A Fórum 2020-09-18-án pénteken frissítésre került.
Ha problémát láttok vagy hiányzik valami, kérjük jelezzétek!
Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Médialejátszók

adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 323

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

Köszönöm a segítséget. Az évek során bekúszott az életembe az Apple ökoszisztéma, így szimpatikus számomra ez a vonal. A 4. generációs Apple TV-t el is kezdtem keresgélni!

Köszi mindenkinek, elsősorban Aszpirinnek, aki most nagyon ráérzett milyen segítségre is volt most szükségem.

leborulok.gif leborulok.gif leborulok.gif
DualPC, AudioLinux, Roon, JRiver, HQPE, AQ1 AP1.1, Holo Audio Spring2 L3 WILDISM Mod, DIY ATC (Accuton C30-6-358, Accuton C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, USB, XLR: Hydrasound, Lan: AQ Diamond, Táp: Hydrasound NexT, Zu Audio

Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 59

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

Aszpirin írta:
2020.06.28., vas. 11:48
A 3. generációs AppleTV-t 10-15 ezer forintért lehet beszerezni (én 15ezerert adtam el egyet itt az AVX-en, úgy 2 éve...).
Netflix, Youtube, HBO Go megy rajta és a mai napi frissítik. A többi nem megy (én a Plex hiánya miatt adtam el. TVGo? ne hülyéskedj, az valami totálgáz nevetséges izé szerintem, a HBO Go a legjobb, ha a magyar szinkron a fő szempont).
A 3. generációs AppleTV-re nem lehet telepíteni jailbreak nélkül) semmit, azon van amit központilag telepítenek, egyéb nincs.
A 4. generációs AppleTV már tvOS-t futtat ami folyamatosan frissül, arra azt telepítesz, amit akarsz (Plex kliensből is többféle közül lehet választani, az Infuse Pro 6 pl. jobb, mint a Plex saját kliense), a legnagyobb a választék, és az már elég bika hardvert futtat (64 bit, A8), októberben lesz 5 éve, hogy megjelent, és minőségi cucc, a mai napig a boltok kínálatában van az 5. generácios (4K) modell mellett. Sajnos nem túl olcsó újan (50k körül van), de használtan jóval kedvezőbben hozzá lehet jutni, és ne tévesszen meg, hogy “viszonylag” régi, az egy igen komoly cucc még ma is, ha nem kell a 4k meg az Atmos. Es még sok évig fog kapni frissítést... Ami pedig az tvOS és az Android TV használhatóságát illeti... háát... lehet, hogy sokan nem értenek egyet velem, de én gondolkodás nélkül a tvOS-re voksolok.
Just my two pence.
Az Apple TV szerintem is jó alternatíva, én is kb. 2 hete vettem egy 4K-t használtan (lassan jön a 6. gen, már nem veszek újat), arra pont jó, amire szántam, Netflix és HBO GO. NAS-ról filmjátszásra marad a Dune. Hiába jó az Apple TV Infuse lejátszó programja, számomra érthetetlen okok miatt nincs audio passtrough, az apple mindent lekever PCM 7.1-re, ha nem elégszel meg az 5.1-es szintén butított hanggal. Az atmos csak a streaming szolgáltatók által biztosított kisfelbontású butított atmos hanggal elérhető. Ha valaki ezekkel a kompromiszumokkal együtt tud élni, akkor abszolult ajánlott vétel. Kíváncsi vagyok, hogy a szeptemberben jövő újban elérhető lesz-e már az audio passtrough, egyelőre a leírásokban nem látom...
Lumin D2 - Roon - Marantz PM11S3 - Marantz SR7010 - Dune HD Solo 4K - Monitor Audio Gold 300&C350&FX - Monitor Audio Silver RXW-12 x2 - Epson EH-TW5000 - Projecta '110 - Lessloss Reference - Crystal Cabel - AQ Boxer - Synology DS718 +

Aszpirin
Moderátor
Moderátor
Értékelés: 2142

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

adamthebrave írta:
2020.06.28., vas. 08:06
Segítsetek egy számomra megfelelő média lejátszót / tv okosítót választani.

