Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
O_S
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2009.06.02., kedd 13:09
Értékelés: 132
Tartózkodási hely: Gödöllő

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: O_S »

Én is frissítettem a Daphile-t, de utána jött egy több órás nyomozás, hogy miért nem működik.
Végül kiderült, hogy nem ismeri fel az alaplapi ethernet csatolót.
Vennem kellett egy ethernet kártyát, ezzel helyreállt a rend.
Több éve használom ezt a szoftvert, ilyen még nem volt, igaz, nem a legújabb az alaplapom.

Avatar
Frogged
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 97
Csatlakozott: 2017.09.10., vas. 11:20
Értékelés: 38
Tartózkodási hely: Komárom

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Frogged »

Jó ez az új Daphile frissítés, nem akarom elkiabálni de úgy tűnik javították hogy időnként eldobálja a tároló ssd-t :D
Legalább is az utóbbi 2 napban nem jelentkezett a hiba nálam.
Musician Audio Mdp-2 - Musician Audio Pegasus Dac - Musician Audio Monoceros Előerősítő -
DIY Satori Aktiv Hangfalpár - fejes erősítő: Gustard H16 - Fejhallgató: Denon D5200
KR Acustic panelek - Kábelek: Luxor Audio - Rezgés csillapítás: Vibra-R

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Indy »

fenyő írta:
2020.08.08., szomb. 17:09
Daphile frissítés!

;peace;

https://www.daphile.com/firmware/stable/CHANGES
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
fenyő
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 519
Csatlakozott: 2006.04.27., csüt. 11:18
Értékelés: 84
Tartózkodási hely: Budaors

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fenyő »

Daphile frissítés!

;peace;

Avatar
hifitibi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2012.12.23., vas. 17:17
Értékelés: 94

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: hifitibi »

paramania írta:
2020.07.30., csüt. 22:21
....Van egy MQA képes hálózati lejátszóm.....
Nekem nincs MQA képes hálózati lejátszóm (PC-ről zenélek), így ebben a kérdésben nem tudok nyilatkozni.

paramania
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2019.11.28., csüt. 19:39
Értékelés: 8

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: paramania »

hifitibi írta:
2020.01.25., szomb. 15:38
A Tidal alkalmazás feltelepítése után az MQA kapcsoló ovális háttere sötétszürke. Nevezzük most úgy, hogy ez a gomb ekkor ki van kapcsolva. A másik állásában, amikor "be"kapcsoljuk, akkor a kapcsoló ovális háttere ciánkék lesz. Az alkalmazás úgy jön ki gyárilag, hogy ez a kapcsoló "ki" van kapcsolva.
Mit is jelenet ez a "ki", meg "be"?
Alapállapotban, amikor a kapcsoló ki van kapcsolva (szándékosan nem funkciót írok, hanem kapcsolót), akkor a szoftver az MQA funkciót nem engedi át magán, azaz a szoftver dekódolja az MQA információt, és a kimenetére a már dekódolt jelet küldi ki a DAC számára. Ez a funkció jó a nem MQA képes DAC-oknak.
Amikor a kapcsoló be van kapcsolva, akkor a disable állapot tiltva van, azaz engedélyezve. Ilyen kor a szoftveren keresztülmegy (passthrough) az MQA információ, nem dekódolja, éppen a DAC-ra bízza, hogy az hardveresen dekódolja az MQA-t.
Ezt azzal sikerült magamnak demonstrálnom (miután utánanéztem a szakirodalomban), hogy amikor a kapcsoló be volt kapcsolva (ciánkék háttér), akkor a DAC 48kHz-s jelet kapott. Amikor visszakapcsoltam alapállapotba, akkor 96kHz-st. Természetesen 96k-s "master" felvételt játszottam le a Tidalon.

