Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Erősítők javítása

Két csatornás elő és végfokok, integráltak, fejhallgató erősítők, phono előerősítők, csöves, tranzisztoros, digitális, hibrid és fetes konstrukciók, streaming funkciós erősítők
Avatar
dobcsizs
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2015.12.06., vas. 08:14
Értékelés: 1
Kapcsolat:

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: dobcsizs »

Sziasztok.
Belefutottam egy Yamaha RX-A810 "Rom error" hibás erősítőbe, valaki esetleg tud vagy talált rá megoldást? A manual-ban lévő leírás nem segít sajnos.

johannsebastian
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2020.09.22., kedd 14:58
Értékelés: 1

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: johannsebastian »

Tudnátok ajánlani valakit, aki Miskolcon vintage integrált erősítők javításával és szervizelésével foglalkozik. Van egy Sansui AU-217-em, amivel problémám van. Előre is nagyon köszönöm. angyal

Avatar
Roninman
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2004.12.10., pén. 16:55
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Penyige

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Roninman »

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni a fórum hozzáértő közösségétől. Adott egy Yamaha RX-A1010 erősítő ami a következő hibát produkálja: miután bekapcsolom egyből az "Internal Error" hibaüzenet fogad. Van e bárkinek tapasztalata hasonló hibával illetve mit javasoltok a megoldásra vagy tudtok e ajánlani egy hozzáértő szakit?
Köszönöm a segítséget.
Üdv,
Gábor leborulok.gif
Tv: Samsung 65" RU7402; Erősítő: Yamaha RX-A-1010; Hangfal: DALI Concept 8 frontok, DALI Concept 2 surround, DALI Concept Center; Velodyne CHT-12R sub Kábel: Taga Harmony, Taga Harmony Blue

Reverb
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2019.06.17., hétf. 21:29
Értékelés: 18

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Reverb »

Sziasztok!

Laikusként érdeklődöm, hogy vajon milyen szakembernek jut eszébe régi, védelem nélküli erősítőben fém kupakos (aranyozott) hangfa csatlakozót beépíteni/cserélni, ami ugyanolyan banándugós,mint a gyári, csak szerintük annál jobb??? Kérdem, mitől jobb??, hacsak attól nem, hogy van benne egy marha nagy 7 mm-es furat, amiben lötyög a 2,5 mm-es hangfal kábelem és emiaitt nem érintkezik rendesen, majd elhalkul, torzít, recseg a hangfal.... Majd mozgatáskor, ki-be tekeréskor - igyekezve megszüntetni a kókler beépítés miatti érintkezési gondot - hozzáér a testhez, majd leég a végfok.
Nem lehet, hogy a mai egocentrikus gondolkodás mondatja, hogy valami minél vastagabb, annál jobb?? Most lehet, hogy kavicsot dobok a vízbe, de a sok százezres hangfalkábelek, meg tápkábelek szerintem akkora parasztvakítás, hogy nehéz elhinni, hogy valaki komolyan sokkal jobb hangzást elérhet ettől, mintha venne egy normális, jó hangú drágább, és jobb erősítőt...
És hogy lehet, hogy magát szakembernek tartó valaki(k) képesek egy védelem nélküli erősítőben fém kupakos csatlakozót beépíteni egy normális gyári (műanyag kupakkal védett) gyári csatlakozónál, ami böhöm furat miatt egyszerűen használhatatlan és "életveszélyes"? Sajnálom az okvetlenkedést, nagyon dühös vagyok...Köszönöm.

Online
Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1791
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Red75 »

orbano írta:
2020.09.29., kedd 09:12
Adott egy JVC A-X9 integrált erősítő '79-ből.
Köszi :smile53:
http://retrohifi.hu/contact.php

Itt szinte csak ilyeneket javítanak és nagyon rendesek.
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Avatar
orbano
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011.04.09., szomb. 11:45
Értékelés: 2

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: orbano »

Sziasztok!

Adott egy JVC A-X9 integrált erősítő '79-ből. Elvileg egy elég erős, jól felépített ketyere (ez az akkori csúcsmodellje volt a JVC-nek), de amikor rátettem egy Dynot, elképesztően ványadtan szólt, és még az a kicsike ereje is elfogyott, ahogy elkezdtem feltekerni a hangerőt. Plusz búg mint a fene és recseg a hangerő potija.

