Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Médialejátszók

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »

Úgy néz ki, a HDMI-kábel volt a hunyó.
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »

Tegnap, gyári alaphelyzetbe állítottam a Dunét és frankón működött. Ma bekapcsolom és ugyanaz a helyzet, mint tagnap, csak már az alaphelyzetbe állítás sem segít. meregzsak.gif
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »

Megoldódott.
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »

Sziasztok!

Szükségem lenne, némi segítségre. A nemrég vásárolt, Dune HD Base 3D típusú médialejásztómat, rákötöttem az erősítőmre, ami egy Marantz SR7005. Nem tudok, képet megjeleníteni. Amikor a Dunét bekapcsolom, az erősítő menüje is, villog. A Dunét, közvetlenül a TV-re kötve, van kép. Mit kéne, beállítani?
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Avatar
HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1704
Csatlakozott: 2008.02.20., szer. 20:44
Értékelés: 595

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »

robi20064 írta:
2020.06.24., szer. 21:58
Az USB csak egy pelda volt, lehetne i2s meg AES meg mas is ;)

/OFF
En hasznaltam PS Audio DSD Junior-t mind USB-n mind i2s-n keresztul es csak nagyon minimalis kulonbseget veltem felfedezni a legtobbszor.
OFF
Igen, tudom, nekem is az van. :smile32:
A kimenetekről csak azért írtam, mert ez a kettő (USB,I2S) támogatja az összes formátumot és felbontást. Nekem meg az I2S van közelebb a szívemhez, de ez csak magán vélemény. A különbség valóban minimális.
Aurender - Cary Audio - Nuforce - Marten Design

Avatar
HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1704
Csatlakozott: 2008.02.20., szer. 20:44
Értékelés: 595

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »

robi20064 írta:
2020.06.24., szer. 21:58
Ha bekoti a Cocktail-t pl usb-n a PS Audio-ba akkor ossze tudja hasonlitani hogy transportkent hogyan viszonyulnak egymashoz. Szolgaltatasokat leszamitva (az x50-hez kepest) a Bridge II egy eleg jo minosegu streamer.
Igazad van. :smile32: Én inkább az I2S-t erőltetném ebben az esetben szvsz.
Csak abból indultam ki, hogy azt írta "megérné nekem váltani" (láttam az aláírásában ilyen dac van neki)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2020.06.24., szer. 22:19-kor.
Ok: elrontott idézetszintek javítása
Aurender - Cary Audio - Nuforce - Marten Design

Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

HSRT8 írta:
2020.06.24., szer. 21:38
gyongyhalas írta:
2020.06.23., kedd 21:22
Szia Limar !

Látom volt már nálad a Ps audio perfectwave dac is ...esetlegesen milyen hangban a Coctail Audio x50 pro hoz képest....
Megérné nekem váltani ? Akár privátban is ha nem akarsz kritikát.
Köszönöm .!
üdv
Bár már megválaszolták, de mégis hogyan lehetne összehasonlítani a két készüléket hangminőségre????
Az egyik egy DAC amiben van egy Bridge II-es kártya így képes hálózatról lejátszani korlátozottan.
A másik meg egy hálózati zenelejátszó TRANSPORT (dac nélkül)!!! Hangminőségét nagyban befolyásolja a mögé rakott DAC.
Szerintem alma-körte esete.
Itt maximum szolgáltatásokat lehet összehasonlítani szvsz. (erre pedig megkaptad a választ Limartól)
Értettem !!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2020.06.24., szer. 22:17-kor.
Ok: elrontott idézetszintek javítása

Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

kpykpy írta:
2020.06.24., szer. 19:49
avi-kkal sem volt gond? pár helyen olvastam, h azokat "nem szereti"

másoktól olyat hallottam, h érdemes átkonvertálni a filmet más formátumra és úgy lejátszani a klónnal.

