Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Médialejátszók

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Régebbi WD redek is egyfolytában elmentek standby-ba. Mire észrevettem, addigra pár tizezer wake up cikluson túl voltak.
bocs.gif
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
nemduma
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2015.04.21., kedd 11:25
Értékelés: 24
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: nemduma »

ZolaBA írta:
2020.07.03., pén. 04:03
earforce írta:
2020.07.02., csüt. 11:18
Nekem egy 2 lemezes Synologym van, ami évek óta fut, benne 2db WD RED.
Nos az egyik tavaly megadta magát (3db bad sector megjelent rajta, de minden adatot le tudtam húzni róla, backup vincsinek karanténba helyezett BS-al jó lesz). Vettem egy WD green-t ami lassabb, hangossabb és feleannyiba kerül. Egyik cimbimnél ugyanez a NAS WD green-ekkel 9 éve megy. Lehet kifogtam egy rossz szériát, mert a másik RED még műxik. Azért bosszantó, az ember nem ezt várná egy direkt NAS-ba szánt vinyótól.
Persze, hogy bosszantó. A winyó egy mechanikus eszköz, simán lehet hibás. Ha még nagyobb megbízhatóságot szeretnénk akkor az az árat dobná meg drasztikusan... ez a minőség/megbízhatóság/költség szint alapvető kérdése ennek az iparágnak, veszettül ki van számolva :) Gariban szó nélkül cserélik ha kell. Nekem pl. 4 lemezes Asustor nas-om van, 4 db WD Purprle 3TB-t vettem bele, kb. 1 órát ment és az egyik winyó meghasalt, abnormális hangokat adott ki. Szó nélkül cserélték, ez volt másfél éve, azóta tökéletesen megy.
Ugyanakkor hiába egyforma két nas, azért a felhasználás jellege drasztikusan eltérhet, vegyük pl. a torrentezést, aki nas-sal nyomja ott extrém az igénybevétel ahhoz képest aki csak adatot tárol rajta.
Aki viszont bármilyen RAID megoldást alkalmaz NAS-ban (akár tükrözés) kerülje a WD Greene-ket. Raid nélkül jól működnek, a folyamatoson parkolgatás és Raid sync kínyírjaőket hosszabb távon. Akinek már így megy, ki lehet kapcsolni egy WD tool-lal ezt a parkoltató funkciót.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

earforce írta:
2020.07.02., csüt. 11:18
Nekem egy 2 lemezes Synologym van, ami évek óta fut, benne 2db WD RED.
Nos az egyik tavaly megadta magát (3db bad sector megjelent rajta, de minden adatot le tudtam húzni róla, backup vincsinek karanténba helyezett BS-al jó lesz). Vettem egy WD green-t ami lassabb, hangossabb és feleannyiba kerül. Egyik cimbimnél ugyanez a NAS WD green-ekkel 9 éve megy. Lehet kifogtam egy rossz szériát, mert a másik RED még műxik. Azért bosszantó, az ember nem ezt várná egy direkt NAS-ba szánt vinyótól.
Persze, hogy bosszantó. A winyó egy mechanikus eszköz, simán lehet hibás. Ha még nagyobb megbízhatóságot szeretnénk akkor az az árat dobná meg drasztikusan... ez a minőség/megbízhatóság/költség szint alapvető kérdése ennek az iparágnak, veszettül ki van számolva :) Gariban szó nélkül cserélik ha kell. Nekem pl. 4 lemezes Asustor nas-om van, 4 db WD Purprle 3TB-t vettem bele, kb. 1 órát ment és az egyik winyó meghasalt, abnormális hangokat adott ki. Szó nélkül cserélték, ez volt másfél éve, azóta tökéletesen megy.
Ugyanakkor hiába egyforma két nas, azért a felhasználás jellege drasztikusan eltérhet, vegyük pl. a torrentezést, aki nas-sal nyomja ott extrém az igénybevétel ahhoz képest aki csak adatot tárol rajta.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

pajesz
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2019.11.21., csüt. 22:48
Értékelés: 1

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: pajesz »