Tudtok ajánlani valakit Pesten, aki rá tudna nézni? Nagyon szeretem a hangját, jó lenne megmenteni :)

Köszi :smile53:

Avatar
geller
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2007.01.20., szomb. 11:07
Értékelés: 39

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: geller »

Sziasztok!

Nem tud valaki Debrecenben egy megbízható szerelőt sztereó erősítőhöz ?(Primare)
Forrás:OPPO BDP-93(NuForce upgrade) Denon DCD 1450AR / Nakamichi CDP-2E
DAC : S.M.S.L D300 Erősítő : Copland CSA28 Mozi  Emotiva UMC-200/Emotiva UPA-700
Front/sztereó: ELAC FS 68.2 Center: ELAC CC 61.2 Surround: Monitor Audio M4 Sub:Mission
Kábelek:  Valhalla/Audioquest/Furutech

Avatar
sportakusz
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2014.11.11., kedd 12:01
Értékelés: 3

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: sportakusz »

Szia. Sajnos a surround és az sw hangcsatornára nem ad ki jelet.

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: BLX »

sportakusz írta:
2020.09.23., szer. 11:46
Sziasztok, Kérlek segítsetek! Van egy kis gondom a HM erősítőmmel Pioneer VSA AX10Ai. Tudnátok ajánlani olyat aki ért hozzá? Nagyon köszönöm. (remélem jó helyen kérdezem)
Mi a kis gondja a HM erősítődnek?

Avatar
sportakusz
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2014.11.11., kedd 12:01
Értékelés: 3

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: sportakusz »

Sziasztok, Kérlek segítsetek! Van egy kis gondom a HM erősítőmmel Pioneer VSA AX10Ai. Tudnátok ajánlani olyat aki ért hozzá? Nagyon köszönöm. (remélem jó helyen kérdezem)

varsza
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.07.01., hétf. 05:20
Értékelés: 5

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: varsza »

Sziasztok!

Adott egy Rega phono MM. Hibajelenség: 5 perc utan az egyik oldal elhalkul, szinte elhallgat. A fono Ki bekapcsolasa utan visszajön a hang de kesőbb ismét elmegy.
Kérdés: hiba oka, javítási javaslat, szervíz, vélemény
Köszönöm

Online
Avatar
Tulku1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 456
Csatlakozott: 2015.08.14., pén. 12:39
Értékelés: 114

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Tulku1 »

Bang & Olufsen hifi center javítására keresek pesti szakembert (valószínűleg végfok probléma lehet).
Kérnék nevet, telefonszámot, előre is köszönöm!

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: BLX »

kovacskajudit írta:
2020.07.19., vas. 18:43
Sziasztok. Vásároltam itt fórumon egy épített csöves fejhallgató erősítőt. Nagyon meg vagyok elegedve hangzásban viszont neha a jobb csatorna es a bal csatorna recseg bemelegedés után is néha serceg stb. Ahogy a jack dugót kicsit mozgatom akkor is ez a hang néha elő jön. Nem tudtok valakit ajánlani akihez el lehetne vinni átnézetni es ha valamit ki kell benne cserélni , javítani azt meg tudja oldani nem olyan drágán? Illetve új csöveket is szeretnék venni bele.
Köszönöm.
Csatolok képet róla
Szervizt ajánlani mindig nehéz dolog... Mindenkinek más válik be a saját egyedi igényeihez.
Próbálj konzultálni az alábbi szakemberekkel.

Bese Attila, BP., Retro Audio

Takács Jenő, Tunerman (AVX nick), Tatabánya

Vass Andrási György, Miskolc

Biztosan vannak még mások is akik otthon vannak csöves fronton is. Remélhetőleg kapsz még javaslatokat.