nagy terjedelmű (80-90gb) 4k hdr videókkal mkv formátumban simán megy? hd hangokkal? ékezetes karakterek? leborulok.gif
Szia még semmivel nem akadt...különösen a nagy terjedelmet szeretem ...látom a te tv -d is megérdemli..
dolby vision, hdr10 alap neki....
Mondanám ha valamiként észrevettem volna gyengeséget. Attól még lehet persze hiszen semmi sem tökéletes.... csak én nem találkoztam..ritka az avi amit töltöttem...régi hofi tükre showder klub azokat vitte .... :D
Mint fentebb írtam nagyobb formátumokat szeretem mkv iso bd uhd ezeket viszi ... :smile53:
Hd hagokkal is boldogul...
Felírat öőűü na ezeket nem minden felíratnál kezeli igen ez hiba.....
Sok sok kérdésre Eric fórumtárs akitől én vásároltam biztos válaszol neked,,,így jobban képbe kerülsz.
üdv
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gyongyhalas 2020.06.24., szer. 21:59-kor.

Avatar
HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1704
Csatlakozott: 2008.02.20., szer. 20:44
Értékelés: 595

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »

gyongyhalas írta:
2020.06.23., kedd 21:22
Szia Limar !

Látom volt már nálad a Ps audio perfectwave dac is ...esetlegesen milyen hangban a Coctail Audio x50 pro hoz képest....
Megérné nekem váltani ? Akár privátban is ha nem akarsz kritikát.
Köszönöm .!
üdv
Bár már megválaszolták, de mégis hogyan lehetne összehasonlítani a két készüléket hangminőségre????
Az egyik egy DAC amiben van egy Bridge II-es kártya így képes hálózatról lejátszani korlátozottan.
A másik meg egy hálózati zenelejátszó TRANSPORT (dac nélkül)!!! Hangminőségét nagyban befolyásolja a mögé rakott DAC.
Szerintem alma-körte esete.
Itt maximum szolgáltatásokat lehet összehasonlítani szvsz. (erre pedig megkaptad a választ Limartól)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2020.06.24., szer. 22:15-kor.
Ok: elrontott idézetszint javítása
Aurender - Cary Audio - Nuforce - Marten Design

Avatar
kpykpy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2016.03.13., vas. 20:33
Értékelés: 33
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: kpykpy »

avi-kkal sem volt gond? pár helyen olvastam, h azokat "nem szereti"

másoktól olyat hallottam, h érdemes átkonvertálni a filmet más formátumra és úgy lejátszani a klónnal.

nagy terjedelmű (80-90gb) 4k hdr videókkal mkv formátumban simán megy? hd hangokkal? ékezetes karakterek? leborulok.gif
Samsung 65Q9FN
Anthem AVM60
ApollonAudio NCMP6200/NC500DualMono
Adam Audio GTC77/88/ANF10, Svs sb-2000
AQ forest, Inakustik Silver Premium, Supra
i5 6600k/Fatal1ty Z170/32Gb ddr4/MSI 1080Ti/Acer predator X35
Beyer DT990+Steinberg UR12
Psx,Ps2-3-4-5,Xbox360,XboxOneX,Wiiu,Switch

Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

kpykpy írta:
2020.06.24., szer. 09:05
Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a következő két lejátszóval? (kép és hangminőség, mit nem támogat, esetleges hibák stb)

Zidoo UHD2000

Oppo 205 kínai klón verziója (M9702) + külső lineáris "tuning" táp

A külső táppal a kínai oppo clone nagyjából egy árban van egy használt uhd2000-el. Ezért érdekelne, h melyik a jobb.
Szia !
Nekem oppo klónom van és itt vásároltam egy fórumtárstól....De a "203" oppo klónja
Lassan fél éve nyüstölöm és nem volt gondom vele ...mindent vitt amit eddig próbáltam..
Nagyon gyors nincs várakozás bekapcs és 2 másodperc már indíthatod a filmet...menü filmnézés közben állítható ...
Én csak az egreat a 11 után tudom mondani ,hogy jobb ....Én véleményem Bebe.. :D
Üdv.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

gyongyhalas írta:
2020.06.24., szer. 19:15
Aszpirin írta:
2020.06.24., szer. 19:10
gyongyhalas írta:
2020.06.24., szer. 19:05