Masik kerdes...
Csatlakoztatott mar valaki Zidoo Uhd2000-hez bd meghajtot? Egyaltalan lehetséges ez? Ugy tudom a Zappiti egyes modelljehez gyartanak ilyen meghajtot, bar nem hinnem, hogy ez egy standard dolog lenne!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

avl2 írta:
2020.07.02., csüt. 10:31
nem támadási szándékkal, hanem megértésivel: akkor mégis tárolsz zenét ? esetleg csak esszenciálisat, válogatottat ? mennyit ? ..mert ugy ertettelek/interpretaltam korabban mashol irtadat: streamelsz, nem kell mar lokalis zene...
Szeretitek fokozni a gondolatokat. :rolleyes: Mikor leírtam, hogy szerintem leáldozóban van az audio PC-nek, többen felhorkantak, hogy akkor miért használok még mindig számítógépet zenehallgatáshoz. Szerintem a személyautózás korszakának is vége lesz hamarosan, de még nekem is van saját autóm (vélhetően az utolsó). Igen, azt is írtam, hogy a streaming egyre inkább hangsúlyossá válik sokunk életében, én is előfizettem a Tidal-re és a Netflix-re, de ezt sem kellene sarkosan érteni! Továbbra is van pár ezer albumom az offline gyűjteményemben, köztük sok olyan ritkaság, ami a Tidal-on nem található meg. Amikor e tendenciákról, jövőképekről beszélünk, akkor folyamatokat értünk alattuk, amik már elkezdődtek, de nyilván nem értek még véget. Pár év múlva kiderül, igazam volt-e.

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: R.G. »

pajesz írta:
2020.07.02., csüt. 14:56
Egyebkent a NAS-t sajat belso halozaton keresztul lehet csatlakoztatni a media playerhez? Vagy direkt kabel?
pl:
Routerbe bekötve és onnan elérhető bárhogy
de lehet kábellel vagy wifivel is, ahogy tetszik

de a nas elérését be tudod állítani, hogy kívülről is elérd, így a filmjeidet és zenéidet bárhol bármikor el tudod érni
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

pajesz
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2019.11.21., csüt. 22:48
Értékelés: 1

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: pajesz »

Egyebkent a NAS-t sajat belso halozaton keresztul lehet csatlakoztatni a media playerhez? Vagy direkt kabel?

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: earforce »

R.G. írta:
2020.07.02., csüt. 10:35
pajesz írta:
2020.07.01., szer. 15:28
Sziasztok,

Kernek egy kis segitseget! Zidoo Uhd2000-hez milyen vinyot ajanlotok? Esetleg van e olyan brand ami tuti nem kompatibilis? Plusz rackonkent Mekkora kapacitasu Winchestereket lehet hasznalni hozza?

Peace!
a saját NAS-ban 4TB WD Red-t használok tükrözve már pár éve, hibátlanul teszik a dolgukat
anno nekem azt mondták ez főleg olyan helyre jó ahol állandóan megy, tehát nincs folyamatosan kikapcsolva/bekapcsolva, de erről így nem tudok véleményt mondani
nekem sosem kerül alvó állapotba se csak ha én kikapcsolo "X" ok miatt
Nekem egy 2 lemezes Synologym van, ami évek óta fut, benne 2db WD RED.
Nos az egyik tavaly megadta magát (3db bad sector megjelent rajta, de minden adatot le tudtam húzni róla, backup vincsinek karanténba helyezett BS-al jó lesz). Vettem egy WD green-t ami lassabb, hangossabb és feleannyiba kerül. Egyik cimbimnél ugyanez a NAS WD green-ekkel 9 éve megy. Lehet kifogtam egy rossz szériát, mert a másik RED még műxik. Azért bosszantó, az ember nem ezt várná egy direkt NAS-ba szánt vinyótól.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: R.G. »

pajesz írta:
2020.07.01., szer. 15:28
Sziasztok,

Kernek egy kis segitseget! Zidoo Uhd2000-hez milyen vinyot ajanlotok? Esetleg van e olyan brand ami tuti nem kompatibilis? Plusz rackonkent Mekkora kapacitasu Winchestereket lehet hasznalni hozza?