:drum:

Avatar
seban24
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2020.01.11., szomb. 10:24
Értékelés: 27
Tartózkodási hely: Dabas

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: seban24 »

Sziasztok. Vásároltam itt fórumon egy épített csöves fejhallgató erősítőt. Nagyon meg vagyok elegedve hangzásban viszont neha a jobb csatorna es a bal csatorna recseg bemelegedés után is néha serceg stb. Ahogy a jack dugót kicsit mozgatom akkor is ez a hang néha elő jön. Nem tudtok valakit ajánlani akihez el lehetne vinni átnézetni es ha valamit ki kell benne cserélni , javítani azt meg tudja oldani nem olyan drágán? Illetve új csöveket is szeretnék venni bele.
Köszönöm.
Csatolok képet róla
Csatolmányok
20200617_133408.jpg
20200617_133408.jpg (5.16 MiB) Megtekintve 3218 alkalommal
20190223_124328-960x1280.jpg
20190223_124328-960x1280.jpg (273.06 KiB) Megtekintve 3218 alkalommal

Avatar
szaboimre
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2013.01.29., kedd 22:13
Értékelés: 15

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: szaboimre »

A legnagyobb probléma nem az,hogy javítva volt hanem az,hogy hogyan.Persze a javítás előtti állapotot is ismerni kellene,de jelenleg ezt biztosan senki sem fogja szívesen elvállani az állapota miatt.Elégett fólia is van ha jól látom,nem egyszerű a helyzet.
Az eladó mit mondott?
Javításmentes,jól működik?
Esetleg tudtad,hogy hibás és így vásároltad? gondolkodik.gif

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 581

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

feket663 írta:
2020.06.27., szomb. 19:15
Az elektrotanya oldalán fenn van a komplett service manual, aminek a birtokában nem tudom elképzelni, hogy valaki ne tudná megcsinálni, bár vannak benne eléggé beszerezhetetlen dolgok, ha meg a logika ment tönkre benne, akkor muszáj lenne a gyárhoz fordulni...
Még ha van is rajz meg alkatrész, SMD kiforrasztó, olyan ez inkább mint egy nő, akin előtted egy páran "gyakoroltak",
valahogy nem szivesen áll be az ember a sorba. :D
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
feket663
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2009.08.07., pén. 19:51
Értékelés: 217

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: feket663 »

Langesz írta:
2020.06.27., szomb. 18:06
feket663 írta:
2020.06.27., szomb. 17:55
Langesz írta:
2020.06.27., szomb. 17:40


Ő sem.

Öten sem vállalták, innentől kuka, nem szabad vele foglalkozni. Elég drága ajtótámasz.

Köszönöm mindenkinek a segítséget! ;)
Én azért a gyártót is megkérdezném, hogy nincs-e valami lehetőség a készülék javítására.
Beszéltem velük és megdöbbentő választ kaptam. Azt válaszolták, hogy egyáltalán ne legyek meglepődve, hogy egy tizenéves erősítőbe így belenyúltak. Szerintük sem "elegáns" a benne alkalmazott megoldás, viszont a képek alapján ők azt javasolják, hogy foglalkozzak a kis biztosítékok cseréjével.

Az hagyján, hogy működésre lehetne-e bírni, de ilyen szintű gányolás után hol lesz a Primare hangzás?
Az elektrotanya oldalán fenn van a komplett service manual, aminek a birtokában nem tudom elképzelni, hogy valaki ne tudná megcsinálni, bár vannak benne eléggé beszerezhetetlen dolgok, ha meg a logika ment tönkre benne, akkor muszáj lenne a gyárhoz fordulni...


szerk: Ahogy nézem, pont a 2SK170GR fetek környékén lett belepiszkálva, azokat meg elég nehézkes, bár nem lehetetlen beszerezni...
RPI4B-Allo BOSS V1.2, TPA3255, Canton CT1000

Avatar
Langesz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1111
Csatlakozott: 2015.04.22., szer. 21:13
Értékelés: 16
Tartózkodási hely: Nógrád

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Langesz »

dragonweed írta:
2020.06.27., szomb. 18:00
Az "elutasítók" védelmében (magamat is beleértve). Ez egy nagyon komplex, véleményem szerint kicsit (nagyon) túlbonyolított kapcsolás, tele SMD (felületszerelt) alkatrészekkel. Még a működő példányokon is látható, hogy a képeken mutatott -elég gány módon javított- áramköri rész körül a nyák panel a túlmelegedéstől el van színeződve, tehát itt egy gyári, alulméretezési probléma áll fenn. Egy ilyen készüléket ebben az állapotban bevállalni elég nagy kockázat, amit józan megfontolással szerintem senki nem vállal, és nem azért mert nem tud rajta eleget keresni....
Semmi baj nincs ezzel, elfogadom a szakértők véleményét, egy totálkáros autót sem éri meg javíttatni.

