viszonteladók vagyunk.
Csodálkoztam, de mellette meg is hajlok az őszinte írásodnak.
Amúgy meg ez a sok ellenségeskedő user... nem csodálkozok, hogy hanyatlik a fórum.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

Quetz írta:
2020.06.23., kedd 16:21
Egyetlen huszárvágással el tudnák intézni a dolgot. Mondjuk küldenek egy tesztpéldányt Amirnak az ASR-re, aki független tesztelőként megméri, kiderül a műszaki tartalom és és onnantól kezdve senki egy rossz szót nem szólhat, ráadásul szélesebb rétegek ismerhetnék meg a terméket, akiknek az anyagi lehetőségük is megvan a vásárláshoz!
Szerinted az ASR-en megjelentek melyik komoly gyártót és azok piacát érdeklik?
Az is egy fórum csupán. Arra jó, hogy csámcsogni lehessen valamin.
A potenciális vevők 99.99%-a nem tud róla, hogy létezik (engem se érdekel, nem is olvasom). Sőt egyetlen fórumot se olvas. Az alatt pénzt keres, majd vásárol, utána zenét hallgat maradék kevés szabadidejében (nem jajgat, hogy óránként kidob a fórum....).

A Highend nem úgy működik, ahogy a legtöbben gondolják.
Megmérjük, hó de fasza, aztán rohannak a tömegek megvenni.

Az, hogy egy gyártó elismertté váljon, sok évtizedes kemény munka kell. Folyamatosan jelen kell lenni és konstans minőséget kell produkálni. El kell nyerni a bizalmat a valódi vásárlókban. Azok nem fognak tízezer Eurokat valaki zsebébe tolni, mert szépek a mérési eredmények.

Sok-sok év kemény munkája hozhatja csak meg a bizalmat egy gyártóban, termékeiben és forgalmazóiban.

Nagyon kevés az a sikertörténet, ami a Luminnal megesett, hogy egyik pillanatról a másikra berobbant a piacra és azóta is az élvonalban van a minőségi hálózati audio lejátszók piacán. Ehhez persze az kellett, hogy legalább azt a szintet hozza minden tekintetben, mint az akkori egyeduralkodó Linn Klimax DS. És hozta, sőt sok tekintetben túl is teljesítette - de nem tizedáron.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára LIMAR 2020.06.23., kedd 16:56-kor.

Avatar
SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2004.03.10., szer. 22:57
Értékelés: 342

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: SoXxX »

LIMAR írta:
2020.06.23., kedd 16:14
SoXxX írta:
2020.06.23., kedd 12:45
A cikkben audio pcről is szó volt és mindegy az milyen. Ha komolyan be akar ebbe szállni egy (például) kínai gyártó akkor lefogja dózerolni a kicsiket, mert tized áron ugyanazt megtudja csinálni. Ha a fejed tetejére állsz is.
Ez az amiért az audiopcnek és a htpcnek meg minden ilyen kutyafülének nincs jövője.
1. Nem tudja tized áron ugyanazt megcsinálni, mivel a minőségi fejlesztésnek, szoftvereknek, alkatrészeknek, gyártásnak, megmunkálásnak, házaknak Kínában is ára van. Nem az annak látszó termékekről beszélünk, hanem a valódi minőségi termékekről. Lásd Lumin. Kínai is, minőségi is, de nincs tizedáron.

2. Ha meg valami csoda folytán sikerülne is ez, hülye lenne tized áron ugyanazt adni.
Nincs energiám pontonként válaszolni. A többit ennek analógiájára képzeld oda.

1. De igen olcsóbban tudja, mert a részegységeket legyártatja tömeg áron, mert nem évi 2 db-ot értékesít, s mert megvan a kiépített kedvezmènyes beszállítói köre.
2. Nem 2 darabot akar eladni, hanem évi sok százat..tudod innen kereslet/kínálat görbe.

..
 

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Quetz írta:
2020.06.23., kedd 16:21
LIMAR írta:
2020.06.23., kedd 15:48
Az, hogy a Core Audio nem tömeg igényeket elégíti ki, termékeik műszaki színvonala, kivitele, hangminősége bátran oda rakható a nemzetközi élvonal termékei mellé, ne legyen már a bűnük.
Egyetlen huszárvágással el tudnák intézni a dolgot. Mondjuk küldenek egy tesztpéldányt Amirnak az ASR-re, aki független tesztelőként megméri, kiderül a műszaki tartalom és és onnantól kezdve senki egy rossz szót nem szólhat, ráadásul szélesebb rétegek ismerhetnék meg a terméket, akiknek az anyagi lehetőségük is megvan a vásárláshoz!
És szerinted majd amerikából fognak Core Audio terméket rendelni???