Peace!
a saját NAS-ban 4TB WD Red-t használok tükrözve már pár éve, hibátlanul teszik a dolgukat
anno nekem azt mondták ez főleg olyan helyre jó ahol állandóan megy, tehát nincs folyamatosan kikapcsolva/bekapcsolva, de erről így nem tudok véleményt mondani
nekem sosem kerül alvó állapotba se csak ha én kikapcsolo "X" ok miatt
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

fapaci írta:
2020.07.02., csüt. 10:22
pajesz írta:
2020.07.02., csüt. 02:01
Hybrid meghajtokat probaltatok mar? Vagy sima SSD-T? Csak erdekesseg keppen kerdezem!
Az SSD klassz, keveset fogyaszt, gyors és zajtalan. A zenéimet én is SSD-n tárolom, de egy durvább filmgyűjteményhez még túl drágák.
nem támadási szándékkal, hanem megértésivel: akkor mégis tárolsz zenét ? esetleg csak esszenciálisat, válogatottat ? mennyit ? ..mert ugy ertettelek/interpretaltam korabban mashol irtadat: streamelsz, nem kell mar lokalis zene (nekem csak ugy van, es nem is tervezem a "feladását", ...igaz, a routert is kihuzom, ha nem akarom hasznalni: net, telefon )

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

pajesz írta:
2020.07.02., csüt. 02:01
Hybrid meghajtokat probaltatok mar? Vagy sima SSD-T? Csak erdekesseg keppen kerdezem!
Az SSD klassz, keveset fogyaszt, gyors és zajtalan. A zenéimet én is SSD-n tárolom, de egy durvább filmgyűjteményhez még túl drágák.

pajesz
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2019.11.21., csüt. 22:48
Értékelés: 1

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: pajesz »

Koszonom szepen a segitseget!
Mindkettotoknek!
Hybrid meghajtokat probaltatok mar? Vagy sima SSD-T? Csak erdekesseg keppen kerdezem!

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Fish »

Szia!

https://www.pcx.hu/western-digital-szin ... a3EALw_wcB

olvasgass bátran.. ajánlom a purple-t is ,olcsóbb mint a red, teljesen hibátlan választás lehet az is,de akár a mégolcsóbb kék is..
Seagate-nek is vannak hasonló típusai,egy kicsit drágább mint a wd..

toshiba-t esetleg azért nem ajánlanám mert sztem hangosak,vagy legalább is hangosabb mint a fenti két gyártó..

Hitachi-t (HGST) megvette a wd... sok sikert a választáshoz.. :smile32:
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

pajesz írta:
2020.07.01., szer. 15:28
Sziasztok, Kernek egy kis segitseget! Zidoo Uhd2000-hez milyen vinyot ajanlotok? Esetleg van e olyan brand ami tuti nem kompatibilis? Plusz rackonkent Mekkora kapacitasu Winchestereket lehet hasznalni hozza? Peace!
Fiókonként max 14 TB. Ha ritkán kapcsolod be és nem jár egész nap a gép, mint nálam, akkor szinte mindegy, milyen lemezt teszel bele. Én szerverbe, NAS-ba való lemezeket választanék, pl. a WD Red sorozatból.

pajesz
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2019.11.21., csüt. 22:48
Értékelés: 1

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: pajesz »

Sziasztok,

Kernek egy kis segitseget! Zidoo Uhd2000-hez milyen vinyot ajanlotok? Esetleg van e olyan brand ami tuti nem kompatibilis? Plusz rackonkent Mekkora kapacitasu Winchestereket lehet hasznalni hozza?

Peace!

Avatar
Jani81
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2015.10.10., szomb. 20:21
Értékelés: 4

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Jani81 »

Hello!

Van egy popcorn c-200 médialejátszó és tönkrement a tápja. Tudna valaki segíteni, hogy honnan lehetne beszerezni?
Nagyon sok helyen néztem már a neten, de csak régi hirdetéseket találtam.