Jelenleg egy Amazon FireTV teljesít szolgálatot, de ötödik nekifutásra sem sikerült az HBO Got és a Digi Online-t feltelepíteni.

Futtatni kívánt programok: Youtube, Netflx, HBO Go, Digi Online, Plex, esetleg TVGo (lánykori nevén streamelés :D )

1080p elég.

Néztem a 3. generációs AppleTv-t, de ugyanennyi pénzért sokkal újabb androidos kütyüket lehet venni, és nem tudom hogy melyike tudom mindegyik programot feltelepíteni.
A 3. generációs AppleTV-t 10-15 ezer forintért lehet beszerezni (én 15ezerert adtam el egyet itt az AVX-en, úgy 2 éve...).
Netflix, Youtube, HBO Go megy rajta és a mai napi frissítik. A többi nem megy (én a Plex hiánya miatt adtam el. TVGo? ne hülyéskedj, az valami totálgáz nevetséges izé szerintem, a HBO Go a legjobb, ha a magyar szinkron a fő szempont).
A 3. generációs AppleTV-re nem lehet telepíteni jailbreak nélkül) semmit, azon van amit központilag telepítenek, egyéb nincs.
A 4. generációs AppleTV már tvOS-t futtat ami folyamatosan frissül, arra azt telepítesz, amit akarsz (Plex kliensből is többféle közül lehet választani, az Infuse Pro 6 pl. jobb, mint a Plex saját kliense), a legnagyobb a választék, és az már elég bika hardvert futtat (64 bit, A8), októberben lesz 5 éve, hogy megjelent, és minőségi cucc, a mai napig a boltok kínálatában van az 5. generácios (4K) modell mellett. Sajnos nem túl olcsó újan (50k körül van), de használtan jóval kedvezőbben hozzá lehet jutni, és ne tévesszen meg, hogy “viszonylag” régi, az egy igen komoly cucc még ma is, ha nem kell a 4k meg az Atmos. Es még sok évig fog kapni frissítést... Ami pedig az tvOS és az Android TV használhatóságát illeti... háát... lehet, hogy sokan nem értenek egyet velem, de én gondolkodás nélkül a tvOS-re voksolok.
Just my two pence.
  • Thorens 206 + Goldring 2200 + Pointe Record TS | Linn Unidisk 1.1 | Mac + CoreAudio Karuna + Wadia 121 → PrimaLuna ProLogue Premium → AudioPhysic Classic 10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon 5.0 + Alteco C1 + BKE DoubleGem
  • BlueSound Powernode2 → Dynaudio Audience 50

wittao
Őslakos
Őslakos
Értékelés: 2708

Hozzászólás Szerző: wittao »

Valamelyik most futo Zidoo-t ajanlanam.
Core Audio, TARALABS, PrimaLuna, STAX, Entreq
Elektroncsovek: PSVANE, GoldLion, TAD, JJ, EH, Sovtek, Shuguang

Audio blogom: https://wittaozeneszobaja.blog.hu
Core Audio: http://www.avx.hu/forum/viewforum.php?f=166
www.coreaudio.eu

adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 323

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

Segítsetek egy számomra megfelelő média lejátszót / tv okosítót választani.

Jelenleg egy Amazon FireTV teljesít szolgálatot, de ötödik nekifutásra sem sikerült az HBO Got és a Digi Online-t feltelepíteni.

Futtatni kívánt programok: Youtube, Netflx, HBO Go, Digi Online, Plex, esetleg TVGo (lánykori nevén streamelés :D )

1080p elég.

Néztem a 3. generációs AppleTv-t, de ugyanennyi pénzért sokkal újabb androidos kütyüket lehet venni, és nem tudom hogy melyike tudom mindegyik programot feltelepíteni.
DualPC, AudioLinux, Roon, JRiver, HQPE, AQ1 AP1.1, Holo Audio Spring2 L3 WILDISM Mod, DIY ATC (Accuton C30-6-358, Accuton C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, USB, XLR: Hydrasound, Lan: AQ Diamond, Táp: Hydrasound NexT, Zu Audio

szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 88

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »

Úgy néz ki, a HDMI-kábel volt a hunyó.
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Jamo S606, Jamo S60CEN, Jamo S60SUR, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, DVD: Pioneer DV-300, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.