És a hangja: Köszönöm szépen Zoli, hogy felhívtad a figyelmemet erre a funkcióra! Én "használtam" a funkciót, és mint kiderült, rosszul, mert én "be" kapcsoltam a kapcsolót, úgy hallgattam korábban. Furcsállottam is, hogy vannak olyan felvételek a Tidalon, amik torzak. Ma először egy olyan felvétellel hallgattam meg, ahol az énekhang dominált. Hatalmas különbség volt a két állapot között a kikapcsolt javára. Előtte komoly középkiemelés volt, és az megszűnt.
Összehasonlítottam még másik felvételt is használva, ahol nem volt énekhang, de annál több hangszer. Ott érdekes módon nem éreztem azt a nagy középkiemelést, de a teréhez hozzányúlt, olyan nem valószerű, és kissé elmaszatolt lett a tere. Kikapcsolva a funkciót, sokkal határozottabb hangokat hallottam, a tere is rendbe jött, minden kontúrosabb "élesebb", a szónak most a jó értelmében.
Amikor elkezdtem Tidalt hallgatni, összehasonlítottam stream-elt zenét a helyben tárolttal, és akkor gyakorlatilag egyformának hallottam, így elfogadtam. Valószínűleg olyan zenével próbáltam, ahol a különbség nem jött ki. Arra emlékszem, hogy egy szám volt.
Most kissé alaposabban összehasonlítottam a helyben tárolt és a Tidalon érkező zene hangminőségét. Nálam a helyi zene jobban szól. Nyugodtabb, mélyebb a tere, jobban elkülönülnek a dolgok. De a Tidalnak sincs szégyenkeznivalója.
fülelek írta:
2020.01.24., pén. 20:03
Aszpirin írta:
2020.01.24., pén. 19:53


Ha csak MQA-s FLAC van, és nem MQA képességű a DAC, akkor nem jó ötlet az MQA passthrough-t engedélyezni. Az MQA extra infó ugyanis az alacsony helyiértékű biteken megy át (tudtommal az alsó négy helyiértéken, de lehet, hogy nem emlékszem jól) a nem-MQA DAC számára zajként, és fogalma sem lesz a DAC-nak róla, hogy szűrnie kellene. Nem biztos, hogy hallható ez a zaj, de elég valószínű, hogy nem lesz jobb tőle a hang. Akkor már inkább történjen meg az első kibontás a gépen. Szerintem. Bár én nagyon nem vagyok barátja az MQA-nak, szerintem lehúzás. (no offence az MQA-soknak, ez csak egy megalapozatlan felületes vélemény részemről!)

Sajnos nem tudom kipróbálni itthon, mert az Audirvana mindenképp elvégzi az első kibontást... csak emiatt meg most nem rakok fel Tidal appot a gépre.
Csakhogy az alapértelmezett állapot az mqa engedélyezve, és nem a letiltva. És sokan nem is tudnak erről az állítási lehetőségről semmit. A kommersz hifin egész biztosan jobb az mqa piszkálása, mert a 5-12kHz sávban nincs az a szörnyű torzítás érzet. Jó cuccon viszont pont úgy rosszabb, ahogy Zsolt is említette.
Nem igazán értem, vagy félreértem ezt a TIDAL ill. MQA dolgot.
Van egy MQA képes hálózati lejátszóm.
A TIDAL nem látja automatikusan hogy MQA képes DAC csücsül a a lan kábel végén?

Eddig ezt a "disable software decoding" funkciót úgy értelmeztem, (és úgy is használtam) ha be van kapcsolva (ciánkék)
akkor tiltja a szoftveres dekódolást és rábízza az MQA képes DAC-ra.

Rosszul gondoltam??

Avatar
vintagehifi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 283
Csatlakozott: 2013.06.07., pén. 21:55
Értékelés: 24

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: vintagehifi »

Aki szeretné a Nu Audio hangkártyáját linux alatt is használni,az már tudja.
https://audiophilestyle.com/forums/topi ... /#comments
Ezen a linken EVGALee kommentjében letölthető a firmware hozzá.
Ami persze működik is.
De,ha a firmware után windows alatt megy újra a kártya,akkor észreveszi a windows,hogy frissíteni kell a firmwaret windowshoz.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Jön a JRiver 27 hamarosan, ha még érdekel valakit. Kimentek a levelek a regisztált felhasználóknak a frissítések árairól: augusztus 5-ig érvényes az ajánlat, kb. 2 hónap, mire kijön a következő verzió.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
tsilver2
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2018.04.13., pén. 17:24
Értékelés: 33

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsilver2 »

nem értek hozzá, mi. a különbség a 2.5 és 4.5 között, mit mivel kellene használni?

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1967
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 486

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

Az Audiolinux tulaja, Piero hetek óta hirdeti az új verzióit az AL-ből, hogy ilyen forradalmi lesz meg olyan nagy lépés stb.

Én eddig szinte minden nagyobb frissítést megléptem, leginkább a magam szórakoztatására, azonban nem hozott egyik sem olyan változást, amitől csak egy kicsit is izgalomba jöttem volna...

Most viszont a 2.5 illetve a 4.5-ös verziókkal egészen más történt. Becsületből feltelepítettem és most történt valami.

A 2db bootoló pen drive más, minden más hardveres és szoftveres környezet, beállítás ugyanaz. Határozottan más lett a hangkép, és mindenképpen nekem határozottan tetsző irányba lépett! Több olyan paraméter is előnyére változott, amit én fontosnak tartott a konzervzene lejátszása során.