Üdv.
J

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Uhh, még jó, hogy a tévémben gyárilag benne van a Netflix mindenestől. :)

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

Én például HTPC-t használok a projektoromhoz, amivel maximálisan elégedett vagyok. Viszont Wimdows alá begyógyítani a Netflix 4K-t nem egy leányálom, még úgy sem, hogy van natív appja. Egyszerűen nem olyan a minősége, mint kellene. Ezért nekem a legegyszerűbb dolog venni egy sticket (FullHD-ra a Roku-t, 4K-ra az Amazont) és szimplán bedugni az AVR vagy a processzor HDMI 2-es bemenetére aztán csókolom. Megmaradhat az elsődleges lejátszóm és viszonylag olcsón van egy Netflix vevőm. Nem foglal plusz helyet, nem kell kábelezni (a tápot és ha a wifi nem elég az ethernetet persze igen).

Még nem jutottam el,idáig, nem teszteltem egyiket sem, szóval ez csak egy elméleti dolog, de ebbe az irányba fogok menni.

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

robi20064 írta:
2020.06.28., vas. 21:12
BoRRoNeo írta:
2020.06.28., vas. 18:26
Ja, igen. Az Apple TV-hez tudni kell, hogy nem tudja a 24p-t, csak a 23.976-ot. Nagyon elvetemült mozisnak kell lenni, hogy valakit ez zavarjon, de én például ezért nem vettem. Viszonylag ritka a 24p-s film, külföldi Apple fórumokon összegyűjtögették őket, ezeket lejátszva fél percenként eldob egy képkockát, megriccen a kép. Ez egy szoftveres dolog, ha akarják a legközelebbi szoftverfrissítésbe beleteszik. Eddig nem tették.
Egyebkent van errol a Netflix 4k HDR tamogatasrol valami forrasod, kulfoldi forum vagy hivatalos / felhivatalos gyartoi cikk?
Van hivatalos is, de szerintem nincs minden márkához, én legalábbis nem kerestem. Ez a Roku listája:

https://help.netflix.com/hu/node/23886

Ez az Apple TV listája:

https://help.netflix.com/hu/node/23887

Nem hivatalos ezer van, itt egy:

https://iptvinsider.com/netflix-4k-android-box/

Persze a lista bármikor változhat, hiszen csak arról van szó, hogy a Netflixnek van egy biztonságtechnikai elvárása, aminek a gyártóknak meg kell felelni. Próbálják védeni, hogy a belső SATA, USB vagy HDMI interfészen keresztül le tudják másolni a streamelt tartalmakat. Ha egy gyártó megfelel ezeknek a kívánalmaknak, akkor megkapja a pecsétet és a Netflix központilag engedélyezi a 4K HDR-t. Mikor a lejátszó feljelentkezik a Netflix-re, akkor azonosítja magát és ez alapján dönti el a központi szerver, hogy milyen felbontást és bitmélységet engedélyez. A kínaiak -általában- nem foglalkoznak ezzel, a nagyobb gyártók igen. A legelismertebb, kvázi iparági sztenderdnek számító Nvidia Shield minden típusa megkapta például a pecsétet, a Dune például nem.
Bármilyen furcsa marginális probléma ez, hiszen a vetítési arány elenyésző a piacon. Ha meg tévéd van, akkor sokkal egyszerűbb annak a beépített Netflix applikációját használni. Elküldi a tévé az azonosítóját és a képességeinek megfelelően kapsz FullHD-t, vagy akár 4K HDR Dolby Vision Dolby Atmos-t.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára BoRRoNeo 2020.06.28., vas. 22:35-kor.

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

Ja, igen. Az Apple TV-hez tudni kell, hogy nem tudja a 24p-t, csak a 23.976-ot. Nagyon elvetemült mozisnak kell lenni, hogy valakit ez zavarjon, de én például ezért nem vettem. Viszonylag ritka a 24p-s film, külföldi Apple fórumokon összegyűjtögették őket, ezeket lejátszva fél percenként eldob egy képkockát, megriccen a kép. Ez egy szoftveres dolog, ha akarják a legközelebbi szoftverfrissítésbe beleteszik. Eddig nem tették.

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

adamthebrave írta:
2020.06.28., vas. 16:14
Köszönöm a segítséget. Az évek során bekúszott az életembe az Apple ökoszisztéma, így szimpatikus számomra ez a vonal. A 4. generációs Apple TV-t el is kezdtem keresgélni!