Online
Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1917
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Quetz »

LIMAR írta:
2020.06.23., kedd 15:48
Az, hogy a Core Audio nem tömeg igényeket elégíti ki, termékeik műszaki színvonala, kivitele, hangminősége bátran oda rakható a nemzetközi élvonal termékei mellé, ne legyen már a bűnük.
Egyetlen huszárvágással el tudnák intézni a dolgot. Mondjuk küldenek egy tesztpéldányt Amirnak az ASR-re, aki független tesztelőként megméri, kiderül a műszaki tartalom és és onnantól kezdve senki egy rossz szót nem szólhat, ráadásul szélesebb rétegek ismerhetnék meg a terméket, akiknek az anyagi lehetőségük is megvan a vásárláshoz!
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

SoXxX írta:
2020.06.23., kedd 12:45
A cikkben audio pcről is szó volt és mindegy az milyen. Ha komolyan be akar ebbe szállni egy (például) kínai gyártó akkor lefogja dózerolni a kicsiket, mert tized áron ugyanazt megtudja csinálni. Ha a fejed tetejére állsz is.
Ez az amiért az audiopcnek és a htpcnek meg minden ilyen kutyafülének nincs jövője.
1. Nem tudja tized áron ugyanazt megcsinálni, mivel a minőségi fejlesztésnek, szoftvereknek, alkatrészeknek, gyártásnak, megmunkálásnak, házaknak Kínában is ára van. Nem az annak látszó termékekről beszélünk, hanem a valódi minőségi termékekről. Lásd Lumin. Kínai is, minőségi is, de nincs tizedáron.

2. Ha meg valami csoda folytán sikerülne is ez, hülye lenne tized áron ugyanazt adni.

3. A piacon egyre komolyabb PC alapú digitális források jelennek meg. Szerinted miért fejlesztenék őket, ha nem lenne jövőjük? Sokan keresnek igazán csúcs minőségű digitális transzportot, ami kiváltja a hagyományos CD transzportokat. Megvan a minőségi DAC-juk, nekik csak egy jó transzport kell. Az meg mind PC alapú. Még azok a cégek is elmentek csúcsminőség irányába ezen a fronton, akik eddig komplett lejátszókat gyártottak. Pl. a Cocktail Audio X50Pro csúcsminőségű digitális szerver., ami gyakorlatilag minden létező digitális ki- és bemenettel rendelkezik, belül csúcsminőségű technológiát alkalmazva.

4. Az olcsó egydobozos médialejátszók meg maradnak a tömegeknek, azok igényeit elégítik ki.

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

SoXxX írta:
2020.06.23., kedd 12:17
......egy potenciális vevőkkel és a konkurenciával teli forumon, ....
Ennek meg te fuss neki még egyszer!
Ha nem venné észre a tisztelt társulat, itt már gyakorlatilag egyetlen kereskedő sincs jelen (mondjuk sokan nem is voltak itt, akik valamikor még számítottak). Köszönhetően a hasonló megnyilvánulások sokaságának. Senkinek nem hiányzik a zsigeri gyűlölet a kereskedők iránt. Aki még van, puszta mazochizmusból van jelen. Ha a kereskedők az itt generált forgalomból élnének, a telefonszámlájukat se tudnák kifizetni.

A potenciális vevők nem itt vannak, csak azok, akik azt képzelik magukról.
Akik meg mégis itt vannak, szép csendben hallgatnak, eszük ágában sincs egy szót se leírni, mert szétszedné őket a tömeg.

Az, hogy a Core Audio nem tömeg igényeket elégíti ki, termékeik műszaki színvonala, kivitele, hangminősége bátran oda rakható a nemzetközi élvonal termékei mellé, ne legyen már a bűnük. Nyilvánvalóan az áraik is magasabbak, mint amit a legtöbben megengedhetnek maguknak itt a fórumon. De még messze alacsonyabbak, mint a valós (külföldi, mert itthon nincs a nyomában se senki) konkurenciájuké.

De lehet fikázni, savazni őket nyugodtan. Legfeljebb lelépnek innen és marad a boldogság a fórumon.
Ha ez a cél, űzzünk csak el minden előre mutató dolgot innen, mert zavarja társaságot.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

fapaci írta:
2020.06.23., kedd 13:05
...Belegondoltatok, hogy ha a cikkben (hazug módon) a Luxor PC-t hoztam volna ki győztesnek, akkor mi lenne most más? :napsut:
:smile32: leborulok.gif

tenyleg javaslom a belegondolásokat.