Öregedés jele butaságok belinkelése is :D
Ezt vállalom, én sem vagyok kivétel :D
De szerintem nem butaság. Az, hogy valakinek vélt vagy valós érdeke fűződik egy állításhoz, önmagában nem jelenti azt, hogy az állítás hamis. Erről szól az oldal, amit belinkeltem.
"hogy rámutatsz vitapartnered vélt vagy valós személyiségjegyeire"
Ja ez meg azt jelenti ...talán- biztos ...
Basszus ha ilyeneket linkelsz én is elkezdem párom prananadis oktatóinak linkeléseit na attól kihullik a hajad. :D
Nyugodtan. Legalább nem kell mennem fodrászhoz :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

Aszpirin írta:
2020.06.24., szer. 19:10
gyongyhalas írta:
2020.06.24., szer. 19:05
Aszpirin írta:
2020.06.24., szer. 19:03


Mi a probléma? gondolkodik.gif
Öregedés jele butaságok belinkelése is :D
Ezt vállalom, én sem vagyok kivétel :D
De szerintem nem butaság. Az, hogy valakinek vélt vagy valós érdeke fűződik egy állításhoz, önmagában nem jelenti azt, hogy az állítás hamis. Erről szól az oldal, amit belinkeltem.
"hogy rámutatsz vitapartnered vélt vagy valós személyiségjegyeire"
Ja ez meg azt jelenti ...talán- biztos ...
Basszus ha ilyeneket linkelsz én is elkezdem párom prananadis oktatóinak linkeléseit na attól kihullik a hajad. :D

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

gyongyhalas írta:
2020.06.24., szer. 19:05
Aszpirin írta:
2020.06.24., szer. 19:03
gyongyhalas írta:
2020.06.24., szer. 18:59


Mi van? :smile51: gondolkodik.gif
Mi a probléma? gondolkodik.gif
Öregedés jele butaságok belinkelése is :D
Ezt vállalom, én sem vagyok kivétel :D
De szerintem nem butaság. Az, hogy valakinek vélt vagy valós érdeke fűződik egy állításhoz, önmagában nem jelenti azt, hogy az állítás hamis. Erről szól az oldal, amit belinkeltem. Tehát az nem jó érv, ami a kereskedő adott termékre adott állítását/véleményét az alapján akarja hitelteleníteni, hogy annak érdeke/ellenérdeke van egy termék eladásában.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

Aszpirin írta:
2020.06.24., szer. 19:03
gyongyhalas írta:
2020.06.24., szer. 18:59
Aszpirin írta:
2020.06.24., szer. 18:46
A régi szép időkön búslakodóknak: "Az öregedés legbiztosabb jele, hogy régen minden jobb volt." (Aszpirin) :D

A kereskedőzőknek: https://a.te.ervelesi.hibad.hu/szemelyeskedes - katt erre, és javaslom a figyelmes elovasását. Rövid.
Mi van? :smile51: gondolkodik.gif
Mi a probléma? gondolkodik.gif
Öregedés jele butaságok belinkelése is :D

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

gyongyhalas írta:
2020.06.24., szer. 18:59
Aszpirin írta:
2020.06.24., szer. 18:46
A régi szép időkön búslakodóknak: "Az öregedés legbiztosabb jele, hogy régen minden jobb volt." (Aszpirin) :D

A kereskedőzőknek: https://a.te.ervelesi.hibad.hu/szemelyeskedes - katt erre, és javaslom a figyelmes elovasását. Rövid.
Mi van? :smile51: gondolkodik.gif
Mi a probléma? gondolkodik.gif
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

Aszpirin írta:
2020.06.24., szer. 18:46
A régi szép időkön búslakodóknak: "Az öregedés legbiztosabb jele, hogy régen minden jobb volt." (Aszpirin) :D