Köszi mindenkinek, elsősorban Aszpirinnek, aki most nagyon ráérzett milyen segítségre is volt most szükségem.

leborulok.gif leborulok.gif leborulok.gif
Én hasonló problémakörrel indultam, csak én tévét kerestem és nekem a TV Go alap volt. Aszpirin kolléga vagy félreérti a dolgot vagy nem tudja, mi a TV Go, ezért ajánlotta helyette az HBO-t. Nos, a TV Go-val az a probléma, hogy bár elérhető Androidra és iOS-re, de nem érhető el Android TV-re és Apple Tv OS-re. Én Androidos tévét vettem végül, ezen minden gond nélkül megy a Netflix 4K az HBO Go, a Youtube 4K, SMB hálózatos lejátszásra pedig elérhető a Kodi. És ami a legfontosabb, némi trükkel felvarázsolható a TV Go. Viszont csak egérrel vezérelhető, de nem volt nagy cucc párosítani a tévéhez egy bluetooth-os egeret. Mint az köztudott a Telekom teljesen átalakítja a TV szolgáltatását (idénre tervezték a váltást, de lehet, hogy jövőre csúszik), ennek keretében megszűnnek az IPTV-s settop boxok, és helyette natív applikációk lesznek az okostévékhez. Azaz megszűnik a TV Go és helyette a gyári store-ból letölthető appok lesznek Android TV-re, Apple TV OS-re, Tizenre és Web OS-re, FullHD-ban is. Tehát ha Apple TV-t választasz, akkor is esélyes, hogy egy éven belül el tudod rajta érni a Telekom kábeltévét az előfizetésednek megfelelően.

Sokan kérdeznek lejátszót Netflix-re és többen azonnal rávágják a kínai lejátszókat, pl. Zidoo. Legyünk vele tisztában, hogy a világon 3-4 márka van, aminek a Netflix engedélyezi a teljes hozzáférést (értsd: 4K HDR). Ezek az Apple TV, az NVidia Shield vagy az Amazon és a Roku pár készüléke. A többin -hiába van natív Netflix app- vagy csak FullHD-ban vagy maximum 4K SDR-ben (lásd Dune) fog csak menni.

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1962
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 479

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

Köszönöm a segítséget. Az évek során bekúszott az életembe az Apple ökoszisztéma, így szimpatikus számomra ez a vonal. A 4. generációs Apple TV-t el is kezdtem keresgélni!

Köszi mindenkinek, elsősorban Aszpirinnek, aki most nagyon ráérzett milyen segítségre is volt most szükségem.

leborulok.gif leborulok.gif leborulok.gif
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Online
Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

Aszpirin írta:
2020.06.28., vas. 11:48
A 3. generációs AppleTV-t 10-15 ezer forintért lehet beszerezni (én 15ezerert adtam el egyet itt az AVX-en, úgy 2 éve...).
Netflix, Youtube, HBO Go megy rajta és a mai napi frissítik. A többi nem megy (én a Plex hiánya miatt adtam el. TVGo? ne hülyéskedj, az valami totálgáz nevetséges izé szerintem, a HBO Go a legjobb, ha a magyar szinkron a fő szempont).
A 3. generációs AppleTV-re nem lehet telepíteni jailbreak nélkül) semmit, azon van amit központilag telepítenek, egyéb nincs.
A 4. generációs AppleTV már tvOS-t futtat ami folyamatosan frissül, arra azt telepítesz, amit akarsz (Plex kliensből is többféle közül lehet választani, az Infuse Pro 6 pl. jobb, mint a Plex saját kliense), a legnagyobb a választék, és az már elég bika hardvert futtat (64 bit, A8), októberben lesz 5 éve, hogy megjelent, és minőségi cucc, a mai napig a boltok kínálatában van az 5. generácios (4K) modell mellett. Sajnos nem túl olcsó újan (50k körül van), de használtan jóval kedvezőbben hozzá lehet jutni, és ne tévesszen meg, hogy “viszonylag” régi, az egy igen komoly cucc még ma is, ha nem kell a 4k meg az Atmos. Es még sok évig fog kapni frissítést... Ami pedig az tvOS és az Android TV használhatóságát illeti... háát... lehet, hogy sokan nem értenek egyet velem, de én gondolkodás nélkül a tvOS-re voksolok.
Just my two pence.
Az Apple TV szerintem is jó alternatíva, én is kb. 2 hete vettem egy 4K-t használtan (lassan jön a 6. gen, már nem veszek újat), arra pont jó, amire szántam, Netflix és HBO GO. NAS-ról filmjátszásra marad a Dune. Hiába jó az Apple TV Infuse lejátszó programja, számomra érthetetlen okok miatt nincs audio passtrough, az apple mindent lekever PCM 7.1-re, ha nem elégszel meg az 5.1-es szintén butított hanggal. Az atmos csak a streaming szolgáltatók által biztosított kisfelbontású butított atmos hanggal elérhető. Ha valaki ezekkel a kompromiszumokkal együtt tud élni, akkor abszolult ajánlott vétel. Kíváncsi vagyok, hogy a szeptemberben jövő újban elérhető lesz-e már az audio passtrough, egyelőre a leírásokban nem látom...