Írom úgy, hogy fapaci-tól nincs semmim, hangfalkábel volt sok éve próbán, aztán visszaadtam. Had legyen már fapaci-nak is véleménye és mondhassa is el.
én érteni vélem (aki meg nem, az keressen maga területéröl hasonlatot magának)

Online
Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1917
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Quetz »

menyus2 írta:
2020.06.23., kedd 13:26
Ez Flame akar lenni?!
A ket kategorianak koze nincs egymashoz.
Nincs itt semmifele para.
A kinaiak meg szvsz. maradnak a spajzban,nem erdekuk draga hardvereket pakolni egy digitalis futomube..
Csak leírtam a véleményemet az alapján, amit eddigi hozzászólások alapján kialakult bennem. Ha mást olvashattam volna, valószínűleg más lenne a véleményem.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

wittao írta:
2020.06.23., kedd 13:22
Fapaci pont honapokkal ezelott lengette be, hogy leepiti a teljes audio rendszeret.
Mondanám, hogy érdekel, ezeket a blődségeket honnan szeded, de nem mondanék igazat. :rolleyes: Ez elmúlt hónapokban többet költöttem HiFi-re, mint előtte 10 év alatt összesen, de ez most hogy jött ide?

Nem szoktam így zárni beszélgetéseket, de itt most nem mondhatok mást, mint hogy mi ketten nem egy ligában focizunk.

menyus2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2012.06.15., pén. 12:56
Értékelés: 485

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: menyus2 »

Quetz írta:
2020.06.23., kedd 13:17
Én megértem wittaot. Neki egy méregdrága 8000 euros Core Audio PC-t kell eladni és joggal parázik, hogy most visszaesik a kereslet.
Ez Flame akar lenni?!
A ket kategorianak koze nincs egymashoz.
Nincs itt semmifele para.
A kinaiak meg szvsz. maradnak a spajzban,nem erdekuk draga hardvereket pakolni egy digitalis futomube..
„A balgatag ember úgy van az élet igazságával, mint a gyerek a káposztafejjel. Száz levelét leszaggatja, s csak mikor a kemény torzsához ér, akkor veszi észre, hogy a káposztát eldobta.”

Online
Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1917
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Én megértem wittaot. Neki egy méregdrága 8000 euros Core Audio PC-t kell eladni és joggal parázik, hogy most visszaesik a kereslet.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

wittao írta:
2020.06.23., kedd 10:54
Ezen kivul ha jobban belegondolsz miket irtal le, szerinted nem arconcsapasa egy kicsit korabbi - benned megbizo - vevoidnek egy ilyen cikk olvasasa? Amiben arrol irsz milyen regota tudtad a PC nem alkalmas, es csak atmeneti blablabla... kozben ez igazabol arra vonatkozik, amit forgalmazol, talan. Es a kovetkezo betero vendegek, akik toled szeretnenek PC-t venni, szorgosan lebeszeled oket es az emlitett masik forgalmazohoz iranyitod? Hiszen olcsobb, jobb, tobbet tud es jobban.
Ilyen rossz véleményed van a vásárlókról? Elég hülyén érezném magam, ha bárki is azért venne tőlem valamit, mert én árulom.

A több évvel ezelőtti vevőimnek miért lenne arcul csapás, hogy 2020-ban született egy készülék, ami az én (!) szempontjaimnak jobban megfelel? Mi köze ennek a bizalomhoz? Kb 2 éve írtam le először ezen a fórumon, hogy az audio PC-nek szerintem hamarosan leáldozik, keress rá bátran! Ezt továbbra is tartom, de az "alkalmas" szó nem szerepelt egy kijelentésemben sem, tehát ez egy újabb csúsztatás részedről. Véleményem dacára jó néhányan vásároltak tőlem gépet, sőt magamnak is építettem azóta egyet. Átvágtam magam? Nem rég vettem olyan fényképezőgépet (DSLR), ami pár éven belül meg fog szűnni. Becsaptak? Néhányan manapság is vásárolnak CD korongokat, miközben az a formátum gyakorlatilag kihalt. Ők be vannak csapva? Folytassam, vagy érted?