Tegnap, gyári alaphelyzetbe állítottam a Dunét és frankón működött. Ma bekapcsolom és ugyanaz a helyzet, mint tagnap, csak már az alaphelyzetbe állítás sem segít. meregzsak.gif
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Jamo S606, Jamo S60CEN, Jamo S60SUR, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, DVD: Pioneer DV-300, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.

Megoldódott.

szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.

Sziasztok!

Szükségem lenne, némi segítségre. A nemrég vásárolt, Dune HD Base 3D típusú médialejásztómat, rákötöttem az erősítőmre, ami egy Marantz SR7005. Nem tudok, képet megjeleníteni. Amikor a Dunét bekapcsolom, az erősítő menüje is, villog. A Dunét, közvetlenül a TV-re kötve, van kép. Mit kéne, beállítani?

HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 505

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »

robi20064 írta:
2020.06.24., szer. 21:58
Az USB csak egy pelda volt, lehetne i2s meg AES meg mas is ;)

/OFF
En hasznaltam PS Audio DSD Junior-t mind USB-n mind i2s-n keresztul es csak nagyon minimalis kulonbseget veltem felfedezni a legtobbszor.
OFF
Igen, tudom, nekem is az van. :smile32:
A kimenetekről csak azért írtam, mert ez a kettő (USB,I2S) támogatja az összes formátumot és felbontást. Nekem meg az I2S van közelebb a szívemhez, de ez csak magán vélemény. A különbség valóban minimális.

robi20064
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 506

Hozzászólás Szerző: robi20064 »

HSRT8 írta:
2020.06.24., szer. 22:03
robi20064 írta:

Ha bekoti a Cocktail-t pl usb-n a PS Audio-ba akkor ossze tudja hasonlitani hogy transportkent hogyan viszonyulnak egymashoz. Szolgaltatasokat leszamitva (az x50-hez kepest) a Bridge II egy eleg jo minosegu streamer.
Igazad van. :smile32: Én inkább az I2S-t erőltetném ebben az esetben szvsz.
Csak abból indultam ki, hogy azt írta "megérné nekem váltani" (láttam az aláírásában ilyen dac van neki)
Az USB csak egy pelda volt, lehetne i2s meg AES meg mas is ;)

/OFF
En hasznaltam PS Audio DSD Junior-t mind USB-n mind i2s-n keresztul es csak nagyon minimalis kulonbseget veltem felfedezni a legtobbszor.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2020.06.24., szer. 22:22-kor.
Ok: elrontott idézetszintek javítása

HSRT8
V.I.P.
V.I.P.

robi20064 írta:
Ha bekoti a Cocktail-t pl usb-n a PS Audio-ba akkor ossze tudja hasonlitani hogy transportkent hogyan viszonyulnak egymashoz. Szolgaltatasokat leszamitva (az x50-hez kepest) a Bridge II egy eleg jo minosegu streamer.
Igazad van. :smile32: Én inkább az I2S-t erőltetném ebben az esetben szvsz.
Csak abból indultam ki, hogy azt írta "megérné nekem váltani" (láttam az aláírásában ilyen dac van neki)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2020.06.24., szer. 22:19-kor.

robi20064
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 506

Hozzászólás Szerző: robi20064 »

HSRT8 írta:
2020.06.24., szer. 21:38
gyongyhalas írta:
2020.06.23., kedd 21:22
Szia Limar !

Látom volt már nálad a Ps audio perfectwave dac is ...esetlegesen milyen hangban a Coctail Audio x50 pro hoz képest....
Megérné nekem váltani ? Akár privátban is ha nem akarsz kritikát.
Köszönöm .!
üdv
Bár már megválaszolták, de mégis hogyan lehetne összehasonlítani a két készüléket hangminőségre????
Az egyik egy DAC amiben van egy Bridge II-es kártya így képes hálózatról lejátszani korlátozottan.
A másik meg egy hálózati zenelejátszó TRANSPORT (dac nélkül)!!! Hangminőségét nagyban befolyásolja a mögé rakott DAC.
Szerintem alma-körte esete.
Itt maximum szolgáltatásokat lehet összehasonlítani szvsz. (erre pedig megkaptad a választ Limartól)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2020.06.24., szer. 22:18-kor.

gyongyhalas
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 146

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

HSRT8 írta:
2020.06.24., szer. 21:38
gyongyhalas írta:
Szia Limar !