Szerinte a lényeg az új kernelben van, ami most a linux-rt-5.6.17.10-1. Legyen igaza!

Mindenképpen javaslok egy próbát/ frissítést.
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 581

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

voges írta:
2020.07.02., csüt. 17:11
...egyáltalán van összefüggés a mini pc tudása és a hangminőség között?
Hogy az ördögbe ne volna! A Gigabyte Brix egy mini PC rendszer, sokféle összeállítással kapható, de saját konfig
is lehetséges. Van köztük passzív hűtésű is, amit preferálok. Ami még nincs összerakva, annak a hangjáról elég
nehéz mondani valamit.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
voges
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2014.03.04., kedd 22:27
Értékelés: 33

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: voges »

Ear írta:
2020.07.01., szer. 13:23
voges írta:
2020.06.30., kedd 18:56
Aszpirin írta:
2020.06.29., hétf. 14:48


Nem értem. Az, hogy valami rosszabb, mint a Roon, miért is érvénytelenítené azt a kijelentést, hogy a Roon nagyon jó?
Bocsi!Félre értettem a Roon "hangjára" értettem,hogy rosszabb.
A Roon szerintem egy nagyon jó hangú lejátszó program, és a Tidal is jobban szól belőle, mint akár a saját appjából, akár böngészőből. Így OK?
Igen..És mi a helyzet a lejjebb ajánlott Gigabyte Brix+ Daphile?Külső dac-ot kötnék rá és nem tudom milyen hangja lehet...egyáltalán van összefüggés a mini pc tudása és a hangminőség között?

Avatar
voges
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2014.03.04., kedd 22:27
Értékelés: 33

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: voges »

Aszpirin írta:
2020.06.29., hétf. 14:48
voges írta:
2020.06.29., hétf. 14:44
Ear írta:
2020.06.29., hétf. 14:28


Az a baj, hogy a Tidal saját appja, vagy a böngészőből való elérése is rosszabb, mint Roon-ból. Amúgy igen, elfut Daphile-n is, de a Rock-on nekem jobban tetszett a hangja.
Rosszab,mint a Roon-ból?Én azt olvastam,hogy a Roon nagyon jó...akkor ez mégsem igaz?
Nem értem. Az, hogy valami rosszabb, mint a Roon, miért is érvénytelenítené azt a kijelentést, hogy a Roon nagyon jó?
Bocsi!Félre értettem a Roon "hangjára" értettem,hogy rosszabb.

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 581

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

voges írta:
2020.06.29., hétf. 15:57
Te melyik programot használsz?Ahogy látom 50ezer körül a megadott paraméter alapján lehetne venni (használtan).
Most egy mini10PE "live" Windows-t használok, erre eddig minden települt, ami engem érdekel. A hálózati játszást
egyelőre nem művelem.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
voges
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2014.03.04., kedd 22:27
Értékelés: 33

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: voges »

La_Valse írta:
2020.06.29., hétf. 14:57
voges írta:
2020.06.27., szomb. 16:32
Sziasztok!
Hálózati zene lejátszón gondolkodok és a Raspberry az egyik ötlet vagy a mini pc.
Kérdésem az lenne,hogy meg lehetne oldani,hogy a mini pc-t valahogy kihegyezni zenére?
Úgy szeretném használni a pc-t,hogy a külső dac-cal összekötve menne az erősítőbe és Roon lenne a lejátszó (Tidal) és laptopról tudnám vezérelni.
Remélem érthetően leírtam :)
Köszi a segítséget!
Csak zenére én is inkább a mini PC híve vagyok. Flexibilisebb az egyéb megoldásoknál, sokmindent ki tudsz próbálni.
Néhány dolgot azonban érdemes betartani: négy magnál alább ne add, minimum 8GB RAM beleférjen, ne legyen benne
ventillátor. Mondom ezt azért, mert rengeteg elfekvő van a piacon, ami időközben elavult.
Te melyik programot használsz?Ahogy látom 50ezer körül a megadott paraméter alapján lehetne venni (használtan).