A kereskedőzőknek: https://a.te.ervelesi.hibad.hu/szemelyeskedes - katt erre, és javaslom a figyelmes elovasását. Rövid.
Mi van? :smile51: gondolkodik.gif

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

A régi szép időkön búslakodóknak: "Az öregedés legbiztosabb jele, hogy régen minden jobb volt." (Aszpirin) :D

A kereskedőzőknek: https://a.te.ervelesi.hibad.hu/szemelyeskedes - katt erre, és javaslom a figyelmes elovasását. Rövid.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Memoris
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2012.09.10., hétf. 11:47
Értékelés: 16

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Memoris »

Kedves Fórumtársak!

Segítségeteket kérném egy Egreat A11 készülékkel kapcsolatban.
Kérdésem az volna, hogy miként lehet vele megformázni a HDD-t?

Eddig egy Popcorn A500-assal oly könnyedén tudtam megoldani.
Ezzel az Egreat-tel valahogy nem jöttem rá. Igaz, nincs hozzá használati...

Előre is köszönöm leborulok.gif

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: pali923 »

LIMAR írta:
2020.06.24., szer. 11:19
A fórum kitermelte a maga szemetét, ami a felszínre tört és ellepte az alapokat, amire lehetne építkezni.
Sajnos nagyon sok komoly ember elhagyta már ezt a fórumot, legtöbben hasonló sérelmek miatt, akinek lehetett adni a szavára. Én mindegyik miatt szomorú voltam, akármi is volt az ok. Örülni kell annak, aki kitart. Ennek a hobbinak a tábora amúgy is egyre kisebb, attól tartok.

Csak sajnos ennek az egésznek a levét a békés többség issza meg, ha másért nem, mert a színvonal esik, az információk meg nem olyan bőségesek. Kár érte.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

pali923 írta:
2020.06.24., szer. 09:33
Az ilyen fórumoknak pont az a legnagyobb előnye, hogy saját tapasztalaton alapuló, elfogulatlan véleményeket lehet olvasgatni.
Nézd, az előbb kérdezték a véleményemet két készülékről. Leírtam azt, amit eddig tapasztaltam, tudok róluk. Nem csak pozitív dolgokat írtam, de a válaszoló ezt is figyelmen kívül hagyta.
Zsigerből jött a reakció: A kereskedő, az kereskedő!!! Semmi negatív!!!

El se olvassa, hogy mit írtam le, ha elolvasta értelmezni már nem tudta, de azonnal támad.
Vagy csak szimplán a fórumokon szokásos reakció, hogy érzelmeket váltson ki.

Ide nem szakember kell már, hanem pszichológus.

Szerinted ki a búbánatos borongós f..nak van kedve ezek után bárkinek is válaszolni, ha feltesz egy kérdést?
Kinek hiányzik a folyamatos b..gatás? Nekem biztosan nem.
Egyesek abban élik ki magukat, hogy mindenbe belekötnek, mindenhez is jobban értenek mindenkinél. Minimális tapasztalat, tudás háttér, eszköz háttér, de a véleménye megingathatatlanul stabil.

Na, az ilyen alakok miatt tartunk ma ott, ahol.
A fórum kitermelte a maga szemetét, ami a felszínre tört és ellepte az alapokat, amire lehetne építkezni.

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: pali923 »

fapaci írta:
2020.06.23., kedd 21:48
Egykoron egymást érték az ilyesfajta beszámolók az AVX fórumon. Érdeklődve olvastuk egymás írásait, néha belekérdeztünk, néha vitáztunk róluk, de ez a fajta marakodás, vádaskodás nem volt.
Én nem fogok kiállni senki mellett vagy ellen sem, de ez tényleg szomorú. sad.gif
Az ilyen fórumoknak pont az a legnagyobb előnye, hogy saját tapasztalaton alapuló, elfogulatlan véleményeket lehet olvasgatni. A ma már nem is létező hifis sajtóban ez mindig is elképzelhetetlen volt. Az meg teljesen természetes ebben a műfajban, ha nem értek egyet valakivel.
Asztalos fórumokban gyakran előfordul, hogy valaki a DeWalt fűrészt jobbnak találja a Makitánál, de senki nem esik neki ezért a véleményért, pedig ott is előfordulnak kereskedők is.