Avatar
Langesz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1111
Csatlakozott: 2015.04.22., szer. 21:13
Értékelés: 16
Tartózkodási hely: Nógrád

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Langesz »

feket663 írta:
2020.06.27., szomb. 17:55
Langesz írta:
2020.06.27., szomb. 17:40
avl2 írta:
2020.06.27., szomb. 10:45


Szabo Zoli = Fülelek ?
Ő sem.

Öten sem vállalták, innentől kuka, nem szabad vele foglalkozni. Elég drága ajtótámasz.

Köszönöm mindenkinek a segítséget! ;)
Én azért a gyártót is megkérdezném, hogy nincs-e valami lehetőség a készülék javítására.
Beszéltem velük és megdöbbentő választ kaptam. Azt válaszolták, hogy egyáltalán ne legyek meglepődve, hogy egy tizenéves erősítőbe így belenyúltak. Szerintük sem "elegáns" a benne alkalmazott megoldás, viszont a képek alapján ők azt javasolják, hogy foglalkozzak a kis biztosítékok cseréjével.

Az hagyján, hogy működésre lehetne-e bírni, de ilyen szintű gányolás után hol lesz a Primare hangzás?

Avatar
feket663
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2009.08.07., pén. 19:51
Értékelés: 217

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: feket663 »

Langesz írta:
2020.06.27., szomb. 17:40
avl2 írta:
2020.06.27., szomb. 10:45
Langesz írta:
2020.06.27., szomb. 00:58


Őt kérdeztem elsőnek, sajnos nem vállalta.
Szabo Zoli = Fülelek ?
Ő sem.

Öten sem vállalták, innentől kuka, nem szabad vele foglalkozni. Elég drága ajtótámasz.

Köszönöm mindenkinek a segítséget! ;)
Én azért a gyártót is megkérdezném, hogy nincs-e valami lehetőség a készülék javítására.
RPI4B-Allo BOSS V1.2, TPA3255, Canton CT1000

Avatar
Langesz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1111
Csatlakozott: 2015.04.22., szer. 21:13
Értékelés: 16
Tartózkodási hely: Nógrád

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Langesz »

avl2 írta:
2020.06.27., szomb. 10:45
Langesz írta:
2020.06.27., szomb. 00:58
bodnart írta:
2020.06.26., pén. 16:39
Dragonweed-et kérdezd meg, hátha vállalja!
Őt kérdeztem elsőnek, sajnos nem vállalta.
Szabo Zoli = Fülelek ?
Ő sem.

Öten sem vállalták, innentől kuka, nem szabad vele foglalkozni. Elég drága ajtótámasz.

Köszönöm mindenkinek a segítséget! ;)

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Langesz írta:
2020.06.27., szomb. 00:58
bodnart írta:
2020.06.26., pén. 16:39
Dragonweed-et kérdezd meg, hátha vállalja!
Őt kérdeztem elsőnek, sajnos nem vállalta.
Szabo Zoli = Fülelek ?

Avatar
Langesz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1111
Csatlakozott: 2015.04.22., szer. 21:13
Értékelés: 16
Tartózkodási hely: Nógrád

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Langesz »

bodnart írta:
2020.06.26., pén. 16:39
Dragonweed-et kérdezd meg, hátha vállalja!
Őt kérdeztem elsőnek, sajnos nem vállalta.

Avatar
bodnart
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2003.08.05., kedd 09:17
Értékelés: 196

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: bodnart »

Dragonweed-et kérdezd meg, hátha vállalja!

Avatar
Langesz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1111
Csatlakozott: 2015.04.22., szer. 21:13
Értékelés: 16
Tartózkodási hely: Nógrád

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Langesz »

Ő sem vállalta sajnos.

Ha tudtok még ajánlani ezeken felül bármilyen szervizt, azt szívesen fogadom!

Köszönöm mindenki segítségét! ;)

Válasz küldése

Vissza: “Sztereó erősítők”