Látom volt már nálad a Ps audio perfectwave dac is ...esetlegesen milyen hangban a Coctail Audio x50 pro hoz képest....
Köszönöm .!
üdv
Bár már megválaszolták, de mégis hogyan lehetne összehasonlítani a két készüléket hangminőségre????
Az egyik egy DAC amiben van egy Bridge II-es kártya így képes hálózatról lejátszani korlátozottan.
A másik meg egy hálózati zenelejátszó TRANSPORT (dac nélkül)!!! Hangminőségét nagyban befolyásolja a mögé rakott DAC.
Itt maximum szolgáltatásokat lehet összehasonlítani szvsz. (erre pedig megkaptad a választ Limartól)
Értettem !!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2020.06.24., szer. 22:17-kor.

gyongyhalas
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

kpykpy írta:
2020.06.24., szer. 19:49
avi-kkal sem volt gond? pár helyen olvastam, h azokat "nem szereti"

másoktól olyat hallottam, h érdemes átkonvertálni a filmet más formátumra és úgy lejátszani a klónnal.

nagy terjedelmű (80-90gb) 4k hdr videókkal mkv formátumban simán megy? hd hangokkal? ékezetes karakterek? leborulok.gif
Szia még semmivel nem akadt...különösen a nagy terjedelmet szeretem ...látom a te tv -d is megérdemli..
dolby vision, hdr10 alap neki....
Mondanám ha valamiként észrevettem volna gyengeséget. Attól még lehet persze hiszen semmi sem tökéletes.... csak én nem találkoztam..ritka az avi amit töltöttem...régi hofi tükre showder klub azokat vitte .... :D
Mint fentebb írtam nagyobb formátumokat szeretem mkv iso bd uhd ezeket viszi ... :smile53:
Hd hagokkal is boldogul...
Felírat öőűü na ezeket nem minden felíratnál kezeli igen ez hiba.....
Sok sok kérdésre Eric fórumtárs akitől én vásároltam biztos válaszol neked,,,így jobban képbe kerülsz.
üdv
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gyongyhalas 2020.06.24., szer. 21:59-kor.

HSRT8
V.I.P.
V.I.P.

gyongyhalas írta:
Szia Limar !

Köszönöm .!
üdv
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2020.06.24., szer. 22:15-kor.
Ok: elrontott idézetszint javítása

kpykpy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 32
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kpykpy »

avi-kkal sem volt gond? pár helyen olvastam, h azokat "nem szereti"

másoktól olyat hallottam, h érdemes átkonvertálni a filmet más formátumra és úgy lejátszani a klónnal.

nagy terjedelmű (80-90gb) 4k hdr videókkal mkv formátumban simán megy? hd hangokkal? ékezetes karakterek? leborulok.gif
Samsung 65Q9FN
Anthem AVM60
ApollonAudio NCMP6200
Adam Audio GTC77/88/ANF10, Svs sb-2000
Pioneer LX-55
AQ forest, Inakustik Silver Premium, Supra
i5 6600k/Fatal1ty Z170/32Gb ddr4/MSI 1080Ti/Acer predator X35
Asus Rog GL552
Beyer DT990+Steinberg UR12
Psx,Ps2-3-4,Xbox360,XboxOneX

gyongyhalas
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

kpykpy írta:
2020.06.24., szer. 09:05
Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a következő két lejátszóval? (kép és hangminőség, mit nem támogat, esetleges hibák stb)

Zidoo UHD2000

Oppo 205 kínai klón verziója (M9702) + külső lineáris "tuning" táp

A külső táppal a kínai oppo clone nagyjából egy árban van egy használt uhd2000-el. Ezért érdekelne, h melyik a jobb.
Szia !
Nekem oppo klónom van és itt vásároltam egy fórumtárstól....De a "203" oppo klónja
Lassan fél éve nyüstölöm és nem volt gondom vele ...mindent vitt amit eddig próbáltam..
Nagyon gyors nincs várakozás bekapcs és 2 másodperc már indíthatod a filmet...menü filmnézés közben állítható ...
Én csak az egreat a 11 után tudom mondani ,hogy jobb ....Én véleményem Bebe.. :D
Üdv.