Szerencsére soha nem kényszerültem arra, hogy ne mondhassam el a saját véleményemet, ennek nincs sok köze ahhoz, éppen mit adok/veszek. A hozzám forduló emberek jellemzően vannak annyira felnőttek, hogy legyen saját véleményük és ne kelljen őket győzködni. Ezen a fórumon és máshol sem találsz olyan embert, akit én bármire is rábeszéltem volna, maximum eltanácsoltam egy vásárlástól. Alig fél órája érveltem egy ismeretlen telefonálóval folytatott beszélgetésben egy drága számítógép építése ellen, de ennek semmi köze a Luxor-hoz, meg a Zidoo-hoz, mert az érdeklődőnek egyik sem lett volna megfelelő opció.

Belegondoltatok, hogy ha a cikkben (hazug módon) a Luxor PC-t hoztam volna ki győztesnek, akkor mi lenne most más? :napsut:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Luxor Audio 2020.06.23., kedd 13:18-kor.

Avatar
SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2004.03.10., szer. 22:57
Értékelés: 342

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: SoXxX »

wittao írta:
2020.06.23., kedd 12:31
SoXxX írta:
2020.06.23., kedd 12:17
wittao írta:
2020.06.23., kedd 11:38

Sikerult megint a fene nagy joindulatodban ismet - nem meglepo modon - az ures kapu melle guritanod. Mi pl. nem gyartunk HTPC-t.

A teljesitmenyt nem lehet sello-lehellettel es egyeb mantraval potolni, a pixeleket ki kell pakolni a helyere, algiritmusokat futtatni kell, ehhez pedig kell a kakao.

Vaktesztelj legyszi egy HTPC kepet es szolj ha sikerult!
A fene nagy öntudatodat meg az ordenáré stílusodat tartsd meg magadnak. Aztán fuss megint neki az értelmezésnek.

Szánalmas, hogy egy kereskedő/gyártó cég embere ilyen módon képes kommunikálni egy potenciális vevőkkel és a konkurenciával, ahogyan te teszed újra és újra.
Sokadjara keresed mar kezzel-labbal a lehetoseget, hogy egy kicsit kereskedozhess, meg milyen a kommunikaciom stb. Azt nem veszed eszre, hogy olyan alapvetesekrol van most itt szo, ami nem ilyen lelkiismereti kerdes. A gepeknek szamitasi teljesitmeny kell a feladat vegrehajtasahoz, ez nem szimpatia kerdese. Az van, hogy Fapaci gyartokent, kereskedokent “lekommunikalta” a sajat maga altal forgalmazott termeket, ezaltal degradalva az eddigi vevoit es ha lesz meg akkor a kovetkezoket + elhintett nehany olyan kovetkeztetest aminek nem sok alapja van.

Erdekes modon a szakmai eleslatasodat nem vakitotta el a szaktudas ebben a pillanatban sem, hanem probalsz belekavarni engem, aki tobbedmagammal erre a problemara felhivta a gyanutlan es lelkendezo olvaso figyelmet.
Nekem ismetlem nem tema, mivel htpc-t nem gyartunk (talan majd el jon az ideje), mivel nem tudunk olyat, amilyet szivesen odaadnank masnak. Ha ez szamodra elitelendo, akkor csak nyugodtan elem tovabb az eletem, mert ha a te ertekiteleted szempontjabol ez nem ok, akkor nem csinalhatom annyira rosszul, amit.
Ha egy kicsit el tudnal vonatkoztatni a honapok ota lappango Heed-es topikban torteno osszezorrenesunktol, akkor talan mashogy allnal ehhez a kerdeshez. Nincs szuksegem az ilyen fajta beszelgetesekre, feltetelezem neked sem, csak mielott kardot rantasz nezz szet van-e ellenseg es megelezted-e a kardodat.
Jelenleg is te kezdtél ordenáré módon kardot rántani.
Nekem nincs időm és ingerenciám sem, küldetéstudatom meg pláne veled foglalkozni.

Egyszerű dolog amit leírtam. A kispályások nem tudnak a nagypályások ellen nyerni. Egyszerűen nincsenek meg azok az eszközeik, erőforrásaik.

A cikkben audio pcről is szó volt és mindegy az milyen. Ha komolyan be akar ebbe szállni egy (például) kínai gyártó akkor lefogja dózerolni a kicsiket, mert tized áron ugyanazt megtudja csinálni. Ha a fejed tetejére állsz is.
Ez az amiért az audiopcnek és a htpcnek meg minden ilyen kutyafülének nincs jövője.
 