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

adamthebrave írta:
2020.06.28., vas. 08:06
Segítsetek egy számomra megfelelő média lejátszót / tv okosítót választani.

Jelenleg egy Amazon FireTV teljesít szolgálatot, de ötödik nekifutásra sem sikerült az HBO Got és a Digi Online-t feltelepíteni.

Futtatni kívánt programok: Youtube, Netflx, HBO Go, Digi Online, Plex, esetleg TVGo (lánykori nevén streamelés :D )

1080p elég.

Néztem a 3. generációs AppleTv-t, de ugyanennyi pénzért sokkal újabb androidos kütyüket lehet venni, és nem tudom hogy melyike tudom mindegyik programot feltelepíteni.
A 3. generációs AppleTV-t 10-15 ezer forintért lehet beszerezni (én 15ezerert adtam el egyet itt az AVX-en, úgy 2 éve...).
Netflix, Youtube, HBO Go megy rajta és a mai napi frissítik. A többi nem megy (én a Plex hiánya miatt adtam el. TVGo? ne hülyéskedj, az valami totálgáz nevetséges izé szerintem, a HBO Go a legjobb, ha a magyar szinkron a fő szempont).
A 3. generációs AppleTV-re nem lehet telepíteni jailbreak nélkül) semmit, azon van amit központilag telepítenek, egyéb nincs.
A 4. generációs AppleTV már tvOS-t futtat ami folyamatosan frissül, arra azt telepítesz, amit akarsz (Plex kliensből is többféle közül lehet választani, az Infuse Pro 6 pl. jobb, mint a Plex saját kliense), a legnagyobb a választék, és az már elég bika hardvert futtat (64 bit, A8), októberben lesz 5 éve, hogy megjelent, és minőségi cucc, a mai napig a boltok kínálatában van az 5. generácios (4K) modell mellett. Sajnos nem túl olcsó újan (50k körül van), de használtan jóval kedvezőbben hozzá lehet jutni, és ne tévesszen meg, hogy “viszonylag” régi, az egy igen komoly cucc még ma is, ha nem kell a 4k meg az Atmos. Es még sok évig fog kapni frissítést... Ami pedig az tvOS és az Android TV használhatóságát illeti... háát... lehet, hogy sokan nem értenek egyet velem, de én gondolkodás nélkül a tvOS-re voksolok.
Just my two pence.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1962
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 479

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

Segítsetek egy számomra megfelelő média lejátszót / tv okosítót választani.

Jelenleg egy Amazon FireTV teljesít szolgálatot, de ötödik nekifutásra sem sikerült az HBO Got és a Digi Online-t feltelepíteni.

Futtatni kívánt programok: Youtube, Netflx, HBO Go, Digi Online, Plex, esetleg TVGo (lánykori nevén streamelés :D )

1080p elég.

Néztem a 3. generációs AppleTv-t, de ugyanennyi pénzért sokkal újabb androidos kütyüket lehet venni, és nem tudom hogy melyike tudom mindegyik programot feltelepíteni.
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”