Aszpirin
Moderátor
Moderátor

gyongyhalas írta:
2020.06.24., szer. 19:15
Aszpirin írta:
2020.06.24., szer. 19:10
gyongyhalas írta:
2020.06.24., szer. 19:05

Öregedés jele butaságok belinkelése is :D
Ezt vállalom, én sem vagyok kivétel :D
De szerintem nem butaság. Az, hogy valakinek vélt vagy valós érdeke fűződik egy állításhoz, önmagában nem jelenti azt, hogy az állítás hamis. Erről szól az oldal, amit belinkeltem.
"hogy rámutatsz vitapartnered vélt vagy valós személyiségjegyeire"
Ja ez meg azt jelenti ...talán- biztos ...
Basszus ha ilyeneket linkelsz én is elkezdem párom prananadis oktatóinak linkeléseit na attól kihullik a hajad. :D
Nyugodtan. Legalább nem kell mennem fodrászhoz :D
  • Thorens 206 + Goldring 2200 + Pointe Record TS | Linn Unidisk 1.1 | Mac + CoreAudio Karuna + Wadia 121 → PrimaLuna ProLogue Premium → AudioPhysic Classic 10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon 5.0 + Alteco C1 + BKE DoubleGem

gyongyhalas
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Aszpirin írta:
2020.06.24., szer. 19:10
gyongyhalas írta:
Aszpirin írta:
2020.06.24., szer. 19:03

Mi a probléma? gondolkodik.gif
De szerintem nem butaság. Az, hogy valakinek vélt vagy valós érdeke fűződik egy állításhoz, önmagában nem jelenti azt, hogy az állítás hamis. Erről szól az oldal, amit belinkeltem.
"hogy rámutatsz vitapartnered vélt vagy valós személyiségjegyeire"
Ja ez meg azt jelenti ...talán- biztos ...
Basszus ha ilyeneket linkelsz én is elkezdem párom prananadis oktatóinak linkeléseit na attól kihullik a hajad. :D

Aszpirin
Moderátor
Moderátor

gyongyhalas írta:
Aszpirin írta:
gyongyhalas írta:
2020.06.24., szer. 18:59

Mi van? :smile51: gondolkodik.gif
De szerintem nem butaság. Az, hogy valakinek vélt vagy valós érdeke fűződik egy állításhoz, önmagában nem jelenti azt, hogy az állítás hamis. Erről szól az oldal, amit belinkeltem. Tehát az nem jó érv, ami a kereskedő adott termékre adott állítását/véleményét az alapján akarja hitelteleníteni, hogy annak érdeke/ellenérdeke van egy termék eladásában.

gyongyhalas
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Aszpirin írta:
gyongyhalas írta:
Aszpirin írta:
2020.06.24., szer. 18:46
A régi szép időkön búslakodóknak: "Az öregedés legbiztosabb jele, hogy régen minden jobb volt." (Aszpirin) :D

A kereskedőzőknek: https://a.te.ervelesi.hibad.hu/szemelyeskedes - katt erre, és javaslom a figyelmes elovasását. Rövid.

Aszpirin
Moderátor
Moderátor

gyongyhalas írta:
Aszpirin írta:
A régi szép időkön búslakodóknak: "Az öregedés legbiztosabb jele, hogy régen minden jobb volt." (Aszpirin) :D

A kereskedőzőknek: https://a.te.ervelesi.hibad.hu/szemelyeskedes - katt erre, és javaslom a figyelmes elovasását. Rövid.

gyongyhalas
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Aszpirin írta:

Aszpirin
Moderátor
Moderátor

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”