Online
Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

wittao írta:
2020.06.23., kedd 10:54
fapaci írta:
2020.06.23., kedd 10:40
wittao írta:
2020.06.23., kedd 10:10
De vajon a hatulrol mellbe sugallatot hanyan kajaljak be, amit elhintettel, nevezetesen a PC-s audio/video lejatszasnak lealkonyult, itt van az olcsobb celhardverek ideje realis alternativakent.
Sugallat, bekajálás? Egy vélemény került napvilágra, amit eddig közel ezren olvastak el fél nap alatt. Ha nem értesz egyet vele, azzal nekem semmi bajom nincs és nem keresek mögötte gyerekkori pszichés problémákat sem. Szerintem dőljetek hátra, vegyetek néhány nagy levegőt és élvezzétek a nyarat, vagy amit még tudtok!
Miutan mar vagy 2x latvanyosan/teatralisan elbutoroztal a forumrol, kicsit visszas mas gyerekkori problemait emlegetni, mivel meg mindig ezen a forumon dumcsizunk :)
Ezen kivul ha jobban belegondolsz miket irtal le, szerinted nem arconcsapasa egy kicsit korabbi - benned megbizo - vevoidnek egy ilyen cikk olvasasa? Amiben arrol irsz milyen regota tudtad a PC nem alkalmas, es csak atmeneti blablabla... kozben ez igazabol arra vonatkozik, amit forgalmazol, talan. Es a kovetkezo betero vendegek, akik toled szeretnenek PC-t venni, szorgosan lebeszeled oket es az emlitett masik forgalmazohoz iranyitod? Hiszen olcsobb, jobb, tobbet tud es jobban. Mi kell meg a csodahoz?
Sziasztok!

Egy kicsit másképpen kellene hozá állni ahoz amit egy fórumtárs leírt és mint saját véleményét megosztotta a nagyközönséggel.
Szentírásként sem kell olvasni ,mint ahogy senki másnak az szépírásait.
Én részemről köszönöm ,hogy olvashattam a tesztet és mint látjátok egyik oldal gépeit sem birtokolom.
Nekem mint egy számtech analfabétának soha nem lesz htpc m ....mert számomra nehéz feladat lenne bármilyen művelet....Attól még elhiszem ,hogy csúcs gépeket lehet össszehozni..
Az ár kérdéses mit hogyan mennyiért ?
Üdv :smile53: :napsut:

Avatar
SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2004.03.10., szer. 22:57
Értékelés: 342

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: SoXxX »

wittao írta:
2020.06.23., kedd 11:38
SoXxX írta:
2020.06.23., kedd 11:15
Nem tudom miért esik nehezére sokaknak megérteni a cikk lényegét.

Egy home made (s igen a bodor, luxor és a core audio is az) pc építése egy nagy nemzetközi gyártó kapacitásaival és lehetőségeivel köszönő viszonyban nincs.
Ha van piac és akad egy gyártó..akkor tized àron képes lesz ugyanazt a minőséget megcsinàlni, mint az audio pc hívőknek.

Az egy másik kérdés, hogy ezeknek a gyártóknak van üzleti terve, piaci alapokon való tervezésben tapasztalata és nem méretez túl készülékeket feleslegesen.
Viszont talàn lehet, hogy nem is kell...lehet, hogy már egy ponton túl nem is hallható/látható a különbség a 100. fűtött órajelnél, a 20x akkora teljesítményű videokártyànál. Lehet, hogy nem is a részkomponensek teljesítményét/paramétereit/stb kellene mérni, hanem azt ami a végén a produktum. Akár eszközzel, akár füllel (vakteszten;)).
Sikerult megint a fene nagy joindulatodban ismet - nem meglepo modon - az ures kapu melle guritanod. Mi pl. nem gyartunk HTPC-t.

A teljesitmenyt nem lehet sello-lehellettel es egyeb mantraval potolni, a pixeleket ki kell pakolni a helyere, algiritmusokat futtatni kell, ehhez pedig kell a kakao.

Vaktesztelj legyszi egy HTPC kepet es szolj ha sikerult!
A fene nagy öntudatodat meg az ordenáré stílusodat tartsd meg magadnak. Aztán fuss megint neki az értelmezésnek. Teljesen mindegy, hogy hangsugárzóról, audio pc-ről vagy htpc-ről van szó.

Szánalmas, hogy egy kereskedő/gyártó cég embere ilyen módon képes kommunikálni egy potenciális vevőkkel és a konkurenciával teli forumon, ahogyan te teszed újra és újra.
 

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

wittao írta:
2020.06.23., kedd 11:38
Mi pl. nem gyartunk HTPC-t.
Nehéz lenne megoldani az audio mellé a komoly vga kártya használatát? Pl. pcie x16 riser használata mellett házon kívül táplálni egy komolyabb kártyát ?

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”