Úgy teljesen kívülállóként amúgy is az a meglátásom, hogy ennek a fórumnak az a halála, hogy különböző fórumtagok isten tudja mióta és miért létező személyes konfliktusai itt csapódnak le mindenféle furcsa formában. Persze csak találgatok, mert a valódi okok soha nem derülnek ki, csak ha valaki olvasgat, akkor lehet látni a háttérben felsejlő régi vagy új sérelmeket. Aztán emiatt sokan el is mennek, a vélemények meg nem elfogulatlanok. Nem szakmai, hanem emberi, anyagi meg másféle megfontolások által irányítottak. :ohnoohnoohno:

De mit csináljunk, mi belgák, akik csak a kedvenc hobbinkról szeretnének kicsivel többet megtudni, nem a fórumlakók lelkivilágáról? gondolkodik.gif
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
kpykpy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2016.03.13., vas. 20:33
Értékelés: 33
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: kpykpy »

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a következő két lejátszóval? (kép és hangminőség, mit nem támogat, esetleges hibák stb)

Zidoo UHD2000

Oppo 205 kínai klón verziója (M9702) + külső lineáris "tuning" táp

A külső táppal a kínai oppo clone nagyjából egy árban van egy használt uhd2000-el. Ezért érdekelne, h melyik a jobb.
Samsung 65Q9FN
Anthem AVM60
ApollonAudio NCMP6200/NC500DualMono
Adam Audio GTC77/88/ANF10, Svs sb-2000
AQ forest, Inakustik Silver Premium, Supra
i5 6600k/Fatal1ty Z170/32Gb ddr4/MSI 1080Ti/Acer predator X35
Beyer DT990+Steinberg UR12
Psx,Ps2-3-4-5,Xbox360,XboxOneX,Wiiu,Switch

Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

LIMAR írta:
2020.06.23., kedd 21:37
gyongyhalas írta:
2020.06.23., kedd 21:22
Látom volt már nálad a Ps audio perfectwave dac is ...esetlegesen milyen hangban a Coctail Audio x50 pro hoz képest....
Megérné nekem váltani ?
Erre nem tudok válaszolni, mert direkt összehasonlítást nem végeztem.
A PS Audio perfectwave most is itthon van nálam. Egy kedves barátomé, aki már nem használja és el szeretné adni.
Ha úgy adódik, majd beviszem egyszer és meghallgatom őket.
Az biztos, hogy szolgáltatás, komfort, funkció, kezelhetőség, tekintetében nincs verseny közöttük, annyival jobb a Cocktail annyival felette áll. Arról nem beszélve, hogy gyakorlatilag minden formátumot ismer, mig a PS Audio nem. Hálózati lejátszónak egyértelműen jobb a Cocktail - sokkal modernebb. A PS Audio Perfectwave egy rettenetesen jó DAC, kevésbé használható hálózati lejátszóként.
Szia !

Nagyon köszönöm gyors válaszodat... :napsut:
Igen van akinek a szolgáltatások és az új formátumok fontosak, sőt....
Nekem a hangja , akár 16/41 ben , 24/192 ben bőven elég...régimódiként mp3 at is sokat hallgatok, mert bizony ott vannak a zenéim...
Esetlegesen ha sort kerítesz egy próbára ...privátban is szívesen venném tapasztalatodat. :smile53:
Üdv .

SSDWOB
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2019.05.05., vas. 21:37
Értékelés: 40

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: SSDWOB »

LIMAR írta:
2020.06.23., kedd 21:37
gyongyhalas írta:
2020.06.23., kedd 21:22
Megérné nekem váltani ?
.... el szeretné adni.
Kereslet kínálat! ;peace;

A kereskedő, az kereskedő!!! Semmi negatív!!!

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”