Avatar
voges
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2014.03.04., kedd 22:27
Értékelés: 33

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: voges »

robi20064 írta:
2020.06.29., hétf. 14:51
voges írta:
2020.06.29., hétf. 14:44
Ear írta:
2020.06.29., hétf. 14:28


Az a baj, hogy a Tidal saját appja, vagy a böngészőből való elérése is rosszabb, mint Roon-ból. Amúgy igen, elfut Daphile-n is, de a Rock-on nekem jobban tetszett a hangja.
Rosszab,mint a Roon-ból?Én azt olvastam,hogy a Roon nagyon jó...akkor ez mégsem igaz?
Ha szetvalasztod a Roon-t mint media konyvtar kezelesere szolgalo applikaciot es a Roon-t mint halozati lejatszo programot (hangminoseg), akkor vannak akik szerint az utobbi nem kepviseli a jelenlegi legmagasabb szintet.
Őszintén fogalmam sem volt,hogy létezik ilyen mini pc (erre nem vagyok büszke :rolleyes: ) de nagyon tetszik,hogy kis kompakt szerkezet és a Heed erőm mellett jól is mutatna :) Lentebb ajánlott Roon Rock progi tetszetős lenne egy Intel NUC mini pc-vel...

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 581

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

voges írta:
2020.06.27., szomb. 16:32
Sziasztok!
Hálózati zene lejátszón gondolkodok és a Raspberry az egyik ötlet vagy a mini pc.
Kérdésem az lenne,hogy meg lehetne oldani,hogy a mini pc-t valahogy kihegyezni zenére?
Úgy szeretném használni a pc-t,hogy a külső dac-cal összekötve menne az erősítőbe és Roon lenne a lejátszó (Tidal) és laptopról tudnám vezérelni.
Remélem érthetően leírtam :)
Köszi a segítséget!
Csak zenére én is inkább a mini PC híve vagyok. Flexibilisebb az egyéb megoldásoknál, sokmindent ki tudsz próbálni.
Néhány dolgot azonban érdemes betartani: négy magnál alább ne add, minimum 8GB RAM beleférjen, ne legyen benne
ventillátor. Mondom ezt azért, mert rengeteg elfekvő van a piacon, ami időközben elavult.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5180
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

voges írta:
2020.06.29., hétf. 14:44
Ear írta:
2020.06.29., hétf. 14:28
Indy írta:
2020.06.29., hétf. 08:56
Ennél sokkal egyszerűbb és olcsóbb egy Gigabyte Brix + Daphile, tetszőlegesen telefonról, tabletről vagy laptopról vezérelve. Már amennyiben a Tidal lenne az elsődleges műsorforrás.
Az a baj, hogy a Tidal saját appja, vagy a böngészőből való elérése is rosszabb, mint Roon-ból. Amúgy igen, elfut Daphile-n is, de a Rock-on nekem jobban tetszett a hangja.
Rosszab,mint a Roon-ból?Én azt olvastam,hogy a Roon nagyon jó...akkor ez mégsem igaz?
Nem értem. Az, hogy valami rosszabb, mint a Roon, miért is érvénytelenítené azt a kijelentést, hogy a Roon nagyon jó?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
voges
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2014.03.04., kedd 22:27
Értékelés: 33

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: voges »

Ear írta:
2020.06.29., hétf. 14:28
Indy írta:
2020.06.29., hétf. 08:56
Ennél sokkal egyszerűbb és olcsóbb egy Gigabyte Brix + Daphile, tetszőlegesen telefonról, tabletről vagy laptopról vezérelve. Már amennyiben a Tidal lenne az elsődleges műsorforrás.
Az a baj, hogy a Tidal saját appja, vagy a böngészőből való elérése is rosszabb, mint Roon-ból. Amúgy igen, elfut Daphile-n is, de a Rock-on nekem jobban tetszett a hangja.
Rosszab,mint a Roon-ból?Én azt olvastam,hogy a Roon nagyon jó...akkor ez mégsem igaz?

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Indy »

Ear írta:
2020.06.29., hétf. 14:36
Indy írta:
2020.06.29., hétf. 14:31

Nem tudom, mert a Daphile a Squeezebox-on keresztül éri el a Tidal-t. Az saját appnak számít?
Nem, de az önmagában limitációt jelent az elérhető felbontásban, nem?
Nekem megy vele a Master is.
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Indy »

Ear írta:
2020.06.29., hétf. 14:28
Indy írta:
2020.06.29., hétf. 08:56
Ennél sokkal egyszerűbb és olcsóbb egy Gigabyte Brix + Daphile, tetszőlegesen telefonról, tabletről vagy laptopról vezérelve. Már amennyiben a Tidal lenne az elsődleges műsorforrás.
Az a baj, hogy a Tidal saját appja, vagy a böngészőből való elérése is rosszabb, mint Roon-ból. Amúgy igen, elfut Daphile-n is, de a Rock-on nekem jobban tetszett a hangja.
Nem tudom, mert a Daphile a Squeezebox-on keresztül éri el a Tidal-t. Az saját appnak számít?
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Indy »

Ear írta:
2020.06.28., vas. 09:11
voges írta:
2020.06.27., szomb. 16:32
Sziasztok!
Hálózati zene lejátszón gondolkodok és a Raspberry az egyik ötlet vagy a mini pc.
Kérdésem az lenne,hogy meg lehetne oldani,hogy a mini pc-t valahogy kihegyezni zenére?
Úgy szeretném használni a pc-t,hogy a külső dac-cal összekötve menne az erősítőbe és Roon lenne a lejátszó (Tidal) és laptopról tudnám vezérelni.
Remélem érthetően leírtam :)
Köszi a segítséget!
Persze. A legegyszerűbb ha veszel egy olyan Intel NUC-ot, amire felmegy a Roon operációs rendszer, a Rock. https://kb.roonlabs.com/Roon_Optimized_Core_Kit

De vehetsz olyan hálózati végpontot is, mint mondjuk a SOtm SMS 200. https://ear.hu/?p=9485 Ez egy ügyes USB kimenetet, és kifejezetten zenelejátszára optimalizált egyedi Linuxot futtat.
Ennél sokkal egyszerűbb és olcsóbb egy Gigabyte Brix + Daphile, tetszőlegesen telefonról, tabletről vagy laptopról vezérelve. Már amennyiben a Tidal lenne az elsődleges műsorforrás.
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
voges
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2014.03.04., kedd 22:27
Értékelés: 33

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: voges »

Ear írta:
2020.06.28., vas. 09:11
voges írta:
2020.06.27., szomb. 16:32
Sziasztok!
Hálózati zene lejátszón gondolkodok és a Raspberry az egyik ötlet vagy a mini pc.
Kérdésem az lenne,hogy meg lehetne oldani,hogy a mini pc-t valahogy kihegyezni zenére?
Úgy szeretném használni a pc-t,hogy a külső dac-cal összekötve menne az erősítőbe és Roon lenne a lejátszó (Tidal) és laptopról tudnám vezérelni.
Remélem érthetően leírtam :)
Köszi a segítséget!
Persze. A legegyszerűbb ha veszel egy olyan Intel NUC-ot, amire felmegy a Roon operációs rendszer, a Rock. https://kb.roonlabs.com/Roon_Optimized_Core_Kit

De vehetsz olyan hálózati végpontot is, mint mondjuk a SOtm SMS 200. https://ear.hu/?p=9485 Ez egy ügyes USB kimenetet, és kifejezetten zenelejátszára optimalizált egyedi Linuxot futtat.
Köszi az infót!Átnézem mindenképp. :)

Avatar
voges
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2014.03.04., kedd 22:27
Értékelés: 33

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: voges »

Sziasztok!
Hálózati zene lejátszón gondolkodok és a Raspberry az egyik ötlet vagy a mini pc.
Kérdésem az lenne,hogy meg lehetne oldani,hogy a mini pc-t valahogy kihegyezni zenére?
Úgy szeretném használni a pc-t,hogy a külső dac-cal összekötve menne az erősítőbe és Roon lenne a lejátszó (Tidal) és laptopról tudnám vezérelni.
Remélem érthetően leírtam :)
Köszi a segítséget!

Avatar
Frogged
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 97
Csatlakozott: 2017.09.10., vas. 11:20
Értékelés: 38
Tartózkodási hely: Komárom

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Frogged »

Sziasztok

Érdeklődnék hogy estleg van-e közületek aki Daphile-nál találkozott-e már olyan hiba jelenséggel hogy eldobja a tároló SSD-t .
Lassan 1 éve használom gond nélkül a Daphilet az Audio PC-men, tegnap zene hallgatás közben megszakadt a zene és nem látta a könyvtárakat.
Ránéztem a Storage menüben nem is látta a tároló ssd-met csak a kicsi rendszer meghajtómat.

Anno mikor feltelepítettem volt 1 ssd-m amit szintén nem érzékelt és azóta is láthatatlan számára hiába telepítettem újra a Daphilet.
Ezzel az ssd-vel eddig nem volt gondja, nyomtam tegnap megint egy resetet kb 1 órán át újra látta és tudtam zenét hallgatni aztán megint újra kezdődött. sad.gif
Mind3 ssd-m Crucial MX500-as és ezért gondolom nem a márkával lesz a baj mert a kicsi rendszer ssd-t mindig fel ismerte.
Musician Audio Mdp-2 - Musician Audio Pegasus Dac - Musician Audio Monoceros Előerősítő -
DIY Satori Aktiv Hangfalpár - fejes erősítő: Gustard H16 - Fejhallgató: Denon D5200
KR Acustic panelek - Kábelek: Luxor Audio - Rezgés csillapítás: Vibra-R

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”